Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) viperabácsi válasza mrbig25 (#800) üzenetére


viperabácsi
addikt

Utánanézek neked

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#802) imibogyo válasza Goblin12 (#794) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát én még mindig a vízhűtéses projektemmel szenvedek. Egyelőre vízhűtésem nincs és már a terv sem aktuális, mert holnap érkezik meg az ITX lapom, szóval még át is kell alakítanom a tervet ATX-ről ITX-re. Röviden jól haladok. ;]

(#803) Goblin12 válasza imibogyo (#802) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

én meg átpártolok az AW notebookok világába mihelyst lesz pénzem, mivel költözöm külföldre tanulás céljából ott sajnos nem fog elférni, az a böhöm állat gépház amit még anno csináltam. :(

Szóval igen, én is kezdek ITX-ben/ microATX-ben gondolkodni nézelődni.

Te milyen tartályt is fogsz használni? 5,25"-ös dual bay singl bay kockát? Ezekről én csak csupa rosszat láttam tuben, fórumokon a henger tartályt, meg nem tudom, hogyan kell feltölteni fekve.

Tetszetős nagyon am a projekt, csak gondolom ez nyitott marad, én meg szeretném zárva. :B

Ahogy ezt ítt és most itt leírtam olyan jó 5-et keletkezett a fejemben, hogy mindjárt kapcsolom is a villanyt ceruza + füzet és irány a sketchup. :)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#804) imibogyo válasza Goblin12 (#803) üzenetére


imibogyo
veterán

Én egy 20,5"-os laptopot használtam egy időben, mert nagyon sokat rohangáltam, viszont kellett a teljesítmény. De aztán elegem lett belőle és visszatértem asztalira. Meg aztán a sok rohangálás is megszűnt, vagy legalábbis csökkent. Nem volt rá szükség. Most már csak hétvégente van szükség "mobil" gépre, olyankor meg a hónom alá csapom a kis ITX-es gépet, ahova meg megyek ott mindig van monitor+bill.+egér+kábelek, tehát ezeket nem is kell vinnem. Bedobom a kocsi egy sarkába a kis gépet és máris viszem magammal a munkaállomásomat.

Ha egyszer elkészül, akkor hengeres tartály lesz. Eddig is mindig azt használtam. A fektetett tartály feltöltése pedig pofonegyszerű. Fordítasz egyet a házon. :P

Ez is zárt lesz majd. Plexi borítást fog kapni. Csak még nincs rajta a terven. Igazából még azt sem tudom, hogy ez lesz-e, vagy sem a következő "alkotásom". Elég sok tervem van most várakozó stádiumban. És természetesen közben születnek újak is.

Például ez:

Vagy ez:

És persze tervben vannak nagyobb projektek is, de ezek idő- és pénzhiány miatt, nem fognak megszületni, vagy legalábbis nem most:

(#805) Goblin12 válasza imibogyo (#804) üzenetére


Goblin12
őstag

Az igen, az utsó az nagyon szembe szúrt, a két pici ITX után. :C

"Fordítasz egyet a házon. " komolyan ennyi? A henger tartályok feltöltése ami vízszintesen fekszik, csak annyi, hogy eldöntöm a házat az kész? :Y Hogy erre nem gondoltam :B , gondoltam itt , hogy valameik plusz nyílásán egy csövön át feltölteni. :DD

Mondjuk lehet, hogy pusztán elég a léghűtés és nem is szükségeltetik víz,m ert ügye az kegyetlenül megdobja a rendszer méretét, de ezt még kitalálom. :K Mondjuk egy NH-D15 se épp kicsi. :U

(#806) imibogyo válasza Goblin12 (#805) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak a második kék színű az ITX, az első ATX-es gép 8x120-as ventivel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#807) Goblin12 válasza imibogyo (#806) üzenetére


Goblin12
őstag

:B Érdekes, hogy nem a bordára raktad a ventiket, de tetszik az 5let. :K

(#808) imibogyo válasza Goblin12 (#807) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen. Mivel a mostani procim passzívan is elvan, úgy hogy még egy darab venti sincs előtte, ezért gondoltam, hogy plusz kettő (vagy tevtől függően 4-8) darab 120-assal megtámogatva már biztosan jól fogja magát érezni, még akkor is ha ezek eléggé le vannak/lesznek szabályozva. :K

[ Szerkesztve ]

(#809) Goblin12 válasza imibogyo (#808) üzenetére


Goblin12
őstag

ja hát ha nem hajtod szét akkor persze elég lehet/lesz. :K

(#810) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
Olyan előlapi kiegészítő panelt keresek amiben van:
4 darad usb 2.0
1 darad esata
1 darab firewire
hang is kéne (fejhallgató és mikrofon)
DeLock márkában nézegettem de igazán jót nem találtam.
Ha tudtok ilyet ami itthon is kapható szóljatok
Köszi Miki

Forever Apple

(#811) Goblin12 válasza Mikika (#810) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

Silverstone

Akasa nincs rajta jack

Delock de csak 2 USB-vel

Ismeretlen cucc számomra de van rajta minden amit szeretnél

INLINE kártyaolvasóval együtt USB 3.0ával. a 3.0-át a gép hátoldalán bekell dugnod egy meglévő 3.0-ba

Így hírtelen ennyi, amit tuti megtalálsz MO-n, az az Akasa meg a SilverStone lesz a többi amazon meg ebay.
Bemész egy Media-ba nem hiszem, hogy találnál ilyet, de Conradban igen.

És szerintem rossz topikot választottál. :B

[ Szerkesztve ]

(#812) #75128832 válasza imibogyo (#804) üzenetére


#75128832
törölt tag

Most már megkérdezem, tovább nem állhatom:

Honnan szerzed te meg minden alkatrésznek a 3d-s modelljét? :) Én csak keresgélek, de nem találok semmi használhatót.

(#813) imibogyo válasza #75128832 (#812) üzenetére


imibogyo
veterán

Szinte minden a Sketchup Warehouse-ból jön, maximum alakítok rajta az én ízlésemnek megfelelően (lásd kék ITX házban a színek). A lényeg, hogy ne specifikusan keress. Tehát ne Noctua NH-D14-et keress, hanem "cpu cooler"-t, "noctua"-t, vagy csak simán "cooler"-t. Így ugyan nagyobb találati halmazból kell válogatni, viszont szinte mindig megtalálom ami kell. :K

Illetve még ott van az SCC honlap, ami direkt PC-s sketchup modelleket gyűjt.

Közben haladok az ITX tervemmel. Hétvégéig be akarom fejezni, mert végre hazajutok a műhelybe és szeretnék valamit alkotni, mert elég viccesen néz ki az ITX lap a batár nagy házban.

[ Szerkesztve ]

(#814) zed1983


zed1983
őstag

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#815) imibogyo válasza zed1983 (#814) üzenetére


imibogyo
veterán

Pofás. Paneltáp lesz? Vagy TFX? Esetleg külső DC? Csak mert nem látok a tápnak kialakított helyet.

(#816) #75128832 válasza imibogyo (#813) üzenetére


#75128832
törölt tag

Köszönöm, hoppá, gyak. mindent megtaláltam :) :R

(#817) zed1983 válasza imibogyo (#815) üzenetére


zed1983
őstag

Pico PSU 160XT-ttervezek!

Nem tudod? annak 1820T-s 35W TDP-s vagy birja a sima 1820 53W TDP + GTX 750 ami 55W TDP

Youtube videokat nézve a sima 1820+GTX750 páros 100% terhelésnél 95W-ot mértek!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#818) imibogyo válasza zed1983 (#817) üzenetére


imibogyo
veterán

Sajnos nulla tapasztalatom van pico téren. :(

(#819) Goblin12 válasza imibogyo (#802) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

hogyan csináltad a csövezést? :R

(#820) mrbig25 válasza zed1983 (#817) üzenetére


mrbig25
őstag

A Pico 160XT tartósan 8A-t tud leadni 12V-on, ami 96W-ot jelent. Szóval a sima 1820+GTX750 párossal eléggé ki lenne centizve.
Ha teheted, akkor mindenképp a 35W-os procit vedd...vagy a sima is megfelelhet alulfeszelve.

...

(#821) imibogyo válasza Goblin12 (#819) üzenetére


imibogyo
veterán

Benne van az egyik videómban. "Follow Me" tools a barátod. ;)

(#822) flymi válasza imibogyo (#813) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szép is, jó is az az 1/2 Prolimatech Genesis a lapodon! :D

Ha már Genesis. Segítetek már ki légyszi, honnan tudnék szerezni ilyen alapból távtartós csavarokat, mert sajnos az enyémhez csak AMD lefogató van, azzal meg nem sokra megyek. Hátlapot készíttettem, teszek a hátlap és az alaplap közé egy 2 mm vastag szilikon lapot, az majd leszigeteli. Viszont M3 csavarból így is 18mm-es vagy hosszabb kéne, hogy megoldjam a lefogatást, hacsak nem tudok beszerezni valahonnan gyorsanfrissibe néhány ilyen spéci csavart! PLS Help! :R

Accessory

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#823) imibogyo válasza flymi (#822) üzenetére


imibogyo
veterán

Az egy TT Big Typhoon és egy kiherélt ventilátor közepe.
Nincs Prolimatech semmi sem a tervemben. :N

Melyik csavarra is gondolsz pontosan? Mert ez most nekem nem egyértelmű.
- (Intel) Double End Stud With Nut
- (Intel) Spring-loaded Screw
- LGA 2011 mount kit

[ Szerkesztve ]

(#824) flymi válasza imibogyo (#823) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az utolsó mondatod nem esett le nálam, de lehet már én vagyok túl fáradt a 3. éjszakás műszakom után... :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#825) imibogyo válasza flymi (#824) üzenetére


imibogyo
veterán

Most mivan? :DDD

(#826) flymi válasza imibogyo (#825) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ja megvan... Bakker, leesett! Nem hallottad mekkorát puffant? Tényleg fáradt vagyok... Bocs.
Inkább mondom mim van: Prolima Gen OEM + Intel 775/1150 hátlap (fém, úgy gyártattam) + szereztem 2mm vastag szilikon lapot szigeteléshez, hogy ne a fémmel érintkezzen az alaplap és esetleg zárlatos legyen + Intel/Amd alu szerelőlemez (az eredeti középső lefogatót használnám a két kis "dudor" miatt) + készíttettem M3 menetes "strip" adaptert, ezeken kívül a komplett AMD lefogatás van meg és M3*6-os imbusz csavarok + műanyag alátétek vannak.

Minden más ami Intel és szerepel az adott oldalon az nincs. De kéne... :DDD

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#827) imibogyo válasza flymi (#826) üzenetére


imibogyo
veterán

Sajnos nem tudok benne segíteni. Azt hittem valamilyen egyszerű "csavar-pótlékkal" megoldható lett volna amire szükséged van.

(#828) flymi válasza imibogyo (#827) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Igazából mindene megvan ahhoz, hogy össze lehessen rakni, csak ezek a kétoldalt menetes távtartós csavarok vagy mik, amik igazán hiányoznak. Ezek nélkül pedig elég neccesen lehetne összehozni, de majd még töröm a fejem hátha, de nem hiszem...
Az a legnagyobb gondom ezzel az egésszel, hogy M3 menetes a legyártatott cucc. M4 csavart és anyát bőven találtam méretben itthon, kicsit hülyén néztek volna ki a hosszú csavarok a lapon, meg a szimpla levegőcsövekből eszkabált/gányolt távtartókkal. Ippen egy hét múlva szeretném összerakni a gépet (ideiglenesen), itt: http://www.tme.eu/hu/katalog szinte van minden, de sajna csak nagy tételben és drága a posta... :(

Mindenesetre kösz! Mentem tentikébe!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#829) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ezt az oldalt találtam, ahol árulnak egyáltalán ilyent, na de azért ezt inkább mégsem... :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#830) Goblin12 válasza flymi (#829) üzenetére


Goblin12
őstag

Szerintem, írjál a supportnak tegyél hozzá blokkot meg képet, hogy mid van mi kellene és egyeztessetek, nem hiszem, hogy ne küldenék ki. :R

(#831) flymi válasza Goblin12 (#830) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ja, ha nem említettem, akkor most utólag: AMD lefogatóval vettem innen apróról a bordát, az Inteles lefogatót és hátlapot úgy készíttettem utólag, de azok az átok távtartók! ... :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#832) Goblin12 válasza flymi (#831) üzenetére


Goblin12
őstag

Jaa vagy úgy, hát az gáz. :(

(#833) Goblin12


Goblin12
őstag

Nem tudja valaki véletlenül, hogy hogyan kell saját modellt csinálni sketchupban? A képeket ráfesteni a téglára? Mert hiába teszem rá az nem lesz olyan, van valami trükkje de még nem jöttem rá. :(

(#834) imibogyo válasza Goblin12 (#833) üzenetére


imibogyo
veterán

Videó - 12:40-től ;)

[ Szerkesztve ]

(#835) Goblin12 válasza imibogyo (#834) üzenetére


Goblin12
őstag

Vuhu, király, köszi. :R

(#836) Pete55555


Pete55555
addikt

Válasz erre

Ötlet adónak esetleg:

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#837) viperabácsi válasza Pete55555 (#836) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szerintem irtózatosan zsúfolt.Attól hogy berakod fentre a ventillátort , még nem fog jól szellőzni.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#838) Honkydoo válasza Pete55555 (#836) üzenetére


Honkydoo
őstag

Kövezzetek meg, de nekem bejön. :K Az tetszik, hogy egyszerű és mégis sok dolog elfér benne.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#839) Pete55555 válasza Honkydoo (#838) üzenetére


Pete55555
addikt

és (#837) viperabácsi

Nos ez ugye 2 különböző terv, az egyik álló, a másik fekvő ház. A fekvő egy későbbi modell, így az szerintem jobban is sikerült, akár szellőzés szempontjából is. 8-as rétegelt lemezből van tervezve, így egy 180-as ventilátor megy bele, és a magassága 200mm, szélességre ha jól emlékszem úgy 220, hossza 320 mm.
Szvsz a 180-as venti elég levegőt biztosít a cuccoknak, oldalt a VGA-nál úgyis lenne rács, hátul pedig a táp és az alaplapi kivezetések között is lenne rácsozás, hogy meleg levegő kiáramolhasson, plusz a tápon keresztül is távozna a levegő.
Saját gépemhez terveztem, én meg nem veszek csúcs konfigot, nyilván egy 8350, meg egy 7950 mellé ez a hűtés kevés/hangos lenne.

Szerk: Mondjuk tény, hogy ehhez már legalább egy moduláris, de inkább egy átalakított, rövidített kábelű táp kellene, mégjobb lenne SFX méret, bár befér az ATX is.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#840) Goblin12


Goblin12
őstag

Kezd felidegelni ez a sketchup, hogy elfordított elemekkel nem lehet normálisan szerkesztgetni. :W hogy már 0,000000 pontossággal kell megcsinálni mert különben nem jó. . .

Lehet csak user fail. :B

(#841) ViZion válasza Goblin12 (#840) üzenetére


ViZion
félisten

Nem feltétlenül. Sajnos az ingyenes elég buta. Keress extensionokat, van pl. forgatásra is jó, gyorsbillel lehet forgatni adott tengelyen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#842) Goblin12 válasza ViZion (#841) üzenetére


Goblin12
őstag

Szerintem én méreteztem el, most már jó legalábbis ugyan arra a a szakaszra két pontból 3 ezredig ugyan az a távolság, a többi már nem ugyan az, de szerintem az már az élsimítás miatt nem ugyan az.

Igazából eddig mindent megoldottam bármi addon vagy ext. cucc nélkül, egyetlen aminek nagyon örülök az az origo-ra való helyezés. :K

[ Szerkesztve ]

(#843) ViZion válasza Goblin12 (#842) üzenetére


ViZion
félisten

scale tool, kijalölöd, kiválasztod melyiket és beírod a méretet: pl: 120mm és enter akkor annyi lesz. én így szoktam.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#844) Goblin12 válasza ViZion (#843) üzenetére


Goblin12
őstag

Igen, csak én eldöntöttem a megmunkálandó elemet 75 fokkal és utána álltam neki szerkesztgetni, és nem tudom miért nekem úgy nehezebb, de ha minden igaz akkor most már minden a helyén van.

Scale tool, hmm kell még vele gyakorlat. :K

Én kbre megszoktam húzni és utána beírom számmal amit szeretnék és úgy is ugyan akkora lesz a dolog, csak most valahogy mégse. :W

Remélem ez a szögmérő ami benne van tényleg tizedre pontos mert különben megint bukom az egészet. :W

Am. mennyivel tud többet a PRO?

[ Szerkesztve ]

(#845) Goblin12 válasza Goblin12 (#844) üzenetére


Goblin12
őstag

Tök jó, 2 oldallapon két különböző lyuk méret, és a lyukba illeszkedő elemnek is teljesen más értéke van. <3 Pedig minden méretre van. :O

Na mind1 kezdek akkor megint nulláról. :(

(#846) Goblin12


Goblin12
őstag

Ahogy említettem user fail. :R

(#847) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali,

most már megkérdezlek titeket, hogy mit csinálok rosszul mert nem tudom. :(

kép

Miért lesz kisebb a 17°-al elfordított 20mm vastag darabom? Én nekem hiányos a matek tudásom?

Ha fogok egy összehajtható vonalzót, azt is ha kitekerem nem lesz kisebb az átmérője. :W

Segítsetek. :R

(#848) s3toraph válasza Goblin12 (#847) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Ha jól látom, ilyesmire van szükséged:

Lépésről lépésre: Rajzoltam rectangle-val egy 200x200mm-es négyzetet (manuálisan beírtam az értékeket: 200;200), majd kijelöltem és make group. Ezután ctrl-t nyomva tartva, move-al lemásoltam, majd elforgattam 75 fokkal, és az egyik csúcsánál fogva hozzáillesztettem a másik négyzet csúcsához. Aztán beméreteztem: tools -> dimensions. Tape-el lemérve is jó, megmaradt minden oldalon mindkét négyzetnél a 200-200mm.

Ránézésre, szerintem nálad a jobb oldali méretezés, ami 19 egész valamennyi, az nem derékszöget zár be a két vonallal ami közé raktad, szóval szerintem jó a két vonalad, azok párhuzamosak, itt csúszott el a dolog. Szerintem rajzold meg így csoportba foglalt négyzetekből, aztán felbontod a végén a csoportba foglalást, és kitörlöd a fölösleges vonalakat.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#849) imibogyo válasza Goblin12 (#847) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem meg egyszerű geometria. Ha két, egyébként párhuzamos vonalakat metsző vonalad közül valamelyik "szögben áll" a másikhoz képest, akkor naná, hogy nem lesznek egyforma hosszúságúak. :B

Csak úgy jöhetne ki a 200mm-ed a szögben álló oldalélhez, ha csalsz és a "felső" vonalad a szögben álló négyzetnek nem a csúcsból indulna ki, hanem ahogy s3toraph is megrajzolta egy kicsit "beljebbről" indulna a felső nem szögben álló négyzet élről (kék vonal a rajzon), vagy "nyitnál a párhuzamos éleken" (piros rész a rajzon).

Vágj ki két darab 10x10 cm-es négyzetet papírból és forgasd el egy közös csúcspontjuk körül. Meglátod mi lesz a hiba. De s3toraph rajzán egyértelműen látszik a te rajzodhoz képest, hogy nem indulhat a csúcsból az a felső él ami párhuzamos az alsó csúcsból indulóval és ami közé te 200mm-t akarsz beszúrni.

De megrajzoltam én is neked úgy, hogy a csúcsból induljon a szögben lévő vonal. Pirossal beszíneztem azt a részt (kicsit csaltam, hogy jobban látható legyen), amit csalnod kellene ahhoz, hogy kijöjjön a 200mm-es élhosszod (nyitni kellene a párhuzamos éleken, én a rajzon a felső élt nyitottam).

Zölddel beszíneztem azt is, hogy hogyan jön ki a 200mm-es élhossz, ha mindenképpen ragaszkodsz a párhuzamos szögben álló oldalvonalakhoz. Egyszerűen nem állhat abban a szögben az az él (ami nálad 191,xxxxx mm), ahogy te megrajzoltad, nem zárhat be szöget az egyébként 200mm-es "függőleges" éllel. Ha ragaszkodsz a 200mm-es élhosszhoz, akkor párhuzamosnak kell lennie az eredeti éllel, hiszen csak a párhuzamos vonalak szög- és távolságtartóak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#850) zed1983 válasza s3toraph (#848) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!

Hogy állsz a ház terveivel? van módosítás?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.