Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) MadMancs válasza DrBubo77 (#2900) üzenetére


MadMancs
veterán

Mert mi lett vezetve.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2902) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

napról napra több ilyen kommentet olvasni, hogy meg se keresik az embert, ez mondjuk tényleg gáz... pedig tényleg korrekt egy szolgálató... gondolom itt is a munkavállalón spórolnak...

| Samsung Galaxy S23 |

(#2903) 4Grider válasza StarKiller89 (#2902) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elég nagy a mozgás a piacon, a Digi átalakulóban, a voda ügyvitel/számlázás még mindig nincs a topon és mindenki inflációval emelt. Logikus, hogy egy jó ajánlattal jelentkező szolgáltató ilyenkor elhavazódik, nem véletlenül emeltek ők is az áraikon.

(#2904) StarKiller89 válasza 4Grider (#2903) üzenetére


StarKiller89
senior tag

érthető, mondjuk nálam szerencsére pont az ellenkezője volt még pár hete, 2 szerződést intéztem és 2 nap után hívtak mindkét esetben....

| Samsung Galaxy S23 |

(#2905) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Válaszolt az ü.sz. a VoLTE-s ticketemre, és a javaslatukra átmentem haverhoz, és az ő telefonjában műxik a VoLTE a netfone-os kártyával, de az enyémben továbbra sem.
Próbáltam másik SIM foglalatot, VoLTE ki-be kapcs, reboot, repülőmód, stb, de nálam nem akar menni.
(Poco F2 Pro)
Viszont Digi, Yeti, Telekom kártyával meg simán megy az enyémen is a volte.

Van még valami, amit kipróbálhatok, vagy fogadjam el, hogy nincs 4G hang az én telefonomon?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2906) qltsar válasza Bici (#2905) üzenetére


qltsar
addikt

Javaslom, hogy kérdezz rá a telefon fórumában: [link]
Esetleg: [link]

(#2907) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Ismerősöm pár hete váltott Telekom hálózatról Netfone-ra (Voda hálózatosra) és olyan problémája van, hogy amikor hívást kezdeményez akkor a hívásindítástól a kicsörgésig 8-9 másodperc is eltelik, míg a Telekomnál ez max. 3-4 másodperc volt.
Más is tapasztalt hasonlót, illetve lehet-e ezzel valamit csinálni és esetleg ha kéri ismerősöm, hogy a Netfone tegye át a Voda hálózatról a Telekom hálózatra akkor várható-e javulás?

Esetleg lehet, hogy ez a lassú kapcsolás azért van mert most állítják át a Voda tornyokat arra, hogy a júni 1-től a Digi mobilosok is rá tudjanak ezen tornyokra csatlakozni és júni 1-je után már gyorsabb lesz a hívás kapcsolás?

(#2908) MadMancs válasza Daywalkerke (#2907) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia.

VoLTE hiány lesz a ludas nála. Kicsit visszább vannak a lehetőségek hogy hogy tudja ellenőrizni, illetve aktiváltatni ha így van.

Telekom halóval egyrészt nem biztos hogy jobb lenne (helyfüggő), másrészt nem úgy működik hogy csak úgy átteszik Telekom halóra mert sim és csomagcserével jár, harmadrészt eleve drágább, negyedrészt jelenleg nincs lehetőség Telekom hálós csomagra váltani vagy arra új szerződést kötni, és lehet már nem is lesz.

Szerk, most nézem Telekomos volt, akkor jobb lenne, de a másik 3 pont akadályozó tényező.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2909) Daywalkerke válasza MadMancs (#2908) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Kösz a választ, de Volte nincs a mobilján, viszont nem hiszem, hogy ez a gond mert a régi Telekom mobilos csomagnál amiről váltott Netfone-ra nem volt ilyen hiba.

(#2910) 4Grider válasza Daywalkerke (#2909) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pedig csak VoLTE alatt van 1-3 másodperces kapcsolási idő. Egyébként az 8 másodperces kezdés az még abszolút nem rossz 2G-n. 3G pedig már nem nagyon van (bár vodánál még akad).

(#2911) Bici


Bici
félisten

Csak nem műxik nálam a VoLTE, az IMS status továbbra is Not registered.
Másoknak műxik sima vodával.
A netfone lezárta a ticketemet. :DDD

Azt hiszem, ezt el kell engednem. :O

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2912) elekresz válasza Bici (#2911) üzenetére


elekresz
tag

Egy próbát megérhet: Tácsázóba: *#*#86583#*#*. Ha kész, akkor: ” VoLTE Carrier check was disabled ” után egy restart és akár mehet is a VOLTE

(#2913) Bici válasza elekresz (#2912) üzenetére


Bici
félisten

Már sajnos túlvagyok ezen.
Enélkül a többi kártyával sem menne.
De azért köszi a tippet! :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2914) mexel válasza 4Grider (#2858) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm !

(#2915) sfefe válasza elekresz (#2912) üzenetére


sfefe
őstag

Hellóka ez mire jó?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#2916) elekresz válasza sfefe (#2915) üzenetére


elekresz
tag

Xiaomi/Poco telefonok esetén elvileg engedélyezi a VOLTE lehetőséget, ha alapból nem aktív. De ezek szerint nem minden szolgáltatónál és/vagy nem minden telefonon. De ez más topic. :)

(#2917) sfefe válasza elekresz (#2916) üzenetére


sfefe
őstag

Ja értem köszi. :)
(Azt hittem samura is jó)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#2918) E300TD


E300TD
tag

Az első éles teszten simán elbukott a Netfone. Egy dolg lett volna fontos, ha külföldön vagyok, évente 4-5 alkalom, legtöbbször London, legyen stabil net. Luton-on leszállás után még jónak tűnt, mentek az üzenetek. London Brige, ahol egy fűszállal is "gigabites a kapcsolat" fagyás, nincs net. Feleségem telefonján mellettem, telekomos kártya, telekom hálózata, amit nekem is kiírt, hasít a net. Telefon újraindít, visszavergődik valahogy, de a következő 20 percben szinte nincs kapcsolat. Telefonon közben 4G+ jelez, de nincs net. Samu note 10 +, az előző években ugyanitt a telekokos kártyával sohasem volt gond. Persze én vagyok a hülye, tudom, hogy a telefonoknál sem a hw számít, hanem a sw. Lehet akármilyen bika erős hardware, egy sziamiau nem éri el egy középkategóriás samu színvonalát sem, de azt nem gondoltam volna, hogy ez a szolgáltatókra is igaz. Ez eddig egy rakás sz@r . 😡

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#2919) 8 válasza E300TD (#2918) üzenetére


8
senior tag

kézi hálózatválasztással próbáltál másik hálózatra csatlakozni?

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#2920) E300TD válasza 8 (#2919) üzenetére


E300TD
tag

Igen, ez most a voda, kézi választással. Speedtest lefut, de egy oldalt sem tölt be. Ez wifiről megy ...Ilyenkor nincs valami Vissmajor és visszakapom a telekomos előfizetésem?

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#2921) 4Grider válasza E300TD (#2920) üzenetére


4Grider
nagyúr

Próbálj meg egyedi dns-t beállítani. Pl. Google.dns

(#2922) E300TD válasza 4Grider (#2921) üzenetére


E300TD
tag

Azt meg hol és hogy? A routeremen ok, de mobilnetre? Ennyire nem értek hozzá ....

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#2923) elekresz válasza E300TD (#2922) üzenetére


elekresz
tag

[link]
Nekem pl. droidon Beállítások - Kapcsolat és megosztás alatt van a Privát DNS beállítás

(#2924) E300TD


E300TD
tag

Közben felhívtam az ügyfélszolgálatot. A hívás minősége a béka segge alatt van, a hölgy hangja remeg, mintha 150 éves lenne, hátterzaj, stb. Mondjuk ő valszeg hallott, mert eléggé zokonvette, hogy erősen leszaroztam a szolgáltatást ... :W :W :W

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#2925) E300TD


E300TD
tag

Kiváncsi leszek mit jelent a s.o.s a netfone-nál. 2 hét alatt hova jutunk ...

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#2926) Bici


Bici
félisten

A roaming minősége lehet más a netfone-nál, mint a vodánál?
Saját roamimg szerződései vannak, vagy a vodáét örökli?

(ha már szóbakerült)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2929) Daywalkerke válasza 4Grider (#2910) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Telekom-nál már 2022. július óta nincs 3G és amíg náluk volt ismerősöm ott nem volt, hogy ilyen sokat kellett várni a kicsörgésre, illetve tegnap óta kipróbáltuk és ha őt hívja valaki az is minimum 9 másodperc (de inkább 10-15 másodperc között) míg a tárcsázás után elkezd nála megcsörögni a mobil, majd ezután beletettünk egy Telekom DOMINO-s SIM kártyát ugyanebbe a mobiljába és ott max. 5-6 másodperc ez a késleltetés, pedig Telekom-nak ugyanúgy nincs 3G-je mint a Voda-nak.

Június 1-jét most szerintem kivárjuk, mert lehet, hogy a DIGI mobilosok Voda hálózatra való ráengedése miatt állítanak valamit a Voda tonyokon, de ha június közepe körülig sem lesz ebben változás akkor ismerősöm valószínű meg fogja reklamálni, mert 2023-ban azért szerintem az nem elfogadható, hogy 10-15 másodpercet kell a tárcsázás után várni, hogy kicsörögjön.

(#2931) StarKiller89 válasza E300TD (#2920) üzenetére


StarKiller89
senior tag

erre mi a magyarázat amúgy? lefut egy jó sebesség teszt és semmi nem elérhető? :F :F

| Samsung Galaxy S23 |

(#2932) 4Grider válasza Daywalkerke (#2929) üzenetére


4Grider
nagyúr

Konkrétan mi a mobil típusa/modellszáma? (Nem véletlenül kérdezem.)

(#2935) Tiédetis válasza E300TD (#2924) üzenetére


Tiédetis
senior tag

helyes, csak keményen, szarozz le mindent és mindenkit, nehogymáááá igaz?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#2938) Daywalkerke válasza 4Grider (#2932) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Egy android 8-as régi dual sim-es Asus mobilja van ismerősömnek, azt hiszem Zenfone Live.

(#2939) sirgeoff válasza StarKiller89 (#2931) üzenetére


sirgeoff
tag

Lehet a DNS szerver hiánya.
IP cím alapján bárhova tud csatlakozni, de a www.akármi.com már nem tud feloldódni.

(#2940) sirgeoff válasza E300TD (#2920) üzenetére


sirgeoff
tag

Az APN beállításoknál a netfone van beállítva? Mert ha csak betetted a sim kártyát, akkor lehet, hogy a telefon automatikusan a voda APN-t állította be magának.

(#2941) E300TD válasza sirgeoff (#2940) üzenetére


E300TD
tag

Átírtam az elején netfone-ra, otthon működött és a hívás hangminősége is jó volt ...

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#2942) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Asszonynak megjött a kártya pár napja, ma este 8-tól élt a számhordozás. Minden flottul megy, van volte, minden. Pedig nem egy mai darab (Huawei mate 10 pro).
Remélem nálam is így lesz (1+ 7t pro).

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#2943) E300TD


E300TD
tag

Ez a szolgáltató hozzáállása, gratulálok.

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#2944) MadMancs válasza E300TD (#2943) üzenetére


MadMancs
veterán

Eddig csak figyeltem, nem akartam beleszólni.
De most őszintén, mégis mit tudna csinálni a kinti hálózattal? Semmit.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2945) E300TD válasza MadMancs (#2944) üzenetére


E300TD
tag

Őszintén? Szerinted hány szolgáltató hálózatát lehet itt használni? Ugyanazon a hálón hogy-hogy működik a telekom kártyája ez meg nem? Veled beszéltem, egy dolgot kérdeztem és kértem, külföldön legyen stabil net. Nem, hogy az nincs a hívást, az üf hangját alig lehet érteni. Szerinted ez milyen szolgáltatás? Ez nem timbuktu b+, ebben a városban 10 millióan telefonálnak kivéve engem ... :(((

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#2946) E300TD válasza MadMancs (#2944) üzenetére


E300TD
tag

A helyett, hogy azt mondtad volna, hogy semmi tapasztalatod, információd nincs roaming ügyben, mint kiderült, toltad a promo szöveget. Itt vagyok 2 hétig, még beszélni sem tudok rendes minőségben .... korrekt ...

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#2947) Tiédetis válasza E300TD (#2945) üzenetére


Tiédetis
senior tag

bocs, hogy megkérdezem: próbáltad a párod sim/telefont cserélgetni?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#2948) Tiédetis válasza StarKiller89 (#2931) üzenetére


Tiédetis
senior tag

asztali pc-n volt valami ilyesmi, távoli eléréssel rákapcsolódtam a gépre, de azon a net nem ment, kiakadtam rendesen, nem tudtam hová tenni a dolgot. Mehettem be hétvégén a munkahelyre. Sok dolgot próbáltam, a vége az lett, hogy leszedtem hálókártya drivert, újraindítottam, feltelepítette és működött. Ez az összes gépnél így volt, ami azonos tartományban volt. Ekkor jutott eszembe, hogy mindnek kézi címkiosztás ment, nem dhcp. újra osztottam kézzel mindnek és működött rendesen.

tehát lehet mégis valami dns beállítási probléma lehet?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#2949) MadMancs válasza E300TD (#2946) üzenetére


MadMancs
veterán

Mondtam London nincs.

Ausztria, Németország, szlovakoa, Szlovénia és Olaszország van tapasztalat, ott semmi baj a roaminggal.
És Te vagy az első roaming problémás ügyfél.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2950) 4Grider válasza MadMancs (#2949) üzenetére


4Grider
nagyúr

Londonban sokan panaszkodnak a 2G hangminőségre, 4G-n pedig egyelőre csak a Telekom hazai előfizetői telefonálhatnak (se yettel, se voda VoLTE roamingról egyelőre nincs friss hír).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.