Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) Fvp99


Fvp99
kezdő

Hello!
A Netfone mint otthoni szolgáltató milyen?
Stabil a net? Hol lehet látni, hogy az adott címen elérhető e? Konkrétan csak megrendelni tudom.
1000/1000 Optika 5490 Ft-ért korrekt vagy létezik jobb ajánlat is?

(#2202) 4Grider válasza Fvp99 (#2201) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telekom optika stabil.
Megrendeled, felhívnak és megmondják. Vagy megnézed a Telekom honlapján, hogy van-e a címeden Telekom optika.
Annyiért jó, a Telekom aktuális ára Digi konkurencia mellett jóárasítva 5700 Ft körül van.

(#2203) Fvp99 válasza 4Grider (#2202) üzenetére


Fvp99
kezdő

Köszönöm!
Az gond lehet hogy az adott címen két ház található, egymás mögött. Az elsőben a főbérlő, aktív Telekom előfizetéssel, mögötte/mellette mi. Nincs külön cím, hogy /A vagy hasonló.

(#2204) 4Grider válasza Fvp99 (#2203) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az gond lehet ha nem társasház.

(#2205) MadMancs válasza 4Grider (#2200) üzenetére


MadMancs
veterán

Ebben a részben nem vagyok olyan jártas mint Te. Valóban így lehet.
De igen ez is egy szempont.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2206) MadMancs válasza qltsar (#2199) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez így van. Viszont lekapcsolt 3G területeken ha nem is azonnal de pár héten belül megjelent 4G (ha előtte nem volt). Telekomnál viszont ez nem történik meg, van ahol hónapok óta, marad a 2G.
Persze előbb utóbb biztos fejlesztenek Telekomnál is, addig viszont marad a szívás. 2G telefonálás, hát nem a legjobb, de működik, mobilnet viszont teljesen off, ez nagyobb baj.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2207) Fall-N válasza 4Grider (#2202) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos ahol én lakom (belváros közepe) nincs Telekom optika, érthetetlen is. 30 MBit/s-es koax net van maximálisan. Sajnos ennél még a Digi 100 MBit/s-es netem is jobb, amúgy már váltottam volna már. Azért érthetetlen, mert a legforgalmasabb helyen lakok, tényleg ez a város közepe. Tele van bankkal, üzletekkel stb. Szóval igén lenne rá, csak a Telekom tojja le. A város szélén van optika, ahol közel sincs ennyi lakóépület, üzletek 0.

(#2209) mihaczitomi


mihaczitomi
junior tag

és a yetteles flotta publikus flotts ???Bárki csatlakozhat ???

véleményem szerint ( Bár csak este váltottam Netfone-ra ---nekem ez is megfelel 4.990ft .ért

Mindenki maga dönti el ,kinek és mi fér bele .....

06 30 962 8221

(#2210) MadMancs válasza StiAndZol (#2208) üzenetére


MadMancs
veterán

Hát én nem ezt tapasztalom. És szerencsére ügyfelek se. Számlázás kuka, de annak mi köze hálózathoz? Ezt eddig is írtam hogy ügyvitel hulladék.
Szerencsére hálózattal semmi baj, amit én is és sok visszajelzés alapján ügyfelek is tapasztalnak már mint Netfone-os. :)
És Yettelnél ne a foltokban, kb az ország 1% án elérhető 5G vel gyere, 4G meg egy nagy kupac 💩

Voda, korlátlan net 10/10 (Red Free) , de csak az egyik, és nyíltan úgy is hirdetik.
Yettel mit csinál? Az ÖSSZES új csomagban limit van, azaz hajadra kenheted 5G 🤣

És flotta csak flotta. Többször ráfáztam velük. Soha többet.

Összességében. Ha ennyire szar Voda háló, akkor menj Yettel topikban, állítsd oltárt, és örülj neki hogy Yettel milyen szuper, felesleges itt rontani a levegőt. :R

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2211) mihaczitomi válasza MadMancs (#2210) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

Egyetértek :) :C :C

06 30 962 8221

(#2212) VGNGR válasza Fvp99 (#2203) üzenetére


VGNGR
senior tag

Saját tapasztalat: telkek megfelezésével "hátul" új utca nyílt, oda viszont nem húztak a szolgáltatók infrát. A T az eredeti házban egyébként már meglévő előfizu mellé, simán adott még egy előfizut, onnan hátra lehetett vezetékezni.

(#2213) qltsar válasza MadMancs (#2210) üzenetére


qltsar
addikt

Alapból a "hajadra kenheted" az 5G-t. Igazából mire is használsz ekkora sebességet mobiltelefonon alapból, ezért is "engedtem" el nagyon könnyen, amikor Netfone-ra váltottam Yettelről.

Budapesti tapasztalataim alapján, XIII, III, V, VI, VII, VIII, IX kerületekben amikor volt lehetőségem lőttem Speedtesteket 5G-n 2022, és 2023-ban. Az 5G képes mobilok nagyobb elterjedése óta rendre lelassult a Yettel hálózata 5Gn, néhány kivétel esetén szinte mindig nagyobb sebességet mértem a Yettel saját hálózatán 4G/"4G+" hálózatokon, mint 5G-n...és nem, nem béna a telefonom, volt szerencsém Snapdragonos, Exynosos és Bionicos készülékkel is kipróbálni. Latency értékekben (pedig ebben is előnyben kellene lennie az 5G-nek) mindig nagyobb volt 5G-n, mint 4G-n az ehhez hozzáadódó akkumulátor fogyasztásról pedig ne is beszéljünk.

Térerő szempontjából jelenleg annyit tudok nyilatkozni, nem nagyvárosi szempontból, hogy: nyugatdunántúlról utazva Budapestre ugyanolyan hulladék a Voda, Yettel és Telekom térereje bizonyos helyeken, mint bármelyik másiké. Az esetek 90%-ban ugyanott dobják el a térerőt / mobilinternetet. A maradék 10%-ban, valamelyik jobban teljesít a másikhoz képest.

Isten ments, hogy a Netfone-t védjem, megvannak így ~1 hónap után a pozitív és negatív (i.e.: 40 napja tartó számhordozás, "előreszámlázás") véleményem is, de a Yettel saját tapasztalatim alapján átlagban rosszabbul teljesített, platformtól függetlenül, mint a másik kettő hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#2214) GOTiBI válasza MadMancs (#2210) üzenetére


GOTiBI
csendes tag

Minden szavaddal egyetértek

Üdv GOTiBI

(#2215) mihaczitomi válasza qltsar (#2213) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

Én Csak tegnap lettem számhordozott Netfone-os....

De magaslór lesz....om ,hogy milyen hiper ,_szuper a Yettel hálózata .....

Netfonos-os lettem ,nekem ez Jó választásnak tűnik .......

06 30 962 8221

(#2216) trec12 válasza StiAndZol (#2208) üzenetére


trec12
addikt

Yettelesként mondom semmi gondunk a Vodával sem. Mindkét szolgáltatás gond nélkül tudjuk használni a családban a mindennapokban. Nálunk van aki a Yetteles (flottás :) ) áremelés után ment át a Netfone-hoz mert ott továbbra is 5e neki az 50GB-os csomag. :K Az 5G meg így sem úgysem érdekes azon a vidéken...(Igaz a Yettel ott is sokkal-sokkal gyorsabb, hogy legyen igazad is. ;) )

[ Szerkesztve ]

(#2217) Fvp99 válasza VGNGR (#2212) üzenetére


Fvp99
kezdő

Köszönöm az infót.

(#2218) Akelaus válasza MadMancs (#2210) üzenetére


Akelaus
senior tag

hmmm akkor lehet én leszek az az ügyfél akinek napok óta problémája van a hálózattal. :U
Fura mód kb. akkor kezdődött mikor bejelentették, hogy a Digimobil a Voda hálózatát fogja használni. Azóta nálam a melóhelyen (XV. ker) random ugrál a térerő illetve össze vissza változik a net. Hol 4G, hol a nagy semmi, vagy H+. Ha a térerő kettes, akkor 4G, ha felmegy négyesre a térerő akkor bezuhan a mobilnet. Többször indítottam már újra a telefont, mert azt gondoltam, hogy az hülyült meg, illetve a kártyát is átraktam másik helyre. Ugyanaz. Kimegyek az épületből és minden oké. Vagy az épület lett egy csapda (két nap alatt), vagy a hálózattal csinál valamit a Voda. :F

Mivel van tapasztalatom a másik két szolgáltatóval is, így biztosan tudom a Té simán megy az épületben, a Yeti stabil kettes térerő, igaz azt sem mindegy hova rakja le az ember. Viszont a múlt héten tuti nem volt ilyen kínom a Netfone "hálózatával."

(#2219) qnadam válasza StiAndZol (#2208) üzenetére


qnadam
veterán

Menekülnek a felhasználók akit Ilus az egész nincs számlázás gyenge a sávszélesség !! Korlátlan net szabályozva 10 Mbps !

szerintem jelentkezz a blikknél, ott van igény erre. vagy a mindenegybenblognál.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2220) Fall-N válasza StiAndZol (#2208) üzenetére


Fall-N
veterán

Miért ne lenne jó? Ugyanúgy VoLTE, így tiszta a hang, mobilinternet is gyors. Természetesen ez településenként eltérő lehet, de régen sem volt tudtommal panasz a Voda 4G+/LTE Advanced hálózatára. Ott lehet gond ahol 3G-vel volt csak külterületen lefedve és lelőtték a 3G-t már, így ott GSM/2G van csak.

(#2221) 4Grider válasza Akelaus (#2218) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyjából pont akkor lőtte le a voda a 3G-t Budapest nagy részén, így nálunk is. Biztos, hogy van ott még H+? Mert ha én itt Budán 3G only-ra váltok, akkor már csak segélyhívás van...

(#2222) Akelaus válasza 4Grider (#2221) üzenetére


Akelaus
senior tag

Gyors megnéztem neked, most a térerő így 5, a mobilnet meg E.
2G-re állítva szintén ugyanez. Ellenben így a térerőt tartja.
Közben hallom az asztalomon lévő hangfalakból sercegést a teló miatt. :DDD
Visszaállítva 4G-re: térerő 1-2, aztán kezdődik a hullámvasút...

[ Szerkesztve ]

(#2223) 4Grider válasza Akelaus (#2222) üzenetére


4Grider
nagyúr

3G only-n nekem is 5 a térerő, de azért, mert átáll a yettelre, mert már a vodának nincs és a segélyhívás miatt csak azt találja meg...

(#2224) kl122 válasza MadMancs (#2210) üzenetére


kl122
tag

"És Yettelnél ... 4G meg egy nagy kupac 💩"

Értem én az érdekeidet, de azért ezt nem kellene... félrevezetés, hazugság
Jelen pillanatban a Yettelé a leggyorsabb 4G hálózat, bőven megelőzi a Telekomét is, amúgy ahol megtörtént az állomáskorszerűsítés (az ország nagy részén) ott nemcsak sebességben, de minőségben is a Yettel hálózat vezet.

Ettől függetlenül a Vodafone mobilhálózata is teljesen korrekt.

(#2225) AtHoS válasza kl122 (#2224) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nekem Voda hálózattal nincs tapasztalatom csak Yettellel (meg Telekommal, de annak netes részével nincs ill. minimálban van, de az nem mérvadó szerintem), így összehasonlítás híján inkább nem írtam semmit a kupac akármire :B
max annyi, hogy az ország "keleti" felében (+Bp egyes területei) a kaki részt én nem tapasztaltam

read-only mode on the forum

(#2226) gabor9991 válasza kl122 (#2224) üzenetére


gabor9991
őstag

Ez itt eléggé off lesz, azonban sajnos az se igaz amit te allitasz hogy a modernizáció után a yettel hálózat a legjobb.

Nálam ilyen volt a yettel a modernizáció előtt

A második SIM Vodafone az tőlem 400 méterre van a legjobb a lefedettség tekintetében nálam.

Jött a yettel modernizáció és ez lett belőle (itt inaktív a Vodafone SIM)

Szóval kijelenteni azt hogy ahol megtörtént a modernizáció ott toronymagasan a yettel a legjobb az nem feltétlenül mindenhol érvényes.

(#2227) MadMancs válasza kl122 (#2224) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem érdek kérdése.

Csak szimplán hasonló színvonalon válaszoltam mint amire válaszoltam.

Voltam Yetteles, egészen pontosan KÜF.
Környezetemben menekülnek az emberek Yetteltől, mert 4G kb használhatatlan kategória.

Viszont ha követted eddig is a topicot, azt is írtam már hogy viszont tudok én is olyan települést ahol Yettel toronymagasan vezet sebességben.

Sőt, azt is írtam már, hogy volt olyan majdnem ügyfelem, akit lebeszéltem Netfone ról, mert jelenlegi szolgáltatója jobb adott településen ahol él, az ár pedig nem minden, Voda nem túl acélos ott.

Szóval azzal engem pont nem lehet vádolni hogy érdekből beszélek. Azt viszont utálom ha valaki úgy beszél valami ellen hogy "hallottam".

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2228) Fulár


Fulár
senior tag

Fuckja meg a kecske!
Yetteltől jövök számhordozással.Pannon Gsm éra óta voltam náluk de a hűségemet úgy hálálják meg,hogy kiba--nak az emberrel ahol csak tudnak.
Lényeg a lényeg,hogy egy kollégámmal szinte egyszerre indítottuk a procedúrát mégpedig 12.-én.(Nála ugyanez a szitu.Ugyanaz a Yetteles előfizú,ugyan úgy számhordozás)
Neki ma már megérkezett a Sim kártya is.Nálam még az ég világon semmi.Úgy látszik időtartamban elég nagy a szórás.
Remélem eltart addig,hogy átcsússzon a következő hónapba,hogy a Yettelnél ki keljen pengetni még egy hónap havidíját. :Y

(#2229) kl122 válasza gabor9991 (#2226) üzenetére


kl122
tag

Nem én állítom, az NMHH egész országra kiterjedő mérőautós mérései "állítják", ha valami hiteles, az az.
Ott a link az előző hszomban

[ Szerkesztve ]

(#2230) kl122 válasza MadMancs (#2227) üzenetére


kl122
tag

Semmivel nem rosszabb a Yettel 4G mint a Vodafone 4G, csak épp gyorsabb. Egyrészt az NMHH mérései is alátámasztják, másrészt én is rendszeresen járom az országot és én is ezt tapasztalom.

Ami rettenetesen fos mostanában az viszont a Telekom mobilnet. Rengeteg helyen lassú vagy döglődik.

[ Szerkesztve ]

(#2231) MadMancs válasza kl122 (#2230) üzenetére


MadMancs
veterán

Az a baj valószínüleg nem egy felé járunk.
Azt sose írtam hogy országosan rossz Yettel. Csak amerre én mozgok pocsék.
Persze voda se szent. Viszont mind Voda mind Yettel elég szépen fejleszt. Meglátjuk mi lesz a verseny vége.

Telekomban egyet értek. Csalódtam bennük.
Üzletkötői Netfone simem direkt lett Telekomos, gondolván a régmult emlékekből ők voltak a No1. Lassan gondolkozom hogy átviszem voda hálóra azt a számom. :/

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2232) E300TD


E300TD
tag

Sziasztok,
Próbáltam infót összeszedni (viber, email, telefon), de tök ellentétes válaszok jöttek. Amikor kértem, hogy email-en írják le a válaszokat, csak a díjcsomagok árait kaptam meg.
Ami igazán érdekes lenne:
- van vagy nincs Volte és Wowifi?
- lehet-e voda hálózatos szerződéssel váltani telekomos hálózatra vagy fordítva?
Ezekre jöttek igen és nem válaszok is, persze csak telefonon, le nem írta senki.

Mi van, ha valami történik a "céggel", hogyan tudom visszakapni a számomat? Erre senki sem válaszolt .... :DD

Esetleg van itt üzletkötő, aki segít és nem 8-10 nap telik el, amíg válaszolnak egy e-mail-re?

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#2233) AnonymusX válasza E300TD (#2232) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

Ebben a topikban kellett volna először szétnézned, első két kérdésre meg is lett volna a válasz.

Volte van akár vodás, akár T-s csomagot kérsz. Vowifi nincs, mert a Vodánál nincs, a T meg megtartja magának.

Nincs átjárás a voda és a T hálózata között. A választott csomag alapján dől el, hogy vodás vagy T-s leszel (ha pl nem megfelelő a voda neked, és mégis T-s csomagra váltanál, akkor gyanítom a csomagváltás SIM cserével is járna. Illetve én nem tudom, hogy a Netfone mennyire partner egy ilyen váltásban - főleg hűség mellett -, mert ugyan drágábbak a T-s csomagjaik, de mégis a vodásakat nyomják, szóval nekik az a megérős).

[ Szerkesztve ]

(#2234) E300TD válasza AnonymusX (#2233) üzenetére


E300TD
tag

Szétnéztem, de lehet, hogy félreérthető volt, amit írtam. A telefonos ügyintézők infojai és az itt olvasottak is szöges ellentétben vannak egymással. A viberes üzenet alapján 3-an is felhívtak és volt aki szerint lehet váltani voda és telekom kötött, amit itt olvastam nem lehet. (Mondjuk kezd a telekom is gatyásodni, de csak most néztem. Gödöllőn régebben lazán volt 300/300, most ugyanitt 15/20 a sebesség, vodás sohasem voltam ...)

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#2235) MadMancs válasza E300TD (#2232) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia.

VoLTE van, VoWifi és 5G idei évre ütemezve. Pontos időpont nincs.

Indokolt esetben van lehetőség voda halózatról Telekom hálózatra váltani és fordítva, a számod megtartása mellett. Ez sim cserével jár. És természetesen az ár is az adott hálózathoz tartozora változik.

A szám a TE tudajdonod. Ez nem flotta. Így ha bármi történne is, oda viszed ahová szeretnéd. De ettől nem kell tartani. :)

Ha üzletkötőt keresel itt vagyok, szívesen segítek. :) Rajtam kívül nem tudom van e valaki még jelen közülünk. 😊

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2236) Akelaus válasza AnonymusX (#2233) üzenetére


Akelaus
senior tag

A Volte tuti, hogy van?
Volt Digi-s kártyám a telefonban azon volt, a Netfone kártyával nincs. Meg sem jelenik a kártya beállításainál.
Gondoltam azért mert Saomi, és Miui 12 van rajta, de pár hónapja is dettó ez a rendszer volt a telón.

(#2237) AnonymusX válasza E300TD (#2234) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Nem mindegy, hogy milyen átjárást értesz ezalatt. Mert ahogy az eredeti kérdésed feltetted, abból az következne, hogy a Netfone előfizetéseddel/szerződéseddel - legyen az akármelyik csomag - a készüléked a Telekom és Voda hálózatot is képes volna használni. Na ez nincs.

Ahogy MadMancs írta, indokolt esetben mehet a váltás. Szóval esély megvan rá, nekem személy szerint nem tetszik az indokolt eset kitétel, de azt is érdemes szem előtt tartani MadMancs korábbi hozzászólása alapján, hogy a Telekomos csomagok létezése bizonytalan. Azaz korántsem biztos, hogy Voda->T váltást meg is tudsz majd ejteni, ha kiderül, hogy neked a Voda hálózata nem megfelelő.

#2236 Akelaus
Ez kicsit bonyolultabb. Nem feltétlen jelenik meg a VoLTE kapcsoló, ha a szolgáltató úgy kérte a VoLTE konfigot, hogy ez ne legyen látható és állítható.
Illetve ha a telefonod az adott hálózaton nem tudja a VoLTE-t, akkor előfordulhat, hogy nem ismeri a Netfone SIM-hez kapcsolódóan a használandó VoLTE profilt. Szóval hálózati és készülék oldaltól egyaránt függ, hogy működik-e. Nálad lehet készülék oldali támogatás hiány van.

[ Szerkesztve ]

(#2238) MadMancs válasza Akelaus (#2236) üzenetére


MadMancs
veterán

Tuti.

Xiaomi (és a többi kínai ) esetén abból fakadóan hogy pont nem érdekli őket semmiféle szabvány, teljesen random hogy melyik típuson épp melyik szolgáltató VoLTE szolgáltatása fog működni.
VoLTE ikon egyébként xiaomik esetében Netfone és Voda hálózat esetén nincs.

Indítsd egy hívást, és ha 4G hálón marad közben akkor aktív kijelzéstől függetlenül.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2239) MadMancs válasza AnonymusX (#2237) üzenetére


MadMancs
veterán

Teljesen jól összefoglaltad.

Sajnos igen, T, egyenlőre tudok Telekomos csomagra szerződést készíteni. De azt senki nem tudja hogy meddig. Lehet 1 hét, lehet ,1 hónap, lehet 1 év. Erre nem is merek időpontot írni. Amíg lehet megcsinálom, ha már nem, úgyis jelezni fogom többek között itt is.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2240) FingR86 válasza Akelaus (#2236) üzenetére


FingR86
őstag

(#2241) mihaczitomi


mihaczitomi
junior tag

18 -a óta vagyok Netfone-tag a rendszerben .....én (eddig) meg vagyok elégedve a kínált szolgáltatásokkal

06 30 962 8221

(#2242) Fecó88 válasza MadMancs (#2227) üzenetére


Fecó88
tag

Azért nem kell a yettel től annyira menekülni és ez nem 5g. Jo ez nem a lakásban készült hanem az udvaron de bent is 80 megabitet tud le fel meg kb ugyan ezt.[kép]

[ Szerkesztve ]

Ipone13 Samsung Galaxy A22 5g Samsung galaxy tab s6

(#2243) MadMancs válasza Fecó88 (#2242) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem mondtam hogy menekülni kell, azt is mondtam hogy biztos vannak helyek ahol a legjobb.
Csak azt jeleztem nem kell isteniteni mert rengeteg hely van még ahol pocsék.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2244) Fall-N válasza Akelaus (#2236) üzenetére


Fall-N
veterán

Van. Nekem Poco X3 Prón nem jelzi ki, de a szerviz menüből látom, hogy aktív a VoLTE. MIUI 14 és Android 13 van rajta. Yettelnél kijelezte, hogy aktív a szolgáltatás, kint is volt a kis ikon a térerő mellett. Igazság szerint nem izgat ha müködik.

Viszont MIUI esetén be kell kóddal kapcsolni *#*#86583#*#*. Utána a SIM kártya beállításainál be lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#2245) Fecó88 válasza MadMancs (#2243) üzenetére


Fecó88
tag

Ez így van mindnek van hibája. Én nekem volt szerencsém mind a hármat tesztelni de az én sorendem 1 yettel 2 vodafone 3 telekom. Most tesztelem a vodát is az új mobil XXL csomaggal és az tény hogy sokat javult a vodafone hálózat. De azért a yettel nél nagyon meg látszik a hálózat modernizáció föleg 5g területeken.

Ipone13 Samsung Galaxy A22 5g Samsung galaxy tab s6

(#2246) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Mi 10T Pro miju14
Vodafone hálózat
TruePhone tárcsázó, ha hívás van, ott jelzi a Volte-t.

Hálózatok:
Mind a három van itt nálam. Kb. 7éve van yettel (előddel) céges, flottás volt, most eddig duo amivel itt tartottak. A lényeg, hogy pocsék volt, ügyfélszolgálat is elismerte, két torony között a vakfoltban voltam, most nem tudom, megy a wifi és nem érdekelt, ha átraknak másik csomagba, úgyis megszüntetem.

Voda: megsem tudom mondani mióta van, és küzdöttem, nem a nettel, hanem azzal, hogy szakadozott, elvonultam a konyha sarkába ha telefonálni akartam, a válasz sokáig az volt, hogy ő azt látja hogy 4G van, hiába mondtam, hogy az nem érdekel, telefonálni szeretnék. Most is azt teszi velem, mondta. Igen, telekomos számról, na akkor elnémult.
Szóval egyik egy kupac, a másik egy rakás..
Lehet volt fejlesztés, nem tudom. Annyi biztos, hogy telekom már harmadjára áll le 6 órára fejlesztésre hivatkozva.

Ettől függetlenül, kedves fórumtárs, aki ide jött hányni.. Talán elsőre tisztában kellene lennie a magyar helyesírás szabályaival, értelmezhetően kellene írnia, ez kb. egy nagycsoportos szintje

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#2247) Akelaus válasza Tiédetis (#2246) üzenetére


Akelaus
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ!
Nálam ezeket lehet látni a telefonon, reggel kipróbáltam mi történik hívás közben. Eldobja a netet, majd E-re vált 4G-ről. "kóddal kapcsolni *#*#86583#*#*. Utána a SIM kártya beállításainál be lehet kapcsolni." nem jelenik meg nálam semmi. Digis kártyánál megjelent mikor az volt a 2. SIM. "Nálad lehet készülék oldali támogatás hiány van." ez is lehet(ne), de mégis működött pár hónapja. Redmi note 5, a fórumban sem egyértelmű a leírás (nekem)
Én elvagyok VoLTE nélkül, inkább a 2 hete elkezdődött hálózati furcsaság ami elkeserít. Ugyanitt, ugyanebben az irodában simán telefonáltam, na ez most néha halott.


Hozzáteszem mióta írtam itt előszőr, hogy random keresi a hálózatot, lemegy 1-re,majd hullámzik, azóta sokszor mutat 4-es térerőt. :D
Csak aztán jön egy hívásom, és össze vissza kell forgolódnom.

(#2248) MadMancs


MadMancs
veterán

Van az irodában másik Netfone vagy Vodafone ügyfél? Ők mit tapasztalnak térerő ügyileg?

Az hogy digivel ment VoLTE továbbra se jelent semmit, pl ha benézel Voda, Yettel, Telekom, digi topikokba, xiaomi, oneplus, stb esetén ott is szívnak, típustól függően megy, nem megy, mokolni kell utána megy vagy utána se.

Ha dobsz privátban egy nevet és egy ügyfélszámot utánanézhetek higy egyáltalán aktív e VoLTE. Aktívnak kellene lennie már mindenkinek, de bármi megeshet.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2249) Fulár


Fulár
senior tag

Urak!Aki még emlékszik esetleg Yetteles szémhordozás átfutási idejére!
Ahogy néhány nappal ezelött is írtam többed magammal egyszerre léptünk be a pártba. :)
Ezalatt már rajtam kívűl mindenkinek kiküldték a Netfonos Simeket.Közben eszembe jutott,hogy nem annyira rég újult meg a személyim.Ezt akkor a hozzám legközelebbi Yetteles boltban bejelentettem.(még ez is egy 50km-es túra)A hölgy valamiért nem állt a helyzet magaslatán.Megfordult a fejemben,hogy talán nem került át a rendszerbe az új igazolvány száma és ez okozhatja a fennakadást.A Yettel ügyfélszolgálatánál próbáltam érdeklődni de nagyjából 20 perc után föladtam miután meghallgattam 57300-szor a "Hívása fontos számunkra!"mondatot.Azért kezdek egy kicsit türelmetlenkedni mert lassan számlazárás és nincs kedvem kipengetni a Yettelnek a már megemelt tizenezer forintos újabb megkezdett hónap havidíját.Nem hiszem,hogy azt az összeget már viszontlátnám.Nem tudom ez,hogy működik de nem hiszem,hogy visszautalnák a tört hónap fenmaradó havidíját.

(#2250) MadMancs válasza Fulár (#2249) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha adateltérés miatt elutasításra kerül a hordozás, arról üzletkötőd azonnal kap értesítést, neki pedig azonnal kellene értesíteni Téged. Legtöbbet az a személy tud segíteni neked akinél kötötted a szerződést.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.