Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) kaptar válasza LámaZ (#1100) üzenetére


kaptar
csendes tag

kösz a választ :W

(#1102) albinolynx


albinolynx
őstag

Vegyél egy wifi hotspotot. Legjobb.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1103) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Mi a helyzet azzal, hogy a Digi nem lassítja be a mobilnetet az adatforgalmi keret elértekor? Vagy ez már a mult?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1104) club1 válasza madmike (#1103) üzenetére


club1
veterán

A Telenor már megoldotta bő másfél év után a lassítás problémáját. És mivel a Digi mobilnet Telenor hálózatot használ, innentől kezdve ott sem hiszem hogy már ne lassítanának.

(#1105) LámaZ válasza madmike (#1103) üzenetére


LámaZ
addikt

Admin hiba.
Én a múlt hónapban vettem egy giga extrát, és valahol bennragadt, mert a fiókomban még mindig ott lapul.
Aztán lehet, hogy egy hó múlva elveszik tőlem.

Legyen minden jó!

(#1106) albinolynx


albinolynx
őstag

Telenor feltöltőkártya, 3k-val feltöltve. Sima mezei telefonról küldeném a 1750-re a klikk szót, de "hiba" feliratot dob. Mi a probléma?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1107) club1 válasza albinolynx (#1106) üzenetére


club1
veterán

Rendes SMS-t amúgy tudsz küldeni a kártyáról? Ha igen, akkor a probléma csak annyi, hogy a szolgáltató a Telenor...

(#1108) albinolynx válasza club1 (#1107) üzenetére


albinolynx
őstag

Persze, hogy tudok rendes sms-t küldeni. Mit csináljak, hogy működjön?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1109) albinolynx válasza albinolynx (#1108) üzenetére


albinolynx
őstag

Jó, visszavonom az előbbit. Hagyományos sms-t sem enged küldeni. :(

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1110) madmike


madmike
őstag

A Telenor LTE hálózata mennyire kiépített Bp-n? A lefedettségi térkép alapján úgy nézem szinte mindenhl van a fővárosban, de a lefedett települések listáján nem szerepel Bp. Tapasztalatok?

A medium csomaggal szemezek, a 10GB-os keret túllépése után, ha megvan rendelve a korlátlan böngészés szolgáltatás, akkor mi az ami nem működik? Pl Youtube? Mennyire hatákony a szűrés? Mennyire marad használható miután bekorlátozzák? Bp-n milyen ping értékek a jellemzőek? (A Flórián térnél lakom)

Csak a 2 év elkötelezettség miatt rágódok, hogy mi legyen. 2 év alatt valószínűleg sokkal olcsóbb és gyorsabb mobilnetek lesznek, nekem meg kötve lesz a kezem... :s

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1111) club1 válasza madmike (#1110) üzenetére


club1
veterán

Válaszoltam a Telenyomor topicban. (Ha már ott is feltetted a kérdést...)

[ Szerkesztve ]

(#1112) club1 válasza albinolynx (#1109) üzenetére


club1
veterán

(#1113) madmike


madmike
őstag

Próbaképpen elhoztam ma egy Hipernet mediumot.

Nem is rossz.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1114) Trebron09 válasza madmike (#1113) üzenetére


Trebron09
őstag

Nem rossz... nekem még a régi modemet adták (E372), az elején még volt jel, most már alig van, lenne itt LTE, szerintetek, ha egy MF820-as modemet kérnék akkor kicserélik?
(Persze ehhez másik sim is kéne..)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1115) madmike válasza Trebron09 (#1114) üzenetére


madmike
őstag

Itt nincs LTE. Ez a csomag 20Mbit/s elméleti max letöltési sebességgel bír, ehhez képest... :) Nem tudom, ha lenne LTE, akkor még több lenne e.

Huawei E3276-os modemet kaptam. Az eladó szerint ezt egyelőre egyetlen wifi-s router sem fogja tudni kezelni. Pedig nagyon jó lenne, ha találnék valami olcsó routert ami megbírkózna vele.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1116) club1 válasza madmike (#1113) üzenetére


club1
veterán

Ez alapján egyértelműen egy cella seggében vagy. 100 méterrel odébb már nem mérhetsz ilyesmit, 200 méterrel odébb meg lehet hogy 3G sincs...

(#1117) albinolynx


albinolynx
őstag

SMS küldés/fogadás probléma megoldódott. Mindent átnézve sem jöttem rá, ezért felhívtam a "lelkisegélyszolgálatot". Ott eszközöltek egy sms szolgáltatás leállítást/újraindítást és hívás közben már pittyegett is, hogy van egy olvasatlan üzenetem.

Létezik publikus adótorony térkép (voda, tmobile, telenor)?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1118) Trebron09


Trebron09
őstag

" Létezik publikus adótorony térkép
(voda, tmobile, telenor)?"

Ez engem is érdekelne, egyszer megtaláltam a telenorét, google maps-en, azóta se találom.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1119) club1 válasza Trebron09 (#1118) üzenetére


club1
veterán

Még mindig elérhető az a térkép, de nem sok értelme van nézegetni. Újonnan sem volt minden torony rajta, ráadásul amik rajta voltak, azok közül is elég sok akár több száz méterrel is odébb volt.

(#1120) albinolynx válasza club1 (#1119) üzenetére


albinolynx
őstag

Engem érdekelne, de nem találom.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1121) club1 válasza albinolynx (#1120) üzenetére


club1
veterán

Elhiszem, de mint írtam, semmi értelme nincs nézegetni. Sokszor nem pontos (a mi falunkban pl. a falu mértani középpontjába helyezi a tornyot, miközben a falu egyik szélében van) és nagyon hiányos.

(#1122) albinolynx válasza club1 (#1121) üzenetére


albinolynx
őstag

Attól még linkelhetnéd, akármilyen hitvány is. (:

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1123) club1 válasza albinolynx (#1122) üzenetére


club1
veterán

(#1124) albinolynx válasza club1 (#1123) üzenetére


albinolynx
őstag

Azért nekem ez sokat segített és amennyire tájékozott vagyok, pontos is. Köszönöm!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1125) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Hali,

lehet rossz helyre írok, van egy 250Gb mobilinternetem (USB) Szeretném megosztani Wifi-n vagy akár UTP kábelen, Igazából a LAN-os műholdvevőm szeretném rákötni. Milyen megoldások léteznek? Itthon WDS-esek a routereim és egy routert tettem a műholdvevő elé gond nélkül működik, ugyanezt szeretném csak mobilinternettel, esetleg van olyan router amire rá lehet dugni a Sticket?

(#1126) 7ER válasza Dzsolo (#1125) üzenetére


7ER
aktív tag

TP-Link MR3420 Router

(#1127) Dzsolo válasza 7ER (#1126) üzenetére


Dzsolo
senior tag

köszönöm :) K3806Z sajnos nincs a listáján :( de gondolom kezeli. :)

(#1128) Mateosz válasza club1 (#1123) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Köszi!

Azért tényleg vicces, hogy egy szegedi tornyot Olaszországban, egy budapestit Ausztriában mutat :DDD

*** Be prepared! ***

(#1129) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Huawei 3276-os modemet használok egy tp-link mr3420as routerbe dugva. Gyakran megszünik az internet kapcsolat. ha nem a routeren keresztül netezek, akkor minden tökéletes. Azt olvastam, hogy ez a modem elég nagy áramigényű és lehet, hogy a router nem tudja kellően megtáplálni. Veszek egy külső tápos usb hubot.
A kérdés.
Elég ha egy usb 2.0-ást veszek, vagy 3.0-nak kell lennie a nagy sebesség miatt?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1130) club1 válasza madmike (#1129) üzenetére


club1
veterán

Én még nem találkoztam usb 3-as modemmel.

(#1131) madmike válasza club1 (#1130) üzenetére


madmike
őstag

Akkor ezek szerint elég lesz a 2-es :)
De szerintetek lehet az a hiba oka, hogy nem kap elég áramot?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1132) Kovacsbelaxy


Kovacsbelaxy
tag

Nemtudom jó helyre írok e. De valaki megtudná nekem mondani, hogy egy hét aktív használatra, böngészés, youtube, zene, játékok... kb mekkora mobilnetet éri meg bekapcsolni?
Mindig wifit használtam eddig, úgyhogy fogalmam sincs, hogy mennyi lehet az átlagos forgalmam.

(#1133) Mateosz válasza Kovacsbelaxy (#1132) üzenetére


Mateosz
aktív tag

meg tudod mérni a wifis adatforgalmat is, és akkor egész közeli értéket kapsz. Mi csak nagy vonalakban tudnánk megbecsülni...

*** Be prepared! ***

(#1134) club1 válasza Kovacsbelaxy (#1132) üzenetére


club1
veterán

2-40 GB. Mindenkinek más ui. az aktív használat. Csak böngészés és email elvan heti 100-500 MB-ból. Az online videózás önmagában képes egy óra alatt ennyit megenni.

(#1135) Kovacsbelaxy válasza club1 (#1134) üzenetére


Kovacsbelaxy
tag

Szóval ha youtube ot mellőzöm, akkor elvileg 4gb nak elégnek kell lennie... monnyuk mivel semmi más elfoglaltságom nem lesz egy hétig, ezért hiába mérem meg a wifis forgalmam, valószínüleg többet fogok netezni rajta mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#1136) Kovacsbelaxy válasza Mateosz (#1133) üzenetére


Kovacsbelaxy
tag

Köszi, most néztem, Chrome 1 hét alatt 1.8Gb ot evett, ha kínomban 2x annyit használom mint eddig, 4 gb akkor is elég. Már csak az a kérdés, hogy ez most csak szöveges oldalak böngészésére vonatkozik, vagy mindenre ami a böngészőn belül történt (videók, zene)?

Azért durva így látni a forgalmamat... 1 hónap alatt majd 50Gb ment el, pedig másfél hétig nem is volt wifim... kíváncsi vagyok mikor lesz olyan mobilnet amire hosszabb időre is megéri beruházni, anyagi csőd nélkül... sosem fogom megérteni, h miért nincs olyan mobilnet, ami akár lassabb is ,de nincs lelimitálva és mondjuk 10k nál nem kérnek többet érte...

[ Szerkesztve ]

(#1137) vgyuri válasza Kovacsbelaxy (#1136) üzenetére


vgyuri
őstag

Szerintem mindenre, már csak a méret miatt is. Mobilneten próbáld ki az Operát, turbó (rally) módnál tömöríti az oldalakat.

(#1138) premete válasza Kovacsbelaxy (#1136) üzenetére


premete
veterán

Amit írsz, az 50 GB forgalomról, abból nekem az jön le, hogy azt sem tudod, miről beszélsz; szerinted mi köze van a wifinek a mobil internethez?
I

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1139) vgyuri válasza premete (#1138) üzenetére


vgyuri
őstag

Nekem úgy jött le, hogy 20 nap alatt nem mobilneten 50 gb-ot használt el, utána írta, hogy jó volna ha megfizethető áron a movilszolgáltatók is adnának ilyen csomagot.

Telenor-nál van 100 gbyte-os csomag, de csak éjszaka lehet leforgalmazni.

(#1140) Mateosz válasza vgyuri (#1137) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Igen, Opera Turbo tömörít, akár képet is. De videót is? Mert ha flasht néz (pl.: Youtube), akkor az tényleg sok adat, és nem is tömöríthető.

*** Be prepared! ***

(#1141) vgyuri válasza Mateosz (#1140) üzenetére


vgyuri
őstag

Szerintem videót nem tömörít, mert az már eleve tömörítve van, kisebb felbontás választásával lehet spórolni.

Youtube-ról otthon (nem mobilnettel) előre is le lehet tölteni amit nézne. Ha mobilról nézné, akkor pc-n kisebb felbontásra megéri áttömöríteni, 2-400 mbyte-ból kijöhet egy 1.5 órás film, természetesen a minőség rovására megy, de mobilon a kis kijelző miatt nem annyira feltűnő.

[ Szerkesztve ]

(#1142) Mateosz válasza vgyuri (#1141) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Ahogy mondod. :K

*** Be prepared! ***

(#1143) Kovacsbelaxy válasza premete (#1138) üzenetére


Kovacsbelaxy
tag

Meglehet, de inkább azt tudom elképzelni, hogy vagy hülyén fogalmaztam, vagy csak nem tudsz szöveget értelmezni.
Igazából csak próbáltam a wifis forgalmamból kibogarászni, hogy mekkora mobilnet kellene nekem egy hétre... ha így sem világos, akkor sajnállak...

Vgyuri: kis kijelző? Jó, nem full hd, de akkor is Note 2 ről van szó. :)
Amúgy már tárgytalan, letettem a filmnézésről.

[ Szerkesztve ]

(#1144) Feri_1


Feri_1
csendes tag

Sziasztok.

A routerem egy TL-MR3420, a modemem egy kikódolt huawei k3520, T-mobilos kártyával.

Az öröm, hogy működik, a gond, hogy a Samsung GT-N8020 Galaxy Note 10.1 LTE -be téve 29-es ping-gel, 38 Mbit/sec letöltéssel és 18,6 Mbit/sec feltöltéssel megy, de ha beteszem a stickbe és a routerbe, akkor 291 ping-gel, 5,9 Mbit/sec letöltéssel és 0,35 Mbit/sec feltöltéssel megy.
Másik stickket kéne szereznem? Ha igen, milyet?

Tudnátok típust ajánlani?

Kösz, Feri

(#1145) 7ER válasza Feri_1 (#1144) üzenetére


7ER
aktív tag

(#1146) club1 válasza Feri_1 (#1144) üzenetére


club1
veterán

A K3520-as egy régi 3G modem maximum 7.2 Mbps-os letöltési és 0.38 Mbps-os feltöltési sebességgel. A Note 10.1-es ezzel szemben egy újabb generációs 4G/LTE modemmel rendelkező eszköz. Ezek után nem csodálkoznék a köztük lévő sebességkülönbségen...

(#1147) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy mobilinternet előfizetést laptop mellé, de nem tudom, milyent válasszak, ebben kérnék egy kis segítséget tőletek. Létezik valamelyik szolgáltatónál olyan mobilinternet előfizetés, ami fix havidíjas és nincs túlforgalmazási díj?

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#1148) club1 válasza DataTraveler (#1147) üzenetére


club1
veterán

Elég sok ilyen csomag létezik. Közös jellemzőjük hogy a havidíjban foglalt adatmennyiség leforgalmazása után a szolgáltató az adatforgalmat nagyon jelentősen lassítja (maximum 9-16-32-64-128 kbps-ra).

(#1149) SimS


SimS
senior tag

Üdv

Van arra lehetőség ezeket a mobilinternetes szolgáltatásokat (adott szolgáltatónál upc, t, telenor) telefonban használja valaki? Mármint, ha a stickbe sim kártya megy..

Mondjuk még így sem lenne túl olcsó, viszont jobb alternatíva a ,,mobilinternet" jellegű 500MB 2k HUF opcióknál..

Köszi,

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#1150) csernak75 válasza SimS (#1149) üzenetére


csernak75
senior tag

Helló!

A mobilinternetes sim-et nyugodtan használhatod telefonban is, nyilván hívni nem lehet vele de az internet ugyan úgy működik! Ez inkább Dual-Sim es telefonnal jó alternatíva!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.