Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) MaCS_70 válasza interstate76 (#1600) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem egyetlen gondom van a médialejátszókkal -- de lehet, hogy ez már változott.

Az általam ismert WD és Asus cuccok ezért estek ki az érdeklődési körömből és ezért fordultam az androidos cuccok felé:
Nem tudnak zenét általam rendezve játszani, nem tudok listákat készíteni, nem tudok előadóra, albumra, műfajra szűrni.

Mondjuk fel nem foghatom, hogy ez miért olyan rendkívüli igény, a Creative Nomad mp3-játszóm már bő tíz éve is tudta, valamiért úgy gondoltam, hogy ez triviális. Ehhez képest akárhányszor érdeklődtem efelől akármelyik boltban, csak néztek rám nagy csodálkozó szemekkel, hogy mi a fenét akarok én, ez legalább olyan hülye elvárás, mint ha azt akarnám, hogy tudjon centrifugázni is.

Üdv: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1602) gghrtz


gghrtz
őstag

Egyebkent ezek a mostani kütyük mar szepen viszik a fullHD filmeket fullHD-ben nem? Olvastam, hogy valamelyik at tud valtani 720p-s kernellel 1080p-be, ha olyan film megy nem? Mar nem emlekszem melyik is tudja. De ha ez igy van egy vsync patched kernellel mar jobb, mint egy celhardver, legalabbis archos playerrel biztosan. Az tud kb. mindent.

(#1603) kukszi1


kukszi1
tag

Sziasztok megjött végre 3 hét alatt :) Mk908 rk3188 . Nem akarok még rá fözött romot kap 1 hetet :) ugy nézem eleve rootolva van mert rootexplorer nem dobott hibát látom a mappákat.
http://kepfeltoltes.hu/140111/Screenshot_2014-01-11-15-42-50_www.kepfeltoltes.hu_.png

(#1604) interstate76 válasza MaCS_70 (#1601) üzenetére


interstate76
addikt

Megértelek, de nem ismerem annyira a médialejátszókat, hogy véleményezni tudjam őket e szempont alapján.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1605) interstate76 válasza gghrtz (#1602) üzenetére


interstate76
addikt

Hogy bármelyik mini PC akár csak meg tudná közelíteni egy 25e Ft körüli áron kapható médialejátszó szintjét képmegjelenítés tekintetében? Nem vagyok a téma alapos szakértője, de egészen biztos vagyok benne, hogy ez teljesen ki van zárva. Rengeteg mini PC-t próbáltam, mindenféle szoftverrel, de egyik sem ad olyan szép képet, mint egy átlagos médialejátszó, és akkor a blu-ray lejátszókról még nem is beszéltünk, amik a médiaplayereknél is jobb felkonvertálásra, ill. képmegjelenítésre képesek (persze az igaziak nem a 25e Fft-os kategóriában vannak, azért nem is említettem őket elsőre, de ha már szóbakerült, akkor képminőség terén a sorrend a következő: Blu-ray Player > Media Player > Mini PC, mondom ezt úgy, hogy az első relációban kevésbé vagyok biztos, mint a másodikban).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1606) guba2


guba2
tag

Szerintetek lehetséges lenne azt megoldani valahogy, hogy a TV kikapcsolásakor automatikusan leálljon a kütyü?

(#1607) fila válasza guba2 (#1606) üzenetére


fila
senior tag

[link]

A TV a masterbe kötve, a kütyü a slave-be, és a TV kikapcsolásakor kikapcsol a kütyü is. :)

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#1608) guba2 válasza fila (#1607) üzenetére


guba2
tag

Köszi, de ez a része már [megoldott], én szabályos kijelentkezésre gondoltam.

Más téma. Az MK908 ROM-okat fel lehet tenni MK908II-re? Valóban csak a külső antenna a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#1609) TripleB válasza kukszi1 (#1603) üzenetére


TripleB
senior tag

En egy napot sem birtam ki, ment ra reggel a finless rom .
Most is azt hasznalom nexus7-tel taviranyitva.sq

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#1610) beers


beers
addikt

Esetleg találkozott már valaki quad procissal, amin van AV out is?! :R

M&N

(#1611) MaCS_70 válasza beers (#1610) üzenetére


MaCS_70
félisten

T-R42, K-R42

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1612) #79335424 válasza guba2 (#1606) üzenetére


#79335424
törölt tag

Talán. De csak tippelek. Működő kütyü mellett ki kell kapcsolni a TV -t, majd újra be. Ezután menteni a logot és megnézni a logban, hogy van -e valami jellegzetes változás, mondjuk az audió kimenet konfigjában. Ha van, akkor ezt már talán meg lehet adni eseményként egy automatizáló alkalmazásnak, ami ennek hatására végrehajtja a kikapcsolás rendszerfolyamatát.
További input lehetőség, ha a TV is hálózatba van kötve, vagy ha olyan usb portja van, aminek standby -ban megszűnik az áramellátása. De ezek már bonyolultabb módszerek és a hangsúly a "talán" -on van.

(#1613) vlevi válasza beers (#1610) üzenetére


vlevi
nagyúr

Cs968, tr42
Ezeken van. A tr42-hoz a kabelt is adjak, a tobbi most hirtelen nem ugrik be.
De tul sok jora nem szabad szamitani, gyakorlatilag hasznalhatatlan. Szoveg olvasasra semmikepp sem ajanlott, legfeljebb filmnezesre.

[ Szerkesztve ]

(#1614) beers válasza vlevi (#1613) üzenetére


beers
addikt

Már volt androidos tv boxom, de meghalt egy jó fél éve.....
Esetleg dongle?

M&N

(#1615) #79335424 válasza beers (#1614) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ugyanazok az összetevők vannak mindkét verzióban. Csak a sticken jobban összezsúfolva, tehát elméleti szinten a stick elhalálozása valószínűbb.

(#1616) Shader válasza #79335424 (#1596) üzenetére


Shader
aktív tag

Megoldottam a HDMI-VGA bekötéskor jelentkező képernyő villódzást.
4 nap után kiderült V5 küldött a GB. :O
Sajnos, még kevés ROM támogatja. FB 1.7 igen, de a Tincore-t nem, ami nekem kellene a gamepadhez. Rábukkantam erre a ROM-ra: [link]
Flash után a szokásos bedug, indul, vár, restart. Majd FlashTool-lal ráflasheltem, a FB 1.7 mellé ajánlott OC kernel egyikét.
Baba lett, 1080p és nincs villodzás. :DD.
BuildProppal emelve az lcd.density-t (160-ról 180-ra) újra villódzott. Marad alapon, elég éles.
Amit meg kellene még oldani, a monitor auto adjust kikapcsolását, mert restart vagy monitor kikapcs után elhangol kicsit.

[ Szerkesztve ]

--- Sent from mobile device ---

(#1617) beers válasza #79335424 (#1615) üzenetére


beers
addikt

Ez ok, csak árban talán olcsóbb lett volna!

M&N

(#1618) guba2 válasza #79335424 (#1612) üzenetére


guba2
tag

Köszönöm! Ez sajnos nem hangzik túl egyszerűen. :F

(#1619) #79335424 válasza Shader (#1616) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor is elhangol, ha nem állítod le a kütyüt, és a monitort sem kapcsolod ki teljesen, csak sleep -be teszed úgy, hogy kihúzod a HDMI kábelt? Nem azt mondom, hogy akkor így használd, csak kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#1620) nextman válasza Shader (#1597) üzenetére


nextman
aktív tag

Én nem kaptam számlát.

(#1621) #79335424


#79335424
törölt tag

Hopcsi! Most véletlenül rábukkantam a tápos topik -ra. Itt lehet olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

(#1622) Shader válasza #79335424 (#1619) üzenetére


Shader
aktív tag

Igen, elhangolt.
Közben rájöttem, hogy a monitor OSD menüben volt beállítva egy séma és szerencsétlen próbálta mindig azt visszaállítani. :D User módba kellett tenni.

[ Szerkesztve ]

--- Sent from mobile device ---

(#1623) Shader válasza nextman (#1620) üzenetére


Shader
aktív tag

Éppen most kaptam szerelmes levelet a NAV-tól egy táblagépre. Mehet rá a fa. :O
Egyébként az első rendelés simán átjött, de a többi már nem.

--- Sent from mobile device ---

(#1624) Shader válasza #79335424 (#1621) üzenetére


Shader
aktív tag

És ne felejtkezzünk el a minőségi kábelekről sem!
Aranyozott végű, árnyékolt, feleslegesen hosszú, 1.3 vagy 1.4 HDMI....
Hogyan van a stick köré odatekergetve! (Alapzaj az USB hangkártyában, rossz WIFI jel, stb...)

[ Szerkesztve ]

--- Sent from mobile device ---

(#1625) tyuli76


tyuli76
tag

Uj négymagos av kimenetes lejátszo[link]

(#1626) sittes79 válasza tyuli76 (#1625) üzenetére


sittes79
addikt

Uh, még jó hogy nem rendeltem meg a T-R42, érdekes lehet! Mit gondoltok?

(#1627) #79335424 válasza tyuli76 (#1625) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hú, ez izgalmas kütyü! Az eMMC jól hangzik. Viszont felmerültek bennem kérdések:
--mit frissít OTA -n? A Neomode -ot? :)
--szerintem úgy dual band, hogy AP6330 van benne. Akkor viszont nem 2,4 and 5GHz, hanem 2,4 or 5GHz. Nagyon nem mindegy! Szerintem kár volt beletenni, mert nem tudom, hogy megy -e Linux alatt, mert az AP6210 -re lett fejlesztve.
--mit jelent az, hogy "Reserved, 2*RS232, put on the edges? Hogy a panelen van, de nincs kivezetve? Mert kívül nem látok csatit. De már ez is valami. Ezért lenne jelentősége a Linuxnak a kütyün.
-- "IR Sensor: yes" De hol van?
De ezért a pénzért slágergyanús, főleg telefonálós távval. Ráadásul stock, nem presell!

[ Szerkesztve ]

(#1628) sittes79 válasza #79335424 (#1627) üzenetére


sittes79
addikt

Meg is rendeltem :)

Majd ha megjön körbe küldöm, akit érdekel :)

(#1629) MaCS_70 válasza tyuli76 (#1625) üzenetére


MaCS_70
félisten

Na, ez nagyon tetszik!
Itt ezeket a "csak most ennyiért" dolgokat mennyire kell komolyan venni?

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1630) MaCS_70 válasza #79335424 (#1627) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sto éto telefonálós táv???

Köszi: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1631) nextman válasza #79335424 (#1627) üzenetére


nextman
aktív tag

íAz egyik képen látható rajta az a gyári launcher kinézet, ami nekem is volt, amit nem lehet módosítgatni :)

(#1632) kukszi1


kukszi1
tag

Mk908 RK3188 nem tronsmartos kütyüm van. 5V 2 A táppal . Jó erre ez a rom vagy másik kell rá ? Sajna terminalemulator nem megy rajt pedig a rootot igénylö progik mind települnek rá hiba nélkül . Szétkapni meg nem akarom . [link]

(#1633) #79335424 válasza sittes79 (#1628) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bevállalós vagy. Azért ez egy új kütyü és eddig mindről kiderült, hogy bizony itt-ott, akad rajtuk customizálni való. Jobb esetben csak szoftveresen.

MaCS_70: Ha megnézed, a Geekbuyingon mindíg, minden terméken ilyen hatalmasat lehet spórolni. :)
Ha egy távon van számbeviteli lehetőség, valamint mikrofon és hangszóró, ami kommunikál a kütyüvel, akkor miért ne lehetne vele telefonálni? Nálam a sticknek saját, vezetékes tarifával hívható telefonszáma van. Ingyen. Kifelé pedig ugyanazon a Dellmont accounton keresztül telefonálok, mint telóról. Még azt is megadhatom, hogy a telóm GSM száma legyen elküldve híváskor.

[ Szerkesztve ]

(#1634) MaCS_70 válasza #79335424 (#1633) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi!

Ez a készülék tetszik, kb. két hónapom van a döntésre.

Amint írtam már korábban, alapvetően zenegépnek kellene (erősítőre kötve), amire két lehetőséget látok:

- Egy ilyen mini PC, ami pénzbe kerül, viszont nem csak zenét szolgáltat,
- Egy régi WinMo, vagy Android-telefon, ami csak zenére jó, viszont ingyen van.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1635) beers válasza sittes79 (#1628) üzenetére


beers
addikt

Akkor megvárom a véleményedet ..... :)!

M&N

(#1636) ballersa


ballersa
csendes tag

Sziasztok.

Egy Philips full hd tévét szeretnék "okosítani",és ugyanakkor egy 5.1 házimozi vásárlásán is gondolkodom.
Látom a kínálatban van Philips 5.1 wifis házimozi is Smart Tv funkcióval.Az ilyen wifis,Smart tv funkcióval ellátott házimozikban milyen hardver lehet(gondolom nem négymagos proci,grafikai megjelenítő?),mert ezt ugyebár nem írják oda?A smart tv -n az internetezés nagyon lassú akadozik az online videolejátszás,ezt volt módom ismerősnél megtapasztalni.
Egyébbként MK 908II esetleg T-R42 jöhet szóba+síma házimozi.
Gondolom mini pc és tv összekötve hdmi-vel valamint házimozi összekötve tv-vel hdmi-vel a hang a házimozin szólna.

Mit javasolnátok ezügyben szakértő urak? :F

Köszi elöre :R

[ Szerkesztve ]

(#1637) MaCS_70 válasza ballersa (#1636) üzenetére


MaCS_70
félisten

És mi van, ha a miniPC-t a házimozihoz csatlakoztatod HDMI-vel, azon átküldve a képet?

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1638) ballersa válasza MaCS_70 (#1637) üzenetére


ballersa
csendes tag

Csak az a kérdés ,hogy kezeli-e a házimozi a mini pc-t?
Szerinted mini pc és síma házimozi vagy pedig a fentebb belinkelt wifis házimozi smart funkcióval lenne a jó választás?
Fontos lenne az akadásmentes online filmezés,internetezés,fájlok átvitele mobilról.
Te milyen össszeállítást javasolnál?

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1639) adolfo01


adolfo01
tag

Sziasztok.

Szerintem itt MK 908II jó árban lenne(kb. 7500 Ft ingyen DHL postával) csak mennyire megbízható hely ez?Ennyiért talán megérné megkockáztatni a rendelést?

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1640) MaCS_70 válasza ballersa (#1638) üzenetére


MaCS_70
félisten

Fogalmam sincs.

Utána kell nézni, hogy a cucc alkalmas-e HDMI Through-ra vagy HDMI Standby Through-ra, és ha igen, tud-e kisebb felbontású videoanyagokat felskálázni. Ha igen, a miniPC elvben jól működik vele.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1641) vlevi válasza adolfo01 (#1639) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az Aliexpress olyan, mint az ebay. Meg kell nézni, az eladó mennyire megbízható, ennek az eladónak egyetlen értékelése sincs még.

(#1642) adolfo01 válasza vlevi (#1641) üzenetére


adolfo01
tag

Szia.

Értem.Itt több olyan eladót is láttam akinél nincs értékelés.
Ha jól látom itt is van vevővédelem amit az Aliexpress biztosít.Vásárolt már valaki az Aliexpress -nél,valóban visszatérítik a pénzt adott esetben.Az ebay-t ismerem ott vásároltam az Aliexpress számomra ismeretlen.

üdv.

(#1643) #79335424 válasza adolfo01 (#1639) üzenetére


#79335424
törölt tag

De édes! A fake oldalra kiírják, hogy vigyázz, mert vannak fake oldalak! 33 dollár és ingyen DHL. "Kicsit" gyanús. Persze aki nem ismeri az Alit, az símán bekajál egy ilyet. A Mobase többszörös gyémántfokozatú kereskedő az Alin. A Seller id .je: 323423 és ez a valós oldala. Ez látható az oldalukon, de ha a product list -re kattintasz, akkor az url -ben is megjelenik. Ha viszont az általad linkelt oldalon jobb szélen rákattintasz a további termékekre, akkor "valamiért" nem a Mobase ID -je jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#1644) adolfo01 válasza #79335424 (#1643) üzenetére


adolfo01
tag

Szia.

Köszi.Nekem is gyanus volt,hogy nincs egyetlen tranzakciója sem az eladónak.Fake oldal, :Y erre azért nem gondoltam.

üdv.

(#1645) kukszi1


kukszi1
tag

Sziasztok. Valaki segitsen melyik alkalmazást kell kiválasztani az usb hibakereséshez mert nekem üres. Nem ismeri fel a windows xp a kütyüt. Reset gomb is nyomtam.

[link]

(#1646) #79335424 válasza kukszi1 (#1645) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kicsit részletezd légyszi, mert csak értelmes kérdésre lehet válaszolni, ez viszont nem volt az.

[ Szerkesztve ]

(#1647) gagarin70 válasza adolfo01 (#1639) üzenetére


gagarin70
tag

Nem akarom látatlanban ekézni az eladót, de ha valamit féláron adnak (és nem azért, mert használt, valaki megunta és feldobta az eBay-re), az minimum gyanús. Ingyen DHL-lel....
Én maradnék a megbizható eladóknál (pl. Geekbuying).

(#1648) #79335424 válasza gagarin70 (#1647) üzenetére


#79335424
törölt tag

Olvass tovább! Lerágott csont. Egyébként az Ali rendszere is megbízható. Még soha nem volt velük gondom. Ellentétben a Geekbuying -gal, akinél már nem is egyszer futottam lukra úgy, hogy az Alin ezek az esetek nem fordulhattak volna elő.

[ Szerkesztve ]

(#1649) interstate76 válasza #79335424 (#1648) üzenetére


interstate76
addikt

Tudom, hogy bírod az Ali-t, nem is vitatkozni szeretnék, csupán árnyalnám a képet: Ali-n a legutóbbi 3 megrendelésemnél 50 nappal a fizetés után még nem volt nálam a megrendelt termék, az egyiknél 60 nap eltelte után sem. Erre az eladó közölte velem, hogy az Ali politikája szerint neki nem a fizetéstől számítva van 60 napja, hanem a postázástól, szóval kérheti a szállítási határidő kitolását. Kérte is, a rendszer meg elfogadta. 70 vagy 75 napot (!!!) vártam a fizetés után, mire visszakaptam a pénzem. Ugyanez ott, ahol PayPal-védelem van, max. 45 nap, mert a 40. környékén már indítom is a reklamációt, ha az eladó magától nem áll korrekt módon az ügyhöz.

A másik, ami nagyon szembeötlő (de lehet, hogy csak pechem van Ali-n): eBay-en nekem az esetek 99%-ában 24 órán belül jön a válasz, ha írok egy eladónak egy már kifizetett rendeléssel kapcsolatban, a webshopoknál változó a tapasztalatom, Ali-n pedig egyszerűen nem válaszolnak, amíg nem indítasz hivatalos reklamációt. Óriási különbség van az eBay javára, nem mondják azt, hogy "bocs, de miután fizettél, nincs időnk rád, csak akkor, ha hivatalosan is reklamálsz és a rendszer kényszerít", vagy ott akkor is muszáj válaszolniuk, ha még nem nyitottam reklamációt. Nem tudom a pontos okot, csak azt, hogy eBay-en élőbb a kommunikáció, mintha egy hazai webshopból rendeltem volna, Ali-n meg halott.

Annyi még hozzátatozik, hogy Ali-ról összesen 6-8 rendelésem volt, de ott is ugyanúgy megválogattam az eladókat, mint eBay-en szoktam, szóval nem hinném, hogy mondjuk 80 megrendelés után egetrengetően megváltoznának a tapasztalataim.

eBay-en még zöldfülűként belenyúltam egy olyan rendelésbe, ahol az eladó 100%-os volt ugyan, de mindössze 10 visszajelzéssel bírt, és miután fizettem neki, törölték is a piactérről. A PayPal segítségével pár nap alatt visszakaptam a pénzem, míg ugyanez Ali-n akár 70-80 napig is eltarthatott volna.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1650) #79335424 válasza interstate76 (#1649) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én sosem a legolcsóbb ajánlatokat nézem, hanem a kereskedő minősítését az árhoz viszonyítva. Természetesen késés előfordul. De a pénzt előbb, vagy utóbb visszakapod. Szerintem ez a második legfontosabb. Az első nyilván a termék, de ha az teljesül, akkor nincs miről beszélni. Én azt látom, tapasztalom, hogy azok, akik a tényleg a kereskedésből akarnak megélni, odafigyelnek az ügyfélre és tartanak a felügyelettől. Kattints egy termékre a Mobase oldalán és nézd meg az alul az infókat! Szerintem nagyon korrekt. Pl. ha letárgyaltátok, hogy hibás a termék, akkor nem kell, hogy odaérjen, elég nekik a tracking number és küldik a másikat. Minden kereskedő írja, hogy mindenképpen vedd fel velük a kapcsolatot, mielőtt jeleznéd a problémát a felügyeletnek, mert mindenképpen megpróbálják orvosolni. Ott a chatvonal is és mutatja, hogy mikor aktív (vedd figyelembe az időeltolódást!).
Nézd meg, amit írtam, én egyáltalán nem említettem az Ebay -t. Bár több történetet lehet olvasni tablet helyett küldött műanyag gyöngyökről és hasonlókról. Ez nyilván nem tetszett sem az Ebay -nek, sem a Paypalnak, ezért az utóbbi időben beszigorítottak.
Én a Geekbuyingról írtam. Azért, mert felettük nincs ilyen kontroll. Kifizeted, megkapják, aztán a többi csak tőlük függ, a jóindulatukra vagy bízva. Volt, hogy egyáltalán nem kaptam meg egy Measy dokkolót, volt, hogy 12db Androidhoz való, USB 2.0 -ás lan adaptert küldtek RD9700 -ás chip -pel, stb. Volt, hogy kérdeztem tőlük a blogban egy termékről, de nyilván kellemetlen volt a kérdés, mert másnapra eltűnt. Mellesleg nem én lehetek az egyetlen, mert vki külön topikot nyitott erre a Freaktabon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.