Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) bucsher válasza PofaJenö (#22449) üzenetére


bucsher
őstag

Ez szar, még 20Hz-ig sem megy le. :DDD

In the pipe - five by five!

(#22452) PHM válasza bucsher (#22451) üzenetére


PHM
addikt

De "ingyé" házhoz szállítják. :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#22453) Ati1979 válasza PofaJenö (#22449) üzenetére


Ati1979
veterán

Itt lehet nézelődni ha van lóvé. :DD

(#22454) PR0JECTNR56 válasza Ati1979 (#22453) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Még ha lenne is, akkor sem, a legtöbbjük sajnos borzasztó csúf. :(

(#22455) Ati1979 válasza PR0JECTNR56 (#22454) üzenetére


Ati1979
veterán

Van azért pár amit elfogadnék. :)

Ezt sosem értettem:
A nagyon drága dolgoknak miért kell giccsesen eltérnie a normálistól? Benne van az árban?
Elég gyakori jelenség sajnos... :(

(#22456) PHM válasza Ati1979 (#22455) üzenetére


PHM
addikt

Mert a prémium árnak a kinézetben is meg kell mutatkoznia.
Azaz mindenáron egyedi kinézetűnek kell a cumónak lenni.
Szerintem.
Aztán épp emiatt erősen megoszlanak a vélemények a kinézetet illetően.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#22457) PR0JECTNR56 válasza Ati1979 (#22455) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Elfogadnám én is, de azonnal eladásra küldeném és az árából valami hasonlóképpen minőségi, de kinézetében egy visszafogottabb és elegánsabb szettet hoznék ki, ha már mindenképpen ilyesmire költeném. De lehet csak én vagyok túl konzervatív megjelenés terén. :D

(#22458) raven12


raven12
senior tag

Újabb DX90 firmware port DX50-re

Vicces volt végigolvasgatni a hatalmas összehasonlításokat az első DX90 port, az eredeti 1.2.8 firmware meg az új port firmware között...
Sokak szerint az első port világosabb hangképű, természetesen nagyobb (legalább 1cm^3-el :DDD ) térrel, jobb szeparációval.. Én feltettem azt a drivert, mert tetszett pár szoftveres javítás, mondanom sem kell, a hangban SEMMIT sem vettem észre, de hát persze lehet az én fülem ilyen szar csak :) .
No ez az új firmware ez még brájtabb, tisztább magasak, NAGYOBB TÉR meg minden. Állítólag... :D

Ami engem megfogott és amiért fel fogom tenni, és amiért ezt most leírtam: visszavesz a kijelző érzékenységéből, ami szerintem (is) nagy plusz, és elvileg a kezelőfelület is szebb (még nem láttam, meg ez szubjektív...)

Ja, és 9 napja írták, hogy 2 héten belül most már lesz új hivatalos firmware. Csak hogy ez se vesszen el :))

(#22459) biokox


biokox
tag

Sziasztok dx50 hez milyen fejest ajánlanátok jelenleg gr07 tel hallgatom hangzásban hasonlót keresek zárt Legyen max50k. Ig lehet használt is elöre is köszi a választ

(#22460) Bodz válasza kemcso (#22448) üzenetére


Bodz
nagyúr

"The item (RC-----HK) was posted on 7-Jun-2014 and is being processed for delivery to the addressee. Destination - Hungary" ;)
Dobtam egy 770-et a Sidy HK1 mellé. :D
A találkozó sajnos megint kimarad. :(

[ Szerkesztve ]

(#22461) fattyu válasza Bodz (#22460) üzenetére


fattyu
veterán

ha meglenne még az tdsed érdelelne mit csinál vele :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22462) Ati1979 válasza PR0JECTNR56 (#22457) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát nekem sem tetszenek ezek az extravagáns dolgok. De meg tudnám szokni némelyiket... :))

(#22463) kemcso válasza Bodz (#22460) üzenetére


kemcso
Ármester

Mi alapján lett a 770 és nem a AP100 vagy a Hifiman?
Kár :(

(#22464) Bodz válasza fattyu (#22461) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jó kérdés. Van szivatós fülesem itthon, igaz a másik végéről megközelítve a dolgot, magas impedancia + alacsony érzékenység, ezzel tudom csak kínozni majd.

(#22463) kemcso: A Hidizs végül az ára miatt esett ki. Ezt meg pofára válaszottam a maradékból. Úgyse tudnám egyiket se meghallgatni, szóval ez tűnt a megfelelő módszernek. :)

(#22465) Pixel kft.


Pixel kft.
csendes tag

Akkor mit is kell tudnunk a Fülestalálkozóról ?

Mi készen állunk:
- FiiO X3, X5
- iBasso DX50, 90
:)

Bármilyen a céget vagy a forgalmazott termékeket illető kérdésre szívesen válaszolok. Akár mail-ben akár itt a forumon.

(#22466) szentkuti11 válasza Pixel kft. (#22465) üzenetére


szentkuti11
addikt

Szombat, Repülő Puli Kávézó, 13:00, további infokért gyere a topikba.

(#22467) raven12 válasza Pixel kft. (#22465) üzenetére


raven12
senior tag

(#22469) bucsher válasza raven12 (#22458) üzenetére


bucsher
őstag

Akkor most csütörtökre igérték az új DX50 firmwaret. Találkozóra meg is lesz. Vagy nem :))

In the pipe - five by five!

(#22470) Gyuri16 válasza Gyuri16 (#22167) üzenetére


Gyuri16
senior tag

sansa clip sport - tortenet folyatasa, megjott a varva vart firmware frissites: [link]

a jo:
- szamok sorrendje rendes id3 tagek szerint
- le lehet zarni a billentyuzetet (tartva a vissza gombot)

a rossz:
- maximum 2000 szamot tartalmazhat az adatbazisa (kulon a kulso es kulon a belso memoria). Ez csokkentve lett 4000rol (jo frissites, ugye?)
- vissza gomb most mar egyaltalan nem mukodik tallozasnal. lejatszas utan visszalep a szamok listajara, de utana mar egyenesen a menube megy. nem lehet a szerkezetben felfele lepkedni egyesevel.

kozben sikerult elhagynom belole az sd kartyat is, egyszeruen kiesett az utcan..

a forumon nyiltan le van irva, hogy a sport nem a kovetkezo fejlesztett tagja a termekcsaladnak, hanem egy butitott lejatszo, amit nem is terveznek a clip szintjere hozni. ha ezt tudtam volna nem veszem meg.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#22471) Bodz válasza bucsher (#22469) üzenetére


Bodz
nagyúr

A jövő évire talán... ;] :)

[ Szerkesztve ]

(#22472) fattyu válasza Gyuri16 (#22470) üzenetére


fattyu
veterán

az a 2000 szám szerintem nem érvágás.

nekem legalábbis nem lenne. flacból nincs az memkártya + belső kombó amire ráférne ennyi

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22473) raven12 válasza Bodz (#22471) üzenetére


raven12
senior tag

én optimista vagyok, őszre meg kell legyen! :D

(#22474) Ereshkigal válasza Gyuri16 (#22470) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi az infót, nem követtem az eseményeket... majd dobom is fel.

A 2000 szám nekem (is) "érvágás", bár jelenleg nincs most ennyi a kártyámon, de meg tudnám tölteni (utcára én MP3-at viszek). :U

Az utolsó mondatoddal egyetértek. Azt azért nem gondoltam, hogy ennyire lesz*rják majd. Ezek után nem reménykedem több frissítésben. :(

[ Szerkesztve ]

(#22475) Gyuri16 válasza fattyu (#22472) üzenetére


Gyuri16
senior tag

az engem se kulonosebben zavar, de altalaban egy frissites inkabb fejleszteni szokja a dolgokat nem korlatozni.
viszont az, hogy most mar nem lehet a menuben visszalepni hihetetlen. rogton visszadob a fomenube.

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#22476) pető bá'


pető bá'
őstag

köszönöm a tippeket, segítséget - végül egy Clip + lett belőle, délután óta volt egy 30-40 percem belehallgatni; a kezelését tulajdonképpen 5 perc alatt meg lehet szokni; a hangzása - mivel ez az első minőségi(bb) lejátszóm, így inkább azt mondom, hogy végre meghajtja valami a fülesemet (Xears XE200 Pro) :) egyelőre abszolút elégedett vagyok vele, EQ-t eszembe sem jutott piszkálni.
:R

"... and I hope you have a great day!"

(#22477) .DLL válasza Gyuri16 (#22475) üzenetére


.DLL
veterán

A "vissza nyíl" (balra gomb?) nem léptet vissza? Én ezzel sz*tam Zip->Rockbox felrakása után nem értettem hogy lehet visszalépni. Felcsaptam az online manuált, és meglett a válasz. A fejlesztői gondolom megtartották a külön gomb régi funkcióját, ami Home button volt (pl. Clip+). Tudom tieden nem Rockbox fut, de egy próbát megért hátha hasonlóan csinálták meg.

(P.H.)

(#22478) Gyuri16 válasza .DLL (#22477) üzenetére


Gyuri16
senior tag

ok, igazad van, en voltam a bena. szoval a nagy jobbra/balra gombok (tekeres) mukodnek most mar a menuben (update elott semmit se csinaltak). viszont meg mindig el lehet erni azt a helyzetet, hogy a lejatszobol a vissza gomb egyenesen a menube dob. jo lenne mondjuk a nagy kozepso gombra allitani, hogy mindig a lejatszott listara lepjen. fura modon most az a gomb nem csinal semmit lejatszas kozben

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#22479) bucsher válasza raven12 (#22473) üzenetére


bucsher
őstag

"Hi,
Thank you for your email.
We will release a new firmware for the DX50 next week, the USB-DAC driver will be included.
Sincerely
iBasso Audio"

"Yea! Down to one week after many many two weeks. ;^P"

In the pipe - five by five!

(#22480) raven12 válasza bucsher (#22479) üzenetére


raven12
senior tag

Szegényeket mennyit cseszegetik :D

(#22481) Pixel kft. válasza szentkuti11 (#22466) üzenetére


Pixel kft.
csendes tag

Köszönöm. Ott leszünk.

Bármilyen a céget vagy a forgalmazott termékeket illető kérdésre szívesen válaszolok. Akár mail-ben akár itt a forumon.

(#22482) kemcso válasza Pixel kft. (#22481) üzenetére


kemcso
Ármester

Köszi a lejátszókért!

A sorrend nálam a következő:
X5->DX90->AK100

DX90
Erősítő része a legjobb a hármasból, de hangban nem olyan részletes, mint az AK.
A kezelőfelülete eléggé khm: az érintőképernyő érzéketlen, SD-kártyát cserénél alig akarta felolvasni (saját kártyát egyáltalán nem tudtam megetetni vele, az AK simán olvasta), lassú, stb

X5
Pozitív csalódás az X3 után, hangban a DX90 és az AK alatt van, de kellemes a karaktere.
A kezelőfelülete megszokást igényel, nincs érintőképernyője és a menüben lépkedés érdekes.
Viszonylag nagy.

(#22483) bucsher válasza kemcso (#22482) üzenetére


bucsher
őstag

Az X3 legalább kicsi, de az nekem nem világos, hogy ezzel az X5-tel mit akartak? Nagy, béna, az a tekerő se túl szép, a hangja is FiiO-s...

In the pipe - five by five!

(#22484) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Egy ideig még nem aktuális, de lehet még valahol Sansa Clip Zip-et kapni a neten? Az árukeresők már nem adják ki...

A válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

(#22485) Ereshkigal válasza SunMount3r (#22484) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Hardveraprón találsz.

(#22486) kemcso válasza bucsher (#22483) üzenetére


kemcso
Ármester

Gondolom ekkora házba fért bele :D A tekerős rész igen érdekes, a hangja nekem jóval túlmutat az X3-on. De ha AK-t nem vehetnék tuti a DX90-et választanám ;)

(#22487) royalka


royalka
őstag

Sziasztok. Lassan érkezik a vsonic vsd1 füles és hozzá szeretnék valami belépő szintű lejátszót. Nagyobb igények nincsenek:
-Kezelje a Flac-ot
-Kb 6-8 órát bírjon az aksija
-Minél kompaktabb annál jobb. :R

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#22488) kemcso válasza royalka (#22487) üzenetére


kemcso
Ármester

Sansa Clip+, Zip, Sport

(#22489) royalka válasza kemcso (#22488) üzenetére


royalka
őstag

Ez gyors volt. :R. Ezek akkor már jó hangképűek? Jobb hang driver van bennük mint egy ipod 5th vagy samsung advance-d be?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#22490) fattyu válasza royalka (#22489) üzenetére


fattyu
veterán

korrektül azonos árkategóriában néztél ellenfelet...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22491) royalka válasza fattyu (#22490) üzenetére


royalka
őstag

:)) Árat igaz nem írtam, csak hogy ilyen fülest kéne kihajtani vele. :D (csodálkozok is hogy ilyen olcsóságok is vannak)

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#22492) raven12 válasza royalka (#22489) üzenetére


raven12
senior tag

Mennyit tudsz rászánni? Nyilván nem tökéletesek ezek :)

Egyébként nagyon tudnám ajánlani a Sansa Fuze-t, mint alig drágább, de erősebb, jobb építésű, nagyobb kijelzőjű, jobban kezelhető példányt, ha forgalmaznák még :((( a Fuze+ kaka.

Esetleg, ha nagyobb a keret, valami Cowon, emberek? Csak, hogy ne legyen a Clip rávágva mindenre :D
Nekem egyébként az a bajom a Clip-ekkel, hogy borzasztóan nem tetszik az anyaghasználatuk (ropogós gyenge műanyag) (legalábbis a Zip-nek biztosan ilyen), meg kicsi a kijelzőjük. Persze ha ultrakompakt lejátszó kell, vagy sporthoz kell, ez az ideális...

[ Szerkesztve ]

(#22493) royalka válasza raven12 (#22492) üzenetére


royalka
őstag

Hát olyan 20-30k a plafon, de akkor már szeretnék tényleg egy "nagyon jó" lejátszót. Esetleg a bővíthetőség is jó dolog. Mert ugye itt van a Ipod, ami megint nem volt "occsó", de hangzásba a telefonom megeszi pedig az se egy nívós darab.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#22494) Bodz válasza royalka (#22493) üzenetére


Bodz
nagyúr

Colorfly C3. [link] és [link]

[ Szerkesztve ]

(#22495) PR0JECTNR56 válasza Bodz (#22494) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Bodz, neked van/volt Havi B3 Pro 3 fülhallgatód? Ha igen tudnál róla néhány sort írni?

(#22496) Bodz válasza PR0JECTNR56 (#22495) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem, csak említettem a füles topikban, hogy ilyen is van és szépeket írnak róla. Erről legalábbis, az újabb változat állítólag szarabb lett.

(#22497) PR0JECTNR56 válasza Bodz (#22496) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Értem, köszönöm.

(#22498) SunMount3r válasza Ereshkigal (#22485) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sajnos ott csak szürkét árulnak, nekem narancs v. piros v. fehér inkább megfelelne...

De nem tudja valaki, hogy akkor most kifutó termék, ne is reménykedjek, hogy újra lesz?

(#22499) AGE-T válasza SunMount3r (#22498) üzenetére


AGE-T
senior tag

Hallgass meg egy-két Cowont, aztán vedd meg az egyiket ;)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#22500) Ereshkigal válasza SunMount3r (#22498) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Még előfordulhat, de nem valószínű. Ebay és társai, ha mindenképp kell...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.