Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11451) 4Grider válasza taranis (#11450) üzenetére


4Grider
nagyúr

Valószínűleg a többséget nem lepi meg, hogy falon/szigetelőanyagon/cserepeken keresztül nehezebben közlekednek a bitek, mint ablaküvegen át.
Engem inkább az lep meg, hogy B20 only-n tudsz még valahol 100 Mbps feletti letöltésit elérni. 1000%, hogy csak B20 van ott, nem fejlesztettek? Csak mert a B20-on két szolgáltató is osztozik, így jó eséllyel nem te vagy az egyetlen, aki ezen a cellán lóg... (Azt meg főleg nem nézem ki ebből a sebességből, hogy vodás kapcsolatról lenne szó.)

(#11452) csernak75 válasza 4Grider (#11451) üzenetére


csernak75
senior tag

Nálunk amióta a yettel fejlesztett és nem a telekom B20 on lóg mindenki. Simán előfordul napközben 60-70 hajnalban 110 Mbps is rajta. (Ha kézzel arra kapcsolom a B818 at. )

(#11453) 4Grider válasza csernak75 (#11452) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, csakhogy nálad nem csak B20 van. Ahol pedig csak B20 van, ott mi mást használnának a többiek?

(#11454) csernak75 válasza 4Grider (#11453) üzenetére


csernak75
senior tag

Arra gondoltam hogy lehet ő telekom os, aztán telekom csak B20 de már yettel fejlesztett és ők nem terhelik.

(#11455) yanna


yanna
őstag

Sziasztok!
Cat xy jellemzőkről, képességekről hol lehet találni valami olvasnivalót? Gugliztam, de nem volt átfogó találatom.

(#11456) Újpest válasza 4Grider (#11448) üzenetére


Újpest
lelkes újonc

Köszönöm szépen!

(#11457) taranis válasza 4Grider (#11451) üzenetére


taranis
addikt

Igen, csak B20, néztem Androidon cellmapperrel, 2 készüléken is, illetve a Mikrotik sem mutat mást. Amikor a Mikrotiken a 100-at mértem, akkor az S10-em felment 130-ig. Yetteles és Telekomos mérésekről van szó, ugyanazon a tornyon mennek, a sebesség ugyanaz.

colorizer.net

(#11458) egaa válasza egaa (#11435) üzenetére


egaa
csendes tag

Sziasztok újra!

Sikerült megoldani a problémát, megosztom veletek, hátha másnak is hasznos lehet.

Elsőnek beszéltem a Vodafone ügyfélszolgálatával. A MobileNet Infinity csomagban (korlátlan + 5G kiegészítés) a következőeknek kell lenni az APN beállításoknak:

apn: internet.vodafone.net
ip típusa: ipv4
hitelesítés: pap

Beszéltem a Huawei ügyfélszolgálatával is. A Huawei 5G CPE pro 2 H122-373 router esetében NINCS lehetőség manuális módon kapcsolni az 5g/4g között, 11.0.2.11 verziótól. Tehát nincs ilyen opció a beállításokba.

Jelenleg van 3 script is rá, de nekem egyik sem működött. Ez természetesen az én tesztem volt, másnak működhet.

Viszont van megoldás!
A program neve: LTE H-Monitor - v4.63
Hozzáférést kell adni neki a routerhez, majd a Configuration fülnél a Bands résznél 4G-re kell kapcsolni és elmenteni.

Működik, teszteltem.

(Közbe a Vodafonetól azt az infót is kaptam, hogy itt a lakóhelyemen, még teszt módban van az 5G, így azért lehet az, hogy a 4G gyorsabb.)

(#11459) 4Grider válasza egaa (#11458) üzenetére


4Grider
nagyúr

Minden vodás számára elérhető a standardnet apn, amivel publikus ip címet kaphat a hálózati eszköze. Router használata esetén egyértelműen javasolt a használata a kettős címfordítás elkerülése érdekében. (Telefonokon viszont nem.)
A vodánál egy ideje ez a "teszt" üzem megy 700 MHz-en. Nem is igazán érthető, hogy miért is indították el ezen a nyúlfarknyi frekvencián az 5G-t.

(#11460) DeniL válasza taranis (#11450) üzenetére


DeniL
tag

Helló,

korábban ezt akartam Én is megvenni, de végül egy SXT LTE6 lett, amit nem bántam meg.
Kaptam egy WAP AC LTE-t (ez még csak LTE4-es), de ugyan ezt produkálja, mit leírtál.
Szintén emeleti helység, mert nincs kedvem kirakni a házfalra, nem is tudnám olyan magasra, de valahogy sose gondoltam volna, hogy tegyem be a tetőtéri ablak elé (most épp 3 Ikea lack asztalból készült ideiglenes állvány tetején van :D) de működik még a csóri WAP is.
Korábban 10-12mbit/s, most pedig 30-40 között ingázik.

Mivel 3km-re van tőlem a torony és nem teljesen tiszta a rálátás, így muszáj voltam kókány módon kettéősztani a netet.
A Mikrotik SXT LTE6-t én használom, az asszony pedig maga a WAP AC LTE-t.
De akkor úgy látom neked sem elvetendő ez a HAP AX Lite LTE6 :) Jó hogy nem adtad el.

ui:
Kicsit szomorú, mielőtt belekényszerültem ebbe a mobilnetes világba, átolvastam az egész fórumot.
Ha visszalapoztok, tán még 5 évvel ezelőtt is ezeknek a sebességeknek örültünk.
30-40-50-80-100mbit/s.
Szomorú, hogy az eszközök ehhez mérten drágák, a technológiát se fejlesztik olyan ütembem, mint amit pl a Yettel hirted, hogy "akár gigabites vezetéknélküli net".
Falunk nekem az egy darab tornyommal ami amúgy is 3km-re van az életbe nem lesz gigabit, de még a 100mbitet se tudtam elérni.

És ezért se mertem "irodai/otthoni routert venni pl a Mikrotiktől (ax lite lte6, chateu sorozat), mert a belső 4dbi antennája nekem kevés.

@taranis
MTU-t az LTE1 interfészen vedd lejjebb, játsz kb az 1400-14020-1428-1430-as értékekkel, nekem kb 1428 tökéletes, továbbá az alábbi videóban állítsd be a TTL-t.
Nyertem a pingen + vagy ~10mbitet kb.

Hacking TTL to use LTE Tethering - YouTube


+ valami hasonlót összedobhatsz mögé, mivel a routeredben egy 360fokos 4dbi antenna van, felesleges a router mögött is "fülelnie".
Próbáld kicsit irányítani:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11461) donjohnson válasza yanna (#11455) üzenetére


donjohnson
addikt

azt jelenti, hogy elméletben milyen gyors lte sebességre képes egy eszköz (azért jó ha minél magasabb ez a szám, mert ugyanazon a mérési helyen például egy cat 19-es eszköz mindig el fog verni egy cat 6-ost, valamennyivel legalábbis, tehát érdemes rászánni a több pénzt).
a cacombos oldalon tudsz rákeresni eszközökre: [link]
de ha ott nincs fent, akkor gugliba beírod, hogy samsung a52s lte category és úgy is kiadja a google, hogy hanyas lte cat-ot tud.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11462) yanna válasza donjohnson (#11461) üzenetére


yanna
őstag

Köszönöm! Amit írsz, azzal nagyjából tisztában vagyok. Ami nem világos, hogy a nagyobb szám nem feltétlenül jelent "jobbat", amennyiben jól látom az alábbi táblázatban. A cat8 értelmezésem szerint veri pl. a cat12-t is , ha nem egészen vagyok sík hülye. Ezt a rendszerezést szeretném megérteni.

(#11463) 4Grider válasza yanna (#11462) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Cat8 miatt ne izgasd magad, nem igazán fogsz európában olyan eszközt találni. Tehát ha elfelejted, nagyjából bejön a nagyobb jobb elv.

(#11464) bociusz válasza yanna (#11462) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ez talán egy picit beszédesebb, mivel jelzi azt is, hogy hány sávot képes összefogni (DL CC = Downlink Component Carrier) az eszköz (UE=User Equipment), támogatja-e a 4x4 MIMO-t, ill. az alap 64QAM le/16 QAM fel helyett a magasabb 256QAM le/64 QAM fel modulációt.
A magyar hálózatokon az elmúlt években modernizált helyszíneken már megy a 256QAM, ill. a magasabb frekvenciákon (B1, B3, B7) a 4x4 MIMO.

(#11465) yanna válasza 4Grider (#11463) üzenetére


yanna
őstag

Valóban nagyjából. Köszönöm!

(#11466) yanna válasza yanna (#11465) üzenetére


yanna
őstag

Köszi! Néztem már ilyen táblázatot is, lényeg az, hagy jóval komplexebb a besorolás.

(#11467) taranis válasza DeniL (#11460) üzenetére


taranis
addikt

Köszi, ezeket már mind próbáltam, sem az MTU állítgatással, sem a TTL-el nem értem el javulást, sőt a TTL átállítással kicsit rosszabb eredményeket kaptam. Viszont olyanok az eredmények most a router pozicionálása után, amikkel már elégedett vagyok.

colorizer.net

(#11468) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék javaslatot, tanácsot kérni, hogy milyen STABIL mobilinternet szolgáltatást érdemes igényelni, akár hűséggel vagy hűség nélkül.
5G nem lényeg, egy dupla sim-es 4G képes mobilkészülékben másodlagos simként lenne használva a kártya.

Sztori : több éve T-s Magenta 1 ügyfél vagyok és a csomagjaimban csak 4Gb mobilinternet van ami nyilván gyorsan elfogy.
Itthon szélessávot használok természetesen WiFi -re csatlakozva, de az új munkahelyi pozíciómból kifolyólag csak mobilnetet tudok/kell használni és nagyon fontos lenne a stabil lefedettség 0-24 elsősorban Budapest kerületein belül.

1 hete igényeltem a Vodától egy xxl korlátlan mobilnetet ami hatalmas csalódás volt, már meg is szüntettem mert konkrétan használhatatlan volt.

Pl: 4.kerület Újpest, Káposztasmegyer panellakás 10.emelet 1.16Mb download, 128ping...leginkább nappal semmilyen weboldalt nem tudtam megnyitni, ha sikerült akkor is a hajam hullott, aztán pl 12.kerület (igaz fenn a hegyen) reggel 8-tól este 21-ig még az alap kommunikációs csatornákon keresztül is több perces üzenet kézbesítés csúszások voltak, streaming az meg ott pl egyáltalán el sem indult....

T-nél nincsenek olyan hűde kedvező mobilinternet csomagok, sem adatmennyiség, sem ár tekintetében, tehát ezért is vagyok tanácstalan, hogy milyen irányba lenne érdemes keresgélni.

Köszi :R

(#11469) zelikocc válasza bghistvan (#11468) üzenetére


zelikocc
senior tag

Yettel hálózatot ajánlom
kuf.hu -nál pedig kedvezményes csomagok vannak akár csak mobilnetre is

(#11470) bghistvan válasza zelikocc (#11469) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszi 👍, és a kuf.hu....arról/tőlük esetleg van tapasztalatod?

(#11471) adika4444 válasza bghistvan (#11470) üzenetére


adika4444
addikt

A topik gyakorlatilag a Kedvező Flottáról szól, jelenleg összességében a legjobbnak mondott ajánlat. A flottaengedéllyel te szerződsz a Yettel-lel, ha az első évben felmondod kötbér terhel (majd a beengedőnyilatkozaton elolvashatod a részleteket). A hálózatfejlesztésbe a Yettel tolta az utóbbi időben a legtöbb pénzt és effortot, így ezzel van a legjobb esélyed, de persze itt is lehetnek lefedetlen foltok. A Vodafone után azonban 99% biztosra mondom, hogy javulás lesz.

Annyi, hogy adatkártyán alapból net APN van publikus IP-címmel, míg hang alapú kártyán (tehát van hozzá lebeszélhetőség) online. A net APN-nel publikus az IPv4 cím és az ide érkező nagymennyiségű SPAM/adathalász/backdoorvadászó lekérések merítik a telefon akkumulátorát, így mobilba érdemes online APN-es hang alapú csomagot választani, vagy ha adatkártya, akkor egy mifi beszerzése lehet megfontolandó (akkus zsebrouter).

üdv, adika4444

(#11472) adika4444 válasza adika4444 (#11471) üzenetére


adika4444
addikt

Elnézést, kevertem a témákat, nem ez szól a KÜF-ről, hanem a mobil flották. :B

üdv, adika4444

(#11473) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, létezik olyan hordozható Wifi router (?) amiibe Simkártyát téve, és azt feltöltve adatkerettel, lehetne netezni vidéken? Nem állandóra, csak nyaraláskor. Most a korlátlan mobilnet előfizetés van megosztva hotspotként.

Pl: ez? Link

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#11474) 4Grider válasza Faterkam (#11473) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze, létezik.
Szappantartónak hívjuk őket, hivatalos nevük MiFi. Jellemzően 4-10 óra folyamatos netezést bírnak merülés nélkül, a többségük tölthető használat közben is, de ilyenkor jellemzően rendesen melegszenek.
Amit kinéztél, az egy hulladék. Csak ha szeretsz ennyi pénzt kidobni az ablakon, akkor veszed meg. 5G MiFi (ami működik is) nincs 100000 Ft alatt. A használható (nem csak 1-2 db 4G frekvenciát tudnak egyszerre venni a 3-4-5-ből) 4G MiFi-k valahol 60-70e Ft környékén indulnak. Ha nincs pénzed és jó az 1-2 darab frekvenciát fogni képes eszköz is, akkor a TP-Link M7350 Routertől felfelé keresgélj. Amik alatta vannak (árban) azok már valamiben nagyon gyengék (akkumulátor, le- és/vagy feltöltési sebesség, stb.).

(#11475) Faterkam válasza 4Grider (#11474) üzenetére


Faterkam
addikt

Értem, köszi! Akkor ez is a nevedd meg kategória? Link

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#11476) 4Grider válasza Faterkam (#11475) üzenetére


4Grider
nagyúr

Most végig fogod kérdezni az összes olcsóbb ezközt, hogy mire való? Akkor sokáig fogunk pingpongozni...
Ez egy egy sávos usb modem, amit szoftveresen felszereltek korlátozott routolási képességekkel és egy wifi chippel. Nyilván használható lesz valamire, tv-t azért ne akarj rajta majd nézni...

(#11477) Faterkam válasza 4Grider (#11476) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem akarom nyilván végigzongorázni az összeset, de mivel még egyel se volt dolgom, ezeket dobta fel a kereső. Már néztem közben a TP linket is, a kérdés, az hogy működésre 8-10 órát ír, ami nem rossz. Töltés közben is mehet bekapcsolva? (mivel házban lesz 99%-ban) Vagy az nem tesz neki jót, mert túlmelegszik ez is?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#11478) Mikulásbá válasza Faterkam (#11477) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Folyamatosan mehet töltőről.

(#11479) Faterkam válasza Mikulásbá (#11478) üzenetére


Faterkam
addikt

Rendben, köszi mindkettőtöknek! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#11480) adika4444 válasza Mikulásbá (#11478) üzenetére


adika4444
addikt

Az ilyen felhasználást az akkumulátor sokszor intenzív teljesítményeséssel honorálja.

Mondjuk a ZyXEL WAH7706-osom javára szóljon, hogy 6--7 órát simán elmegy a mai napig akkuról. 2018-ban vettem, volt, hogy 1--2 hetekig ment szinte folyamatosan töltőről és még csak nem is púposodik az akkumulátora.

üdv, adika4444

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.