Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Közben ebben a pillanatban frissült a Vodának a 4G-s térképe, szépen szaporodnak a piros foltok az országban, ahol kapcsolják be a 4G antennákat. A Voda év végére 80%-os kültéri országos lefedettséget ígért 4G-ben, a Telekom 97%-ot, a Telenor meg 95%-ot.

http://www.vodafone.hu/internet-sebessegmeres

[ Szerkesztve ]

(#2002) Ateszpapa válasza Werkly (#1992) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nem kamu az a teszt kártya 490 Forintért.
Én is vettem, egyszeri 2GB.
Annyit megér.

(#2003) BéHGT válasza oncsi (#1990) üzenetére


BéHGT
senior tag

Jobb lett volna a DPI-s Hipernet 42 5500+1000 Ft-ért full korlátlan net.
Persze nem tudom most mennyi a számlád. Persze ez 2 év hűséges.

(#2004) oncsi válasza BéHGT (#2003) üzenetére


oncsi
őstag

Lehet, hogy jobb lett volna. De már végig túrtam mindent, és nálunk egyszerűen nincs hozzáférhető drótos net.
Van egy T-s 2éves hűséggel vett N&R L csomag 10e-ért. (ez melós gép, de el is fogy a 30GB havonta) Meg flottás kb átlag 15-ért (asszonnyal együtt, fejenként 5GB), meg a Voda most 5-ért. Sok, de kell a mobil net minden nap. Család miatt, meg a sávszélesség.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2005) 7ER válasza #21351168 (#1946) üzenetére


7ER
aktív tag

(#2006) club1 válasza oncsi (#2004) üzenetére


club1
veterán

A DPI Hipernet 42 Telenoros mobilnet, nincs köze a drótos nethez...

(#2007) BéHGT válasza club1 (#2006) üzenetére


BéHGT
senior tag

Nem is értem hogy jött a mobilnetes témába a drótos... :U

(#2008) kali válasza radio100jozs (#1999) üzenetére


kali
legenda

a t-nél eszközölt kipróbálásod kapcsán írtam, náluk a nagyobb városokban az 1800 MHz, azon kívül, vidéken viszont a 800 MHz a fontos, 2600 MHz csak a határszéli városokban van, illetve a fővárosban néhány helyen összevontan az 1800 MHz sávval.

(#2009) btz válasza BéHGT (#2007) üzenetére


btz
addikt

Mobil net is drótos az adótoronyig

ⓑⓣⓩ

(#2010) club1 válasza btz (#2009) üzenetére


club1
veterán

Nem feltétlenül, vidéken többnyire mikrohullámon történik a felhordás.

(#2011) btz válasza club1 (#2010) üzenetére


btz
addikt

Ok, van olyan is csak az egyszerűsítés kedvéért írtam így, de egy központi torony akkor is drótos a közelben, még ha egy adott torony mikrohullámmal is kommunikál csak.

ⓑⓣⓩ

(#2012) oncsi válasza BéHGT (#2007) üzenetére


oncsi
őstag

Nem jön hozzá sehogy. Nem is írtam ilyet. Csak i9ndokolni szerettem volna, hogy miért kell ennyi mobil-net. Főleg, hogy általában az emberek nagy része Mobilnet-et nem 100GB-os forgalmazásra használja. Bocsi ha félreérthető volt

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2013) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok.

Vázolom a szituációt először, és segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan oldhatnám meg a gondomat.

Megyünk nyaralni. És szükségem lenne mobilnetre. Olyanra amivel twitch-et tudok normálisan nézni. Egy hétig. (Dota 2 The International-t.) A laptop nem az enyém hanem hugomé. Egyszeri mobilinternet csomag kellene, nem előfizetéses. Van ilyen? És gondolom azért elég nagy adatforgalommal, mert a stream enni fogja rendesen.
Tudtok erre a problémára megoldást? Sose használtam semmilyen USB stickes megoldást, nem vagyok otthon a témában. Ha linkelnétek konkrét dolgokat azt nagyon megköszönném! :R

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2014) club1 válasza .LnB (#2013) üzenetére


club1
veterán

Ha Magyarországon maradsz, az elképzelésed nem lesz olcsó mulatság. Szerintem bírd ki egy hétig, hiszen nyaralni mész. Ha konkrétumot akarsz, legalább nagyjából add meg, hány GB forgalomra számítsunk tőled...

(#2015) .LnB válasza club1 (#2014) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sajnos tippelni sem nagyon tudok, talán 50gb? És belföldről lenne szó.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2016) club1 válasza .LnB (#2015) üzenetére


club1
veterán

A hazai feltöltős mobilnet árak:
A Telenornál 5 GB 6000 Ft.
A Telekomnál 5 GB 10000 Ft.
A Vodafone-nál 6 GB 8000 Ft.
Amivel esetleg megpróbálkozhatsz, hogy előfizetsz valami nagyobb havidíjas csomagra (ezekre jellemzően 1-2 év hűséget alá kell írni), de x nap múlva felmondod. Egyik-másik szolgáltatónál ui. van lehetőség elállni a szerződéstől néhány napig-hétig.

(#2017) .LnB válasza club1 (#2016) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azta! Ha ezt tudom inkább meg se kérdezem. :) Még mindig itt tartunk, hogy ennyire drága nálunk a mobilnet? Nem gondoltam volna. Azt hittem 10e ft-ért csak kapok egyszeri 50GB-ot. Azért köszönöm szépen a segítséget! :R
Egyébként igen nyaralni fogunk, de éjjel megy majd a verseny, akkor akartam nézni.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2018) kali válasza club1 (#2016) üzenetére


kali
legenda

telekom esetén jobb lehet a domino surf + netplusz bővítés, mert a 30 napra levont 890 ft-os időszaki díj ellenében az olcsóbb bővítős opciók adottak, a 5 GB (150 Mbps) netplussz xxl például 3290 ft-ért.

.LnB; nagyobb adatkeret csak előfizetéssel adott, de ott is jellemzően bőven 50 GB alatt, inkább csak 20 - 30 GB környékén, felette már inkább csak kompromisszumokkal, különböző tematikus opciókkal, éjszakai netezésre, vagy csak meghatározott forgalmakra (csak böngészés és e-mail, csak közösségi oldalak...stb.), meg ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#2019) .LnB válasza kali (#2018) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jelenleg NetPlusz L-em van. Azt tudom valahogy akkor bővíteni egyszeri alkalomra is?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2020) kali válasza .LnB (#2019) üzenetére


kali
legenda

több módozatban is lehet bővíteni.
milyen díjcsomaghoz van rendelve a netplusz l?

(#2021) .LnB válasza kali (#2020) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"picike" Mozaik XS -hez.

Közben beléptem a Tmobil online-ba lehet bővíteni de egyszeri, egy hónapos plusz csomagokat én nem találtam, csak előfizetéshez köthetőeket.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2022) kali válasza .LnB (#2021) üzenetére


kali
legenda

a netplusz bővítőket bármikor lehet aktiválni és lemondani is, tört havi számlázásúak, tehát csak annyi kell kifizetni a havi díjból, ahány napot aktív volt, viszont a fordulónapig a bővítő teljes adatkeretét megadják, arra kell csupán figyelni, hogy egy adott naptári hónapban a harmadik aktiválás már nem díjmentes, annál már a havi díjjal azonos összegű aktiválási díj kerül felszámításra.
megteheted tehát, hogy a nyaralás idejére aktiválsz nagyobb netplusz bővítőt (xl 3 GB és 2590 ft, vagy xxl 5 GB és 3290 ft), amikor pedig nincs már rá szükséged, akkor visszaállsz a korábbira - a fent leírtak alapján.
vannak eseti adatbővítők is, amik hozzáadódnak a meglévő adatkerethez; link, ezeket többször is lehet aktiválni egymást követően, viszont a leírásban nem látom a régebbi mozaik díjcsomagokat.
amennyiben megfelel a 00:00 - 7:00 közötti intervallum, úgy a legjobb megoldás a korlátlan éjszakai net opció lehet; link, mert ez mehet a netplusz l mellé és így a fent írt intervallumban tényleg korlátlanul nyomhatsz bármilyen forgalmat.

[ Szerkesztve ]

(#2023) .LnB válasza kali (#2022) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszönöm, ez lesz akkor a megoldás. :R

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2024) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Kipróbáltam akkor, hogy Köki-Monor között a vonattal utazva csak 4G LTE-re állítottam a T-mobilos hálónál, és hát itt is volt szakadás, ráadásként 2 alkalommal is. Az egyik Pestszentlőrinc állomás után, itt elég durva fehér folt van 4G-ben, mert hosszan nincs jel. A másik megszakadás Monor előtt volt Hosszúberek után. Úgy látszik hiába 3G, vagy 4G, egyik sem tökéletes arra, hogy szakadás mentesen lehessen egy 192 k-s online rádiót hallgatni vonaton még itt Budapest közelében síkvidéken sem a T-nél, sem a Vodánál.

[ Szerkesztve ]

(#2025) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

A mai napon vettem egy iPad Mini 2-t, és ahhoz szeretnék mobilnetet venni. Akár hűségre is. Tudnátok jó ár-érték arányú előfizetést/előfizetéseket mondani? Mondjuk olyan 3-6ezer forint között.
Illetve mégegy kérdés: megoldották már az EU-n belüli roaming törlést valamelyik szolgáltatónál a mobilnetre nézve?

Köszi!

(#2026) oncsi válasza Yiggdrasil (#2025) üzenetére


oncsi
őstag

A voda lentebb írt l-es 12GB+100GB+MiFi Router 4.9e Ft. Vagy a Telenor hasonló de éjjel korlátlan 5.5 e forint. Esetleg T-mobil 20gb, de utánna lassitós N&R M 6,5 e de 500-ért vehető hozzá társkártya, hogy végülis két felhasználós ennyiért. De 2-év hűség bármelyikhez most talán épp elgondolkodtató. Félek a mostani fejlesztések lefele is vihetik az árakat. Ezért talán a legolcsóbbat venném (vettem is) De mindegyiknek van valahol egy sarkalatos kisbetűs, vagy rejtett (ezért vitatható) pontja.
Meg érdemes előtanulmányt végezni a fő használati helyén a lefedetséggel.
Nálunk a belvárosban senki nem gondolta, hogy a T-mobil 4G épp egy fekete lyukat tart fenn a nyugati mellett. És a Voda, ami mindig problémás volt ott, 3G-n meg színte most hibátlan (kopp-kopp) :W

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2027) szabogabor10 válasza Yiggdrasil (#2025) üzenetére


szabogabor10
veterán

Annyival korrigálnám a kolléga hsz-ét, hogy júliusban sajnos megemelte a telekom 7690 Ft-ra a 20 GB-os N&R M csomagot az új előfizetőknek. Ha kell az LTE (Mini 2-höz erősen ajánlott), akkor a Telekom ajánlatai mellett a Voda ajánlatai közül csak a legnagyobb, 20 GB-os MobilNet XL csomagja jöhet szóba, ami 6741 Ft online rendelés esetén, e-pack-kel.

De itt van az összes díjcsomag: Telekom
Vodafone
Telenor

Sajnos a külön SIM-es adatkártyákkal a roaming még mindig elég drága mulatság...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2028) szabogabor10 válasza szabogabor10 (#2027) üzenetére


szabogabor10
veterán

Annyit hozzátennék, hogy a legjobb LTE lefedettsége a Telekomnak és a Telenornak van. A Vodának még elég nagy a lemaradása.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2029) BéHGT válasza Yiggdrasil (#2025) üzenetére


BéHGT
senior tag

6500-ért korlátlan DPI-s Hipernet?

(#2030) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Valóban tesztelnem kellene először, viszont azt milyen formában tehetem meg? Sajnos nincsen az ismerőseim között nanoSIM-es mobilnetes kártya.

A DPI-s jó lenne, ha nem az a szervezet csinálná aki.

(#2031) Tangerine válasza Yiggdrasil (#2030) üzenetére


Tangerine
senior tag

Vegyél egy "net&roll teszt" kártyát. 500 Ft/ 2 GB / 60 napig jó.
Olyan kártyát adnak, amilyet kérsz. Én is nano SIM-et kértem a tabletbe (Z3TC).

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#2032) andatti válasza BéHGT (#2029) üzenetére


andatti
senior tag

Azt írták, hogy igen. Hogy mennyi a max. azon már megoszlanak a vélemények, mivel a garantált szolgáltatás, szerződés szerint csak 0 Mbit... Nekem a héten egy eladó azt mondta, hogy (őszerinte) csak max. 42 Mbit lehet az elméleti maximum... De, ha visszaolvasol itt is megoszlanak a válaszok a már DPI korlátlan csomagot használók beszámolói alapján... Mondjuk az érdekes, hogy csak T-s ügyfelek írtak mobilnetre 150 Mbites tesztet, Telenorosoktól még nem láttam, hogy valaki írta volna, hogy neki már előfordult ennyi max. sávszélesség hipernettel...
De DPI-ben nem lehet elállni a szerződéstől, így célszerű előtte kipróbálni. /a sima telenoros internet csomagokra a szerződés első 5 napján belül van lehetőség felmondani a szerződést... Asszem egy ezresbe fáj, ha visszaadod pár nap után. (én is úgy kaptam a tippet). és routert, vagy stick-et is lehet ugye választani, akkor úgy célszerű, hogy ami a DPI listában van, azt megkérni pár napra, normál ügyfélként a telenornál. Így van értelme a tesztelésnek, hogy ott, ahol használni akarod milyen vételi viszonyok vannak... Vagy, ha router kell, akkor kártyásban kipróbálni-megvenni, (még akkor is olcsóbb, mint kártyafüggetlenbe megvenni egy sim foglalatos routert) és akkor nem adod vissza a routert, ha neked az kell. (információim szerint a MF-nál nem adnak routert.)

(#2033) nubreed


nubreed
veterán

Tudnátok abban segíteni, hogy van ez a jelenség:
Adott egy Telenor 4G mobil internet usb stick, nem az enyém, csak próbálok vkinek segíteni. Elmondása szerint tegnap este még működött vele az internet. Ha ezt a sticket rádugom a gép usb portjára akkor betöltődik a webböngésző ablaka, és itt meg kéne, hogy jelenjen a Telenor -os kezdőoldal, ahova be kell írni a pin kódot és innentől kezdve van internet kapcsolat. Na ma reggeltől nem működik a dolog, a webböngészőt még indítja, de csak egy kapcsolat nélküli oldal jelenik meg, tehát már el sem jutunk odáig, hogy be lehessen írni a pin kódot. Természetesen próbáltam uninstallni és újra installálni a Telenor hypernet szoftvert többször is, nem segített. (Ez települ, ha nincs fent a gépen a mobil stickről).
Ami még érdekes, hogy amikor rádugom a mobil sticket az usb-re a Windows azt a hangot játsza le, amelyik azt jelzi, hogy usb eszközt dugtak a gépre, majd pár mp. múlva az a hang játszódik le, ami az usb eszköz eltávolítását jelzi, de természetesen mi biztos nem kezdeményzetük az eltávolítást.
Lényeges információ: Másik gépben kipróbálva, tökéletesen működik a szóban forgó usb-s mobilinternet stick.

Mi lehet arra a megoldás, hogy az eredeti gépben is működjön újra, erre van valami tippetek?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#2034) Ateszpapa válasza nubreed (#2033) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szerintem driver galiba lesz azzal a winnel. Talán az eszközkezelőben az usb részén eltávolítjatok, majd restart után újra bedugjátok, akkor lehet helyre áll.

(#2035) 7ER válasza nubreed (#2033) üzenetére


7ER
aktív tag

A Windows letiltotta a drájvert, mert magasabb volt a felvett áram, mint a megengedett, vagy más hibát észlelt, amit a szerencsétlen program nem ír ki.
Nálam is előfordultak ilyen hibák a Win.7-nél, egyedül az XP SP1 volt az, ami normálisan és hiba nélkül kezelte a modemet.
Itt érdemes megjegyezni, hogy drájvertől függetlenül egyes modemeket nem visel el a Win7, legalább is tapasztalatom szerint hosszabb távon nem. Ez egy titokzatos hiba, nincs rá magyarázat. -Ha hiszed, ha nem. Megoldás: Routert kell használni ha lehetséges.

(#2036) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Sziasztok!
Írtam a topikba régebben,közben változások vannak m.netem terén.
Tudnátok abban segíteni,hogy vannak e hasonló csomagok a Dominó Surfhoz más szolgáltatóknál.Lehetőleg olyan csomagokra gondolok ahol nincs havi alap díj (surfnél ez 890 Ft ) ha elfogy jelen esetben a Surfnél a 150 MB net akkor az bővíthető legyen ,lehetőleg ne aranyporért.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2037) Bferibörs válasza Bferibörs (#2036) üzenetére


Bferibörs
addikt

Közben találtam a saját kártyásomhoz telenor praktikum 500 MB net 2290 Ft/hó netet ,viszont ha ez elfogy utána kérhető újabb 1 GB 2490 Ft ,elég húzós.Amíg nem találok rendes csomagot ami megfelel talán el leszek vele.
Ha tudtok kellemesebb megoldást várom az ötleteket.Köszönöm !

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2038) radio100jozs válasza Bferibörs (#2036) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Domino Surf esetében ha elfogy a 150 MB 890 Ft-ért, akkor vehetsz hozzá, ráadáskén automatikusan megújulva + kiegészítő net opciót. Az 1 GB Domino Net Plusz L csak 1590 Ft/hó, de a Domino Net Plusz XL 3 GB is csak 2590 Ft/hó. Szerintem kár váltanod. Ja és ezek a kiegészítő opciók maximális 4G hálózaton mennek, azaz nem a Surf 10 Mbps tempójával, hanem 150 Mbps-el.

(#2039) Bferibörs válasza radio100jozs (#2038) üzenetére


Bferibörs
addikt

:R köszönöm szépen !

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2040) nubreed válasza 7ER (#2035) üzenetére


nubreed
veterán

Sokkal egyszerűbb. Buta Windows, ki kellett kapcsolni fizikailag a Wifit a megfelelő funkció gombbal és onnantól kezdve tökéletesen működik a mobilstick. Vicces.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#2041) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Egy dual simes telefonnal megoldható az, hogy a második SIM-be mondjuk egy UPC-s mobilinternetes SIM kártya kerüljön?

Előre is köszönöm a választ.

Üdv.

(#2042) 4Grider válasza Willie (#2041) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bármilyen telefonba tehetsz csak mobilnetes kártyát. Logikusan dual-sim-es készülékeknél van igazán értelme a dolognak. Annyi lehet max. a probléma, hogy a telefonok alapból a mobilnet-opciók apn neveit ismerik, a csak adatkártyák apn-jei pedig ezektől egy csomó szolgáltatónál eltérnek, így kézzel kellhet őket beállítani.

(#2043) Willie válasza 4Grider (#2042) üzenetére


Willie
őstag

Értem, köszönöm szépen a választ! :) Akkor adatkapcsolatnál kiválasztom a UPC-s kártyát, de közben hívást kezdeményezni illetve fogadni tudok a Telekomos kártyáról is, igaz?

(#2044) 4Grider válasza Willie (#2043) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, ezek alapbeállítások egy két simet kezelni tudó telefonnál.

(#2045) Willie válasza 4Grider (#2044) üzenetére


Willie
őstag

Nagyszerű, köszi! :)

(#2046) Bferibörs válasza Willie (#2041) üzenetére


Bferibörs
addikt

Azt azért nézd meg,hogy mindkét kártya hely kezeli e netet,régebbi telefonok volt,hogy csak az 1 slotban kezelték.Állítgatni nem kell igazán a telót,felismeri a kártyát csak ki kell választanod,hogy melyik kártya lesz a netes.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2047) Bferibörs válasza Willie (#2041) üzenetére


Bferibörs
addikt

Azt azért nézd meg,hogy mindkét kártya hely kezeli e netet,régebbi telefonok volt,hogy csak az 1 slotban kezelték.Állítgatni nem kell igazán a telót,felismeri a kártyát csak ki kell választanod,hogy melyik kártya lesz a netes.persze az is fontos,hogy a telefonod megfeleljen az Európai szabványoknak és ne kínai szabványos legyen.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2048) Bferibörs válasza radio100jozs (#2038) üzenetére


Bferibörs
addikt

Sajna a csomagban az ÁSZF szerint nem engedélyezett a VoIp , így számomra nem megfelelő .

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2049) etejedu


etejedu
őstag

Jól sejtem hogy a 4g-s mobilforgalom hamarabb "megeszi" a keretemet mintha sima 3g+ -val neteznék?

(#2050) btz válasza etejedu (#2049) üzenetére


btz
addikt

Igen is meg nem is. 4G-vel hamarabb átesel a ló túloldalára az adatforgalommal, így hamarabb elfogy az adatkeret, de persze ha nem akkor ugyan annyi idő alatt fogy el.

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.