Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-07-08 08:20:54

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 750 / 750 Ti (GM107) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) SparrowHUN


SparrowHUN
tag

Jó reggelt Urak!

Még mindig vga dilemmám van.

Gigabyte Geforce GTX750-et, vagy Asus GTX 750-et éri meg venni, vagy esetleg Giga GTX750 Ti mennyire éri meg a plusz 7000-et?
Ezen agyalok. Többségben csak játékra kellene, egy 3220-as, vagy 4320-as proci mellé.

Vélemények?

(#502) JohnK válasza SparrowHUN (#501) üzenetére


JohnK
aktív tag

Nézd meg az órajeleket, de +7000-ért azt hiszem a 750 Ti Gigának a magasabb órajel mellett rézcsöves a hűtése, ami miatt megfontolandó viszont annak külön tápcsatlakozó is kell.

(#503) Chaser válasza JohnK (#502) üzenetére


Chaser
titán

Számoló is több a Ti-ben, nem csak az órajel. Meg 2GB vram.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#504) JohnK válasza Chaser (#503) üzenetére


JohnK
aktív tag

Nyilván...

(#505) Chaser válasza JohnK (#504) üzenetére


Chaser
titán

Ő lehet nem tudta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#506) harusakura1


harusakura1
tag

A 750tis gigával akkor nincsenek gondok? Mert ugy allok, hogy 3k forint is sokat szamit nekem es akkor azt vennem. Fogyasztasa nem erdekel.

Megdobállak vadkörtével!

(#507) laychi válasza harusakura1 (#506) üzenetére


laychi
veterán

Nekem eddig nem cllr gondom vele.
Ez szerintem általánosságban jellemző is lesz.

Van valaki ek giga750Ti black edition kártyája?ha igen akkor írjon a tulaj pü-t pls

(#508) fradi81 válasza harusakura1 (#506) üzenetére


fradi81
veterán

nincs semmi gond vele.

moto g72, Ninebot d28e

(#509) Chaser válasza laychi (#507) üzenetére


Chaser
titán

Azt hittem annak a PCB része fekete, de képen kéknek látom. Attól black, hogy 168 órán át tesztelik :F :D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#510) laychi válasza Chaser (#509) üzenetére


laychi
veterán

fekete is :)
[link]

Egyébként gondolom nem a nyák miatt kapta a black elnevezést,hanem valóban a teszt és a 100mhz+ magasabb OC miatt

(#511) Mans20


Mans20
addikt

(#512) Chaser válasza laychi (#510) üzenetére


Chaser
titán

Jah hogy ja:)

Mans20 Ez tetszik :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#513) gabro0


gabro0
őstag

Sziasztok!

Már régóta vártam a Maxwell kártya(k) megjelenését. Már lassan fél éve itt vannak, az Intel HD4000 támogatása is lejárt szóval itt az ideje cselekedni :)

Nézgelődtem milyen áron mennek, hááát azt vártam ennyi idő után valamivel kevesebbe fognak kerülni :( Még most is tartják 30k körül...
Épp az Aqua oldalát böngésztem és megláttam ezeket a kuponokat, amikre nekem egyáltalán nem lenne szükségem: 750 esetén, 750 Ti-nél szintúgy (34e forintnak megfelelő játékbónusz).
Ezeket hogyan kell elképzelni? Egy kód egy fecnin?

A legfőbb kérdés az lenne, ha megvenném az egyik kártyát a fent említett kettő közül, akkor ezeket a kuponokat lehetne valahogy értékesíteni?

[ Szerkesztve ]

(#514) slayer006 válasza gabro0 (#513) üzenetére


slayer006
addikt

Részletes leírás:
+ Ajándék 34.000 HUF játékbónusz: Heroes of Newerth, Path of Exile és Warface

Valószínűleg letöltési/aktiválási kódok
Mondjuk a Path of Exile és a Warface ingyenes :)

[ Szerkesztve ]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#515) JohnK válasza gabro0 (#513) üzenetére


JohnK
aktív tag

Hát nem nagyon lehet, az említett ingyenes játékokban váltható be fizetőeszközre extra cuccokért, én kettőt már elajándékoztam ismerősöknek, de pl. a Warface kódra nem ragált valamiért, illetve elfogadta neki csak zsét nem kapott. Szóval ezekből nem fogsz tudni nyereséget kovácsolni sztem. Az ASUS amúgy kitűnő választás. :)

[ Szerkesztve ]

(#516) laychi válasza JohnK (#515) üzenetére


laychi
veterán

Mint ahogy bármelyik gyártó kártyája :D

Te asust ajánlsz,azt preferálod,mert neked az van,más az msi-t,én meg sokan a gigabyte-ot,mert mind elégedettek vagyunk,nem csalódtunk abban,amit a pénzünkért kaptunk.(Nem úgy mint AMD oldalon ebben az ár/teljesítmény kategóriában bármelyik gyártónál.)

(#517) JohnK válasza laychi (#516) üzenetére


JohnK
aktív tag

Senki nem mondta, hogy pártatlan vagyok csak helyeseltem a kolléga döntését. :D

(#518) Lacok válasza Mans20 (#511) üzenetére


Lacok
őstag

Örülök, hogy az Asus végre meglépte néhány kártyájánál ezt a megoldást mert kevésbé erőforrás igényes alkalmazásnál szerintem fölöslegesen pörögnek a ventilátorok a kártyákon.
Egyébként ezt a megoldást pl. a Seasonic már évek óta alkalmazza a prémium tápjainál.
Ha nem lesz horror ára a STRIX-nek egyre benevezek.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#519) gabro0


gabro0
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R

Gondoltam nem ilyen egyszerű a dolog, h a kártyánál nagyobb értékű cuccot mellépakolnak... :(

Azért is kérdeztem, mert fogalmam sincs mik ezek a játékok, a kártya is inkább ilyen általános teljesítménynövelésre kell. 3ds Maxhoz, Adobe programokhoz, elvétve egy kis World of Tankshoz :D

Ja igen, részemről is +1 az Asusnak :)

[ Szerkesztve ]

(#520) #51736960


#51736960
törölt tag

sziasztok,

Gigabyte GTX750 1GB DDR5 GV-N750OC-1GI - 28k
Asus GTX750 1GB DDR5 GTX750-PHOC-1GD5 - 30k

melyik legyen szerintetek?

(#521) JohnK válasza #51736960 (#520) üzenetére


JohnK
aktív tag

Eléggé egyforma a két kártya teljesítményben, én az extrák, vagy szimpatikusabb márka alapján döntenék. Gigabyte-on pl. mintha a memória is hűtve lenne ez pl. mellette szól.

(#522) #51736960 válasza JohnK (#521) üzenetére


#51736960
törölt tag

na például ez nekem nem tűnt fel, ezért is kérdeztem itt :)
köszönöm, akkor a GB lesz :R

(#523) kisza25 válasza #51736960 (#520) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én hozzáraknék még pár ezrest és 2GB-ost vennék, időtállóbb lenne a kártya
pl. ez 30eFt

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#524) #51736960 válasza kisza25 (#523) üzenetére


#51736960
törölt tag

na ez még egy nagyon jó tipp, ezer köszönet.
egyébként én nem is kerestem 2GB-os modelleket, mert úgy tudtam, hogy a nem "Ti" modellekben a maximális vram 1GB, ha jól emlékszem a ph-s tesztben is ezt írták...

#525: nagyobb felbontásban számít, többen írták a fórumban, hogy pl. battlefield alatt belaggol 1GB vrammal, míg 2GB-al nem.

[ Szerkesztve ]

(#525) gabro0 válasza kisza25 (#523) üzenetére


gabro0
őstag

Mennyire számít a videomemória mérete?

(#526) Chaser válasza #51736960 (#520) üzenetére


Chaser
titán

Sztem várd meg amíg újra lesz 35k-ért pl GB 750 Ti. 750-ért ennyiket felesleges adni. 1 hete még annyi volt, most 38.5k...

Ez az új asus frankó lehet, még DP is van rajta. Na az ára is frankó lesz biztos ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#527) JohnK válasza gabro0 (#525) üzenetére


JohnK
aktív tag

Eléggé, manapság már 2 GB kezd az alap lenni.

(#528) pendre54 válasza gabro0 (#525) üzenetére


pendre54
addikt

Többet mint én is gondoltam volna. Nekem egy 2 gigás MSI-m van, és a Watch Dogsnál, közepes beállításoknál 1920x1080-as felbontásnál 1,8-2,0 giga símán használatban van folyamatosan. A BF4 multiban is kell az egy giga feletti rész. Az év vége felé meg jön PC-re a GTA V, na ott azután totál ki lesz majd használva, ezért időtállóbb.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#529) Mans20 válasza Chaser (#526) üzenetére


Mans20
addikt

130 euro-t írnak rá.

Az a baj hogy még a 7850-nél is mindegy hogy 1 vagy 2gb a teszt szerint [link],fhd-ba,de én is 2-vel akarom.

(#530) gabro0


gabro0
őstag

2GB VRAM mellé meg nem ártana Ti-s kártya :U

Felbontásból csak 1280*1024, BF4 és Watch Dogs helyett 3ds Max és Adobe programok vannak :DDD (mikor megjön hozzá a kedv, csak hobbiból)

(#531) Chaser válasza Mans20 (#529) üzenetére


Chaser
titán

Na majd kiderül.

gabro0 Nem ártana bizony, várd meg amíg 35k körül lesz megint Ti.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#532) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Sziasztok,

Vettem egy Gigabyte 750ti kártyát és gondoltam megnézem mit tud Borderlands 2 alatt a physx, de amint felrakom a physx-et high-ra a játék kifagy a pálya betöltés után. Valaki tapasztalt ilyet, vagy mi lehet a probléma és a megoldás? Köszönöm a válaszokat

(#533) JohnK válasza arcsi84 (#532) üzenetére


JohnK
aktív tag

Hello!

Én is toltam/lom az említett játékkal és semmi ilyesmit nem tapasztalam prímán futott (high physx) beállításokkal). Más lehet a gond... 337.88 illesztőprogram van fent nekem. Gondolom a Physx drivered is fent van..

(#534) arcsi84 válasza JohnK (#533) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Szia,

a 337-el használom én is de nem raktam fel külön physx drivert, azt hittem az benne van.
Utána nézek a dolognak. Mert teszteltem és amikor low physx van akkor szépen megy, de medium vagy high physx-el lefagy.

(#535) JohnK válasza arcsi84 (#534) üzenetére


JohnK
aktív tag

Nem akarok hülyeséget írni (legfeljebb a többiek kijavítanak), de annak szerintem mindenképp fent kell lenni, majd látni fogod az effekteken, hogy ezekből low-on semmit nem jelenít meg, talán csak emulálja valahogy. High-on viszont elég látványos a cucc. :K

(#536) Jeollam


Jeollam
aktív tag

sziasztok. mik a vélemények a MSI GeForce GTX 750 Ti 2GB Twin Frozr Gaming OC kártyával kapcsolatban? ilyet készülök venni!! minden érdekel :)

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#537) Sonja válasza Jeollam (#536) üzenetére


Sonja
veterán

A leghalkabb 750 Ti a piacon. :K Húzni is lehet egy kicsit, nincs vele gond (egyelőre, és remélem nem is lesz :D). Nyugodtan vedd meg, ha azt szeretnéd. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#538) arcsi84 válasza JohnK (#535) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Közben felraktam külön egy physx drivert és így már tökéletesen működik a physx.
Sajnos csak 3 percem volt kipróbálni pár lövéssel, de tényleg elég látványos.
Nagyon köszönöm a segítséget.

Üdv Áron

U.i.: Amúgy bárkinek szívesen ajánlom ezt a kártyát, mert nagyon meggyőző a teljesítménye, hangtalansága és minden más is. Gigabyte gtx 750 TI

(#539) Jeollam válasza Sonja (#537) üzenetére


Jeollam
aktív tag

Látom neked is ilyen van :) BF3/BF4 alatt mit muzsikál? :)

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#540) Sonja válasza Jeollam (#539) üzenetére


Sonja
veterán

Nem sok mindent tudok erről írni, lévén nem játszom velük. :N Kipróbáltam a single részét, ott nem volt gond maxon, AA nélkül. Szépen vitte FullHD-ben. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#541) Jeollam válasza Sonja (#540) üzenetére


Jeollam
aktív tag

Esetleg néhány játék teszttel tudnál szolgálni? Hálás lennék.

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#542) kisza25 válasza Jeollam (#541) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem gigabyte van, de igazából szinte mindegy bf4 fullHD mediumon 70-120FPS pálya függő a dolog, de nincs FPS drop, mint 260X-nél volt, és kevesebb FPS-el is egyenletesebbnek tűnik játék.
Innentől vagyok úgy, hogy már FPS vs FPS-el is elég nehéz összehasonlítani a 2 gyártó kártyáit, mert 260x-el 100-140FPS volt mantleval, de sokszor megakadt, dropolt. 7600GT óta első NV karim, de sanszos, hogy a következő is az lesz :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#543) Jeollam válasza kisza25 (#542) üzenetére


Jeollam
aktív tag

Értem, köszönöm, bár nekem 260x-szel nem volt fps dropp!

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#544) fagy53 válasza kisza25 (#542) üzenetére


fagy53
nagyúr

Már régi nóta, korszerűségre AMD-ATI, játékra Nvidia. Sok éves tapasztalat viszont, hogy mindig az AMD-ATI adott szebb képet, alapból...
Az AMD mindig küzdött a driverekkel ami nem volt véletlen, mert állandóan igazítani kellett a korszerű architektúrát szoftveresen a legtöbb játék megjelenítéséhez, ami az Nv- nél nem volt ekkora probléma.
Korábban elhúzott a korszerűséghez hozzátartozó hatásfokban az Nv-tól, de mára ez is a múlté, éppen ez a kártya bizonyítja, hogy mennyit fejlődött az Nv ezen a téren.. :)

(#545) Jeollam


Jeollam
aktív tag

sziasztok. kicsit tanácstalan vagyok! ma meglestem az msi gtx 750ti-nek a gpu z képét és hááát. kicsit elbizonytalanodtam. nem gyenge az egy kicsit? 42.4 GTexel/s? :F Teljesen bizonytalan vagyok, valahogy nehezemre esik elhinni, hogy sokan ilyen jót mondanak róla, és mégis mennyire jó teljesítményt írnak mindenhol.

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#546) bolcsodal válasza Jeollam (#545) üzenetére


bolcsodal
addikt

Miért mennyit szeretnél látni a GPU-Z képen? Gondolom nem azzal játszol....

Mihez képest találod kevésnek?

They drew first blood....

(#547) Jeollam válasza bolcsodal (#546) üzenetére


Jeollam
aktív tag

egész egyszerűen valahogy nekem furcsának tűnik elhinni, hogy ez a kártya párban van a 260x-szel..

amúgy is össze vagyok zavarodva most e kép láttán.

ez meg ennyit tud, mégis gyengéb, hogy lehet ez? pedig több GTexel/s-et tud kitölteni.

[ Szerkesztve ]

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#548) arcsi84 válasza Jeollam (#545) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Szia!

Nekem volt ATI 7750-em utána 7850 2GB, majd 7850 1GB és egy R9 270X 2GB is.

Tény, hogy vannak ennél erősebb és gyengébb kártyák is. De egy biztos, hogy ez ár érték arányban egy nagyon jó választás.

Kis fogyasztás, 2GB RAM és elég szépen viszi a mai játékokat is FULL HD felbontás mellett.

Ha pedig nem ragaszkodsz az 1080p-hez akkor még időtállóbb.

Amúgy pedig a VGA árak úgy lettek kitalálva, hogy csak mindig 5000 forinttal többet kell kiadni és akkor már jobbat kapsz. Csak sok 5000-ből lesz a +20-30 ezer forint.

(#549) laychi válasza Jeollam (#547) üzenetére


laychi
veterán

Pedig föbb r7 260x ex tulaj van itt köztünk,és mindannyian jobbnak érezzük ezt a kártyát

(#550) Jeollam válasza laychi (#549) üzenetére


Jeollam
aktív tag

tudnátok mutatni egy gpu z képet kérlek? a ti kártyátokról? köszönöm! ez a kártya dx11.1-es ugye?

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.