Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) Ryder62


Ryder62
őstag

Sziasztok,

Egy i5 - 6500 processzor és egy GTX 1060 3GB videókártya alá milyen alaplapot ajánlotok? A RAM egy Kingston 2x8 GB ddr4 2133MHz HX421C14FB2K2/16

[ Szerkesztve ]

(#4802) hundai


hundai
aktív tag

Sziasztok! egyik gépemben lévő gigabyte ga-ep35-ds3l 6phase ledes . [link] ugyanez a gondom. bootolni nem akar, képet nem ad 3-at vagy 4et csipog gyorsan 1mp alatt. Mi lehet vele? Sok helyen láttam már a hibát de nem találtak r megoldást

-Wake up Neo!

(#4803) Nonner válasza bobalazs (#4797) üzenetére


Nonner
tag

Felraktam a Win10-et is, minden lehetséges módon, driverrel megpróbáltam feléleszteni a hangkártyát, de semmi... nem látja a harvert...írtam a Gigabíte suportnak is, ők is hasonló dolgokat javasoltak, ne mnem működik, gariztassam... csere lesz.....biost sem enged frissíteni sem az UEFI-nbelül, sem a gyári giga softwareben... nagyon csalódtam a Gigabyteban, jól leadták a minőséget...Asusra váltok.

(#4804) Killer01 válasza Ryder62 (#4801) üzenetére


Killer01
őstag

Részemről ezt: GA-Z170X-UD5
Feltéve, ha lehet kapni... az elődjével (Z97X-UD5H) Haswell vonalon nagyon elégedett voltam/vagyok, sajna mikor Skylake alá kerestem ezt nem lehetett kapni, így Z170X-Gaming 7 lett (ez is király lap, de nekem túl csicsás). :) Esetleg a kistesót is nézd meg, ez se gyenge lap: GA-Z170X-UD3.

[ Szerkesztve ]

(#4805) juhlaci


juhlaci
tag

Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy lehetne e ehhez az alaplaphoz http://compker.hu/termek/28679[link] csatlakoztatni ezt a Videó kártyát? [link] Az alaplapon PCI-E x1 csatlakozó van, a VIDEO kártyán PCI E 2.0x16 os csatlakozó. köszönöm előre is!

Itt szép lehetsz ,de okos nem! Motto: "akinek nincs esze, legyen GPS e"

(#4806) bobalazs válasza juhlaci (#4805) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

PCI-e 3.0 16x 1 db
jobban nézd meg legközelebb.

(#4807) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte B85M D3H alaplapom. Eddig Win7-el használtam tökéletes volt minden hozzá való driverrel. Úgy hozta a sors hogy Win 10-et kell használnom. Viszont ehhez nem találtam USB 3 drivert. Hogyan tudnám megoldani hogy a 3.0 csatlakozóm tudja a maximális sebességet?

Köszönöm a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#4808) dewil666 válasza dewil666 (#4807) üzenetére


dewil666
őstag

Megoldódott. A Win 10 automatikusan felteszi hozzá :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#4809) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Sziasztok,
Ide is írok hátha tudd segíteni valaki!
Segítség kellene a döntésben LGA 1150-es alaplapom tönkre ment,milyenre cseréljem,nem akarok újra váltani,nem akarok beruházni új ramokba és új processzorba sem,csak alaplapra van szükségem!A régi Z87-es volt most Z97-re szeretném de nagy a választék!Úgy 30.000Huf 100€-ig bezárólag!
Javaslatokat várok,játékra kell!
Konfigom:
Gigabyte G1 GTX1070
32Gb Vengeance Ramok 2400Mhz
Core i7 4970K
Intel m2 Intel® 600p 128 GB SSD
Noctua NH-L12 CPU hütő
Thermaltake Smart SE 730W Táp

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#4810) Killer01 válasza Tibroo (#4809) üzenetére


Killer01
őstag

Ilyen csúcs konfignál az alaplapon szeretnél spórolni? :B
Miket néztél eddig?

(#4811) Tibroo válasza Killer01 (#4810) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Szia!
Először is köszönöm!
Ezeket nézegettem:
-ASUS Z97-PRO GAMER
-ASRock Fatal1ty Z97X Killer
-Gigabyte GA-Z97X-SLI
-Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3
-MSI Z97 Gaming 3
-Asus SABERTOOTH Z97 MARK 1 (Nincs M.2 foglalata! :( )
-ECS Z97-MACHINE L337-Gaming

Az utóbbiról nagyon jókat olvastam és csak egy darab van belőle,új 100€!?
Csak nem tudom eldönteni melyik legyen közülük,ami kihajtja a kártyát!?

[ Szerkesztve ]

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#4812) Killer01 válasza Tibroo (#4811) üzenetére


Killer01
őstag

Giga topikban vagyunk + a 97-es sorozat nagyon jól sikerült -véleményem szerint- a Gigának...
Ebből a listából én ezt választanám: GA-Z97X-Gaming 3 :)
ASUS Z97-PRO GAMER jó deszka, de szokásosan túlárazva a'la Asus. Giga vonalon -feljebb is írtam- ezek bitang jó deszkák: Z97X-UD5H; Z97X-UD3H nem "gamer" csicsások, de tudják amit kell, megérik az árukat.

(#4813) Tibroo válasza Killer01 (#4812) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Most sikerül rendelnem egyet 70€-ért még 2,7 év garral GA-Z97X-Gaming3-at,ez is hozni fogja a szintet?Találtam ilyet is Amerikából,de ezt inkább kihagytam Z97X-UD5H!

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#4814) Whaazzup válasza juhlaci (#4805) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.A video kártya linked nekem nem jön be,javítsd.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#4815) juhlaci válasza Whaazzup (#4814) üzenetére


juhlaci
tag

nekem sem jön már be, de rendeltem GIGABYTE GV-N710D3 2GB aktív kártyát. köszönöm

Itt szép lehetsz ,de okos nem! Motto: "akinek nincs esze, legyen GPS e"

(#4816) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!

Van egy EP43 alaplapom, úgy néztem az ezzel kapcsolatos fórum totál halott, azért ide írok. Szeretnék smart fant controlt, mert maxra állítva elég hangos a gép, a kézi vezérlés meg hát nem sokat ér. Van egy olyan gondom vele, hogy valamiért ilyen 30°C körüli értéket ír CPU hőmérsékletnek, aztán ez alapján állítja be a CPU fan-t alacsony fordulatszámra, közben meg a CPU magok felmennek 60-65°C-ra, aztán beszaggat a gép, utána meg újraindul. Van bármi ötletetek ezzel kapcsolatban? Elméletileg minden jól van bekötve meg a BIOS-ban beállítva. Itt vannak további részletek: [link] angolul.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#4817) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Sziasztok!

Segítség kellene az alaplap választásban!
Van pár lap ehhez a konfighoz,:
CPU: Intel Core i5 6600K
VGA: Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming 8Gb
RAM: 4X4Gb Geil EVO-POTENZA DDR4-3000Mhz
SSD:M.2 Intel® 600p 128GB, SSD
TÁP: Thermaltake 730W Bronz

Lapok melyikek tetszenek,de nem tudom eldönteni melyiket!?
Gigabyte Z170X G1 ULTRA Gaming
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3
Asus Z170 PRO GAMING + Ajándék MAFFIA III DVD

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#4818) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!
Elerheto valahogy a kitarolag a B bios hasznalata?
Hiaba irja folul az M bios chip hibas lehet szerintem latszik hogy mar volt forrasztva. Z87n wifi.

:R

Reszletesebben:

Igy kerult hozzam a lap. Raktam bele procit ramot es a bekapcs rovidrezarasa utan 10mp el csak a b bios jon be. Ente, latszolag ujrairja 100% restartol majd ugyan ez....

[ Szerkesztve ]

(#4819) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Vettem egy Gigabyte GA-B85M-D3H lapot, legújabb bios van rajta, és hiába állítom a cpu ventit, mindig 1200max fordulaton megy, pedig a proci csak 30 fokos, feleslegesen pörög annyit.

Próbáltam windows alatt is a kis programmal, de ott sem lett jó :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#4820) Tibroo válasza enginev3.0 (#4819) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Szia!

Mi a ventilátor típusa amit a CPU slotba csatlakoztattál?
Mert lehet az a minimális fordulata a ventidnek!Jártam már így én is sajnos! :(
Próbálj másik ventit rákötni a csatira és próbáld azt szabályozni!?
Ha nem működteti,akkor próbáld külső megoldással szabályozni,bár ez így nagyon "Mezei" !!! :U

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#4821) enginev3.0 válasza Tibroo (#4820) üzenetére


enginev3.0
félisten

Noctua nhd14 alap hutoje, csak 3pines de korábbi asus alaplappal nem volt ilyen gond

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#4822) Killer01 válasza enginev3.0 (#4821) üzenetére


Killer01
őstag

A foglalat 4 pin-es? Akkor ez a gond. Ha a venti 3 vezetékes, akkor fesz-el lehet szabályozni PWM-el nem.

(#4823) enginev3.0 válasza Killer01 (#4822) üzenetére


enginev3.0
félisten

Áh így már akkor értem mi a gond :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#4824) Killer01 válasza enginev3.0 (#4823) üzenetére


Killer01
őstag

Ha jól tudom van deszka ahol képes mindkét "üzemmódra" a foglalat, ezt bios-ban lehet állítani. Ha ilyen nincs nálad, keress egy 3 pines foglalatot, talán azt is be tudod az igényednek megfelelően konfigurálni.

(#4825) Tibroo válasza enginev3.0 (#4821) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Auhh!!!

Akkor a hiba kipipálva,azt nem írtad,hogy 3 pinest csatlakoztatsz egy 4 pines CPU FAN foglalatba!
Ezért sem nem tudtad szabályozni! :K

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#4826) lao


lao
tag

Üdv mindenkinek !
van egy ilyen : GA-Z170X-Gaming 3-EU (rev. 1.0) alaplapom.Ennek az alaplapi hangkártyáját érdemes be üzemelni?Most egy elégnormális hangkarit használok de sajnos felvételnél van benne egy fura nyikorgo hag.Ezért szeretném be üzemelni ennek a lapnak a hangjariját de sajna semmi tapasztalatom sincs , hogy milyen .Mikrofonos füles lenne használva .

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#4827) Tibroo válasza lao (#4826) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Üdv.
Persze,hogy érdemes beüzemelni! :K

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#4828) Killer01 válasza lao (#4826) üzenetére


Killer01
őstag

Nem tudom mit takar nálad a normális jelző..
Nekem GA-Z170X-Gaming 7-EU deszkám van (többek között), nagyon nem estem hanyatt az integrált hangkaritól egy Asus Xonar D1 után.

(#4829) lao válasza Tibroo (#4827) üzenetére


lao
tag

Köszönöm, ilyen a hang kari amit most használok :[link] ha kb . hasonlóan szólna akkor be üzemelném , és remélem nem lenne felvétel közben az a nyikorgó hang amit biztos , hogy a hagkari szed valahonnan össze.

Killer01 : egy kicsit el bizonytalanodtam mert a Gaming 7 az nem egy alsó kategóriás lap akkor a Gaming 3 meg ugye......

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#4830) toki24toki


toki24toki
újonc

siasztok segitség kellene eez az alaplaphoz, és benne lévö proceszorhoz. és ramhoz
alaplap -- Gigabyte GA-M68M-S2P v1----------proceszor----phenom ll x 2 550- ramok kingmax 2 x1 gb az lenne a kérdésem hogy tudnék emelni a ht linken vagy beálitani rajta hogy ne csak 1000 menjen mert a gyárto oldalán az van hogy 2000-ig megy és mindent ha lehet tuningolni az jo jönne ha + 10 % lene azmár nagy öröm lenne, annyit tudok hogy a biosba kel álitani de nem talláltam ijen funkciot- elöre is köszönöm a válaszokat

(#4831) toki24toki


toki24toki
újonc

eröl lenne szó

(#4832) toki24toki válasza toki24toki (#4831) üzenetére


toki24toki
újonc

eröl van szó

(#4833) Killer01 válasza lao (#4829) üzenetére


Killer01
őstag

Nem biztos hogy a hangkari szedi össze, a mikrofonod kábele is simán képes rá. Próbáld meg másik mikrofonnal. Nem azt mondtam hogy használhatatlan az alaplapi megoldás, de nem egy kategória a dedikált hangkarival (zenehallgatás terén legalábbis).

(#4834) lao válasza Killer01 (#4833) üzenetére


lao
tag

Üdv !
rászántam magam és beüzemeltem ,régi hangkari ki stb... az alaplapi hang nem is olyan rossz .az én bot fülemnek :D azért a gigabyte valamennyire össze szedte magát , minden működött elsöre.

Meg szűnt a zaj ,a hangkártya volt a ludas . :: grrrrr

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#4835) konyi79


konyi79
addikt

Sziasztok,
GA-B85M-HD3 -nál ki lehet kapcsolni, kikapcsolt állapotban az USB-k ne kapjanak tápot?
Köszi

(#4836) bobalazs válasza konyi79 (#4835) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

BIOSban ERP-t kapcsold át a másik állásban.

(#4837) konyi79 válasza bobalazs (#4836) üzenetére


konyi79
addikt

:R
Köszi, ez megoldotta.

(#4838) anddroid8205


anddroid8205
csendes tag

Sziasztok,
van egy GA EP45-DS3R lapom, benne egy Xeon 5460 LGA771, 8 GB DDR2, AMD HD 4850, Kingston V300 240 GB, FSP Raider 550. Hónapokig rendben működött, viszont most olyan gondom van vele, hogy mikor elindítom, akkor nem ad képet, csak aprókat kattog (nem speaker), kb. nyolcszor 1 mp-es szünetekkel, majd utána sípol egyet, de marad a fekete kép. Ha ezt követően resetelem, akkor utána elindul rendesen. Ha a BIOS-ban módosítok valamit, mentés után egy pillanatra kikapcsol a gép (ez korábban is így volt, gondolom a BIOS beállítások mentéséhez), majd mikor elindul, megint a halk kattogásokat hallani, aztán megint reset és indul. De így gyakorlatilag a BIOS-ban nem tudok semmit módosítani, mert kikapcsolás utáni indításnál jelentkezik a hiba. Először az elemre gyanakodtam az alaplapon, de kicserélve sem lett változás. Tápot is cseréltem, de nem segített.
Van valami ötletetek? A Clear CMOS segíthet?

Köszi Anddroid

[ Szerkesztve ]

(#4839) Tibroo válasza anddroid8205 (#4838) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Üdv,szerintem cserélj ramokat,vagy teszteld le őket egyesével,amelyiknél nem indul vagy sípol az a ludas! :K

[ Szerkesztve ]

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#4840) anddroid8205 válasza Tibroo (#4839) üzenetére


anddroid8205
csendes tag

Köszi, megnézem, de ha az lenne a gond, akkor nem indulna el egy reset után sem. Legalábbis én így gondolom.

(#4841) Dancs Ákos


Dancs Ákos
csendes tag

Üdv!
Srácok segítséget kérnék.
Adott egy 3 hónapos gigabyte z170 d3hp típusú alaplap.
3hónapig semmi gond nem volt vele.
Egyik napról a másikra elkezdte azt csinálni,hogy első indításnál nem bootol be a gép,nincs pittyenés csak no signal.
Van,hogy ötödik indításra bootol be.Utána minden ok.Semmi gond a géppel.
Ha leállítom pöccre indúl.
Áramtalanítás után ugyanez a helyzet,2-3ik indításra indúl.
Felhúztam a gyári f5 biosra a legfrissebb f20 as BIOS-t
Áramtalanítás után pöccre indúl a gép.Annyi a probléma,hogy van h 20-30 másodperc míg BOOT-ol első indításkor.
Tudnátok segíteni mi lehet a probléma??Miért ilyen tetű lassú az áramtalanítási első BOOT-olás??

(#4842) anddroid8205 válasza Dancs Ákos (#4841) üzenetére


anddroid8205
csendes tag

Nekem is hasonló gondom volt, én is alaplapra gyanakodtam, de végül VGA gond volt, amire nem is gyanakodtam. Nem biztos, hogy az alaplapoddal van baj.

(#4843) -FLY-> válasza Dancs Ákos (#4841) üzenetére


-FLY->
őstag

Folyamatos áramtalanítás mire jó?

[ Szerkesztve ]

(#4844) Killer01 válasza -FLY-> (#4843) üzenetére


Killer01
őstag

Addig sem fogyaszt, bár ez pár W-ot jelent... illetve kondi száradhat a 230-as ágon, mivel ilyenkor nincs hűtés (gyanítom ha nem noném 10 dekás papirtápod van hulladékból összedobálva, akkor ez nem oszt-nem szoroz az élettartam szempontjából).

(#4845) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok! Nem olyan régóta gigabyte(z68x) lap tulajdonos lettem. Milyen segédprogramokat érdemes letöltenem? Van egy tucat, de feleslegesen nem akarok semmit se feltenni, csak aminek van némi haszna. :)

(#4846) Killer01 válasza Don.Corleone (#4845) üzenetére


Killer01
őstag

Hát ezt elég nehéz megmondani, te tudod mire van szükséged :D Javaslom szedd le az összeset és nézd meg melyik mire jó és mennyire jön be. Ha nem tetszik gyalu... ha meg konzervatív beállítottságú vagy, akkor hagyd a fakkba az egészet :DDD

(#4847) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Van egy GA-H170M-D3H alaplapom. F6-os biosal, i5-6500, (2x8GB) 16GB DDR4 2666MHZ (2133MHZ ként érzékeli) GTX970, win10 pro 64bit.

A biost kellene beállítani, hogy stabil legyen. De nem értek hozzá.
Van valakinek ilyen gépe?

A mostani beállítással, torrent mellett, ugrik a gép, lefagy egy másodperc töredékére.. Mintha olyan gyors lenne a gép, hogy időnként meg kell állnia hogy utolérje magát.

(#4848) -FLY-> válasza Bal0924 (#4847) üzenetére


-FLY->
őstag

Nagyjából 3 közös dolog van ezeknél a gépeknél, amik ezt produkálják. Hálózatnál kiugró érték, mikor beakad, torrent, illetve a win 10. Amit meg lehet próbálni, hálókari driver frissítés, kevés szálon feltöltés, vagy off, illetve a defendert próbaképp lekapcsolni mindenestől. Egyszerre csak egy lépést végrehajtani és kivárni, hogy hoz e változást.

(#4849) Bal0924 válasza -FLY-> (#4848) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Mind megvoltak
.
Külön-külön, egyszerre és vegyesen is.
Minden eredmény, zéró megoldás volt..

[ Szerkesztve ]

(#4850) OtrodonTIME


OtrodonTIME
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy haveromnak egy Gigabyte H61M-DS2H alaplapja. Nemrég cseréltünk vidikarit, így most egy Asus R9 280X lenne a gépében, csak akadtak... háááát... problémák.
Mikor áttettük a gépbe (többszöri ellenörzés után) elindítás után a képernyő sötét maradt még a BIOS-ig sem jutottunk el.
A működéshez minden megfelelő: táp, a meghajtók is megfelelő foglalatba kerültek vissza.. már minden fizika hibatényezőt kizártunk de még mindnig semmi. Megnéztük h hátha a vidikari lenne-e a ludas, de az továbbra is jól működik csak ebben a set-upban nem akar.
Szerintetek mi lehet a probléma? Talán egy BIOS frissítés kéne? A válaszokat előre is köszönöm.

Első kerék műhely, hátsó kerék roncstelep...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.