Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90801) Xanyi


Xanyi
tag

Sziasztok!

Yettel Prime Plus és Max között variálok. A 250 Mbitre korlátozott sebesség mit jelent a gyakorlatban?

Köszi előre is!

(#90802) Flinter válasza Watt25 (#89046) üzenetére


Flinter
tag

Igen, én is ezt tapasztaltam - legalábbis azt, hogy a konfigurációs SMS-t az 1234 PIN kóddal sikeresen lehet telepíteni, míg a Yettel honlap által megadott 1111 kóddal nem.

(#90803) 4Grider válasza Xanyi (#90801) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az esetek 0.1%-ában mérhetsz 250 Mbps-nál nagyobb sebességet (mondjuk egy szifon 13-assal). Ha a 0.1%-nyi területen tartózkodsz, ott zavarhat maximum az, hogy nem méred ki az 1 Gbps-ot. Kérdés, telefonon ennek mi értelme lenne...

(#90804) sfdrakex válasza Xanyi (#90801) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem hiszem, hogy használatközben észrevennéd a 250 mbitet, az telefonon bőven elég mindenre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#90805) tomp válasza sfdrakex (#90804) üzenetére


tomp
félisten

Egyáltalán van valódi sebesség limit?

(#90806) sfdrakex válasza tomp (#90805) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem tudom. L+os csomagom van, még nem váltottam át Yettel Primera. A céget ismerve, szerintem nincs limit.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#90807) p2pp


p2pp
őstag

Kár, h nem tudtam hamarabb erről a világjegyről. 😭
A 2.es zónában a Waze is kicsit belendült az adatba.
De az összes trafit mutatta legalább!!!
Mert annyi volt, mint égen a csillag!!!
De később a Yeti kilőtte a Mobil Netet szerencsére.
De így is lesz vagy egy 20-as a Számlám emiatt.
De talán még így is megérte.
Tudom így jártam, de hátha vkinek ez segít.
Montenegróban első dolgom volt M.Tel Simet venni.
10EUR 500GB. Most minden megy ezerrel. 😆
Ennyit bőven megér!!!
Sokan írnak minek kell a helyi Sim?
A Roaming itt a 2-es zónában 1MB 2000Ft!!! Na ezért!!!
Offline Navi behalt, amint átértünk Montenegróba.
Addig meg a Világjegy elég simán.
Waze azonnal tette a dolgát, amint a Sim bekerült.

Iphone 14 Pro 17.5.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#90808) 4Grider válasza p2pp (#90807) üzenetére


4Grider
nagyúr

2100 Ft körül van 1 MB mobilnet a kettes zónában. Éppen ezért van a yetinél egy kapcsoló, amivel a kettes-hármas zónában a GPRS roaming az előfizetésen kikapcsolható.

(#90809) eddie17


eddie17
addikt

Csak másoknak okulásként.
Vásároltam egy új készüléket személyesen, akkor az ügyintéző kérdezte, hogy szeretnék-e biztosítást rá, mondtam, hogy köszönöm nem. Majd mielőtt távoztam volna, mondta, hogy alapból adnak egy hónapot ingyen majd utána megszűnik.
Na pár napra rá úgy döntöttem, hogy szeretnék még is biztosítást de csak az alapszintűt. Bementem ezzel ugyanabba a Yettel boltba de másik ügyintézőhöz. Ha lemondom nem köthető újra, ez okés, bár ezt sem mondta az eredeti ügyintéző. Igaz, lehet úgy volt vele úgy sem akarom.
De a másik ügyintéző azt mondta, hogy nem lehet megváltoztatni sem a jelenleg futó biztosítás szintjét. Mert az eredeti ügyintéző volt olyan jófej és a legdrágábbat rakta rá. És persze az is kiderült, hogy ezt nekem kell lemondanom, mert kvázi ez nem promóció, hanem rendes biztosítás, mert az 1. hónap mindig ingyenes.
Jött az, hogy hívjam a 1220-at, hát ha ők tudnak segíteni.
Hívtam is, és megmondta az ügyintéző, hogy ha lemondom ennyi volt (tiszta sor), megváltoztatni nem lehet. Tehát vagy nem lesz biztosítás vagy fizetem a legdrágábbat, amit rádobott csak úgy az eredeti ügyintéző, hogy jójaz'.
Lehet én voltam tájékozatlan, de sosem kötöttem biztosítást telefonra, most meggondoltam magam, és szerettem volna még is erre belefutottam ebbe. Holott senki nem kérte, hogy az extrát rárakja. Gondolom ezzel nő a bónusz... :U

(#90810) tlala


tlala
addikt

Feltöltős kártyával is lehet használni az 5G hálózatot?
A nyaralómnál szeretném kipróbálni a yettel mobil internet minőségét.

(#90811) donjohnson válasza tlala (#90810) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, használhatod, a yettel-nél nincs korlátozva ilyen szempontból.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90812) INGJOKE válasza eddie17 (#90809) üzenetére


INGJOKE
veterán

Soha ne kérj ilyen helyen semmit még ingyen se, ha nem néztél utána, vagy nem olvastad el ott a leírást. Neki az a dolga, hogy minden szart rádtukmáljon. Tanuló pénznek jó volt.
Sokkal jobb és olcsóbb biztosítások vannak máshol néz utána. :)

(#90813) Viktor0610 válasza INGJOKE (#90812) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem is kérte.
Pont ez az, hogy a kolléga kérés nélkül megrendelte.
Én rögzíttetnék egy panaszt. Bár ott van az aláírt megrendelő nyomtatvány. :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#90814) eddie17 válasza Viktor0610 (#90813) üzenetére


eddie17
addikt

Aminél mindig csak annyi látszik amit alá kell írnom :U
Mindegy így jártam.

INGJOKE:

Ahogy Viktor0610 írta, akkor direkt nem kértem. Utána szerettem volna de akkor már mindegy volt mert rajta lett a legdrágább biztosítás.

(#90815) kbela365


kbela365
tag

Sziasztok!
Telekomról tervezek Yettelre váltani. Lesznek rossz tapasztalataim? Ha jól olvastam, akkor VoWifi még nincs a Yettelnél, viszont az 5G-t mindenki használhatja. Minőségben, ügyfélkiszolgálásban érhet csalódás, vagy nagyjából ugyan azt tudja nyújtani mind a két szolgáltató?

(#90816) Landsmann válasza kbela365 (#90815) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem nincs panaszom az ügyfélszolgálatra. Gyorsan el lehet jutni ügyintézőhöz. VoWiFi valóban nincs, elméletileg ebben a negyedévben tervezik bevezetni. A VoLTE kicsit necces, ha nem támogatott a készüléked (egy Yettel lista alapján), automatikusan nem fog aktiválódni a szolgáltatás. Ügyfélszolgálat általában nem kapcsolja be, de azért sokadik próbálkozásra ki lehet fogni olyan ügyintézőt, aki bekapcsolja. Lefedettség terén nagyjából azonos a két szolgáltató. Igen, az 5G mindenkinek elérhető, kártyásoknak is.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#90817) 4Grider válasza kbela365 (#90815) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha nem nagyvárosban és Kelet-Magyarországon élsz, akkor nem javaslom a váltást, mert ott a Telekom mindenképpen jobb. Ha nagyvárosban, mostani 5G mellett (szó szerint, mert ezek a cellák kb. 300-400 méterig használhatóak) élsz, akkor még jól is járhatsz a yetivel.

(#90818) tomp válasza 4Grider (#90817) üzenetére


tomp
félisten

800-1000méterre is tökéletesen használható(Gbit megvan) az N78 ha rálátásod van. Ha nincs rálátásod akkor 600-800méterig gond nélkül megy.

(#90819) 4Grider válasza tomp (#90818) üzenetére


4Grider
nagyúr

Felénk (Campona) nem ez a tapasztalat, az nperf térképek mind a két 5G cellától (Nagytétényi ELTE és Kápolna utca) nagyjából 300-400 méterre már csak 4G+-t jeleznek mobiltelefonokon. Gondolom egy-egy jobb/nagyobb belső antennás routerrel egy kicsit nagyobb hatótáv érhető el, de a 3600 MHz-től irányítás nélkül nagy távolság amúgy sem várható el.

(#90820) tomp válasza 4Grider (#90819) üzenetére


tomp
félisten

Én szimplán telefonnal érem el a 800-1000métert.
Olimpiai parknál lévő AAU-t lazán elérem a Margit híd budai hídfő északi részétől: kép
OnePlus 9 Pro-val.

(#90821) tlala válasza donjohnson (#90811) üzenetére


tlala
addikt

Köszi!

(#90822) 4Grider válasza tomp (#90820) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az általam írt távolságok a jellemzőbbek. Ha nem akarsz valakit pofára ejtetni, akkor nem a maximumból indulsz ki...
Egyébként pedig nem a Szent István körút Dunára néző utolsó épületének AAU-ját látod? Mert hogy arra az adja az 5G-t...

[ Szerkesztve ]

(#90823) ollie válasza kbela365 (#90815) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát én Yettelnél meglepően sok helyen elvesztem a netet Budapesten, 4G-n. Jelzi a telefon, hogy van 4G, de nincs net, és nem valami elhagyatott helyen, hanem ott, ahol óriási forgalom van (gyalogos is). Pl 1-es villamos vonalán, nagyjából a Müpa (Duna part), meg a Népliget között nincs internet (kb 1km-es szakasz). Biztos, hogy nem a telefon hibája, az előzővel is ugyanazokon a helyeken nem volt internet. Épp ezért tervezek Telekomra váltani, amint lejár a hűségidőm.

[ Szerkesztve ]

***

(#90824) 4Grider válasza ollie (#90823) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ennél a szolgáltatónál a hálózatfejlesztés része, hogy az újonnan cserélt hálózati eszközöket utólag finomhangolják a szomszédos cellákhoz, ami lassan haladó (több hónapos) munka. Így a régi és az új rendszerek közötti váltáskor nem ritka az akár 2G-re, 3G-re való visszakerülés, miközben adott területen akár 5G lefedettség is simán lehet, de jellemzően a 4G több frekvencián is kellően erős. Ebből a szempontból mindegyik másik hazai szolgáltató most jobb.

(#90825) tomp válasza 4Grider (#90822) üzenetére


tomp
félisten

Nekem a 600méter a jellemző. Lehet egy gyengébb antennával+modemmel rendelkező telefonnal kevesebb de én azt nem tudhatom.

Arra az épületre gondolsz ami a megállónál van? Az az AAU nemrég lett bekapcsolva.
Én az Olimpiai parkot mondtam. A képen pontosan onnan is van mérve a távolság

(#90826) pető bá' válasza 4Grider (#90824) üzenetére


pető bá'
őstag

minden tisztelettel, de ez nagyon gáz. Mármint nem az, ha visszatenne 3g-re és működne, hanem az, hogy 4G-n hagy.

Egy hete egy feltöltőkártyás Telekomos sim-et használok backup-nak amikor a jó térerős 4g+-os Yettel hálózaton nem lehet forgalmat bonyolítani.
Gondolom ez a jelenség lehet Székesfehérváron is; a Balatonnál el tudtam fogadni a kiemelt hálózati terhelést és a használhatatlan mobilnetet. De azért ez kezd több mint idegesítő lenni, főleg, hogy fel sem tűnik hogy offline vagyok (4G+, full térerő).

"... and I hope you have a great day!"

(#90827) Landsmann válasza pető bá' (#90826) üzenetére


Landsmann
addikt

Milyen készülék?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#90828) 4Grider válasza pető bá' (#90826) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én ilyen hibajelenséggel Samsungokon még nem találkoztam ezen a hálózaton sem. Természetesen a túlterhelt vagy felhordóhibás hálózatot kivéve. De ezek bár hol másutt is előfordulhatnak...

(#90829) sirgeoff válasza 4Grider (#90828) üzenetére


sirgeoff
tag

Oneplus 8T-n (android 12) is előfordul a hibajelenség, mint pető bá'-nál. A Nyugati és a Jászai között sétálgatva szinte minden alkalommal belefutok. Ilyenkor átváltom a netet a digis kártyára, majd vissza és megy tovább. Vagy marad a digisen, ha már elegem volt a Yeti5G-ből. :DD

(#90830) tomp válasza sirgeoff (#90829) üzenetére


tomp
félisten

Nyugati-Jászai között majdnem minden nap sétálok folyamatos adatforgalommal. Soha nem állt meg. Nyugatinál 5G, utána 4G, Vígszínháztól Jászaiig 5G. Tökéletesen vált a hálózatok között.

(#90831) sirgeoff válasza tomp (#90830) üzenetére


sirgeoff
tag

Köszönöm. Akkor ebből hibajegy lesz az OP-nek.
Költői kérdés: csak tudnám, hogy amit egyszer megtanultak, azt miért felejtik el egy másik tipusnál... Na mind1.

(#90832) tomp válasza sirgeoff (#90831) üzenetére


tomp
félisten

Android 12-vel teljesen új modem driver és konfig van. Lehet kellene egy hálózati log nekik.
9 Pro-val hiába kaptak logot ha a 8-as szériánál ugye régebbi modem van akkor nem biztos, hogy a teljes logot tudják használni. Egy 9-es logot sokkal jobban fel tudják használni a 10-es szériánál mint fordítva.

(#90833) kbela365 válasza kbela365 (#90815) üzenetére


kbela365
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, észrevételeket, nem állt szándékomban ekkora vitát gerjeszteni a témában ;)
Dél-Dunántúlon, megyeszékhelyen vagyok az időm nagy részében, de járok azért vidéken is. Őszintén szólva a Telekom lefedettségével sem voltam eddig mindenhol elégedett, de tisztában vagyok vele, hogy ez a téma nagyban helyfüggő.
Galaxy S21-et használok, ezért a VoLTE-vel nem lehet talán gond és elméletileg 5G-vel is kompatibilist.
De azért várok még egy kicsit, hátha valaki tud olyan érvet mondani, amivel egyértelműen lebeszél a szolgáltató váltásról. Az igazság az, hogy magánszemély által igénybevehető igazán kedvező flotta - tudomásom szerint - jelenleg csak a Yettelnél van, ezért jött képbe a szolgáltató. De ha valaki tud Telekomos flottát, akkor ne tartsa magában az infót, akár privátban is várom a tippeket!

(#90834) #76055552 válasza kbela365 (#90833) üzenetére


#76055552
törölt tag

Vannak jó telekomos flották, de azokba nagyon nehéz csatlakozni: általában fényképes igazolvány kell hozzá (MÁV, MOL, AUDI....Katolikus...stb).

Vegyél egy 500 Ft-os yettel simet, aktiváld a kártyát reggel, így kapsz 2 nap korlátlan netet: egyet az aktiválás "törtnapjára", egy egészet pedig az ezt követő napra. Teszteld le minden napszakban.

Ha sok a telekomos irányú hívásod, akkor azok az eddigi 24kbps minőség helyett (telekom-telekom) 12.650kbps minőségűek lesznek (yettel-telekom).

A samsungok gyengébbek rádiósan mint a xiaomik vagy az iphoneok. Nekem egymás mellé téve két készüléket azonos szolgáltatói SIM-mel (telekom) más értéket produkálnak sebbeségben (samsung a gyengébb, ipone gyorsabb).

(#90835) pető bá' válasza Landsmann (#90827) üzenetére


pető bá'
őstag

S22

"... and I hope you have a great day!"

(#90836) kbela365 válasza #76055552 (#90834) üzenetére


kbela365
tag

Ez jó ötlet, köszönöm! Arra van mód, hogy eSIM-et kérjek? Akkor nem kellene várnom a SIM kártyára és nem kellene bemennem egy üzletbe.

(#90837) 4Grider válasza kbela365 (#90836) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elég ha egy Sparba bemész...

(#90838) Landsmann válasza pető bá' (#90835) üzenetére


Landsmann
addikt

Akkor nincs ötletem. Xiaomiknál tapasztaltam olyat, hogy kint a 4g jelzés, de adatforgalom semmi. Ilyenkor azt csinálom, hogy a preferált hálózatot átállítom, majd utána egyből vissza 4G-re, akkor megindul az adatforgalom. Arra gondoltam, esetleg nálad is ez lehet, de Samsungom nem volt, így nem tudom, hogy ennél is van-e ilyen, esetleg egy próbát megér.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#90839) kbela365 válasza 4Grider (#90837) üzenetére


kbela365
tag

Akkor már a Yettel közelebb lenne ;)
De megrendeléskor a webshopban lehetett esim-et választani, bízom benne, hogy azt nem futárral szeretnék kiküldeni.

(#90840) 4Grider válasza kbela365 (#90839) üzenetére


4Grider
nagyúr

Itt garantáltan futárral küldik az esim-et is...

(#90841) kbela365 válasza 4Grider (#90840) üzenetére


kbela365
tag

Óóóóó. Na erre nem számítottam ebben a digitalizált országban. Mindegy, kivárom.

(#90842) pető bá' válasza Landsmann (#90838) üzenetére


pető bá'
őstag

nem segített.
repülő/reboot, semmi. fix 3G-n általában működött, de annál gyorsabb volt átváltani a 2-es SIM-re.

"... and I hope you have a great day!"

(#90843) Landsmann válasza pető bá' (#90842) üzenetére


Landsmann
addikt

A SIM kártya 4G képes? Más ötletem nincs.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#90844) tomp válasza sirgeoff (#90829) üzenetére


tomp
félisten


Nyugati-Jászai táv gyalog miközben folyamatosan ment egy messenger hívás.
Nyugati előtt lévő bázis(Lidl-el szemben) 5G, Medicover/AXN üvegépületi 4G bázis, Jászai 5G.

(#90845) pető bá' válasza Landsmann (#90843) üzenetére


pető bá'
őstag

:) igen, csak néha nem megy. ahol van 5G ott megy az 5g is szépen.

"... and I hope you have a great day!"

(#90846) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nem értem miért megy házhoz a pofonért a Yettel? Minek küldenek olyan sms-t, hogy a hálózati lefedettség alapján mennyire ajánlanám másnak őket 1-10-ig? Próbáltam jófej lenni és mindent beleszámoltam (5G és egyebek) így egy erős 5-öst tudtam adni. :)

(#90847) sfdrakex válasza INGJOKE (#90846) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Én ilyenre 9-est adtam. Amerre járok az országban, teljesen rendben van. Egyébként nyilván arra kíváncsiak, milyen az ügyfél elégedettség, ha nem jó, fejleszteniük kell.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#90848) INGJOKE válasza sfdrakex (#90847) üzenetére


INGJOKE
veterán

“Egyébként nyilván arra kíváncsiak, milyen az ügyfél elégedettség, ha nem jó, fejleszteniük kell.“

ha mindenki úgy gondolkodna, mint te akkor azt hinnék minden rendben van és nem kell fejleszteni/optimalizálni. :)

(#90849) sfdrakex válasza INGJOKE (#90848) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezért jó, ha aki elégedetlen, az kifejezi ezt. Mivel én elégedett vagyok, nem szokott gondom lenni a hálózattal, igazságtalan lenne, ha mégis lehúznám.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#90850) Landsmann


Landsmann
addikt

Cegléd mellett az M4-en vajon milyen megfontolásból van 5G? Most néztem a telefont, hogy a Network Cell Info ott és Györ mellett rögzített lefedettséget az autópályán.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.