Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) smiti válasza club1 (#1800) üzenetére


smiti
addikt

Mindenképpen valami előfizusban gondolkodom, de nem nem igazán találom a legjobbat.
Jelenleg van egy telekomos előfizetésem, hozzá tartozik egy NetPlusz L csomag amiért 2190 Ft.-ot fizetek. Én ezt sokallom egy kicsit.Ahhoz hogy megosszam egy társkártyával a telefon és tablet között ahhoz meg kevés az 1GB. :W

(#1802) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

A bluemobil legkissebb csomagján gondolkozom. Ha jól értelmezem, az első két hónap 90 ft, utána pedig 500?
Kérdésem: valóban ennyibe kerül, és nyitottak e rajta a protokolok: webkamera képeket küldenék ftp-n a 21-es porton, és nyitva van e az SMTP portok, pl az 587.

Köszönöm! :R

(#1803) club1 válasza smiti (#1801) üzenetére


club1
veterán

3200 Ft a Net&Roll XS (3GB). Ha elfogy 128 kbps-ra lassítják, ami még használható sebesség.
Vagy ott a Vodafone 3GB-os mobilnet csomagja.
Vagy ott a Telenor hipergagyinetje (light) 3100 Ft-ért.
Magyarországon most még drága a mobilnet, de hamarosan változások várhatóak (legalábbis erre utal a UPC korlátlan mobilnetet tartalmazó mobiltarifáinak megjelenése). Én még a helyedben kivárnék, vagy max. nem hűséges csomagra váltanék csak felfelé.

(#1804) club1 válasza Tav-Csoves (#1802) üzenetére


club1
veterán

Két okból nem értelek:
1., 33 MB-os (utána 32 kbps-ra lassított) mobilnetre akarsz webkamerát kötni?
2., Nem a webkamera kezdeményez ftp és smtp kapcsolatot? Ha igen, minek kellene felé ezeknek nyitva lennie?

(#1805) Tav-Csoves válasza club1 (#1804) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

1: nem nézném a kamerát, viszont a kamera képeket küldene az idokep-nek. Egy kép 125 KB, és percenként küldene 1-et.
2: A simkáártya egy stick-be kerülne, az pedig egy routerre lenne bedugva. Így a tomato-s routeren a nyitott portok segítségével történetesen működne a dolog - mert most is van rajta még kábel net - de az a kérdés, hogy a mobilszolgáltató részéről nyitva vannak e ezek a protokollok.

(#1806) club1 válasza Tav-Csoves (#1805) üzenetére


club1
veterán

1., Így értem.
2., Változatlanul nem értem, ha a webkamera felől kezdeményezed a kapcsolatot, ezeknek a portoknak felé nem kell nyitva lennie. Kifelé meg természetes, hogy elérhetőek.

(#1807) Tav-Csoves válasza club1 (#1806) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Azért kérdéses, mert a szolgáltatók az ilyen minimál csomagoknál inkább tiltanak azért protokollokat, hogy inkább a magasabb csomagot vegye igánybe az ügyfél. (Pl VoIP, torrent-nél) Míg a Voip a hagyományos mobilhívást nyírja ki, addig a torrent a forgalmat lassítja, és az ftp is hasonló csoportba tartozik, s ezért tartok attól, hogy blokkolja a szolgáltató a 21-es portot.

(#1808) club1 válasza Tav-Csoves (#1807) üzenetére


club1
veterán

Kifelé biztos hogy nem blokkolja egyik hazai szolgáltató sem ezeket a portokat. Ami nálad gondot jelenthet, hogy ha natolt hálóra kerülsz, nem fogod tudni elérni távolról az eszközeidet.

(#1809) Tav-Csoves válasza club1 (#1808) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Nagyon szépen köszönöm a válaszaid!

(és igen, ez a nat pl elkezdődött a digi hálózatán)

(#1810) kmisi99


kmisi99
addikt

Mobilnetes usb stick ben tudok használni hagyományos telefonos simkártyát? Olyat is amivel tudok pl telefonálni?

(#1811) Tav-Csoves válasza kmisi99 (#1810) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Igen tudsz, viszont nem fognak tudni elérni, ha azt felhívják. Nekik ki fog csengeni.

(#1812) etejedu


etejedu
őstag

Van itt valakinek rajtam kivül 4g-s mobilinternete a Telekomtól aki használja az Internet manager kliensprogramot?

Azon belül van egy beállítás amivel a hálózatot lehet változtatni :
-automatikus
-csak lte
- csak 3g
- csak 2g

Na most én átváltottam 3g re, mert kíváncsi voltam milyen úgy a jelerősség.
Most szeretném visszaváltani 4g re,de sehogy sem akaródzik átállítani.
Ötlet?

(#1813) kmisi99


kmisi99
addikt

Bluemobilosoktól kérnék segítséget, van ez az jóárasított 90ft os net, én ezt hogy tudom aktiválni? sms en keresztül nem ment, viszont ha belépek az online felületre ott van az M vagy az S es net ami 90ft nak van írva a honlapon, itt mégis ilyen 990ft szóval a teljes árat mutatja. Miért? :O

(#1814) promisz


promisz
aktív tag

Keresem a legolcsóbb internet csomagot a mobilomra. Jelenleg Telekom-nál vagyok és ahhoz, hogy tudjak rendelni egy gigás netet, kell egy havidíjas csomagot is fizetnem. Jó lehet máshol is így van, de ez így ultra gáz.

(#1815) club1 válasza promisz (#1814) üzenetére


club1
veterán

Én ilyenről még nem hallottam. Nem arra gondolsz, hogy az 1 GB net drágább, ha nincs alapból a díjcsomagodban alap net?

(#1816) promisz válasza club1 (#1815) üzenetére


promisz
aktív tag

Így van, de nem értem miért. Miért fizessek havonta X összeget azért, hogy olcsóbban tudjak rendelni internet csomagot, aminek az adatmennyiségét 1 hónap alatt nem is biztos hogy felhasználóm, de hát a surf dijcsomag havonta vonja le az árat...

(#1817) club1 válasza promisz (#1816) üzenetére


club1
veterán

A Telenornál (igaz Deezerrel) havi 2500 Ft, a Vodafone-nál 2490 Ft (és elfogyásakor azonnal leállítják), a Telekomnál 2190 Ft prepaid előfizetés mellé 1 GB nem hűséges mobilnet. Valóban kiszúrt veled a Telekom...
Egyébként pedig fordítva állsz a kérdéshez: A Telekom kedvezményt ad azoknak a mobilnet árából, akiknek a havidíjában már amúgy is van mobilnet előfizetés és e mellé előfizetnek egy újabb mobilnet opcióra is.

(#1818) LámaZ válasza club1 (#1817) üzenetére


LámaZ
addikt

Szét kell rúgni ezeknek a se.gét!
A csömöri auchanban van Praktikum+Net, 990 ft-ért, amellyel 3 hónapig lehet netezni úgy, hogy az első hónapban 250 MB, utána 100-100 megád van.
Csak ezt kell venni, vagy hasonlót, hogy dobják fel a talpukat.
Vagy azt kell csinálni, amit most Frankfurtban a fiatalok a EKB (ammeg mi?) székháza előtt. :-)

Legyen minden jó!

(#1819) LámaZ válasza LámaZ (#1818) üzenetére


LámaZ
addikt

Drasztikusan csökkennek a hívásvégződtetési díjak
Akkor semmi ok fenntartani a jelenlegi népnyúzó mobilinternet árakat.

Legyen minden jó!

(#1820) btz válasza LámaZ (#1819) üzenetére


btz
addikt

Ennek miköze a mobilinternethez?

ⓑⓣⓩ

(#1821) LámaZ válasza btz (#1820) üzenetére


LámaZ
addikt

Hogyne lenne. Csökkenek a szolgáltató költségei.

Legyen minden jó!

(#1822) club1 válasza LámaZ (#1821) üzenetére


club1
veterán

Pontosabban egy szolgáltató összköltsége ezzel csökken, a másik kettőé nő. De tényleg semmi köze nincs a mobilnethez...

(#1823) tahepa


tahepa
senior tag

Üdv.
Lenne egy banális kérdésem.
Van Digi-s előfizetés (tv+net+vonalas telefon) , ha kérek hozzá mobilnetet akkor a kapott sim kártyát simán berakom a dual simes mobilomba és netezek lazán (mondjuk 3G)? Telefonálás nem játszik...arra van céges sim ( a másik slotban).
Köszönöm előre is a megtisztelő válaszokat.

(#1824) club1 válasza tahepa (#1823) üzenetére


club1
veterán

Ha van nálatok Telenor 3G, akkor pont így működik a dolog. (Ja, és ha független a telefon.) Persze a digi apn-t majd lehet, hogy be kell állítani a telefonon.

(#1825) tahepa válasza club1 (#1824) üzenetére


tahepa
senior tag

Köszönöm a választ.
Debrecen , Xiaomi Redmi Note Dual sim független telefon..tehát gondolom menni fog a dolog.
1900 Ft / 2 GB 3/1 Mbps (meglévő digi előfizetés mellé) elég kecsegtető ajánlat normál netezésre...

[ Szerkesztve ]

(#1826) club1 válasza tahepa (#1825) üzenetére


club1
veterán

Debrecenben sem tökéletes a Telenor 3G. De 90% esélyed azért van...

(#1827) LámaZ válasza tahepa (#1825) üzenetére


LámaZ
addikt

Nekem az 1 giga is 1,5k ft-ért is bőven elég volt.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1828) tahepa válasza LámaZ (#1827) üzenetére


tahepa
senior tag

"...merjünk nagyot álmodni.....főúr még egy doboz gyufát..." :)

(#1829) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Mától már "élesben" is elindult a Voda 4G LTE, több díjcsomagban is aktivált lett, és van már a lefedettségi térképen 4G kereső is, meg mutatja, hogy hol van lefedettség. A voda 75 Mbps maximális sebességgel megy csak. Bár ez nem lényeges, ha azt vesszük, hogy én a T-Mobilnál Budapesten nem tudtam még LTE hálózaton 35 Mbps-nél nagyobb sebességet mérni, így ez is csak szemfényvesztés.

(#1830) 7ER válasza radio100jozs (#1829) üzenetére


7ER
aktív tag

Azt azért tudni kellene, hogy a maximális letöltési sebesség a cella foglaltságtól is függ.
Nem mindegy, hogy egy felhasználó van a cellára akadva, vagy száz.
Ne legyetek már ostobák. Senki, egyetlen mobilszolgáltató sem garantálja személyre szabottan a le és feltöltési sebességet. Még mindig jobb mint az EDGE és ha utána számolok még olcsóbb is.

(#1831) radio100jozs válasza 7ER (#1830) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ha jelenlegi LTE készülék, és felhasználó penetráció mellett is ilyen csiga ez a rendszer, akkor mi lesz 2 év múlva? Érdekes, a 3G-nél az elméleti maximum felével fut még Pesten is, azaz hozza a Telekomnál ugyan ott a 20 Mbps tempót letöltésben, akkor azért az LTE-nél elvárható volna, hogy ne 30-al röcögjön.

(#1832) club1 válasza radio100jozs (#1831) üzenetére


club1
veterán

A 30 nekem nem döcögés, valószínűleg nagyon nem vagy tisztában az európai le- és feltöltési átlagokkal. Én egyébként a két T-nél átlagban 40 és 50 között szoktam itt Büdöspesten mérni. Viszont amit én mérek egy elvileg korlátlan csomaggal, az közel sem biztos, hogy az adott helyen elérhető maximum. Ennek több oka van, nem mennék bele, hogy egy adott végpont felé milyen okok miatt nem tolhatják a teljes elérhető sávszélt.
Én egyébként inkább használok 10 Mbps-os 4G-s kapcsolatot (ilyen azért elég ritka), mint 20 Mbps-os 3G-st.

(#1833) etejedu válasza club1 (#1832) üzenetére


etejedu
őstag

Én is használnám a 4G-met ha nem szűnt volna meg itt ahol előfizettem rá. :((

(#1834) btz válasza etejedu (#1833) üzenetére


btz
addikt

Nem valószínű hogy ha eddig volt akkor megszüntették volna

ⓑⓣⓩ

(#1835) radio100jozs válasza etejedu (#1833) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ilyenről még nem is hallottam, hogy nem nő, hanem csökken a 4G lefedettség. A 3G nem csökkent ott le? Mert egyedül akkor fordulhat elő, ha olyan építményre szereltek, amit valamiért el kell bontani, vagy utólag megvonják az antennának a telepítési engedélyét...stb. De viszont ez azért a többi hálózatot is érintheti, így annak is romlania kellett a lefedettségnek ott.

(#1836) btz válasza etejedu (#1833) üzenetére


btz
addikt

Szerintem ott hiba van. Be kell jelenteni. Főleg ha a hivatalos lefedettségi térkép szerint van lefedettség.

ⓑⓣⓩ

(#1837) etejedu válasza btz (#1836) üzenetére


etejedu
őstag

Az internet manager szerint csak 3g van holott eddig tudtam 4g-n használni. Elvittem a készüléket hogy javítsák meg vagy cseréljék ki. Erre azt mondta a csaj intézzem én. Ez nem dolguk! :D :F WTF!
Mondom hogy ez nem igy van én tőlük kapom a szolgáltatást ez az ő feladatuk. Akkor hagyjam ott a sticket. Ok de kérek cserekészüléket míg javítják. Nem ad!
(Anyukádat magamban)

Nem volt képes hibára felvenni. :W Most fogok utána járni TELEFONON! Ünnepek után.

Van lefedettség elvileg, meg hát fizikálisan is volt.

[ Szerkesztve ]

(#1838) 7ER válasza radio100jozs (#1831) üzenetére


7ER
aktív tag

Akkor válts át UPC 5 megabites internetre.
Semmi elvárható nincs. Egyébként meg leírtam, hogy a sebesség attól is függ, mennyien vannak azon a cellán.
Attól, hogy neked elvárásaid vannak, de nem vagy tisztában a fogalmakkal és 1-1 technikai dologgal, arról senki nem tehet csak te magad.

Megmagyarázom neked: Ha van egy egész tortád és azt 2 embernek osztod szét, akkor a szeletek nagyobbak mintha ugyanezt a tortát 10 vagy 100 felé osztod.

Azt, hogy éppen mennyien vannak a cellán azt nem kötik az orrodra. Mindenesetre ha kellő térerőd van és minden feltétel adott de lassabb a letöltésed, akkor többen vannak a cellán mint azt gondolnád.

(#1839) DarkByte


DarkByte
addikt

Huawei E3372 egyébként mennyire jó modem? Érzékenységre volt aki összevetette mással? eBay-en 10 ezer forint alatt lehet találni független darabokat, gondolkodom hogy veszek egyet. Kb. 800 forint hozzá CRC9-SMA adapter Kínából és rá tudom dugni a külső antennámra összevetni a D-Link router-el, lehet áldozok rá ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#1840) etejedu válasza DarkByte (#1839) üzenetére


etejedu
őstag

Nekem ilyenem van!
Nincs tapasztalatom másfélével.
Azt tudom hogy 1 hónapig működött vele a 4g azóta nem. Ez lehet csak szoftveres gond vayg hálózati probléma, Mindenesetre egy nagy f@s a kliensprogram (internet manager). Melegszik. (Lehet mindegyik, nem tudom)

(#1841) DarkByte válasza etejedu (#1840) üzenetére


DarkByte
addikt

Értem. Én mondjuk valószínűleg külön router-el vagy mondjuk egy Raspberry Pi-vel hajtanám meg hogy leossza az internetet szóval a Windows-os programja annyira pont nem mérvadó. De a fagyások és melegedések valószínűleg ott is előjönnének. Na meg ezek szerint elég energiaéhes USB szempontból.

(#1842) etejedu


etejedu
őstag

Hogyan tudom megosztani a mobilinternetet a telefonommal?

(#1843) 7ER válasza etejedu (#1842) üzenetére


7ER
aktív tag

Bekapcsolod a Wi-fi Hotshpot -ot és beállítod.
Így, de ha google a barátod, akkor lehet egyéb megoldás is.

(#1844) etejedu válasza 7ER (#1843) üzenetére


etejedu
őstag

Félreérthető volt a kérdés!
A pc mobilstickes internetét akarom megosztani az okostelóval, amin nincs internetelőfizetés.
Amugy igen tudom wifi hotspotot is próbáltam de az ugye csak a telefon intetnetét osztja meg.

(#1845) radio100jozs válasza etejedu (#1844) üzenetére


radio100jozs
őstag

Akkor szerintem ezt keresed:

http://www.i4s.hu/2009/11/windows-7-virtual-wifi.html

Itt a Win7-nél a WiFi adapteren keresztül képez egy ad-hoc wlan hálózatot, melyre fel tud kapcsolódni a telefon is, és így elérhető a számítógépen lévő internet.

Nekem ez gond nélkül működött.

[ Szerkesztve ]

(#1846) krealon válasza etejedu (#1844) üzenetére


krealon
veterán

(#1847) etejedu válasza krealon (#1846) üzenetére


etejedu
őstag

Köszönöm!
(#1845) radio100jozs

Mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

(#1848) AstraCDX válasza etejedu (#1840) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Létezik más mobilinternet kliens program, az "Internet Manager" helyett ?

Üdv.

Astra

(#1849) etejedu válasza AstraCDX (#1848) üzenetére


etejedu
őstag

Hát ezt passzolom.

(#1850) club1 válasza AstraCDX (#1848) üzenetére


club1
veterán

Ha az internet manager szolgáltatói szoftver, akkor biztos. Huawei modemeknél a gyári pl. a Mobile Partner, az viszont szolgáltatófüggő modemeknél azzal indít, hogy bekéri a függetlenítő kódot (és enélkül nem megy tovább).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.