Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#352) Stylewars_kp válasza #20749568 (#351) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Elnézést csak megakadt rajta a szemem. Semmi közöm hozzá. Nem akartalak becsmérelni. Vissza is bújok a konzervembe.

(#354) Stylewars_kp válasza #20749568 (#353) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Alap magyar mentalitás, hogy irigykedünk a máséra és mindig azt gondoljuk, hogy a szomszéd fűje zöldebb. Engem szimplán csak érdekelnek ezek az adatok. Meg mindig viszonyítok valamihez. Illetve tanulok mások életéből, hogy ne kövessem azt el vagy miként tudnám másként csinálni. Minden ismerősöm vagy barátom fizetését tudom, de csak azért, mert érdekel. Real time-ban látom ezzel a gazdaságunkat is ami elég botrányos.

(#355) Csókolom


Csókolom
tag

Nemetorszagban a korona-tema szinten aktualis, ezert atlinkelek ide egy hozzaszolast ami a youtubra mutat, azon az oldalon van egy link a video alatt ami egy PDF-File-t nyit meg. Az a professzor nyilt levelet nyitja meg. A nagyon izmosan egyoldalu közszolgalati media mellett öröm olvasni egy masik szemszögből is.
[link] (a teljes oldal)
[link] (a PDF az oldalrol, a nyilt levél)

[ Szerkesztve ]

(#356) Csókolom


Csókolom
tag

ez egy masik link Corona-hoz [link]
Info a filmhez: ma a Reproduktionszahl 0,95, tehat 1 alatt. Hiaba növekszik a betegek szama. Ez a közszolgalati media egyik csusztatasa

[ Szerkesztve ]

(#358) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

na ugy nez ki koltozunk kb. junius vegen, jovok majd kerdesekkel meg biztos :)

elso kerdes - mi van akkor, ha a felesegem felmond az itthoni munkahelyen, elkoltozunk, de nem tud elkezdeni dolgozni, mert egyebkent babat var? Jogosult lenne tamogatasra?
A B opcio, hogy itthon nem mond fel, hanem csak elmegy tappenzre a gyermekvaras miatt (amugy is van kockazat, volt mar veteles korabban), de ezt nem tudom, ellenorzik-e itthon, hogy tenyleg itt vagy-e es itteni vedonokkel stb. mukodsz-e.

:R

hábm bábm

(#360) Csókolom válasza vans? (#358) üzenetére


Csókolom
tag

nemhiszem, hogy jar orvosi ellatas a nagyon sürgössegin kivül betegbiztositas nelkül. Szoval ha nem dolgozik, nincs betegbiztositasa sem. Illetve Private Krankenversicherung. Privat betegbiztositasnal ninden szolgaltato mas arat ker, es nem olcsoak.
Akkor mar nem jobb lenne-e egy komoly utasbiztositast kötni Mo-n, ha törtenne kint vmi, ahol orvosi ellatas kell? Csak kerdezem vissza, mert betegbiztositas nelkül egy tömes fogorvosnal is k. draga lesz, egy baleseti ellatas is. pl. elesik es eltöri a labat, bakteriumos fertözest kap, mittudomen
Erdekesseg: ha a kint születne a gyerek, sem kapna meg automatikusan a nemet allampolgarsagot, hanem 18 eves koratol dönthetne rola, hogy melyiket valassza, mert a szülök magyarok

[ Szerkesztve ]

(#361) vans? válasza Csókolom (#360) üzenetére


vans?
őstag

Betegbiztositast egybol kezdenenk, amikor kimegyunk. A felesegem edesanyja nemet, van nemet utlevele is a felesegemnek, szerintem igy kap egyebkent a gyerek nemet allampolgarsagot.

@Aweriot - igen, nekem az elso pillanattol lenne jovedelmem.

Jol ertelmezem a szabalyt egyebkent, hogy ha ceges ugyben utazol (a HQ kint van, leanyvallalat itt), akkor beengednek Nemetorszagba, es nincs karanten?

hábm bábm

(#362) Csókolom válasza vans? (#361) üzenetére


Csókolom
tag

hat akkor nemertem, hogy mi a gond, passzolom, a karantenröl a külkepviseletet kellene felhivni (magyar konzulatus) vagy a HQ-t Nemeto-ban

[ Szerkesztve ]

(#363) vans?


vans?
őstag

Ugy nez ki szeptember lesz a kezdes.

A Steuerklasse-ba besorolas ugy mukodik, hogy alapbol 4-esbe raknak, en meg kervenyezhetem egybol, hogy atkeruljek 3-ba? (felesegemnek nem lesz jovedelme, max gyes itthonrol).

hábm bábm

(#364) pakfong válasza vans? (#363) üzenetére


pakfong
tag

Úgy működik, igen. Aztán a következő évben meg az adóbevalláskor visszakapsz vmennyit, mivel a másik kategória miatt feleslegesen vontak többet. Legalábbis ez az elmélet, a gyakorlat meg néha tud meglepit okozni.
Egyébként aki eddig nem dolgozott Németo.-ban, azokat szinte mindig hatosba rakták. Viszont a hármas kategóriára váltáshoz igazolások is kellenek, pl hogy valóban házas vagy. Én egyesben vagyok, úgyhogy ezen a téren több infoval nem tudok szolgálni.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#365) vans? válasza pakfong (#364) üzenetére


vans?
őstag

:Y A hatos az durva lenne. Havi 1000EUR kulonbseget jelentene nettoban a kalkulatorok alapjan, ugy mar meg is gondolnam az egeszet, ha csak 1 evvel kesobb lehetne atallni a megfelelobe...

hábm bábm

(#367) pakfong válasza vans? (#365) üzenetére


pakfong
tag

Szeptemberben, ha elkezdesz dolgozni és októberre elrendezed a váltást, októbertől már a hármas kategória szerint kapod a fizetésed (amit ugye november elején kapsz, havi elszámolás esetén).
Viszont az az egyetlen szeptemberre járó fizetésed, csak a következő évi adóbevallással fog "rendeződni" (nem azonnal a váltás után, a következő fizetést kiegészítve).

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#368) vans? válasza pakfong (#367) üzenetére


vans?
őstag

Ertem, koszi, igy azert baratibb. 1-2 honapot kibirok persze :)

@Aweriot, koszi, igen, ez is opcio meg.

hábm bábm

(#369) vans?


vans?
őstag

SCHUFA nelkuli lakasberlessel kapcsolatban mik a tapasztalatok? Talan a munkaltato tud irni egy papirt, hogy o fizet nekem x osszeget havonta, evek ota a cegcsoportnal dolgozom, stb., de kb. ennyi, ezen kivul csak szimpatikusak tudunk lenni a kiadoknak... Az ingatlanosok oldalain altalaban kernek SCHUFA-t.

hábm bábm

(#371) vans? válasza #20749568 (#370) üzenetére


vans?
őstag

Koszi. Az jo, es akkor mi az alternativa? Hogy lehet elkezdeni egy eletet Nemetorszagban? :) Nem csak a nejem jonne lakast nezni, hanem apos-anyos is (egyik nemet, masik anyanyelvi szinten beszel), szerintem is privat kiadot kene lenyugozni valahogy, vagy meg a cegen keresztul is probalkozok...

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#373) Flashback válasza vans? (#369) üzenetére


Flashback
addikt

Sok postán is ki tudják állítani. Egyszeri 29EUR költség. Mikor én kerestem albérletet nálam volt:
- friss Shufa
- 3 havi bérpapír
- Önéletrajz
- feleségem önéletrajza

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#374) pakfong válasza vans? (#371) üzenetére


pakfong
tag

Munkaszerződés nélkül nem adnak ki lakást, lakcím nélkül nem adnak munkaszerződést. Ez 1 ilyen ördögi kör. Ennyire azért nem durva a helyzet, de majdnem. Már évek óta túlkereslet van, magyarán meghirdetnek egy lakást, 1 órán belül 100 jelentkező van rá. Így, hogy vannak kint élő rokonaid, az nagy segítség, de még így is nehéz.
Alternatíva:
- Panzió/szálloda, de csak pár hónapra, ez idő alatt lakáskeresés gőzerővel.
- Sokan gyenge nyelvtudással, közvetítő segítségével kezdenek itt. A normálisabb közvetítők egyből adnak lakhatást.
- Wg, csakhát itt osztozkodni kell 1-2 vadidegen lakótárssal, meg ugye vannak közös használatú helyiségek.

[ Szerkesztve ]

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#375) vans? válasza Flashback (#373) üzenetére


vans?
őstag

De mi alapjan allitjak ki?

@pakfong: mivel cegen belul valtok, munkaszerzodesem az lesz. Nincsenek kint elo rokonaim, itthon elnek anyosek. A nyelvtudassal nem lesz problema, azert az atlag nem szellemi munkat vegzo, epp kikoltozo magyarnal sokkal jobban beszelek nemetul, felesegem meg foleg. Panzio az durva lenne honapokra, de hat ez is elofordulhat. WG-hez mar oreg vagyok ;]

hábm bábm

(#376) Flashback válasza vans? (#375) üzenetére


Flashback
addikt

Szerintem az szervezetnek van sok adatbázishoz hozzáférése (bankok, szolgáltatók). Pl az mínusz pont ha nem fizetsz be valamit idöben.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#377) PhoenixK válasza vans? (#375) üzenetére


PhoenixK
őstag

Javaslom, kérdezz rá a cégnél! Szokott lenni erre bejáratott megoldásuk. Pl.: Szerzödött partner, aki kiad lakást átmenetileg...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#378) vans? válasza PhoenixK (#377) üzenetére


vans?
őstag

Megkerestem a Lead Global Mobility Manager-t ma :)

@Flashback: de ehhez kint kell elned mar egy ideig, nem?

hábm bábm

(#380) Csókolom válasza #20749568 (#379) üzenetére


Csókolom
tag

Nem ugy van, hogy kb 12 honap (1 ev +) nemet bankszamla-birtoklas utan lehet egyatalan schufa? Mert rövidebb idöt nem tudnak ertekelni, pl 3 honap szamlaforgalomra nem lehetne relevans 97,5-98%-os schufa- bonitas ertekelest kapni.
Ez megint egy pelda a kutyus (kiköltözö munkavallalo) a sajat farkat kergeti esetekböl -mert schufa nelkül nincs normalis lakas, egyebkent sincs nagyon, mert nagyon szar a lakaspiac, Mo-rol nezve elkepzelhetetlenül szar. Nincsenek vagy nagyon dragak.

[ Szerkesztve ]

(#382) Csókolom válasza #20749568 (#381) üzenetére


Csókolom
tag

3 havonta küldik be a partnercegek az adatokat, aztan a schufa egy titkositott forumla szerint szamol.
Viszont a schufa jelentesben lathato, az ertekelt idöszak -ebben az esetben 3 honap.
Aztan ha ott van 10 masik jelentkezö ugyanolyan bonitassal, de az elmult 15 vagy hosszabb idöszakra vonatkozo jelentesekkel, es munkaszerzödesekkel a 6 honapos probaidök utan, akkor a lakas kiadojanak egyertelmü, hogy kik közül valaszt :)

Itt van benne "Die Berechnung erfolgt einmal pro Quartal auf Basis der zu Ihrer Person bei der Schufa gespeicherten Daten"
Az enyem most nemreg lett megrendelve, 98,66%-on van, es megse talalok berlakast a környeken, azert is, mert olyan keves van (100 km-es körzeben 2-4-5 db(!), hogy meg aznap elmennek. Örület, hogy milyen szar a lakaspiac

[ Szerkesztve ]

(#384) Csókolom válasza #20749568 (#383) üzenetére


Csókolom
tag

Bad Tölz, Münchentöl deli iranyban van :) -es 50 km-es körzetben keresek, ha van idöm mar 1 eve... felhivom, ha talalok vmi szimpatikusat, aztan, mandjak, hogy mar ki lett adva :D Nem sürgös, mert jo most is, de ha sürgös lenne, hat nemtudom...

[ Szerkesztve ]

(#386) Csókolom válasza #20749568 (#385) üzenetére


Csókolom
tag

Lehet ott kene keresni :)
München is jobb kinalati oldalrol, de ott azert nincs esely, mert a kiadok nezik, hogy milyen messze van a munkahely a kivant lakastol. Aztan olyat valasztanak inkabb, az irasos jelentkezesek közül- akik közelebb mennek majd onnan munkaba :)) Az elsö telefonos kiszoros kerdes ezert (nem jutok odaig, mert mar ki van adva), hogy helyileg hol dolgozol, es az hol van pontosan?

(#388) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!
Valaki mostanában járt Németországban busszal?
Az lenne a kérdésem, hogy még mindig ingyenes a vírus miatt, vagy pedig már fizetni kell érte?

Samsung S9

(#390) PhoenixK válasza #20749568 (#389) üzenetére


PhoenixK
őstag

Na erröl én sem hallottam...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#391) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

nem tudjatok veletlenul, hogy a Congstar altal arult iPhone-ok fuggetlenek-e?

hábm bábm

(#393) vans? válasza #20749568 (#392) üzenetére


vans?
őstag

:R

hábm bábm

(#394) aizen92


aizen92
addikt

Sziasztok, letezik nemet hardverapro? :) ha igen be tudja valaki linkelni? :R
hasznalt ps jatekok, monitor ilyen cuccok miatt, + eladnek en is par kutyut itt Berlinben.

koszi!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#395) PhoenixK válasza aizen92 (#394) üzenetére


PhoenixK
őstag

Bár nem kifejezetten hardverapró-jellegü, inkább a helyi Vatera:
ebay Kleinanzeigen

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#396) pakfong válasza aizen92 (#394) üzenetére


pakfong
tag

Quoka, Shpock talán még amik népszerűek, meg facen a Marketplace. De pl Amazonon is találni rengeteg alighasznált cuccot jó áron.
Meg ami itt délen még gyakori, a boltokban a hirdetőtábla.

Ennyire átfogó technikai/kütyüs oldalt, mint a prohardver, német részről én nem ismerek.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#397) aizen92 válasza pakfong (#396) üzenetére


aizen92
addikt

Köszönöm a válaszokat! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#398) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! Megpályáztam egy munkát (mérnöki terület) Németországban, és kérik még az "Arbeitszeugnis-t", lehetőleg német vagy angol nyelven. Gondolom ez egy munkáltatói igazolás lehet, hogy lecsekkolják, amit az önéletrajzomba leírtam. Viszont ez nekem csak magyarul van, meg abban sincs részletezve, hogy mit csináltam, csak mitől - meddig , hol dolgoztam.

Ezzel van valakinek esetleg tapasztalata? Le lehet valahogy ezt fordíttatni "hivatalosan"? Mennyire átlagos, hogy az ilyeneket már a pályázatkor bekérik, mert nem mindenhol láttam?

[ Szerkesztve ]

(#399) PhoenixK válasza dangerzone (#398) üzenetére


PhoenixK
őstag

Itt tudsz pl. csináltatni hivatalos fordítást: https://www.offi.hu/
Arbeitszeugnis-t szerintem leginkább szakfordításként lehet...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#400) pakfong válasza dangerzone (#398) üzenetére


pakfong
tag

Komolyabb cégek nem minimálbéres munkáért szokták kérni az előéletedet.

De ez az Arbeitszeugnis inkább fényezés a volt munkahelyedről, hogy milyen jó munkaerő voltál. Tehát nem csak néhány sor, hogy valóban ebben és ebben a munkakörben dolgoztál. Ilyen Bewerbung féleség; vagy én tudom rosszul?

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.