Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90251) asdf_ válasza 4Grider (#90246) üzenetére


asdf_
veterán

Hopp, az energiát elfelejtettem, hogy nekik nem a rizsacsökkentett megy, mea culpa. Az iroda, plázás bemutatóterem az EUR alapú, a bázisállomások bérleti díjára gondoltam (számosságban nagy különbség van), de most, hogy végiggondolom, az meg már ki van szervezve toronycégbe, és lehet, hogy már az is eurós.

[ Szerkesztve ]

(#90252) bzolika10 válasza TiMoN (#90239) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Számomra érthetetlen, hogy ha az autópályák tele vannak b@szv@ bázisállomással, akkor ugyanezt miért nem lehet megtenni a főbb vasútvonalak mentén? Lehet, hogy arra várnak a szolgáltatók, hogy a most kiépülő gsm-r hálózat tornyain tudjanak helyet bérelni?

(#90253) tomp válasza 4Grider (#90250) üzenetére


tomp
félisten

99%-ban külföldiek a vevők.

bzolika10
Vasút mentén megfelelő a lefedettség csak a vasúti kocsit ilyen durván szigetelnek. IC-n alig van térerő. Leszállok a kocsiról és hopp rögtön maxra ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#90254) bzolika10 válasza tomp (#90253) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Utazz el Pécsre vagy Szombathelyre a bakonyon át. Máris más lesz a véleményed. Az út felén működik, a másik felén nem.

Viszont elférne minden kocsi tetején egy (vagy CA tamogatás esetén több) izotróp antenna a kocsik tetején. Mondjuk ehhez minden kocsiban működő modem kéne, ami mondjuk ki nem erőssége a mávnak.

(#90255) p2pp válasza bzolika10 (#90252) üzenetére


p2pp
őstag

Bp. Nyugati-Estergom vonalon nem láttam sehol GSM-R bázist. Pedig, ha jól tudom kellene már lennie. De mivel az annyira látványos. Tutira észre fogom venni, ha 1x lesz. Itt Solymártól Pilisjászfaluig vagy 3-4 Állomás is elférne Yetiből is vastagon. A másik érdekesség pedig Pilicsaba Egyetemnél fogadott. Hát van ilyen Csupi? 😁
Csatolom a képet! (Csak Yeti/Digi Sim van!)
Segítek a szolg nevét nézzétek!!! [kép]

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.5.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#90256) 4Grider válasza bzolika10 (#90252) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy fémfüstös vonatablak nem kicsit jobban árnyékol, mint egy körablakos biztonsági üveges autó. A fémfalak vastagságában is van egy kis különbség.

(#90257) p2pp válasza 4Grider (#90256) üzenetére


p2pp
őstag

Ezt elhiszem, tudom mert Farraday kalitkátban ülök a vonaton. De.
Akkor Üröm és a Nyugati között miért hasított minden, mint az állat? Pilisjászfalu-Solymár meg inkább felejtős

Iphone 14 Pro 17.5.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#90258) bzolika10 válasza 4Grider (#90256) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Amik errefelé járnak azok a legrégebbi ortó fos kocsik, amik nem is ic kocsik, csak ic-ben járnak. Tudtommal csak az újakba(értsd 30 évnél fiatalabb) építenek ilyen réteget. Érdekes módon a balatonnál semmi ilyen gond nincs az egész déli parton.

(#90259) Landsmann


Landsmann
addikt

Majd este teszek fel linket rövid videókról, hogy a 3 nagy szolgáltató lefedettsége hogy fest vasúton és közúton. Lenne hova fejlődni még mindegyiknek, igaz, a szolgáltatás használható, sebességtesztet nem csináltam, vezetés közben kicsit gázos lett volna. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#90260) asdf_ válasza bzolika10 (#90258) üzenetére


asdf_
veterán

Egy ócska posta BHV-nak is fémgőzölt már az üvege. A bolháson kívül talán a régi BHV meg a fel nem újított BZ motorvonat mehet egyedül a régi ablakokkal.

[ Szerkesztve ]

(#90261) viktorhu válasza tomp (#90253) üzenetére


viktorhu
veterán

Az általam ismert nagy multis flotta is forintos elszámolású. Szóval nem eurós a magyar yettel bevétele.

(#90262) 4Grider válasza bzolika10 (#90258) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért nagyon nem mindegy, hogy a bázisállomások egymástól max. 1-2 kilométerre vannak, vagy 4-5 kilométerre. Mert folyamatosan beépített területen inkább az előbbi, ruderáliákon pedig inkább az utóbbi jellemző. Utóbbi pedig autóból sokkal könnyebben elérhető, mint a sokkal több vasat, feje felett 600V-os hálózatot húzó vasútból.

(#90263) tomp válasza viktorhu (#90261) üzenetére


tomp
félisten

Ha inkább magyar ügyfelei vannak akkor egyértelmű, hogy forintos.
Mi inkább a nemzetközi piacot látjuk el.
Sportszereket forgalmazó üzletlánc, autóipar, stb.

(#90264) Landsmann


Landsmann
addikt

[link] Füzesgyarmat-Debrecen vasúton
[link] Füzesgyarmat-Kemecse közúton

A Telekom és Vodafone ugyanilyen lefedettségi jelzései a csatornámon elérhető lesz feltöltés után.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#90265) TiMoN válasza tomp (#90253) üzenetére


TiMoN
senior tag

Agria IR vonatok flirtek hatalmas ablakokkal annyira nem árnyékol. Keleti hatvan ugye dimbes dombos.. oké szóval ezt be tudom akkor ennek. Bár szerintem igen siman lehetne mit javítani a térerőn. Most már nem lesz 3g.
Szóval ahol nem lesz jó a 4g ott ugrik 2g re...
Sebaj szokol rádió effektus :DD

-TiMoN-

(#90266) 4Grider válasza TiMoN (#90265) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pont ezért kezdték el telepíteni/használni a B28-at (700 MHz). Persze ez csak a hálózatmodernizációval érintett bázisokon érhető el.

(#90267) tomp válasza bzolika10 (#90254) üzenetére


tomp
félisten

A Bakony az speciális körülmény! Ha síkság van akkor nincs gond. Bp-Hatvan között is ott van a híres Domony völgy. Még az FM vétel is megszűnik mikor a völgyben halad a vonat.

(#90268) TeeJay


TeeJay
félisten

Valamit állítottak a hálózaton mert újra látja a telefonom az összes Yettel Band-et eddig meg pár hónapig B3 volt a prioritás és ha annak kellően erős volt a jel érték addig mást nem is láthatott a telefon. Most B1 B20 B28-at is látom cellmapper-ben

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#90269) p2pp válasza tomp (#90267) üzenetére


p2pp
őstag

Bakonyba csak Műholdas telefon!!!
Odvaskő Étterem. Aki arra jár ne lepedjön meg.
Bakonybél még úgy ahogy ment.
Azután Odvaskő totál 0!!!
Úgy elkerültük egymást ismerősökkel.
Tényleg azt kivánom az arra túrázóknak gigyeljenek oda. Mert ott aztán semmi sincs.
Mielőtt írnátok a 112 is csak Műholdas telón menne.
Lehetne pedig tenni Bázist oda a völgybe is ha lenne akarat Villany van bőven.
Nyamvadt Pikocellát sem fognak odatenni, mint pl. Királyrétre, ahol 2db is van.
Most Solymár adat megszakadt.
2,2km-t a Bázisra, de semmi.
Aquincum után Újpestig végig csak 700 volt.
De ment rendesen Yt bírta bufferelni így is szépen!!!

Iphone 14 Pro 17.5.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#90270) Diák66 válasza p2pp (#90269) üzenetére


Diák66
őstag

Bakonybélben gyakorlatilag csak az AH-s torony van (az meg olyan helyen, ami a települést fedi le ideálisan) , plusz jókora takarásban van a Vendégház szempontjából. A Kőrishegyen lévő radarállomás alatt nem tudom vannak-e antennák, de lehetséges a radar miatt nem is nagyon lehet oda telepíteni. [link] Bakonybél - Bakonykoppány útvonalat igen nehéz lefedni szerintem, és csak a turisták használnák időszakosan.

[ Szerkesztve ]

(#90271) p2pp válasza Diák66 (#90270) üzenetére


p2pp
őstag

[kép]
[kép]
Ez 1 kanyargós völgy. Kék vonallal rajzoltam a képedre hol is van pontosan az étterem.
Éppen ezért az Odvaskő Étterembe legalább 1 Pikocella beférne!!! Ha mégis van vmi, legalább egymást el lehessen érni, vagy segítséget kérni pl. Olyan mélyen van a 700m magasan lévő radart biztosan nem zavarná meg semmiben. De a Radart tartó oszlopokon is van vki. Na ott a 700MHz is megszórná rendesen. De a völgyben tovább haladva már simán elférne az út melletti 20KV oszlopra vagy mellé vmi. A völgyből felfelé kirándulva ezer millió db 900 MHz volt olyan messziről, h csak bizonyos ponton 2 szót tudtam váltani majd 1 lépéssel odébb már semmi. Vmi zavaró tényező is van ott az tuti, ami miatt ennyire nincsen semmi.

Iphone 14 Pro 17.5.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#90272) FattyDove


FattyDove
őstag

Valóban nem lehet lakossági hang+adat esetén engedélyeztetni az SSL-t?
Céges VPN használathoz lenne szükséges, de az ügyfélszolgálatos szerint lakossági ügyfeleknél kizárólag az adatcsomag esetén lehetséges ilyen "speciális" beállítás.

(#90273) 4Grider válasza FattyDove (#90272) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom a saját ip címre gondolsz, azaz a net apn-re. Valóban nem lehet, mint ahogy a másik T-nél sem.

(#90274) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ügyfél regisztrációt akarok véghezvinni,de ezt a hibát kapom: Hibás email cím formátum
Jó a mail cím,már kettővel is próbáltam. Miért küldi ezt a hibát?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#90275) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

Az EU-s roming szabályok (internet és telefon) csak magénszemélyekre vonatkoznak, vagy a céges előfizetésekre is?
Jelen esetben Olaszországba történő utazás során lenne érdekes, hogy milyen szabályok lehetnek.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#90276) #76055552 válasza MZsoltee (#90275) üzenetére


#76055552
törölt tag

Céges kkv-s előfizetésem van. Most is roamingolok....ingyen.

(#90277) 4Grider


4Grider
nagyúr

Amíg nem töltesz kint két hónapnál több időt, addig ez nem lényeges. A yettel alkalmazást tedd fel, hogy nyomon tudd követni az EU-s adatkereted.

(#90278) Somatom válasza Bl.Gyo. (#90231) üzenetére


Somatom
veterán

Miért lenne más tészta? Nagynéném otthon Tkomos. Az ő kódjával nekem ingyen van a TVGO. Miért számolja a Yeti az adatfogalmát, ha a saját tévészolgáltatásáét nem számolja?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90279) 4Grider válasza Somatom (#90278) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért kellene a saját szolgáltatása adatforgalmát mérnie a saját hálózatán?

(#90280) Somatom válasza 4Grider (#90279) üzenetére


Somatom
veterán

Mindkettő tévészolgáltatás. Ugyanazt a műsort nézhetem mindkettőn. Ha az egyiken fizetős, a másikon ingyenes az adatorgalma, akkor ez mi, ha nem az adatorgalom megkülönböztetése?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90281) Tigerclaw válasza p2pp (#90269) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Zemplénben dettó ugyanez a helyzet. Egy kifejezetten turizmusból elő területen, ahol most építettek 450 milliós támogatással turista szállót/gyerektábort, ahol van kisvasút, nem is olyan kicsi szálloda, étterem nincs még 2G sem. 8-9km-t kell menni, hogy legyen 4G.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#90282) szabonagyur válasza Tigerclaw (#90281) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem csak a Yettelnek 0 a szolgáltatás, a másik kettő sem jobb :)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#90283) donjohnson válasza Somatom (#90280) üzenetére


donjohnson
addikt

de a Telekomnál se fizetsz külön adatforgalmat az IPTV set-top boxon jövő adatforgalomért. fizetsz egy tv havidíjat és jön a Telekom hálózatán a tv adás.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90284) Tigerclaw válasza szabonagyur (#90282) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem Telenor/Yettel bashingnek szántam, csak mivel náluk vagyok, igy azt tudom leírni, amit az o hálózatukon tapasztaltam. Sajnos a 3/4/5G fejlesztése ugyanazzal a stratégiával zajlott/zajlik, vagyis főváros, nagyvaros, Balaton, aztán 1-2 evvel később vidéki nagyvarosok, autópályákra, aztán 3-4 evvel később idei varosok, meg később falvak, es kb. 1/5 magyarországnyi lefedetlen terület marad, ahol nem lesz lefedettség soha. A beltéri teréről meg meg varosokban is problemas marad. A tarifák persze az egekben abszolút es relatív mertekben is Európán belül.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#90285) #76055552 válasza Tigerclaw (#90284) üzenetére


#76055552
törölt tag

Drágulást hozhat az extraprofitadó a távközlésben [link]

"...Az iparágat sújtó adóterhek, például a távközlési különadó, a frekvenciahasználati jogosultságokért fizetett díjak, valamint az éves frekvenciadíjak a Yettel Magyarország Zrt. esetében a nettó árbevétel 27 százalékát tették ki. A távközlési pótadóval az iparági adóteher a Yettel esetében már eléri a nettó árbevétel 30 százalékát, azaz majd minden harmadik, az ügyfelek által megfizetett forint az államkasszába jut, és a 27 százalékos áfa még ezen felül értendő."

[ Szerkesztve ]

(#90286) Renwick válasza donjohnson (#90283) üzenetére


Renwick
őstag

Csakhogy a Telekom IPTV nem OTT, hanem egy dedikált (leszámítva a DSL területeket), zárt láncú rendszer, amin semmilyen más IP-adatfolyam nem megy.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#90287) Renwick válasza #76055552 (#90285) üzenetére


Renwick
őstag

Az az évi 40 mrd önmagában lóf@sz, drágulás nem ezért lesz, hanem az elszálló EUR meg az inflációs hatás miatt.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#90288) azbest válasza Renwick (#90286) üzenetére


azbest
félisten

Annak is kell kapacitás. Azt is lehetne általános netre fordítani. Csak azért tudja csinálni a telekom, mert neki az egész frekvenciasáv / átviteli médium szabad. A mobil szolgáltatóknak meg korlátozott szeletkéken kell boldogulni. Annyira zárt láncú, hogy pécéről is elérhető, csak persze a legtöbb csatorna kódolt és a stb külön elkéri a kulcsot a szerverektől. De a kódolatlan teszt/promóciós csatorna vlc-ből is simán elérhető "rtp://@239.1.1.156:2000", ha nincs közben olyan eszköz, ami a multicastot elrontja.

A telefonkábeles xDSL megoldás sem más, csak ott nincs akkora összkapacitás, hogy a netcsomag és az iptv nem számolt foglama is átférjen egyszerre. Hát mobilon sem fér át észrevétlenül.

[ Szerkesztve ]

(#90289) #76055552 válasza Renwick (#90287) üzenetére


#76055552
törölt tag

Is-is-is: együtt a 3 dolog miatt.

(#90290) prozodus


prozodus
őstag

Most éppen weben nyitottam meg a yeti-fiókot. Továbbra sem túl informatív, ez nem változott.
Viszont feltűnt, h az 1500-as feltöltés csak 90 nap. Ez nem 180 volt?

****************************************

Ha már régi a sim, lehet kérni online is a cseréjét? És a régi ugye, csak az új aktiválásával hal meg?

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#90291) viktorhu válasza azbest (#90288) üzenetére


viktorhu
veterán

Nemcsak erről van szó. A multicast azt is jelenti, hogy közösek a streamek az előfizetők között, vagyis egy csatorna egyszer foglalja a sávszélességet. Ez mobilon nem megoldható, mindenki külön streamet kap, így ha hárman nézik, háromszoros sávszélességet jelent, és ez egy B20-as körzetben már megterhelő lehet a hálózatnak (persze nem hasonlítható a torrentezéshez).

(#90292) Renwick válasza azbest (#90288) üzenetére


Renwick
őstag

Értem, de ettől még nem OTT továbbra sem a Telekom TV, így nem tartozik a zero rate szabályozás hatálya alá.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#90293) #76055552 válasza prozodus (#90290) üzenetére


#76055552
törölt tag

Mindig 90 nap volt.
A telekomnál 180 nap az 1500 huf.

(#90294) kikinda2 válasza prozodus (#90290) üzenetére


kikinda2
tag

Itt tudod kérni a cserét online!
Meg kell adnod a címet ahova kéred a kiszállítást, de úgy is csak oda tudnak kiszállítani, ami a náluk bejegyzett cím. A futár nem akkor fog jönni amikor megbeszélitek. Ne hidd el, hogy a régi SIM csak a megbeszélt, egyeztetett időpontban fog deaktiválódni. Egyszer csak le fog akadni a hálózatról és passz. Vidd mindig magaddal az újat......... :))

[ Szerkesztve ]

(#90295) szabonagyur válasza Tigerclaw (#90284) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért maga a Zemplén nem meglepő módon vakfolt mindegyiknél.

Sajna ismerem a környéket.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#90296) prozodus válasza kikinda2 (#90294) üzenetére


prozodus
őstag

Kösz!
Munkahelyre se lehet kérni?

****************************

A másik a függetlenítés: mert úgy tudom, h a yetinél csak az eredeti vásárló függetleníthet és csak yetiboltban, de ma vki nagyon állította, h a régi modelleket már bkinek függetleníti a yeti. Microsoft Lumiája van.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#90297) Viktor0610 válasza prozodus (#90296) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hivatalosan csak az eredeti tulajnak szabadna elvégezzék a függetlenítést. Bármennyi idős a készülék.
Az persze előfordulhat, hogy (hibásan) bárkinek elvégzik.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#90298) panizzi válasza 4Grider (#90121) üzenetére


panizzi
aktív tag

Na ez megoldódott, juzer error, ez a Samsung A nemtomhányas telefon megmakkan, amíg nem kapcsolom le a másik SIM-et. Egy SIM-mel jól működik, pláne a torony légvonalban 500m :Y

no limit

(#90299) prozodus válasza kikinda2 (#90294) üzenetére


prozodus
őstag

Ez magától is folyton leszakad :D , teljesen random. Van, h hetekig nem, aztán meg 2x is egy nap, és közli a teló, h tegyek be simet. És a másik telóban is csinálta. Ezért kéne cserélni.

Munkahelyre akarnám kérni.
És van olyan, h bejelentő neve címe, ott lehetne a mh-t megadni?

És ez mirefel kötbér? Ha lopás, még csak értem talán, de ha elveszett? És ha elutazik pl egy hónapra csendes száműzetésbe, sé kikapcsolja a telót? Akkor majd jól megkötbérezik, mert nem jelentette be, mert a renCer szt biztosan elvesztette???
Fontos, amennyiben hűségidős (határozott időtartamú) előfizetői szerződésed van, akkor a lopás/elvesztés bejelentésétől számított 14 napon belül meg kell igényelned az új SIM kártyát, különben a szerződésedben meghatározott kötbért kiszámlázhatjuk részedre.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#90300) Somatom válasza donjohnson (#90283) üzenetére


Somatom
veterán

Elnézést, lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam. A Yetinél vannak a fizetős tévé csomagok. A Tkomnál, ha van otthoni TV előfizetésed, akkor kapsz egy kódot, amivel a TVGO mobilalkalmazásban telón, tabon ingyen nézheted az otthoni csatonáidat (mármint magáért a csatorna csomagért nem kell fizetni). Így értettem, hogy nekem ingyenes, míg a Yettelnél ugyanezekért a csatornákért fizetnem kéne.
Maga a két mobilappos tévé szolgáltatás sztem kb. megegyezik. Csakhogy, Yettel hálón a Yettel tévé adatforgalma nem fizetős, a TVGO viszont igen. Hol van itt a netsemlegesség?
Jelenleg csak azért nem számít nálam, mivel korlátlan Yeti netem van, roamingban pedig mindegyik számolja az adatforgalmat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.