Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#8701) R3laX válasza Elek Botond (#8700) üzenetére


R3laX
addikt

Itt eddig nagyon jól szuperál. Nálam a katasztrofálisan összerakott Quake Champions végre egy pillanatra sem akad meg. 5700XT nitro-val mindig kellett egy pár perc, mire összeszedte magát a mikrolagokból, mintha kevés lett volna a RAM. Egyik driverrel kisimult, másikkal meg szanaszét töredezett. Előtte 10+ évig semmi bajom nem volt az AMD driverekkel. Azóta van 2x16GB@3800CL15 RAM-om, ami persze sosem hátrány.

(#8702) Elek Botond válasza R3laX (#8701) üzenetére


Elek Botond
tag

Hát igen. Ez az. Most hiába írják h +15fps egy játékban, addig háttérben 4 játékot csesznek szét vele. :(

De én is tanultam ebből, legközelebb nem adom el a kártyám csak azért mert jónak ígérkeznek az újjak mellesleg jó áron. Ezt a 10 ezres ráfizetést nagyon jól megcsináltad. :D

(#8703) sakal83


sakal83
addikt

Ugy nez ki gyakorlatilag nem lesz vga semmilyen fajta a piacon meg jo ideig. Ez tragikus lesz az arak tekinteteben. Tiszta hianygazdasag a haboru utan.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8704) snecy20 válasza sakal83 (#8703) üzenetére


snecy20
veterán

Az őskövület, 3-4 generációval ezelőtti használt VGA-k reneszánszukat fogják élni.
Már most látszik, még a Maxwell-ekre is megnőtt az igény, amik már nem tegnap jöttek ki.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8705) R3laX válasza Elek Botond (#8702) üzenetére


R3laX
addikt

Igen, mák is volt, de én saját részre vettem az Inno3D 3060Ti X3-at. Újonnan nem Alzás :), magyar garanciás. Azon voltam kiakadva, hogy nekem még mindig nem szállítja az eladótól a Foxpost, mikor abból a pár érkező kártyából valakinek már megérkezett és fel is rakta +80.000-ért(300.000) még aznap ide apróra. Azóta látom már 320-ért is megy el használt 3060Ti Ghost PL :).

[ Szerkesztve ]

(#8706) Televan74


Televan74
nagyúr

Alza is törölte a webshopból az összes 30x0 -es kártyát! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8707) pendre54 válasza snecy20 (#8704) üzenetére


pendre54
addikt

Nem jövőidő ez, hanem már a jelen. Én épp a múlt héten adtam el egy GTX 960-at, közel 40 e Ft-ért. Kb. 2 éve már csak a szekrényben, a dobozában pihent, afféle vésztartalékként, de úgy voltam vele, hogy ennyiért már luxus.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#8708) szasanyi válasza Televan74 (#8706) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem csak azt, hanem szinten mindent tehát AMD-ket is. Érdekes... :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#8709) Televan74 válasza szasanyi (#8708) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor tényleg eljött a jégkorszak! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8710) nexwo válasza Televan74 (#8709) üzenetére


nexwo
őstag

Azért nem kell csüggedni ezért van ez a topik: [link]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8711) szasanyi válasza Televan74 (#8709) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyilván nem tudom mi lehet az oka, de szvsz nem csupán árazás mivel azt egyzerűbben és gyorsabban korrigálhatnák (és korrigálták is nem 1x) mint törölni a teljes kínálatot mag újra felvinni mindent. És még abban is bízom - naívan -, hogy lesz elég okos és akkurátus ember aki szóban vagy mailban reklamás a garancia idők gusztustalan csökkentése miatt. Bár - és ezért valahol elnézést kérek, de nem látok más magyarázatot arra ami itthon, az élet több területén is folyik -, úgy tűnik a magyar ember birka és belenyugszik mindenbe. :W

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#8712) AuraSync válasza sakal83 (#8703) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Ti miről beszéltek?
Tele van 3070 hirdetésekkel az apró. ;]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#8713) Morph76


Morph76
aktív tag

Tudja valaki, miért vett le majd minden rtx kártyát az Alza a kínálatbóL??

(#8714) koxx válasza Morph76 (#8713) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az alzán kívül sztem senki.

(#8715) Televan74 válasza Morph76 (#8713) üzenetére


Televan74
nagyúr

Túl sok bot figyelte az oldalt! :DDD

"Ezen az oldalon olcsó NVIDIA GeForce RTX 30xx videókártyák találhatók, illetve NVIDIA GeForce RTX 30xx videókártyák a legolcsóbbtól a legdrágábbig. Így a kedvező árfekvésű termékek jobban kitűnnek. A kategória pillanatnyilag legolcsóbb terméke a(z) GIGABYTE AORUS RTX 3080 GAMING BOX, amelynek ára bruttó 550 790 Ft. Nem ezt keresed véletlenül?,,
:))

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8716) ballazol válasza Elek Botond (#8702) üzenetére


ballazol
senior tag

Ezt a 10 ezres ráfizetést nagyon jól megcsináltad. :D

Nevezhetne vele valami versenyre :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#8717) R3laX válasza ballazol (#8716) üzenetére


R3laX
addikt

Hehehh :)

(#8718) Pasadena83 válasza R3laX (#8705) üzenetére


Pasadena83
csendes tag

lehet el kellene adnom a 3070 et ? ket napja vettem 780 Euro ert... :F
2! percig volt fenn a cyberport-on egy darab..

(#8719) FaTHI


FaTHI
őstag

Most néztem Pcx-en kreáltak egy új összehasonlitó tesztet amiben 3060ti-től fellfele karik vannak. 5 játék van a tesztben és ami érdekesség a 3060Ti kicsit marad le egy 2080Ti től, és ami feltünőbb a 3070-es jó 10% al már el is húzott egy 2080Ti től.
Viszont egy rossz hir is a 3070 tulajoknak tegnap kiszaladtam Warzonban a Vramból le is esett az Fps (2560x1080). Nos a 8gb jövőre nézve nem túl biztató de ezt tudtuk eddig is!

(#8720) ballazol válasza FaTHI (#8719) üzenetére


ballazol
senior tag

már az Red Dead Redemption 2-ben sem tudtam mindent felhúzni 1440p-ben...
bár így is lemegy 40FPS környékére :U

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#8721) Erdei88 válasza ballazol (#8720) üzenetére


Erdei88
veterán

De ott nem a vram miatt van kevés fps-ed, hanem mert kevés a kártya azokhoz a beállításokhoz

(#8722) FaTHI válasza ballazol (#8720) üzenetére


FaTHI
őstag

Én anno RDR2-ben a fa tessellációt kapcsoltam ki a többi szinte ultrán volt 2560x1080on fix 60 fpsem, az egyik kis városban esett le 45-55-re, amúgy átlag 65fps volt.

(#8723) omfgk válasza FaTHI (#8719) üzenetére


omfgk
addikt

PCX tesztnek én nem hinnék a helyedben.

Kezdhetjük ott ,hogy az RTX 3070 nem húz el a 2080 Ti-től.
Azonos teljesítmény 1080p-ben és 1440p-ben. 4K-ban pedig van egy-két cím ahol már kevés lesz a Vram. Ott a 2080Ti húz el.

https://www.youtube.com/watch?v=UFAfOqTzc18&t=821s

[ Szerkesztve ]

(#8724) FaTHI válasza omfgk (#8723) üzenetére


FaTHI
őstag

Lehet igazad van, de nem feltételezném hogy hazudnának, bár az igaz hogy az új szériat valahogy el kell adni.

(#8725) aradebil2 válasza FaTHI (#8724) üzenetére


aradebil2
senior tag

Nem feltétlenül hazudnak, csak miért néznél meg egy félamatőr, nem teljes tesztet, amikor rengeteg helyen elérhetők ezek a tesztek már hónapok óta, sokkal nagyobb alapossággal és kiforrottabban. Főleg, hogy alapból visszás, hogy azt tesztelik/promózzák, amit árulnak is.

(#8726) f3rdzs0 válasza aradebil2 (#8725) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

szerintem amúgy viszonylag kreatív ötlet, hogy vásárlói gépeket kamerán raknak össze. nem sok ilyen youtube csatorna van, plusz ugye a legnagyobbak (LTT) ugyanazokat az alkatrészeket szerelgetik más módokon össze.

a probléma inkább azzal van, hogy látszólag nem teljesen értenek a gépekhez de megmondják a tutit és mindenhez is jobban értenek. szóval nem hazudnak, csak szimplán ők se tudják mit csinálnak

f3rdzs0

(#8727) aradebil2 válasza f3rdzs0 (#8726) üzenetére


aradebil2
senior tag

a gépépítős videóik teljesen okésak, egy hiányt pótolnak, bár igaz hogy sokszor ott is csak a kommentek alapján sikerült mondjuk rendesen berakni a ventiket, vagy az AIO-t :D
Viszont az, hogy ilyen tesztekben csak átlagok FPS-t (!!!)mutatnak , semmi hő (ne adj isten zaj) összehasonlítás nincs az azért elég karcsú

(#8728) sajti_pajti válasza aradebil2 (#8725) üzenetére


sajti_pajti
tag

Főleg, hogy alapból visszás, hogy azt tesztelik/promózzák, amit árulnak is.

De még csak nem is árulják: egy szem 3070-es 499.990-ért, 3090-esek egymilla felett, 3060 Ti, 3080 nuku.
Nincs itt miről beszélni (szerintem, tőlem unlike-ot is kaptak).

[ Szerkesztve ]

(#8729) MZsoltee válasza sajti_pajti (#8728) üzenetére


MZsoltee
veterán

El is mondja, hogy nem mostanra szól a videó, mert nincs vga. Lehet unlike-ot adni, de szerintem nem jogos ezért.
Az más kérdés, hogy az itt fórumozók többségének ez cirkuszi, bazári szint. De azt gondolom nem is ez a célközönség. A hozzá nem értőknek készül az ő nyelvükön, stílusukban és olyan mélységgel, amit ők is könnyedén el tudnak fogyasztani. És ez a többségnek meg is felel. Mert az megint más kérdés, hogy hány embert érint valósan a 4k és a 144hz és hányan veszik észre a különbséget a stabil 30-60-75-120-144 fps között. Röviden a megfelelő célközönségnek a számukra fogyasztható és feldoilgozható nyelvezettel és mélységgel. Jó ez, csak nem nekünk szól. :B

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#8730) BiP válasza MZsoltee (#8729) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem is teljesen jók a maguk nemében.
Könnyed, fogyasztható. És annak ellenére, hogy adott bolthoz köthető, mégsem tolják az gusztustalanul az arcunkba a reklámot, hogy EZT vegyed. Normálisan. (olyan érzés, mintha függetlenek lennének az értékesítési résztől, mintha ők csak a raktárban/összeszerelésben dolgoznának).
Nyilván szakmailag nem a top, de az átlagnál jobb, némi rutinnal, és ezt tényleg érdekesen tálalják.
Meg ugye meg van kötve a kezük, nem ők állítják össze a konfigot (még ha néha javasolnak is más alkatrészt), szóval akadnak azért furcsa megoldások, nem jól balanszolt konfigok, de ez van, ebből kell dolgozni.

Anno ipon próbálkozott ilyennel, hogy videós okítást csináljon az átlagusernek, de hamar átcsapott termékpromóba. (bár maguk a videók jók lettek volna, könnyed volt, de tartalmilag reklámközelibb volt)

(#8731) s.bala31 válasza BiP (#8730) üzenetére


s.bala31
őstag

Szerintem sem a videóikkal van mostanában probléma, hanem inkább az áraikkal :) Jó pár konfigot és alkatrészt rendeltem már tőlük az évek során, de mostanában találok náluk olcsóbbat, pedig régen tényleg az egyik legjobb árakkal dolgozó webshopjuk volt. Lehet a hírnév hozta magával a drágulást is.

(#8732) ohway válasza MZsoltee (#8696) üzenetére


ohway
tag

Igazából nem túl halk és nem is hűvös. :D
Pl. egy Wow alatt 60-70% kihasználtság és néha eléri a 70fokot is, általában 65 körül van. Nem tudom ez mennyire elfogadható.. Ami fura, hogy 1980ig boostolja magát, pedig a leírás szerint csak 1770ig tudja.
Vagy valamit benézek? :) Mennyi a megengedett hőmérséklet egy ilyen kártyánál?

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#8733) nexwo válasza ohway (#8732) üzenetére


nexwo
őstag

Elméletileg az nvidia álltal megjelölt tpd: 220 W -nál 1770 MHz-t tud elérni.
AZ én kártyám is alapból feljebb boostol (de többet is eszik mint 220w).

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8734) MZsoltee válasza ohway (#8732) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha minden igaz 89°C-ig engedi a 2070. De a vga tudja, vigyáz magára. Ha melege van visszaveszi az órajelét.
3070-nél, ha minden igaz, akkor 93°C.

A 70°C az szerintem teljesen normális.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#8735) R3laX


R3laX
addikt

Itt is van egy jólelkű. Enyém is 15-ei számlázás 220-ért :D.... [link]
Ugye MZsoltee 300 sem volt rossz? :D.
Egyik jobban :)) sz0patja a másikat.

Szerk.: Ezért vannak itt az árak.. Ezért isss :). Ti tudjátok...
Ezek után dönt úgy mondjuk a PCX, hogy miért ne.. Nem hülyék,
majdnem dolgoztam a srácoknák, de Dorogról messzi lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#8736) MZsoltee válasza R3laX (#8735) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hát igen, van aki még azt is tovább adja. Én is fogtam rajra. Ő meg még többet szeretne. :B

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#8737) R3laX válasza MZsoltee (#8736) üzenetére


R3laX
addikt

Durva így lekövetni, hogy kevesebb mint 1 hónap alatt 170.000-et drágult ugyanaz a kártya. :N

[ Szerkesztve ]

(#8738) koxx válasza R3laX (#8735) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez mondjuk vicc vagy inkább szánalom kategória.

(#8739) Capt.Obvius


Capt.Obvius
aktív tag

Én sem értem, hogy mi történik, de az biztos, hogy jó magyar módra igen nagy hasznot szeretnének egyesek. Néztem német árakat, és a 3090-et pl 200+ ezerrel olcsóbban lehet megvenni, mint amennyiért itthon nyerészkedni próbálnak. 300 volt még a ROG 3070-em. Most ki tudja? 470-500? :DDD :DDD
Elöttem szóló nagyon jól mondja! Szánalom!

(#8740) ohway válasza MZsoltee (#8734) üzenetére


ohway
tag

Akkor megnyugodtam, köszönöm!

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#8741) GIORGIONE76 válasza Capt.Obvius (#8739) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Én rá mertem nézni az előző radeon kártyám áraira, na az 5700/XT-n is megy a lehúzás, egyszerűen senki sem bír várni pár hónapot ... csak megy az etetés hogy ennek nyárig sem lesz vége, ómájgád, nem tudok majd gémelni, pedig az árkülönbözetből simán lehetne venni egy PS4-et vagy XOX-et pár játékkel, lazán kihúzná vele bárki nyár végéig, de nem, én akkoris megveszem 100al drágábban :O

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#8742) kicsako válasza ohway (#8732) üzenetére


kicsako
őstag

Soknak találom azt a 70fokot akkora kihasználtságnál. Nekem wow alatt néha a venti sem kapcsol be Inno3D-vel, és 2095 volt eddig a max boost amit láttam a kártyától pedig hivatalosan 1785-ig kéne tudnia.

(#8743) aradebil2 válasza GIORGIONE76 (#8741) üzenetére


aradebil2
senior tag

Amennyivel olcsóbban tudod hónapok múlva megvenni, kb. annyival is olcsóbban is fogod eladni a mostani kártyádat... persze ha azonos kategóriában gondolkozol

(#8744) MZsoltee válasza GIORGIONE76 (#8741) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ez nem kenyér, vagy ivóvíz esetleg fűtés. Szóval ez vagy butaság, esetleg lustaság vagy egyszerűen van pénz lóvéra hozzáállás.

Az hogy német webshopban meg lehet kapni olcsóbban és mégis itton veszik az emberek a használt piacról drágábban az meg szintén a butaság kategória. Nem tud egy idegennyelvet alapfokon, hogy felkeressen egy német osztrák stb webshopot és elintézze a vásárlást. Illetve fél, hogy ugyanez nehézséget fog okozni, ha esetleg garanciális ügyintézésre kerülne a sor.
Mellesleg kint is folyamatosan emelkednek az árak és egyre kisebb a készlet.

Röviden én azért nem itélek el valakit, ha ennek segítségével 2-3 vga-t megforgatva kb 0ból upgradeli a gaming PC-jét. Nagy ritkán a kisember is húzhat hasznot...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#8745) GIORGIONE76 válasza aradebil2 (#8743) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

de én arra értettem hogy mindeki a megfelelő kártyát keresi és értelmes áron, és semmi több nem kell csak várni, szó sincs róla hogy cserélném a közeljövőben és ezért sem érint amit írtál, mégha igaz is, nyilván most ez helyzet kényszert és pánikot szült, de azért nyerészkedésből nem fogom 100al többért aldni hogy kivárva az időt akár még olcsóbban is visszavegyem, netalán még szintet is ugorjak, egyedül most annak rossz akinek semmilye sem volt és mostanra időzítette a vételt...

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#8746) BiP válasza GIORGIONE76 (#8741) üzenetére


BiP
nagyúr

Aki pl. upgrade-elni szeretne, annak nem biztos, hogy alternatíva egy PS4/OneX, mert pont azért váltana, mert nem 720p-ben szeretne játszani medium beállításokkal. Csöbörből vödörbe.
De valóban butaság többhavi fizetésért túlárazott kártyákat venni, ez egyértelmű.

(#8747) Capt.Obvius


Capt.Obvius
aktív tag

Az biztos, hogy normális ember ebbe nem ugrik bele, hacsak nem vitte el a lottót....

Emlékszem a 2080Ti-okat tartottam drágának annó mert 300 felett volt az ára. Most? úgy árulják a 3090-eket millióért, mintha századot ugrottak volna teljesítményben és már a valóságot képeznék le a PC-n. Undorító!

(#8748) R3laX válasza koxx (#8738) üzenetére


R3laX
addikt

Most már az is pénzt lát benne, akinek előtte fogalma sem volt róla, hogy szeretne üzletelni... Kevés már a rendes eladó. Nekem pont szerencsém volt, de látszik mi történt szerencsétlen kártyákkal később. Ugyanaz az eladó akitől én vettem, pár napja is 250-ért árult ugyanolyan kártyát.. Számlával újonnan kiskergarival..

[ Szerkesztve ]

(#8749) Wilks válasza GIORGIONE76 (#8745) üzenetére


Wilks
tag

-és semmi több nem kell csak várni,

Sok sikert ev vegeig.Mellesleg szent anyafoldon az arak sose lesznek egalban a nyugati tarsaikhoz kepest a kapzsi hozzallas miatt.Kezdetol fogva 25-30%-os difi van,annak ellenere,hogy kozos "piacon" vagyunk kozos szabalyokal.A Balkani szerepkorunkbol nagyon nem akarunk kitorni.Sok sikert kulonben.En Nemetbol rendeltem meg decemberben egy 3070-est ASUSt osszkoltsegel 265k-ert ismeros alltal.Ebbe a rothado rendszerbe lofax penz nyomok.Koszonheto az ilyen balkani stilusnak.

[ Szerkesztve ]

(#8750) ohway válasza kicsako (#8742) üzenetére


ohway
tag

Érdekes, hogy Furmark teszt alatt kb 2 percig ment, 97% terhelés és 69 foknál feljebb nem emelkedtek a hőfokok.. :D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.