Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) Josi


Josi
aktív tag

Egy másik klubos autó hirdetés, ha valaki keresne esetleg bocit:

renault_megane_1.6_authentique_plus

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10052) tresh válasza Josi (#10051) üzenetére


tresh
addikt

Nagyon jó áron van :R

(#10053) Reaper04 válasza mycso (#10014) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Nem veszélyes lehuzigálni a csatikat? :) El ne durranjon nekem a lufi. Vagy nincs ilyen jellegű veszély?

(#10054) AMD Power válasza Josi (#10051) üzenetére


AMD Power
titán

Király a kis gép. De sajnos nekem erre mikor lenne pénzem. Álom maximum. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10055) tresh válasza Reaper04 (#10053) üzenetére


tresh
addikt

Nem fog eldurranni.. bár én aksiról lekapnám az egyik sarut utána széthúznám a csatit majd ugyan evvel a művelet sorral vissza felé összerakni :)

AMD: esetleg egy ilyen [link]

[ Szerkesztve ]

(#10056) Reaper04 válasza tresh (#10055) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Köszi a tippet. Így lesz, gondoltam már rá én is.

Gondoltam lecsekkolom a légszűrő állapotát is, hátha cserére szorul. Látok 3 csavart a dobozánál, csak ennyit kell kitekerni? És szét is szedhető?

(#10057) tresh válasza Reaper04 (#10056) üzenetére


tresh
addikt

Milyen típusú a kocsid? mindig elfelejtem :D

(#10058) mycso válasza Ghandi (#10045) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Megane2 vs galaxy tab 7": [link]

(#10053) Reaper04: amióta nálam van, azóta vagy 4-5x cseréltem már pollenszűrőt és még nem durrant el....nem kell ettől megijedni. Annyit szoktam, hogy mielőtt lehúzom a kapcsolórol, előtte a kapcsolóvlal kikapcsolom a légzsákot....

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10059) AMD Power válasza tresh (#10055) üzenetére


AMD Power
titán

Huh ez elég baba. :K

De engem most ezek a Thaliak érdekelnek nagyon. Pl.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10060) Reaper04 válasza tresh (#10057) üzenetére


Reaper04
aktív tag

megane ii 2003
1600ccm, 16v
K4MT760
:D

mycso: Tényleg kikapcsolója is van :DDD Azt is a biztonság kedvéért kikapcsolom.

(#10061) tresh válasza AMD Power (#10059) üzenetére


tresh
addikt

Értelek nem rossz vétel legalább is képek alapján de hát mint az tudjuk csalóka :) Viszont az ára baráti..mellesleg ha a polo méretében gondolkodsz akkor jó választás a Thalia..

Reaper04: Akkor jól emlékeztem :D

[ Szerkesztve ]

(#10062) AMD Power válasza tresh (#10061) üzenetére


AMD Power
titán

Főleg az "vonz" a Thaliaban ,hogy maga az autó konstrukció újabb mint a Megane I.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10063) Reaper04 válasza tresh (#10061) üzenetére


Reaper04
aktív tag

tényleg ... motórkódról jutott eszembe:
mit jelent a "T" betű? Mindenhol csak K4M 760 -at találok, de nálam van egy T is a kódban.
K4MT760
:F

mycso: (#10058) Brutális. :DDD Nem lötyög menet közben?

[ Szerkesztve ]

(#10064) tresh válasza AMD Power (#10062) üzenetére


tresh
addikt

Hát motorikusan ugyan az a helyzet én a csak azért félnék a thaliától mert ha jól tudom made in török :DDD de ettől függetlenül nagy faternak volt egy 2000-es thaliaja de az még az 1.4 8 szelep (75pacis) nagyon jó kis gép volt..viszont lehet ez a az én hülyeségem de a megane-omat (nem azért mert elfogult lennék) de kicsit stabilabbnak éreztem az úton közlekedve pedig csak még sajnos r13/175/70 es gumik vannak rajta ami nem túl szerencsés ehhez a kasznihoz :)

Reaper04: jó kérdés nem találtam én se semmi infót róla mi változott (állítólag nincs alapjárati motor benne..de utána írták hogy egyikbe sincs :Y )

[ Szerkesztve ]

(#10065) AMD Power válasza tresh (#10064) üzenetére


AMD Power
titán

Biztos stabilabb a Megane futóműve. Én nem tudom ,hogy a Made in Turkey mennyire probléma. Én 2003 előtti típusokat elve nem is nézem.

- Csúnyább az elejük,és ami nagyon fontos ,hogy a módelfrissítés utáni verziók mindig jobbak.

R13 175/70 gumik vannak tényleg a kocsidon? Az kemény. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10066) tresh válasza AMD Power (#10065) üzenetére


tresh
addikt

Otthon vannak már a 195/50 (Goodyear EXCELLENCE) es papucsok de nincs alufelnim hozzá..lemez felniért meg nem adok ki darabjáért 6-7 ropit.. Mellesleg evvel vettem még fél éve :D azóta hajtom a felnit amit szeretnék...(gyárit) a télim amúgy ez a méret mindig :) Sőt a gyárból is evvel a mérettel jött ki..[link]

[ Szerkesztve ]

(#10067) AMD Power válasza tresh (#10066) üzenetére


AMD Power
titán

195/50 nem túl peres már a Mo-i utakhoz? :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10068) tresh válasza AMD Power (#10067) üzenetére


tresh
addikt

15" ba 55 lenne a váltó méret de az a gumiméret nagyon drága :( viszont ez a max ami még szerintem elfér a magyar utakon 50 lefelé halál... Az a baj 195/65 már beleérne szerintem a kaszniba sajnos pedig az jó áron lenne mert sok gép evvel jön ki a gyárból.. A 14" meg kilőve mert nincs olyan felni ami tetszene..(gyári)
Ezt hajtom már fél éve de mindig csak 16"-osat találok az meg max 40-es gumival férne fel és a futóművem is szét menne hála a remek utaknak..

Reaper04: lehet kelet europába szánt példányokat jelölték t betűvel >>keleT :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#10069) Reaper04 válasza tresh (#10064) üzenetére


Reaper04
aktív tag

én is keresgéltem már, de nem találtam semmit.
Biztos "T" mint turbó :DDD

Mindenki: Valaki nem tudja esetleg erre a választ? :R
K4MT760... mi a különbség K4M760 és ez imént említett között. Mi az a "t" betű a kódban?

(#10070) AMD Power válasza tresh (#10068) üzenetére


AMD Power
titán

De nagyon komoly ez a felni!! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10071) tresh válasza AMD Power (#10070) üzenetére


tresh
addikt

Hát igen egyszer volt egy 15-ös belőle 40 db magyar ezredesért de elvitték előttem..később jött a fizu azóta semmi :(

(#10072) Josi válasza Reaper04 (#10063) üzenetére


Josi
aktív tag

Szerintem nincs semmi különbség.
Nekem a motorkódom hivatalosan K4JC750, de sok helyen csak
K4J750-nek irják.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10073) mycso válasza tresh (#10068) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor itt a lehetőség: [link] (bár méretet nem ír, az árábol ítélve, max 15-ös)

Vagy EZ, osztókör módosítóval??? (tudom ez már nagy, de nagyon jól néz ki)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10074) tresh válasza mycso (#10073) üzenetére


tresh
addikt

Köszi ez tényleg nem rossz megkérdezem majd :))

(#10075) Josi válasza Josi (#10051) üzenetére


Josi
aktív tag

Elkelt :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10076) AMD Power válasza Josi (#10075) üzenetére


AMD Power
titán

Várható volt. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10077) tresh válasza Josi (#10075) üzenetére


tresh
addikt

Reméljük hasonlóan jó kezekbe lesz majd a masina :R

(#10078) tresh


tresh
addikt

csak hogy pörögjön a téma :DDD

(#10079) AMD Power válasza tresh (#10078) üzenetére


AMD Power
titán

Szeretem az ilyen Renault. :DDD ;]

De a kamionok sem rosszak. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10080) tresh válasza AMD Power (#10079) üzenetére


tresh
addikt

Hát még én :DD

Ennél a szakaszánál a pályának lehet rögtön vesztenék több órákat a köridőből ;]

[ Szerkesztve ]

(#10081) rob210 válasza AMD Power (#10065) üzenetére


rob210
Topikgazda

nekem is 13" van mitől kemény?

Renault power

(#10082) vallas


vallas
senior tag

Sikeresen megcsináltam az egr tisztítást.

jó móka volt, egy 8-s kulcs kellett hozzá, meg egy doboz féktisztító, elég dzsuvás volt, de szerintem most 167.000 nél lett először kitisztítva, a szelep, meg a hozzá tartozó cső.

képek:

egy fogkefe még kellett volna a tökéletes munkához, de jó lesz, pöccre indult, nem maradt meg csavar sem :D és sokkal szebb lett a hangja, és mint ha az alapjárat sem ingadozna , már csak a tűzkarika van hátra....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10083) tresh válasza rob210 (#10081) üzenetére


tresh
addikt

Mert egy 185/60 r14 el lenne az ideális de igazából semmi másban nem különbözik csak ugye az gumi szélessége végett kell eggyel nagyobb felni :) Viszont van előnye "olcsóbb" a gumi rá mint a 15" -ra :)

(#10084) rob210 válasza tresh (#10083) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem jó a gyári 13" én a polos havert is kiröhögtem amikor a 16"os felnire vette a peres gumikat aztán duplája volt az én 13" osoaimnak.
Nincs értelme, aláírom, hogy bazi szép a nagy felni de kurv@ költséges.
:W

Renault power

(#10085) AMD Power válasza tresh (#10083) üzenetére


AMD Power
titán

Igen olyan fura egy ekkora autón a R13 kerék. :)

De az biztos,hogy olcsóbb rá a gumi mint mondjuk egy R15-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10086) tresh válasza rob210 (#10084) üzenetére


tresh
addikt

Hát én azt mondom hogy ebben a kategóriában max 15 195/55 vagy 50 es gumi az alufelni végett...viszont lemez felnivel én r14 185/60 as gumi és tökéletes picit nagyobb stabilitást ad az autónak és nem terheli a futóművet..egyik ismerős 17es peres gumikkal hajt egy 306-ot hát a sz@rt is kirázza belőled semmi komfort érzés nincs+ futómű kukára megy sokkal hamarabb kell cserélni a stabrúdakat,gömbfejeket stb..

AMD Power: nagyságra ugyan akkora csak keskenyebb egy kicsit ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#10087) AMD Power válasza tresh (#10080) üzenetére


AMD Power
titán

Én ebbe a kanyarba egy doboz viagrával és egy bekötött infúzióval térnek be. :D

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10088) tresh válasza AMD Power (#10087) üzenetére


tresh
addikt

Én meg egy rönyó espace-el és mindegyiket "hazavinném" ;]

[ Szerkesztve ]

(#10089) rob210 válasza tresh (#10086) üzenetére


rob210
Topikgazda

Csak majd arra is figyeljetek oda, hogy szélesebb kerék nagyobb stabilitás, nagyobb tapadás kisebb fékút NAGYOBB FOGYASZTÁS!!!

El se hiszitek mennyit számít.
:R

Renault power

(#10090) tresh válasza rob210 (#10089) üzenetére


tresh
addikt

Ez csak természetes de pl R14 185 ös gumikkal még nem mérvadó viszont r15 el plusz kb egy lityó ez tény..de hát valamit valamiért :U

(#10091) t1 válasza rob210 (#10089) üzenetére


t1
addikt

Nekem 155/70R13 helyett 185/50R14 van fent... fogyasztása 2-3dl több a nagyobb kerékkel.

(#10092) biker válasza AMD Power (#10047) üzenetére


biker
nagyúr

de fáj érte, főleg úgy, hogy új kuplung (20.000km) új hajtókar csapágyak (10.000km) új turbó (3.000km) és felújított üza. szivatty van benne
de a köv 4-6 hónapban biztos nem lesz kihasználva, és utána sem lesz annyit, hogy megérje, visszatérek egy régi scenichez, amire nincs havi 30.000 lízing

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10093) AMD Power válasza biker (#10092) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon sajnálom. De teljes mértékben megértem ,hogy sok az a 30e Ft lízing minden hónapban.

Én már azon is kezdtem gondolkozni ,hogy ne vegyek-e inkább egy 200e Ft egy Cliot amivel eljárunk vásárolni, néha futkosok vele a városba és évente 3-4xx vigyen el nagyobb túrákra belföldön.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10094) biker válasza AMD Power (#10093) üzenetére


biker
nagyúr

ha járnék havi 3.000km-t, már 0-n lenne, de nem fogok ezret se, + gyesen leszek, + a betegségem miatt az elmúlt 4 hónap kiesett bevételileg, a táppénzről meg írtam a blogomban, mit kell visszafizessek
így cumi, egyébként nem lenne gáz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10095) AMD Power válasza biker (#10094) üzenetére


AMD Power
titán

Nem hangzik valami jól :(

Én is ha az elmúlt egy évet nézem akkor kb havi 700km mentem havonta.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10096) AMD Power


AMD Power
titán

Tiltsák be a cégautókat!
Megvolt: Renault Mégane Grandtour 1.6 dCi130 Bose

Van ám itt hideg és meleg is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10097) vallas


vallas
senior tag

Hi!

elkövettem egy kezdő hibát a egr tisztításnál..... :W
minden kábelt visszadugtam, kivéve az egr-t nem, és így mentem vele két indítással 10 km-t városban.

ezt a motordiagnosztika lámpa világítással nyugtázta.

visszadugtam a kábelt, de semmi különbséget nem veszek észre, ez remélem jó.
A kérdés:

elbasztam ezzel valamit, vagy csak ki kell töröltetni a hibakódot a computerből és kész?

tudtok valakit fehérvár környékén, aki kiüti a hiba kódot, a renault szervíezn kívül?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10098) rob210 válasza AMD Power (#10096) üzenetére


rob210
Topikgazda

Már tudom miért nem olvasom a Totalcart.
Mert egyre szarabb.
Ha a VW kiad egy holt fos értelmetlen használhatatlan Up-ot az maga az isten és mindenki menjen olyat venni.
Ha a Renault kijön egy király autóval azt le kell húzni.
Én örülnék ennek a műbőrüléses szar igénytelen kocsinak nagyon örülnék neki.
Azt meg nem tudom milyen mamutok ültek be akik nem fértek el benne.
Én 190magas 110kilós pasi vagyok, de olyan kényelmesen elvoltam benne.

Renault power

(#10099) FRENK1988 válasza rob210 (#10098) üzenetére


FRENK1988
veterán

nem csak vw hanam a wag konszern osszes termekere igaz ez. Az mind isteni a tobbi olasz francia abbol is a renault tan meg a nissan is olyan megvetessel beszelnek hogy az csak na...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10100) FerNandor válasza vallas (#10097) üzenetére


FerNandor
őstag

elvileg nem lett semmi baj, mert vannak olyanok, akik úgy közlekednek, hogy lekötik az EGR-t.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.