Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-07-08 08:20:54

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 750 / 750 Ti (GM107) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Pehi válasza AMDaZERG_1 (#6000) üzenetére


Pehi
senior tag

Egy 7 360 majdnem duplája egy 750-nek! (persze fogyasztásban!) :)

(#6002) AMDaZERG_1 válasza Pehi (#6001) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Igen ez tény, de ezt javasolták ahhoz a munkához, amire használom a gépet, és nem méregdrága költséggel.
A vége persze az lett, hogy méregdrágán vettem a GTX750Ti kártyát... 54ezerért nem volt ingyen :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#6003) Mans20 válasza AMDaZERG_1 (#6002) üzenetére


Mans20
addikt

Hol a bánatba adták annyiért?

(#6004) Pehi válasza AMDaZERG_1 (#6002) üzenetére


Pehi
senior tag

Az igen! :Y

(#6005) Redneck válasza P8lite (#5993) üzenetére


Redneck
veterán

750 Ti, ha nem akarsz te is a mikroszaggatás topikban megoldások után kérdezősködni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6006) AMDaZERG_1 válasza AMDaZERG_1 (#6002) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Hol-hol, hát itt :D
Az a bajom, hogy túl kényelmes vagyok, bár mégsem ez az üzlet volt hozzám a legközelebb...
Az úgy kezdődött, hogy első kanyarban egy ASUS GTX 650-et vettem. Az egy nap alatt beadta az unalmast.
Ráfizetéssel kicseréltettem egy új Gigabyte R7 360 kártyára. Az, mint írtam baromi hangos volt, így továbbléptem a GTX750Ti kártyára. Így jutottam el oda, hogy a tervezett 20-25ezerből lett 54 ezer :D
Viccesen adom elő, de azért van bennem némi keserűség. Szerencsére ez a kártya viszont teljes mértékben kielégíti az igényeimet. Bár ennyiért elvárható szerintem :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#6007) Czvik2.0 válasza dokee78 (#5994) üzenetére


Czvik2.0
tag

Szerintem azért az is közrejátszik nálam hogy a házam minden csak nem "jól" szellőző.Nemsokára lesz másik ...viszont az új házba már egy 960-as megy úgyhogy másik házban max arra a 15 percre lesz bent a 750Ti bár sokkal hűvösebb nem biztos hogy lesz mert micro ház ez is, az is :)

(#6008) dokee78


dokee78
félisten

HD 7770-et vettem decemberben,de gyári hibás volt és be kellett cserélnem és egy fél pillanatra elgondolkodtam az R7 360-on,de inkább a 2 GB-os GTX 750 lett.

(#6009) Pehi válasza dokee78 (#6008) üzenetére


Pehi
senior tag

Jól választottál! :K

(#6010) P8lite


P8lite
újonc

3 óra vissza olvasás/tanácsok után gtx 750 ti lesz megvètelre :)
Elsőnek sima belèpő kártyának nèztem, de amint irtátok jol birja a játèkokat.

R7 360-as topikot meg sem nèzem igy már

(#6011) Redneck válasza P8lite (#6010) üzenetére


Redneck
veterán

Jól döntöttél. Olvass vissza mik az ajánlott kártyák.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6012) DopeBob válasza P8lite (#5993) üzenetére


DopeBob
addikt

750Ti gyorsabb (pár % csak) és kevesebbet fogyaszt. Hacsak nem kell semmi AMD feature, szerintem a 750Ti

MZ/X

(#6013) Redneck válasza DopeBob (#6012) üzenetére


Redneck
veterán

És nagyon tuningos, szerintem ezt sem szabad kihagyni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6014) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

Nos fent vana legutóbbi driver a kártyához és ezt tapasztaltam az UT3-ban!

És ezt tapasztaltam, hogy ez mitől lehetséges? DirectX probléma esetleg?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#6015) mcs válasza Brucehun (#6014) üzenetére


mcs
veterán

Régebbi driverrel nincs ilyen?
Amúgy régebben én is toltam G3220+GTX 750 párossal, és szépen száguldott. :D

[ Szerkesztve ]

(#6016) Brucehun válasza mcs (#6015) üzenetére


Brucehun
aktív tag

Próbáljam meg a gyári driver lemezről telepíteni a driver-t? éds azzal?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#6017) mcs válasza Brucehun (#6016) üzenetére


mcs
veterán

Megpróbálhatod azt is, de régebbi legyen, mint a mostani. Majd hamarosan én is megnézem, hogy mit alkot GTX 960al.

(#6018) Brucehun válasza mcs (#6017) üzenetére


Brucehun
aktív tag

A 80-as évekbeli rajzfilmeket idézi fel bennem ez így! XD

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#6019) mcs válasza Brucehun (#6018) üzenetére


mcs
veterán

Na most játszottam én is a legújabb driverrel, és semmi gond vele. :)
Minden grafikai opciót belőttél?

(#6020) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Csak ujra kelett tennem a játékot! De hogy mi lehett a gond, azt nem tudom!

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#6021) mcs válasza Brucehun (#6020) üzenetére


mcs
veterán

Valahogyan módosulhatott a konfig fájl a c meghajtón. De mindegy is, az a lényeg, hogy jól működik most már. ;)

(#6022) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Intel i3 + 750Ti konfig van.
Gondolkodom i5-re való váltáson.

Kérdésem, hogy mennyivel képes jobban kihajtani egy i5 egy 750Ti-t, vagy másképpen fogalmazva egy i3 mennyire volt eddig erre képes? Számítana érdemben a 750Ti-nek az i5?

(#6023) AxBattler válasza Cingáriusz (#6022) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha komolyabb multi játékokkal tolod, pl. BF4-gyel, akkor érezni fogod a váltást, de ha csak single nyomulsz, akkor kb. csak tesztekkel mutatható ki a különbség. Szingliben egy GTX960-hoz is elég az i3.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6024) Habib[HUN]


Habib[HUN]
senior tag

Hello

Kérdésem lenne a tapasztaltabb kollégákhoz.
Adva van egy i3 4330-as CPU-s gép, és egy 750ti. Egy kicsit ideje belenyúlni a konfigurációba. Eddig egész ideális párosításnak találtam a kettőt. Most agyalok, hogy berakok a gépbe egy i5-ös procit, vagy egy GTX 950-est. A költség sacc/kb hasonló lenne.
Kérdés melyik lenne az ideálisabb. Tehát a 750ti-ben van e még kihasználatlan erőtartalék, amit az i3 nem tudott kisajtolni? Mert akkor megveszem az erősebb procit. Vagy ennyi és nem több a 750ti teljesítménye, és inkább a jobb vga éri meg jobban.

Danke

(#6025) AxBattler válasza Habib[HUN] (#6024) üzenetére


AxBattler
félisten

LINK :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6026) Habib[HUN] válasza AxBattler (#6025) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Ki nem bökte a szemem :) Köszi
Átnyálazok 4-5 oldalt, de az első kommentárig nem jut el az agyam. Akkor a VGA csere a sanszos :) Mondjuk előbb utóbb mind a kettő aktuális lesz. A Wot a legkomolyabb multiplayer amúgy is. Az meg eddig is gyönyörűen futott.

(#6027) AxBattler válasza Habib[HUN] (#6026) üzenetére


AxBattler
félisten

Mivel a WOT 2 magot használ, ezért szvsz nem sokat profitálnál a +2 fizikai magból.
A G3258 majdnem ugyanannyit hoz, mint egy 5960X... :DD

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6028) Habib[HUN] válasza AxBattler (#6027) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Én most az X-Com2-nél vettem észre hogy ideje egy kicsit hozzányúlni. A Wot egy igen ócska motort használ. Ott i3 i5 nem nagy különbséget mutatna. Amikor az FX6100-ről átálltam i3-ra, na ott éreztem a növekedést.
Nézek egy jó vga-t, ami belefér a mini itx házamba /cooler master elite 130

(#6029) AxBattler válasza Habib[HUN] (#6028) üzenetére


AxBattler
félisten

LINK ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6030) Czvik2.0 válasza Cingáriusz (#6022) üzenetére


Czvik2.0
tag

Én is i3 4160-al hajtom a 750ti-t és szvsz "kihajcsa" az rendesen :) én is inkább egy 960-at fogok újítani elég lesz ahoz is mert nem bf multizok :)

(#6031) Habib[HUN] válasza AxBattler (#6029) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Ez az Asus kifejezetten kellemes ár/teljesítmény matekosnak tűnik. Szerencsére azért nem kell ennyire összemennie a kártyának. Bár kétségtelen hogy szellősebb marad a házikóm.
Ekkora kártya is belefér amúgy:
Csak így már kissé zsúfolt lenne az ízlésemnek. Amúgy az utóbbi idők egyik legjobb választása volt a 750ti. Nagy bevált a kis kártya. Amilyenek a mostani árak, nem is vészes bukóval tudom majd továbbadni.

(#6032) AxBattler válasza Habib[HUN] (#6031) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, nagyon jól eltalált kis kártya. Még én is erősen gondolkodom rajta, hogy maradok 750Ti-vel, mert nem használnám ki a 950-est.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6033) Habib[HUN] válasza AxBattler (#6032) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Teljesen megértelek. Jó a teljesítmény, a fogyasztás. Inkább csak azért éri meg most váltani, mert még ér pénzt. Minimális a bukó, most jó áron lehet váltani. Csak ennyi. Egy átlagos felhasználónak ez tökéletes kártya.

(#6034) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Nem tudja valaki hol kezdjem keresni a hibát driver frissítés közbeni várakozás esetén?
Win10 van fent és próbálnám frissíteni a GTX750Ti driverét, amit az Experience kínál.
Jelenleg a 361.91 van fent, de ma talált egy újabb 362.00 verziót.
Elindul a telepítés és már vagy 20 perce áll ott, hogy "Felkészülés a telepítésre" miközben a zöld-fekete csík mozgást szimulál. Próbáljam úgy, hogy letöltöm, majd úgy elindítva az újabb verziót telepítsem? Előtte uninstallálni kell a régit?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#6035) AMDaZERG_1 válasza AMDaZERG_1 (#6034) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Idő közben újraindítottam a gépet, és most túllépett az ominózus felkészülésen.

Szerk:
Addig jutottam, hogy arra a megállapításra jutott, hogy:
3D Vision illesztőprogram 362.00 állapot: Nincs kiválasztva
3D Vision vezérlő illesztőprogram 352.65 állapot: Nincs kiválasztva
Grafikus illesztőprogram 362.00 állapot: sikertelen
HD audió-illesztőprogram 1.3.34.4 állapot: nincs kiválasztva
PhysX rendszerszoftver 9.15.0428 állapot: Egy újabb vagy azonos verzió már megtalálható a számítógépen

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#6036) Mans20 válasza AMDaZERG_1 (#6034) üzenetére


Mans20
addikt

Inkább szedd le külön és abból telepítsd,még jobb ha előtte DDU-val törlöd a drivert és utána rakod .

(#6037) Redneck válasza Mans20 (#6036) üzenetére


Redneck
veterán

Csak akkor kell DDU ha már totál katyvasz az egész rendszer, vagy ha VGA csere van.
Az nVidia driver simán az előzőre vagy frissebről a régebbire telepíthető

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6038) AxBattler válasza Redneck (#6037) üzenetére


AxBattler
félisten

DDU mindig kell. Pont. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6039) AMDaZERG_1 válasza AMDaZERG_1 (#6035) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Végül felment az újabb verziós driver, de ami kicsit fura, hogy a GPU Tweak az OpenCL támogatás mellé nem rakja be a pipát, viszont a GPU-Z azt mutatja aktív. Mindegy, amíg nem tapasztalok instabilitást marad így.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#6040) Redneck válasza AxBattler (#6038) üzenetére


Redneck
veterán

Win7-en nekem még nem hiányzott csak az említett esetekben. Elég volt a clean install, már 460-on is. Igaz Experience-et alapból nem rakok fel. Lehet az is számít.
Ez nem AMD, hogy mindig kelljen.

Szerk:
Mikor a drivereket teszteltem multis fps miatt, előfordult hogy egy délután ötöt is felraktam, gond nélkül. A győztes maradt.
Ha gond van, természetesen kell a DDU.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6041) AxBattler válasza Redneck (#6040) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem tudom, miért nem lehet biztosra menni?
Az a fél perc plusz idő nagyon sokat számít...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6042) mcs


mcs
veterán

Egy 750 Ti hogyan viszi a Project Cars-t, és milyen beállítások mellett?

(#6043) AxBattler válasza mcs (#6042) üzenetére


AxBattler
félisten

Jól. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6044) mcs válasza AxBattler (#6043) üzenetére


mcs
veterán

Eladtam a GTX 960at, mert igazából nem használtam ki teljes mértékben, viszont kellene valami combosabb megoldás az 1500 Mhz-en hajtott Intel HD 4600 helyett. :D
Max később, ha az anyagi helyzetem is stabilizálódik, megveszem a középkategóriás Pascalt. Agyalok a 750 Ti-n, de most talán beérem gyengébbel is, nehéz a döntés. :)

(#6045) AxBattler válasza mcs (#6044) üzenetére


AxBattler
félisten

Aprón olcsón be tudsz szerezni egyet, aztán ha már nem kell, minimális veszteséggel el tudod Te is passzolni. 30-35k között lazán találsz WF2-es giga-t is.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6046) mcs válasza AxBattler (#6045) üzenetére


mcs
veterán

Újan is tudnék 36ért, bár az egy ventis és ref órajeles.
Kár, hogy a 750től lejjebb hatalmas teljesítményesés van. :F
Régebbi szériás cucc hangoskodó ventivel és villanyórát kiégető fogyival pedig nem játszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#6047) colker válasza mcs (#6046) üzenetére


colker
tag

A héten jött nekem email a pcxtől hogy vga akció van náluk.

35.600 Ft a 2 ventis de nem hőcsöves giga,36.900 Ft a 2 ventis és hőcsöves giga.
Ennyiért szerintem most nagyon jó én még 40.000 Ft környékén láttam mikor én vettem az én 750ti-met

(#6048) Mans20 válasza mcs (#6046) üzenetére


Mans20
addikt

Lehet majd lejjebb is fogják árazni ha most kijön a 950 SE,kíváncsi leszek az árazásra,45-50-től van 950..750 meg 35-40.

(#6049) mcs válasza Mans20 (#6048) üzenetére


mcs
veterán

Azon csodálkozok, hogy a sima 750esek mennyire elfogytak, és ha van is még, akkor a Ti árán. Kecskeméten szinte bárhol vennék két ventis Ti-t, mindenhol 39-40, annyit pedig nem szeretnék költeni rá annak fényében, hogy a 960 51ért ment el. Max megvetetem pesti haverommal, aki néhány hetente ellátogat errefelé, így nem kéne szállítási költséget fizetnem. :D
Nézegettem olcsóbban a GT 730at is, de hát az meg mérföldekkel gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#6050) AxBattler válasza colker (#6047) üzenetére


AxBattler
félisten

Nézd meg az iPON árait, és csodálkozz! ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.