Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4916) decens válasza Darkness1 (#4915) üzenetére


decens
tag

nem fogtam kézben a k-x-et, úgyhogy a fogásáról nem tudok nyilatkozni, és ez különben is erősen szubjektív dolog. nekem pl. k20d-m van, de a mai napig meggyőződésem, hogy a k100d (páromé) fogása a valaha volt legjobb: nekem az a markolat áll kézre, mások meg hozsannákat zengnek a k10d/k20d-ről. én nem jelenteném ki kategorikusan, hogy egyik vagy másik gépnek jobb-e a fogása (marok kérdése :DDD ) kivétlet képeznek ez alól, a 350d (és utódai), mert hogy azok a bukakke-idol 16 éves japán középiskolás lányok kivételével senkinek nem állnak kézre... :)

portrémarkolatról nem tudok, ez tény, de szerintem percek kérdése és legyártják a kínaijak... kínajilyak... őőő.. szóval a vietnámiak. ;]

az af visszajelzés megint csak szubjektív: én nem kapnék infarkust a hiányától. nem az af visszajelzéstől lesz jó a fénykép...

ugyanakkor a k200d-ben ott figyel a k10d-ből jól ismert, híres-hírhedt, sávosan zajosodó sony ccd... amivel a magas iso használata nem volt nagy öröm (számomra). amondó vagyok, hogy az elkészült kép (minősége) meghatározóbb a fotográfiában, mint az eszköz, és hát -igaz, vagy sem- internet szerte azt hallani, hogy a k-x-ben igen csak jól sikerült szenzor üldögél, ami döntő jelentőséggel bír a végeredmény szempontjából.
uff.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.