Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#714) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Van még itt valaki aktív? Kiköltözés menetéről kéne nekem valami checklista.
- Itthon még gyorsan bemegyek a munkaügyi hivatalba, jó lenne felvenni az álláskeresési járadékot.
- Az itthoni lakcímemet nem kívánom megszüntetni, mivel a házunk megmarad. Kint bejelentek egyet és kész, mást nem terveztem.
- A kinti lakcím bejelentéshez vajon személyesen ott kell legyen a feleségemnek, vagy meghatalmazás is jó lehet? Van olyan opció, hogy első hónapban még nem jönne ki mert nemigen lesz pénzünk bútorokra, vinnék egy matracot és kész. De már ebben a hónapban is jó lenne 5/3 Steuerklasseban adózni.
- A magyar TB-nek szerintem ráérek ügyfélkapun bejelenteni mután megvan a kinti biztosításom.
Másrészt tudtommal Németországban magán biztosító cégek működnek. Ezek közt nekem kell keresgélnem, vagy ezt intézi a munkáltató?
Mi a helyzet a jelenlegi leleteimmel, ismert betegségeimmel, állandóra felírt gyógyszerjavaslataimmal? Ezeket hogy kell átvinni a kinti rendszerbe? Vagy irassak fel itthon fél évre valót aztán majd lesz valami?
Másrészt a feleségem itthon rokkantsági ellátást kap. Ez továbbra is amradjon így vagy valahogy át lehet vinni a kinti rendszerbe? Ezalapján van magyar TB-je, 2 biztosítása nem lehet, de elvileg házastási alapon jogosult lenne a kinti TB-re is rajtam keresztül.

Német bankszámlám, adószámom már van 2020-ból, de akkor csak kiküldetésen voltam, így a tb-t és a nyugdíjjárulékot itthon fizettem.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.