Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) azbest válasza kissdani (#24300) üzenetére


azbest
félisten

a hőmérsékleteket az adott műanyag csomagolásánál is fel szokták tüntetni. De úgy általában anyagfajtánként könnyen megtalálhatod, hogy mi a jellemző. Kezdetnek esetleg nézd meg ezt a sorozatot [link]

Szerintem nem kell kivenni nyomtatás után az anyagot. Viszont szerintem várd meg, amíg lehűlik minden 50 fok alá, s csak utána kapcsold le az áramot. A nozzlenél pláne nem szerencsés, ha forrón áramtalanítod és a hűtést lekapcsolod ezzel, mert esetleg megég a benne lévő anyag mielőtt lehűlik vagy épp visszamelegszik olyan részre is, ami normál esetben nem forró. Dugulást okozhat ha forrón hagyod.

Általábosságban véve pedig: ne hagyd őrizetlenül bekapcsolva.

(#24302) dugesz77 válasza kissdani (#24300) üzenetére


dugesz77
őstag

Maradhat benne természetesen. PLA-t általában 200-210 fokos fejjel és 50-60 fokos asztallal szoktam. Persze nem teljesen mindegy milyen PLA , mert gyártója válogatja de ez szinte mindennel működik. Ha nem jó akkor érdemes egy temp towert nyomtatni vele így kiderül.

(#24303) kissdani válasza azbest (#24301) üzenetére


kissdani
senior tag

Köszönöm a hasznos tanácsokat most nyomtatom a upgrabe cuccokat hozzá. Néha kattog a pla bevezető fogaskerék ez normális vagy álligatni kell a rugón vagy ez mért lehet?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#24304) azbest válasza kissdani (#24303) üzenetére


azbest
félisten

ugrik, ami több okból is lehet.
Ha túl szoros, akkor is lehet hogy nehezen tudja tekerni.
Ha a hőmérséklet alacsonyabb, mint ami az anyaghoz ideális, akkor is tud.
Ha valami beállítás rossz és túl sok anyagot akarna kitenni, vagy túl gyorsan akarsz nyomtatni, akkor is.
Nameg a szál útjának is akadálymentesnek kell lennie.
Ha a tefloncső nincs teljesen a helyén, hanem visszacsúszott a fejből, akkor is tud dugulni és az is okozhat ugrást. Később majd arra is lehet modot nyomtatni, egy műanyag alátétet lényegében, ami creality hotendeknél jellemző visszacsúszást akadályoz meg.

[ Szerkesztve ]

(#24305) ZolkoW válasza kissdani (#24303) üzenetére


ZolkoW
őstag

+ az előzőeken kívül lehet még alacsony a motormeghajtó árama, nekem némi emelés megoldotta, de ehhez szét kell szedni a cuccost.
Valószínűbb, hogy túl nagy a rétegvastagság/sebesség, és nem tudja olyan gyorsan adagolni, mint ez igényelné.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#24306) kissdani válasza ZolkoW (#24305) üzenetére


kissdani
senior tag

A rétegvastagság 50mm/s a rétegvastagság 0.4mm, érdemes változtatni rajta esetleg?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#24307) azbest válasza kissdani (#24306) üzenetére


azbest
félisten

öhm.. a sebesség 50, az ok. A nozzlen a lyuk 0.4mm az ok. De a magasság 0.2 gyorsabb módban.

Ha a lyukhoz képest túl magasa réteg, akkor az gondot okozhat. De eleve dupla olyan vastag réteg dupla annyi anyagmennyiséget is jelent és lehet azon a hőfokon nem tudna elég jól megolvadni olyan gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#24308) dugesz77 válasza kissdani (#24306) üzenetére


dugesz77
őstag

Milyen sliccer programot használsz? Lett hozzá config file betőltve?

(#24309) kissdani válasza azbest (#24307) üzenetére


kissdani
senior tag

Értem, holnap nekifutok megint ha ez lemegy gondolok valamire mért csinálhatja. Eddig nagyon meg vagyok elégedve ámulok és bámulok hogy a "semmiből" jönnek elő a cuccok... :D

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#24310) kissdani válasza dugesz77 (#24308) üzenetére


kissdani
senior tag

Cura a program. Úgy csinálom de csak a magam esze után hogy betöltöm a thingiverse filét a curába ott nem nagyon nyúlok hozzá kiválasztottam a nyomtatóm fajtáját és lementem a memkarira az bele a nyomtatóba és print. Kell esetleg még valamit csinálni ezeken kivül?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#24311) Joshi válasza Darko (#24298) üzenetére


Joshi
titán

Első körben meg kell nézni hogy a modell rendben van-e. Mindenképpen futtasd le a PrusaSlicerben lévő NetFabb-ot amit kimentesz modellként. Mindenképpen ezt az ellenőrzött modellt töltsd be a szeletelő progiba. Ezután érdemes végig nézni a szeletelés végeredményét, hogy abban már eleve benne van-e ez a hiba. Ha ezeket végig nézted és minden rendben van, akkor egyértelműen a nyomtatódban kell keresni a hibát. Nyomtató hibánál elsősorban mechanikai problémákra kell gondolni, mint pl tengely szorul stb. Érdemes megfigyelni, hogy az adott hiba mindig ugyan abban a magasságban jelentkezik, vagy teljesen random. Ilyesmire kell odafigyelni.

[ Szerkesztve ]

(#24312) energy4ever válasza kissdani (#24300) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem kell kivenni. Viszont erdemes!
Ha kinthagyod a levegon, joval hamarabb tonkremennek, mintha gondosan, paramentesen elzarnad a filamentet.

(#24313) Darko válasza Joshi (#24311) üzenetére


Darko
senior tag

és (#24299) azbest:

És igen ahogy mondtátok, a Z tengelyen belül , a görgő útjában volt egy apró fekete kis valami odatapadva, látni alig lehetett, lemértem azt a pontot ahol lennie kellett a hibának a tengelyen és úgy találtam meg. Most kinyomtatom a párját a filament görgőnek és kiderül hogy csak az volt-e a gond. :R

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#24314) Reggie0


Reggie0
félisten

(#24315) ZolkoW válasza kissdani (#24306) üzenetére


ZolkoW
őstag

gyanús, hogy a 0,4 a vonalszélesség lesz, nem a magasság, ha ekkora a fúvóka. Tudtommal az átmérő max. kb. 0,4-szereséig illik feltolni a rétegvastagságot, tehát 0,4-es fúvókánál már a 0,2mm is sok lehet. Mondjuk ezt sebességben még el kéne, hogy viselje az extruder.
0,6-os és 0,8-as fejem is van, és azoknál már sikerült kicsit túltolni a sebességet, olyankor volt, hogy kattogott, és egyenetlen is volt a kinyomott anyag szélessége.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#24316) Reggie0 válasza ZolkoW (#24315) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogy 0.8-szorosig mehet, azaz 0.3-as retegvastagsaggal meg siman lehet nyomtatni.

(#24317) ZolkoW válasza Reggie0 (#24316) üzenetére


ZolkoW
őstag

nyilván lehet 1.0-ssal is, gondolom az ajánlás figyelembe vette az esztétikai szempontokat is :P

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#24318) Joshi válasza Reggie0 (#24314) üzenetére


Joshi
titán

Jónak tűnik az anyag, de már annyiféle anyag van, hogy az ember azt se tudja melyiket próbálja. Arról nem is beszélve, hogy sok anyagot nehéz beszerezni jó áron.

(#24319) csadi0011 válasza ZolkoW (#24317) üzenetére


csadi0011
őstag

Csinálj egy pici téglatestet. 2 perc kinyomtatni kitöltés és fedés nélkül. Aztán fél nap alatt minden létező beállítást kipróbálhatsz vele.
Nem csak csúnya lesz, hanem szar lesz a kötés is, ha lesz.

(#24320) kissdani válasza ZolkoW (#24317) üzenetére


kissdani
senior tag

Még próbálgatom hogy lenne a jó, szerintem azért kattogott mert túl közel volt az asztal és nem tudta kinyomni a cumót. Mert csak az elején csinálta bemértem ujra és jónak néz ki. Lesz ez még egy pár hét mire mindenre rájövök... :) De sokat segít a topik nagy köszönet. :R

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#24321) Reggie0 válasza ZolkoW (#24317) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem lehet 1.0 arannyal, mert akkor nem fog osszetapadni. Viszont a 0.3 reteg 0.4 nozzlenal teljesen hetkoznapi. Szep meg ugy is csak 0.1 alatt lesz.

[ Szerkesztve ]

(#24322) king88h


king88h
csendes tag

Sziasztok,

Nem igazán vagyok benne a témában és tervezek venni egy belépő szintű 3d nyomtatót, milyen típúst tudnátok ajánlani egy teljesen kezdőnek korrekt áron. (Itthon vásárolnám meg) Arról nem találtam információt, hogy egy csomag nem tudom a pontos nevét nevezzük múanyag szálnak, mennyi nyomtatásra elég, ha csak kisebb bábukat nyomtatnék?

(#24323) dugesz77 válasza king88h (#24322) üzenetére


dugesz77
őstag

Filament a neve a szálnak. Kis szobrok pár 10 gramm anyagot igényelnek általában ide nem kell nagy kitöltés (üreges a belseje) a filament ára 5-10 ezer forint/kiló körül van attól függ mik az igények. Ha konkrét adatokkal akarsz számolni célszerű egy sliccer programot letölteni (mondjuk Cura) és ide betölteni a kinézett modelt(akár innen). Kiírja a beállításoknak megfelelően mennyi anyag kell hozzá grammra/méterre elég pontosan.
Kezdő gépnek én egy Ender 3-at javasolnék ami dobozból kivéve is egész jó de könnyen tuningolható, nagy mögötte a felhasználói tábor.
Kinti rendeléstől mi tart vissza? 170-200$ szinte bárhonnan megvehetők ezek EU raktárból és pár nap alatt nálad lehet tuti áfa/vám mentesen.

[ Szerkesztve ]

(#24324) king88h válasza dugesz77 (#24323) üzenetére


king88h
csendes tag

Köszönöm az információkat, nagyon hasznos volt. Igázából pont a vám és a garancia ami visszatart a külföldi vásárlástól, de ha tudsz megbízható oldalt javasolni ahol az ajánlott gépet meg tudom venni, akkor szerintem működhet a külföldi vásárlás is , mert ahogy néztem jóval olcsóbbak, mint itthon.

(#24325) ZolkoW válasza king88h (#24324) üzenetére


ZolkoW
őstag

Anycubic is itt volt 3 munkanap alatt, EU raktárból, a gyártó oldaláról rendelve.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#24326) dugesz77 válasza king88h (#24324) üzenetére


dugesz77
őstag

Például Banggood Cseh raktárból a BGE3P7689 kupont használva a az Ender3 pro (a pro változatban jobb minőségű a táp, 40x40 az Y tengely tehát stabilabb, mágneses bed ) 189,9 $ ingyen postázással.
De jó áron van a fullos Ender-3Xs Pro is . Ez kap egy 30$-t érő silent alaplapot+ egy 15-20 $-t érő ultrabase-t a BGVEXS389 kuponnal 210$.
Itt nézz körbe a kuponos árakért.

[ Szerkesztve ]

(#24327) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

@mindenki

szerveznék group buy-t Spectrum webshopból, jellemzően 25-30€ kilója a filamenteknek, nagyobb tétel felett (10 db) ingyenes a szállítás. Kb október elején lenne a fizetésnél, ha érdekel valakit. :R főleg a speckó, wood, glitter, stb. filak miatt.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24328) Saccco válasza Mr.Csizmás (#24327) üzenetére


Saccco
nagyúr

Most nézem van már foxpost a Filanora-n. Azért válaszra nyomtam, mert azt is megnyitottam a Spectrum oldala mellett. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24329) Mr.Csizmás válasza Saccco (#24328) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hajaj :D főleg hogy a ház előtt van az fp automata... :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24330) Mr.Csizmás válasza Saccco (#24328) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezek a 10-es pakkok mióta vannak? elég wannabe... [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24331) Tikakukac válasza Mr.Csizmás (#24330) üzenetére


Tikakukac
titán

4100-ra jön ki kiló árban. Az nem rossz.

5200 lesz az, nettós az oldal.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24332) Mr.Csizmás válasza Tikakukac (#24331) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

még úgy is jó, csak kár h glitter nincs :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24333) Tikakukac válasza Mr.Csizmás (#24332) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem rossz, az Aqua DD PLA volt ennyiben. Mondjuk azt most néztem, konkrétan nettó áron adták a srácok. Jól is kerestem vele az fix ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24334) dugesz77 válasza Tikakukac (#24333) üzenetére


dugesz77
őstag

Devil Design-al mi lehet ? Szinte sehol nincs készleten mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#24335) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!

Sunlu PET-G-ről mik a tapasztalatok, megéri? :R

(#24336) Tikakukac válasza dugesz77 (#24334) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem tudom, de a rohadt élet, hogy akkor mentem nyaralni és nem vettem vagy 20 kilót.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24337) Saccco válasza Mr.Csizmás (#24330) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem követem annyira. Gyorsan fejlődnek amúgy. Nem tartom kizártnak, hogy egy kis ráhatásra lenne glitter is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24338) Saccco válasza szatomi30 (#24335) üzenetére


Saccco
nagyúr

Saját tapasztalatom nincs, de discord-on dicséri valaki.
Az ABS-üket viszont szidni szokták.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24340) Mr.Csizmás válasza dugesz77 (#24334) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

spectrum sincs kb, csak 1-2 random fajta és szín :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24341) rokapet válasza king88h (#24322) üzenetére


rokapet
tag

Üdv Urak!

Szintén az első 3D nyomtatómat tervezem beszerezni, lehetőség szerint olyat, amit nem "növök ki" fél év alatt (nem szeretnék elektronikai hulladékot a belépő nyomtatóból, vagy középtávon újabbat beszerezni, ezért inkább most áldoznék rá valamennyivel többet).
Nagyjából 400-500$ környékére (esetleg kicsit fölé) lőttem be az árfolyamot, de az eddig nézett típusokban mindig volt valami, ami nem tetszett. Pl. Artillery-ben az AC heated base (érintés-, és tűzvédelmi okok), Ender 5-ben gyárilag a filament runout sensor hiánya.

Létezik olyan printer, ami:
- Legalább 200x200x250 méretben nyomtat (nagyobb nem hátrány).
- Ha lehet, nyílt fimware-e van.
- Fém extruder-e van (direct vagy bowden, lehet javaslatot tenni, ki melyiket kedveli jobban).
- Áramkimaradás és filament elfogyás esetén is tudja folytatni a nyomtatást.
- Megbízható, népszerű, szép, gyors, halk, stb., stb....

Elnézést ha hülyeséget vagy evidens dolgot kérdezek, saját tapasztalatom egyelőre abszolute zéró van, olvasással próbálok minél több infót összeszedni.

(#24342) Darko válasza rokapet (#24341) üzenetére


Darko
senior tag

"Pl. Artillery-ben az AC heated base (érintés-, és tűzvédelmi okok)"
Ezt hogy érted, miért gond a váltóáramú fűtött asztal?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#24343) imibogyo válasza rokapet (#24341) üzenetére


imibogyo
veterán

Három Ender 5 után nyugodtan állíthatom, hogy nem fogod érezni a filament érzékelő hiányát, de ha annyira zavar simán ki lehet építeni rá, úgy nagyjából 300 Ft-ból (persze a FW-be is bele kell nyúlni kicsit, de messze nem vészes a dolog van hozzá YT tutorial)...

A Sidewinder X1-re vannak (és szinte az összes többi típusra is ajánlott, az E5-re is kell nyomtatni) különböző kábel "tehermentesítő" cuccok, amiket ki lehet nyomtatni és akkor megszűnik az összes félsz ami a 230-as asztalhoz kapcsolódik. Most ezt a nyomtatót használom én is bő hónapja. :K

[ Szerkesztve ]

(#24344) azbest válasza Darko (#24342) üzenetére


azbest
félisten

szerintem csak arra gondol, hogy 12 vagy 24 voltos rendszernél, ha a tápegységbe nem nyúlsz és legalább az megfelelően érintésvédett, akkor más alkatrésszel nem tudod agyonüttetni magad árammal. Volt már a topicban, aki megfúrta a fűtőszálat az asztalban, másnak meg a ruigó vágta át a szigetelést és okozott zárlatot az asztalban. Használat közben esetleg megtörhet a kábel is és a hálózati feszültség a fémvázra kerülhet.

Nem tudom mennyire védett a hálózati feszültséges fűtés, de van benne plusz rizikó és külön figyelmet érdemel.

A tűzveszély bizonyos mértékig fennáll bármelyik nyomtatónál. Teljesen felügyelet nélkül hagyni nem egészséges.

[ Szerkesztve ]

(#24345) Saccco válasza Saccco (#24293) üzenetére


Saccco
nagyúr

Juhuuuu, ma hozza a postás! :DDD
Kíváncsi vagyok nagyon. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24346) rokapet


rokapet
tag

(#24343) imibogyo: A Sidewinder és a 230V tekintetében szerintem nem fogom meggondolni magam, de köszi a választ. Ami az Ender5-öt illeti, akkor feljebb lépett a lehetséges nyomtatók listáján.

(#24344) azbest: Igen, nagyjából erre gondoltam, köszönöm. A 230V szerintem egészségesebb, ha marad a tápegységen belül.

Egyébb javasolt típus van esetleg? Anycubic Mega X?

(#24347) Saccco válasza rokapet (#24346) üzenetére


Saccco
nagyúr

A legjobban javasolt típus az, amelyiknek az asztala csak Z irányban mozog.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24348) zohen válasza rokapet (#24341) üzenetére


zohen
csendes tag

A biqu b1 is jó lehet kezdő gépnek.
Skr belső, könnyen fejleszthető.

Csak ne lenne rózsaszín :DDD

(#24349) dugesz77 válasza zohen (#24348) üzenetére


dugesz77
őstag

Ez a Tarantula Pro szerintem bitang jól néz ki. Az ára is baráti csak nem ismerem ezeket azért nem merem ajánlani.

(#24350) Reggie0 válasza imibogyo (#24343) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha a filament erzekelot egy relen keresztul a betapra kotod, akkor meg szoftverezni se kell, majd folytatja ha uj filamentet fuztel be ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.