Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) barnam_ válasza vans? (#550) üzenetére


barnam_
nagyúr

Köszi, megnézem jövő héten.
Valamikor réges régen használtam az adatlap kitöltő Java alkalmazást, de mióta online rendszer van rá, el is felejtettem :D
Ügyfélkapu persze van, az nem gond.
TK-tól milyen igazolás kell?

(#552) vans? válasza barnam_ (#551) üzenetére


vans?
őstag

Szerintem az egvilagon semmi, a Gesundheitskarte-s szam talan kellett, de ennyi.

hábm bábm

(#553) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! Barátnőm felmondott a magyar munkahelyén és kiköltözött hozzám Németországba. Épp munkát keres meg közben német nyelvtanfolyamozik. A kérdésem az, hogy van valami mód arra, hogy bejelentkezzen helyi háziorvoshoz? Tudjátok esetleg, hogy mi kell hozzá? Jelenleg csak egy bejelentett müncheni lakcíme van, meg magyar TB-je.

(#554) Csókolom válasza dangerzone (#553) üzenetére


Csókolom
tag

nemet egeszsegkartya kell az orvosnak, intezzetek el hogy legyen neki. Valasszatok ki egy Krankenkassa-t es igenyeljetek neki ott egy kartyat.

(#555) dangerzone válasza Csókolom (#554) üzenetére


dangerzone
addikt

Azt tudod esetleg, hogy ennek így kb. mennyi a díja (ha van), ha munkanélküliként regisztrálsz betegbiztosításra?

(#556) Csókolom válasza dangerzone (#555) üzenetére


Csókolom
tag

[link] -innen menjetek tovabb a regisztraciban miutan az Arbeitslosengeld Empfängerin -t kivalasztotta es weiter gomb
Ez a regisztracios felület.

(#557) Shadowbull válasza Csókolom (#556) üzenetére


Shadowbull
addikt

Erosen csodalkoznek ha azt a pontot kellene neki kivalasztani. Nem kap hivatalosan munkanelkuli segelyt Nemetorszagban, vagy igen?

Inkabb azt javaslom hogy szemelyesen erdeklodjetek valamelyik Krankenkasse-nal.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#558) barnam_ válasza Shadowbull (#557) üzenetére


barnam_
nagyúr

Csak érdeklődésképp: frissen kiköltözve miért kapna az illető munkanélküli segélyt? Nem tudom itt hogy megy az ilyen, de otthon csak akkor vagy jogosult, ha előtte volt valamennyi jogviszony.

Én amúgy biztos nem fizetném a krankenkasse-t. Otthon 45 napig érvényes a tb munkaviszony megszűnése esetén, és ha azután sincs munka, 8 ezer Ft havonta. Nem mondom hogy ideális helyzet, de e-recept van, postázni is lehet gyógyszert ha nagyon kell.

(#559) Csókolom válasza Shadowbull (#557) üzenetére


Csókolom
tag

jo, hat akkor majd kibogarasszak, hogy mit valasztanak ki a regisztracios felületen. Felnött emberek :)

(#560) moma


moma
őstag

Sziasztok.
Egy barátom anyukája kiment most németországba szállodába takarítani egy fél évre (nyelv tudás nélkül) és elég nagy a terhelés, így hogy közvetítővel van kint nem sok hatása van a munka formájára. És valahogy azt kellene, hogy legközelebb már jobb körülményke közé menjen. Nincs tippetek, hogy lehet ebbe az irányba elindulni? Esetleg nincs kint valami nyelvtanfolyam amit biztosít a német állam, vagy hogy tudna úgy saját maga kint munkát találni? (nyilván ebben németül beszélő ismerős segítsége kell, de utána már ne kelljen neki a nyelvtudás, amíg meg nem tanul)

we all deserve a bit of luck.

(#562) moma válasza #20749568 (#561) üzenetére


moma
őstag

Köszi! Itthon ismerek akik takarítanak és nagyon nagy különbségek vannak. Szóval ha valaki biorobot, ahogy te nevezed, akkor is más ez ahogy most dolgozik, vagy ha valami más módon találja a munkát. És igen a nyelv kulcs, meg a kapcsolatok, de ahhoz megint nyelv kell... Nem könnyű.

we all deserve a bit of luck.

(#564) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

a tavalyi eves Steuererklärungban a KPMG segitett (benne volt a szerzodesemben a valtaskor), mert fel evig meg otthon adoztam, viszont jovore mar sajat kezbe kene vennem az ugyet, illetve majd Steuerberater gondolom elso korben...

A lakas tulaja egy kedves bacsi, aki azt mondta, hogy minden szamlat gyujtsunk, mert azt le lehet adni, es majd a Finanzamt visszaterit kesobb - kulonosen a kislanyunkhoz kapcsolodo kiadasokra ertette. Szerintetek van ennek alapja? Azt teljesen ertem, hogy a bacsi gyujti a szamlakat, mert kiadja nekunk a felette levo lakast, el kell szamolni, stb. Neki most 3k EUR-t kell pluszba fizetni.

Ti mennyire figyeltek erre vagy mik a tapasztalatok?

hábm bábm

(#566) Shadowbull válasza vans? (#564) üzenetére


Shadowbull
addikt

Letoltod a Tax202x aktualis verziojat es megcsinalod magad. Ez a "minden szamlat gyujs mert le lehe adni" elegge altalanos megfogalmazas.

Steuerberater marha dragan dolgozik, alapesetben szerintem az egvilagon semmi szukseg ra.

https://www.buhl.de/shop/produkte/tax

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#567) vans?


vans?
őstag

Koszi mindkettotoknek.

hábm bábm

(#568) kovy79


kovy79
őstag

12 éve élek Németországban és azt hittem, hogy mindent láttam és már tényleg nincs lejjebb.
Újfent kiderült, hogy mindig van:
[kép]
Ezért pár éve még azonnali börtön járt...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#569) Shadowbull válasza kovy79 (#568) üzenetére


Shadowbull
addikt

12 ev alatt nem sikerult megtanulni nemetul?

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#571) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! A 3G szabaly vonatkozik az irodaban dolgozo munkavallalokra is? Magyaran, ha be akarok menni dolgozni a munkahelyemre, akkor vagy be vagyok oltva, vagy oktobertöl sajat költsegen teszteltetem magam?! Erröl van valakinek infoja / szemelyes tapasztalata?

(#572) Shadowbull válasza dangerzone (#571) üzenetére


Shadowbull
addikt

Nem vonatkozik.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#573) dangerzone válasza Shadowbull (#572) üzenetére


dangerzone
addikt

Ah, szuper, köszi!

(#574) kovy79 válasza Shadowbull (#569) üzenetére


kovy79
őstag

A bajor ismerőseink mesélték nem kis felháborodással,, arra autóztam, majd lefotóztam.
Tehát valami hiba van a térben feléd, ha kóstolgatni szeretnél... [link]
Neked pedig sikerült elfelejtened magyarul... ;)
A szarkazmust meg tartogasd a tc-ra, ott úgy is mindegy a színvonalnak...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#575) Shadowbull válasza kovy79 (#574) üzenetére


Shadowbull
addikt

Nem kostolgatlak, megallapitom hogy nem tudsz rendesen nemetul. Abban a plakatban semmi olyan nincs ami miatt "azonnali borton" jarna.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#576) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! Valami magyar oldalon olvastam, hogy Németországban munkahely váltás esetén ha változik a bér, érdemes adóbevallást készíneni, mert hogy éves szinten van meghatározva az adód és azt vonogatják le havonta, bevallás után meg visszatérítenek valamennyit. Tudjátok esetleg, hogy ennek van-e valami igazságtartalma? Azért foglalkoztat a dolog, mert hónap elején munkahelyet váltottam, a bruttóm itt valamennyivel kevesebb, mint az előző helyen, aztán ha tényleg valós a legenda, elkerülném, hogy az alacsonyabb béremből is ugyanannyi adót vonjanak le. Steuerklasse 1-ben vagyok.

(#577) Shadowbull válasza dangerzone (#576) üzenetére


Shadowbull
addikt

A munkáltató vonja le az adódat, ha kevesebb a bruttód akkor értelemszerűen kevesebbet. Ez akkor lehet érdekes, ha nem alkalmazott vagy és adóelőleget fizetsz az adóhivatalnak, havonta vagy negyedévente.
De igazából tökmindegy mert úgyis csinálsz éves bevallást jövő tavasszal az idei évre, aztán ha véletlenül többet fizettél be akkor visszakapod.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#578) vans? válasza Shadowbull (#566) üzenetére


vans?
őstag

Most hogy lassan idoszeru lesz - ez csak Windowsra van, ha jol latom. Ezzel esetleg van tapasztalata valakinek?

hábm bábm

(#579) Shadowbull válasza vans? (#578) üzenetére


Shadowbull
addikt

Nem próbáltam, de biztos az is működik. Egy próbát megér.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#580) vans? válasza Shadowbull (#579) üzenetére


vans?
őstag

En is igy vagyok vele, 24 EUR-t csak meger, hogy kepbe keruljek. :)

hábm bábm

(#581) dangerzone válasza vans? (#578) üzenetére


dangerzone
addikt

Van olyan eset egyébként, amikor sima alkalmazottként kell / megéri adóbevallást csinálni németeknél? (Másfél éve élek kinn, de eddig úgy tudtam, hogy alapból nem kötelező, illetve semmi értesítést nem kaptam, hogy kellene ilyet beadnom)

(#582) PhoenixK válasza vans? (#578) üzenetére


PhoenixK
őstag

Én magamnak csinálom, de a Buhl-féle adószoftvert használom már 4 éve, eddig többnyire jól ment. Gyanítom nincs nagy különbség köztük.
Tavaly mondjuk pont kifogtam egy unatkozó adóellenőrt, aki mindenbe belekötött, még a régi bevallásaimat is átnézte, de nem volt gond.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#583) vans? válasza dangerzone (#581) üzenetére


vans?
őstag

Ez szerintem jol osszefoglalja. Mivel felesegemnek gyakorlatilag nincs bevetele a kislanyunkkal itthon (junius ota nem kaptunk semmit), Steuerklasse III/V-ben vagyunk, igy en pl. visszakaptam 1500 EUR-t tavaly evvegen.

@PhoenixK, koszi neked is - Win 30 EUR, Mac-re 40 :D

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#584) dangerzone válasza vans? (#583) üzenetére


dangerzone
addikt

Köszi, ez tényleg jó.

(#585) Shadowbull válasza dangerzone (#581) üzenetére


Shadowbull
addikt

Én úgy tudtam hogy mindenkinek kell. Akkor is ha sima alkalmazott vagy. Én minden évben csináltam, aztán egyszer megkéstem vele és jött is a figyelmeztetés hogy legyek olyan drága és adjam be.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#586) PhoenixK válasza Shadowbull (#585) üzenetére


PhoenixK
őstag

Mondjuk én is úgy tudom, hogy mindenkinek kell.
Viszont a határidőkkel nagyon lazán bánnak, volt olyan kollégám, aki 2020-ban adta le a 2018-as adóbevallását, mert csak...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#587) dangerzone válasza Shadowbull (#585) üzenetére


dangerzone
addikt

vans? által linkelt cikkben pont az áll, hogy nem mindenkinek kötelező:

"Viele Arbeitnehmer, insbesondere Ledige, müssen keine Steu­er­er­klä­rung abgeben, weil ihr Arbeitgeber bereits monatlich Lohnsteuer für sie einbehalten hat. "

(#588) bandus


bandus
veterán

üdvözlet! nem nagyon pörög a topik, feldobom kicsit. megtaláltak több munkalehetőséggel németországból, egyelőre még folyik az egyezkedés, de azért igyekszem utána járni a dolgoknak. az első, amin megakadt a szemem az az adórendszer az itthonihoz képest. kicsit elbizonytalanodtam, hogy megérheti-e a költözés, mivel eléggé magas az adókulcs, és ahogy nézem, képzeletbeli gyerekek hozzáadásával sincs jelentős kedvezmény.

a bérleti díjak is elég magasak berlin és frankfurt környékén is, arányiaban nem biztos, hogy jobban kijönnék, mint a magyar fizetésemből.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#589) Shadowbull válasza bandus (#588) üzenetére


Shadowbull
addikt

Mindenképpen érdemes számolni előtte. Vannak jó adószámító programok, brutto netto rechner néven tudsz rákeresni. Gyerekekre családi pótlék van, aztán ennyi.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#590) PhoenixK válasza bandus (#588) üzenetére


PhoenixK
őstag

Adó: a választások előtti magyar adórendszerhez képest lehet, hogy rosszabb, de a fizetések is más kategóriába tartoznak. Azt nézd meg, mennyi maradna a zsebedben, ne pedig azt, hogy mennyit vesznek le!
Bérleti díjak: Munkától függ természetesen, de jobban megéri kis utazással számolva a külvárosokban vagy kicsit távolabb szétnézni, nem direkt a Frankfurtban vagy Berlinben. Frankfurt környékén kb fél órán belül sokkal barátságosabb árak vannak.
szerk.: Amire érdemes figyelni, hogy legyen a közelben S-Bahn,. onnantól bármi elérhető kocsi nélkül is

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#591) bandus válasza PhoenixK (#590) üzenetére


bandus
veterán

koszi mindkettotoknek. arrol kellene meg pontos informacio, hogy a kulonbozo nyugdijjarulek, eu biztositas es Unemployment insurance temakorokben honnan tudnek reszletesen tajekozodni, akar ceget is javasolhattok aki elmondja a kulonbsegeket. [kép] itt a lent talalhato kategoriakra gondolok.

masik kerdesem, aki ugy koltozott ki, hogy ezt tamogatta a ceg: mik most a tipikus relocation packagek, es mennyire fedezik a koltozes koltseget?

koszi a valaszokat :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#592) PhoenixK válasza bandus (#591) üzenetére


PhoenixK
őstag

Egészségbiztosítás és társai: When you need to explain how health insurance works in Germany: show them this! (huge thanks to all contributors on r/germany: we did it). : germany (reddit.com)

szerk.: A többiről esetleg őket lehet megkérdezni németADÓ
Ha kint leszel, akkor mindenképp érdemes vagy egy helyi könyvelőt vagy adótanácsadót befogni a dologra - legalábbis eleinte, mivel elég sok mindent le lehet írni!

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#593) Shadowbull válasza bandus (#591) üzenetére


Shadowbull
addikt

Alkalmazottként nem kell különösebben ilyesmivel görcsölni, levonják automatikusan.
Németországban kétfajta egészségügyi biztosítás van, az egyik a Gesetzlich (kötelező) a másik meg a privát, utóbbit szerintem akkor sem érdemes választani ha amúgy teljesíted a feltételeket.
A Gesetzlich meg úgy megy, hogy választasz egy neked szimpatikus Krankenkasse-t aztán belépsz. Onnantól kezdve azt is automatikusan levonják.

Amúgy ha nem tudsz németül akkor az azért probléma lesz.

Egyházi adót NE FIZESS. Azt úgy tudod elkerülni hogy bejelentkezéskor azt mondod hogy nem vagy vallásos aztán kész.

Nekem anno a cég úgy fizette a költözést hogy megszervezte a költöztető céget, azok eljöttek Magyarországra a cuccokért, aztán elvitték a német címre.
Mzg kifizették a marklert aki segített lakást találni.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#594) vans? válasza bandus (#591) üzenetére


vans?
őstag

Nalam a relocation package-ben a kovetkezok voltak (2020, elelmiszeripar):

- 3000 EUR-ig fizetik a koltoztetoceget (csak a nettojat), de te szervezed le

- par szaz euroig fedezik az Airbnb-t / hotelt a koltozes idejere, vagy kozvetlenul elotte

- fizettek egy Global Mobility ceget, aki segitett a lakasmegnezesben, meg az elejen 1-2 bejelentkezesben a hivatalokban (nagyon hasznos volt)

- nem teljesen koltozes, de a KPMG-nel csinaltathattam a tort adobevallast (magyar es nemet)

Ennyi kb.

A tobbiek leirtak a tobbit, a gesetzliche Krankenkasse tok jo (en a Techniker-nel vagyok), pedig en is lehetnek privat versichert is.

hábm bábm

(#595) bandus válasza vans? (#594) üzenetére


bandus
veterán

koszi, ez szerintem korrekt pakk, es ennyivel mar el lehetnindulni :R meg azert olvasgatok a relokacioval kapcsolatban, nem akarok kyukra futni, hogy valami fontos szempontot nem vettunk figyelembe.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#596) vans?


vans?
őstag

Nalatok van liszt? Nem semmi panikvasarlok ezek a dajcsok. :D

hábm bábm

(#597) PhoenixK válasza vans? (#596) üzenetére


PhoenixK
őstag

Tegnap még volt a Globus-ban meg a Rewe-ben is.
Olajat már egy ideje itt se láttam, de legalább átálltunk diétásabb verziókra (x)

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#598) vans? válasza PhoenixK (#597) üzenetére


vans?
őstag

Nalunk nincs a hatalmas Marktkaufban meg a szomszed Pennyben sem. Messzebb meg nem mentem. :D Az a baj, hogy mi magunk sutjuk a kenyeret, szoval tenyleg kellene, masoknak meg all a pinceben 20kg. :U :)

hábm bábm

(#599) Shadowbull válasza vans? (#596) üzenetére


Shadowbull
addikt

Nálunk van minden.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#600) dangerzone válasza vans? (#596) üzenetére


dangerzone
addikt

Lemaradtam valamiről? Mi történik? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.