Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#8801) mycso válasza aradebil2 (#8796) üzenetére


mycso
veterán

Jaja, a legújabb bétát próbáltam, nem megy vele.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8802) ballazol válasza csaba951 (#8800) üzenetére


ballazol
senior tag

én marcipánból elfogadnám 🤤

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#8803) ohway válasza Találtgyerek (#8781) üzenetére


ohway
tag

Szia, na [ezzel] a feszültség görbével 950mV - 2007Mhz, a következő eredmények születtek (érdekes, hogy 1980ig boostol csak, de leglább nincs power limit a perfacpnál):
- gsync off: [kép]
-gsync on: [kép]

Mit gondolsz? :)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#8804) laychi válasza ohway (#8803) üzenetére


laychi
veterán

Told ki a Power limitet MSI AB-ben.
Akkor még tudsz feljebb menni.

(#8805) Találtgyerek válasza ohway (#8803) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Jobb, mint a gyári eredmény. ;) Nyugodtan próbálkozhatsz még ennél is lejjebb menni feszültségben ezen a frekvencián! Nekem a Strix 925mV-on atomstabil 2025 Mhz-en.
Persze minden kártya más és más. Ha van időd nyugodtan próbálkozz!
Lehet, hogy 925mV-on is tudja ezt a 1980Mhz-et.
Ha viszont ennél több teljesítményt akarsz, akkor powerlimit maxra (Ahogy az előttem szóló írta. ) és próbáld mennyit bír. Bár szerintem olyan sokat nem fog jelenteni.
Ezt a 2000 Mhz környékét érdemes belőni a legalacsonyabb stabil feszültség mellett véleményem szerint.

06-3o/9759I39

(#8806) GabeE3e


GabeE3e
tag

Február 25-én megjelenik az Rtx 3060, kíváncsi leszek idehaza mennyiért lesz kapható a "népkártyának" szánt gpu.

(#8807) aradebil2 válasza GabeE3e (#8806) üzenetére


aradebil2
senior tag

Cseh alzán 260k a 2x Ventus, nálunk be fog férni 300 alá :C

(#8808) atua válasza GabeE3e (#8806) üzenetére


atua
aktív tag

Megjelenik? Úgy érted, abból is lesz pár bemutató példány? ;]

(#8809) aradebil2 válasza aradebil2 (#8807) üzenetére


aradebil2
senior tag

Az előzetes árak alapján a cseheknél azért jobb a lengyel és a német helyzet.

(#8810) kicsako válasza mycso (#8793) üzenetére


kicsako
őstag

Na ezzel még adós voltam:
Inno3D iChill X4 3070
Egyetlen beállítás amit változtattam gyárihoz képest az a Power limit/Temp limit kitolása maxra.

Idle: 37°C Ventik nem pörögnek.

Timespy:
12k pont, 71°C max, 55% ventik. 1980-2025mhz között mozog.

COD: WZ:
58-60 fok, 36-37%ventik. fix 2010mhz.

Snowrunner:
65-72 fok, 50-60% ventik. fix 1995Mhz

Ezeken kívül még a WoW van fent, de az szerintem nem adna reális képet amilyen szarul van optimalizálva. Snowrunneren kicsit meglepődtem, ott lehet valamikor újra megnézem majd mert nem kéne jobban melegednie mint egy Timespy alatt..

(#8811) R3laX válasza kicsako (#8810) üzenetére


R3laX
addikt

Ha a P400-adon nem P400A front panel van, akkor mennek még lejjebb ezek a hőfokok. Nem baj legalább egy jobban melegedő házban vannak tesztelve. Volt P400-am, amit pont ezért adtam el :). Lehet egyébként már külön kapni hozzá mesh panelt. Szerintem érdemes cserélni.

(#8812) ohway válasza Találtgyerek (#8805) üzenetére


ohway
tag

Ma sokat próbálkoztam, igazából áttértem inkább az MSI Afterburnerre, mert olyan mintha bugos lenne a Precision X...fura dolgokat csinált, nem tartotta az általam beállított volt curve-t és nem tudta rendesen betölteni az általam mentett voltage curve-t sem, elmozdultak az értékek.

Tehát a mai nap eredménye elég sok Superposi crash után, 950mV és 1980Mhz, ami érdekes, hogy hiába állítom be ahogy mondtam 1980Mhz-re, akkor 1995- 2010-re boostol. Itt van valami százalékos eltérés ? Hiába adok meg pontos értéket ?
Furcsa mert, ha 2010Mhz-re állítom 950mV-al, akkor kifagy a superposi.. :D

u.i.: Ahogy korábban most is ki van tolva a powerlimit.
[kép]

Tovább fogok próbálkozni, alacsonyabb mV-al ugyanilyen órajellel hátha...950mV-al ha 2000körülire állítom az órajelet kifagy a Superposi.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#8813) kicsako válasza R3laX (#8811) üzenetére


kicsako
őstag

Ennyire magasnak számít a 70fok a 3070-esnél? :F

(#8814) mycso válasza kicsako (#8813) üzenetére


mycso
veterán

Szerintem nem vészes, teljesen jó.

#8811 R3laX:
a P400S aminek teli előlapja van, az A az rácsos.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8815) R3laX válasza kicsako (#8813) üzenetére


R3laX
addikt

Dehogy, csak mondom :).

#8814 mycso
Volt sima P400 Eclipse is, nekem az volt. Ez még az első kiadás. Az S-es az hangszigetelt, az A meg újabb, módosítottak végre az előlapon, így egy nagyon jó kis szellős házat kreáltak :).

(#8816) Laraxior


Laraxior
titán

Sikerült egy 3070-et megcsípnem :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8817) tupacamaru válasza Laraxior (#8816) üzenetére


tupacamaru
veterán

Hol? Nekem ma indul el a Strix amit egy hónapja rendeltem, igaz akkori áron. ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8818) Laraxior válasza tupacamaru (#8817) üzenetére


Laraxior
titán

Caseking. Most dugig vannak 3070-el. Van vagy 6-8 fajta. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8819) tupacamaru válasza Laraxior (#8818) üzenetére


tupacamaru
veterán

Jó, de ez már nekem sok, ez a Strix még 805 euróért jön..

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8820) Laraxior válasza tupacamaru (#8819) üzenetére


Laraxior
titán

Nem tudod, hogy mennyi a max TDPje? Azt tudom, hogy 220W, de hogy meddig lehet kitolni?
Mert a borda elég masszívnak tűnik

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8821) amstorm válasza Laraxior (#8820) üzenetére


amstorm
aktív tag

Strixnek az alap 280 W a max 350 W ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

Efficiency is clever laziness.

(#8822) Laraxior válasza amstorm (#8821) üzenetére


Laraxior
titán

...és az Aorus Masternek? Azt vettem, Strix nem volt éppen.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8823) amstorm válasza Laraxior (#8822) üzenetére


amstorm
aktív tag

270W - 300W

Efficiency is clever laziness.

(#8824) tupacamaru válasza Laraxior (#8820) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem tudom sajnos, viszont a hűtése az egyik legjobb szerintem.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8825) Találtgyerek válasza ohway (#8812) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én is az AB-ben szoktam állítani. 15Mhz-es lépcsők vannak. Pl. 1980-1995-2010-2025 Mhz.
A beállított értékhez képest nekem is mindig feljebb dobja egy lépcsőt. Ha 1980-at akarsz maximumra, akkor állítsd be 1965Mhz-re.
Arra figyelj, hogy ha Superposition alatt stabil az még nem biztos, hogy játék alatt is jó lesz!
Érdemes Chernobylite-al vagy Metro Exodus-al tesztelni.
Ha bírja stabilan a 950mV melett az 1980Mhz-et az nem annyira rossz. Nem a legjobb, de a gyárinál így is jobb kevesebb fogyasztással és hővel. ;)

06-3o/9759I39

(#8826) sittes79


sittes79
addikt

Rohadjon meg nem jelzett az uptime robot azt tele van 3070el a caseking :W

(#8827) Laraxior válasza sittes79 (#8826) üzenetére


Laraxior
titán

Onnan vettem. :D Fel ora alatt lefeleződötta lista :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8828) ballazol


ballazol
senior tag

Inno3d iChill X3

0,981V@2040MHz-en tegnap kidobott Quake Champions-ből...
elvileg épp határon van, ha megint előfordul, adjak egy kis plusz feszt, ugye?
vagy merre érdemes mozdulni?

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#8829) laychi válasza ballazol (#8828) üzenetére


laychi
veterán

Inkább az órajelből vegyél vissza.

(#8830) Találtgyerek válasza ballazol (#8828) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Vagy több feszültség vagy kisebb órajel. 20-30 Mhz nem jelent jóformán semmit fps-ben.
Az hogy a Quake alatt kidob, az nem jó jel a stabilitásra nézve.

[ Szerkesztve ]

06-3o/9759I39

(#8831) ballazol válasza laychi (#8829) üzenetére


ballazol
senior tag

Oké, megnézem

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#8832) ballazol válasza Találtgyerek (#8830) üzenetére


ballazol
senior tag

Neked is köszi!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#8833) ohway válasza Találtgyerek (#8825) üzenetére


ohway
tag

Értem, köszi a léptéket nem tudtam, a feszültségnél is van ilyen lépték?

Sajnos beigazolódott amit mondtál, játék alatt már 3x kifagyott, gép újraindult. :(
Megpróbálom először az órajelet lejjebb venni pl. 950mV 1965Mhz, ha úgyse akkor kicsit feljebb emelem a feszt pl. 975mV 1980Mhz..Hátha :)
Nem tudom melyik lenne a gyorsabb, 2000körüli mhz és magasabb fesz, vagy 2000alatti mhz és alacsonyabb fesz..Mondjuk a stabilitás az első, az majd eldönti helyettem! :D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#8834) aradebil2 válasza ohway (#8833) üzenetére


aradebil2
senior tag

Benchmarkok erre vannak, NAGYJÁBÓL hasonlóan fog változni az FPS-ed egy játékban is. Próbáld ki melyik dob több pöttyöt/jobb hőfokokat

(#8835) MZsoltee válasza ohway (#8833) üzenetére


MZsoltee
veterán

Csinálj két profilt:
975mv 1850 mhz és 975mv 1965mv

Majd kérj meg valakit, hogy a két profil közül válaszzon egyet és állítsa be úgy, hogy Te nem látod. Kapcsolj ki mindent ami fps-t vagy órajelet ír ki a képernyőre.
Majd játsz (amire a vga-t vetted) a leggépigényesebb játékkal amivel szoktál. Mondjuk 30 perc után kelj fel kérd meg a segítődet, hogy most állítsa be a másik profilt és újra játsz ugyanazzal a gépigényes játékkal. Ha meg tudod mondani (nem tippelni), hogy melyik beállítás melyik, akkor foglalkozz tovább a kérdéssel. Különben engedd el.

Hasonló érdekes vakteszt SSD témakörben:
[link]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#8836) Laraxior


Laraxior
titán

Hű... gyorsak voltak a fiúk. Már úton is van a 3070Master :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8837) koxx válasza Laraxior (#8836) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De neked volt 3080FE vagy rosszul emlékszem? :)

(#8838) Laraxior válasza koxx (#8837) üzenetére


Laraxior
titán

Jól emlékszel. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8839) koxx válasza Laraxior (#8838) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mennyit kaphatnál most érte :D

(#8840) syIex válasza koxx (#8839) üzenetére


syIex
veterán

Akkor sem járt rosszul vele! :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#8841) Laraxior válasza koxx (#8839) üzenetére


Laraxior
titán

Amennyit már akkor is adtak érte. :D
1299-ért ment el. Csak hát ugye időközben be lehetett volna fogni kapirgálni.
De hát a munkanélküliség nagy úr. Véletlenül sikerült megvenni, jól is jött a lóvé. :B
Most meg 950-ért vettem 3070-et :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8842) Találtgyerek válasza ohway (#8833) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én inkább a 2000 Mhz és alacsony feszültséget választanám.
50-60 Mhz jóformán semmit nem jelent teljesítményben.

06-3o/9759I39

(#8843) Laraxior


Laraxior
titán

Feltűnt nalunk egy komplett gepben a 3070Ti..16GB vrammal. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8844) sakal83 válasza Laraxior (#8843) üzenetére


sakal83
addikt

Epp most neztem

(#8845) sittes79


sittes79
addikt

Caseking re tudtok működő robotot? Uptime ot nem szereti :O

(#8846) nexwo válasza sittes79 (#8845) üzenetére


nexwo
őstag

Megfelelő topikban tudják [link]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8847) Laraxior válasza sittes79 (#8845) üzenetére


Laraxior
titán

Nem lesz a héten már, max péntek körül nézelődj. :D
Elég ha napi egyszer felnézel rá, dél utáni órákban. 3070-ből van mindig egy halommal, 3080 nincs, 3090 meg mindig akad. 3060Ti-t meg még nem láttam ott.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8848) amstorm válasza Laraxior (#8847) üzenetére


amstorm
aktív tag

3060ti is van csak mivel általában jóval olcsóbb mint a 3070 csak pár percig van. Pénteken nincs nagyon mozgás de szerda, csütörtök szokott lenni.

Efficiency is clever laziness.

(#8849) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Mi lehet a gond?

ez full 2D, minden kilőve a háttérben:

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8850) GIORGIONE76 válasza Motion_Blur (#8849) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

nekem is volt, csak a driver reinstall oldotta meg :/
többször is volt, és azt vettem észre, hogy az AB buzerálásnak van köze hozzá...

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.