Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Pete55555 válasza imibogyo (#50) üzenetére


Pete55555
addikt

Jó hosszú :D - most nem nézem végig, majd holnap, addig is köszönjük :R

Topik on téma: Thermaltake Level 10-es házon gondolkoztam, meg kéne csinálni fából ;] Holnap délelőtt lehet csinálok is egy vázlatot hozzá :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#52) imibogyo válasza Pete55555 (#51) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez még csak az előzetes. ;] :P

Na de most már megyek aludni holnap korán kelek. Meló.

[ Szerkesztve ]

(#53) Pete55555 válasza imibogyo (#52) üzenetére


Pete55555
addikt

Ma se lesz időm megnézni :(

Nade, összedobtam egy szerkezeti rajzot :)

Kicsit le van azért egyszerűsítve, pl 5.25-ös bővítőhely nincs.
HDD-knek kis fiók, tápnak is megvan a kis doboza, az alaplapot elfedő dobozt szekrényhez való kivetőpánttal fogom szerintem megoldani, hogy faszán nyitható legyen, az összes vezeték megy az álló részbe, és lent hátul a kis lyukon fognak kijönni (monitor, tápkábel, stb...) illetve a sata kábelek, is ott fognak menni.
Alu zártszelvényből gondoltam hozzá merevítést, bár ez lehet inkább acélból lesz, mert alut itthon nehezen hegesztek... Csavarozni meg nemnagyon akarom. Az álló részben elfér pár SSD, illetve slim DVD, meg persze a kapcsolók - csak azokat már nem rajzoltam oda.
A hűtésre 2 db 140-es venti fog szolgálni, a fába majd felsőmaróval "rácsot" csinálok(szimpla, egyenes bemarás), és folytatom ott is, ahol nincs venti, tehát az alaplap feletti dobozon oldalról nézve is végig fog futni, csak ott kb 2 mm mélyen marom majd bele, ez fekete lesz, a többi rész, illetve az egész ház fehér, úgyhogy szerintem egész jól fog kinézni. A HDD-k "hűtését" is így tervezem, csinálok felülre, és előre bemarást, ott remélem kap majd elég levegőt, hogy ne főjön meg. Ha mégsem, akkor alulról is kapnak majd rácsot.

...Szeretem leracsniztatni...

(#54) imibogyo válasza Pete55555 (#53) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem baj. Megvár. Na meg aztán azon a szinten ahol már te állsz nem hiszem, hogy túl sok újdonságot tudnék mutatni. Majd talán egy-két későbbi részletesebb videóban. ;)

(#55) Pete55555 válasza imibogyo (#54) üzenetére


Pete55555
addikt

Mennem kell nekem is melózni 2-re :( , 10 kor meg ha hazajövök asszonnyal beszélek.
Azért van még mit tanulnom, a shift-es tengelylerögzítéses dologról nem tudtam pl, pedig nagyon hasznos.

Hozzáteszem, hogy én AutoCAD-et tanultam elég sokáig, (meg műszaki rajz...stb.) lévén gépészmérnöknek tanulok, tehát nem a 0-ról kezdtem :)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#56) Pete55555 válasza Pete55555 (#55) üzenetére


Pete55555
addikt

Na, haladtam kicsit. Így már talán pofásabb.

A HDD, és a táp "dobozát" is hasonlóra szeretném, de azt majd holnap talán :)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#57) adatfalo válasza Pete55555 (#56) üzenetére


adatfalo
senior tag

Igencsak pofás lesz, remélem meg is valósul a projekt. A sok perem, igen nagy felületet ad majd a por lerakódására, de ha már ilyen szép akkor úgyis "szeretgetni" kell minden nap, és csillogni villogni fog :P

Azon gondolkoztál már, hogy milyen anyagból lesz és, hogy hogyan lesz rögzítve?

www.adatfalodesign.hu

(#58) N.Ferry válasza Pete55555 (#56) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Valóban pofás,de ahogy adatfaló is mondja,iszonyat sok port fog így benyelni szerintem. :U
Mondjuk ha valahogy tudnál egy vékony szűrős rácsozást kicsit beljebb rakni az oldalainál lehet jobban járnál,kevesebb por,meg talán kisebb zaj is lenne.
:R

Walking Dead

(#59) Drizzt01 válasza Pete55555 (#56) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ez a kuckó egy kicsit erre emlékeztet .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#60) N.Ferry válasza Drizzt01 (#59) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Ez mennyire szép! :Y
Nagyon lassan haladok én is a tervekkel,majd nemsokára ledobok 1-2 képet,aztán kérek véleményt. :)

Walking Dead

(#61) Drizzt01 válasza N.Ferry (#60) üzenetére


Drizzt01
őstag

Nekem is tetszik , csak amit csináltam házat sajna le kell cserélnem kisebbre , mert a párom egy kicsit nagyolja . Az új , az 3 cm-rel rövidebb és 4-gyel alacsonyabb . ;]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#62) Pete55555 válasza Drizzt01 (#59) üzenetére


Pete55555
addikt

Hmmm, nem is rossz ötlet, igazából mikor írtátok itt, hogy sok lesz a por én is egyből arra gondoltam, hogy plexi lapokat kéne odaraknom, erre ittvan ez :D
Majd meglátom hogy lesz, viszont úgy néz ki rétegelt lemezből lesz, mint a mostani házam.
Gondolkozom azon is, hogy ATX lapot rakjak bele, ez már úgyis elég nagy "építmény" + pár centi nem számítana annyit.
Egyébként a Thermaltake level 10-es házáról vettem az ötletet.

(#58) N.Ferry A ventiknél lesz porszűrő ez biztos, de a por akkor is lerakódik majd oldalt, meg elöl-hátul is valamennyire. Majd kitalálom mit kezdjek vele, max minden nap takarítom :DDD

(#57) adatfalo Rétegelt lemezből csinálom nagyon valószínű, ahogy fentebb írtam.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#63) Pete55555 válasza Drizzt01 (#61) üzenetére


Pete55555
addikt

Nemááár 3, és 4 centi miatt ? :(

...Szeretem leracsniztatni...

(#64) imibogyo


imibogyo
veterán

Lassan én is dobok fel képeket. Egyelőre kedvcsinálónak régebbi terveket fogok sorra posztolgatni, hátha ötletet adok valakinek. De majd készülnek újabbak is.

Amúgy a videóra szinte senki sem jelzett vissza semmit. Volt valami haszna? Elfogadható minőségű volt? Vagy feleslegesen dobtam el 3-4 órát a forgatásra? :U

Mondjátok nyugodtan, csak akkor nem dolgozom vele, ha nincs értelme. Tudom, hogy sok hiba van benne (egér kurzor valamiért nem akart mozogni, csak maga a kurzor kinézete változott mindig, de ettől még szerintem simán követhető volt), meg egy picit össze-vissza is lett (éjszaka forgattam), de nem volt időm "forgatókönyvet" írni, így mondtam ami eszembe jutott. :B

(#65) Pete55555 válasza imibogyo (#64) üzenetére


Pete55555
addikt

Jól megdugtad a pci-e portot ;]
Egyébként jó lett szerintem, pl a vga kártya illesztésével megszenvedtem én is, mire rájöttem hogy kell. Ha lett volna ez a videó, nem szenvedek annyit :D

Még annyi szerintem nem hangzott el, hogy érdemes megtanulni a funkciók gyorsgombját, pl forgatás "o", vonal "l" így gyorsabban lehet haéadni sokkal, mintha folyamatosan eszköztárba kattintgatnánk.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#66) N.Ferry válasza imibogyo (#64) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Nekem sajnos csak a hétvégén lesz elég időm megnézni,utána tudok nyilatkozni. :)

Walking Dead

(#67) imibogyo válasza Pete55555 (#65) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen aki szereti a gyors-gombokat annak mindenképp érdemes. Én nem szoktam nagyon használni őket, mert enélkül is elég gyorsan megy minden. A videóban nagyon lassan dolgoztam, hogy követhető legyen, ha nem kell közben beszélnem is, ez egy 5 perces videó lett volna.

De összeírhatnád a legfontosabbakat és akkor mehet majd első hsz.-be, úgyis haladok szép lassan azzal is. Szerintem hétvégére már összeáll valami. Nem lesz hosszú, nem azért készül lassan, csak nincs időm. :B

(#66) N.Ferry: ok, nem lecseszésből írtam, csak elég sok munka van vele és feleslegesen én sem szeretek dolgozni, mert ez értékes időt von el a saját dolgaimtól és a családomtól. Persze ha hasznos én van értelme, akkor szívesen csinálom. :K

(#68) Pete55555 válasza imibogyo (#67) üzenetére


Pete55555
addikt

1: A család az első (jó, amúgy a barkács-gány-tákolás az első, de ők hadd higgyék azt, ők az elsők ;] )
2: Épp ezért nem érek rá most hétvégén asszonynál leszek
3: Hétfőn lesz egy kis időm, akkor majd összeírom a fontosabbakat, ha addigra nem teszed meg :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#69) N.Ferry válasza imibogyo (#67) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Mindenképp hasznos!
Egyébként azt hogy tudom elérni hogy egy üveg vagy plexi mögött látszódjon a többi alkatrész?

Walking Dead

(#70) Drizzt01 válasza Pete55555 (#63) üzenetére


Drizzt01
őstag

Nem akartam kisebbet , ráadásul csak ekkorában fér el a 2 db radi . ;] ;]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#71) imibogyo válasza Pete55555 (#68) üzenetére


imibogyo
veterán

1, 2: Hát nálam gáz, mert mindig mellettem van ( ;] ), így mindig tud osztani, ha a barkácsolást választom ő helyette (persze sarkítok, eléggé támogat ebben a hobbiban). Februárban pedig jön családunk legifjabb barkácsoló-gányoló palántája, ifjabbik Imre, így most amiatt is nagyon sok az egyéb teendőm, valamint kötelességem (gyerekágy készítés, terhes feleség válláról amit csak lehet levenni stb.). :K
3: Ok. Majd igyekszem én is. :R

(#69) N.Ferry: jelöld ki a teljes lapot, vagy alkatrészt (ha csoportban vannak, akkor menj bele a csoportba (Edit group) és úgy jelölj ki mindent. Apró tanács: a legjobb ha nem készítesz több szintű csoportokat, tehát csak egy csoportod van (max még egy sub-csoport mondjuk a négy lécből álló keretednek, azután már csak az alap modellek legyenek, ez nagy mértékben megkönnyíti az utólagos színezéseket).

1: Ha egyszínű a modelled, akkor a "Shift+Festékes bödön" kombóval (három pötty a festékes bödön kurzora mellett) kattints valahova a kijelölt alkatrészeken (természetesen a kijelölt "translucent" materiallal --> videóban van festegetés). Így mindent átfestesz egy lépésben.

2: Ha nem egy színűek akkor kattints végig minden oldalt. Vigyázz, ha a belseje más színű a testeknek, mint a külseje, akkor azokat is külön át kell festeni, különben kívülről mondjuk belelátsz a testbe, belülről meg nem látsz ki. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72) N.Ferry válasza imibogyo (#71) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Na akkor estére megvan a feladatom! :)
Egyébként mozgó alkatrész modellezése nincs a progiban nem?

Walking Dead

(#73) imibogyo válasza N.Ferry (#72) üzenetére


imibogyo
veterán

Van ilyen lehetőség, de ilyen célra én más programokat szoktam használni, tehát mélységében nem ismerem. Annyit tudok, hogy "Scene" vagyis jelenet alapú az animáció és nem modell alapú (ez elsődlegesen kameramozgáshoz jó). Tehát nem a modell mozgását animálod le közvetlenül a modellből, hanem ilyen stopmotion-ös technikával kell dolgozni.

Szóval jóformán képkockánként animálsz (de a program kiszámolja a köztes lépéseket egy-egy jelneten belül, tehát neked csak az első és az utolsó állapotot kell megadnod az adott jelenetnek, például, hogy "kinő a földből egy kocka"), de egy videó jobban szemlélteti ezt, mint ahogy elmondom. Itt van egy profibb lépésről-lépésre videó egy animáció készítéséről, ami már nem frame-by-frame tevhnikával készült, hanem "section plane"-el.

Ha az animációt a kameramozgásra akarod megtenni a köztes mozgását ki tudja számolni a program magától (ilyenkor ténylegesen Scene-eket kell létrehoznod, tehát nem Section Plane-el dolgozol), így egy körbejárós videó nem egy nagy kunszt. Ilyet már én is csináltam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#74) N.Ferry válasza imibogyo (#73) üzenetére


N.Ferry
senior tag

ehh az animálást asszem hagyom egyenlőre,de nem sikerült amit akartam.
nem festeni akarok,hanem azt szeretném hogy ha van egy plexi üveg az mögött látszódjon a belső tér.
bocsi ha idiótán fogalmazok :B :U

Walking Dead

(#75) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Úgy érzem hogy ide is sűrűn fogok látogatni... :D Mentve is a kedvencek közé.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#76) s3toraph válasza imibogyo (#64) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hamarabb nem volt időm írni, sorry. Szóval: szerintem jó lett, nagyon érthető, ami külön tetszik hogy úgy magyarázod, hogy mondod is, mikor mire, mit nyomtva kattintson az ember, ezt így remek, tök jól meg lehet tanulni a kezelést! Külön köszönöm hogy kitértél a kérdéseimre! :R Ezzel a módszerrel kíváncsiságból majd összerakom a házam újra, vajon mennyivel lesz kevesebb idő. Amúgy annyira amatőr voltam hogy nem jutott eszembe ilyen formán használni a "magasságnövelést", mennyivel egyszerűbb lett volna. :W

(#65) Pete55555:
Ezt én is akartam írni, a forrógombok jól jönnek, ha pl. sokat forgatok, és húzok 1-1 vonalat, felváltva, marha fárasztó cikázni az egérrel a monitoron.

Imibogyo: A másik, hogy a kezdeti konfigot is beleraktam volna, ami érdemes beállítani a progin mert gyárilag nem jó, pl. a hardveres gyorsítást.
Vagy, a gyorsgombok, és a beállítások mehetnek az első hsz-ba.

Többi szerintem rendben volt. Egy kezdőnek fél óra alatt így többet tudsz mutatni ezzel a videóval, mint 2-3 délután alatt amire jutna egyedül, próbálgatásból és angol videók nézegetéséből, szóval egyértelműen volt értelme vele foglalkoznod!

Apropó, milyen konfigod van(CPU, RAM, VGA)? Nálam koránt sem annyira folyamatos semmi, mint nálad, igaz csak egy liano-m van és az IGP-jét használom (most meg egy IBM T60-at mert még nem sikerült másik házat szereznem ideiglenesnek... :W )

(#56) Pete55555:
Szép lesz, tetszetős, nekem bejövős ez a design, csak kérdés, vajon mennyire lehet jól szerelni, kitisztításhoz mennyire lehet hozzáférni az alkatrészekhez.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#77) Pete55555 válasza s3toraph (#76) üzenetére


Pete55555
addikt

Szerelni lehet majd, az alaplap feletti "doboz" egyben le fog jönni. HDD-k előlapja, és teteje egyben le fog jönni, tápnál szintén. Meg a másik oldalon is egyben lejön a panel, tehát gond nincs.
Porszűrő lesz mindenhol ahol bejuthatna a por, de mivel könnyű lesz szerelni, takarítani is könnyű szétszedni - de mondom a por nem fog bejutni. Annál inkább fog kivülről porosodni, de hát ez van. Közben megoldottam a HDD-k szellőzését is, csak még a fedlapjuk nincs kész, de majd dobok fel képet amint tudok.

...Szeretem leracsniztatni...

(#78) Stirlitz válasza imibogyo (#64) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ez teljesen jó videó lett, és folytathatnád is :R , mert addig már eljutottam, hogy letöltöttem a progit, de elsőre továbbra is a ceruza meg a papír a barátom. Én a videót most néztem meg, így már azért sok minden világos lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#79) s3toraph válasza Pete55555 (#77) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem, akkor várjuk majd a képeket, érdekel milyen lesz végül! :)

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#80) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Hali ,most volt időm megnézni a videót . Remek lett , nagyon sok dolgot tanultam belőle . Viszont azt szeretném kérdezni , ha letöltök egy modellt , pl egy alaplapot , hogyan tudom nagyítani , mert elég kicsiben hozza ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#81) zolee5016


zolee5016
őstag

Sziasztok....nem megy ez nekem...valami help jó lenne az 1. hsz-be erről a kecsup -ról :D
Ha már itt vagyok...lassan legyártanám a cuccot a gépemhez...anyag megvan,a ventillátorgyűrűket meg 51 dodós vétel helyett inkább megcsinálom....
Szóval kecsapba kb látnám ,hogy nézne ki...valaki hozzáértő összedobná?
Adatok..
HAF-X eleje ,teteje kuka
a terv :DDD :DDD bénabéla módon
LINK
A zsalut anyagából kivágva,csinálnám..de lehet külön keretbe jobban nézne ki....10-12 db fér el aszt hiszem....

A ventigyűrűk ilyenek leszenek by Zolee koppintósba
LINK

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#82) imibogyo válasza N.Ferry (#74) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen de ezt a plexi esetében pont "festéssel" éred el. Átlátszó "festékkel" kell bevonnod a modellt, hogy látszódjanak mögötte az alkatrészek. Nekem is több házamon van "füstplexi", hogy látszódjon mögöttük az alaplap stb.. Nézd meg a terveim között. ;)

(#75) tDr1v3r: jöhetnek tervek is rajtad kívül. :B

(#76) s3toraph: na akkor örülök. Egyébként csak azért érdekelt ennyire a visszajelzés, hogy van-e értelem csinálnom. A sebességre visszatérve gondolkoztam rajta, hogy megmutatom ténylegesen mennyi idő alatt készítek el egy tervet, tehát amikor nem "oktatok" közben. Úgy sokkal-sokkal gyorsabb, viszont természetesen jóval követhetetlenebb is.

A kezdeti konfig részből egy későbbi részben csak a menü átszerkesztését és a hardveres gyorsítás bekapcsolását gondoltam megmutatni. Nagyon mást nem is állítottam rajta.

A konfigomat láthatod az adatlapomon: ;)
- i7 3770k stock
- 16 GB RAM
- 7970
- 120 GB SSD Win 8.1
- 3000 GB HDD - adatoknak sketchup modellek is innen futnak

(#78) Stirlitz: ok, köszönöm. Sok pozitív visszajelzés jött, biztosan lesz folytatás. A következő videóban a rajzolásé lesz a főszerep, említés szintjén volt az első videóban is, de majd most mélyebben is belemegyek. :K

(#80) Drizzt01: :R Átméretezéssel tudsz letöltött modellt is átméretezni, vagyis Menü --> Tools --> Scale és utána húzogatod a kis zöld pöcköket. De #28-ban részletesen leírtam N.ferry-nek válaszolva.

(#81) zolee5016: már írtam többször, hogy készül az első hsz. csak nagyon el vagyok maradva (ma is dolgozom itthonról :( ). Este lehet össze tudom dobni neked a tervet, majd igyekszem. :R

[ Szerkesztve ]

(#83) Drizzt01 válasza imibogyo (#82) üzenetére


Drizzt01
őstag

Köszi , figyelmetlen voltamm . :B

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#84) N.Ferry válasza imibogyo (#82) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Akkor lehet hogy csak rossz festékeket választottam ki,mjad nemsokára megnézem,és a videót is megtudom ma nézni végre. :)

Walking Dead

(#85) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Megnéztem a vidit,teljesen korrekt minden eddigi kérdésemre megadja a lehető legjobban megmagyarázott választ.
Köszönöm! :R

Walking Dead

(#86) s3toraph válasza imibogyo (#82) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ja tényleg, nem is néztem. :P

Apropó, milyen egered van? Nekem egy logitech lx 710-es szettem volt, azzal úgy ahogy felismerte a win7, ment az a funkció, hogy a görgőjét nyomva tartva és közben az egeret mozgatva lehetett forgatni a képet (orbit eszköz), utána meg simán bal gombbal meg rajzolni (pl. line eszköz). Nem kellett gyorsgombozni vagy az eszköztáron kattintani rájuk. A mostani sima egyszerű usb-s egerem (régi lexma laser mouse), ezt nem tudja. Igaz nem is lehet lenyomni a görgőjét, ill. nem is dönthető a görgője jobbra-balra. Elég zavaró, mert ez nagyon kényelmes volt a logitechnél. Szóval, arra akarok rákérdezni, hogy tudomásod szerint be lehet-e állítani valahogy a programban a forgatást valamihez az egéren manuálisan (pl. két gombot egyszerre nyomva tartva forgasson), vagy teljesen egérfüggő as dolog és automatikus? Vagy legalább egy olyan jól jönne, hogy pl. nyomva tartok egy gombot, addig forgat, aztán ha elengedem, meg az eredeti eszközt használom tovább amit kijelöltem. Tehát a forgatást hozzárendelni így egy billentyűhöz.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#87) tDr1v3r válasza imibogyo (#82) üzenetére


tDr1v3r
veterán

First on paper. :)) Majd ha valami épkézlábot sikerül összedobni akkor dobok be, de egyelőre csak funkciók meg egyes elemek (HDD tray, ilyesmik) amikről biztos tervem van, de azokat meg külön nem publikálnám egyelőre.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#88) s3toraph válasza s3toraph (#86) üzenetére


s3toraph
senior tag

Imibogyo: Na, megcsináltam a házam keretét L szögvasból rajzolva úgy ahogy mutattad. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt, így kész lettem 8-10 perc alatt, de frissen 5 perc lett volna! :Y :Y Na , most már úgy néz ki, sikerül gyorsan haladnom a rajzolással az eddigi csigatempómhoz képest. Köszönöm még egyszer, nagyon sok időt spóroltál meg nekem a jövőre nézve! :R

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#89) imibogyo válasza N.Ferry (#85) üzenetére


imibogyo
veterán

Na akkor volt értelme. Jövő héten jön az új rész részletesen a rajzolásról.

(#86) s3toraph: A4-Tech X6-80D. Egy kb. 3000 Ft-os példány. Semmi extra de a célnak megfelel. A görgője nekem sem dönthető. Gyorsbillentyűnek "o" betű a forgatás, majd bal egérgombbal tudsz forogni. Nem vált vissza automatikusan, "space"-el váltasz vissza kijelölésre.

(#88) s3toraph: :R

(#87) tDr1v3r: ok. Azért várjuk majd. ;)

(#81) zolee5016: bocsi, kicsit elhúzódott a dolog, de még egy fél órája is dolgoztam. :((( Tessék itt van egy gyorsban összedobott terv. Remélem jól értettem amit szerettél volna elérni.

[ Szerkesztve ]

(#90) zolee5016 válasza imibogyo (#89) üzenetére


zolee5016
őstag

:C ez fantasztikus!!!!!!!! Pontosan ilyen az elképzelés!
Nagyon várom az 1.hsz.t ezt a progikezelést meg kell tanulnom!!!

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#91) Pete55555


Pete55555
addikt

Nos, ilyenre gondoltam a HDD-nek először...
Szerintem hülyén néz ki... Vízszintes csíkozás kellene neki nem? Vélemények?

Szerk: Sőt! A HDD-ket egy nagy rekeszbe fogom rakni, nem 2 kicsibe...

A hűtést így gondoltam megoldani:

Másik oldalról 12-es venti nyomja a levegőt, csinálva van a levegőnek egy kis "csatorna" rajta lyuk, ahol a HDD-khez mehetnek a kábelek. Jöhetnek a vélemények erről is. :R

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#92) Pete55555 válasza Pete55555 (#91) üzenetére


Pete55555
addikt

Meg is van:

Ugye, hogy jobb? :D
És így még a ventit is lehet, hogy előre fogom rakni a rácshoz, a meleget meg kifújja majd az állórészbe valahova, azt jónapot :)
Ja, és így 3db 3.5-ös hdd is elfér :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#93) Pete55555 válasza Pete55555 (#92) üzenetére


Pete55555
addikt

És kész^^

...Szeretem leracsniztatni...

(#94) N.Ferry válasza Pete55555 (#93) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Szerintem marha jó lett,még dísznek is tökéletes! :Y :C :R

Walking Dead

(#95) Drizzt01 válasza Pete55555 (#93) üzenetére


Drizzt01
őstag

Jól néz ki . Kíváncsi vagyok milyen lesz élőben . :C

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#96) Pete55555 válasza Drizzt01 (#95) üzenetére


Pete55555
addikt

Köszi :R
Még majd meglátom, azt se tudom mikor kezdek neki, addig még lehet alakul egy kicsit.

...Szeretem leracsniztatni...

(#97) Drizzt01 válasza Pete55555 (#96) üzenetére


Drizzt01
őstag

Biztos hogy fog . ;] Nálam is volt egy terv , igaz fejben , de ahogy készül , folyamatosan változik . Most csak a váz ami az eredeti terv volt .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#98) N.Ferry válasza Drizzt01 (#97) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Mintha én írtam volna... :DDD
Az eredeti tervből eddig kb. a váz fele maradt hű az eredetihez... :U

Walking Dead

(#99) imibogyo


imibogyo
veterán

Én is berakok egy régebbi tervet, pusztán gondolatébresztőnek. Passziv viz, GPU nélkül. Hátha valaki ihletet kap. Nekem 2 év alatt nem sikerült tőle. :B

[ Szerkesztve ]

(#100) N.Ferry válasza imibogyo (#99) üzenetére


N.Ferry
senior tag

és hol a terv? :)

Walking Dead

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.