Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok , itt is megkérdezem , hátha .

Olyan oldalt keresnék , ahol gépház van szétbontva , méretezve . Olyasmire gondolok , ahol minden oldal egyesével van méretezve és az alapján le tudnám gyártatni az elemeket .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#202) imibogyo válasza tDr1v3r (#200) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem nagyon jó, alakul ez. Még a részleteket hozzáadod és simán jó terv. Amit viszont nem értek, hogy alulra miért nem nagyobb radit tervezel, ha már ilyen hosszú ("mély") a ház. Vagy van már ilyen radid és azt tervezed most is használni?

(#201) Drizzt01: és ez miért lenne érdeke akármelyik gyártónak is? Nem fogják csak úgy kiadni a "blueprints"-eket. Hogy valaki magánúton megtett-e ilyen méretezést azt nem tudom, még láttam ilyet, de hivatalos forrásból szerintem nem nagyon fogsz találni ilyeneket. Egyébként nem csak te keresel ilyeneket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#203) s3toraph válasza do3om (#199) üzenetére


s3toraph
senior tag

Húha, most melyikről is van szó? :P Mutattam egy pár konstrukciót.

Most ez az ami legjobban bejön, de valahogy még nem az igazi (45 x 35 x 32 cm)

A ventiszabályozók (azt tudom hogy elbír 4 ágon 8 ventit) és a DVD írók csak jelképesek, a térfogat kihasználás megbecsüléséhez használom, mint maximalizálás.
Szóval ventiszabályozó egy lenne ami 5,25"-os helyre menne (de ennek nem kell ugye teljes méretű hely, elég ha 5-6 cm van neki ahova be tud nyúlni), és lenne egy dupla 5,25"-os hely, ha mondjuk a későbbiekben jönne egy érintős ventiszabályozó, mert azoknak kell a dupla hely. Tehát meg akarnám hagyni lehetőséget rá, gondolva a jövőre.
A 4 db HDD bracket adott, nem akarnám kettévágni. Ez sínesen szerelhető.
DVD-író 1 db lenne, másik 5,25" helyre mehetne egy mobilrack pl. ha úgy adódik. Vagy hot-swap megoldás számára jó lenne a későbbiekben egy ekkora rekesz. Szintén a jövőre gondolva.
Kell egy 5,25"-ös hely, vagy kicsi, vagy teljes méretben a megvett házból kibontott egyik 5,25"-ös bővítőnek, amiben van 2 db usb csati, valamint egy lyuk floppy meghajtónak, na ezt kidobom és megy bele memóriakártya olvasó, így meg van oldva egy rekeszen belül a dolog. 5,25" helyre jobb lenne mert sínesen szerelhető.
Szóval 5,25"-os helyből minimum 2 kell ami rövid/nem nyúlik be mélyre, és minimum 2 kell normál nagy méretűből (3 nak jobban örülnék).

De holnap körbefotózom napfénynél, milyen alkatrészeim vannak, aztán jobban érthető leszek. Remélem. :R

Elrendezés pedig, alaplap segge asztal közepe felé nézzen, vinyókat ajtó takarja amit kinyitva könnyen kihúzhatóak mivel a kábeleikkel kifelé néznek és sínes a bracket. DVD meghajtó, meg a másik ekkora rekesz is sínes lehetőleg, így ez is könnyen szerelhető lenne. Táp lehetőleg fektetve, de nem muszáj. Rám ne fújjon semmi levegőt.

Az lehet hogy nem férne el minden ahogy van - belelógások, stb. - pedig nagyon igyekszem jól megnézni, forgatom össze-vissza, mi hova fér be, hol van neki elég hely.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#204) HookR válasza s3toraph (#197) üzenetére


HookR
addikt

"Vaaaagy csak az oldala lesz alu egyelőre, de mindenhova duplán rakom, összeszegcselve 8-10 ponton (4 sarok + oldalfelezők négyzet alapú lemeznél), és akkor már 2mm vastag lesz."

Szegecselés helyett össze is ragaszthatod, amivel a 'szendvics' talán még erősebb is lesz és a szegecsek sem éktelenkednének a burkolaton.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#205) Drizzt01 válasza imibogyo (#202) üzenetére


Drizzt01
őstag

Köszi . :R
Sejtettem valami hasonlót .

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#206) s3toraph válasza HookR (#204) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ragasztaniii? :Y Mivel, hogyan?

------

Egyébként, sketchupban tudja valaki, hogyan tudok számokat, betűket beszúrni? Ilyen szövegdoboz szerűen. Be kéne számozni a terveim variációit hogy könnyebben lehessen követni, melyikről is van szó éppen. ;] Vagy rárajzolok egyet ha ilyet nem lehet.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#207) HookR válasza s3toraph (#206) üzenetére


HookR
addikt

Fémragasztóval (jellemzően kétkomponensű epoxy). Előtte persze durva dörzspapírral felérdesíted és zsírtalanítod a ragasztandó felületeket.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#208) OutsideR válasza s3toraph (#206) üzenetére


OutsideR
aktív tag

A Text gombbal
Olyat is lehet vele hogy rámutatsz egy komponensre, és a gombot lenyomva elhúzod az egeret és leteszed a textboxot, amit ezután automatikusan összeköt egy vonal a kijelölt komponenssel.

(#209) imibogyo


imibogyo
veterán

Mai napi barkácsolásom. 3220 grammnyi anyagot vett fel a projekt és végül 52 cm hosszú lett. Így már túl nagy volt levélnehezéknek, ezért végül inkább gyerekként funkcionál tovább. :B

(#210) Pete55555 válasza imibogyo (#209) üzenetére


Pete55555
addikt

Gratulálok, sok locsolót izé, amit ilyenkor szokás kívánok :D :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#211) viperabácsi válasza imibogyo (#209) üzenetére


viperabácsi
addikt

GRATULÁLOK

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#212) jones965 válasza imibogyo (#209) üzenetére


jones965
Modder

Isten éltessen benneteket erőben egészségben!
Gratulálok!

(#213) imibogyo válasza Pete55555 (#210) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönöm itt is mindenkinek! Itt is csak elnézést tudok kérni, úgy mint a barkács topikban is. Nagyon OFF-topik volt a bejegyzés és nem akartam ezzel egyébként a topikot és lakóit sem terhelni, de annyira boldog vagyok, hogy muszáj volt megosztanom az egész világgal. :B

(#214) tDr1v3r válasza imibogyo (#209) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Valakinek sok álmatlan éjszakája lesz a következő hónapokban... ;]

Gratulálok!

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#215) Drizzt01 válasza imibogyo (#213) üzenetére


Drizzt01
őstag

Gratula a gyerkőchöz . :C

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#216) imibogyo válasza tDr1v3r (#214) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi a biztatást. És neked is Drizzt01. :R

(#217) s3toraph válasza HookR (#207) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hmmm ... őszintén szólva a szegecs még mindig jobban tetszik. Nem hinném hogy olyan nagyon ronda lenne pár szegecs.

(#208) OutsideR:
Köszi, kipróbálom.

(#209) imibogyo:
Gratulálok! Erőt, egészséget kívánok nektek! :)

--------

Kb. eljutottam a végleges formához. Asszem sikerül leegyszerűsíteni jelentős mértékben. :DDD
Alapul imibogyo egyik tervéből is merítettem, és van egy hasonló lian li házikó is (formára hasonló, nem belső elrendezésre). Lényegében egy sima kétszintes megoldásnál maradtam, az alaplapot és a bővítőket forgattam be nekem megfelelő módra. :)

Szemből:

A bal oldali 35 x 35 cm alapú, 40 cm magas. Nekem ez jön be jobban most, csak át kell méreteznek 36 x 36-ra az alapját mert így éppen nem jó.
A jobb oldali 36 x 36 alapú, és 36 cm magas, tehát kocka. Ebben is van elég bővítőhely és HDD rekesz, és kisebb mint a másik.

Hátulról:

Vélemények?

Hamarosan megcsinálom burkolással is, ami ígértem, de előbb muszáj volt még egyszer átgondolni. :D

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#218) Pete55555 válasza s3toraph (#217) üzenetére


Pete55555
addikt

Egyértelműen a kocka.

...Szeretem leracsniztatni...

(#219) viperabácsi válasza s3toraph (#217) üzenetére


viperabácsi
addikt

Megkérdezhetem minek ennyi író?Sokkal kisebb hely is elég lenne egy iróval nem?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#220) s3toraph válasza viperabácsi (#219) üzenetére


s3toraph
senior tag

Az csak szemléltetésnek van, mert nem találtam mindenből megfelelő modellt a warehouse-ban. Ahova 3 DVD író beférne, oda befér kényelmesen más is, pl. mobil rack.
3 rekesz kell nekem. 1 az írónak, 1-ben lesz usb frontpanel szerűség + memóriakártya olvasó, 1 pedig arra kell hogy maradjon szabad bővítő, opcionálisan ventiszabályozónak, vagy mobil rack-nek. Összesen 4 db 3,5" rekesz van a kocka házon, 1 db van az alaplap hátlapi csatijai alatt is, azért, hogy a DVD írót ide is, oda is lehessen rakni, ahol éppen jobban kézre fog esni.
Magasságot már nem nagyon tudnék faragni, max 4-5 cm-t hogy minden elférjen. Szélben, hosszban ebben az elrendezésben kell a 36-36 cm.

(#218) Pete55555: :D

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#221) Krisztianby


Krisztianby
tag

Sziasztok szeretnék majd egy teljesen egyedi otaku gépházat összehozni.
Először is azt szeretném megkérdezni hogy így kialakított szellőzés jól enne e?Ha nem mit változtatnátok rajta? Mivel lehetne köröket ^készíteni^ a fémbe?
ez csak egy gyors firkantásom hogy is képzelem el.

A festésre is majd ki szeretnék térni :)

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#222) Pete55555


Pete55555
addikt

Gyors összedobtam egy tervet Bomiboogie-nak :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#223) BomiBoogie válasza imibogyo (#209) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Gratulálok! :)
Micsoda topik, te jó ég, tiszta virtuáltuning. :D

(#224) BomiBoogie válasza Pete55555 (#222) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nagyon jópofa, sajnos nekem nincs lehetőségem barkácsolni, de mindig lenyűgöz a kreativitás. :)

(#225) s3toraph válasza s3toraph (#217) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nagyjából meg van a burkolata. Nem lett valami szép... :O Fémes hatású fekete festést hogyan lehet beletenni? Nem találtam normális textúrákat, hiába kerestem.

Viszont, fából sem lenne olyan rossz. Már valami szép színben, azt nem szeretném hogy beolvadjon a bútorba. Fémből lesz, az a nyag meg van már nagyrészt hozzá, de ha ez kész, az azt követő házikóm szerintem fából lesz.

(#221) Krisztianby:
Szerintem jó a szellőzési terved, kivéve hogy a hátsó ventit az kifújóra tenném, szerintem úgy jobb lenne a légáramlat, a többi venti elhelyezkedését figyelembe véve. Többi kérdésben a barkácsolás topicban hamarabb tudnak segíteni, inkább oda tartozik.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#226) Krisztianby válasza s3toraph (#225) üzenetére


Krisztianby
tag

Rendben.Köszönöm a segítséged!

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#227) Pete55555 válasza s3toraph (#225) üzenetére


Pete55555
addikt

F*sza lesz. Csak lenne már kész :D

(#221) Krisztianby Ahogy s3toraph mondta :K

...Szeretem leracsniztatni...

(#228) Livio válasza imibogyo (#183) üzenetére


Livio
tag

Tudja valaki, hogy mennyire változnak az egyes processzorfoglalatokba való procik magassága az alaplaptól mérve? LGA775-öt tudtam megmérni, az 7,2 mm volt.

Imibogyo a hasznos adatgyűjteményt esetleg kiegészítheted még ventikivágás méretekkel, pl link

(#229) imibogyo válasza Livio (#228) üzenetére


imibogyo
veterán

A procis kérdésre nem tudok válaszolni.
De a képeket majd bővítem. ;)

(#230) HookR válasza Livio (#228) üzenetére


HookR
addikt

7,5mm körül néhány tizeddel. Számolj 8mm-rel.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#231) Livio válasza HookR (#230) üzenetére


Livio
tag

Értem, szóval akkor azért van némi szórás.
Nem tűnik soknak, de ez adott esetben befolyásolhatja, hogy egy házba mekkora hűtő fér be. De gondolom ezt azért a házgyártók is tartalékkal lövik be.

(#232) HookR válasza Livio (#231) üzenetére


HookR
addikt

Ami a foglalatot és a processzort illeti, eleve van egy a szabványban megengedett tűréstartomány: #19923
Aztán a hűtés felfogatási mechanizmusától és leszorítóerőtől függően hajlik az alaplap nyákja is (ami az adott modelltől függően lehet eltérő rétegszámú).
Szvsz tizedmilliméter pontossággal csak CNC megmunkálás esetén érdemes számolni. Saját kezű munkáknál bőven elég, ha 0,5mm-ekre kerekítesz felfele. CPU hűtőknél pedig nézd meg azoknak a jellemző méretét, amelyeket el kívánsz helyezni a házban és annak megfelelően hagyj rá néhány mm-t.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#233) Livio válasza HookR (#232) üzenetére


Livio
tag

Hát :R ! Látom nem kicsit beleástad magad a háttérinfókba.
Elmentettem, köszönöm!

(#234) s3toraph válasza s3toraph (#225) üzenetére


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

2 nap alatt marha lassan (vagy 10 óra alatt) de biztosan haladtam egy egész jót. Közben kifogytam a flexkorongból, elkopott/eltört az összes 4-es fúrószáram, melléfúrtam, benéztem pár dolgot... de a váz már végre félig készen van.
Az alaplapi bővítőkártyák nyílásaiból mindet meghagytam, ami üresen marad az m-atx lap mellett, vagyis az alsó/utolsó 3 db, oda hátlapi usb, meg hasonló bővítőket fogok beépíteni.
Kicsit szűkre szabtam a vázat (36x36x36 cm), 1-2 cm-t még lehetett volna nagyobb minden irányban. De legalább nem nekem kellett levágni méretre, az uniholz-nál rendes volt a fazon, levágta nekem méretre, extra pontosan. :D Összeállítani kb. 95%-osan sikerült, a kockában 2-3 helyen van ahol 0,5-1mm eltérés van a 36cm-ben, a többi pontos lett.
Az illeszkedésben a sarkoknál már töb problémás van (bár nem vészes, 0,5mm vagy ez alatti kilógások, túlérések),de flexel, reszelővel tudok rajta kicsit segíteni. A burkolat remélhetőleg ettől még jól fog felfeküdni, és szépen el is fogja takarni, amit kell.

Most pedig jöjjön pár kép róla:

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#235) Pete55555 válasza s3toraph (#234) üzenetére


Pete55555
addikt

Na végre már látunk valamit :) Alaplapi tálcát én nem vágtam volna le azért, ha már ekkora a ház, meghagytam volna ATX-nek. De te tudod. Hátlapon még gondolom alekítva lesz. Csavaroknak sem ez a végleges pozíciója gondolom.
Jó lesz ez, hajrá :R (Én ezt fával borítanám be ;] )

...Szeretem leracsniztatni...

(#236) s3toraph válasza Pete55555 (#235) üzenetére


s3toraph
senior tag

Bocsi, nem nagyon volt időm rá mostanában. Pedig már nagyon jó lenne ha elkészülne. :)

No igen, de a tálcát hamarabb vágtam el (kb. 6-8 hete), mint ahogy kialakult a végleges házforma és belső elrendezés. Szóval, ez van. Viszont a hátlapi slotok megvágásával nem akartam vacakolni, így is elég volt beszabni a helyre. Viszont, így ugrott a kifújó oldali 20cm venti helye, így már nem fér oda.
Lehetne ATX méretet is beleszabni, de most azért nem vennék megint egy olyan házat, amiből kivágtam.
+ M-ATX vonalon fogok mozogni a jövőben is, nekem fölöslegesen nagy az ATX, erre már rájöttem.

Lesz még csomó minden alakítva, egyelőre addig jutottam hogy kitaláltam, hogyan fogassam ezt így oda, és az alátámasztását, amire fel fog feküdni a tálca, hogyan oldjam majd meg, mert itt is kevés lett a hely magasságra (3-4mm kellett volna még), de elvágni már nem akartam a hátlapból, hiszen így is két oldalról le kellett vágnom a merevítést/visszahajtást, felülről már nem akartam. Hátlapon ios akakítok még valamelyes, bár túl sokat már nem, a 9 cm-es ventihelyre plexit teszek, van vágok oda egy lemezdarabot és így befoltozom. Nem tudom még, ötletek jöhetnek, mit alakítsak rajta. :D

Csavarok ha maradnak, akkor fordítva, befelé lesznek szárral, és előtte a 4-es furatokra rámegyek 6-os vagy 7-es szárral és ezzel csinálok a csavarfejeknek besüllyesztést. 6-os vagy 7-es ajánlott? Vagy 8-as esetleg? 3mm vastag az anyag, elvileg simán megoldható így hogy nem lógjon ki a csavarfej az anyag síkjából.

Ha minden jó megy, itthon is meg tudom oldani a homokszórást a tisztításhoz, aztán meg lefestik nekem a vázat. Alura kaptam egy ajánlatot (árat még nem tudok), miszerint megtudnák nekem oldani gyöngyözéssel, ez valami réteg rá ami megvédi a korróziótol és szép is lesz. Ilyen még nem láttam, de majd elszaladok megnézni valami mintát.

Fából sem lenne rossz kinézete, de fához nem építettem volna ilyen bivaly vázat.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#237) s3toraph válasza s3toraph (#236) üzenetére


s3toraph
senior tag

Bocsi emberek, most tűnt fel hogy az előző hsz-em már OFF volt.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#238) Pete55555 válasza s3toraph (#236) üzenetére


Pete55555
addikt

Nincs bocsánat ;]

20-as venti biztos nem fér el? kicsit előre tolod, az USB csatiktól elférne nem? Vagy előrefele nincs már annyi hely ?
Nem nagy gond mondjuk az mATX méret, csak ha tudom, hogy mATX lap megy bele, én nem tervezek ekkora házat, de a 36 cm sem sok annyira, ha neked megfelel, akkor meg tökéletes. Meg mondjuk neked kell a sok 5.25 és 3.5 bővítő. Egyébként egy VGA-s rendszerhez bőven elég mATX lap.

Alaplapi tálca alátámasztás: rakd a keresztvasakat a merevítők alá, azzal nyersz 2-3 mm-t. Ha nem elég csinálj rájuk hajlítást. 20mm-en a felfogatás, utána egy dupla hajlítás 3-4mm-el lentebbre kerüljön a cucc - és a másik oldalán is ugyanez. Persze ehhez kicsit hoszabb keresztvasak kellenek, és alul kisebb lesz a hely.

Hátlap: én leszedtem az egészet, a szegecseket szétfúrtam, és csak a tálca rész, PCI hátlap, és alaplapi hátlaplemez kerete maradt meg. Ezt rögzítettem a rétegelt lemez hátlaphoz. Te csinálhatnál egy hátlapot hozzá aluból - ha már abból lesz a ház, és ahhoz rögzíted ugyanúgy szegecsekkel, ahogy a gyárihoz rögzítve van, csak így meglesz az előnyöd, hogy vághatsz rá szellőzőlyukat ahova akarsz, és nem kell eltüntetned a 9-es ventihelyet khmm - ugye a táp helyét, mert ugye az volt ott a donor házban :D Nameg szebb is lesz egy alu hátlap, mint gyári lemez.
(mellesleg én nem ezt a házat vettem, hanem a másik típust, de sok különbség nincs)

6-os elég szerintem, de csavar fejtől függ. Majd meglátod, ha kiáll, rámész 7-8-assal. Csak nehogy keresztülfúrd véletlen, akkor meg foghatod a fejed :D

Hajrá !! :R

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#239) szacsee válasza imibogyo (#209) üzenetére


szacsee
nagyúr

Gratulálok és jó egészséget kívánok az egész családnak! :)

(#240) imibogyo válasza szacsee (#239) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi! Többek között ezért is vagyok eltűnve. Ritka amikor komolyabban gépközelben tudok lenni. :B

(#241) s3toraph válasza Pete55555 (#238) üzenetére


s3toraph
senior tag

A jelenlegi formájában nem fér el. Hátra, kiszívóra akartam rakni. Előre, usb-s bővítéshez még odaférne, de ott nem mutatna olyan jól szerintem, plusz akkor át kell variálnom az elejét, többek közt elvágni a sínes 5,25" bracket-et, mert attól nem férne oda egy 20-as venti. De megnézem sketchupba, hogy nézne ki.

Max. 1 db dVGA lesz. Jelenleg csak IGP-t használok.

Alátámsztás: hasonló ötletem támadt, vettem és vágattam laposvasat (20 x 3 x 360 mm) ezt keresztbe alárakom, odacsavarom, így a keresztvashoz alulról felfogatom, rá merőlegesen a síkban, 3mm-el lejjebb lesz ettől, keresztbe rárakok egy másik laposvasat, így szintbe kerül a tálca. Hajtogathatnám is, de olyat még nem csináltam. Ez még így el fog férni szerintem.

Kisebbre nem akartam, nem csak akkor jó egy ház számomra, ha kicsi és praktikus, de az is fontos, hogy könnyen hozzáférjek ahhoz ami fontos, vagy szerelni kell. ezért lett ekkora. Kicsit nagy így kockaként. Igényesen akarnám megcsinálni, hogy ha majd megunom, el tudjam adni, legalább az anyagköltség árán. :))

Értem. Erre nem gondoltam. 1mm-es alulemezem van, az nem bírná megtartani szerintem. De ha gépház oldallemezéből + aluból összefogva vágok méretet, akkor elég erős lehet.

Bakker, tényleg, az a táp helye volt. :DD A táp még meg van, csak a helyet fogja.

Csinálok akkor próbafúrást.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#242) Pete55555


Pete55555
addikt

Most jut eszembe, hogy készülő merevlemez keretemet ide kellett volna írnom. Nem töröltetem, annyira nem OFF ott sem, de berakom ide is :)LINK

...Szeretem leracsniztatni...

(#243) mrbig25


mrbig25
őstag

Üdv Mindenkinek!

Pár napja én is felraktam a SketchUp-ot és sikerült összedobni, hogy mit tervezek a jelenlegi házammal.
A házam belső felépítésével 100%-ig elégedett vagyok, így az megmarad és egy új külsőt fogok ráhúzni. Ehhez két nekem tetsző mITX ház külső jegyeit vegyítettem. Nagyjából így kellene majd kinéznie, ha elkészülök vele:

...

(#244) imibogyo válasza mrbig25 (#243) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha jól látom a kiindulási alap egy Cubitek Mini Cube és az előlapot pedig a Cooltek W1 inspirálta? Egyébként nagyon tetszetős házikó és a terv is profi. Sajnos nekem ritkán van energiám ennyire kidolgozni egy tervet. :K

[ Szerkesztve ]

(#245) mrbig25 válasza imibogyo (#244) üzenetére


mrbig25
őstag

Legelőször az nCase M1 jelent meg hasonló kialakítású előlappal. A Cooltek W1 és a hasonló Lian-Li házak /PC-A51, PC-Q35/ csak ezután jöttek. Ennek az előlapját toldottam meg egy kis saját mintával.
A tetőn lévő ventilátorrács kialakítását pedig a Compact Splash-től loptam.

Amúgy igen, Cubitek Mini Cube volt az alap. Ezt a házat, a tápegységet és a ventilátorokat már kész modellekből szedtem, a többi saját készítés.

...

(#246) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hy!
Átépítés miatt ki kellett fúrnom pár tucat popszegecset. Munkadarab megmunkálása után mivel rögzítsem vissza a házra/házba? Van spéci anyás csavar ilyen kis méretben, vagy mindet ki kell bővítenem 5 milisre?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#247) Pete55555 válasza flymi (#246) üzenetére


Pete55555
addikt

3-as fúrószárral /csigafúró/ kifúrod a szegecset, ekkorák általában a házakban. Aztán helyükre ugyanúgy mehet 3-as szegecs.

...Szeretem leracsniztatni...

(#248) imibogyo válasza mrbig25 (#245) üzenetére


imibogyo
veterán

Tudom, csak amit te alkottál arra hasonlít a legjobban, ezért gondoltam. A többinél mindnél van ami kilóg a sorból. Például az nCase esetében alig látszik a kivágás az IO panel miatt, a többinél meg nincs is, vagy alig. ;)

(#249) HookR válasza mrbig25 (#243) üzenetére


HookR
addikt

Nem tudom, jól látom-e a képek alapján. A felső radiátor csövezésének van elég hely, nem ütközik akadályba?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#250) mrbig25 válasza HookR (#249) üzenetére


mrbig25
őstag

Fejbe már meg van oldva, csak a tervbe elfelejtettem belerakni...de nemsokára pótolom.
A lényeg, hogy Alphacool XT45-ös radiátor van felül, amin vannak kimenetek a ház előlapja felé is és ott lesz összekötve az első radiátorral. Csak a képen található első lemezen (ami fogja a nagy első ventit) nem csináltam meg a kivágást.
Nemsokára javítom és akkor érthető lesz.

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.