Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63801) Prien válasza vidaila (#63799) üzenetére


Prien
addikt

Igen, van tapasztalat. :) 06.24-én küldtem vissza és 07.10-én este kaptam sms-t, a visszautalásról.

A kevés is több a semminél.

(#63802) 2o1i válasza vidaila (#63799) üzenetére


2o1i
senior tag

Nekem is van.
06.23-án vittem be egy T-pontba a készüléket.
07.02-es dátummal készült egy storno számla, amit a webes dokumentumok között találtam meg.
A pénz még sehol.
Ha holnap nem lesz pénz, akkor hívom a 1430-at. Utána pedig fogyvéd... :((

(#63803) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Székesfehérvári T-Mobilról egy kis tapasztalás:

Tegnap délután zárás előtt másfél órával odamentem, nem engedtek hogy sorszámot mondván úgyse kerülök sorra. Máskor korábban menjek oda!!
Ma 11-kor odamentem, zárva volt az ajtó és egy T-s fiú felvilágosított hogy a létszám miatt ideiglenesen bezártak, kb. 1 óra múlva próbálkozzak újra! LOL! Ez a legnagyobb, plázás bolt itt, ezen kívül egy kirendeltségük van még a városban, kint egy ipari parkban.

[Moderálva.]

Ne káromkodj! -pepe091

[ Módosította: pepe091 ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#63805) szabogabor10 válasza [P]laci (#63804) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az osztrák T-Mobile-nál már régóta van olyan opció, hogy 2 éves hűségnél már 1 év után cserélhetsz telefont. De ott nem számítják be, hanem a régi mellé veheted az újat. Bár ők már szintén régóta minden telót függetlenül árulnak, ráadásul sokkal olcsóbban. Sajnos a drága édes jó telekom csak a jó dolgokat nem veszi át nyugatról... :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#63806) tes7h


tes7h
csendes tag

Sziasztok, ma vettem egy Domino SIM kártyát, Domino Surf díjcsomaggal. A díjcsomag árát le is vonta az egyenlegemről, viszont a mobilnet vmiért nem aktiválódott.
Be kellene állítanom valamit? A telenoros karimon működik a mobilnet.
Illetve a telekom fiókomhoz sem tudom csatolni a számot, csak előfizetéses számot lehet?
Előre is köszi!

(#63807) ForRedGlory válasza [P]laci (#63804) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jol hangzik, bar semmi ketsegem, hogy aron alul szamoljak be a regi keszuleket, amit ettol joval dragabban kiszornak hasznaltkent/kartyaskent... Ezzel a szolgaltato jar a legjobban.

(#63808) Vangelis válasza [P]laci (#63804) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De megéri a telenornál így cserélni?

Vagy nekik miért éri meg?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#63809) Csabi1984 válasza szabogabor10 (#63805) üzenetére


Csabi1984
addikt

Én szerintem az lenne a szabadság ha a készüléküket függetlenül árulnák de ugyan úgy az adott szolgáltató részére fizetni kelljen a részletet már amennyiben részletre van megvéve. Csak sajnos ebben az esetben össze esne a mobilpiac

(#63810) Ateszpapa válasza tes7h (#63806) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!

hívd fel a 1430-at, és beaktiválják a netet.
Én is így jártam a fiam kártyájával.

(#63811) szabogabor10 válasza Csabi1984 (#63809) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mire gondolsz? Ausztriában mindhárom szolgáltató függetlenül árulja a telókat, de nyilván ugyanúgy kell fizetni a részleteket nekik akkor is, ha közben másik SIM-mel használod a telót. Egyébként meg komolyan semmi értelme nincs a sim lock-nak, ha egyszer fizetem a havi díjat meg az esetleges részleteket, akkor mi a francért kell még külön korlátozni is a telókat? Felakasztanám, aki ezt kitalálta. :W

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#63812) Zeki válasza Motion_Blur (#63803) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hehe.. nem találnak munkaerőt?

(#63813) djculture válasza [P]laci (#63804) üzenetére


djculture
félisten

Ez volt akkor a nagy bejelentés gondolom amit a telkenoros topikban napok óta majd meglátjátok szöveggel irt a telenoros dolgozó:)

[ Szerkesztve ]

(#63814) club1 válasza [P]laci (#63804) üzenetére


club1
veterán

Nem tudom kinek éri az meg, hogy kifizesse egy x hónapos készülék készülékkedvezményét azért, hogy elhozhasson egy újabb készülékkedvezményes készüléket...

(#63815) Csabi1984 válasza szabogabor10 (#63811) üzenetére


Csabi1984
addikt

Természetesen hülyeség szerintem is a SIM lock! Mert van egy hatalmasabb erő az nem más mint az IMEI blokkolás. Nem ismerem a telefonok működését de úgy tudom ha imei blokkolva van akkor bárhova mész (szolgáltató) az nem fog működni.

(#63816) dedike válasza club1 (#63814) üzenetére


dedike
addikt

Erre szokták mondani, hogy amíg lósz@r van, addig veréb is.... :DDD

Egyetértek veled, de hidd el, lesznek sokan. Szerintem ez az akció azoknak szól, akik egy semmilyen telefont (pl. Pocket Neo) cserélnének le eggyel-kettővel jobbra. (Pl. Grand Prime). Vagy ilyesmi.

Jó szerencsét!

(#63817) kali válasza Zeki (#63812) üzenetére


kali
legenda

tele álláshirdetéssel sok kapcsolódó portál a viszontos üzleteket üzemtető cégek által, így vélhetően sok üres pozíció lehet...

(#63818) szabogabor10 válasza Csabi1984 (#63815) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, ez így működik. Azt viszont nem tudom, hogy külföldi kártyát lehet-e IMEI tiltott telóba belerakni. Azt hiszem nem, de nem vagyok benne biztos.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#63819) Teko001 válasza ForRedGlory (#63807) üzenetére


Teko001
őstag

Nem itthon fogják eladni:

"A készülékcsere során lehetőség van meglévő okostelefon beszámítására is, a Telenor azonban csak olyan mobilokat (tehát tabletet, notebookot, routert nem) számít be az új eszköz vételárába, melyet a szolgáltatónál vett az ügyfél. Az így lecserélt, használt készülékeket egy közvetítőcégen keresztül az ázsiai piacon értékesítik tovább. Fontos, hogy még az általa valaha forgalmazott telefonok közül sem mindegyiket számítja be a készülékcserénél a Telenor, az eszközök köre folyamatosan változik, a beszámítási ár pedig a telefon eredeti árától, korától ás állapotától függően egyedi lehet." (HWSW)

[ Szerkesztve ]

(#63820) tes7h válasza Ateszpapa (#63810) üzenetére


tes7h
csendes tag

Csáó! Melyik menüpontban sikerült beállítani neked?

(#63821) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Itt nincs valami kedvezmény féleség? Mert nekem már ugyan az a kártyám van 8 éve (csak volt több is, így még több éve..).

[ Szerkesztve ]

(#63822) kali válasza szabogabor10 (#63818) üzenetére


kali
legenda

szolgáltatója válogatja, hogy milyen körben tilt, melyik (külföldi) szolgáltatók tartoznak bele bizonyos csoportokba, írtak alá különböző megállapodásokat...stb.

(#63823) Ateszpapa válasza tes7h (#63820) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Kértem az ügyintézőt, és bekapcsolta nekem.

(#63824) n@p@lm válasza Motion_Blur (#63803) üzenetére


n@p@lm
őstag

Van egy T-Partner a Liszt Ferenc utcában.

(#63825) [P]laci válasza kali (#63817) üzenetére


[P]laci
senior tag

én nagyon szívesen mennék mobiltudósnak, de hát na. :DDD kíváncsi vagyok, hogy visszaírnak-e! :K

(#63805) szabogabor10: az osztrák T-Mobile-tól sokmindent át lehetne emelni, de én a T-Mobile USA-ból is simán át tudnék emelni pár dolgot (family plan, etc.)...

magánvélemény a Telenoros mókáról:
sztem ez 2 kategóriájú embernek éri meg, 1. annak, aki olcsón rossz készüléket vett előfizura és szeretne jobbat venni (pl. egy "középkategóriájút"), 2. annak, aki félévente-évente cserélgeti a telóját, mert pl. Next XL-es...
A középosztály meg ebből szépen kimarad, mert nem sok alternatíva van neki úgyse. (tudom, tudom telekomos példát hoztam, csak nem vagyok up-2-date a telenoros lehetőségekből)

[ Szerkesztve ]

(#63826) totron


totron
addikt

Érdeklődnék, hogy ha díjcsomagot váltok, a GoNet S internetcsomag eltörlődik-e? Továbbá: van reális esély arra, hogy találok SIM kártyát élő GoNet S-sel eladót? Ti a lassítást követően mennyivel száguldotok a megadott 32/32-höz képest?

Az Internet És E-mail korlátlan adatopció esetén egy jókáték.hu sem fog menni, tehát java kód nem fut le? Hangot és videót nem lehet letölteni, sem streamelni, ez tiszta sor, de programot sem tölthetek le? Mi alapján történik a szűrés így? Ha jól értem csak Domino Surffel lehet igénybe venni, így mennyire is jön ki az ára? 1890+890/hó?

(#63827) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Ha most egy majdnem 2 éves telefont kicseréltek garanciálisan úgy,hogy a régi telónak az árát levásárolhattam új telefonra akkor ennek az új telefonnak is 2 év garanciája van? Vagy csak ami megmaradt a 2 évből?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#63828) Zeki válasza prannk (#63827) üzenetére


Zeki
nagyúr

Új telefon, új gari.

(#63829) 313313 válasza Zeki (#63828) üzenetére


313313
addikt

2. évben garanciális cserénél folytatódik a gari (illetve az van, amit a gyártó mond), nekem az Alcatel a 22. hónapban lévő garanciális cserénél 2 hónap jótállást vállaltak az új készülékre.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#63830) Zeki válasza 313313 (#63829) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem hiszem hogy az okés dolog úgy.

(#63831) 313313 válasza Zeki (#63830) üzenetére


313313
addikt

Második évben, minden "ajándék"...
Másrészről ezt akkor itt is és a garanciális fórumba is kitárgyaltuk, hogy hát ez van.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#63832) prannk válasza 313313 (#63831) üzenetére


prannk
őstag

De az Optimus F6 az 1 év teljes körű + 1 év szoftver nem?
Nekem pedig 2 év teljes körű volt

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#63833) 313313 válasza prannk (#63832) üzenetére


313313
addikt

Alcatel ot 995 volt, 22. hónapban elromlott és cserélték az LG F6-ra.
Egyébként garanciajegyen is 1 év teljes körű, meg 1 év korlátozott garancia van írva.
ZTE Skatékat is úgy cserélték a 2. évben más típusú készülékre, hogy a fennmaradó garanciát vállalták a cseretelefonra.

Szerk.: Milyen telefon volt, mikor cserélték?

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#63834) prannk válasza 313313 (#63833) üzenetére


prannk
őstag

S4--->Z3

22. hónapban

telekom online cheten azt írta a nőci,hogy a garancia újraindul.

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#63835) 313313 válasza prannk (#63834) üzenetére


313313
addikt

Akkor ott is 1+1 év volt, sőt ki is volt hangsúlyozva, akkor jár a második év, ha beregisztrálsz. Samsung feltételeit kell elolvasnod.

Szerk.: Nekem az Alcateles garijegybe írták be az F6-ot...

Szerk2.: Fizikálisan visszakaptad az S4 árát és úgy vettél Z3-at, vagy kaptál egy listát, amiről x összegért választhattál?

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#63836) prannk válasza 313313 (#63835) üzenetére


prannk
őstag

Az előfizummal 2 éve egy samsung galalxy s4 lett vásárolva amit 1év után rendszeresen szervizbe kellett hordanom,majd a végén le kellett adjam és a 2 évvel ezelőtti lista árán (292.000.-on)vásároltam meg ezt a telót (278.000.-)ért,azaz kicserélték erre a telefonom

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#63837) Ákinard válasza prannk (#63834) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Nekem amikor a Motorola Defy+-t cserélték Galaxy Expressre, újraindult a gari. Moto garijából pár nap volt már csak mire kicserélték, az Expresst pedig fél éves korában szervizeltettem Samsung háztól házig garival és hozták vitték gond nélkül.

(#63838) djculture válasza 313313 (#63829) üzenetére


djculture
félisten

Aki hagyja magát átvágni törvénytélenséggel annak biztos...

Az egész eu-ban érvényes fogyasztói törvényben feketén fehéren ottvan:

Bármilyen okból a hibás készülék helyett egy új készüléket adnak, újra indul-e a garanciaidő?

A szavatossági jog érvényesíthetőségének határideje a dolognak vagy jelentősebb részének kicserélése (kijavítása) esetén a kicserélt (kijavított) dologra (dologrészre), valamint a kijavítás következményeként jelentkező hiba tekintetében újból kezdődik.

Ilyen esetekben a kötelező jótállási idő egy éves időtartama, illetőleg a szavatossági jogok gyakorlására nyitvaálló két (adott esetben három) éves határideje a kicserélés (az új termék átadásának) napjától újraindul a teljes termék vonatkozásában.

[ Szerkesztve ]

(#63839) 313313 válasza djculture (#63838) üzenetére


313313
addikt

Pedig nem csak én voltam az egyetlen, aki a cserélt telefonra nem kapott csak x hónap garit...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#63840) djculture válasza 313313 (#63839) üzenetére


djculture
félisten

Bekell jelenteni ha ilyen van mert ez törvénytelen. Kutya kötelessége minden vállalkozásnak cégnek betartani a törvényeket. Általában arra blaziroznak nem foglalkozik az ember úgyse ezzel vagy nincs tisztában a fogyasztói jogaival.

[ Szerkesztve ]

(#63841) 313313 válasza djculture (#63840) üzenetére


313313
addikt

Közben rátaláltam erre...
Gondolom ki van ez találva, biztos próbálkozott már pár ember...

Szerk.: illetve gyártónként eltérhet, vagy éppen ki milyen ügyintézőt fog ki...

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#63842) dse válasza prannk (#63836) üzenetére


dse
tag

s4/z3: "a 2 évvel ezelőtti lista árán (292.000.-on)vásároltam meg ezt a telót (278.000.-)ért"
hogy számolják ezeket a listaárakat?
a rabiga megtörését elrettentendő, vagy az anyacégtől veszik ennyiért, vagy...?

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#63843) Lenry


Lenry
félisten

ha barátnőmmel családbarát csomagban vagyunk és én kimegyek külföldre (Romániába), akkor onnan is ingyen beszélünk egymással?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#63844) szabogabor10 válasza Lenry (#63843) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem, csak ha Next vagy Music díjcsomagod van EU Plusz (vagy EU 100) opcióval.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#63845) djculture válasza 313313 (#63841) üzenetére


djculture
félisten

Azt azért érted hogy egy törvény előirását mindenkinek bekell tartania, egész eu-ban érvényes fogyasztói jogok előirják hogy ilyen estben a csere termékre minimum 1 év jótállás vonatkozik , egyik gyártó se alkalmazhat ezzel ellentétes gyakorlatot aki eu területén bármit legyárt behoz értékesít.
Ha alkalmaz akkor első lépésként fogyasztóvédelem másik lépésként meg helyi békéltetőnél meginditani az ügyet. De odáig nemfog jutni az ügy mert hatóság az ilyenekre kötelezően ugrik.. Én úgytudom még a híresen sz@r garanciával rendelkező Apple is betartja a cseretermékre az 1 évet.

[ Szerkesztve ]

(#63846) kali válasza djculture (#63845) üzenetére


kali
legenda

ez csak a kötelező jótállásra vonatkozik, amennyiben a gyártó/forgalmazó felette ad korlátozott jótállást (samsung...stb. 1 + 1 év), arra már más szabályok vonatkoznak és előfordulhat, hogy a kötelező jótállás már nem indul újra, hiszen az már lejárt a garis ügyintézéskor.
az eltérő típusra történő csere másként van lepapírozva a szolgáltatónál is, úgy annál újraijdul a nem kötelező, hanem már a többletes korlátozott jótállás intervallum a alatt is, illetve a cserélt új készülék teljes jótállást kap.
átsiklottam 313313 linkje felett, hogy közben behivatkozta.

[ Szerkesztve ]

(#63847) Lenry válasza szabogabor10 (#63844) üzenetére


Lenry
félisten

és ha ő hív engem? (ugye abból kiindulva, hogy a hívó nem tudhatja, hogy a hívott hol tartózkodik)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#63848) dptrsk válasza Lenry (#63847) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Akkor te fizetsz a fogadásért(kb 20ft/perc), neki ingyen van.

[ Szerkesztve ]

(#63849) Lenry válasza dptrsk (#63848) üzenetére


Lenry
félisten

köszi, akkor talán ez a megoldás lesz a leggazdaságosabb :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#63850) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Lassan megjönnek a C7.esekkk..

Valaki megkapta már?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.