Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) tibike0078


tibike0078
csendes tag

Sziasztok!

Egy Gigabyte GA-970A-D3p alaplapom, és egy AMD FX 6300 gyári hűtőm van.
Indításnál a PCU ventilátor felpörög,leáll és újraindul. Normális ez így? Ha nem, mi lehet a probléma?

(#4302) 04ahgy válasza tibike0078 (#4301) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Normális, mert hőfok szerint szabályozza. Egy kis ideig meg a hűtőborda és a vele érintkező CPU olyan hideg, hogy nem kell neki ventifordulat sem. Pár másodperc alatt megeszik annyit a CPU, hogy meginduljon a ventilátor.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4303) szamuraj


szamuraj
tag

Sziasztok!
z68ma-d2h-b3 alaplap rendesen bolondját járatja velem.
Tavaj kezdődött,néha nem lehetett bekapcsolni azt hittem tápegység, de 3 féle táppal is csinálta, majd egyre sűrűbben.Végül már napokig be sem tudtam kapcsolni, néha odamentem a PC-hez és nyomtam a gombot.:-) Aztán kitaláltam, h nem állítom le hanem csak készenlétbe(alvóba)teszem ez volt két hónapja azóta hibamentesen üzemel(csak áramszünet ne legyen) Bármi ötlet,tanács jól jönne hogy lehetne javítani.

Ne sirj.... éld az életed!

(#4304) 04ahgy válasza szamuraj (#4303) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az alaplapi hang és a vezetékes LAN hibamentesek?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4305) misfine

Üdv, a kérdésem, hogy ha gariztatásra szorul a Gigabyte alaplapom (hibás RAM slotok valszinűleg) kb mennyi időbe telik míg megjavítják? Sajnos nem tudom sokáig mellőzni a lapot munka miatt.

never say never

(#4306) 04ahgy válasza misfine (#4305) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Attól függ, hol gariztatod...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4307) Bende1111


Bende1111
tag

Sziasztok! Nekem egy GA-EP45-DS3R lapom van és ha jól számoltam akkor 25 csipogást sikerült kicsikarnom a drágaságból... Ha valaki tudná hogy ez melyik hibára utal és megmondaná nekem azt meghálálnám! :) Köszi előre is!
Bende

(#4308) 04ahgy válasza Bende1111 (#4307) üzenetére


04ahgy
nagyúr

RAM, NB.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4309) Bende1111 válasza 04ahgy (#4308) üzenetére


Bende1111
tag

Köszönöm!

(#4310) szamuraj válasza 04ahgy (#4304) üzenetére


szamuraj
tag

Nem tapasztaltam semmi egyéb hibát, sőt úgy teszteltem(szűrtem ki, h
alapcsinálja, h semmi nem volt a deszkában csak tápcsati és egy veni
az is csak azért lássam indul v sem.

[ Szerkesztve ]

Ne sirj.... éld az életed!

(#4311) meszeske


meszeske
tag

Sziasztok !
Tanácsot szeretnék kérni alaplap választáshoz.
Komolyabb külső dac / audio gd nfb-28 /mellé szeretnék összeállítani asztali audio pc -t.
Amit néztem a Gigabyte G1. Sniper A88X mert ez a tipuson van olyan kimenet amelyre külső dac-ot lehet csatolni és cserélhető benne a műveleti erősítő is és viszonylag komolyabb minőségű
Nichicon kondenzátorokat kapott.
Fontos kitétel számomra hogy minőségi alkatrészekből legyen összerakva és az audio kimeneteken alacsony zajszint és megfelelő feszültség legyen.
Várom válaszotokat!

(#4312) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok!
Adott egy GA970a-d3 rev1.1-es lap, amin sajnos nincs gyárilag VRM hűtés. Saját kezüleg kapott kétoldalű hővezető ragasztó szallaggal ramsüniket. Jelenleg egy FX-8320E procit hajt 4Ghz-en 1,225v-on ami az LLC-nek köszönhetően 1,248v. Kérdésem az lenne hogy bírni fogja ez a lap ezt az űzést? Esetleg terrorizálhatnám még kicsit jobban is? Vagy semmi tuning mert füst lesz? :F

(#4313) 04ahgy válasza .zSoLTi. (#4312) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha kap a VRM légáramlatot, akkor igen. Ha nem kap légáramot (toronyhűtő), hiába ragasztgattad tele "szallaggal", elpukkanhat.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4314) .zSoLTi. válasza 04ahgy (#4313) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Valamilyen szinten kap a proci felöl. Direktbe nemtudok odatenni neki semmit sajnos. Így nézki:

(#4315) 04ahgy válasza .zSoLTi. (#4314) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez a kombináció nulla, ismétlem, zéró légáramlatot ad az alaplap síkjánál. A két venti szép lamináris légáramlatot kelt.Tudod, nem a borda hűti a VRM-et, hanem a levegő.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4316) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Üdv!

Összeraktam egy FM1 konfigurációt egy A55M-DS2 alaplapra és sehogy se tudom rávenni, hogy USB-ről bootoljon egy Windows feltelepítse erejéig... Semelyik bios beállítás boot preferenciára, se a boot menü előhozása nem segít.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4317) 04ahgy válasza Mister_X (#4316) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Elemkivételes CMOS Clear volt már? USB bill vagy egér megy azon a porton, amiről bootolnál?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4318) Mister_X válasza 04ahgy (#4317) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kivettem az elemet fél percre, majd vissza. Nem javult meg, minden egyes USB-szerű bootolási kísérletre (USB-FDD, USB-HDD, USB-CDROM, stb.) ugyan az a hibaüzenet:

Loading Operating System ...
DISK BOOT FAILURE, INSTERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

Csak a pendrive van USB-re dugva, végigpróbáltam az összes aljzatot...

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4319) 04ahgy válasza Mister_X (#4318) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mennek USB perifériával az USB portok?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4320) Mister_X válasza 04ahgy (#4319) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Végül csak megoldódott: elemes CMOS reset és sokadik indítás után az 1-es (?) aljztból elindult a telepítő... már feltelepítette, egész gyors a Win 8 installer sima HDD-re is.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4321) .zSoLTi. válasza 04ahgy (#4315) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Elkészült az új verzió. Túrtam egy rossz MSI lapról bontóba egy bordát, kicsit alakítottam rajta, majd két oldalú Sekisui hővezető ragasztó szalaggal rögzítettem. Jó nagy tömör blokk van az alján, terhelve is épp hogy langyos a borda oldala. Így mehet a 4,5? :DDD

(#4322) 04ahgy válasza .zSoLTi. (#4321) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No, ez már valami! :R Mehet, ami a csövön kifér! Ne a bordát tapogasd amúgy, hanem az alaplapot magát a borda tövében.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4323) .zSoLTi. válasza 04ahgy (#4322) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Sajnos nem lett jó a felfogatás. Csak a 2 vége fekszik fel a ragasztora, a borda közepe nem. Agyalni kell tovább, vagy keresgélnem olyan bordát ami a gyári helyre felmegy gap-paddal. :(

(#4324) 04ahgy válasza .zSoLTi. (#4323) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha nincs borda, de van légáramlat (venti) az is jobb, mint egy nem felfelvő borda!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4325) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Melyik lap viseli jobban a tuningot szerintetek?:
1, GA970A-UD3 rev1.0
2, GA970A-UD3P :F
Cserére szorulok, az enyém eladó ha valakit érdekel esetleg.. :U

[ Szerkesztve ]

(#4326) 04ahgy válasza .zSoLTi. (#4325) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A 970A-UD3P a jobb. Erősebb a VRM, de nem sokkal. Inkább az szól mellette, hogy összességében újabb maga a lap.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4327) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Végső próbaként írtam a Gigabyte eSupport-ra, hátha küldenek nekem egy vrm hűtést.. Külföldi fórum szerint volt rá példa, hátha megszánnak. Kiváncsi leszek a válaszra. :U

(#4328) T.G.B


T.G.B
tag

Vettem egy Gigabyte Z68-UD7 B3- s alaplapot, de csak egy ram modullal tudom csak elindítania gépet, ha kettővel próbálom akkor meg folyamatosan ki- be kapcsol a gép 5 másodpercenként. Mi lehet a baj? :F

I7 2600k, Ram

Köszi előre is a válaszokat :R

(#4329) 04ahgy válasza T.G.B (#4328) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy RAM modullal az elsőtől az utolsó foglalatig hibamentes, mind a négyben az az egy modul? Melyik BIOS verzió van az alaplapon? A CPU-t kivéve az összes LGA láb ép-e (nagyító is kellhet)?

Sokszor a CPU kivétele és visszahelyezése is segít, hogy jobb kontaktust adjanak a foglalatban az LGA lábak a CPU tappancsaival.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4330) T.G.B válasza 04ahgy (#4329) üzenetére


T.G.B
tag

F7- s bios van rajta

este megnézem a többit, remélhetőleg nem a lábakkal lesz a baj :(

(#4331) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. az adatlapomon szereplő alaplapom van 4 db 1866-os memóriával ,de együtt csak 1600-on mennek.....megoldás van erre vagy ez az alaplap nem tudja őket kezelni? Nem tudom visszakeresni amit írtatok anno erre. Gigabyte GA-990XA-UD3 (rev.1)

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#4332) tlac


tlac
nagyúr

Van egy régi Gigabyte 965P DS4 alaplapom és benne 2 x 1Gb A-data Extreme Edition DDR2 1066+ memória (csak 800 CL5-ön van járatva 1,9V-tal). A gépet mindig áramtalanítani szoktam kikapcsolás után. Miután áram alá helyezem, bekapcsolásnál nem mindig indul el elsőre, csak bekapcsol-kikapcsol egy párszor, máskor meg pöccre indul. Ha viszont nem kapcsolom le az áramról, akkor nincs ilyen gond, mindig indul elsőre. Amit még megfigyeltem, hogy általában akkor van vele gond, mikor hidegebb van a szobában, nyáron szinte mindig jó.
Memória hibátlannak tűnik, rengeteg tesztet futtattam már rajta.
Tápcsere nem segít. Ha a ramot vagy az alaplapot másik gépben használtam, nem jelentkezett a probléma. Úgy tűnik, hogy a kettővel együtt lehet a gond.
Viszont mivel gyanús, hogy a kezdeti hőmérsékletre érzékeny, ezért talán mégis inkább valami hardverhiba lehet. De mivel lehet a gond? A rammal vagy a lappal? Elfáradhatott valamilyen alkatrész? A kondik az alaplapon szilárd elektrolitesek.

(#4333) Thrawnad válasza tlac (#4332) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Mennyire hideg a szoba?
Anyumnak egy régi 478 as deszka van egy HT-s procival.
Télen egy 100 as égővel melegíti 5 percet hogy elinduljon egyáltalán.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4334) tlac válasza Thrawnad (#4333) üzenetére


tlac
nagyúr

haha, az se rossz :D

nem mondanám annyira hidegnek, kb. 19-21

(#4335) 04ahgy válasza Whysperer (#4331) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csak két modullal tudja a CPU az 1866MHz-et stabilan, 4 modullal leterheled a CPU memóriavezérlőt, így csak 1600MHz lesz a RAM frekvencia. Normális. Mindamellett hátrány sem ér, nem szűk keresztmetszet a gépedben a RAM sávszélesség.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4336) T.G.B válasza 04ahgy (#4329) üzenetére


T.G.B
tag

Kiprobaltam a ramot mindeggyik slotban, de csak a cpu mellett kozvetlen a masodikban nem csinalta ezt az ujra bootolos dolgot.. Ilyenkor teendő? Nezzem meg a proci foglalatot hogy nincs e benne gorbe pin? Vagy a lap romlott el es kuka? :D

(#4337) T.G.B válasza T.G.B (#4336) üzenetére


T.G.B
tag

Probléma megoldódott :)) köszönöm a segítséget. :R
Kivettem a cpu-t és megfújtam a foglalatot és kiszállt belőle egy kis porcica lol miutan visszaraktam minden ment tökéletesen :) (nem a porcicát raktam vissza természetesen)

Mostanában nagyon szerencsétlen vagyok a foglalatokkal először hűtőpaszta került a pinek közé most meg ez.. :DDD
Asszem mostanában hanyagolom a gépépítest xD

[ Szerkesztve ]

(#4338) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok! Elvileg a lapomba van VRM védelem bios-ból. Akkor lehet cibálni a feszt mert ugyis tudtomra adja ha sok ugye? Gondolom visszafeszi a feszt vagy órajelet? Lényeg hogy nem egyböl a füstöt engedi ki?

(#4339) rico21


rico21
tag

Sziasztok
A következő lenne a problémám, adott egy Giga 990XA-UD3 Rev.3.0 lap + 2x 4GB/2400MHz Hyperx Savage ram és olyan gond van, hogy van hogy a gép Tulajdonságainál WIN7 64bit ki írja milyen cucc van a gépben!
Van amikor azt írja hogy Telepített Memória: 8GB (használható 3,89) van amikor meg 8GB ír!
a gond ott van ha játszok semmi gond de ha tétlen a gép vagy csak zene hallgatás ilyesmi akkor gondol 1-et puff ujra indul vagy kék halál
állítottam a feszt 1,65V-ra 1600MHz megy stabilan, 1866 XMP folyton bios recovery jön be 2400Mhz nem is megy

ram csere meg oldhatja 1866 hypery fury
valakinek valami tapasztalat FX8350 cpu 750W Chieftec CTG

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#4340) 04ahgy válasza rico21 (#4339) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A tanulság: elég az 1600-as RAM.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4341) rico21 válasza 04ahgy (#4340) üzenetére


rico21
tag

:B

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#4342) magickonfig


magickonfig
tag

Sziasztok.
Végre összeraktam az új gépemet gigabyte Z97-D3H rev 1.1 alaplap, minden elindul tökéletesen van beep hang is.
Egy problémám lenne, a bios nem jön be bootoláskor, rögtön átugorja a biost és bejön a win8.1.
Már reseteltem a cmos-t az útmutató szerint, kivettem a cmos batteryt majd vissza. Első bekapcsoláskor be is jött a Bios beállítás, kiválasztottam a bios boot bejöjjön , nem raktam quick bootra!!
Sajnos még mindig fenáll a hiba nem jön be a bios kép csak rögtön a win 8.1.

Mit javasoltok, frissítsem a biost? , installáljak mindent az alaplapon kapott CD-n?

köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#4343) sisu2 válasza magickonfig (#4342) üzenetére


sisu2
tag

[link]

Ezt nézd meg lehet ez a baj.
Felülről a 6-os válasz.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4344) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Gigabyte A55M-DS2-n van gyors bootolási folyamat? Nekem pont az kellene, hogy átugorjam és gyorsabban jöjjön be. BIOS-t átnyálaztam, nem találtam erre vonatkozó beállítást :( De legalább a proci kapott egy kis tuningot, mert miért ne,

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4345) sisu2 válasza Mister_X (#4344) üzenetére


sisu2
tag

Nekem akkor lett gyorsabb mikor uefi Windows telepítés volt rajta.

(#4346) Mister_X válasza sisu2 (#4345) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem lassú a bootolás csak az elején lévő bootszekvencát vagy mit átugorhatná, mint pl. a laptopom.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4347) sisu2 válasza Mister_X (#4346) üzenetére


sisu2
tag

Win. 7-nél a folyamatjelzőt kell kikapcsolni .

[ Szerkesztve ]

(#4348) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

GA-P67A-UD3-B3 lapba jártas ember(ek) segítségére volna szűkségem. :R
U1D BIOS van rajt, i5-2500K amivel használom és 2x4GB DDR3-1600MHz Corsair Vengeance (XMP-s) memória van belerakva Dual-ba, ezzel nincs is gond, de a memóriát nem tudom rábírni, hogy 1333 -nál nagyobb frequencyn menjen, se XMP -vel , se Manual beáll. alkalmazással. Ezt a képernyőt dobja ki [link] <<<----- XMP vagy manual után save and exit és kikapcsol majd be (2x) és ezt a képet dobja be /minden más "Default" értéken van. Biztos vagyok benn, hogy valamit ki vagy be kell kapcsolni, de ez az első Intel összeállításom (P4 3GHz Prescott volt az utolsó Inteles konfigom - azóta AMD -be nyomultam... FX-8350 volt az utolsó)

Segítséget előre köszönöm ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4349) tlac válasza tlac (#4332) üzenetére


tlac
nagyúr

up
04ahgy?

(#4350) 04ahgy válasza tlac (#4349) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha lenne ötletem, amit megcsinálhatsz, már írtam volna... Habár a hűtőből kivett lapot szisztematikusan hőlégfúvózni (mindig csak egy adott részét melegítve a tesztelés érdekében) nem volna ésszerűtlen, és tesztelhető lenne, hogy viselkedik hideginduláskor.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.