Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#7551) sajti_pajti válasza nexwo (#7546) üzenetére


sajti_pajti
tag

[Topaz VEAI link]

Ha most épp nem olcsóbb, akkor lehet találni youtube-on értékelő videókat, kuponkóddal.
De amúgy meg 30 napig ingyen kipróbálható.
(A hsz.-emben azért írtam a Sharpent és a Gigapixelt is, mert az egyik értékelő videóban kipróbálták mind a hármat, de most nem ugrik be, hogy melyik tűnt a legjobbnak.)

(#7552) South Velen válasza nexwo (#7549) üzenetére


South Velen
addikt

Mindig mondtam hogy a ventus az alja, semmi anyag nincs benne.
Kevésbé értem akik olyat vesznek 290-ért 3070-esben mint tegnap az egyik fórumtárs aki tuf 3060ti-s vett annyiért.
Egyszer volt ilyen alja szériás MSI kártyám (OCV1), az is ezt csinálta.
Persze nyilván házon, adott példányon is múlik a dolog, de ezek tényleg a leggagyibb 30xx-ek amiket lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#7553) szasanyi


szasanyi
félisten

További rossz hírek érkeztek az NV és AMD részéről.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#7554) nexwo válasza szasanyi (#7553) üzenetére


nexwo
őstag

Emelhetnek globális árat, akkor most még több pénzért nem lehet kapni, azt amit szeretne az ember :D

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7555) Chaser válasza South Velen (#7552) üzenetére


Chaser
titán

sztem a ghost is ugyanaz kb, a 3060-as 60 deka volt, úgy rémlik msi 3070 is annyi
a sz@ros inno twin x2 3060 ti 740g és fém hátlapos - úgy rémil ventux 3070 3x 750g ( : -
nem halkak, nem "hűvösek, de működnek
van fenn egy strix 2070s aminél kerreg a venti, szóval bármivel bele lehet nyúlni
gb-nél meg kategóriától függően sokan panaszkodnak a ventikre, hol kerreg, hol beleér a burkolatba

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7556) RazoR válasza Chaser (#7555) üzenetére


RazoR
veterán

Volt Zotac 1080 AMP Xtreme kártyám 2 venti kerregett, Strix 2070Superből kettőt vittem vissza venti kerregés+CW miatt, EVGA FTW3 2070supernél mindhárom venti "kerrent" egyet indulásnál, bármelyik gyártónál benne van ez a pakliban.

(#7557) nexwo válasza RazoR (#7556) üzenetére


nexwo
őstag

Aza kérdés hogy Nitro+ vagy supreme kártyáknál is volt-e hasonló gond. (Van e extra teszt gyártás végén)

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7558) Chaser válasza RazoR (#7556) üzenetére


Chaser
titán

igen, ezt mondom
max vannak erre esélyesebbek
a ventus a videón egyedi gondos, az biztos hogy nem így működik mind üzemszerűen
vagy a burkolat rezonál be mert hitványul rögzítették, vagy a venti "kotyog" és néha beleér a burkolatba

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7559) Maelephant válasza Chaser (#7558) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Igen, egyértelmű, az általad írt bajok valamelyike okozza, esetleg a venti vezetéke torz és "simogatja" forgás közben.

(#7560) Chaser válasza Maelephant (#7559) üzenetére


Chaser
titán

az is lehet
akinek ez megfele vagy nem akar rá több pénzt szánni azoknak készülnek ezek a csodák
személy szerint a 3060 ti ghostot akkor sem használnám ha fizenének érte
másnak meg halk ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7561) nexwo válasza Chaser (#7560) üzenetére


nexwo
őstag

Szerintem tök jó ha olcsó és szar hűtő van rajta, ha valaki alapból cserélni akarja folyadékra. 3090 ghost :D jól hangzik (bár 3080+ nál már alapból adnak vizes változatot így marad a garancia.

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7562) d1abLo válasza Chaser (#7560) üzenetére


d1abLo
senior tag

Nekem az van, engem nem zavar volt hangosabb Zotac kártyám is (GTX 580). HDD is van a gépben (pontosabban SSHD) van aki már attól agyvérzést kap, úgyhogy ezt embere válogatja.
Pár százalék teljesítményvesztés miatt pedig nem dőlök bele a késbe... cserébe 187e FT volt a bolti ára 2 hete.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#7563) nexwo


nexwo
őstag

Foramaxnál most van TUF is 320 apróért, természetesen 3070 (nem 3080) viszont

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7564) koxx válasza nexwo (#7563) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

330 lesz az :)

(#7565) Kami11 válasza nexwo (#7563) üzenetére


Kami11
őstag

330 az a 320, 100 Ft. híjján. :D

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#7566) nexwo válasza koxx (#7564) üzenetére


nexwo
őstag

Bocsánat marketing áldozata lettem, így már nem éri meg :DDD

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7567) cut válasza nexwo (#7563) üzenetére


cut
aktív tag

sőt 299 ért is van 3070...
és valaki 3060ti vesz ennyiért... :C igaz KAMI11? :R

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#7568) nexwo válasza cut (#7567) üzenetére


nexwo
őstag

Már tegnap ketten is linkeltük neki és győzködtük. Nem mintha barmilyen 3060 ti lenne a piacon olcsóbban.

Birom a két tábort, korábban amikor 3070-et tervezzem venni akkor jött, hogy 3060 ti jobban megéri ha van olcsóbban...
Most meg valaki szerencsétlen (már bocsánat kami11) 3060 ti vesz, akkor velem együtt piszkáljuk :DDD

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7569) Maelephant válasza nexwo (#7568) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Én erre írtam szerintem, hogy a Foramaxnál az EVGA XC Ultra volt raktáron, de mivel nem hittem a linknek, felhívtam őket és szóban közölték, hogy valóban van, annyiért, mint a honlapon látom, és kérhetem utánvéttel, GLS-sel küldik. Előző csüt. rendeltem, tegnapra itt volt.

(#7570) sirszevenap válasza nexwo (#7568) üzenetére


sirszevenap
addikt

Mert nem mindegy hogy 299 és 285 vagy 260 és 190 árakról beszélünk. Csupán ezért.

Ha egy 3060 Ti 285 akkor már édesmindegy' ha veszel egy 3070-et 299-ért. Sőt, az a tanácsosabb. Nem mindegy mennyivel olcsóbb.

Bankkártyával? Hát persze!

(#7571) nexwo válasza sirszevenap (#7570) üzenetére


nexwo
őstag

Ja vagy vesz 3060 ti mert neki elég és mellé egy heti kaját a maradék pénzen, birom, hogy itt mindenki tud venni 2 kártyát is :DDD Mondjuk úgy én 300e budgettel indultam neki a workstation-nak és végül 650 lett :Y

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7572) Kami11 válasza cut (#7567) üzenetére


Kami11
őstag

Nem 300K-ért vettem, hanem 283-ért, a szállítást most ne nézzük. Bírom, hogy mindenki ilyen gavallér a pénzemmel, hiszen kibicnek semmi sem drága, mit számít már 15-20-30K?! :P

nexwo: Hogy ki a szerencsétlen kettőnk közül, azon vitatkoznék, pláne úgy, hogy azt sem tudod ki vagyok. Azért vegyél már vissza, mert ha én nem minősítelek, te se tedd kisbarátom! :(((

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#7573) nexwo válasza Kami11 (#7572) üzenetére


nexwo
őstag

Ez inkább poén akart lenni mint bántás, sajnálom hogy magadra vetted, tudom sok volt, hogy odairtam a zárójelben.
#7571 remelem ezt is olvastad itt látszik hogy nem bántalak :DDD

Amúgy szerencse mellém ált 3070 257e-ert ;) de vannak szerencsésebbek a KFA2-vel :D

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7574) nexwo válasza kraven54 (#7503) üzenetére


nexwo
őstag

A pontok alapján 9%-al jobb a konfigod, és az átlagos FPS is e szerint alakult, legalább látszik, hogy nem üres pontozás ami független az FPS-stől "kézenfoghatóbb"

@all
a / 16 osztott memória egyeseknél van, egyeseknél nincs, Ki jár jobban? (pl ha van osztott memória akkor lassabb mert a sima ram-ra is támaszkodik?!)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7575) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A GeForce RTX 3060 Ti VGA -k vásárlói értékelései , és Link:
a GeForce RTX 3070 VGA -k vásárlási értékelései , a Newegg.com -on. Link:
Ez egy igen nagy számítástechnikai hardver eladási cég , de szinte mindegyik kártya
alá oda van írva
OUT OF STOCK .

(#7576) nexwo válasza Amerigo57 (#7575) üzenetére


nexwo
őstag

Annyira ismert és népszerű, hogy a híres live figyelő videoban is benne van: [link]
És már régóta out of stock

Mo-ra csak úgy tudsz rendelni, hogy másik céget kérsz meg aki elhozza. (legalább is én úgy tudom) És egyébként: [link]

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7577) f3rdzs0 válasza Kami11 (#7572) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

"mindenki ilyen gavallér a pénzemmel, hiszen kibicnek semmi sem drága, mit számít már 15-20-30K?!"
de az a 15-30K a te esetedben nagyon max +10% amiért kapsz egy legalább 10%-al jobb kártyát, ami hosszútávon sokkal jobban fogja tartani az értékét (kevésbé van túlárazva). ebben az árban, ilyen túlárazás mellett azért nem kéne hogy gondot okozzon az extra összeg egy kevésbé lehúzós vásárlásért.

ettől függetlenül, biztos hogy rohadt sokan vesznek ilyen drágán kártyákat, csak nem vállalják fel, szóval ezért vagy te csesztetve és nem mások ;]

f3rdzs0

(#7578) Benhill


Benhill
senior tag

[https://www.emag.hu/asus-geforce-oc-videokartya-8gb-gddr6-dual-rtx3070-o8g/pd/D6WSX2MBM/] :Y

jo az ara, és még ezt is viszik, mert már sárga a raktáron jelzés :DD

(#7579) nexwo válasza Benhill (#7578) üzenetére


nexwo
őstag

még mindig olcsóbb mint egy 2080 ti

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7580) Kami11 válasza nexwo (#7573) üzenetére


Kami11
őstag

Nincs harag! ;)
Elismerésem az önkritikáért, ritka tulajdonság manapság! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#7581) Kami11 válasza f3rdzs0 (#7577) üzenetére


Kami11
őstag

Csak kicsit sok volt már, pláne, hogy nem is magamnak lett, hanem egy jóbarátomnak, aki behatárolt egy keretet és típust, így ez alapján vásároltam. Én gép előtt ülök, ő meg nem, és mivel nem tudott kártyát venni máshogy, így engem bízott meg a feladattal. Ennyi a történet, ami nem is tartozott a tárgyhoz, meg másra, de ebben a kialakult helyzetben sokan vásárolnak így. Ha meg úgy alakul hogy nem marad nála, eladni is én fogom. ;]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#7582) nexwo


nexwo
őstag

Eközben a foramax is kifogott az "olcsó" kártyákból.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7583) cut válasza nexwo (#7582) üzenetére


cut
aktív tag

2hete volt :O :(

sokáig nem volt fent.. :R

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#7584) Szinyák válasza koxx (#7564) üzenetére


Szinyák
őstag

van is kettő készleten de az ára undorító :)

Szinyák

(#7585) nexwo válasza cut (#7583) üzenetére


nexwo
őstag

Hát ha váltok 3090-re akkor annyi plusz pénzt rakok rá a GS-re hogy meglegyen az eredeti ára + szállítás.

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#7586) ScomComputer válasza Szinyák (#7584) üzenetére


ScomComputer
veterán

Megvan a ftw3 ?Lássuk mit tud... :)

(#7587) koxx válasza Szinyák (#7584) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha a strix 3080 lenne akkor vinném :DDD

(#7588) feca1130


feca1130
csendes tag

Sziasztok !
Tegnap előtt írtam, hogy a venti kerregő hangot ad ki vagy igazából nem is tudom minek nevezzem motorhang.. na mindegy lényeg, hogy a középső ventilátor produkálja. Próbáltam ma sűrített levegővel kifújni meg is történt és elhallgatott kb 1 óráig utána mégis csak kiadta a hangot. Gondoltam valami porszem belement stb. amikor átraktam a másik gépházba de persze azt se érteném, hogy csak próbáltam inkább arra fogni. De hiába csak meg maradt az a hang viszont az az érdekes, hogy nem folyton adja ki. Van, hogy nem is adja ki utána meg igen vagy egy kicsit csinálja utána abbahagyja. Szerintetek mi lehet? valami ötlet ? Vagy küldjem vissza garanciába? Csak ettől azért félek mert a jelenlegi helyzet nem a legjobb kitudja meddig ülnek rajta stb. (KFA2 Ex Gamer RTX3070-es kártyáról van szó)

(#7589) sakal83 válasza feca1130 (#7588) üzenetére


sakal83
addikt

Nem ulni fognak rajta hanem visszaadjak a penzt ami kevesebb mint amiert tudnal venni.

(#7590) feca1130 válasza sakal83 (#7589) üzenetére


feca1130
csendes tag

Igen erre is gondoltam és úgy főleg rosszul járnék. Nagyon úgy fest, hogy egy darabig együtt kell éljek akkor vele :)) remélhetőleg nem adja meg magát azért.

(#7591) amstorm válasza feca1130 (#7588) üzenetére


amstorm
aktív tag

fülesbe jó gémelni, idleben meg nem pörög a venti :DDD
nézd meg milyen fordulaton adja ki a hangot hátha csak bizonyos sebességnél csinálja aztán akkor egy ventiprofil állítás.

Efficiency is clever laziness.

(#7592) feca1130 válasza amstorm (#7591) üzenetére


feca1130
csendes tag

Igazából nem hallom ha játszok mivel tényleg rajtam a fejhallgató csak hát a tudat már eleve :DD igen az lesz ahogy mondod nagyon mást most nem tudnék neki tenni. :D

(#7593) Szinyák válasza ScomComputer (#7586) üzenetére


Szinyák
őstag

kfa2 lett belőle , hétvgén lesz időm bűvöléni addigra meg jönn a házam is .
Jövök mindenféle tapasztalatokkal . ha hideg ha meleg :D

#7587koxx ha 3080 lenne már nem lenne :)

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#7594) Kami11 válasza feca1130 (#7588) üzenetére


Kami11
őstag

Levenni nem tudod a ventit? Már több ventillátort sikerült megjavítani úgy, hogy a csapágyat takaró kupakot levéve, egy csepp műszerolajat cseppentettem a tengelyre, kupak vissza, és évekig ment minden hang nélkül.
Ezt a módszert eddig házventiken alkalmaztam, videokártyáén még nem, mert nem volt rá szükség, de gondolom ezek felépítése is ugyanolyan lehet. Lényeg, hogy egy gyufaszálat az olajba mártva, csak egy cseppet tegyél bele, ne többet! WD40 is jó lehet, vagy fegyverolaj.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#7595) feca1130 válasza Kami11 (#7594) üzenetére


feca1130
csendes tag

Nem tudom .. nem próbáltam mert nem mertem a garancia miatt ugye. Nehogy rosszul sikerüljön véletlen és ugrik a gari. Gondoltam én is valami ilyesmire, hogy műszerolajat cseppenteni szolidan csak tartok hogy rosszabb lesz netán.
WD40 esetleg nem megoldás, hogy a venti aljánál a résnél picit befújni szerinted ?

[ Szerkesztve ]

(#7596) Alice95


Alice95
csendes tag

3060 Ti Eagle OC tapasztalatok:

Kicsit fáztam tőle, hogy csak két ventis, mire lesz képes, de azt hiszem, okom nincs a panaszra. Hangja alig van, Warzone és Apex egész nap, és nem ment 70 fok fölé. AB-el beállítottam a venti szabályzását, mert a gyári program tényleg csapnivaló.
Egy Be quiet 500DX házban van, 2 ventillátor megy per pill a 4 helyett, kíváncsian várom, mi lesz, ha mind a 4 üzemelni fog.

:C

(#7597) Kami11 válasza feca1130 (#7595) üzenetére


Kami11
őstag

Semmiképpen! A tengelyt egy műanyag kupak zárja le, a tengelyt csak ezt eltávolítva éred el, ha nem megoldható a leszerelés, akkor azzal a mófszerrel amit írtál, csak mindent összekensz, sőt akár zárlatot is okozhatsz, szóval több kárt okozol, mint hasznot.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#7598) Elek Botond válasza Chaser (#7550) üzenetére


Elek Botond
tag

Az a viccesebb, h én pedig pont azért fizettem felárat erre hozzámbasztak egy félig meghuzott szart. Tény alzán elcsíptem egy akciót szóval annyira nem volt angy felár 124 ért 2019 dec ben.
Én nekem ott irta le magát a rog, ezért is adtam el szeptemberben gyorsan, főleg h uv ztem mert amíg nem volt meghúzva a vrm hűtőborda csavar a junction temp lazán volt 95 fokos egy 27 fokos szobában nyáron.
A művelet után lement 80 ra, és a memória hűtés is beállt. Szóval ennyit a rog rol.

Most valami középosztály lenne a cél, de majd kiderül, úgyis az van ami van. :DD
A gainward ban vagy a kfa2 ben bízok hátha lesz még majd valamikor normális áron. :)

(#7599) Elek Botond válasza d1abLo (#7562) üzenetére


Elek Botond
tag

Mármint, melyik kártyának?

(#7600) Elek Botond válasza cut (#7583) üzenetére


Elek Botond
tag

Ezt még tarthattad volna egy kicsit. :))
De majd 2 hét mulva kiderül... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.