Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) Pityu. válasza Lauda (#57050) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor oké,meg nyugodtam,egyébként még csak wd green meg wd blackel van tapasztalatom,a blacket minden nap hallgatom mert egy 500gb s van a gépben a hang dolog meg olyan nekem attól függ milyen hangulatom van,ha szar akkor zavaró ha jó akkor nem igazán érdekel :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57052) moti07


moti07
tag

Sziasztok!
Külső mobil rack-be szeretnék adattárolásra 3,5"-os merevlemezt.
Ezeket nézegettem nagyjából egy árban vannak csak nem tudom melyik lenne a legjobb:
-Seagate SkyHawk 2TB ST2000VX008
-Seagate IronWolf 2TB ST2000VN004
-Western Digital Purple WD20PURX
Köszönöm a segítséget.

(#57053) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Mit gondoltok, fog érdemben csökkenni a WD Red-ek ára az elkövetkezendő 2-3 hónapban?

Most jó áron van, ha az elmúlt időszakot nézem, kérdés, hogy ez merre fog módosulni belátható időn belül.

Bővítést tervezek a NAS-ban, és már csak azt nem döntöttem el, hogy most vegyek-e 2db 6 vagy 8TB-os modellt, vagy egyet most, egyet később.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#57054) Feketelaszlo válasza A_ScHuLcZ (#57053) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Kristálygömböm ugyan nincs - de ha külön vásárolod őket, akkor biztos, hogy eltérő batchből származó darabokat fogsz ki. Ettől nem lesz kisebb az esélye, hogy mindkettő gyengébb szériából való, de annak igen, hogy nem fognak egyszerre megpusztulni.

(#57055) jim bcs válasza Pityu. (#57049) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#57049) Pityu.
Jól döntöttél, egyébként a 2,5"-es még csendesebb. A többi hdd asztali környezetben ugyanúgy viselkedik, jól olvastad, de ezt is leírtuk már többször is.

(#57052) moti07
Amelyik jobban tetszik.

(#57053) A_ScHuLcZ
"fog érdemben csökkenni a WD Red-ek ára az elkövetkezendő 2-3 hónapban?"
Ezt előre megmondani nem lehet, de egyébként nem sok esély van rá.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57056) Pityu. válasza jim bcs (#57055) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jó lesz ez gondolom a hangja milyen lehet olyasmi gondolom mint az én 500gb semnek,nem nagyon zavar.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57057) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Szép a lista grat annak aki összeírta, de túl bonyolult a számomra, elnézést kérek a kérdésért

20e van egy vinyora max 25e, 1 vagy max 2TB vinyot vennék, melyik márkát nézek. játékra használnál.
Ez az alaplapom Asus P8B75-V

(#57058) jim bcs válasza Abrion (#57057) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#57056) Pityu.
Rossz nem lesz.

(#57057) Abrion
A 2 Topikgazda írta, de köszönjük :)
1TB WD Scorpio Black WD10JPLX

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57059) Pityu. válasza jim bcs (#57058) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az 1TB WD Scorpio Black WD10JPLX az laptopba való nem?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57060) Pityu. válasza jim bcs (#57058) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Amúgy meg nem sokkal többért a srác meg kapná azt a blacket amit én rendeltem csak nem 2 év garival mint ez a 2,5 ös hanem 5 év garival.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57061) jim bcs válasza Pityu. (#57059) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Inkább mondjuk úgy, hogy 2,5"-es hdd, sehol nincs kikötve, hogy csak laposba használhatod. Nem mellesleg 100x csendesebb és hűvösebb mint a 3,5"-es.

"csak nem 2 év garival mint ez a 2,5 ös hanem 5 év garival"
5 év garanciás ezt szögezzük le. 2-3 év lesz a trend, a többit te intézed a gyártóval mint eddig minden esetben. Nem mellesleg ez Black, ha van valami az 2 év alatt előjön (de persze sokkal hamarabb), ha meg nem akkor évekig elmegy.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57062) Pityu. válasza jim bcs (#57061) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Fura,vásárlás előtt nekem senki sem ajánlotta a 2,5" méretűt,csak miután már megrendeltem a 3,5" ost de mindegy is jó lesz az a 3,5" os is :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57063) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Valóban szép kis lista :K
Ezen lista alapján jött az ősök gépébe egy Seagate 1TB ST1000DX002 sshd.
Meglepően pörgős kis rendszer lett pedig mindkét gépemben ssd-van.Általában 30-35 mp-alatt indul a gép (Win7x64,x3Athlon II,4gb ram),pedig nem egy erőmű.Érdekesség képen a kisgépem ami majd ugyan ilyen 25-30 mp alatt indul egy (Adata SP900-128mb),ami nem egy eget verő különbség.
25 ropiért 5 év garival (3 év bolti és még 2 év gyári amit szintén a bolt intéz vész esetén) lett az enyém amiből a leggagyibb,kérdéses minőségű,Kinspec 64gb-s ssd és egy Toshiba 1 terrás jött volna ki 3-3 év garival.Igazából nem nagyon mertem az öregekre ssd-s rendszert bízni (állandóan telepítgetnek feszt :D) és az extra gari is vonzó volt (meg egy nagy adag kíváncsiság is közre játszott).
Összességében elégedett vagyok a gép sebességével,egyáltalán nem érzem hiányát az ssd-nek :)

(#57064) jim bcs válasza Pityu. (#57062) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#57062) Pityu.
Mert későn érkeztem és már megvetted a 3,5"-est :D

(#57063) Milka 78
Ámen :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57065) Abrion válasza jim bcs (#57058) üzenetére


Abrion
senior tag

szóval ne is próbáljak 2TB vinyot keresni?

(#57066) jim bcs válasza Abrion (#57065) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Van 2,5"-esben is ->

2TB Seagate Mobile ST2000LM007
2TB Seagate-Samsung M9T ST2000LM003

Ezek is jók, de ne nézd meg mennyibe kerülnek: ;]
2TB Seagate Enterprise Capacity ST2000NX0253 128MB, 15mm, 5év gari
2TB Seagate Enterprise Capacity ST2000NX0303 128MB, 15mm, 5év gari
2TB Seagate Enterprise Capacity ST2000NX0243 128MB, 15mm, 5év gari, 4K
2TB Seagate Enterprise Capacity ST2000NX0283 128MB, 15mm, 5év gari, 4K

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57067) Abrion válasza jim bcs (#57066) üzenetére


Abrion
senior tag

úgy látom senki nem nézte meg milyen alaplapom van, intel pc és nem laptop :D
Sata 3 ja és Win 7 bár ez irreleváns :D

(#57068) jim bcs válasza Abrion (#57067) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mi a gond? :U Kompatibilis oda vissza, problem solved :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57069) Abrion válasza jim bcs (#57068) üzenetére


Abrion
senior tag

tuti de a házba nem lesz jó, nem tudnám felcsavarni :D vagy lehet betudom rakni a floppy disk helyére? nem is tudom :D az lehet 2,5

(#57070) Pityu. válasza jim bcs (#57064) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem baj jó lesz ,jobban tetszik mint a kicsi :D

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57071) jim bcs válasza Abrion (#57069) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#57069) Abrion
Mehet az odd vagy floppy helyére ha nincs, vagy állítva és akkor 2 csavar is elég.

(#57070) Pityu.
Azt nem mondtam, hogy nem jó :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57072) Dzsekó válasza Abrion (#57069) üzenetére


Dzsekó
addikt

Be lehet rakni házilag is, ahogy előttem is írták, de létezik beépítő keret is hozzá.

(#57073) Molyzsa


Molyzsa
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi 3db merevlemez közül melyiket vegyem?
(Általános felhasználás.)

Seagate 4TB SATA3 64MB ST4000DM005 (7200 rpm)

Seagate 4TB 64MB ST4000VX007 (7200rpm)

Seagate 4TB SATA3 64MB Ironwolf ST4000VN008 (5900 rpm)

Az utolsót elvileg NAS-hoz tervezték, ez azt jelenti, hogy asztali gépbe nem is ajánlott?

Válaszotokat köszönöm!

[ Szerkesztve ]

..o.O..

(#57074) jim bcs válasza Molyzsa (#57073) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az elsőt semmiképpen se! A NAS-ok ugyanúgy mehetnek asztaliba, asztali környezetben ugyanúgy fog viselkedni mint a többi.

Seagate SkyHawk 4TB ST4000VX007, vagy Seagate IronWolf 4TB ST4000VN008, egyebekben az összefoglalóban van még egy pár ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57075) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na meg jött az 1tb black hdd most itt melyiket érdemes választani?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57076) King Unique válasza Pityu. (#57075) üzenetére


King Unique
titán

Az összefoglalóban van szó erről is, illetve pl. ezen hozzászólásban. Tehát egy 1 TB-os adattár lemeznél normál esetben elég az MBR, de végül is akár a GPT is bejelölhető.

Egyébként a screenshot alapján nálad Legacy boot mód van, azért van alapértelmezetten az MBR bejelölve. Ha UEFI boot szerint lenne telepítve a rendszer, akkor tárolókapacitástól függetlenül a GPT-t ajánlaná fel. De egy másodlagos adattár lemeznél a telepítési módtól függetlenül tetszőlegesen választható akármelyik.

[ Szerkesztve ]

(#57077) Pityu. válasza King Unique (#57076) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Végül is a végén utána olvastam és GPT mellett döntöttem
be szereltem a wd blacket,valószínű az 500gb set meg el rakom a szekrénybe adatmentésekkel.

Csináltam egy felület tesztet is

[Nagy képek linkesítve.]

[ Módosította: jim bcs ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57078) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Sebességre nem rossz ez az wd 1tb black de mintha rezonáltatná a házat pedig gumi ágy van a hdd re kétoldalt felfogatva egy bi quiet silent base 600 házban,fura az 500gb blackel ilyen fura búgó hangot nem érzékeltem a házon,lehet ennek valamit csinálni?Az 500 nak meg inkább a töltögetés hangja volt hangosabb.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57079) STC Speed válasza Pityu. (#57078) üzenetére


STC Speed
őstag

Én legközelebb nem veszek WD-t!
Van egy blue és egy redem is mindkettő rezonál! Samsungom volt előtte 8 évet kibirt csöndben, sőt még birja is csak kivettem megelőzve a bajt. Ilyen gumiágyat lehet valahol kapni? hátha csillapítana valamennyit nekem.

(#57080) WP14 válasza STC Speed (#57079) üzenetére


WP14
őstag

Lukas bicikli belsőből vágsz alá tetszés szerinti csíko(ka)t.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#57081) STC Speed válasza WP14 (#57080) üzenetére


STC Speed
őstag

Most neten rákerestem, még szivaccsal alátámasztani, az sem rossz ötlet, nah valamit fabrikálok:D :R

(#57082) Pityu. válasza STC Speed (#57079) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem is tegnap vettem ki a gépemben egy wd 500gb black volt azzal isten igazán ilyen problémám nem volt annak inkább a seekelése volt hangosabb ennek meg nem annyira.Nem lenne ez rossz kis hdd csak picit hangosabb mint a másik ezt a minimális rezonanciát meg nem értem mert állítólag alapból van valami rezonancia védelem is a blackben.Nekem a házhoz adtak ilyen gumi lapokat amit a hdd re kell csavarozni az a narancssárga a képen
Meg egyébként a hdd nek van egy kis olyan alaphangja minth mindig tekerne pedig nem próbáltam kicsit rá tehénkedni a hdd tetejére és akkor eltűnik az a hang is.Én gondolkodtam ilyen sprayben is pl a hdd tartót befújni
Folyékony gumi [link]

[Nagy kép linkesítve!]

[ Módosította: jim bcs ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57083) endib


endib
tag

Sziasztok,

Külső 2Tb körüli hdd-re lenne szükség, képek tárolására.
Valaki a wdbyft0020byl-t ajánlotta.
Nem tudom jó-e, s ha nem, akkor mi lenne a megfelelő :)

[ Szerkesztve ]

(#57084) Lauda válasza endib (#57083) üzenetére


Lauda
félisten

(#57085) Pityu. válasza STC Speed (#57079) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Próbából kikötöttem az 1tb s hdd t olyan halk lett a gép alig vettem észre,hogy megy,vissza kötöttem most megint hallani,hogy működik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57086) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Gèpházból kiszerelve tűrhető a hangja a hdd nek,gèp házba vissza szerelve hdd keretbe kèt oldalsó gumi rezgès elnyelővel beszerelve ház oldal lapjai felrakva meg van egy idegesítő búgó hangja,ilyet a wd 500gb black nem csinált. Most azon töröm az agyam mitèvő legyek.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57087) Lauda


Lauda
félisten

Csütörtökön megérkezett oáziscomputerből az új vinyom, egy HGST Ultrastar 7K6000 6TB. ;] :P

Bika nagyon, érdekes, csak 1 fokkal melegebb, mint a másik (HGST NAS 4TB), alap állapotban a 24 fokos szobában 38 fokos, a 4tb-os pedig 37 (max 1-2 fok a különbség mindig), a purplek pedig átlag 30 fokosak. Péntek este 26 fok volt a szobában, elindítottam másolást a 4tb-os hgst-rol a 6tb-os hgst-re es hamar beállt 40 fokra az új vinyó, a kisebbik pedig 39 fokos volt. Szóval abszolute nem melegszik jobban, pedig kicsit féltem tőle, hiszen ez még levegős vinyó, 6tb és 7200 fordulat. Amikor tudta adni a 4TB HGST a cuccot, akkor stabilan 195-200mb/sec-el irt az ultrastar, de volt folyamatos 220 mb/sec is. Hdtune seek teszttel megnyaggattam őket kicsit, a kicsinek ércesebb, érdesebb hangja van, a nagynak jóval mélyebb, mormogósabb.

Nagyjából ennyi tapasztalatom van vele eddig, válogattam pár képet a merevlemezről amit magam készítettem: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Készültek összehasonlító képek is, ha lenne rá igény válogatok abból is. ;)

Sajnos átkattant nálam megint a szenzor és valószínű ugrok He10 8 vagy 10TB-ra. :W :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57088) sz.j válasza Pityu. (#57086) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg innen is meríthetsz ötletet.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#57089) Pityu. válasza sz.j (#57088) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi a tippet,át nézem,holnap úgy is megyek nagyvárosba körbe nézek ilyen olyan cucc után,minden frankó amúgy a hdd vel csináltam még egy felület tesztet az is király,csak ezt a hangot fogom meg szüntetni valahogy,ez legyen a leg nagyobb hibája.Egyébként több helyen is olvasgattam leginkább 1-2 terrás wd blackre panaszkodtak hangban kicsit,meg rezonanciában is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57090) jim bcs válasza Lauda (#57087) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Köszönjük :R

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57091) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Az létezik, hogy az EZEX parkolgat?
Adat tárolásra használom.
Hogyan tudnám kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#57092) Lauda válasza Torry (#57091) üzenetére


Lauda
félisten

King Unique linkelte korábban, első sorban megpróbálnám a hdsentinel megoldást, így nem kellene belepiszkálni a semmibe.

jim bcs :R

[ Szerkesztve ]

(#57093) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Játékok alatt a hdd gyorsabban pörög?Már úgy értem ha 7200 es fordulatú akkor ott maxon pörög?Csak arra lettem figyelmes gta 5 alatt mikor le vettem a hangot rezonált a ház külső burkolata,nem semmi hiába a gyári gumis cucc a házhoz,szeretem a bi quiet silent base 600 házam meg eddig az 500 as nem rezonáltatta meg így de most kicsit csalódás,hogy egy hdd így meg tudja rezonáltatni igaz vagy 7kg össz vissz a ház de azért 30Eft ért már masszívabbnak kéne lennie, a jó kis régi cm 690 advanced 2 házam a 10kg jával ennél masszívabb volt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57094) Alex91 válasza Pityu. (#57093) üzenetére


Alex91
félisten

Mindig 7200-al porog...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#57095) Pityu. válasza Alex91 (#57094) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor nem tudom,játèk alatt mièrt csinált olyan rezonanciåt,az 500 as ehhez kèpest nyugodt volt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57096) Alex91 válasza Pityu. (#57095) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem hasznalod, akkor csak porog, de ha hasznalod, akkor a fej mozgatasa is bekavar...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#57097) Lauda válasza Pityu. (#57093) üzenetére


Lauda
félisten

A blacked folyamatosan 7200-al pörög. A rezonanciának ehhez semmi köze, akkor rezonálhat be nálad, mikor olvas/ír a vinyó. Itt nem a hdd-vel van a probléma, hanem a házaddal, nincs megoldva rendesen a rezgéscsillapítása.

(#57098) Pityu. válasza Lauda (#57097) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Pedig ennyi pènzèrt erre már figyelhettek volna,gondolom az 500gb s black finomabb cucc lehett mert az 1 terrásra sokan pqnaszkodtak,hogy hangos meg rezonanciát kelt,a bi quiet úgy próbålta megoldani a rezgès csillapítást,hogy a hdd kèt oldalára gumi csíkokat kell fel csavarozni aztán úgy betolni a hdd keretbe a hdd t

Tudom újra cserèltetni vagy vissza küldeni hülyesèg lenne,mert ha másikat kapnèk valószínű ugyan ilyen lenne. Tehát van egy megoldandó feladatom,ház rezonancia kiküszöbölès,hát remèlem sikerülni fog valahogy.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57099) NavySeal


NavySeal
senior tag

A HGST vs WD között meghi ásodásban van szignifikáns különbség? A NAS-ba néztem WD RED 3TB-ot, illetve a HGST 3 TB (7200)-ot. Árban a HGST azért egy 10-essel drágább...

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#57100) Dzsekó válasza Pityu. (#57098) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó eséllyel nem lesz rezonálós. Ritkább a rezonálós darab, picit el van fúrva a tányérok központi furata és egymáshoz képest (1 tányér esetén önmagához képest, de ez még ritkább) ütnek. Itt pár mikro vagy nano méterről van szó, a vinyó működését bizonyíthatóan nem befolyásolja. Rossz hír, hogy emiatt nem garanciális probléma. Más kérdés, hogy van/volt néhány rendes PH-s eladó, akik szó nélkül cserélték a rezonálós darabokat. Anno én így válogattam össze 3 db 7200RPM-es vinyót 1 házba. Amióta 5400RPM-re áttértem, azóta ez a gond kb. megszűnt, mert kisebb RPM-en nem igazán jelentkezik ez a probléma.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.