Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-07-08 08:20:54

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 750 / 750 Ti (GM107) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) 4264adam válasza fogtunder (#1999) üzenetére


4264adam
veterán

Szerintem az hogy ilyen ASIC mellett tápcsatlakozó nélkül ilyen tuning eredményt tud elérni eme kártya.

(#2002) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

egy újabb passzív: ASUS GTX 750

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2003) fogtunder válasza 4264adam (#2001) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igazából magára az ASIC értékre kérdeztem, hogy mi számít jónak/átlagosnak belőle, csak nem fogalmaztam meg elég konkrétan.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2004) Bjørgersson válasza fogtunder (#2003) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Érthető volt szerintem. :) Minden GPU-nál más, a 750Ti családban nem tudom, mi számít jónak, 70-80% szerintem még átlagosnak mondható, 70% alattit nem is láttam még.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2005) Trailblazer válasza Bjørgersson (#2004) üzenetére


Trailblazer
addikt

Egyáltalán ez az ASIC mit akar jelenteni? Nálam 67.9%-ot mond a GPU-Z.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2006) Bjørgersson válasza Trailblazer (#2005) üzenetére


Bjørgersson
félisten

[link]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2007) fogtunder válasza Bjørgersson (#2004) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem is 72,6%

egyébként elég érdekes egy mutató ez, mert %-ban van kifejezve, de ahogy néztem, 100%-ot nem érhet el, nincs egy fix viszonyítási pont (mivel GPU-nként változik), szóval kb. ad egy számot, amivel kitörölhetem, mert egyébként azt sem határozza meg feltétlenül, hogy mekkora tuningot fog elbírni a GPU.

egyszerűen imádom az ilyeneket :D

ha nagyon unatkozom majd én is kipróbálom, hogy mit bír még stabilan, de a jelenlegi G3220 mellett úgyis előbb lesz CPU limitem, szóval sok értelme nincs.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2008) Bjørgersson válasza fogtunder (#2007) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Speed(R) szerint marhaság az egész, én azért még hiszek benne. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2009) Trailblazer válasza Bjørgersson (#2006) üzenetére


Trailblazer
addikt

Eddig tiszta sor. Tehát akkor mivel 70% alatti, ezáltal átlag alatti a tuningpotenciál? Bár nincs is szándékomban még jobban meghúzni, néhány hozzászólással ezelőtt volt látható a GPU-Z shotom, azóta is így van hagyva. Különösebben így sem melegszik, max. ötvenegynéhány fokig kúszott fel.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2010) fogtunder válasza Trailblazer (#2009) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a baj szerintem alapvetően azzal van, hogy kapsz egy %-os értéket, de azt nem lehet tudni, hogy adott GPU családon belül mi a standard, amihez képest az eltérést vizsgálni kell. tegyük fel, hogy van két kártya, az egyik 73%, a másik 68% ASIC értékkel bír, akkor most a 73%-osban 5%-kal van nagyobb tuning potenciál, 6,8%-kal, vagy 8,6%-kal? vagy esetleg egy egy negyedik értékkel, mivel nem tudjuk, mi a bázis. arról már nem is beszélve, hogy sehol nincs leírva, hogy milyen mértékű arányosság van az ASIC és a tuning potenciál között, csak azt, hogy van.

nekem eléggé bullshit szaga van ennek az egésznek, de jó lenne erről megkérdezni egy Nvidia fejlesztőmérnököt.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2011) Trailblazer válasza fogtunder (#2010) üzenetére


Trailblazer
addikt

Most hevenyészve átfutottam egy angol nyelvű fórumot, amit a témában rákeresve kidobott a google. Annak alapján tényleg bullshit.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2012) Bjørgersson válasza fogtunder (#2010) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vagy egy AMD-t. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2013) fogtunder válasza Bjørgersson (#2012) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az már kb. tökmindegy, felőlem Matroxos is lehet :)

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2014) Bjørgersson válasza fogtunder (#2013) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem ennek az ASIC qualitynek tobb koze van a GPU-Z-hez, mint az nVidia vagy az AMD fejleszto 'mernokeihez'. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2015) fogtunder válasza Bjørgersson (#2014) üzenetére


fogtunder
nagyúr

pont ezért kérdezném őket, mert ők őszintén megmondják, ha baromság.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2016) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szerintem simán VID értékből generálja a progi 1 ref. értékéhez képest. Viszont volt, hogy különböző verzió eltérő értéket mutatott, szóval következetlen is..
VID a lényeg, meg a saját tapasztalat, ami mindig egyedi. Nincs 2 egyforma chip.

(#2017) 4264adam válasza Speed® (#2016) üzenetére


4264adam
veterán

Ha jól emlékszem 'kisza25' társ egy Giga tápcsatisat 1300ig húzott ugyan azt nem tudom hogy ez a Boost-e de nekem csati nélkül 1400 felé sikerül szóval valóban más más chip

(#2018) oszkarfincs válasza gabro0 (#1998) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Köszi a válaszokat és a várom a tapasztalataidat!

A TI verzió lenne jó szerintem is, csak hát azok negyvenezertől indulnak, onnan meg már nincs messze a 660/760. Na mindegy, még így is beljebb vagyok. Márkából MSI-re vagy ASUSra gondoltam, melyik a legjobb vétel ezek közül?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2019) Bjørgersson válasza 4264adam (#2017) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azóta nálam van a vga, 1446 a vége. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2020) Mans20 válasza oszkarfincs (#2018) üzenetére


Mans20
addikt

[link] Ezt pl,2 Gb-s 35-től van.

(#2021) Bjørgersson válasza oszkarfincs (#2018) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gigabyte ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2022) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Hogyan kell előhozni ezt az ASIC dolgot?

(#2023) laychi


laychi
veterán

Így:

(#2024) Redneck válasza Bjørgersson (#2019) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem egyelőre 1436 és 6200 Mhz van kitesztelve de nem hiszem hogy lenne még benne. Phenom 2 mellett úgysincs sok értelme +1-2 százaléknak.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#2025) SoulReaver válasza laychi (#2023) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszi szépen!

Amúgy 78.5 % éppen átlagos ezek szerint :/

(#2026) laychi válasza SoulReaver (#2025) üzenetére


laychi
veterán

Az enyém 73%-os 1280Mhz-re van beállítva 1358-ra boostol így,de játék alatt 1423Mhz
1,175V-on dolgozik,így húzva 55 fok körülre megy fel max.

Elméletileg akkor a tiednek többet kell tudnia alap feszen,mint az enyémnek...lődd be 1300-ra és kiderül :)

[ Szerkesztve ]

(#2027) Redneck válasza laychi (#2026) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem 81.2 az ASIC de ha jól emlékszem 1455 és 6400-6600 csak Furmark alatt ment. Holnap azért kipróbálom 6000 Mhz-es memória órajellel. Az is lehet hogy a CPU feszem volt akkor még kevés.

Szerk:
A memória órajel emelése amúgy BF multi alatt érezhetően növelte az fps stabilitást. Kevesebb minimum fpsre esést produkált CQ mapokon nagy akcióban. i5 kéne alá érzem...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#2028) SoulReaver válasza laychi (#2026) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez az amit még a játékok szeretnek, efelett már kilép..

(#2029) laychi válasza Redneck (#2027) üzenetére


laychi
veterán

furmark alatt nekem is ment többet,játékok alatt ez a stabil 1280
mondjuk a ryse: son of rome kidobott néha,de nekem (szinte) minden virágbolti :D :P

De annál is ha az anizotróp szűrést nem vittem 4x fölé,akkor nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#2030) Redneck válasza SoulReaver (#2028) üzenetére


Redneck
veterán

Én is a tuti 1263/1419 és 6000 Mhzen CSGO-zok. Azt 110% hogy tudja.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#2031) SoulReaver válasza Redneck (#2030) üzenetére


SoulReaver
veterán

Úgy vagyok vele, hogy ennyit bír és kész... Ha majd olcsóbb lesz valamelyik 3-4gb os 760-770-780, majd lecserélem.. :)

(#2032) laychi válasza SoulReaver (#2028) üzenetére


laychi
veterán

Nem lehet,hogy a ram órajel kavar be?
próbáld meg,hogy azt leviszed 1500-ra(6000) a gpu órajelet meg megemeled kicsit.

Minek teker 60% a ventid?

(#2033) SoulReaver válasza laychi (#2032) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem próbáltam külön külön állítgatni. 3DMark alatt 50-100 pontokat nyerek a ramon, szóval nem sok mindent tesz hozzá.

A venti azért megy annyit, mert a ház ventijei még így is elnyomják, így inkább hűvösebb, ha maxon teker a gpu.

(#2034) Bjørgersson válasza laychi (#2023) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mire használod a Frapst?

(#2024) Redneck: Phenom II mellett szerintem eleve nincs értelme a tuningnak. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2035) laychi válasza Bjørgersson (#2034) üzenetére


laychi
veterán

Fps mérésre,de nincs elindítva,csak rögzítve van a tálcán :)

De mostmár az msi afterburner lesz használatban :)

(#2036) SoulReaver válasza laychi (#2035) üzenetére


SoulReaver
veterán

Hiába veszem lentebb a ram órajelet, nem tud fentebb működni úgy sem a mag órajel...

(#2037) Bjørgersson válasza laychi (#2035) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azt hittem már videofelvételre. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2038) laychi válasza Bjørgersson (#2037) üzenetére


laychi
veterán

Persze.Felveszem a beszélgetésünket itt a fórumon...nehogymá' :D

Nem rögzítek videót,de arra amúgy is ott lenne a shadowplay

[ Szerkesztve ]

(#2039) Redneck válasza Bjørgersson (#2034) üzenetére


Redneck
veterán

Phenom 2 azért annyira nem tré. 1080p-ben nincs sok differencia a CPU-k között. Amire kell nekem egyelőre elég.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#2040) J.Hetfield válasza oszkarfincs (#2018) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

A TI tuningolható, úgy már utoléri a 660-ast, és kevesebbet fogyaszt. Ja, és MSI legyen :P

[ Szerkesztve ]

(#2041) Speed® válasza J.Hetfield (#2040) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Utoléri..so-so. De akkor még alapon van a 660 ;) És az is bírja az OCt..
Persze a fele akkora fogyasztás továbbra is előny..de 140W sem vészes.
Mindkettőnek megvan a maga előnye..CUDAban pl. a 660 jóval erősebb..
Emellett jobban bírja az AAt és 1080Phez a 7870/270el együtt a belépő..

(#2042) J.Hetfield válasza Speed® (#2041) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Jó a 660, én is azt akartam venni, de végül 750ti lett, ha gyengébb is valamivel újabb technika, kevesebbet eszik, így a szintén spórolós processzorommal nem kell a számla miatt aggódnom. Annyira nem vagyok grafika mániás, leveszem simán lowra is, ha nagyon kell, így nekem jó a ti, ha nem is egy erőgép. ;)

(#2043) Speed® válasza J.Hetfield (#2042) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem állítottam, hogy nem jó :N Megfelelő igények mellett remek kis kari :K
Nálam is csak az 1920x1200 miatt bukott ki, de gondolkodok a visszavételen.
A monitort úgy néz ki eladom és marad a TV ideiglenesen, az meg HDready..

(#2044) mcs


mcs
veterán

Na elkezdtem kíváncsiságból noszogatni a Giga 750et, hogy mit bír tuning terén.
Egyelőre 1169as (boost: 1315) gpu-nál és 1500as ramnál járok. Utóbbi 1525ön se szemetelt, de 1500on hagyom inkább, viszont a gpu végét meddig érdemes próbálni?

(#2045) mcs válasza mcs (#2044) üzenetére


mcs
veterán

Eddig játék alatt 1400as boost megvan, és a Grid 2 benchmark átlagban 10 fpst növekedett 62ről 72re. (1366x768 ultra 4x msaa 16x af)

(#2046) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Nálam FullHD van, ám én inkább régebbi gémekkel játszom (most pl. Deus Ex: HR van terítéken), így többnyire fel lehet tolni bátran magasabbra is a kvalitét. Újabb címeknél szintén lehet játszani úgy a beállításokkal, hogy az arany középút érvényesüljön.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2047) 4264adam válasza Redneck (#2039) üzenetére


4264adam
veterán

Nagyon tré a Phenom 2 tudása FHD - n is lentébb véve a felbontást még rosszabb. Múlt héten váltottam Phenom 955 3,7ghzrol I5-re. Phenommal a Vga tuning semmit nem hozott Intelel alap órajeleken jelentős változás tuning még nagyobb változás. Aki játszani akar felejtse el a "Phenom jó az FHD-ban teoriát. " Persze ha mai AAA játékokat nézünk.

(#2048) bandika0626 válasza Speed® (#2041) üzenetére


bandika0626
senior tag

Azért azt nem mondanám, hogy cuda-ban erősebb a 660. A keplernek van egy nagy problémája, mégpedig az, hogy minden 192 cuda magból egyszerre csak 128-at tud használni.
Én cuda-t használok videók képzajcsökkentéséhez és el kell, hogy mondjam még egy 660 ill r9 270x is fasorba sincs a 750TI-hez képest. Több kollégával is leteszteltettem mielőtt a 750TI-t megvettem volna.
Az nvidiának egy komoly baja van, hogy opencl-ben gyenge. De azon hátha segítenek majd driveresen ahogy kigondolták nv-nél.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#2049) Redneck válasza 4264adam (#2047) üzenetére


Redneck
veterán

Akkor a mostani ph! teszt hazudik? Amivel én játszom azokkal nincs gond 3,9-en 2,4-es CPU NB-vel 1600-as HyperX CL9 RAM-okkal. A mostani játékok közül csak a Crewt veszem meg. Ha GTA 5 nem fog normálisan futni akkor úgyis PS4-et veszek, amúgy sem látom a fejlesztgetésnek értelmét. Nálam gyorsult a VGA tuningtól.

Tehát az FX tesztben ahol X4 980 van rosszul mértek szerinted? Még 460 is jó volt Full HD-n nálam. GTA IV is jól futott.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#2050) Speed® válasza bandika0626 (#2048) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Erről valami bővebb leírás fellelhető valamerre? Haver 660TIt vett nemrég út 750TI helyett, állítólag céges gépen sokkal lassabb neki a 750TIvel a meló. Közelebbit az alkalmazott progiról nem tudok, de furának találnám, ha úgy lenne, ahogy írtad :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.