Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Adva van egy Gigabyte GA-H61M-D2-B3 alaplap. (socket 1155)
Házból is kiszedve.
Jelenség: CPU, TÁP ventik felpörögnek, 2 sec, leállnak, majd újfent felpörögnek, 2 sec, leállnak. Így megy tovább míg ki nem kapcsolom 5 sec tartással.
Csak a táp volt rátéve a végén, proci, memó kivéve, monitor kábel is lehúzva. CMOS reset jumperrel, elem kivétel is volt.
Másik táppal is volt próba, igaz az csak 20 tűs volt, de ugyanezt produkálta.

Elvileg 2,5 éves, tehát még van garancia rá. Weben meg tudom nézni valahogy? Van valami azonosítója?
Esetleg szimplán kuka?

[ Szerkesztve ]

(#4102) zsoleszka17


zsoleszka17
tag

sziasztok ! tudom nem ide tartozik de hátha tud valaki segíteni. vettem egy Alpinfhön Peter vga hűtőt! és a régi gpu csati van rajta amin 2 furat van és nekem a gtx 285 ömre nem megy rá. nem tudja valaki hol lehetne venni másik felfogatót? voltam boltba nem tudnak semmit ez ügyben.!

ez kéne

http://content.hwigroup.net/images/products/xl/127138/2/ekl_alpenfhn_peter.jpg

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#4103) gortys válasza xrvman (#4101) üzenetére


gortys
csendes tag

Szia!

Nem lehet, hogy az alaplapon a gombelem merült le? Ez tipikusan olyan jelenség, hogy a bios próbál valamit beírni a cmos ram-ba, de nem tudja, mert mindig kitörlődik.

(#4104) gortys


gortys
csendes tag

Üdv!

Nekem is volna egy kérdésem, az Intel Management Engine Interface mire jó pontosan? Muszáj ennek a driverjét feltelepíteni? Egy Gigabyte B75M-D3H alaplapról van szó.

Köszi előre is.

(#4105) xrvman válasza gortys (#4103) üzenetére


xrvman
őstag

Én úgy tudom az elem csak a dátum és az óra idejének megőrzésére szolgál.

(#4106) gortys válasza xrvman (#4105) üzenetére


gortys
csendes tag

Nem csak arra, a belső óra is az elemről működik, de a cmos memória is. Persze alaplap függő, lehet olyan is, hogy epromban tárolja a beállításokat a bios, de ez elég ritka. Szerintem egy elemcserét kipróbálhatsz, ez a legolcsóbb megoldás elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#4107) 04ahgy válasza gortys (#4104) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az ME driver akkor kell, ha a CPU-t akarod állítgatni, piszkálni win alatt. Egyes program kérheti, de akkor szól.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4108) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok

Meg tudnátok mondani, hogy létezik -e olyan ide kábel aminek a csatlakozói között kb 23-25 cm van ?
Egy kábelre kéne rakni egy hdd-t és egy dvd irót, de olyan szerencsétlen a ház hogy nagyon messze vannak egymástól. Esetleg lehet ilyen kábelt csinálni ?? Létezik hosszabbító ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#4109) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Először is a gépem:

Gigabyte Z68X UD5-B3
i7 2600K
Asus 7950 V2 3GB
Intel SSD 520 120 GB Sata 3
DVD író
HDD még nincs benne
Cooler Master HAF 922
Cirsair XMS 3 2X4GB 1600 MHZ

OS: Windows 7 64 bit, Home Premium, SP1

Problémám:

Ma vettem ezt az SSD-t. Beleszereltem a gépbe, AHCI-t beállítottam, a HDD-t még nem tettem bele. Trim oké, SSD OK, HD Sentinel, minden rendben van. AS SSD eredmény:
http://kepfeltoltes.hu/view/140908/as-ssd-bench_INTEL_SSDSC2CW12_2014.09.08._21-39-12_www.kepfeltoltes.hu_.png

Ezekből miért van kettő?

http://kepfeltoltes.hu/view/140908/123292088N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png

Ezekből akkor is kettő volt, amikor csak a szűz win7 volt fent, semmilyen driver nem.

Úgy ismeri fel az SSD, mintha Pen Drive lenne:
http://kepfeltoltes.hu/view/140908/20140908_170444_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A DVD írót is így ismerte fel, amikor lemez volt benne, amikor kivettem a lemezt, eltűnt az eszközökből, most csak az SSD van ott

Véleményeket kérnék, hogy mi lehet a probléma? Biosban nem rég állítottam mindent az optimal defaultra, de nem volt jó úgy sem. Bios frissítettem, de attól is ilyen lett.

Your car, your life ;)

(#4110) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok. Azért írok ebbe az összefoglaló topikba, mert a lapspecifikus eléggé inaktív, ahogy látom. Nos, egyetlen kérdésem lenne csak. Van egy Z77X-UD5H típusú alaplapom, benne egy Radeon R9 280X VGA-val. Jelenleg alaplapi hangkártyát használok, de holnap - vagy holnapután - érkezik a megrendelt, 1x-es PCI-express csatolófelülettel ellátott hangkártyám.

A gond a következő: Mivel a lapon csak a legelső X16 slot tud X16 módban üzemelni, így a VGA-t nem tehetem máshová. A gond ezzel csak az, hogy a három x1 csatolóból egy fölötte van, kettő meg alatta, ráadásul a VGA hűtője az egyiket eleve kitakarja, a másikba pedig nem akarom tenni, mert megfojtaná a VGA-t, hiszen eltakarná a hűtőventilátorokat.

Marad a harmadik, de az meg felette van, talán beférne a kártya a VGA és a procihűtő közé, a kérdés itt is az, mennyire lenne útban - elég szerencsétlenül van kialakítva a dolog.

Itt egy közeli kép a PCI-express slotokról.

De a lényegre térve: Van három x16 slot az alaplapon, egyik X16, másik X8, a harmadik pedig x4 üzemmódban képes működni. Én úgy tudom, hogy bele lehet tenni az x1 kártyát az x16 slotba, mert lefelé kompatibilis. Megoldható-e úgy, hogy az x1-es hangkártyát beteszem a legalsó slotba, ami ugyan csak x4-es, de neki bőven elég lenne. Egyedüli gond, hogy ekkor a x16 slot csak x8-ként működik, mert egy sávszélen osztoznak egymással.

Tehát, mit tanácsoltok? Rakjam be a legalsóba (hűtésileg ez lenne a legjobb megoldás), vagy próbáljam meg a VGA és a CPU hűtő között használni?

Előre is köszi a választ. :R

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4111) domiromm válasza Vistaboy (#4110) üzenetére


domiromm
tag

Üdv.
Legalsóba bele teheted elméletileg nem veszi vissza a sávszélességet.

(#4112) Vistaboy válasza domiromm (#4111) üzenetére


Vistaboy
veterán

Rendben, köszi. Megpróbálom és kiderül. Úgyis csak addig kell ellennie benne, míg lesz pénzem váltani, az új lap kiválasztásánál már figyelembe veszem a slotok elhelyezkedését is.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4113) 04ahgy válasza Vistaboy (#4112) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A PCIe slotok előre és visszafele is kompatibilisek. x1 kártyát tehetsz x16 slotba és x1 slotba is tehetsz x16 kártyát (ha ki van vágva a slot vége és a kártya fizikailag elfér). Sőt, ha x16 kártyán az érintkezőket leragasztod, hogy csak egy sáv legyen szabadon, és úgy teszed be az x16 slotba, akkor vígan elketyeg x1 sávszélességen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4114) Vistaboy válasza 04ahgy (#4113) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, köszi neked is, remélem, hogy ma megjön a kártya, akkor ugrik a majom a vízbe. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4115) Vistaboy válasza Vistaboy (#4114) üzenetére


Vistaboy
veterán

Működik minden tökéletesen. Köszi a segítséget. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4116) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 lapon van feszültség állítási lehetőség?

(#4117) 04ahgy válasza Repsol600 (#4116) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Van.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4118) Repsol600 válasza 04ahgy (#4117) üzenetére


Repsol600
addikt

:R

(#4119) Repsol600 válasza Repsol600 (#4116) üzenetére


Repsol600
addikt

Megvan a lap + egy A8-6600K proci! :) Viszont feszültséget csak + irányban tudok adni, alulfeszelni nem lehet. :(

(#4120) 04ahgy válasza Repsol600 (#4119) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt nem kérdezted, lehet-e... :U

Habár kétlem, a legfrissebb a BIOS? Fotót teszel fel, mik a lehetőségek? Van-e DVID?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4121) Repsol600 válasza 04ahgy (#4120) üzenetére


Repsol600
addikt

:DDD
Délután teszek fel képet.

[ Szerkesztve ]

(#4122) Repsol600 válasza 04ahgy (#4120) üzenetére


Repsol600
addikt

A bios F7-es. Ez a legújabb.
1
2

[ Szerkesztve ]

(#4123) 04ahgy válasza Repsol600 (#4122) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Értem, látom. És csak + érték állítható be. Ha neked nem jó, akkor próbáld visszavetetni a lapot, ha még van rá lehetőség, és nézz más típust.

Másik lehetőség: AMD Overdrive, az szoftveresen enged beállítani szerintem kisebb feszt is win alatt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4124) Repsol600 válasza 04ahgy (#4123) üzenetére


Repsol600
addikt

Ok.
Overdive is jó lenne, csak nem jegyzi meg a beállításokat, és miden indításnál újra be kell állítani mindent... mivel használtan vettem nem hiszem h. megoldható a visszavétel. Meg igazából az én hibám volt h. nem jártam rendesen utánna, és a lap is tökéletes, szal nem is lenne korrekt dolog. Mind1 akkor így marad. :D

(#4125) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Egy kis segítséget hadd kérjek már:
Adott egy H97-D3H alaplap. Most jött egy 4690-es procival együtt.
Van még mellé egy SSD (M.2 sataba kötve), 1 TB vinyó plusz satás DVD meghajtó.

Telepíteném fel a wint, és azt csinálja, hogy menet közben lekapcsolja az USB-s eszközöket, azaz látom, hogy mind bill, mind az egér ledjei kialszanak és hiába jön be az első ablak, ugyebár semmit sem tudok csinálni.

Ráraktam egy PS2-es egeret, azzal már elértem, hogy az megy, de persze így sem tudok berni semmit.
BIOSban kellene valamit állítani?

Néztem a könyvét, ott azt írja, hogy ha a fast boot módot bekapcsolom, akkor tudom az USB-s dolgok elérését állítani. amit full-ra állítottam, de lassan feladom :W

Nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni! Előre is köszönöm! :R

;) - The Power of the Light Side

(#4126) domiromm válasza Anonymus23 (#4125) üzenetére


domiromm
tag

Biosban betudod kapcsolni usb dos enamble-re kel állitani.

[ Szerkesztve ]

(#4127) Anonymus23 válasza domiromm (#4126) üzenetére


Anonymus23
veterán

Beállítottam. De az eddig is így volt :(

Most ott tartok, hogy előtte már egy másik win lemezről sikerült telepíteni (egy SSD-re), de a benne lévő tároló winchestert nem indítja el a gép.
Akármelyik Satába dugom, nem megy. Párszor elkezdett kattogni mint állat (amikor fastboot-ra állítom), és amikor néha beindult a winyó, akkor a SMART elkezdett spin up time hibákatt írni.
Az eddig évek óta hibátlan 100%-os vinyóm azonnal 0%-os lett HDS szerint.

Maga a vinyó jó, mivel most külső eSata rackből simán elérhető, és felismeri az alaplap is. de ha belerakom, akkor semmi :W
Eddig mindig Gigabyte lapjaim voltak, de ezzel szívok annyit mint még az összessel sosem :o
Másnak csinált ilyet, hogy nem ismeri fel a satára kötött vinyót? BIOS sem látja, illetve nem is pörög fel, csak néha, nincs benne rendszer...

;) - The Power of the Light Side

(#4128) domiromm válasza Anonymus23 (#4127) üzenetére


domiromm
tag

Gyártó honlapján nincsen driver windowshoz?

(#4129) Anonymus23 válasza domiromm (#4128) üzenetére


Anonymus23
veterán

Közben megoldódott minden.
A Samu vinyóval volt valami baja, hogy mi, azt nem tudom.
Néha úgy kattogott indulásnál, mintha ki akarna esni belőle a cucc.

Raktam bele egy másikat, esata-n keresztül mindent átmásoltam rá, és másolás alatt meggyógyult a Samu is.
A HDS most megint 100/100%-ot ír rá.
Most egy WD Blue van benne a SSD mellett, és minden korrektül működik.
Ez a Samu meg megy vagy tároló, vagy transport vinyónak...

Tetszik, hogy kb 5-6 másodperc és már a windows asztal látszik...

;) - The Power of the Light Side

(#4130) domiromm válasza Anonymus23 (#4129) üzenetére


domiromm
tag

További sok sikert. :)

(#4131) 04ahgy válasza Anonymus23 (#4129) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Firmware-t kellene frissíteni azon a Samsungon, ez ezer éve köztudott. [link]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4132) Anonymus23 válasza 04ahgy (#4131) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nah, megint többet tudok :)
És valóban: HD103SJ :(
Mondjuk én 1042 éves vagyok, ezért maradt ki :) Köszönöm! :R

Őszintén mondom, erre nem gondoltam, hogy a Samun kellene firmware-t frissíteni :Y

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#4133) Anonymus23 válasza 04ahgy (#4131) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez SATA-nál vajon melyik?
"Connect the drive to the primary master position in the computer."
:N

;) - The Power of the Light Side

(#4134) 04ahgy válasza Anonymus23 (#4133) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A SATA_0.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4135) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Vettem egy Gigabyte J1800N-D2H lapot szerver gyanánt. Azt csinálja, ha valamit ki-be dugok az IO panelra kikapcsol. Semmi nem történ, egyszerűen megáll.

Erősítsetek meg, hogy amíg tehetem garanciáztassam! :)

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4136) Anonymus23 válasza 04ahgy (#4134) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszönöm!
Mondjuk azzal nem tudok mit kezdeni, hogy el sem indítja a vinyót az alaplap, így másik gépen kellett megcsinálni, de elvileg megcsinálta :)
:R

;) - The Power of the Light Side

(#4137) 04ahgy válasza Anonymus23 (#4136) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A régi firmware miatt nem indította el (gyorsabban inicializált az alaplap, mint ahogy a HDD reagált), most már nem lesz ilyen gond.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4138) Anonymus23 válasza 04ahgy (#4137) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az stim, csak annyi, hogy már másik vinyó van benne, a Samu már le van nullázva, de működik rendesen :) Most már. ;)
Erre nem gondoltam volna, pedig már vagy 100 gépet összeraktam, de az is igaz, hogy mostanság egyre kevesebbet...

;) - The Power of the Light Side

(#4139) Repsol600 válasza mobal (#4135) üzenetére


Repsol600
addikt

Igen, egyértelmű gariztatni kell. :K

(#4140) 04ahgy válasza Repsol600 (#4139) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Miből vontad l ezt a következtetést? Kérlek vezesd le, mert nem értem... :(

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4141) mobal válasza 04ahgy (#4140) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha tudod a megoldás, kivele! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4142) Repsol600 válasza 04ahgy (#4140) üzenetére


Repsol600
addikt

"Azt csinálja, ha valamit ki-be dugok az IO panelra kikapcsol. Semmi nem történ, egyszerűen megáll."

Olyan (hibátlan) gépet még nem láttam ami pl. egy pendrive, USB egér csatlakoztatásánál lekapcsol. De lehet én értettem valamit félre. :R

(#4143) 04ahgy válasza Repsol600 (#4142) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem azért a két fillérért, de az alaplapjának az I/O panelján nem csak USB van ám... [link]. Olyan hibás alaplapot meg még nem láttam, ahol a PS/2, USB3, USB2, HDMI, VGA, LAN, hang csatlakozók is ugyanúgy meghibásodtak. És a valamit ki-be dugok ugyebár ezekre is vonatkozhat... :U
Viszont hibás tápot vagy nem megfelelő földelést már láttam ilyen hibával.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4144) mobal válasza 04ahgy (#4143) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Két táppal is próbáltam. Mindkettő esetében fenn állt a hiba (egy pico psu és egy Chieftec táp). Ez a fő problémám. Néha szegényt lehetetlen volt elindítani, csak sokadjára több óra várakozás után volt hajlandó.

Szerintem ez elég ok volt a garanciáztatásra részemről. Azért földelés ide vagy oda, elég meredek, hogy minden esetben szinte lekapcsolt mintha kihúznám a konnektorból.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4145) Repsol600 válasza 04ahgy (#4143) üzenetére


Repsol600
addikt

Azt én sem hiszem, hogy az az összes csatlakozó rossz az alaplapon egyszerre... Valami más gond lehet a lappal, főleg h. több táppal is próbálta.

(#4146) SloWater


SloWater
tag

Sziasztok!

Segítsetek, legyetek szívesek!

A windows 8.1-re szeretnék váltani win7-ről, az alaplapom - nem egy mai darab - egy Gigabyte MA785GT-UD3H (rev. 1.0) és nem találtam megbízható infomrációt arról, hogy érdemes-e belevágnom vagy inkább cseréjem a deszkát. Nem vagyok infós, mélységeiben nem vágom a témát.

- A gyártó oldalán a driverek csak win7-ig vannak specifikálva.
- A microsoft kompatibilitás ellenőrző oldala ezt az alaplapot (még?) nem ismeri.
- Itt a fórumban ez a lap nincs megemlítve (visszaolvastam, kerestem), a Windows 8 / 8.1 topicban sem és persze ott is felteszem ezt a kérdést.
- Kerestem angolul is, de vagy béna vagyok, vagy tényleg nincs megbízható infó.
- Kerestem a lapon lévő AMD 785G chipset alapján is.

Kezdek kicsit kétségbe esni, ennyire vén lenne az alaplap, vagy ennyire új a 8.1?

Elképzelhető, hogy a win7-es driverek telepítése után működni fog a 8.1???

Előre is köszi minden infót és segítséget!

[ Szerkesztve ]

Steam/Game: SloWater[Ph] - Never go full retard!

(#4147) dokee78


dokee78
félisten

Gigabyte EP-35 DS3R nem tudjátok jóban van a G-Skill Performance 1066 RAM-mal?
Sehol nem találom az alaplap memoria support listáját.

Meglett,de nincs rajta a G-Skill :(

[ Szerkesztve ]

(#4148) SloWater


SloWater
tag

Kiegészítés:

A frissítési segédeszköz futtatása is megvolt!

Az ellenőrzést igénylő komponensek között két elem van, hiányol egy alkalmazást a DVD lejátszáshoz és a A Biztonságos rendszerindítás nem kompatibilis.

A kompatibilis elemek felsorolásban az alaplaphoz köthető tételek közül megjelenik a

- AMD High Definition Audio Device
- Realtek High Definition Audio
- Realtek PCIe GBE Family Controller

de maga az alaplap mint eszköz nincs megnevezve.

Nem is kell, hogy legyen?
Az utolsó tétel az a hálózati driver lenne ugye?

A videókártyám fel van sorolva, mint kompatibilis elem, de a processzor pl. nem (konfig az adatlapomon).

A fenti három tétel kompatibilisnak minősítése azt jelentené, hogy a most fent lévő win7 driverrel menni fognak 8.1 alatt?

Bocs, hogy ennyit kérdezek :U

Steam/Game: SloWater[Ph] - Never go full retard!

(#4149) magellanpyxi


magellanpyxi
csendes tag

Üdv!Kérdés a következő egy ilyen lapra : GA-78LMT-S2P

egy ilyen videokari: Asus R9 270 2GB DDR5 R9270-DC2OC-2GD5 vagy hasonló?

[ Szerkesztve ]

mozy

(#4150) mobal válasza mobal (#4144) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Gyártó által javítva. Közben visszakaptam. Egyelőre úgy néz ki, hogy jó - fogalmam sincs mint csinálhattak vele. Semmi nem látszik rajta.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.