Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Stylewars_kp válasza dangerzone (#100) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

És ott mit csinálsz?

[ Szerkesztve ]

(#102) dangerzone válasza Stylewars_kp (#101) üzenetére


dangerzone
addikt

Tanulni, meg terveim szerint gyakornokoskodni.

(#103) Ck.


Ck.
addikt

Sziasztok,

Jelenleg UK-ban vagyunk, de család miatt szeretnénk egy kicsit közelebb lenni, ezért Ausztria es Németország került képbe.
A gond, hogy en semmit nem beszélek németül, párom egy kicsit azért tud.
Kérdés, hogy szerintetek mennyi idő alatt lehetne annyira eltanulni a németet, hogy egy betanított gyári melót, sofőr melot, játszóterek, parkok karbantartását, fűnyírását lehessen csinálni?
Nyelvtudás hiányában vmi ilyen egyszerűbb kétkezi munkában gondolodnek kezdetnek, aztán 1 év múlva vagy végleg haza, vagy irány előre vmi komolyabb pályára.
Az eredeti szakmamban (pénzügy) sajna nem sok esélyt látok elhelyezkedni perfekt nemet nélkül, pedig abban lenne normális kereseti lehetőség is...de később bármi lehet.

Egyelőre ebben ha tudnátok 1-2 tanácsot adni, azt megköszönnem. A külföldi tapasztalat az megvan, csak a nyelvismeret hibádzik.

[ Szerkesztve ]

(#104) forintuser válasza Ck. (#103) üzenetére


forintuser
őstag

Pedig anélkül lópikulát sem tudsz csinálni.Keresni kell egy munka közvetítő céget, Fara vagy valami.De nyelvtudás híján nem mész semmire.Tanuld először a nyelvet, minimum alap szintig.Akkor már elég jó esélyed lesz munkát találni.

Holnapkészítést vállalok.

(#105) Ck. válasza forintuser (#104) üzenetére


Ck.
addikt

Egy féléves gyorstalpaló mennyit ér?

(#106) forintuser válasza Ck. (#105) üzenetére


forintuser
őstag

Több mint a semmi.

Holnapkészítést vállalok.

(#107) Bjørgersson válasza Ck. (#105) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Attól is függ szerintem mennyire jó a nyelvérzéked.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#108) Stylewars_kp válasza dangerzone (#102) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Németbe megfizetik a gyakornokokat vagy csak ott is munka mellett kapsz pénzt?

(#109) dangerzone válasza Stylewars_kp (#108) üzenetére


dangerzone
addikt

Konkrét tapasztalatom nekem sincs. Majd ha kinn vagyok már, úgy akarok keresni valami szakmámbelit (gépészmérnök).

3 ismerősöm volt kinn melózni gyakornokként, ők nem panaszkodtak. 1 haverról tudok konkrétabbakat. Neki a szállást a cég állta. Illetve igényelt Erasmus gyakornoki ösztöndíjat, ami havi 300 euró volt. Kapott még mellé fizetést, és 400-500 eurót tudott félretenni havonta.

(#110) total90 válasza Ck. (#103) üzenetére


total90
veterán

Szia,

Németországban hova jönnél?

Német nélkül a saját szákmád kilőve, de ha szerencséd van kifoghatsz csak angollal egy jobb melót (nekem bejött annó).
Aztán ha nem, akkor van egy csomó meló, ahova nem kell a német... persze nem álom melók, de jobb mint a semmi.

Ha jó nyelvérzéked van és igyekszel, akkor fél év alatt azért már el lehet gügyögni, na meg németekkel kell bandázni :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#111) Stylewars_kp válasza total90 (#110) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Pontosan jól mondod és persze el lehet felejteni a 6-8 órás műszakot. 10 órát minimum elvárnak naponta!

(#112) total90 válasza Stylewars_kp (#111) üzenetére


total90
veterán

A 8 órával nem volt gond haveroknál, akik kezdetnek nem épp álom munkákat csináltak... de persze megesik a 10 óra is, de fizetik is.
Szóval azért nem olyan kolbászból a kerítés feeling ez itt, de egy takarítói munkából is jobba kijössz, mint pl. Magyarországon egy jobb melóból.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#113) Ck. válasza total90 (#110) üzenetére


Ck.
addikt

Bárhova gyakorlatilag.
Jelenleg UK-ban 12 órás éjjel-nappali műszakban vagyok, nem jelentene gondot a hosszú meló sem.
A szoba bérlés mennyire körülményes kint? Angliában viszonylag egyszerűen megy.

(#114) Ivan15 válasza Ck. (#113) üzenetére


Ivan15
senior tag

Munka nelkül nehez majdnem "lehetetlen", mert a berbeadok 95%-a latni akarja az utolso vagy az utolso 3 kereseti kimutatast, ami egy környekbeli munkaadotol kell hogy legyen, különben masnak -annak, aki a lakas közeleben dolgozik/ illetve többet keres- lesz kiadva. Kerdezd meg a munkaadodat ott helyben, hatha tud ajanlani vmit. Jobban ismeri a helyi adottsagokat, mint te

(#115) Ivan15 válasza Ivan15 (#114) üzenetére


Ivan15
senior tag

Vagy most forditva, berelsz egy lakast munka nelkül, de akkor csak a környeken kereshetsz munkat hatekonyan, ami beszükiti a kezdeti lehetösegeidet mert
-a munkaado azt veszi fel aki a környeken el
-a mar berelt lakas felmondasi ideje rendszerint 3 honap (illetve 3 honap berleti dij egyben), ha megint költözni kellene

A kezdet NEHEZ es szerencse is kell hozza! Szerencse :) micsoda szo...

(#116) Ck. válasza Ivan15 (#114) üzenetére


Ck.
addikt

Igen, de ez igy egy ördögi kor. Ha még nincs munkám es ugy szeretnek kiköltözni, akkor hogy adnak ki nekem akar csak egy dupla szobát is párommal? Vagy kivételek mindig vannak?
Ismerős sajna nem igazán van, akinél az álláskeresésig meghuzhatnank magunkat.

(#117) Ivan15 válasza Ck. (#116) üzenetére


Ivan15
senior tag

pontosan igy van. Illetve vannak cegek, akik külföldieket is vesznek külföldröl. Nekem a MCDonald´s volt az elsö munkaadom, ök vesznek fel embereket külföldröl meg lakas nelkül (pl teged Angliabol) ill. segitenek a lakaskeresesben. Szerintem egy jo ceg, szivesen dolgoztam naluk :) Aztan kesöbb, ha van fizu es kereseti kimutatas, lehet megint nezelödni

[ Szerkesztve ]

(#118) Ivan15 válasza Ivan15 (#117) üzenetére


Ivan15
senior tag

VISZONT ha mar McDonalds: oda kell menni, ami varosban van, mert ami filiale az autopalya mellett valahol onnan szinte lehetetlen lesz - pontosan az ördögi kör miatt- elszakadni egy kesöbbi jobb allas kedveert. Tehat ök biztositanak neked kedvezö aron ott egy appartman-t az autopalya mellett, de neked az zsakutca

[ Szerkesztve ]

(#119) Stylewars_kp válasza Ivan15 (#117) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Hát igen, de a Mekibe nem árt a közepes német nyelvtudás szerintem. Oda már nem elég a fél éves gyors képzés németből. Bár ha ráérzel a nyelvre lehet menne. :)

És körülbelül mennyi a fizetés egy Mekibe?

(#120) total90 válasza Stylewars_kp (#119) üzenetére


total90
veterán

Haver volt kint, épp Mekibe... 1000 volt nettó a havi fizetés, de lakást kerestek neki és többi Mekis taggal lakott 250-ért/személy. Szóval ez így pl. Münchenben lakás terén még okés, de ha valami faszkalapp(okk)al raknak össze...
A maradék 750€, meg nem épp sok errefelé, ami azt illeti :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#121) Stylewars_kp válasza total90 (#120) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Az sovány összeg. Annyit akár itthon is meg tudok keresni egy gyárba 5+2 műszakrendbe 12 órázással. És akkor nincs harcihű a kiköltözéssel. Meki az nem jó akkor. :( Mondjuk nem is tervezem, hogy kimenjek. Nekem már Dunántúl is jó lenne vihar sarokhoz képest! :U

(#122) total90 válasza Stylewars_kp (#121) üzenetére


total90
veterán

Azért a 8 óra és a 12 óra között rohadt nagy a különbség van és 750-et a lakás mellet szerintem mint gyári munkás, elég nehezen raksz el Magyarországon.
Ez itt nem sok, de élhetőbb helyzetet teremtesz vele, mint odahaz... szerintem. Más meg, azért egy bolti eladóként (is) többet lehet keresni... de ha tanultál valamit, akkor azért jobbak az esélyeid.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#123) Stylewars_kp válasza total90 (#122) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

750 eurót se tudsz egy az egybe félrerakni. Valamennyit költesz abból is és ha megnézed, hogy mennyivel keresel kint többet nem biztos, hogy megéri itthagyni mindent. Megéri? Én nem tudom...
Élhetőbb biztos, mert több pénzed van valamennyivel, de család nélkül van értelme?

(#124) total90 válasza Stylewars_kp (#123) üzenetére


total90
veterán

Azért egy mekis állásnál nem nehéz jobbat találni... és megéri-e? Az én példámból alapulva azt mondom, hogy rohadtul megéri ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#125) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Légyszives segítenétek ezt a pár szót lefordítani Német nyelvre ? : "Hajrá ! , Te vagy a jobb !"

köszi szépen !

(#126) total90 válasza Orionk (#125) üzenetére


total90
veterán

Ezzel fel adtad a leckét :) Egyrészt Google Translate is segítene... de a "hajrá"-t azt nem nagyon mondják. Vannak kifejezések, amiket használnak, de az helyzetfüggő... szerintem.
A "te vagy a jobb" az "du bist besser".

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#127) Orionk válasza total90 (#126) üzenetére


Orionk
senior tag

Google translate ezt adta : Gehen für sie

Épp ezért nem akartam azt használni, hanem tőletek olyan véleményét kérni, aki azt tudja, hogy a mindennapi életben egy német ember, hogyan mondani el azt, amit én akartam.

(#128) Ivan15 válasza Orionk (#127) üzenetére


Ivan15
senior tag

Auf geht`s VORNAME, das schaffst du schon!

Sport: Auf gehts, gibb Gas, das schaffst du schon, noch ein Stück, du wirst es schaffen...

[ Szerkesztve ]

(#129) Ivan15 válasza Ivan15 (#128) üzenetére


Ivan15
senior tag

Sport: das schaffst du noch :D

Dein Satz wortwörtlich: Auf geht´s, du bist besser !

[ Szerkesztve ]

(#130) total90 válasza Ivan15 (#128) üzenetére


total90
veterán

Ja, kb. ezek, de ezek közt sincs direkt "hajrá", azért is írtam, hogy kifejezések vannak...

Amúgy érdekes ez, sok dolog kitekert módon van a németben :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#131) Ivan15 válasza total90 (#130) üzenetére


Ivan15
senior tag

Ö ..az "Auf geht´s!" jelenti azt, hogy "hajra" :)

"Amúgy érdekes ez, sok dolog kitekert módon van a németben" nincs kitekerve semmi, csak mint mindig, az adott dologra mas a Wortlaut. Pl. hogy van magyarul az, hogy Wortlaut? Talan hangkepzes? Akkor ez is kitekert mert nem "Szohangos"? :D

[ Szerkesztve ]

(#132) total90 válasza Ivan15 (#131) üzenetére


total90
veterán

Inkább nyomás, menjünk... de végül is, az áll hozzá legközelebb.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#133) Ivan15 válasza total90 (#132) üzenetére


Ivan15
senior tag

Neked meg soha sem mondtak, ezt?
Ezt most komolyan? Nem hiszem el... Vagy talan nem lattal meg trainert munka közben? Sportolot, futot, sielöt szurkolokkal? Ezt nem hiszem el :N
Azt is jelenti amit irsz, de "inkabb" nelkül = nincs inkabb, hanem több jelentese van. Inka?

[ Szerkesztve ]

(#134) Ivan15 válasza total90 (#132) üzenetére


Ivan15
senior tag

a "gyerünk" is jo lenne pl. - de a magyar mondatnak mas ertelme volt. Mert ezt is jelentheti...de azt olyan ertelemben, hogy "mozgas, mozogj, eröltesd meg magad, adj gazt".
A szo szerinti forditas, amit a buta gooogle a kerdezönek dobott: menjünk (= gehen ill. ezt ragozva) csak teljes kepzavart okoz. Valahol ö is erezte, hogy a google forditas nem lesz ott jo

[ Szerkesztve ]

(#135) Ivan15 válasza Ivan15 (#134) üzenetére


Ivan15
senior tag

persze itt, gehen wir, gehen Sie, geh´.... mekkora hülyeseg mar: Gehen wir, du bist besser :)) ?? (menjünk??? gehen?? google??)

(#136) total90 válasza Ivan15 (#133) üzenetére


total90
veterán

Pedig még focizok is... :K Mondták már, de nem arra értve.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#137) Ivan15 válasza total90 (#136) üzenetére


Ivan15
senior tag

szerintem inkabb a "du bist besser!" a kicsavart, mert ugyan megfelel a magyar mondatnak, de igy nem mondja ki senki, mert erösen direkt hatasa van csaladon kivül. Ha rajtam mulna, nem tennem bele, de megeröszakolt a magyar megint

[ Szerkesztve ]

(#138) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Sokat jarok nemetben es szeretnek stick-es netet, amihez nem szukseges lakcim es nemet munkahely. Tudtok nekem ajanlani valamit? Osztrakba jo a drei, ilyesmire lenne szuksegem nemet teruleten.

Koszonom!

(#139) forintuser válasza Lauda (#138) üzenetére


forintuser
őstag

Bemész az első Lidl-be.Leakasztod, és használod.Azt hiszem a T-Com hálózatát használja.

Holnapkészítést vállalok.

(#140) Lauda válasza forintuser (#139) üzenetére


Lauda
félisten

Bakker most voltam. :DDD Azt nem tudod mennyi adatforgalom es euro? Korlatlan nincs mint a drei? :) (hulyevagyok most osztrakban vagyok, hisz a dreit hasznalom :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#141) forintuser válasza Lauda (#140) üzenetére


forintuser
őstag

Ma holnap megyek arra.Megnézem neked.

Holnapkészítést vállalok.

(#142) Lauda válasza forintuser (#141) üzenetére


Lauda
félisten

Oke! En is jartam ma sokfele, de nem jutottam el aldiba, talan holnap.

(#143) Lauda válasza Lauda (#142) üzenetére


Lauda
félisten

Megneztem ma lidl-ben. 30 euro a stick, abban van 10 euro lehasznalhato cucc. Utana havi 15 euro az 5gb, tevedes joga fenntartva.

(#144) total90


total90
veterán

Hi skacok,

mivel tobben elunk Nemetorszagba es azon belul is Bayernben, lenne-e kedvetek egy PH!-s DE talalkozot osszehozni?
Egyelore egy otlet, de ha lennenk 5-10-en, akik jonnenek, mar lehetne valamit kezdeni :K

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#145) rebugra


rebugra
aktív tag

Csatlakozom!!

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#146) total90 válasza rebugra (#145) üzenetére


total90
veterán

Eddig 3-4-en lennenk, akiket erdekel :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#147) #81556480


#81556480
törölt tag

Heló!

írjatok már nekem valami populáris Class FM féle német rádió adód mhz-el. pár napig egyen mit hallgatnom.
Köszi!

(#148) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, aki úgy ment ki Németországba, hogy ott tanulta meg a nyelvet.
Az lenne a kérdésem, amikor hallotok egy szót(der Stuhl), akkor a magyar megfelelője jut eszetekbe, vagy egy széket láttok magatok előtt?
Tudom, hogy furcsa a kérdés, de engem érdekel.

(#149) total90


total90
veterán

Müncheni PH!-s találkozó

(#148) bbTamas77

Széket látom magam előtt.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#150) total90 válasza x_o_n (#95) üzenetére


total90
veterán

privat akart lenni

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.