Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#7251) Chaser válasza z123456z (#7243) üzenetére


Chaser
titán

az akkori trendeknek megfelelő használható gépet, így akartad mondani:) azóta sok víz lefolyt és a ft is romlott
és azt az egykori gépet valszeg' már egy combosabb csodafon is kiröhögi
sztem senkinek nem tartottak a fejéhez fegyvert hogy 250k-s kártyát kell vennie mert főbe lövik ha nem veszi meg
ott volt a 1650 50e-ért
jah hogy az nem tud annyit mint a 3070
nem is annyiba kerül...( : - már csak került :d több helyen mr 1050ti-t is láttam 100e felett -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7252) BiP válasza schawo (#7245) üzenetére


BiP
nagyúr

Tök ugyanígy voltam vele is.
Aztán persze nem kizárt, hogy majd fél-1 év múlva megvalósítom az eredeti tervet :)

(#7253) amstorm válasza z123456z (#7243) üzenetére


amstorm
aktív tag

tegyük fel a gyereknek 2010-ben vettél gépet. akkori gtx 470 100 000 Ft környékén mozgott. :)

MSRP-je a 470-nek 330 USD az áfa akkoriban 25% és az USD árfolyam 190 ft és a kereslet kinálat .....

[ Szerkesztve ]

Efficiency is clever laziness.

(#7254) omfgk válasza amstorm (#7253) üzenetére


omfgk
addikt

Igen, valahogy a forint romlását mindenki kifelejti a képletből...

Nem azt mondom ,hogy számoljuk ki 270-es euró illetve 220-as dollár mellett ,hogy hogyan is alakulnának az árak.

De egy 315-ös euró és egy 260-as dollár árfolyam simán lehetne. Rögtön 225k lenne az a 260k.
És akkor ott a szép kis áfánk...
Csak elég körbenézni. Szlovák, cseh, román, szlovén, osztrák áfa 19-22% között.

De már a semminél az is jobb lenne ha maradt volna a 25%.

Nem szálltak el azok az árak... csak nálunk.

Nagyon off, ezért dupla-offba is teszem, de például ilyen szempontokat is érdemes figyelembe venni amikor az ember egy bizonyos papírfecnin egy bizonyos időpontban két vonalat keresztez.

[ Szerkesztve ]

(#7255) z123456z


z123456z
őstag

Elnézést kérek mindenkitől a pongyola megfogalmazás miatt. Nyílván, akinek hobbija, nem számolgat. Ahogy az sem, akinek KELL. Helyesen megfogalmazva nekem nem ér ennyit ( bár ez sem igaz, hisz megvettem ), de a mondandóm lényege az lett volna, hogy sem a decemberi, de méginkább a mai árak nem normálisak. Egyszerűen nem lenne szabad ennyibe kerülniük.

(#7256) BeZol válasza amstorm (#7253) üzenetére


BeZol
őstag

Nézz egy 2006. jan. 1. és 2009. júl. 1. közöttit is. (20% Áfa volt)

Bennem egyébként mindig az van, amikor 2012 márc. végén megjelent a GTX 680-as és elsők között vettem meg újonnan 120ezer Ft-ért. (msrp 500 dollár volt!)
Ez a teljesítmény lett később a GTX 770-ben (csak gyárilag magasabb az órajel, ami eleve a GTX 680-asban is adott volt), utána a GTX 960 hozta ezt a szintet, majd érkezett a GTX 1050 és 1050Ti, teljesítményben a kettő közé ékelődtek a korábbi kártyák. Egy GTX 1650-es pedig kb. 30%-kal erősebb "csupán". Oké, már 2GB helyett 4GB-os kártyák :U
Túlzott infláció nem volt csak utóbbi 1-2 évben volt magasabb, főleg az árfolyamok változtak (ez is ugye egyfajta infláció...), és hát így nézve elég szánalmas h 70-90ezer Ft most egy nem sokkal erősebb 1050Ti/1650-es.

Bezzeg a 2004-ben 130ezer Ft-ért vásárolt 9800 XT-m már tényleg semmit sem érne manapság :DDD

(#7257) Attila2019


Attila2019
tag

Hallo. Lehet nem ide való de meg szeretném kérdezni,, hogy valaki vásárolt e már vgat a mindfactory.de oldalról? Mit takar az h retail mint megnevezés ? Pl msi suprim (retail) . Érvényes rá a 14 nap vagy valami hiányzik a dobozból?

(#7258) Chaser válasza z123456z (#7255) üzenetére


Chaser
titán

most őszintén, egy sz@ros 1650 hol normális 70- 100e ft-ért? ha épp lehet kapni ( :
ezek egyszerűen annyiba kerülnek amit a kereslet és kínálat viszonya meghatároz, mindig is annyiba kerültek, ahogy kb minden

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7259) cut


cut
aktív tag

Löttem egy képet a gépbe szerelve is... :K

134 piros pötty :)

(#7260) cut válasza cut (#7259) üzenetére


cut
aktív tag

lőttem :C :C :C

134 piros pötty :)

(#7261) sirszevenap válasza cut (#7259) üzenetére


sirszevenap
addikt

Tyuh. Jöhet egy új gépház meg egy kis kábelmanagement! :K

Bankkártyával? Hát persze!

(#7262) cut válasza sirszevenap (#7261) üzenetére


cut
aktív tag

sajnos nem igen van olyan gépház, amibe 6db 3.5 colos winyót be tudnék rakni normálisan... :( :( :(
Ez egy régi Chieftec BH-01B-B-B házikó, könnyen lehet a vinyókat kezelni

134 piros pötty :)

(#7263) rup1u5 válasza cut (#7262) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Retro :D

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7264) HREH válasza cut (#7262) üzenetére


HREH
senior tag

Phanteks Enthoo Pro TG/Phanteks P600S ;)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#7265) tisztelturam válasza cut (#7262) üzenetére


tisztelturam
tag

Nekem ilyen van. Nem adtam el. Anno csak ebbe fért bele az akkori VGA-m. Robusztus egy db és baromi nehéz

[ Szerkesztve ]

(#7266) nexwo válasza tisztelturam (#7265) üzenetére


nexwo
őstag

Cserébe a szellőzés nem a legjobb, hacsak nem rácsot szerelsz fel az oldala helyett

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7267) cut válasza rup1u5 (#7263) üzenetére


cut
aktív tag

kivűl retro, belül... ufo... ;)
asus z390 Tuf, i9 9900k, 32Gb ram, 970 evo plus, bequit 1000w táp, Evga rtx 3070 ultra, stb... ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#7268) rup1u5 válasza cut (#7267) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Néztem a konfigod :K
igazi sleeper :D

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7269) fahrii válasza cut (#7262) üzenetére


fahrii
őstag

Fractal Meshify 2? Respect, én egy napig sem bírnék egy ilyen gépházat elviselni lakásomban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7270) cut válasza fahrii (#7269) üzenetére


cut
aktív tag

fahrii: nekem a házamban van, és a dolgozószobámban.... :C :C :C
Volt nekem anno, corsair obsidian 900d (túl nagy volt), és végül visszatértem a kicsikéhez... évek óta ő van, sőt van egy donor is a pincében.... :P :DD

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#7271) cut válasza rup1u5 (#7268) üzenetére


cut
aktív tag

köszi :D

134 piros pötty :)

(#7272) cut válasza HREH (#7264) üzenetére


cut
aktív tag

ahogy a nőknél is, nem csak a külcsiny számít..., hanem a bel is... :DD :R

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#7273) BiP válasza cut (#7262) üzenetére


BiP
nagyúr

Én az 5db vinyót kidobtam egy itx integrált procis alaplap mellé fel a padlásra (NAS lett belőle) , száműztem a gépből az összeset HDD, csak egy m2 ssd maradt benne, így csak a vidkártyába megy kábel. (így a kevés eszköz miatt gyakorlatilag a kábelmenedzsment is önmagától megoldódott :)
Először egy lapos brand matx házba kerültek a vinyók, de abban nem fértek el rendesen, így a régi atx házba pakoltam (padláson ugye mindegy), legalább nem melegítik egymást feleslegesen.

(#7274) cut válasza BiP (#7273) üzenetére


cut
aktív tag

az jó megoldás, és hálozaton milyen sebességet produkálnak a vinyók? mert nekem videó vágáshoz van a kb 25 tb a gépben.

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#7275) tisztelturam


tisztelturam
tag

Tudnátok írni pár külföldi helyet ahol esetleg érdemes lehet nézelődni vga ügyben? Csak a casekinget ismerem aki szállít ide is,de ott kb "magyar" árak vannak szóval nem éri meg várakozni..

(#7276) BiP válasza cut (#7274) üzenetére


BiP
nagyúr

A gigabit korlátoz, ha nincs mással leterhelve (pl. torrent) szekvenciálisan ezt hozzák is, 110-120Mbyte/sec.

A gigabit feletti világ viszont sajnos macerásabb és drágább.

(#7277) Kaci84


Kaci84
őstag

Tapasztalatom szerint nem érdemes külföldről rendelni. Van kivétel. Ha megszámolod a szállítást az EUR-HUF váltást ami símán lehet 5+e Ft. Akkor már allig olcsóbb. Amennyivel olcsóbb sokszor annyival ha nem többel olcsóbban tudod majd eladni hasznalta. A magyar hasznt piac nem nagyon szereti a külföldi cuccokat. Kártyától függően 10-20e bukó símán lehet egy itthonihoz képest.

(#7278) warcat válasza Kaci84 (#7277) üzenetére


warcat
veterán

Hát, extra köröket be kell vetni az tény.De az előbb volt MSI GeForce RTX 3060 Ti Gaming X Trio 226,5-ért olasz amazonon, ez már úgy, hogy GLS csönget vele nálad.Jelenlegi helyzetben hol veszel ennyiért?

EA: It's in the crate!

(#7279) South Velen válasza warcat (#7278) üzenetére


South Velen
addikt

én 230-ért raktam fel az enyém 1 hete, 2 perc alatt 5-en írtak hogy azonnal utalnak...

azóta már rájöttem, hogy mehetett volna ki 260-ért is.

[ Szerkesztve ]

(#7280) Maelephant válasza schawo (#7245) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Én is így tettem. 3080-at szerettem volna, de aztán a kisebb fogyasztás (kevesebb hő / zaj), a tápom 650W jellege, amit tuti nem fogok cserélni, mivel még 10 év garancia van rá, Seasonic, valamint az, hogy a 3080-asok ára pár hete a 400, most már a félmillió környékén vergődik, AMD kártyák pedig vagy egyáltalán nincsenek, vagy 6800 (sima) van majdnem fél misiért, eldöntötte a kérdést. Jelenleg jól keresek, de egyszerűen nem vagyok hajlandó a Séf bácsi apukája által megjelölt értékhatárt átlépni (háhúsz / three-fitty, de a magyart veszem alapul).

(#7281) BiP válasza Maelephant (#7280) üzenetére


BiP
nagyúr

Pedig ha 350 volt a limit, dec.2 felében még lehetett csípni 325ért 3080ast.

(#7282) warcat válasza BiP (#7281) üzenetére


warcat
veterán

De csak annak, aki itt ült mellette, ami sokaknak kötelező (meló) de másnak meg nem opció.És már vitték akkor is egyből

a, magának
b, bányába
c, apróra

EA: It's in the crate!

(#7283) laychi


laychi
veterán

Futtatott már valaki 720p low-ban superpositiont rtx 3070 kártyával?
Ha igen a gpu utilzation milyen volt?
Nálam szotyizik a kártya és a proci is.
Driver 457.51

(#7284) Kaci84 válasza warcat (#7278) üzenetére


Kaci84
őstag

Igen ez jónak tűnik. Sőt már már túl jónak. Tudod mi van azzal ami túl szép, hogy igaz legyen? :-) Én is néztem régebben Amazonon kártyákat hiány előtt is voltak gyanusan olcsók. Sokszor 50-el olcsóbban itthoni használt árakhoz képest. VGA csoportban kérdeztem ki vesz Amazonról, de nem sok bíztató válasz érkezett. Amikor meg láttam, hogy a 2080S is ugyanannyi mint a 2080Ti akkor azért gyanus volt. Na meg érdemes feltenni a kérdést ki ad el 219-ért szállítás nélkül 3060Ti gaming X-et amikor sokkal többért is el lehet adni? hmmm

[ Szerkesztve ]

(#7285) SzlobiG válasza laychi (#7283) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem rajtad kívül még senki, pont az említett "probléma" miatt. :)

(#7286) duvi válasza laychi (#7283) üzenetére


duvi
nagyúr

Megcsináltam a kedvedért. Szerintem még a ventikse indultak el a teszt alatt. Nálam jóval kevesebb pont és hőmérséklet volt. Persze az enyém stock kártya, nálad meg optimalizált.

[ Szerkesztve ]

(#7287) warcat válasza Kaci84 (#7284) üzenetére


warcat
veterán

Kevered amazon-t a third-party eladókkal amit tény, hogy ők engedélyeznek az amazon piactér keretében.

De minimális gyakorlattal az oldalon kikerülhetőek mert egyértelműen fel van tüntetve.És Amazon EU S.à r.l., -tól ami az eu amazon aloldalak mögött van, nyugodtan vásárolhatsz, gyakorlatilag minden értelmezhető panasz esetén a javadra döntenek (nem érkezett meg az áru, megsérült, baj van vele/nem működik) mert van egy brutális külön költségvetésük erre.

"ki ad el 219-ért szállítás nélkül 3060Ti gaming X-et amikor sokkal többért is el lehet adni?"

A normális bolt aki csak rátolja a pár %-os haszonkulcsát a gyártótól átvett termékre? Mivel az égvilágon mindent forgalmaznak szinte, egyrészt közvetlenül a gyártótól veszik át fix áron, másrészt nincs náluk ott külön a Béla, aki feltekeri az árat, mert tudja, hogy erre most brutál túlkereslet van, helyette az árazást algoritmus végzi, ami persze azért egy idő után elkezd felfele pörögni,de ez lassú folyamat.

Lényegében amazon nem próbál célzottan pár terméken +25%-ot bekaszálni, hanem az a célja, hogy mindent ott vegyél nagy boldogan kattintgatva.

Érthető módon mivel nem jöttek el ide keletre végül, errefelé most az Alza ilyesmi de messze nem akkora árukészlettel/-választékkal.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#7288) Kaci84 válasza warcat (#7287) üzenetére


Kaci84
őstag

Értem, viszont ha az Amazontól veszel módosítja 27% ÁFÁ-ra. Tudom, hogy vannak ilyen nem hasznoleső boltok, de ott meg készlet nincsen. Max néha de akkor ennyi erővel meg az Alzát is lehet lesni. Te tudtál venni? Vagy valaki? A gyakorlat bizonyítaná be igazán.

(#7289) warcat válasza Kaci84 (#7288) üzenetére


warcat
veterán

Ez kezd offtopik lenni kicsit; amazon jelenleg annak az országnak az áfáját számlázza ki neked, ahova a kiszállítási cím tartozik.
Ez addig különösen mókás volt,amíg Németországban (dec.31-ig, ideiglenesen) 16% volt az ÁFA, de most is hasznos.Egy egyszerű csomagtovábbító szolgáltatással 19% ÁFÁval tudsz vásárolni.Amazon topikban emlékeim szerint ki lett tárgyalva teljeskörűen.

Igen, van sikeres kártyarendelésem amazonról.Ugyanaz mint alzánál, ha időben leütöd, kifizeted és küldik neked.

EA: It's in the crate!

(#7290) BiP válasza warcat (#7282) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem feltétlenül, linkeltek ide a topikba is, elég volt a fórum mellett ülni :)
De nem vitték el 3mp alatt, mint minden mást.

(#7291) Maelephant válasza warcat (#7282) üzenetére


Maelephant
aktív tag

BiP, Warcat:
Pontosan, nagyon hajtós év volt, nekem a szabadidő vagy csak "szabad" idő az egyik legnagyobb kincs. Egy hetet csúszott a szabadságom is, és a munkám olyan, hogy home officeban kilenctől kilencig tart gyakran a nap, a csótányként szaporodó feladatok miatt. Például, ajándékokat csak december 22-én kezdtem venni úgy, hogy a gyerekek digitális javakat kértek, ami nulla utánjárást igényel - szumma: zsúfoltra sikerült az év vége. Esély nem volt arra, hogy figyelmesen refreshelgessek egy/több weboldal mellett gubbasztva, illetve hezitáltam is, melyik típus legyen, zöld vagy piros, 70/80, sima/XT stb. Továbbá bevallom, ki is fáradtam annyira, hogy a szabi/ünnepek alatt zombultam, CP2077-eztem, iszogattam (év közben kb. semmit), aludtam, amennyit lehet, még csak nem is zabáltam. Most pörögtem csak jobban rá a témára, ahogy elkezdtem látni, brutálisan fogy és drágul az eleve szűkös kínálat és a bányászlázról, gyártáslassúságról, készlethiányról, szállítási gondokról szóló hírek is bekapcsolták a riasztót, hogy itt én nem nagyon fogok "majd januárban" vagy "a tavasszal" normális áron GPU-t venni, semmilyet. Itt, a fórumtársaknak köszönhetően láttam, hogy a zalaegerszegi/szombathelyi kiscégnél van a honlapon - nagy nyelés mellett, a piaci viszonyok ismeretében - "tűrhető" árú 3070-es, felhívtam őket és szóban is megerősítették, hogy nem kattintásvadász, fiktív ár, annyiért van kártya és sokan rendelik fel Bp.-re, úgyhogy csütörtökön "lecsaptam" egy EVGA XC Ultra (már a fekete bohócszájas) 3070-esre, hétfőn hozza a GLS. Legfeljebb majd bukom rajta, ha tényleg visszaesnek, normalizálódnak a GPU-árak, de annak a veszteségnek igazából örülnék, mert nekem ugyan szar, de az egészséges piac szempontjából jó.
Úgyhogy ennyi a háttér, a korábbiakban írt vásárlócsoportok közül eszerint a "borító hezitálók" közé tartozom, nem kellett minden áron beruháznom, valóban drágán vettem, de ez is relatív. Ennek az az ára, hogy 2021-re kimarad az új telefon, CPU+mobo stb., mert elköltöttem az arra valót is. Továbbá: azért sem vehettem decemberben, mert éves jutalomból ment, azt meg csak a decemberi fizetéssel utalták, január elején. Továbbá Séf bácsival csak vicceltem, a "háhúsz" is már a loknesziszörny feje búbja, igazából kettőötven lenne a valós lélektani határ (299E volt a kártya).
Bocs a litániáért.

(#7292) nexwo válasza BiP (#7290) üzenetére


nexwo
őstag

Én is inkább 3080-at vettem volna, de én csak januárban mintam azt, higy najó elég, csak magasabb lesz.

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7293) nexwo válasza duvi (#7286) üzenetére


nexwo
őstag

Nálam is stock minden:

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7294) Elek Botond válasza Maelephant (#7291) üzenetére


Elek Botond
tag

Aj-jaj.
Az a baj kezdtek megrémíszteni. :D

Én úgy voltam az egésszel eladtam az 5700 at szeptemberben, jó akkor majd februárban veszek egy 3060 at, némi ráfizetéssel.
Aha, hát ez nem így lesz úgylátszik, és emiatt nem is figyeltem december elején az alzát, pedig ha tudtam volna h 168 körül voltak az elso 3060ti egyből lecsaptam volna egyre.

Most meg már itt tartunk h 300+ egy 3060ti. :W

Nem tudom mi lesz itt, de látom nekem már nagy eséllyel sem 3070 se 3060ti nem lesz, pedig 3070 et is sikerült kifognom tök random 213 ért iponon amit végül vissza is mondtak. :o Nekem a lélektani határ 200-220 körül kimaxolódik, főleg h így visszatekintve a szeptemberi 110 ezerért eladott rog 5700 ára is fáj rendesen. (tény "csak 14 ezret buktam" de 1 évet használtam is rendesen) :D Most laza 160 ba elmenne.

A 3060 12 gb ban bízom, hátha megjelenésnél kicsit még normálisabb lesz az ára, mint pl 3070 vagy 3060ti nél volt, és akkor gyorsan behúzok eggyet.

Azóta egyre több alza termék weblapja áll le szóval jó lesz ez... :C :W :DD

De lehet, hogy nektek van igazatok és venni kellene amíg nem késő, de nekem ezek az árak már tényleg magasak. Az amd megmenthetné megint a piacot. Elég jól jönne. Inkább vegyék azt a minerek, nekem meg haggyják meg az nvidiát. :))

[ Szerkesztve ]

(#7295) Chaser válasza Kaci84 (#7277) üzenetére


Chaser
titán

sokkal több is lehet az, az emberek többsége nem akar külföldi kiküldéssel szenvedni gond esetén - én sem -
ha igen, akkor látszódjon meg az áron, 200k kategóriánál nem -10-20k aminél meglátszódik
evga kivétel - lenne, de még nem vettem evga-t magamnak eddig -

BiP
ahogy mondod, azt csípni lehetett, alig lehetett belőle
végén tényleg megpörög az 1030-ak ára is, eljutunk oda, már semmi nincs lassan 300k alatt azokon kívül

szerk:
Elek Botond
nem lesz "normális" ára, mivel a 3070 megjelenése óta szinte minden kártya eltűnt a piacról, és már felment a 3060-3070 ára is
nem az új kártyát fogják neked apróért dobálni
de sajnos nekem sem:)
most néztem fel ák-ra, egy gb 1660 gtx utolsó ára 150e ft volt
nem ti, nem super, sima 1660 és egy fapados gigabyte
és ez most nem az ák költői túlzása volt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7296) laychi válasza duvi (#7286) üzenetére


laychi
veterán

Köszi.
É n is megcsináltam alapon, érdekes, nekem úgy is 32k lett.

(#7297) Maelephant válasza Elek Botond (#7294) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Igen, az nagyon paráztató, hogy az Alzán a 30x0-es kártyák kínálatából eltűnt az összes ismertebb márka, most már csak Gainward, Inno3D és Palit van, 3080-asoknál még két MSI. Nem sok jót mutat (bár lehet, hogy csak valós beszerzési lehetőség megnyíltáig kivették, mert szarul mutat, hogy van, de nincs.

(#7298) Elek Botond válasza Chaser (#7295) üzenetére


Elek Botond
tag

Ha ez így lesz akkor én eladom a 11 ezerért vett 460 omat, és átmegyek a 10 éves laptopra. :DD

(#7299) Elek Botond


Elek Botond
tag

Ezt most dobta fel a google.
Ez most mit jelent?
Nem dec elején voltak ilyenek az alzán?
Vagy most is volt csak en maradtam le?
Mert mind a ketto tokeletes lenne nekem, legalabbis egy ideig. :D

(#7300) Kaci84 válasza Elek Botond (#7299) üzenetére


Kaci84
őstag

Az Alzánál (gondolom máshol is) a legutolsó ár van a rendszerben amit náluk nem látni. Viszont a Google hirdetés algoritmusa árral írja ki. Sajnos attól még nincs se olyan áron meg semmilyen áron. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.