Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) senki66 válasza 04ahgy (#3750) üzenetére


senki66
senior tag

Ha megvalósíthatatlan aktív hűtés nélkül, akkor minek teszteltem három napig így-úgy amúgy, nyilván én kuka vagyok hozzá, de éppen ezért kérek itt segítséget, de tudtommal a ddr2 800 CL4-el, ami eddig volt gyorsabb mint a ddr3 1333 CL 9. Az előző Kingmax ramok meg 1333-on is hibáztak a memtest szerint úgyhogy nem biztos, hogy túl jó választás lettek volna.
Az aktív hűtés alatt valami ilyesmit érttettél[link] , mert akkor én félreértettem, azt hittem én buheráljak valami ventit hozzá, mert azt tényleg nem tudtam volna megvalósítani.
GTL Voltage-ek az mit jelent, pontosabban?

[ Szerkesztve ]

(#3752) Pazolini válasza 04ahgy (#3750) üzenetére


Pazolini
senior tag

THX :R

Aida64 Extreme Editionnel nézem. :))

[ Szerkesztve ]

(#3753) 04ahgy válasza Pazolini (#3752) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A CPU-Z annál is megbízhatóbb kiolvasással rendelkezik.

(#3751) senki66: A GTL az a CPU-nak és az MCH-nak egyféle kommunikációs busza. De ezzel kapcsolatban a P35/P45 topikban hamarabb kapsz akkurátus infókat, én rég tuningoltam LGA775-öt.
Amit linkeltél, az RAM hűtő. Én egész idáig nem a RAM hűtésről beszéltem, hanem az MCH hűtésről, és úgy gondoltam, hogy odatámasztasz egy 8cm-es ventilátort, hogy a meleg levegőt elszállítsa.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3754) senki66 válasza 04ahgy (#3753) üzenetére


senki66
senior tag

Akkor egy olyan procihűtő kellene, aminek a ventillátora oldalra fúj, mint ez [link]
vagy az inkább még melegítené vagy a procihűtő alatt vannak a réz hűtőbordák azt kellene fújni, mondjuk a videokártyára rá lehetne támasztani egy ventit?

(#3755) #65675776 válasza senki66 (#3754) üzenetére


#65675776
törölt tag

A párhuzamos áramlású hűtők pont arról híresek, hogy az alaplapot és az azon levő egyéb dolgokat egyáltalán nem hűtik. Ha ilyen céljaid vannak, akkor egy merőleges áramlású hűtőt kell venned.

(#3756) senki66 válasza #65675776 (#3755) üzenetére


senki66
senior tag

No akkor ezt most végleg nem értem, tudnál egy ilyent linkelni vagy megnevezni nekem.

(#3757) #65675776 válasza senki66 (#3756) üzenetére


#65675776
törölt tag

Párhuzamos áramlású, ami az alaplappal párhuzamos légáramlatot hoz létre. Mint pl az általad is linkelt TX3 EVO.
Merőleges áramlású, ami a lapra merőleges áramlást hoz létre. Pl ez.

(#3758) raggg válasza 04ahgy (#3732) üzenetére


raggg
senior tag

Kicsit késve, de mellékelem a bios-ról készült aktokat:
https://picasaweb.google.com/117257647980753589592/Bios?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJnb-NKIotvjgQE&feat=directlink

Azért van rádugva, mert zenével foglalkozom és a külső lemezen van rajta minden, amivel dolgozok. Mostmár nem lenne szükségszerű mert a gépbe is került egy nagyobb HDD, viszont már így szoktam meg. Na meg sosem elég a hely. Amúgy annyira nem zavar az a +10 sec, csak hátha. :-)

ragklaatPS

(#3759) senki66 válasza 04ahgy (#3753) üzenetére


senki66
senior tag

Odatámasztottam a ventit, nincs semmi túlmelegedés, mégis rebootol MCH Core 1,4 sőt 1,5-ön is .

(#3760) 04ahgy válasza raggg (#3758) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Erre a részre gondoltam, amit bejelöltem, Ha jól látom, akkor arról tetted fel a képet, ugye? Mert ránézésre jónak tűnik.

(#3759) senki66: Ha a pasztázás is rendben van az MCH borda alatt, akkor nincs több ötletem. Túl újak a RAM-ok a laphoz. Én régebbi (pl. Micron D9GTR, Elpida Hyper) chipes RAM-okkal próbálkoznék azzal a lappal inkább. Nekem az Elpida J1108BASE-MGH-E Hyper chipjeimet a Gulftown-ig bezárólag szárnyaltak, mint a kisangyal, újabb architektúrákkal meg csak jóval a névleges frekvenciájuk (2200MHz CL8-8-8-22, 1,65V) alatt képesek stabilan üzemelni.

A P45 esetén a DDR3 támogatás nem hiszem, hogy a ma kapható legújabb modulokra maradéktalanul kiterjedne, szerintem egy ilyenbe futottál bele. Az aprón akár garival is kaphatsz régebbi gyártmányú, magas feszültségű kiteket, sz lesz nálad az igazi, szerintem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3761) raggg válasza 04ahgy (#3760) üzenetére


raggg
senior tag

Igen, a 3. kép az. A Sata-s drive van legfelül. Akkor azt hiszem megszokom inkább a lassabb bootot :-)

ragklaatPS

(#3762) 04ahgy válasza raggg (#3761) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Olyankor kell kávézni. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3763) gari24


gari24
tag

Hello

Van hogy amikor bekapcsolom a gépet akkor megáll a bootolás és az alábbit írja ki
DES is turned off press any key to cont.....
És utána nyomok egy tetszőleges gombot és simán továbbenged
Mi ez a DES és h tudom állítani ??

(#3764) raggg válasza 04ahgy (#3762) üzenetére


raggg
senior tag

Kávé mellől meg mehet a wake on lan :-)

ragklaatPS

(#3765) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all!

Vettem egy új CPU-t meg ramot viszont kéne egy kis segítség nem igazán látom át most ténylegesen, milyen sebességen megy az egész móka, mert ami a lényeg, hogy 400FSB-vel szeretném a RAM-okat 800mhzen dualban üzemeltetni...

itt van 4 kép, amit AIDA64-el csináltam

alaplap
[link]

mem
[link]

mem-spd
[link]

CPU
[link]

Kérem aki átlátja ezt a dolgot gép szinten az segítsen....

THX!!

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#3766) senki66 válasza #65675776 (#3757) üzenetére


senki66
senior tag

Köszi, hát akkor ezt pont fordítva értettem. A jó hír, hogy ilyen hűtőm van, úgyhogy, akkor nem kell cserélnem(legalábbis egyenlőre)

(#3767) #65675776 válasza Sn00k (#3765) üzenetére


#65675776
törölt tag

Effektív órajel: 800MHz Ez a lényeg számodra.

(#3768) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Gigabyte GA-P55-USB3 alaplapom. Az lenne a kérdésem, hol lehet beállítani, hogy a gép leállítása után ne kapjon az usb port áramot? BIOS-ba nézelődtem, de nem találtam.

// -

(#3769) -KP- válasza #hpq (#3768) üzenetére


-KP-
addikt

szerintem ilyen opció nincs.

(#3770) Sn00k válasza #65675776 (#3767) üzenetére


Sn00k
veterán

Köszi, jól értem szavaid, hogy most , akkor 800mhz en müxenek a ramjaim... :U

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#3771) #65675776 válasza Sn00k (#3770) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, jól értelmezed.

(#3772) Jumbo


Jumbo
tag

Sziasztok!

EP45-DS3 alaplap tud pice eszközről bootolni? (ocz revodrive)
Esetleg próbálta már valaki ezt a kombinációt?

Előre is köszi!

Üdv!

Jumbo

(#3773) 04ahgy válasza Jumbo (#3772) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Elvileg tud, gyakorlatilag meg ki kell próbálni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3774) popey37


popey37
addikt

hali.
lenne egy kis problémám, este hazajottem a melobol és nem indul a gépem.
giga ep 43 ds3, 2x2 giga kingston, E8400, gtx 260 vga. 700W táp

bekapcsoláskor a ventik felporognek, az alaplapon a négy led világit sorban fentrol lefelé piros,sárga zold zold.

megnéztem az osszes csatlakozot, minden okés, a vinyo felporog, de utána semmi, a monitor ledje pirosan villog, semmi csipogás, mindent lehuztam és visszatettem, semmi.

már volt elem ki be is, semmi változás.

van valakinek valami otlete?

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#3775) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Hali
Egy gyors kérdésem lenne:
H55-UD3H lapon milyen integrált HDMI port van? 1.3 1.4?
1.3ra tippelek.
Köszi.

(#3776) RudiSteel


RudiSteel
tag

Sziasztok!

Megköszönném, ha valaki megmondaná mi lehet a gond:

A régi XP-s gépem így nézett ki:Asus a8n5x + Amd 3500+ + 2gb ddr1 ram + Inno 3d gf 7800 gt 256mb ddr3 + 400W codegen +.asus aerocool ház. Ezt ilyenre terveztem át: Gigabyte ga-p43t-es3g + Intel e8500 + 4x1gb kingmax 1600mhz + Chieftec 550W (+ ház és vga maradt a régi).
Nos a probléma az, h bootolás után végig folyamatos sípolást ad a speaker..viszont az xp bejön!!!
Gondolom vmi baj azért lehet, mert akkor nem sípolna. Várom bárki javaslatát, h mit tegyek!!!

Köszi

(#3777) Brave_86 válasza RudiSteel (#3776) üzenetére


Brave_86
aktív tag

(#3778) _csocso_ válasza Brave_86 (#3775) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! 1.3-as HDMI verzió van rajta.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#3779) Brave_86 válasza _csocso_ (#3778) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Köszönöm :R

(#3780) RudiSteel


RudiSteel
tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte ga-p43t-es3g alaplapom, amihez van 4x1Gb KingMax FLGD45F-B8KJ9 FAIH 1600Mhz ddr3 memóriám. Ha mind a 4db benne van, akkor sok rövid csipogással kikapcsol. De ha csak 2db-ot teszek bele, akkor a pendrive-ról telepített win7 már boot-nál bizonytalankodik és általában kék halállal lefagy. Ráadásul a win7 feltevése előtt bios reset is volt. Mit lehet ilyenkor csinálni?

(#3781) Brave_86 válasza RudiSteel (#3780) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Szia
Szerintem egyesével próbálgasd a memóriákat. Amelyik sípol azt vedd ki/tedd oldalra, mert az lesz a hibás. Amennyi jó annyit hagyj benne a végén, valószínűleg az egyik(jó esetben csak 1) modul megadta magát.

(#3782) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok,

vettem egy HD7750-et a Gigabyte GA-P55-UD3L rev2.3(H55 chipset, FI bios) lapomba és olyat csinál, hogy bekapcsolom a gépet, minden rendben van, de ha valami miatt újra akarom indítani, akkor a következő inditáskor már a PCI-E port sebessége 1x-es. Ha ilyenkor kikapcsolom és be akkor utána megint jó.
Sok program kér telepítés után újraindítást és idegesítő a dolog, hogy olyankor mindig ki kell kapcsolni meg megint be, mert másként 1x-es lesz a PCI-E és ha pl, játszani akarok akkor lassabb és akkor olyankor megint kikapcs-bekapcs.

Olvasgattam, hogy ez valami PCI-E 1x bug, erről tud valaki valami információt? Valaki találkozott már hasonlóval? Mit tudok csinálni? Írtam a Sapphire-nek, ilyen alapdolgokat válaszolt, hogy csináljak CMOS cleart, meg rakjam fel a 12.10-es drivereket, távolítsam el az előzőeket stb. A windows-t már újraraktam, de szerintem ez nem szoftveres probléma. Másik kártyával nem csinált ilyet. A Gigabyte-nak is írtam, de még nem írtak vissza.

Lehet, hogy a H55-ös chipsettel van valami probléma, mert egy másik srácnak is csinál hasonlókat egy ASUS lapba(neki egy Sapphire 7770), de gondoltam hátha itt valaki találkozott már ilyennel és tud segíten.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#3783) 04ahgy válasza Sanyi19 (#3782) üzenetére


04ahgy
nagyúr

LGA1155 esetén a CPU-ban van a PCIe vezérlő, az is lehet gond. Az FI BIOS is 2010-es, másfél évvel idősebb a HD77xx szériánál. Másik VGA-val nem tudtad tesztelni, vagy a VGA-t másik alaplapban?

(#3780) RudiSteel:Egyszerre csak egy modult tegyél be, és éjszakára hagyd rajta futni a Memtest86+ tesztprogramot. Ha egy adott modul hibátlan, azt félreteszed, és jöhet a következő.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3784) Sanyi19 válasza 04ahgy (#3783) üzenetére


Sanyi19
őstag

Ez 1156-os, más videokártyával nem csinálja és csak újrainduláskor jön elő. Ha kikapcsolom meg be akkor normál sebességen fut.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#3785) 04ahgy válasza Sanyi19 (#3784) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Melléütöttem, LGA1155-nél is és LGA1156-nál is a CPU-ban van. Csak többet írok mostanában 1155-öt, és arra áll a kezem. :D

VGA BIOS update (akár a TechpowerUP!-on) nincs a kártyádhoz? A Sapphire-okkal mostanában elég sok baj van. :(

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3786) Sanyi19 válasza 04ahgy (#3785) üzenetére


Sanyi19
őstag

Nincs frissebb Sapphire csak egy LOW Profile-os.

A 2012-05-03-as van az enyémen. Az alaplaphoz meg nincs újabb.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#3787) 04ahgy válasza Sanyi19 (#3786) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sajnos több ötletem nincs, túl új a VGA. :(

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3788) adam1723


adam1723
csendes tag

Sziasztok

Remélem valaki tud nekem segíteni 2 napja vettem egy FX 8350-et.
A gondom az hogy Prime95 in-place large FFT és Blend test futtatás közben kb 7-10perc után egy vagy két mag (változó) kiáll hibával. Érdekes módon small FFT alatt stabil a rendszer.
Próbáltam több feszt adni a procinak persze APM kikapcsolása mellett de nem segített.
A másik problémám az hogy ha a memóriák időzítését spd data alapján lövöm be akor memtest86 és linx alatt is hiba van.

A konfig amiről szó van Alaplap: Gigabyte GA-990FXA-UD5
Proci: FX 8350 Noctua NH-D14 -el hűtve
Memória: GeIL BlackDragon DDR3-1600 CL9 4x2Gb (gb34gb1600c9dc)
Vga: Asus 7970 DC2T
Táp: Cooler Master GX650W

(#3789) 04ahgy válasza adam1723 (#3788) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Memória hibád lesz, egyesével mindegyiken (egyszerre csak egyet teszel bele, ha nincs hiba, jöhet a következő) futtasd a Prime blendet. Amelyikkel hibázik, az a modul a ludas.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3790) adam1723 válasza 04ahgy (#3789) üzenetére


adam1723
csendes tag

Köszönöm a választ. Az időzítéseket hagyjam auton vagy mehet spd data alapján ?

(#3791) 04ahgy válasza adam1723 (#3790) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha az SPD alapján beállított esetben a memóriaórajel 1333MHz-re adódik, akkor mehet az SPD.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3792) adam1723 válasza 04ahgy (#3791) üzenetére


adam1723
csendes tag

Arra jutottam ,hogy minden memóriám megbukik a teszteken a lapozófájl kikapcsolása mellett, bár ahogy olvasgattam 8 gb ram mellett ki lehet kapcsolni, de lehet hogy én vagyok félre informálva. Bekapcsolt lapozófájl mellett stabil a rendszer de gondolom nélküle is annak kéne lennie. Erről ha kaphatnék valami kiokosítást, azt megköszönném.

(#3793) 04ahgy válasza adam1723 (#3792) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha mindegyik megbukik, akkor viszont CPU / alaplap hiba lesz. A CPU hiba valószínűbb, mert abban van a memóriavezérlő. Nagyon jó eséllyel azonban csak BIOS-t kelle frissítened / beállítási probléma.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3794) Sanyi19 válasza 04ahgy (#3787) üzenetére


Sanyi19
őstag

Esetleg arra nem tudsz valami megoldást, hogy akad a hang meg a kép. Tehát így beakad minden és utána megy tovább. Ahogy felraktam a windows-t rá 2 napig jó volt aztán jött elő. Lehet valamelyik játék rakott fel valami Visual C++-at vagy keretrendszert, de nem tudom. Aminél nagyon csinálja az a GTA 4 és Far Cry 3, GTA 4 már betöltésnél akadozik.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#3795) rumona


rumona
csendes tag

Sziasztok,

a segítségetek szeretném kérni ebben a kérdésben:
A gép csak a gigabyte alaplap képéig tölt be, tovább nem megy, majd miután másodszor is bekapcsolom, akkor tovább tud lépni. Eddig minden jó volt, most szereltünk bele egy 1 terrás seagate winchestert....lehetséges, hogy ez kavarta meg?
köszönöm a válaszotokat.

(#3796) 04ahgy válasza rumona (#3795) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Várj türelmesen, nyomkodd meg a DEL gombot, és ha a BIOS-ba belépett, ellenőrizd, felismeri-e rendesen a HDD-t.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3797) adam1723 válasza 04ahgy (#3793) üzenetére


adam1723
csendes tag

A bios az elérhető legfrissebb (F11). Ha, beállítási hiba, akkor le tudnád nekem írni, hogy is kéne kinéznie a dolgoknak a biosban, hogy elméletben jó legyen. Jelen állás szerint, így fest most:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3798) 04ahgy válasza adam1723 (#3797) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Beállítási hiba nincs, korrekt minden. Tudsz kölcsön kérni RAM-ot (mert azzal is kellene tesztelni)? Lehet, hogy nem szereit a Black Dragont (amit nem csodálok), az a GEIL alja, cserébe veszik, mert világít. :D

Sajnos lehet ez, tehát RAM kompatibilitás, vagy akár CPU hiba is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3799) rumona válasza 04ahgy (#3796) üzenetére


rumona
csendes tag

Próbáltam türelmes lenni, de aztán hirtelen az alaplap képnél továbbment egészen a windows inditásáig majd ott újra leállt. Érdekes, hogy ezután kikapcsoltam, majd újra be, és akkor minden jó volt. Villámgyorsan betöltődött minden. Azt is észrevettem, hogy hosszabb leálllás után csinálja csak ezt. Ha egymás után ki-be kapcsolom a gépet, mindig gyönyörűen működik, de ha mondjuk 15 percnél tovább van kikapcsolva, na akkor az első indításnál elakad.
Nem lehet hogy a chaneleket keresi? Amikor rendesen töltődik, az alaplap kép után a feket képernyőn megjelenek ide chanel 0 master meg slave enadbled.

Most reggel első bekapcsolásnál meg a chanel 3.4 et írta ki.

(#3800) 04ahgy válasza rumona (#3799) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát, ez meg nagyon táp gyanús gondnak tűnik. Milyen táppal használnád a gépet?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.