Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) tDr1v3r válasza N.Ferry (#100) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Kattints a kép helyére.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#102) N.Ferry válasza tDr1v3r (#101) üzenetére


N.Ferry
senior tag

én semmit se látok sehol sem... :U

Walking Dead

(#103) tDr1v3r válasza N.Ferry (#102) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Akkor katt ide.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#104) imibogyo


imibogyo
veterán

Bocsi mindenkitől, még szoknom kell a Skydrive-ból linkelést. Hozzá vagyok szokva a Picasa-s linkeléshez. Természetesen az amit tDr1v3r berakott link az a helyes. De megpróbálkozom vele ismét, remélem így már látszódik mindenkinek.

(#105) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Nagyon jó ötlet, ha végetér a vizsgaidőszak, elkezdek tervezgetni :) először csak átalakítás, aztán teljesen új ház :)

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#106) N.Ferry válasza tDr1v3r (#103) üzenetére


N.Ferry
senior tag

okés,megvan most már látom ígyis-úgyis :D

Nagyon jó egyébként,olyan kis erőd feelingje van. :K :R

Walking Dead

(#107) imibogyo


imibogyo
veterán

Nagyon megültetek. :D
Tessék itt van még egy régi tervem a "kenyértartó". :B

Ezek közül amiket ide bedobok természetesen bármit lophattok, ha még eddig nem mondtam volna (vagy még nem tettétek volna meg ;] ), ötletet, vagy komplett tervet is ha valakit érdekel. Azért teszem őket "közkinccsé", hátha valakit megihletnek. Sajnos amikor tervek szempontjából termékenyebb voltam sem volt időm őket megvalósítani. Ez azóta sem változott.

Ja és készülget az újabb videó is. Azért csak készülget mert még nincs kész a "forgatókönyv" amit most mindenképp szeretnék, hogy ne legyen annyira összecsapott, mint a múltkori. ;)

[ Szerkesztve ]

(#108) N.Ferry válasza imibogyo (#107) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Nekem most valóban megült kicsit a projekt,eléggé összeszaladtak a melók :s
Az a legnagyobb bajom,hogy sokmindent közben találok ki,és sokszr lehet átméretezni mindent... :D
Arról nem is beszélve,hogy vigyázni kell arra is,hogy méretarányos legyen,tehát ha egyszer kész lesz,le is tudjam gyártani :)
Nem egyszerű ez... :D

Walking Dead

(#109) viperabácsi válasza imibogyo (#107) üzenetére


viperabácsi
addikt

Üdv

Megnéztem a bemutató videódat és azon felbuzdulva , le is töltöttem a programot .Most próbálgatom majd , mire jutok vele.Szerintem az a videó is tökéletes volt. :C

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#110) imibogyo válasza N.Ferry (#108) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát igen ez egy nehéz szakma. :B

(#109) viperabácsi: köszi. Várom a munkáidat. Meg persze a kérdéseidet is, remélem tudok rájuk válaszolni. :B

De hogy ha már itt vagyok, megosztok egy másik régebbi projektemet is (igazából ez egy ház két féle megoldása, egyszer vízzel, egyszer léggel). Ezeket amúgy csak azért dobálgatom be, hogy akik nem látogatják sűrűn a topikot, azok is hátha kedvet kapnak egy kis tervezgetésre. Ha már csak pár elborult ötletet látunk egymástól nagyon beindulhat az ember fantáziája. Ezért is tartom fontosnak a rosszul, vagy rosszabbul sikerült terveimet is megosztani, mert rész ötletek lehetnek benne, amik másnak tetszenek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#111) s3toraph válasza N.Ferry (#108) üzenetére


s3toraph
senior tag

Én is így vagyok vele. Pl. nagy nehezen legyártottam a házam keretét, erre most megint újítottam a terven - ami még lehet kap még egy kört mert aludtam rá egyet - szóval venni kell másik L szögvasat, mert új keret kell... nem egyszerű... már mennyi időt beleöltem a tervezésbe, te jó ég...

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#112) N.Ferry válasza imibogyo (#110) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Azért irigyellek,hogy ilyen fasza házakat tudsz tervezni... :B :D

s3toraph : De legalább majd a végeredmény tökéletes lesz! :DD

Walking Dead

(#113) Supr@


Supr@
senior tag

na, gyorsan el is mentem ezt a topikot, ugyis epp sajat "haz" epitesen gondolkodok, csak annyi otlet van, hogy nem jutok dulore:)

(#114) s3toraph válasza Supr@ (#113) üzenetére


s3toraph
senior tag

Rakd össze ezzel a programmal ami ötlet tetszik, aztán meglátod 3D-ben, mi életképes ezek közül, ill. mi fér meg egymás mellett. Egy idő után papíron nem lehet követni, átlátni a dolgokat, ez a progi nagyon sokat segít a tervezésben.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#115) Supr@ válasza s3toraph (#114) üzenetére


Supr@
senior tag

Hat, most jatszottam vele egy orat, kiderult hogy sik hulye vagyok hozza:) egyenlore marad a papir ceruza:)
Ha elkeszulok a tervekkel, lehet megkerek majd egy hozzaertot csinalja meg a progiban nekem, termeszetesen egy kis anyagi juttatasert cserebe:) de azert meg nem adom fel!

(#116) s3toraph válasza Supr@ (#115) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ezt a videót megnézted már? Kicsit hosszú, de csak azért mert imibogyo alaposan elmagyarázza a dolgokat! :K Ha megnézed, tuti elboldogulsz alapszinten. Vagy megkérheted őt rá, talán lesz annyi ideje.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#117) Supr@ válasza s3toraph (#116) üzenetére


Supr@
senior tag

koszonom szepen a segitseget, bele is vetem magam ma este:R

(#118) imibogyo válasza N.Ferry (#112) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak nem szoktam őket tökéletesíteni. Van egy kb. ötletem azt gyorsan megvalósítom, de a részleteket már nem szoktam kidolgozni (kábelezés, csövezés stb.). Egy-két régebbi gépemen meg vannak ezek is csinálva, de az újabbakon már csak a lényegre törekszem. Azért köszi, jól esik az elismerés. De semmi más nem kell hozzá, csak leülni és nyomni pár éjszakát a progit (én is ezt tettem), egy idő után már megy magától.

És vannak tőlem sokkal profibbak itt a PH-n is. Én például soha nem szoktam foglalkozni vele, hogy ilyen minőségű legyen a render (na jó ezt nem magyar srác csinálta), mert nem látom értelmét, nem kiállításra megy a tervem, csak hogy lehessen egyben látni az ötletemet, hogy életképes-e? Elég sok tervet kukáztam már, mert fejben jó ötletnek tűnt, aztán amikor megrajzoltam kiderült, hogy nem életképes. :K

(#115) Supr@: szólj nyugodtan ha nagyon nem megy. És ha nem túl bonyolult a terv nem fogok semmit sem kérni érte. Ennyire ne legyünk anyagiasak. Persze ha bonyolult a terv és nagyon sok óra megcsinálni az más tészta, de például zolee5016-nak ezt a tervet bő 5 perc alatt csináltam, úgy hogy közben még fórumoztam is. Na jó itt a házmodell adott volt. ;)

De mivel ismét írtam egy új hozzászólást, igy ismét berakom egy régebbi tervemet. :D

[ Szerkesztve ]

(#119) N.Ferry válasza imibogyo (#118) üzenetére


N.Ferry
senior tag

most valamiért nem akar működni az elforgatás se... :O
idegesít mikor ilyen béna vagyok :(((

Walking Dead

(#120) jones965


jones965
Modder

Rátaláltam erre a topikra, és csak elismeréssel tudok megnyilvánulni az ötletgazda irányába. Remek elképzelés, bár magam részéről ilyen vonatkozásban régimódi vagyok, a fejemben rakok össze előre mindent, illetve tervezek meg.
Lehet hogy nekidurálom magam, és szabadidőmben nekifekszem a proginak, amihez nagyszerű instrukciót szolgáltat a topik nyitó részéről a videó.
Üdvözlöm a kezdeményezést és magam is várom nem csak a sketchup-ban létrehozott gépek születését.

(#121) Pete55555 válasza jones965 (#120) üzenetére


Pete55555
addikt

és (#114) s3toraph
Én a mostani házamat is nagyrészt fejben raktam össze (akkor még nem sketchupoztam), és azt kell mondjam, tökéletes lett. Lehet ez kicsit túlzás, de tényleg így gondolom, itt áll mellettem, és már annyiszor végiggondoltam, mit hogy csinálnék máshogy, de mindig rájöttem, hogy az valami miatt nem lenne jó :D
Tehát a fejben tervezés nagyon is életszerű dolog.

(#120) jones965
imibogyo az ötletgazda, őt illeti a megtiszteltetés :)

Illetve minket, hogy egy ilyen szintű modder is közöttünk van mint Te :R
Ajánlom egyébként a programot, CAD-el dolgoztam előtte, de ez sokkal egyszerűbb, és gyorsabb, pikk-pakk össze lehet dobni egy tervet benne, és egyből látszik, ha valami nem jó, vagy nem tetszik.

(#118) imibogyo
Pofás ez a ház :)
Csak én előre egy 20-as ventit tennék a 2 12-es helyére ;]

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#122) Livio


Livio
tag

Akkor jönnék én is egy elképzeléssel.
ITX, SFX lapított finomság


(#123) Pete55555 válasza Livio (#122) üzenetére


Pete55555
addikt

Hmmm, egész baba, méretek?
TV hátlapra lesz ?

Más: Ígértem összefoglalót, sketchuppal kapcsolatban, 1-2 alap dologról, de igazából imibogyó videója után nem tudom mi az amit sokan szeretnének tudni.
Úgyhogy, ha valaki elakad, nyugodtan kérdezzen itt, lehetőségeimhez mérten megpróbálok segíteni :C

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#124) imibogyo válasza N.Ferry (#119) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem baj. Majd belejössz. :K

(#120) jones965: Nagyon szépen köszönöm! Üdvözöllek köreinkben. :B A videókból készül majd még előreláthatólag, de nem 5 perc összerakni őket. Talán hétvégén már tudom publikálni a következőt. Még egyszer köszi. Egyébként én is nagyon sokat tervezek fejben. Csak azt nehéz megosztani másokkal. ezért szoktam rá, hogy képernyőre vetem őket. ;)

(#121) Pete55555: jobb tapasztalatom van a 12-14-es ventik csapágyazásával és általános (főleg hosszútávú) minőségével, mint a nagyobbakkal. Ezért használok szinte minden tervemben és a valóságban is 12-es, vagy 14-es ventiket, maximum átfestve (mind tervben, mind a kész projektekben). Arról nem is beszélve, hogy kettő irányított 12-14-es ventivel jobban be lehet szabályozni a ház hűtését, mint egy, 18-20-assal, amik általában hasonlóan kevésbé irányítottak. De persze ez szerintem a tipikus ízlések és pofonok kérdéskör.

Esti unatkozós ITX terv:

[ Szerkesztve ]

(#125) Livio válasza Pete55555 (#123) üzenetére


Livio
tag

550*350*65 mm
Elhelyezés tekintetében univerzális kellene, hogy legyen. Falra, talpra, élére állítva vagy fektetve. Egy monitor talpa nem hiszem, hogy elbírná - az alaplemez 2-es

szerk
Mármint 2es acéllemez, szóval súlya azért lesz

[ Szerkesztve ]

(#126) Pete55555 válasza imibogyo (#124) üzenetére


Pete55555
addikt

Értem, hát nekem olyan sok tapasztalatom nincs még ilyen téren, 14-es ventim nem is volt (bár az új házba, ha egyszer kész lesz, 2 is lesz) a mostani 23-as meg kb fél éve működik, egyelőre csendben.

Szép ez a kuckó is, már majdnem mondtam, hogy ferde a ház, aztán rájöttem, hogy direkt :DDD
Szerk: Fenébe, tetszik ez a ház... a végén még csak visszatérek az ITX koncepcióhoz :D

(#125) Livio Ja, hogy ez ilyen nagy :Y
Képről nam jön át a méret, ezért is kérdeztem, így már érthető :)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#127) Pete55555 válasza imibogyo (#124) üzenetére


Pete55555
addikt

Közben rájöttem mi a "hiba" az ITX házadban :) A VGA szerintem nem kap elég levegőt. Gondolom ezért is döntötted meg, de nem vagyok benne biztos, hogy túl sok levegő menne oda.
Ezen filózok most a level10 copy házamnál is, hogy mi lenne, ha az elülső 2 14-es helyett, elöl lenne egy, és alul egy, ami a VGA-ra fújna. Úgy mindenképp több levegőhöz jutna a vidkari.

...Szeretem leracsniztatni...

(#128) Livio válasza Pete55555 (#126) üzenetére


Livio
tag

Kellett a szélesség főként a belül elvezetett táp és "hátlapi" csatlakozóknak, hogy ne olyan ordenáré módon lógjanak kifelé mint 99,5% ban a gépekből. Meg akár 32 cm vga is belefér (persze az sfx táp teljesítményébe már nem valószínű).
A magasság meg adódik ugye, ha az itx lap mellé ledöntesz egy vga-t.
Ellenben a vastagságára büszke vagyok, azt melós volt elérni.

A 22es monitorom mögött meg egész szépen meg tudná húzni magát. Talán egy 25-27-es monitor mérete ez.

(#129) imibogyo válasza Pete55555 (#127) üzenetére


imibogyo
veterán

Biztos van benne hiba, jó 10 perc alatt alkottam meg, mert volt egy kis szabadidőm. Egyébként nem azért döntöttem meg, hogy kapjon levegőt, hanem csak úgy, hogy ne legyen unalmas. De mivel pont ráfúj az alsó venti szerintem kapna elég levegőt. Bár kitudja, majd ha esetleg egyszer megépül. Még mindig ott a lehetőség, hogy alulra kap egy szép nagy kivágást, meg egy "szoknyát" ami eltakarna egy alsó ventit és máris meg van oldva a dolog. :K

Livio: érdekes elképzelés. Tudnál készíteni egy belső képet, hogy mit hogyan rendeznél el?

[ Szerkesztve ]

(#130) Livio válasza imibogyo (#129) üzenetére


Livio
tag

Bal alul a táp, fölül egy 5,25ös lehetőség winchester mehet a venti helyére is. VGA a hátoldalon szellőzik, akár csak a táp. Kábelek házon belül elvezetve, hogy egy ponton távozhassanak. Nyilván rövidebb VGA több egyéb kelléknek adna helyet. Pl akár a mintorom tápjának. Szóval a variálhatóság azért erősen szem előtt volt.

(#131) HookR


HookR
addikt

Nocsak, ez érdekes topiknak tűnik, jó ötlet volt megnyitni! :)

(#125) Livio: Tudnál linket adni arról, hogy milyen SFX tápot szánsz bele?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#132) Livio válasza HookR (#131) üzenetére


Livio
tag

Pl

(#133) HookR válasza Livio (#132) üzenetére


HookR
addikt

És le fogod venni a burkolatát? Azért kérdeztem, mert bár az SFX szabvány doksi többféle méretet is specifikál, de a leginkább elterjedt a 125x100x63,5mm. 550x350x65mm esetén, ahol ráadásul 2mm az alaplemez, érzek némi zavart az erőben. :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#134) Livio válasza HookR (#133) üzenetére


Livio
tag

A trükk ott van, hogy a táp alatt ki van vágva a lemez, így a táp egyik lapja (ahonnan szív, vagy az ellenkező) egy síkban van a külső felülettel. :K

A ház elülső burkoló lemezére nem vágtam még szellőzőket, nem tudom még pontosan mit fogok elölről hűteni. Optimális esetben csak a procit kell.

[ Szerkesztve ]

(#135) HookR válasza Livio (#134) üzenetére


HookR
addikt

A papír és a 3D modell sok mindent elbír, de a gyakorlatban minimum +/-0,5mm ráhagyással érdemes számolni az alkatrészek elhelyezésénél, nehogy később meglepetések érjenek. Ha a másik burkolati lemez 1mm vastag, a 65mm-es tervezett vastagság már akkor is igencsak határeset.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#136) Livio válasza HookR (#135) üzenetére


Livio
tag

Tudom én is, hogy a papír mindent elbír. Viszont ha pl pici filccel / szilikonnal teljesen megszüntetem a 0,5 mm hézagot szükség esetén, akkor zajt sem okoz a probléma.

Egyébként jók, és gyakorlatiasak a meglátásaid. Nem árt, ha valaki külső szemmel is megvizsgálja az adott tervet, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#137) imibogyo


imibogyo
veterán

Na pakolászgattam a gépemen és ezt találtam. Ez egyike az első komolyabb terveimnek. Több képet nem tudok megosztani egyelőre róla, csak ezt találtam, de ez is elég sokatmondó. A lényeg abszolút látszik rajta, ami nem az az elejében lévő 3x18-as ventisor, ugyanis a felső csatornába kerültek volna a vinyók és az SSD-k. Amik az oldallapokban láthatóak, csak imitációk lettek volna. :K

[ Szerkesztve ]

(#138) s3toraph


s3toraph
senior tag

Nos, kész vagyok az új verzióval. Ahhoz, hogy minden beleférjen, meg kellett növelnem a méreteit 38 x 38 x 33 cm-re. Valamint, használnom kell vagy L szögvasból 40 x 20 x 3 mm-es darabokat is, vagy 20 x 20 x 3 mm-esekre szerelni lemezből kivágott téglalapot ház oldalából, ez főleg olyan helyekre kell, ahol pl. vinyórekesz "lába" alá megy, vagy az alaplapi tálca alá.

Általánosságban:
- Felhagytam a kör kivágással, nem tetszet mikor megrajzoltam, marad a négyzetes kivágás, mesh rácsot szerzek hozzá. Jelen állapotában előre és hátra is fel lehet rakni minimum a következő verziókat ventiből:
* 4 db 12 cm (ez lesz alapból mert ehhez vannak ventijeim)
* 2 db 12 cm + 1 db 20 cm
* 2 db 14 cm + 1 db 20 cm (ez csak az 1-esnél)
* 4 db 14 cm (ezt csak az 1-esnél)
* 2 db 12 cm + 2 db 14 cm (ezt csak az 1-esnél)
Megj.: 14 cm-es ventiknek nem látom értelmét 12-vel szemben, annyival nem jobbak, de jóval drágábbak.
- A ventis oldal az eleje, a hátlap a csatlakozókkal lesz jobbra, kézzel elérhető módon, sarokasztal fal felől pedig a másik rácsos oldala lesz. Egyébként a hátsó rácsos oldalon is van 4 cm az alaplapig, szóval oda is beférnek a fenti ventikompozíciók. Ahol nincs rács, az zárt lesz (4 oldal zárt, kivéve ahol a tápnak kell nyílás).
- A hátlapi odalra kerülnek 5,25"-os rekeszek, amikbe lehet berakni bővítőket, memóriakártya olvasó, ventiszabályozó, normál méretű DVD-RW, stb. Nem lesz ennyi szabályozó benne, csak így szemléltettem. Ilyen bővítőből 5-6 db lesz, az elég mindenre szerintem, bőven.
- Az eleje a ventis, az nyitható lesz, bel kéz felé, így könnyebb lesz szerelni a ventiket és a HDD-ket.

1.:

2.:

Mit szóltok hozzá?

Itt pedig letölthető a teljes project (a közelebbi két házról van szó). Kb. 125MB.

Hdd nem lesz ennyi, csak helykihasználás miatt raktam be ennyit. Ami lesz a minimum, 2 db 3,5" HDD és 1 db SSD. Helyből nekem ezen felül még kellene minimum 1 SSD hely, talán még egy harmadik 3,5" HDD hely.
Az oldalsó, "lebegő" 3,5" HDD a dokkolót szimbolizálná a házakon, az hot-swapos rekesz lenne, ha valaki hoz egy vinyót, berakhassam menet közben mindenféle szerelgetés nélkül, de nem lesz annyira zárt mint egy mobilrack, így nem fog melegedni annyira.

Légáramlathoz mit szóltok?
Próbáltam elrendezni megfelelően a vinyókat, bár ezeket még lehet cserélgetni, mi hol legyen, persze figyelembe véve a váz adottságait is, ill azt hogy a vinyóknak szemből kihúzhatónak kell lenniük!

Esetleg, kisebbre lehetne venni a szélességet és hosszúságot pár cm-el, de azért hagytam ekkorára, mert így elfér akár egymást mellett 12cm venti és 20 cm venti elöl-hátul. Ha összeveszem mondjuk 32x32x32 cm-re, akkor csak 12cm-esből fér el 4 db kényelmesen. Szerintem. Plusz kisebb térfogat, belső elrendezést (vinyók, táp) is ki kellene találni újra + oldalsó helyekre sem tudnám berakni a ventiszabályozók mellé a DVD-RW-t, max. a hot-swap rekesz még odaférne, ahol most van. Igaz van egy laptop DVD-RW-m is, azt be tudom rakni valahova a normál méretű helyett.

A vázon szerintetek mit dolgozzak át? Így brutál erős, de már nehéz is! Alulra pl. és raktam kersztpántokat a vinyórekeszek miatt, de ha alulra régi szgház lemezét rakom, nem alut, mert ez erőseb, akkor az is elbírná vajon, nem hajolna meg merevítés nélkül a súly alatt? :F

Ajtót hogyan merevítsem? Alu 1mm-es lemezt kivágom, rácsavarom a mesh rácsot, elég merev lesz? Vagy csináljak neki keretet is az L szögvasból ami ugye 20 x 20 x 3 mm-es? :F

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#139) Pete55555 válasza s3toraph (#138) üzenetére


Pete55555
addikt

Most nincssok időm, de első látásra megint túlbonyolítottad kicsit.
A vas nagyon sok benne, ez megint lesz vagy 15 kg.
És én nem vagyok benne biztos, hogy minden elfér normálisan, de 5-6 fele majd megnézem a tervet is.

...Szeretem leracsniztatni...

(#140) s3toraph válasza Pete55555 (#139) üzenetére


s3toraph
senior tag

Lehet bonyolult lett, és sok a vas, azért is raktam fel a tervet hogy akinek van kedve, akár módosítson rajta mert egyszerűbb mint tengernyit írni. Pedig rengeteget variáltam rajta, hiába, sok mindent belepakolnék, ha már egyszer ekkora lett, de az én látásmódom ilyen, hát az ittlévők tudnak egyszerűsíteni rajta, ami nekem is bejön.

Minden kritikát, javaslatot, segítséget megköszönök! :R

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#141) Pete55555 válasza s3toraph (#140) üzenetére


Pete55555
addikt

Csak nekikezdtem... :D
De nem folytatom most, viszont lehet eléggé átdolgozom ;]
Az L vasok fele ki lesz dobva, ez már 100%
Lehet a méretet is kisebbre veszem, 4db 3.5-ös, és 2 db 2.5-ös helyet hagyok, meg 2 db 5.25-öset, ha az úgy elég.
Ha 2 oldalt mesh rács lesz, akkor kell egy nagy alu lap, azt 2x meghajlítani 90 fokban, u alakba, ez felülről rácsúsztatod a házra, és csavarral rögzíted - oldalanként 6-6 csavarral kb elég.

Ja, a ventik a VGA felől fognak fújni, mert ha jól látom most a cpu-felől megy a légáram a VGA fele, ami a VGA-nak pont nem jó.
Vagy ami járható út, hogy az alaplap eleje felől, és a VGA oldala felől fújjanak befele ventik.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#142) s3toraph válasza Pete55555 (#141) üzenetére


s3toraph
senior tag

5,25-ös helyből több kellene, minimum 3-4 db. Ventiketet rád bízom, bár ez az elhelyezés nem véletlenül van, nem fúj rám sehogy (eleje, és hátlapi csatis oldal néz felém), plusz mivel ott vannak a hátlap alatt-fölött a az 5,25-ös bővítők, mindent elérek egyből, kényelmesen. De mondom odabízom, meglátjuk mit hozol össze. :K
Ja a hot-swap-hoz ragaszkodnék, az egy 5,25-ös hely max, mert úgy csinálom meg hogy 3,5" és 2,5" vinyó is mehessen bele, de nyitott lesz kifelé hogy ki lehessen húzni oldallap levétel ill. nyitás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#143) Pete55555 válasza s3toraph (#142) üzenetére


Pete55555
addikt

Tehát alaplap hátulja legyel feléd, és arra ne fújjon venti?
Legyen 4 db 5.25, amiből 1 a hotswap ? Meg ezek ugye előre nézzenek.
Megyek elektrotechnikából vizsgázok egyet, eztán belevetem magam ;)

...Szeretem leracsniztatni...

(#144) imibogyo válasza s3toraph (#138) üzenetére


imibogyo
veterán

Bocsi majd én is csatlakozom, de most utazom vidékre. Lehet addigra meg is oldjátok, mire én hozzájutok jövő héten. :B

(#145) Pete55555 válasza imibogyo (#144) üzenetére


Pete55555
addikt

Ott lesz a műhely ugye ? Remélem sikerül összeállítani valamit :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#146) Pete55555 válasza s3toraph (#142) üzenetére


Pete55555
addikt

Na, egyelőre ennyit hoztam ki belőle. A fekvő tápos házat alakítgattam át.
Alaplapi tálcát kicsit megnagyobbítottam. Ezt majd összekötheted álló lemezekkel a ház aljával, és azok közé mehetnek az 5.25-ös cuccok. L vas nem kellett bele annyi, marhasok volt.
Az alaplapi tálca alá is egyet hagytam meg középre, de ha kevésnek érzed, tegyél a 2 oldalára 1-et-1-et.
Méret maradt, az 5.25-ös helyek is maradtak, csak kiszedtem belőlük a cuccot fentről, hogy jobban átlássam.
Nameg a ventiket kicsit rendezgettem. Így elölről, és oldalról fog menni befele a levegő, a proci, és a VGA is eleget kap belőle, hátul, és a másik oldalt meg távozhat.
HDD-k előtt a ventik szerintem jobb, ha kifele nyomják a levegőt, de ezt majd a valóságban kipróbálhatod hogy jobb. Kb ennyi :)
Nem sértőfök meg, ha nem tetszik valami, nyugodtan mondd el a véleményed róla :R

LINK

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#147) s3toraph válasza imibogyo (#144) üzenetére


s3toraph
senior tag

Lehet, de a te verziódra is kíváncsi lennék. Megvárom, úgy sem lesz időm foglalkozni vele a gyarkolatban még vagy 2 hétig. :(((

Pete55555:
Köszönöm hogy dolgoztál rajta! :R
Megnéztem, hát van benne jó ötlet, de alapvetően nekem az ezzel a gondom hogy előre és a hátsó csatlakozók felé nem szabadna fújni, mert nem szeretem ha rám jön a levegő, és rám jönne mert 45 fokban ülök a sarokkal szemben. Szóval a vinyóknak befelé fújhat kifelé nem. Majd lerajzolom már a házhoz az asztalt is meg a berendezéseket is, úgy egyértelműbb lesz.
A procihoz a két befújó nem rossz ötlet, csak szokatlan mert én arra az oldalra terveztem minden kezelőpanelt és minden csatit, azért is néz arra az alaplap "segge", így minden fél karnyújtásnyira lenne.
A fentiek akkor érvényesek, ha nekem jobbról van a ház. Ez lenne az ideális. Ha így hogy a vga felől kifelé szívnak a ventik, az nem elég (amit magyarázz el kérlek mert nem látom az okát, igaz nincs is benne nagy tapasztalatom, de tényleg tudni szeretném, miért nem hatékony szívóként), esetleg a VGA fölé tennék egy befújó ventit ami ráfúj, az mennyit dobna a dolgon? :F
Vagy B verzió, amihez még méricskélnem kellene, hogy nekem balról rakom a gépet ami nem olyan jó mert egyrészt pont az elosztó helyére menne amit meg nem raknék a tetejére, mert oda a multifunkciós menne, de jobbra meg nem rakhatom az elosztót mert akkor a router és modem tápjai nem érnek el az áramig, másrészt jobb kezes vagyok és jobbról kényelmesebb volna a kezelése mindennek.
Rizsa: Mindenképpen a sarokasztalra raknám. Most a sarokasztalnál bal oldalt mellette van egy kis íróasztal, azon van a gép, de ezt fel akarnám szabadítani mert vagy harmadát lefogja egy ATX ház, de eddig a sarokasztalra nem tudtam rakni mert van ugye egy multifunkciós is, ami meg nem áll meg egy ATX tetején és úgy túl magasan is lenne scanneléshez, szóval gondok tömkelege, de ezzel kockább házzal megoldanám hogy rárakom a multifunkciósat, és el is fér, nem is lesz nagyon magasan. Ja és a földre semmi nem fér már, kisszekrény a kacatjaimnak és az 5.1-es mélynyomója, valamint cipős dobozok kitöltik a helyet teljesen.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#148) Pete55555 válasza s3toraph (#147) üzenetére


Pete55555
addikt

Az alaplap hátlapja lenne az előlap nem? Azok a ventik befele fújnak, úgy vannak rakva, tehát nem kapnál arcba huzatot. A HDD ventikre is azért írtam, hogy kifelé fújjanak, hogy tőled elfele menjen a légáram, bár ha jól értem, ez lenne ugye a hátoldal. A Vga melletti 2 venti szintén befele fúj, a vga-ra levegőt.

...Szeretem leracsniztatni...

(#149) s3toraph válasza Pete55555 (#148) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nem :N , a VGA felől van kettő venti, az a hátulja a fal felől. Az eleje az ahol a HDD-k vannak, az néz a monitor felé, ahova most kifújóra raktál kettő ventit.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#150) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Hajlított ívet hogy tudok csinálni? Vagy sarkat hajlítani... egész jól kiismertem a progin magamat eddig, de ez kifogott rajtam. :<

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.