Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#7501) Kami11 válasza cut (#7498) üzenetére


Kami11
őstag

Csak annyit kérdezek, hogy hol? :B
Mert 300 alatt nincs sehol, még aprón sem.
Sőt lassan már 3060Ti sincs 300 alatt, sajnos. :(

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#7502) Chaser válasza Kami11 (#7501) üzenetére


Chaser
titán

nálam is még pár órával ezelőtt :P igaz csak egy sz@ros 2x ventust 290e-ért, de már elvitte azt is a kedvenc dealerem törzsvásárlóival ( :
ez van
jövő héten már esélyesen legalja 3060-ak sem lesznek 300e alatt sehol
és majd nyár körül/bánya bedőltével hatalmasat fognak esni az árak, de az még odébb van, akinek most kell az most fizet, és sokat fizet
és nem az ún. scalperek miatt továbbra sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7503) kraven54 válasza nexwo (#7369) üzenetére


kraven54
aktív tag

(#7504) omfgk válasza Kami11 (#7501) üzenetére


omfgk
addikt

Pár órája például volt Palit 3070-es, Gamingpro és Gamerock is a PCX-nél.
Pénteken is volt náluk. És nem 5 percig, hanem kb fél napon keresztül.
Csak mindenki meg van őrülve...

Ezek a Palitok mostanában napi szinten kerülnek fel több webshopba is.

(#7505) Kami11 válasza Chaser (#7502) üzenetére


Kami11
őstag

Igen, erre gondoltam én is mikor megvette. :)
De le merném fogadni, ha kitenném apróra pl. 320-ért, még annyiért is elkelne.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#7506) omfgk válasza Kami11 (#7505) üzenetére


omfgk
addikt

De le merném fogadni, ha kitenném apróra pl. 320-ért, még annyiért is elkelne.

Na erről beszéltem. Mindenki meg van őrülve. Ennyire azért még nem rossz a helyzet. Konkrétan még az aprón is találni 290 alatt 3070-est.

De mindenki azt hiszi ,hogy itt a világvége, jajj istenem.

De pont emiatt lehet ,hogy tényleg el tudnád adni ennyiért. Vagy egy bányásznak aki utána pénzt is keres vele vagy szimplán egy hülyének aki nem tudja használni a guglit.

---
Kérdésre :
300 alatt. 289 és 299 volt talán.

[ Szerkesztve ]

(#7507) Kami11 válasza omfgk (#7504) üzenetére


Kami11
őstag

És mennyi volt? Sajnos nem láttam. :(

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#7508) sajti_pajti válasza Kami11 (#7507) üzenetére


sajti_pajti
tag

A Palitok 299-ért voltak.

(#7509) Chaser válasza Kami11 (#7505) üzenetére


Chaser
titán

ha nem is most, akkor jövő héten
valahogy sejtettem hogy az ufós bolt sem fog ma már kártyákban tobzódni
vmelyik nap egyik apróba 5700 mech oc került fel 200e-ért, volt aki nehezményezte
egyik leghitványabb kártya az is mint a ventus, de esélyesen el fogja vinni az akinek max 200k-ja van és nem éri be gt 1030-cal :d illetve nem akar 1660-akért 120-130e-ket adni, vagy többet, gar nélküli 1080ti-k is 160-200e közt repkednek
egyébként már a boltok részéről is érthető nagyobb felár, egyszerűen rengeteg bevételtől elesnek, mert nem tudják alkalmazni a sok 5-10% sokra megy elvét, mivel a sok fogalma megszűnt vga-nál, ami van azon kell(ene) qrva sokat keresni hogy nagyjából hozzák a kötelezőt
komplett gép eladások is nyilván csúnyán beestek a vga hiány miatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7510) SzlobiG válasza Kami11 (#7492) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ne már... ennyiért ez meg se éri szvsz. :( Mondjuk ha folytatódik a tendencia akkor 1-2 hét múlva már a megéri kategória volt. :D

(#7511) fahrii


fahrii
őstag

MSI Supreme, egyelőre még próbálkozok, de ez stabilnak tűnik.

(#7512) SzlobiG válasza fahrii (#7511) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem tud ez többet is, de elsőnek nem rossz. :))

(#7513) snecy20 válasza Kami11 (#7492) üzenetére


snecy20
veterán

Ezt én visszamondanám. :(

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7514) rumkola válasza Kami11 (#7492) üzenetére


rumkola
veterán

besírok :O

(#7515) nexwo válasza Kami11 (#7507) üzenetére


nexwo
őstag

Ez nem egy prémium (már) de jó: EVGA 3070 Ultra [link] és extra 10 évet is tudsz vásárolni az EVGA-tól, sőt ha szerencséd van be tudod cseréltetni 3080-ra.

Szerencse az online vásárlásban, hogy 14 napon belül meggondolhatod magad! Én is éltem ezzel a lehetőséggel egymás után kétszer is.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7516) sirszevenap válasza Kami11 (#7492) üzenetére


sirszevenap
addikt

De miért?

EVGA NVIDIA RTX3070 8GB GDDR6 - RTX 3070 XC3 ULTRA - 3év garancia (foramax.hu)

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#7517) nexwo válasza sirszevenap (#7516) üzenetére


nexwo
őstag

Köszi, hogy megerősíted a korábbi üzenetem :D

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7518) MZsoltee válasza sirszevenap (#7516) üzenetére


MZsoltee
veterán

Csak már nincs készleten. :(

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#7519) Kami11


Kami11
őstag

Ok, srácok, nem akartam flémet indítani ;] egyáltalán nem ez volt a cél, csak meg akartam osztani az infót, semmi más. Tudom, hogy nem a legjobb vétel volt, és akkor még finoman fogalmaztam, de most! ilyenek az árak, sajnos. :(

MZsoltee: Sajnos sok helyen ez a helyzet, én is tudnám adni akár 230-ért is, ha nem lenne. :D

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#7520) Maelephant válasza MZsoltee (#7518) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Ma vettem át a futártól ezek szerint valamelyik utolsó darabot?

(#7521) nexwo válasza Kami11 (#7519) üzenetére


nexwo
őstag

Ha úgysem fizetted még ki, akkor adj le egy rendelést a foramaxnal, ez a legbölcsebb, ha már kifizetted akkor használd egészséggel, a márkát dicsérik.

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7522) MZsoltee válasza Maelephant (#7520) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha megnézed a többi termék képére rá van írva,, hogy raktáron. Erre sajnos már nincs.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#7523) rumkola válasza Maelephant (#7520) üzenetére


rumkola
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#7524) omfgk válasza Maelephant (#7520) üzenetére


omfgk
addikt

Megnézem mit mond a varázsgömb.
...
...
...
Inkább megeresztenék egy telefont. Nem most, de mondjuk holnap délelőtt.
Mert a varázsgömb túl poros. Szart se lehet benne látni.

[ Szerkesztve ]

(#7525) Benhill


Benhill
senior tag

Mennyiért ment ma Aquaban a gamingx 3070? Elvileg volt belőle.

[link]

Közben megtaláltam ÁK-n is ma volt utoljára, a szerint 313 volt.

[ Szerkesztve ]

(#7526) Elek Botond válasza Chaser (#7502) üzenetére


Elek Botond
tag

Parancs megkapva, feldolgozva! :))

Véleményem a bányáról, szeirntem nem lesz ilyen, h bedől, mert msot jóval több pénz áll mögötte mint 2018 ban, szimplán elkezd esni az ára szépen lassan és ennyi.

De amilyen képeket látok a jelenlegi bánya telepekről, tele 3080 asokkal, több száz darab, ha egyszer elindul lefelé az ár, elöbb utóbb csak eladják. :)

De elötte még felmehetnének a 2gb os kártyáknak az árai is, kereshetnék ezen az rx 460 on egy kicsit, meg gondolom te is a 1030 al. :DD

(#7527) Chaser válasza Elek Botond (#7526) üzenetére


Chaser
titán

bedől, "bedől", igazából mindegy, de elfogy a lendület előbb vagy utóbb
amd is majd tud gyártani idővel, most az az egyik kiváltó ok hogy ők kvázi nem gyártanak - bár jobb híján nyilván azokat is vinnék a bányába, de szerencsére az új radeonok ilyen célra nem jobbak mint a régi rdna1 széria, tehát nem túlzottan éri meg -
ez a gt 1030 nem megy innen :N
de azon komolyan elgondolkodtam, lehet lassan kellene venni pár darabot, mielőtt még 50e alatt abból sem lesz boltban ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7528) nexwo válasza Chaser (#7527) üzenetére


nexwo
őstag

Amúgy a memória chip hiány körvonalazódik, a kevesebb memóriás kártyakból többet gyártottak, az új amd meg csak 16 gb-os. [link] De végül az RT magok miatt nem bántam meg hogy nem vártam az amd-re, az optix jóval gyorsabb, hiába mondják hogy a 6800 jobb mint a 3070, a 3D tervezésnél pont fordítva van.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7529) Chaser válasza nexwo (#7528) üzenetére


Chaser
titán

így van, gamingre jobb ár/érték - lenne - a 6800/xt - főleg ha rtx-et nem nézzük - , de melóra nem
a 16gb miatt mondjuk megnézném mit kezd videók szerkesztésével, a radeon vii az elég jó volt - de esélyesen a 16gb vram miatt - mert a többi amd az eléggé gyeszura volt kisebb rtx-ekhez képest is
no de a 3060 már 12gb vramos, én őtet' várom
"olcsón" :)
úh. mondtam is a gt 1030-nak, hogy nyárig biztos nem kerül vissza a dobozába :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7530) nexwo válasza Chaser (#7529) üzenetére


nexwo
őstag

Miattad lesz belőle 1 db az Alzán február 1.-en hétfőn :D Vagy március 1. hétfő, mindegy

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7531) BiP válasza Chaser (#7529) üzenetére


BiP
nagyúr

Én még mindig úgy vagyok vele, hogy gépben a létező 8gigás 3070 még mindig gyorsabban futtat bármit, mint a nemlétező 16gigás 6800. :)

;]

[ Szerkesztve ]

(#7532) Elek Botond válasza Chaser (#7529) üzenetére


Elek Botond
tag

Megkérdezhetem, hogy miért?
Kicsivel lesz erősebb mint egy 5700xt, és igazából árban sem lesz sokkal másabb. :)

(#7533) nexwo válasza Elek Botond (#7532) üzenetére


nexwo
őstag

Nem ez a topik de annyival erősebb a 6800 hogy simán befér egy 6700 közéjük

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7534) Chaser válasza nexwo (#7530) üzenetére


Chaser
titán

te tudsz valamit ( :
de akkor olyan legyen ami max 19cm és brutál hűtés van rajta
különben csak megveszem és drágán eladom ;]

BiP
holnap is hozhatnék magamnak akár egy...akármit is, lehet hozok is..pssszt:)

Elek Botond
amire nekem kell abban gyepálja az 5700xt-t, sokkal kevesebb fogyasztással

elég szemléletes az ábra, már egy sima 2060 is verte az 5700 xt-t, az csak 6gb vramos
erre picit ráfejelt a 8gb vramos 2060s, de 2070s, 2080s már nem sokat hoz
ellenben a 11gb vramos 2080ti-nél megint ugrik a vonal, és nem a kb +10% gpu erő többlet miatt, mert az adott 2070s-2080s közt is
és a 3xxx rtx még jobb lett ilyen téren 2xxx-éknél - talán inno oldalán volt 3060ti ami 2080ti-nél is jobban muzsikál sok melóban -
emiatt egy 12gb-os 3060 esélyesen ráver a 2080ti-re, 5700x-t meg körberöhögi, és valszeg' a 6800 sem hozna többet, mivel a 16gb-os rvii van 2080ti szintjén

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7535) nexwo válasza Chaser (#7534) üzenetére


nexwo
őstag

Én is nezegettem ezt a DaVincin Resolve studiot, csak azért mert akkor nem kell 4k-ban renderelnem, elég ha alacsonyabb felbontást felskálázom

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7536) Chaser válasza nexwo (#7535) üzenetére


Chaser
titán

nagyon tolják a rendert is az rtx-ek, cpu-nak esélye sincs ( :
ezt a sw-t direkt gpu-ra fejlesztették, nyilván nem véletlenül - persze cpu-t is használja, de ilyenekre mára "elavult" -
nem tudom pontosan hogy működik, de már annyitól felcsűrte az rtx-ek órajelét és vramját, hogy csak elindítottam :d project még sehol
na ezért várom a 3060 12gb-ot, ahhoz még nem kell vesét eladni, egész korrekt érvágya van - amit én lentebb faragok -, viszont brutál erős lehet itt
sztem nem csak én várom emiatt, hanem nagyon-nagyon sokan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7537) BeZol válasza BiP (#7531) üzenetére


BeZol
őstag

A gépemben kipróbált 4féle RTX 3070 és 1db ref RX 6800-as után bátran mondom neked, hogy Cyberpunkban és benchmarkokban is 5-10%-ot vert a 3070-esekre a sima 6800-as.

Egy kimaxolt jó chippes jó memóriás RTX 3070-essel (gaming x trio a suprim x bios-szal 300W TDP kerettel 1.043V 2115MHz és +1200MHz a memóriának) a 72-74 fps környékéről tudott 78-80-at ugyanott mérve. Az RX 6800-as alapból 76-80-on ment, kicsi finomhangolással (1.018V 2350-2380MHz) pedig 80-84fps-t tudott (főleg 82+). Ez a kicsi finomhangolás az RTX 3070-esek esetén a 2000MHz-et jelentené.

Az RX 6800-as viszont húzható 2450-2550MHz közé... Ha lesz idővel bios flashelési lehetőség hozzájuk, akkor egy RX 6800 XT bios esetén a frekvencia-tartomány 2600-ról 2800-ig lehetne állítható, és simán benne van a pakliban, hogy 2700+ MHz-re legyenek stabilizálhatóak! Reméljük lesz ilyen. Meg reméljük lesz voltage/frequency curve editor is, mert egyelőre nincs az sem...

Kimaxolt 6800 XT képes játékban 2740-2760MHz-en elketyegni (40 perc után crashelt így a metro exodus ugyan + azért így hangos is a dolog), csak ilyenkor túl sokat eszik, 2600MHz az egészséges UVOC (undervolt-overclock).

Én azt mondanám, hogy 10% felárat megér egy RX 6800-as az RTX 3070-eshez képest, mert van annyival erősebb és 16GB memória is van (ha kell majd egyáltalán vhova). A referencia-kártya hűtése is teljesen jó, mert 3ventis.

DLSS lesz AMD-re is.
AMD-re van SAM (ingyen +5-10% fps), ami amd procikkal megy, de már új intel alaplapokkal is. SAM majd feb. végén lesz Nvidiára is, remélhetőleg alaplap-független lesz és pl. Z370-en is menni fog :U
Ray tracing jobb az Nvidiákkal.

Én nem vagyok sem zöld, sem piros, sem kék, ezek a tények, aztán mindenki azt vesz amit akar a kapott információk birtokában :)

És igen, nagyjából csak RTX 3070-eseket kapni, szóval nincs min igazán agyalni ha gyorsan kell vmi :U , mostani árak mellett pedig konkrétan semmit nem vennék, de ha így haladunk, pár hét múlva a mostani árakat fogja visszasírni mindenki. Már az autó-gyárak állnak le mert nincsen félvezető-kapacitás... A múltkor kb. +20ezer Ft áremelkedés után most megint volt legalább +10ezer Ft-nyi, szóval ja, eléggé elszomorító a helyzet :( (és még csak hétfő van)

(#7538) Chaser válasza BeZol (#7537) üzenetére


Chaser
titán

egy 6800xt strixet láttam talán ami rávert 3090-re is, persze jól megrángatták a strixet ( :
egyébként az a vicc, hogy kb olcsóbb, mert msrp áron 230e körül van az fe 6800 - legolcsóbb 3070-ek voltak itthon pár ezerrel olcsóbban - , 260 körül az xt
és páran lőttek annyiért, és ha beindul a gyártás lesz is annyiért
de ugye kinek rtx, kinek melós képességek, nem lesz mindenkinek jó akkor sem
és igen ha most kell akkor most kell
én megoldom 1030gt-vel is fhd-ban tanulva anim nélkül, mire lesznek kártyák addigra már némi tudásom is lesz talán ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7539) nexwo válasza BeZol (#7537) üzenetére


nexwo
őstag

Ennyire nem kell bepörögni, nem játékokról volt szó :D és senki s vitatta :D

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7540) sajti_pajti válasza Chaser (#7536) üzenetére


sajti_pajti
tag

De a hw render még mindig plusz 10%-os file méretet produkál azonos minőségben CPU-hoz képest - tudtommal. Vagy ez csak az előző sorozatú GeForce-okra volt igaz?
#7535nexwo Topaz (Sharpen AI vagy Gigapixel AI vagy Video Enhancement AI) nem jobb felskálázásra DaVincinél? (Az új RTX-ekkel már állítólag emberi idő alatt lefut.)

(#7541) s.bala31 válasza BeZol (#7537) üzenetére


s.bala31
őstag

Ettől a SAM-tól sem lehet csodát várni mert legtöbb játékban szinte semmi plusz fps-t nem ad.

[ Szerkesztve ]

(#7543) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok másnál is vannak kékhalálok az új driverrel?
video_scheduler_internal_error a leírása az nvidiánál a drivert írták hogy rossz csak érdekelne másnál is elő jött-e ez :)
A vga húzva nincs 950mV 1900mhz memória alapon így használom a kártyát. 3070 TUF

(#7544) schawo válasza nexwo (#7535) üzenetére


schawo
titán

Topaz Video Enhance AI

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7545) Dobi 562 válasza s.bala31 (#7541) üzenetére


Dobi 562
addikt

Van olyan játék ahol azért gyorsít rajta. Gondolom egyre több alkalmazásba fogják beimplementálni a fejlesztők ha már az RTX 3xxx széria is támogatva lesz.

Én örülok neki, hogy jön a zöld oldara is ha már a Radeon 6800 beszerezhetetlen.

https://www.techspot.com/article/2178-amd-smart-access-memory/

(#7546) nexwo válasza schawo (#7544) üzenetére


nexwo
őstag

#7540 sajti_pajti

Az a tool nyer amelyik olcsóbb :D (csak a skálázó technológiáját használnám, minden más megvan oldva)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7547) nexwo válasza nexwo (#7546) üzenetére


nexwo
őstag

Itt találtam rájuk: [link]

Van még értelme az NVLink-nek? sokan azt mondják nem lesz 2x jobb teljesítmény :D ráadásul egyenlőre csak a 3090 az ami tudja.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7548) Chaser válasza sajti_pajti (#7540) üzenetére


Chaser
titán

fogalmam sincs, elvileg rosszabb minőséget is produkál valamivel mint a cpu render de sokkal gyorsabb
de nekem nem kifejezetten renderelni kell, hanem effektelni
és 3xxx terén még olyan sok tesztet nem találtam miben javult, de javult az biztos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7549) nexwo


nexwo
őstag

Elég sokszor volt kapható, sajnálom a ventus tulajokat: [link]
Mondjuk vicces, hogy egy nem túl ismert KFA2 jobb mint egy ismert MSI márka.

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7550) Chaser válasza nexwo (#7549) üzenetére


Chaser
titán

nincs benne semmi vicces, ventus/mech oc msi-nél a beugró kategória
van rá igény, így gyártják
itt meg esélyesen egyedi defekt van, ami bármelyik kártyánál lehet, akár strixnél is
az már viccesebb hogy 5700 xt strixeknél valami csavart vagy alátétet kihagytak egy darabig ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.