Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#8501) ballazol válasza R3laX (#8500) üzenetére


ballazol
senior tag

ilyet az enyémmel is berakhatsz :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#8502) R3laX válasza ballazol (#8501) üzenetére


R3laX
addikt

Itt a link :). Le kell szűrni magyarországra és ott is van mindenki. Én 5. vagyok Time Spy-ban magyaroknál 3060Ti + 3600X-el :). Neked a PBO EDC1 + H100i-vel többet dob a proc. BiP viszont rátolt a MEM-re is, az még kicsit megdobja.

szerk.:
Menő ez a Quake II, most kiteszteltem RT-vel. Bethesda mikor ingyen adta behúztam, most meg mehetett rá az RTX Steam-ből. Sztem végig is tolom majd Nightmare-en ;) .

[ Szerkesztve ]

(#8504) BiP válasza R3laX (#8502) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem amikor próbálgattam az undervoltot meg az OC-t, akkor stabilitástesztnek futtattam 3dmarkot is.
Most simán alapon megy a cucc.
Nem játszom Cyberpunkkal. Amit futtatok, az meg lazán tolja 4k-ban 60fps-sel, így (még) felesleges az OC.

De egyébként szépen muzsikál a lesajnált XC3 a maga 1kilójával.

[ Szerkesztve ]

(#8505) laychi válasza laychi (#8503) üzenetére


laychi
veterán

Elég vegyes eredmények összevetve a 2 karit.

SP 1080p Ex.
SP 4K

(#8506) z123456z válasza z123456z (#8465) üzenetére


z123456z
őstag

Gyerek ugyanúgy nem ért hozzá, mint én, ezért kíváncsiságból a clock +110 helyett +200mhz-t adott neki, a többi maradt a guru3d beállítása. Egy picit gyengébbet produkált, mint default. Visszaállítva guru3d értékeire, boost lockot bekapcsolva viszont majdnem elérte a 12ezret, 11950 körül volt. G syncet kikapcsolva simán fölé menne, de már nem érdekelt tovább, ezért azt nem néztük meg. Nem rossz kártya ez. 67°-ig ment a kártya, icx tele van hőmérővel, sehol nem volt veszélyes, és ~305W volt a max. Alulfeszelésre nem jöttünk rá, X1 talán nem is alkalmas rá.

(#8507) laychi válasza z123456z (#8506) üzenetére


laychi
veterán

MSI AB-ből csináld az UV/OC-t

(#8508) Elek Botond válasza R3laX (#8497) üzenetére


Elek Botond
tag

Már karácsony óta követem a topikot, eddig minden üzenetet végigolvastam kb, régebbi emberekhez hozzá is tudom kötni már, h kinek milye van, te még annyit nem írtál, aztán kicsit félreértettelek ezer bocsánat. :R

Nekem 110 ért ment el szeptemberben a strix 5700, én 2019 decemberében vettem 134 minusz (-10k játékutalvány) ugyan úgy bányéba ment, és két hete írt az új tulaj, h nem ad képet. :DDD Úgylátszik a bánya amennyi kártyát felemészt is annyit tropára is tesz.
Kicsit furcsáltam is a dolgot, mert én nekem undervolt ban volt rendesen amíg nálam volt(-100mv, 85% power limit).
Most meg az alza nekem küldözgeti az email eket. :DD
Kíváncsi vagyok, h mi lesz vele, mert ugye az 5700 akat már nem is gyártják. :F

(#8509) SzlobiG válasza laychi (#8503) üzenetére


SzlobiG
félisten

Látom nem tétlenekedtél a hétvégén. :D

(#8510) aradebil2 válasza laychi (#8507) üzenetére


aradebil2
senior tag

nyehh, fancurve-höz még lehet hozzá kéne nyúlnom, de pont beindult a kazán és nem hallottam egyáltalán a gépet... :D Játékom még mindig nem igazán van amivel tesztelni tudnám a stabiltását,így egyelőre jó lesz ez
KFA2 Ex-Gamer 3070, UVOC ala laychi (0,975 V-2000 MHz-+1250 mem)
Stock 11286 volt

Stockot közben újra megcsináltam, mert még legelőször nem volt rajta a gépház oldala (úgy 63 fok volt)

[ Szerkesztve ]

(#8511) BiP válasza aradebil2 (#8510) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálam a Unigine Heaven vált be stabilitástesztre.
Nem játék, de ingyen van.

(#8512) SzlobiG válasza BiP (#8511) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az pedig nagyon gyengus stabilitás tesztre. :) Ajánlom a chernoblyte vagy az új metrot sokkal jobban terhelnek, nekem főleg a metró alatt kellett csökkentenem a stabilnak hitt beállításokat.

(#8513) Találtgyerek válasza laychi (#8505) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Lehet érdemes lenne megtartanod ezt a kártyát. ;)

06-3o/9759I39

(#8514) BiP válasza SzlobiG (#8512) üzenetére


BiP
nagyúr

Régen bejött a dolog, az volt a legérzékenyebb a tuningra. Az új kártyával valóban nem próbáltam. Olvastam már itt a fórumban ezt a kettőt, de még nem néztem. (egyik sincs meg)

(#8515) aradebil2 válasza SzlobiG (#8512) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ezekkel meg az a baj, hogy minek nézzem meg Metro/Cherno alatt, ha nem játszanék velük egyébként. Azzal a gémmel kell tesztelni, amivel az ember játszik szerintem.

(#8516) Brekkk válasza aradebil2 (#8515) üzenetére


Brekkk
senior tag

Le kell küldeni a bányába. Ott kiderül hamar, hogy mennyire stabil a cucc ;]

(#8517) aradebil2 válasza Brekkk (#8516) üzenetére


aradebil2
senior tag

Erős a kísértés, de ott úgyis erős undervolt mellett menne a cucc :N

[ Szerkesztve ]

(#8518) R3laX válasza Elek Botond (#8508) üzenetére


R3laX
addikt

Frankó :). Ja nekem is undervolt-tal ment a Nitro. Én nem gondoltam volna, hogy az 5700 széria is ennyire drága lesz.

#8503 laychi:
A 3070 az a Inno3D X3? Köszi a teszteket :K .
#8505 laychi:
AMD-k nem túl jók Superposition-ban. 5700XT-t is leverte a 2070S simán, máshol meg ugyanott voltak KB, de ugye a 6800 elvileg egy drágább erősebb kártya :).

#8504 BiP:
Ja alapon is bőven erősek. Nekem most a 3060Ti 1080P 240Hz-re egész optimális ez a 3600X proci mellé, bár egy 5600X még többet kisajtolna belőle.

[ Szerkesztve ]

(#8519) Erdei88 válasza Brekkk (#8516) üzenetére


Erdei88
veterán

Ahogy olvasgattam, oda undervolt és órajel csökkentés ajánlott, a magas memória órajel amire szükség van

(#8520) BiP válasza R3laX (#8518) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont most volt logouton egy ilyen cikk:
Ryzen 5600X teszt B450 alapokon
(igaz, 5700XT, de ugyanúgy 3600X-ről váltott)

(#8521) R3laX válasza BiP (#8520) üzenetére


R3laX
addikt

Köszi aha :K, már ilyen is van a lapomhoz. Pont a napokban néztem. 3600X-el ugye a ReSize BAR nem megy.

Youtube-on is vannak egész jó tesztek 3600X Vs 5600X +3060Ti-vel, bár van ahol keveslem azért az FPS-t 3600X+3060Ti-nél.

[ Szerkesztve ]

(#8522) tupacamaru válasza Brekkk (#8516) üzenetére


tupacamaru
veterán

Hát ott biztos nem. :N

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8523) Elek Botond válasza R3laX (#8521) üzenetére


Elek Botond
tag

Ne már. :(
Pedig lehet, hogy jó kis boost lenne a 3600 omnak.
Szemétség ez, hogy csak az 5000 resekkel megy. :)

(#8524) BiP válasza R3laX (#8521) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, de jó neked. Nekem majd csak februárban jön elvileg. (még csak 1.1.0.0 Patch D van, bár a BAR támogatás már benne van a 30-as kártyákhoz, de proci híján persze én sem tudom kihasználni még.)
Egyébként félve raktam fel, mert a Zen3 elindulásakor mindenkit azzal riogattak, hogy ha valaki felrakja az új biost, az csak az újakkal megy, nem lehet visszamenni, stb.
De a bios oldalon nem jelezte nagyon, úgyhogy megnyugodtam, nem is volt vele gond.

(#8525) BeZol válasza BeZol (#8319) üzenetére


BeZol
őstag

26-án kedden vettem, pénteken már BP-en volt a kártya, ma reggel 9kor meg már ki is hozta a DHL.
A vége végül 265.923Ft lett, mert utólag mókolt a bank ahogy azt sejtettem, de még mindig olcsóbb volt így mintha PayPal-t hagytam volna váltani, mert akkor 269ezer Ft.

Asszony meg beparázott h egyenesen Taiwanból jött, most nem engedi hogy hozzá nyúljak...

(#8526) Kami11 válasza BeZol (#8525) üzenetére


Kami11
őstag

Azt, hogy ki váltson, hol lehet beállítani? A PayPal-on belül kell, vagy máshol? Nem találok ilyen opciót.

Tedd karanténba -ne az asszonyt- :D hanem a csomagot 2 napra, vagy fújd le hypos vízzel és akkor talán megnyugszik. :D

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#8527) BiP válasza BeZol (#8525) üzenetére


BiP
nagyúr

Mondd meg neki, hogy Taiwan a corona szempontjából az egyik legbiztonságosabb ország. De most komolyan. (~24millióan lakják, és 912 regisztrált esetük volt összesen. Nem naponta, összesen. 8 áldozat - összesen).
(mondjuk a csomag átment millió más kézen, tehát emiatt valóban érdemes letörölgetni a dobozt, de a taiwani beltartalom miatt kell a legkevésbé aggódni).

Az ára egész jóra jött ki, december közepén volt utoljára ennyi az alzán. (261e).

(#8528) BeZol válasza Kami11 (#8526) üzenetére


BeZol
őstag

Mikor a fizetést kell jóváhagyni ott dob fel opciót, h ki váltson, de volt kiszamolo.hu-n is anno ezzel kapcsolatosan cikk, lehet vhol a beállításokban is lehet ezzel mókolni.

BiP:
ja, én is ezt mondtam! Na mind1, majd 2 nap múlva ránézek akkor... addigra megszokja a látványát :))

(#8529) Kami11 válasza BeZol (#8528) üzenetére


Kami11
őstag

A beállításokban erre nem találtam opciót, nagy valószínűséggel akkor fizetéskor kell erre odafigyelni. Köszönöm az infót! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#8530) aradebil2 válasza BeZol (#8528) üzenetére


aradebil2
senior tag

Nem fogad el fintech kártyát? (pl. Revolut, Curve) És máris megúsztuk a PayPal és a bankok árfolyamait, és mehet a középárfolyam.

(#8531) amstorm válasza Kami11 (#8529) üzenetére


amstorm
aktív tag

el van dugva rendesen a beállítások között nehogy véletlen megtaláld :DDD

Efficiency is clever laziness.

(#8532) sajti_pajti válasza aradebil2 (#8530) üzenetére


sajti_pajti
tag

(duplán off)
Én még csak online gambling oldallal találkoztam, ahol Curve-vel nem tudtam fizetni. Revoluton meg van gambling on/off.
Illetve Amazonnál a Curve volt a nyerő, mert az megy 3DS nélkül is.

Amúgy meg nem középárfolyam, hanem FX (aminek van vételi és eladási oldala is, de sokkal szűkebb, mint a legtöbb banknál).

[ Szerkesztve ]

(#8533) Kami11 válasza amstorm (#8531) üzenetére


Kami11
őstag

Még leírás alapján sincs meg :D pláne hogy változott a kezelőfelület, úgyhogy majd nem felejtem el -legalábbis megpróbálom- és átállítom mikor fizetek. ;)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#8534) BeZol válasza aradebil2 (#8530) üzenetére


BeZol
őstag

Direktben vendégként fizetve semmit sem fogadott el, regelnem kellett paypalra és akkor a rendes kártyámat vontam hozzá, nem a revolutosat, így meg már tudtam fizetni. Most h revolutot is lehetett volna-e társítani, az így utólag passz, nem szoktam paypalozni, mindig elég volt revolut eddig, itt meg regisztráció után h ment volna-e, az passz.

(#8535) BiP válasza BeZol (#8528) üzenetére


BiP
nagyúr

Mondd azt, hogy a vírus a ruhán jobban megtapad, úgyhogy 2 napig nem vehet fel semmit :)
win-win.

(#8536) BeZol válasza BiP (#8535) üzenetére


BeZol
őstag

:DD :DD :DD
Így is félpucér kb. egész nap, 6 hónapos a kisbaba :B

[ Szerkesztve ]

(#8537) R3laX válasza BiP (#8524) üzenetére


R3laX
addikt

Nálam ugyanez volt. Bevállaltam a nem hivatalos bétát, aztán jöttek szépen sorban a hivatalos béta/full bios-ok. Asus úgy látszik belehúzott most elég szépen.

(#8538) BiP válasza BeZol (#8536) üzenetére


BiP
nagyúr

OFF: na, az egy kellemes időszak. Ha nem is jutsz hozzá, (az állandóan aktív foglaltságjelző miatt), legalább a méretnövekedés látványa kárpótol :)

(#8539) aradebil2


aradebil2
senior tag

Egy kis összehasonlító videó hogy hogyan süvít egy koreai Galax / KFA2 RTX3070 Ex Gamer egy MSI Armor 1080Ti -hoz képest

[ Szerkesztve ]

(#8540) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Szerintetek meddig lesz elég még a kárzyán a 8GB ram? Vagy ti nem gondolkodtok 6800-ban?

(#8541) nexwo válasza BullKoxa (#8540) üzenetére


nexwo
őstag

Egyértelmű hogy nem jövőálló [link] (csak a jelenlegi játékok maximális igényére szabták és a gyártási költségeket is figyelembe vették)
De mostanában az ember örül, ha kapni valamit :D
Ha játék akkor persze jó a piros oldal, ha munka akkor még mindig a 30xx éri meg.

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8542) maajsz válasza nexwo (#8541) üzenetére


maajsz
senior tag

Ez annyiszor elhangzott már, hogy csak nevetni tudok rajta. Anno már a 1080-nal azt mondták, hogy necces a 8G vram, ennek ellenére én majd 2 évig tökéletesen elvoltam 1440p-ben a hasonló gpu-s 2060-al 6G rammal.
Jelenleg is azt érzem 3060 Ti-nél, nem csak high fps gameknél, mint pl CoD (ahol még vissza is megyek 1080-ra), hogy jóval hamarabb fullad ki a gpu, minthogy közel is olyan szinten fogyjon el a vram, hogy az érezhető lagot okozzon.

(#8543) nexwo válasza maajsz (#8542) üzenetére


nexwo
őstag

[link] és [link] "640K ought to be enough for anybody."
Én spec munkára használom az extra ramnak csak örülni tudok :D
Most már közelebb álnak az 1440p és 4k -hoz mint 1080p-hez), az hogy 2 évig elég volt, nem garancia hogy ismét lesz egy boldog 2 éved :)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8544) SzlobiG válasza aradebil2 (#8515) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mert ha pl kijön egy új game ami hasonlóan terhel, akkor lesz meglepetés hogy miért fagy ki. Sztem így tekinthető valami stabilnak ha minden élethelyzetben stabil. Most a furmark és társait tegyük félre, annak én se látom értelmét.

(#8545) aradebil2 válasza SzlobiG (#8544) üzenetére


aradebil2
senior tag

De majd akkor kikressel elsőre, és lehet újra állítani nem? Ennyi erővel lehet hogy holnap kijön egy game, ami még a Cherno/Metro-nál is jobban terheli a GPU-t és kicsinálja az OC beállításaidat, ami ott még stabil volt :F

(#8546) sajti_pajti válasza nexwo (#8543) üzenetére


sajti_pajti
tag

Topaz Video Enhance AI: Recommended 6GB or more of dedicated VRAM
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8547) Laraxior válasza aradebil2 (#8539) üzenetére


Laraxior
titán

....és mind a kettő olyan coil whine-os mint az atom.
Egyébként nekem volt 1080Ti Armorom. A legjobb árú 1080Ti volt a vizezéshez. :K Csak egy GPU blokk kellett rá, meg egy venti a hátuljára :C

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8548) maajsz válasza nexwo (#8543) üzenetére


maajsz
senior tag

Persze munkára más tészta, de arra léteznek is olyan kártyák. Érzésem szerint, ahogy emelem 4K irányába a felbontást, még mindig hamarabb zuhan az fps számomra nem élvezhető tartományba, minthogy a vram elfogyjon. A helyzet hasonló RT terén is, lehet hogy eszetlenül zabálja a ramot, a gpu-t még jobban. Na de majd 2 év múlva meglátjuk :)

(#8549) nexwo válasza sajti_pajti (#8546) üzenetére


nexwo
őstag

Blender 12+ GB [link]
3ds max [link] 8 or more

@maajs
Itt történetesen a 3070 gyorsabb mint a titán, a quadro meg nem elég erős.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8550) aradebil2


aradebil2
senior tag

Most hogy az afterburner kezeli az ampere fanjait rendesen: ki hány fokra szokta állítani az idle/stop határát? 45-50 fokig mehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.