Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) rejtettlampa


rejtettlampa
tag

Sziasztok!
Adott a következő alaplap: Gigabyte GA-F2A68HM-DS2. Ehhez egy AMD Athlon X4 860k proci, 8Gb ddr3 1600Mhz RAM és egy Gigabyte R7 240 OC 2GB DDR3 (GV-R724OC-2GI) videókártya. Ezeket pakoltam bele egy házba, amiben 420W-os ATX táp van. Összedugtam mindent az alaplap manualja szerint. A tápon csak 4pin-es 12V-os ATX csati van, a lapon pedig 8pines a foglalat. A 4pin-es csatit rádugtam az alsó 4 lábra. Elvileg ennek így jónak kellene lenni. Viszont bekapcsoláskor indulnak a ventik (ház ventije, proci ventije és a videokártya ventie is megy), de kép nincs. Mi lehet a gond? Az alaplap, proci és a RAM vadonat új, a videokártya, ház, hdd eddig üzemelt másik alaplappal. Lehetséges, hogy mindenképp kell a 8pin az alaplapnak? Vagy esetleg kevés lenne a 420W-os táp? Az alaplap manualja 500Watt vagy nagyobb tápot javasol!

(#4702) bobalazs válasza rejtettlampa (#4701) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Annak nem kell 8 pin. Bios resetet csinálj, meg próbáld meg másik csatira dugni a vga-n a moncsit.

(#4703) rejtettlampa válasza bobalazs (#4702) üzenetére


rejtettlampa
tag

Bios reset nem segített, a vga-n meg csak egy csati van. De próbáltam úgy is, hogy kivettem a plusz vga-t és csak az alaplapira csatlakoztattam a monitort. Úgy sem jó!

(#4704) mgaben válasza rejtettlampa (#4701) üzenetére


mgaben
senior tag

Elvileg két 4 pinest kell összeilleszteni, csak egyféleképp lehet. Nekem is ilyen az intel alaplapom.
De egyébként ha 500-at ír az alaplapnak, akkor azt is csekkold le, hogy nagyobbal mit csinál.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#4705) lorincz92


lorincz92
csendes tag

Sziasztok!

Van egy GA-990FXA-UD3-am F2-es BIOS van rajta. Ha frissítem a legújabbra akkor miben lehet hátrányom?
Reviziót nem tudom fejből.

Off: ha valaki tudna segíteni FX-8350 felhúzásában erre az alaplapra specializáltan, azt megköszönném!

(#4706) mgaben válasza lorincz92 (#4705) üzenetére


mgaben
senior tag

hátrányod nem hiszem, hogy lesz. max előnyöd. de elsőként nézd meg mit frissítettek a bios-on, ha nincs olyan ami neked létkérdés, akkor miért nyúlnál hozzá?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#4707) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Gigabyte B150M-D2V alaplapot. Win10 Pro oprendszerhez telepíteném a hangkártyájának a driverét, amit a Gigabyte weboldaláról szedtem le, de sehogy nem akarja felvenni a hangkarit. Bios-ban be van kapcsolva az integrált audio, wszközkezelőben is látja, hogy ismeretlen audio eszköz.
Mi lehet a gond?
Realtek ALC887-es audio van a lapon. A realtek weboldalán ilyen chip nem is szerepel. 885 és 888 van csak.

(#4708) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Na, elegem lett az alaplapi hangkariból. Sehogy nem lehet életre kelteni. Visszaraktam az SB X-Fi-t.

(#4709) Nahoko


Nahoko
újonc

Üdv mindenkinek!

Volna egy kis gondom.
Gigabyte GA990FXA-UD5 (rev 3.0) alaplappal.
A gép random fagyásokat produkál ha a processzor órajelét alapra állítom.
CPU: AMD FX9590 alap órajel 4,7GHZ jelenleg durván 3GHZ en megy.
Biosban minden alapon van a windows energiagazdálkodásával csaptam le a kihasználtságot így megy alacsonyabb órajelen és kisebb tdp-n.
A táp ami van mellé egy LC-power green power táp 80% hatásfokkal 650W al.
Korábban FX8320 al nem volt gond vele és lényegében az alaplappal sem.
Multiméteres mérés szerint is stabil.
Amit észrevettem. Csipkészlet 100% os terhelésnél 60 fok fölé megy és nagyjából 65 foknál megmerevedik a kép mintha az északi híd letiltana.
Érdekes módon a csipkészlet leírása szerint 90 fokig nem lenne szabad gondnak lennie.

Amit próbáltam:
- Csipkészlet újrapasztázás (Ráfért most tovább bírja kicsit.)
- Táp kimérése.
- Ramok egyesével próbálva.
- Mindent le az alaplapról csak rendszervinyó marad.

A fagyások minden alkalommal megvannak.
A rendszernapló kernel-power hibát ír csak, semmi mást.
Azt is a szabálytalan reset miatt.

A melegedés okozhatja? Mit ajánlanátok, hogy megnézzek még?
Esetleg milyen hűtést lenne célszerű adni az északi hídnak? Ami most rajta van elég pici gondolom ehhez a processzorhoz már forszírozni kéne a hűtését.

Megérné egy vízhűtés? Lehet chipkészletet és processzort egyszerre hűteni vízhűtéssel?
Bocsánat az amatőr kérdésért de életemben nem volt még vízhűtésem ezért azt is szeretném megkérdezni, hogy milyet érdemes venni.

Minden választ előre is köszönök!
Remélem, hogy jó topikba írtam. :)

Naoko Satomi

(#4710) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Alaplap Gigabyte GA-B85-HD3-A és az a gondom,hogy mostanában ha kikapcsolom az első újra indításnál boot előtt leáll de amikor ismét elindítom akkor már megy rendesen. Új lap ( pár napos ) most ismerkedek vele lehet,hogy valamit el állítottam a biosban :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#4711) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Üdvözletem, van egy Giga X58A-UD3R

Baromi idegesítő, tegnap óta hibátlanul ment. De van hogy nehezen indul el. Vagy csak próbálkozik végtelen ciklusba. Bios-t frissítettem fel/le. Mitől lehet, hogy ezeket csinálja? Van hogy bios-ból kilépve/mentve már nem indul el a gép hanem csak pörög és be van "fagyva".

Dual bios kavarhat?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#4712) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Melyik lapot használjátok/ajánljátok Skylake alá? Tuning, raid nem kell. Valami B150-re gondoltam.

Köszi!

(#4713) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Üdv!

A system adatokat hogy tudnám kiíratni a gép indításakor? Már mindent kipróbáltam, a full screren logo is ki van kapcsolva. A lap GA-Z170-D3H. Van erre egy külön beállítás BIOS-ban?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4714) csakdzsó


csakdzsó
tag

Üdvözlet!

Hozzáértők véleményét várom.Egy GA-Z68XP-UD4 alaplapom van,és vettem hozzá ssd-t(ADATA SX930)

Namost nem tudom mi a leglogikusabb bekötési mód a SATA csatik esetében.Chipset:z68 Intel.

Intel SATA:

2 db SATA3 (6Gb/s)
4 db SATA2 (3Gb/s)

Marvell 88SE9172 Chip:

2 db (6Gb/s)

Tehát van egy sx930 ssd---aztán egy Western Digital WD10 EZEX(sata3) 1TB,és 2 db DVD íróm.

Mind menjen az intel satákra,vagy mehet valamelyik a Marvellre is?

Előre is köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#4715) bobalazs válasza csakdzsó (#4714) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lényeg hogy az ssd sata 3-ra menjen, meg az 1 terás hdd is. Írók mehetnek sata 2re.
Marvell menjen pihenőpályára.

(#4716) csakdzsó


csakdzsó
tag

Köszi a segítséget. :R

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#4717) -=Fox=-


-=Fox=-
csendes tag

hali

GIGABYTE GA-Z170X-Gaming 7-EU

GIGABYTE GA-Z170X-UD5 TH

Gamingre gondoltam hogy az volna jobb választás kb. egy árban vannak...

(#4718) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv!

Most pakoltam össze egy gépet Gigabyte H110M-S2H alaplappal és bekapcsoláskor nem bootol csak narancssárgán világít az alaplap, mint ebben a videóban.
Egy LC power 420W-os gagyi táp hajtaná, esélyes hogy nem elég neki?
A CPU-nak az alaplapon 2x4-ból csak 1x4 ág van beszúrva (elméletileg elég kellene h legyen?!).

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#4719) partymaci válasza partymaci (#4718) üzenetére


partymaci
aktív tag

Ja igen, bekapcsol és pár másodperc múlva ki, aztán megint be, megint ki..

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#4720) partymaci válasza partymaci (#4719) üzenetére


partymaci
aktív tag

(Táp volt kevés neki)

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#4721) parkour97


parkour97
csendes tag

Sziasztok!

Van egy GA-970A-DS3P alaplapom, és szeretnék rá egy AMD videokártyát, a mostani HD6670 helyett, mert kezdem érezni, hogy kissé elavult... de mindennek amit nézek, PCIe 3.0 foglalat kell, és úgy láttam, hogy ezen az alaplapon 2.0 van. Tudnék használni 3.0-s videokártyát benne? Ha nem, tudtok ajánlani egy-kettő 2.0-sat amit érdemes lehet megvenni? (30 körül gondolkozom)

Ha pedig működik a 3.0 benne, csak esetleg gyengébb teljesítménnyel, akkor azok közül is tudtok írni egy-kettőt? Nincs még tervben új alaplap, de azért szeretnék előrelátó lenni~ :)

A válaszokat előre is köszönöm! ^_^

U.I.: Nem vagyok benne biztos hogy off topic lett-e vagy sem. Ha igen, elnézést ha valakit zavartam vele!

(#4722) Adzo82


Adzo82
tag

Üdv!

Van egy ilyen alaplapom :

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3440#sp

Gigabyte p55 usb3. (i7 880-s van hozzá) A kérdésem az lenne, mivel lehet, hogy rosszul látom, de a specifikációban azt írja, hogy "Support for DDR3 2200/1333/1066/800 MHz memory modules". E szerint, ha én egy 2400 mhz-s modult berakok akkor az 2200 mhz-n fog menni, mivel anyit támogat az alaplap. Vagy tévedek és még alacsonyabban, 1333 mhz-n fog menni? Most jelenleg 4 db 2gb-s modul van benne (összesen 8 gb) ami gyárilag 1666 mhz-s mindegyik, KIT-esek és azonos típusúak, viszont csak 1333 mhz-n mennek.

Kérdésem: sokat jelentene, ha lecserélném őket mondjuk 2x 4gb-s modulra mi 2400mhz-s lenne (és mondjuk 2200 mhz-n tekerne az alaplap miatt) tehát két slotban lenne csak ram a négy helyett. Vagy felejtsem el, mert pénzkidobás és amúgy sem tesz jót a ramoknak, hogy nem a gyári órajelén vannak hajtva (bár ezt kétlem, de azért tévedhetek :) ).

A választ előre is köszi!

Szép napot!

(#4723) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte B85M D3H alaplapom. Biost szeretnék frissíteni de olyan régen csináltam már hogy elfelejtettem hogyan kell :B
Tudna segíteni valaki?

Köszönöm!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#4724) bobalazs válasza dewil666 (#4723) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

csinálsz dos-os pendriveot lemented rá a bios flesselő progit meg a bios fájlt, bebootolsz pendriverol és lefuttatod a progit.

(#4725) mgaben


mgaben
senior tag

Giga alaplapnál tudtommal nem kell külön progi. Ott a Q-Flash.
Elvileg felteszed a bios-t a fat32-es pendrive-ra, más ne is legyen rajta, indítod a Q-Flasht és értelem szerűen megcsinálod. Előtte csinálj azért egy mentést a bios-ról.
Videó hozzá: BIOS Update
Vagy PDF: BIOS Update 2

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#4726) bobalazs válasza mgaben (#4725) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

q-flash nem minden esetben elég, én lapomnál pl. a kvázi uefi biost nem lehet - q-flashel telepiteni csak az adott programmal.

(#4727) mgaben válasza bobalazs (#4726) üzenetére


mgaben
senior tag

Na igen, az uei-vel kapcsolatban nem voltam biztos. Bár itt a videóben is uefi-s frissítés van.
De jó tudni ezt is. :)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#4728) elfelejtette válasza bobalazs (#4726) üzenetére


elfelejtette
veterán

én lapomnál
Ez a Z68-ra vonatkozik? B85M-D3H lapon a legújabb F15-ös bios-t simán felraktam win7 alatt Q-Flash progival... :K

(#4723) dewil666: elfelejtette(d)?! ;] :DD

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#4729) dewil666


dewil666
őstag

Köszönöm srácok a segítséget neki is állok felteszem az új biost. :R

(#4728) elfelejtette

Igen dewil666 elfelejtette :DD

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#4730) bobalazs válasza elfelejtette (#4728) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Igen ez az én lapomra vonatkozik, azért mondom hogy kvázi uefi mert nem lehetett a fejlesztőnek teljesértékű uefi biost irni, hardver nem támogatja.
Lehet amúgy windows alól is frissiteni, olyat is tettem, meg a weboldalon mellékelt progival dosból.
Sőt uefiről, vissza is tértem award-ra ami egy nagyon nagy húzás volt, mert majdnem lehetetlen visszaflesselni.
Spéci progit fejlesztő gyerek írta egyik forumra.

(#4731) dewil666


dewil666
őstag

Sikerült!
Köszönöm a segítséget! :R
Már csak azt nem tudom mi a kettő között a különbség?
FB-ről FD-re frissítettem.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#4732) Csongi2015


Csongi2015
tag

Sziasztok!Jo estet!
Ezt a harmast rendelnem a jovo heten,mi a velemenyetek errol?

Foleg a lap erdekel,eddig 10 evig Gigabyte alaplapokat hasznaltam nagyon meg voltam veluk elegedve azert is esett erre a valasztas.

https://www.pcx.hu/termek/intel-core-i5-6600-processzor-313666
https://www.pcx.hu/termek/gigabyte-ga-b150-hd3p-alaplap-370703
https://www.pcx.hu/termek/kingston-2x4gb-ddr4-2133mhz-hyperx-fury-black-hx421c14fbk2-8-memoria-755617

Minden velemeny erdekel!

Koszonom!!

(#4733) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok, Win10 és Azonnali alaplapos topicban nem kaptam rá választ, így itt megpróbálom:

Nem sokára újrarakom a Win10-et clean installal , mert majdnem 3 éve volt egy Win8-am, utána upgrade-elve 8.1-re, aztán 10-re és közben volt alaplap+proci csere is, vga cserékről nem beszélve, valamint SSD-t is ki akarom cserélni. Amikor az új alaplapot beüzemeltem 8.1-re, akkor sem tudtam, miket kell választani, de most clean install előtt mar a megfelelő értékeket szeretném.
Az alaplapom egy Gigabyte GA-H97-D3H, az UEFI-ben a következő beállításokat nem tudom:

Windows 8 Features: "Other OS" helyett "Windows 8", ezt már a Win10 topicban írták.
Boot Mode Selection: UEFI an... (ami a képen is be van állítva)?
LAN PXE Boot Option ROM: Disabled?
Storage Boot Option Control: Legacy?

(#4734) bobalazs válasza geckowize (#4733) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez így pont jó lesz.

(#4735) geckowize válasza bobalazs (#4734) üzenetére


geckowize
őstag

De írták, hogy Windows 10 esetén a Windows 8 features-nél a Windows 8-at kell beállítani (ami Win8.1-et és Win10-et is jelenti), nem az Other OS-t.

(#4736) bobalazs válasza geckowize (#4735) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is így van és nem hiszem hogy hátrányom származik belőle.

(#4737) geckowize válasza bobalazs (#4736) üzenetére


geckowize
őstag

(#4738) bobalazs válasza geckowize (#4737) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Fast bootot én nem kapcsolnám be, nem tudok DEL-el belépni a biosba.
Lehet hogy van benn valami, de nekem így is 5-6 mp. volt a boot időm, amíg szűz volt a windows.

(#4739) geckowize válasza bobalazs (#4738) üzenetére


geckowize
őstag

Ja fast bootnál kimarad a biosba lépés lehetősége? Akkor nekem sem kell.
Amúgy nem UEFI-t értettél bios alatt?

(#4740) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Gigabyte GA-H170-D3HP alaplaphoz keresek 16 GB (2*8 GB) RAM-ot kb. 20000 Ft-ig bezárólag. Tudnátok segíteni? Előre is nagyon szépen köszönöm

(#4741) mgaben válasza Tappancs2001 (#4740) üzenetére


mgaben
senior tag

hardverapró? ;-)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#4742) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok
Gigabyte GA-H81M-S2H lap kompatibilis az alábbi rammal?
Kingston 4GB DDR3 1600MHz KTH9600CS/4G
köszi.

(#4743) bobalazs válasza tpeter77 (#4742) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Value ram, ez szinte mindegyik lapba jó.

[ Szerkesztve ]

(#4744) tpeter77 válasza bobalazs (#4743) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi.
egyébként mennyire megbízható ez az alaplap? Mert van még két másik versenyző is, nem tudom melyikkel járnék a legjobban:
Asrock H81M-HDS R2.0 , Gigabyte GA-H81M-S2H , MSI H81M-E34

[ Szerkesztve ]

(#4745) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok vennék egy asus fornt panelt, és a Gigabyte z77 lapon elmenne vagy csak asus rog.

(#4746) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Gigabyte GA-F2A88XM-HD3 alaplapom, szeretnék memóriát bővíteni. Igen, nem mai gyerek és válogatós is a ramban, anno volt is lista a honlapon melyik ramot eszi meg. Pontosabban most is van, de az már 3 éves. Kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezzel boldogulni fog az alaplap? Bízom benne, hogy valakinek van ilyen lapja és tud nyilatkozni. :) Köszönöm szépen előre is! :R

Sic Parvis Magna

(#4747) bobalazs válasza 30z.Samu (#4746) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Elvileg megeszi.
Nem pont ez a lapom volt, és 1866-ig bezárólag működött benne minden. Honlapon nem listáznak minden támogatott ramot, ez 1600as és nem ECC tehát elvileg működnie kell.

(#4748) 30z.Samu válasza bobalazs (#4747) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszönöm szépen! :R Egy ilyesmi van most is benne, csak régebbi és 4GB--os. Remélem nem lesz gond.

Sic Parvis Magna

(#4749) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok, van 1 GIGABYTE GA-H81M-D3H alaplapom (LGA1150), ezen van 1 törött és talán több egyengetett tüske is. Socket javítót keresek - lehetőleg Budapesten - tudna valaki súgni?

Samsem

(#4750) Dulifuli2 válasza SamSem58 (#4749) üzenetére


Dulifuli2
újonc

Sziasztok, segítsetek nekem van egy gigabyte H81M-d3H típusú alaplapom, a gépben egy ssd van arról bootol, de szeretném usb-ről bootolttani de nem találok ilyen beállítást. A bootprioriti-nél csak az ssd-t látja bár felajánlja hogy válasszak a + - jelekkel de nincs mi közül választani. Hol és hogyan lehet beállítani hogy az usb legyen az első az ssd meg a második?

köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.