Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Atomgeszi válasza barnam_ (#700) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ehhez képest tömegével állnak sorban a szolgáltatóknál állandóan, ha kijön az új ájfón. (tudom azt írtad, hogy nem kapják meg "valami oknál fogva" - de én nem láttam boldogtalan embert onnan elsétálni)

(#702) Flashback


Flashback
addikt

Költöztünk.
Ahogy emlékszem az autó papírjai tartalmazza a címet, gondolom ezt át kell íratni.
Milyen néven keressem az online idöpont foglalásban?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#703) barnam_ válasza Atomgeszi (#701) üzenetére


barnam_
nagyúr

Valószínűleg attól is függ, éri-e hátrány az értékesítőt ha az előfizetés megszűnik pár hónap után. Ergo ha megkapja a bónuszt ígyis úgyis akkor tök mindegy az emberkének aki a szolgáltatónak dolgozik :)

Amit én láttam anno Vodafone-ban: szerződés kötéskor volt egy fraud check, ott talán el lehetett utasítani a szerződést.

[ Szerkesztve ]

(#704) barnam_ válasza Flashback (#702) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha országon belül költöztetek, akkor szerintem online is tudod intézni, nem kell bemenni.
Legalábbis városon belüli költözésnél így volt, tizenpár euró és postán küldik az új forgalmit.

(#705) Flashback válasza barnam_ (#704) üzenetére


Flashback
addikt

Väroson belül.
Mi ide tartozunk [link]
De Bayern ID-t kér ami meg német személyit. Vagy valamit rosszul csinálok?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#706) barnam_ válasza Flashback (#705) üzenetére


barnam_
nagyúr

Passz, én Berlinen belül intéztem :B (Oda nem kellett német személyi)

(#707) Shadowbull válasza Flashback (#705) üzenetére


Shadowbull
addikt

Az szerintem a full online ügyintézés.

Időpont foglalás az szerintem ez. (Garanciát nem vállalok)

[link]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#708) Flashback válasza Shadowbull (#707) üzenetére


Flashback
addikt

Igen, idöpontot mär foglaltam. Csak ahogy írta barnam_ online akartam volna én is intézni...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#709) Flashback


Flashback
addikt

ADAC mint autósbiztosítás jó lehet? Vollkasko-t keresek éppen...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#710) pècsimunkás válasza Flashback (#709) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem az van.
Mèg nem kellett használni, de a vélemények az ADAC- ról nagyon jók!
Ès, ha kötsz biztosítást, lèpj be az ADAC klubba is, lesz assistance az egèz unióban.

Szerk: öcsém is ADAC-s, ugyanezen okok miatt, mint èn.

Szerk2.: Ha jól emlékszem, a klubtagságot megkötöttük, utánna elèg nagy kedvezmèny járt a biztosításra.
Èn a Toyota biztosítót cserèltem az ADAC- ra, úgy emlékszem, hogy 240 eurót spóroltam vele.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#711) Flashback válasza pècsimunkás (#710) üzenetére


Flashback
addikt

Szuper, új autónal elég csak HSN, TSN és a címem a szerzödés kötéshez?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#712) pècsimunkás válasza Flashback (#711) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ezt nem tudom. Hamar vègig tudod zongorázni, a honlapjukon, hogy mi kell nekik- neked.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#713) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, ha esetleg aktív még itt vki, Erlangen környékén kellene egy kis help adokveszekben, ha esetleg vki a környéken lakik, vagy van ismerőse, sajnos a zseni még országon belül sem hajlandó postázni (to berlin), még úgy sem, hogy kb házhoz tudná rendelni az akárkit is....

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#714) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Van még itt valaki aktív? Kiköltözés menetéről kéne nekem valami checklista.
- Itthon még gyorsan bemegyek a munkaügyi hivatalba, jó lenne felvenni az álláskeresési járadékot.
- Az itthoni lakcímemet nem kívánom megszüntetni, mivel a házunk megmarad. Kint bejelentek egyet és kész, mást nem terveztem.
- A kinti lakcím bejelentéshez vajon személyesen ott kell legyen a feleségemnek, vagy meghatalmazás is jó lehet? Van olyan opció, hogy első hónapban még nem jönne ki mert nemigen lesz pénzünk bútorokra, vinnék egy matracot és kész. De már ebben a hónapban is jó lenne 5/3 Steuerklasseban adózni.
- A magyar TB-nek szerintem ráérek ügyfélkapun bejelenteni mután megvan a kinti biztosításom.
Másrészt tudtommal Németországban magán biztosító cégek működnek. Ezek közt nekem kell keresgélnem, vagy ezt intézi a munkáltató?
Mi a helyzet a jelenlegi leleteimmel, ismert betegségeimmel, állandóra felírt gyógyszerjavaslataimmal? Ezeket hogy kell átvinni a kinti rendszerbe? Vagy irassak fel itthon fél évre valót aztán majd lesz valami?
Másrészt a feleségem itthon rokkantsági ellátást kap. Ez továbbra is amradjon így vagy valahogy át lehet vinni a kinti rendszerbe? Ezalapján van magyar TB-je, 2 biztosítása nem lehet, de elvileg házastási alapon jogosult lenne a kinti TB-re is rajtam keresztül.

Német bankszámlám, adószámom már van 2020-ból, de akkor csak kiküldetésen voltam, így a tb-t és a nyugdíjjárulékot itthon fizettem.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#715) Shadowbull válasza rasotamas (#714) üzenetére


Shadowbull
addikt

"Az itthoni lakcímemet nem kívánom megszüntetni, mivel a házunk megmarad"

Elvileg az EUn belül csak egy állandó lakcímed lehet. Mi az elején úgy csináltuk, hogy állandóra bejelentkeztünk Németországba, Magyarországon pedig tartózkodási helyként. Mellesleg az ingatlantulajdonnak nincs köze a lakcímbejelentéshez.

"Van olyan opció, hogy első hónapban még nem jönne ki mert nemigen lesz pénzünk bútorokra, vinnék egy matracot és kész. De már ebben a hónapban is jó lenne 5/3 Steuerklasseban adózni."

Nincs ilyen opció, kint kell neki is tartózkodnia. A bejelentéshez nem kell neki is ott lenni, de ezt leírják a hivatalok honlapján.

"Ezek közt nekem kell keresgélnem"

Igen. Két fajta biztosítás van, az ún. Gesetzlich és a Privat. Az elsőbe tartoznak a Krankenkasse-k. Keress egyet ami szimpatikus. Csak az elsővel lesz családi alapú biztosítása a feleségednek is.

"jelenlegi leleteimmel, ismert betegségeimmel, állandóra felírt gyógyszerjavaslataimmal? Ezeket hogy kell átvinni a kinti rendszerbe?"

Keress egy háziorvost, és beszéld meg vele.

"feleségem itthon rokkantsági ellátást kap. Ez továbbra is amradjon így vagy valahogy át lehet vinni a kinti rendszerbe?"

Nem hiszem hogy át lehet hozni. Ebben az esetben erősen javallott a magyar hivatalokkal leegyeztetni hogy külföldre költözés esetén mi a teendő.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#716) rasotamas válasza Shadowbull (#715) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm a választ!

Ez a lakcím dolog, hát lehet, hogy nem így szabályos, de nagyon sokan ezt így csinálják, csak akkor szüntetik meg a lakcímüket, ha nincs már hol fenntartani, se ingatlan, se rokon nincs. Ha nagyon muszáj megteszem, de semmiképp nem az első naptól, vagy inkább csak akkor, ha megtalál vele valami hatóság és kényszerítenek.
Ingatlantulajdonnak nincs köze, de nekem olyan fura lenne, hogy van saját házunk, ott lakik a fél család, én meg valami idegen albérletbe vagyok csak bejelentve.

A van olyan opció nem kérdés volt, hogy hivatalosan ven-e ilyen opció, hanem mi egymás közt erről a lehetőségről is beszéltünk. De most úgy néz ki nem ez lesz.
Nyilván hivatalosan kint kell tartózkodjon, de megintcsak, ki nézi?

Egyelőre Gesetzlich, később majd meglátjuk a privátot. Itt vannak árkülönbségek, vagy szabott áras? Hogy néz ez ki? Van több fizetés és többletszolgáltatás, vagy az már a privát kategóia?
A feleségemre kiterjesztés megint kérdéses, hiszen itthon neki a rokkantellátása alapján van biztosítása. Kint az én Gesetzlichem alapján akor szintén lenne. Ha megszünteti az otthoni lakcímét az más kérdés, akkor lehet nem jár neki már a rokkantsági sem. Dehát kint meg nincsenek ledolgozott évei, ami alapján kaphatna.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#717) Shadowbull válasza rasotamas (#716) üzenetére


Shadowbull
addikt

Nyilván lehet mindenféle szürke félmegoldásokat alkalmazni, amennyire tudom nincsenek összekötve a lakcímnyilvántartási rendszerek, úgyhogy lehet nem veszik észre a hatóságok.
A németekkel viszont nem trükköznék a helyedben, egy hónap adókedvezmény nem éri meg szerintem. Lehet hogy sose derül ki, de ki tudja.

A privát biztosítást olyan egyedülállóknak ajánlják, olyanoknak akiknek az éves jövedelelme 66e euró felett van, asszem alatta nem is lehet privátba menni alkalmazottként.
Én személy szerint nem ajánlom, pláne ha családod is van.
Szerintem bőven elegendő mindenre a gesetzlich, azzal is több nagyságrenddel a magyar egészségügy feletti rendszert lehet elérni.

Én ugyan nem vagyok szakértő, de szerintem a rokkantsági ellátás az nyugdíj jellegű ellátás. Ehhez az egészségbiztosításnak nem sok köze van.

Németországban a nyugdíjasok is fizetnek egészségbiztosítást.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#718) vans? válasza Shadowbull (#715) üzenetére


vans?
őstag

Nalunk a bejelentkezeshez szemelyesen jelen kell lenni mindenkinek.

En megtartottam az otthoni lakcimemet, nincs belole semmi gaz.

hábm bábm

(#719) Flashback válasza vans? (#718) üzenetére


Flashback
addikt

Szintén.
Még a két éves gyermekeket is be kellett mutatni a hivatalban.
Szerintem megmaradhat a magyar lakcímed is. Adózäsban ezt h´vják kettös háztartásnak, ha nem tévedek.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#720) Shadowbull válasza vans? (#718) üzenetére


Shadowbull
addikt

Alapvetően nincs, de például 2012ben Orbánék eljátszották hogy akinek volt magyar lakcíme, az nem vezethetett külföldi rendszámú autót Magyarországon.
Ha van magyar lakcímed, nem szavazhatsz levélben.

Szóval azért lehet hátránya.

Mi mondjuk már jópár éve véglegesen kijelentkeztunk Magyarországról, úgyhogy az aktuális viszonyokat nem ismerem ebben a tekintetben.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#721) rasotamas válasza Flashback (#719) üzenetére


rasotamas
veterán

Előzőleg 3 éve első hónapban Boardinghouseban voltunk, oda bejelentettek meghatalmazással a Covid csúcsán, majd a végleges helyünkre személyesen jelentkeztünk be a Rathausnál, de mivel már 2 hete nem voltunk az országban, meghatalmazással jelentkeztettek ki.
Mi kell a bejelentkezéshez? Albérleti szerződés, vagy mi? Már nem emlékszem.
Adózás tekintetében (5/3) viszont okozhat gondot ha az első 1-2 hétben nincs még oda bejelenetve a feleségem, ugye? Akkor addig csak Steuerklass 4-re vagyok jogosult?

A dolgot bonyolítja, hogy november 1 a kezdődátum, ami akárcsak itthon, munkaszüneti nap. Ez okozhat gondot akár a munkakezdés, akár a bérleti szerződés, és a kulcs megkapása, akár a lakcímre bejelentkezés tekintetében, nagyon jó lenne 31-én már előre bejelenteni a másnaptól élő címet, elmenni legalább valami ágyat venni, este megkapni a kulcsot és miután egyet aludtam szállodában elsején ráérnék összerakni.
Sajnos a környéken csak XXXLutz van, nincs Ikea, 90km-re van, talán az egyik leg "Ikeaszegényebb" környék Németországban, bár azért Berlin-Hamburg közt sem jó a helyzet. Előzőleg a Ludwigsburgi gyalog 1,6km volt.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#722) barnam_ válasza rasotamas (#721) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azért van bútoráruház XXXLutz meg Ikeán kívül is :)
Megbeszélés kérdése, de szerintem nem okoz(hat) gondot megkapni a kulcsot 31-én.
Nem tudom BW-ben mi a helyzet, Berlinben pl. a November 1 nem munkaszüneti nap.
Magát a lakcímbejelentést nem kell azonnal megcsinálnod, bőven jó ha az első hónapban megvan. Persze ajánlott minél előbb lefoglalni egy időpontot a hivatalban.

(#723) rasotamas válasza barnam_ (#722) üzenetére


rasotamas
veterán

Ja az szuper. De bejelentkezhetek mondjuk 10edikén elsejei dátummal?
Milyen papir kell? Bérleti szerzödés vagy valami ürlap kitöltve aláirva a tulaj által?
Igen BW-ben munkaszüneti nap, ahogy itthon is.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#724) barnam_ válasza rasotamas (#723) üzenetére


barnam_
nagyúr

"De bejelentkezhetek mondjuk 10edikén elsejei dátummal?"

Persze. A jelenlegi helyre júniusban költöztünk és valamikor szeptemberben találtunk időpontot... Bérleti szerződés nem valószínű, hogy kell; csak egy papír ami alá van írva a tulajdonos által, hogy te ott laksz és belejelentkezhetsz a lakcímre.

(#725) pakfong válasza rasotamas (#723) üzenetére


pakfong
tag

Meldebestätigung a papír neve. Kis keresgélés után találni fogsz többfélét is. Valószínűleg mind jó, de ha normális a főbérlő, akkor ő már előkészítette.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#726) rasotamas válasza Shadowbull (#720) üzenetére


rasotamas
veterán

Mi ez a szabály? És a kinti autóddal hogy látogatsz haza? Vagy már nem érvényes?
Illetve itthon maradhat magyar rendszámos kocsim? A feleségem többet fog hazajárni, és van kocsija de az én nevemen.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#727) barnam_ válasza rasotamas (#726) üzenetére


barnam_
nagyúr

Emlékszem, anno ezzel akarták elijeszteni azokat, akiknek SK rendszámos autója van de MO-n laknak...
Hogy most ezzel mennyire foglalkoznak, nem tudom. Egyszer sem állítottak meg német rendszámos autóval. Pedig van, hogy 2 hetet otthon tartózkodom és közben használom az autóm.

(#728) pècsimunkás válasza rasotamas (#726) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Simán járok haza nèmet rendszámos autóval.
Igazoltatták is már többször is, sosem volt gond.
Amúgy, a nèmet lakcím igazolóm is nálam van mindig, ha valaki problèmázna.

Egyébként 3,5 èvig jartam kint magyar rendszámos autóval, sosem foglalkozott velem senki. Soha!
Ismerősöm 10 ève dolgozik Nèmetorszagban, magyar autóval, neki sem volt mèg semmi problèmaja sohasem a magyar rendszám miatt.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#729) Shadowbull válasza rasotamas (#726) üzenetére


Shadowbull
addikt

Fogalmam sincs most hogyan van. 2012 tájékán sok külföldön élő magyart megszopattak emiatt.

Nekem azóta nincs magyar lakcímem.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#730) Shadowbull válasza rasotamas (#721) üzenetére


Shadowbull
addikt

"Akkor addig csak Steuerklass 4-re vagyok jogosult?"

Szerintem 1re, mivel nem elta házastársad belföldön.

Tipp: bejelentkezéskor a vallás rovatban azt add meg hogy nincs.

Akkor nem kell egyházadót fizetni.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#731) rasotamas


rasotamas
veterán

Lenne egy olyan kérdésem, hogy Németországban pl adóbevallás szempontjából van bármi haszna, ha az előző bérlőtől szerződéssel vesszük meg a bútorokat?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#732) vans? válasza rasotamas (#731) üzenetére


vans?
őstag

Szerintem nincs.

hábm bábm

(#733) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, Mannheim magasságában esetleg lakik vki?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#734) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! Nemetorszagi e-roller biztosítás kapcsán szeretnék segítséget kérni. Ha minden jól megy és meg tudják javítani, vinnem ki a Mi Scootert, amit itthon Marketplacen vettem. Az adam-riesen oldalon néztem, hogy 10€ a kötelező, de kell majd vmi ABE vagy EBE papírról adat. Van ilyenje valakinek? Köszönöm a segítséget!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#735) vans?


vans?
őstag

Tudja esetleg valaki, hogy mi a menetrend, ha eladok egy lakast Magyarorszagon? Atmentenem a penzt euroba, eleg a banknak / Finanzamtnak egy adas-veteli? Multkor mar 10k EUR-nal kerdezoskodtek, hogy mibuu? :) Ezen kivul hogy mukodik az adozas / illetek? A nemetek nem szolnak bele?

hábm bábm

(#736) Shadowbull válasza vans? (#735) üzenetére


Shadowbull
addikt

Adóbevallásba beírod. Nem kell adózni utána. Mi házat meg telket is adtunk el az elmúlt években, egyszer sem kérdeztek utána.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#737) vans? válasza Shadowbull (#736) üzenetére


vans?
őstag

:R

hábm bábm

(#738) LÁZ


LÁZ
addikt

Wolfsburg környékén lakik vki esetleg?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#739) kekedi


kekedi
senior tag

Sziasztok!

Németországban szeretnék mobiltelefont (Samsung).
Hol érdemes megvennem és hol nem?
Gondolok itt a későbbi gariztatás miatt. Mindenhol 2 év gari van vagy valahol kevesebb?
Mert olcsóbb németben a telefon, kérdés hogy megéri e.

Köszönöm!

(#740) Shadowbull válasza kekedi (#739) üzenetére


Shadowbull
addikt

Én az enyémeket mindig a Saturnban vettem (vagy Mediamarkt, ugyanaz). Megvártam amíg jó árat adtak arra amit keresek, aztán megrendeltem online és átvettem személyesen.

Hogy mennyi a garancia azt nem tudom.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#741) kekedi válasza Shadowbull (#740) üzenetére


kekedi
senior tag

Igen ott meg merném venni. Csak nem akartam erre külön kiterni.
Csak ugye ezektől jelenleg sok olcsóbb bolt van, de nem mond a nevük semmit.
Egyedül a Kaufland, de nem tudom ott mennyire érdemes.
Minden esetre, köszönöm!

(#742) pècsimunkás válasza kekedi (#741) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Kauflandban is megveheted nyugodtan.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.