Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79801) ZrogNV válasza Radványi (#79798) üzenetére


ZrogNV
tag

Nekem is azt tanácsolták, hogy próbáljam ki aztán kiderül mit tud a 3570 mellett. Gondolom pont ezek lehetnek a hátáron. Kérdés hogy marad e a vga-ban + és ha igen mennyi? (szerintem túl sok nem) Az miatt a kevés miatt pedig processzort cserélni, hát...

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#79802) VinoRosso válasza xr55 (#79792) üzenetére


VinoRosso
veterán

560 Ti-t vagy 5870-et vegyél használtan, 2 gigásat ha tudsz. Ezek jóval erősebbek és ár/érték arányban a legjobb.

(#79803) Grafirka válasza Radványi (#79798) üzenetére


Grafirka
őstag

Nem folsoleges, jol egyuttmukodik a ketto.

(#79804) D4v3


D4v3
őstag

Sziasztok!

A gépösszerakó topikban ajánlottak gépet a Mayához, de felvetteték, hogy esetleg kérdezzem meg tőletek, hogy ilyen jellegű munkákhoz ti milyen VGA-t ajánlotok? Tanuló 3D-sé lesz a gép, de nyilván nem szeretne 1 év múlva újra költeni ezekre, ezért inkább rákérdeznék itt is, hogy mi lenne a jó választás. Köszi előre is!

(#79805) Grafirka válasza D4v3 (#79804) üzenetére


Grafirka
őstag

Nem irtal keretet ami eleg fontos resze a kepletnek.Az Autodesk csak Quadro vagy FirePro kartyakat ajanl, de mivel ezek meregdragak ezert sokan "mezei -gamer" kartyat hasznalnak.az egyik ilyen amit eloszeretettel hasznalnak 3D modellezes/renderelesre az a gtx970.

(#79806) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!

Reális ár egy nem buherált, de lassan 3 éves, tökéletes GTX760 2GB WF3-ért 40e HUF? Másikban nem érkezik válasz, bocs, köszi!

(#79807) D4v3 válasza Grafirka (#79805) üzenetére


D4v3
őstag

Ja igen, bocsi. A keret kb. egy gtx 970 ára, szóval 100k körül. De akkor kb. meg is válaszoltad a kérdésem :)

[ Szerkesztve ]

(#79808) Hannibhál válasza -FLY-> (#79806) üzenetére


Hannibhál
őstag

Igen reális általában 42-44ért mennek.

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#79809) Teaway válasza Grafirka (#79805) üzenetére


Teaway
veterán

„Az Autodesk csak Quadro vagy FirePro kartyakat ajanl”

Meg is nézted, vagy csak úgy mondod?

Nincs itthon csokid??

(#79810) Grafirka válasza Teaway (#79809) üzenetére


Grafirka
őstag

Van nehany konzumer kartya is foelg a "tested" listaban. Nezd meg a "certified" listat .
Uj geprol leven szo nem logikus a 9xx szeriaban godolkodni ?

De ha arra apropozol , hogy a TitanX TitanZ es nehany regebbi 5xx , 6xx, 7xx ( es amd megfelelojuk) kartya is megtalahato , akkor nincs hozzafuznivalom.

(#79811) VinoRosso válasza D4v3 (#79807) üzenetére


VinoRosso
veterán

Felsleges erős kártya 3D modellezésre, mert a szerkesztést lehet csinálni alacsony beállításokkal, a végső renderelést meg amúgy is a proci csinálja így inkább erős proci kell sok cache memóriával. Ha 100k a keret, akkor vegyél egy 775-ös Xeont használtba X5460 pl egy p45/p35-ös lappal + 8 giga ram + egy 560Ti vagy 5870, ez elég modellezéshez és a játékok is elfogadható minőségben futnak, ha puccosabb beállításokkal szeretnél játékokat futtatni akkor 7850/70 2G, ha alacsony fogyasztást akarsz akkor 750 Ti

(#79812) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

1. Pontos konfigurációd leírása :

Alaplap: ASUS M4A87TD/USB3
Processzor: AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Be
RAM: HyperX 8GB(2*2 + 2*2) DDR3 1600MHz CL9
Háttértár: Samsung HD502HJ 500 GB
Ház: Cooler Master elite 430
Táp: FSP HEXA 500W
Videokártya: GIGABYTE Radeon HD6870 1GB

2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?

1920*1080

3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)

Játék, az Xcom 2.

4. Mennyi pénzt szánsz rá?

50.000 Ft.

5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?

Új.

Az lenne az alap elgondolás,hogy egy olyan vga legyen a gépben ami nem pörgeti a ventilátorokat ha nem indokolt.
A Xcom 2 nekem medium, de még a low beállítással is elég élményt nyújtana.
A jelenlegi 6870 megakad.
Egy olyan szempont is lenne, hogy lehet cserélek egy tápegységet mert ez már hangos, vagy én lettem érzékenyebb a hangjára.
Találtam 520w-os passzív PSU-t.
Olyan kártya kellene ami kicsit jobb mint a 6870, képes megállítani a ventilátorait, és jelenlegi konfigurációmmal együtt annyit fogyaszt, hogy az ne jelentsen gondot az új passzív tápegységnek.

Per aspera ad astra.

(#79813) VinoRosso válasza Oryctolagus (#79812) üzenetére


VinoRosso
veterán

(#79814) -FLY->


-FLY->
őstag

Érdemes a GTX960-ból beszerezni a 4gb-os modellt, vagy értelmetlen erre a kártyára?

(#79815) Grafirka válasza -FLY-> (#79814) üzenetére


Grafirka
őstag

Erdemes, sot ajanlott. Jelenleg is van nehany jatek ami profital a tobb v-rambol pl. GTA5, BatmanAK, stb. es az ujabb jatekokban ez a tendencia tovabb erosodik. Fokent a minimum fps ben erezheto a kulonbseg , valamint magasabb texturakat engedelyezhetsz .Ennel a kartyanal mar nem parasztvakitas a tobb memoria.

(#79816) Csupingo válasza Oryctolagus (#79812) üzenetére


Csupingo
veterán

950-et javasolnék. Asus strix, ez leállítja a ventilátorokat ha nincs terhelve. Sajna a többi, ami még tud passzív módot azok 53-55e körül vannak.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79817) polgi803


polgi803
őstag

(#79818) Oryctolagus válasza VinoRosso (#79813) üzenetére


Oryctolagus
tag

Mennyivel kellene többet fizetnem azért, hogy tudjam tényleg nem pörögnek azok a ventilátorok, ha eltekintek a tápegység cserétől és marad az ami van?
Az Asusnak van 0db fan megoldása, ha jól láttam az összes Strix kategóriás kártya ilyen.

Például ez.

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra.

(#79819) VinoRosso válasza Oryctolagus (#79818) üzenetére


VinoRosso
veterán

Alább már linkelték, de szerintem a windfore2-es giga elég halk, mivel baromi alacsony fogyasztású a kártya ( ha hangosnak találod 8 napig visszaküldheted indoklás nélkül netes rendelésnél) . Ha midenképpen félpassziv kell akkor 950 strix, 750Ti-t ne vegyél 35 fölött, akkor már inkább 50k-ért 950

(#79820) johnywalker válasza polgi803 (#79817) üzenetére


johnywalker
őstag

Ez elég jó ajánlatnak tűnik, ha használt 970 vagy r9 390 nem játszik: Asus 380X STRIX

(#79821) TechN7ne válasza johnywalker (#79820) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Asus AMD tuti nem vennék,ha hozzám vágnák sem.

(#79822) johnywalker válasza TechN7ne (#79821) üzenetére


johnywalker
őstag

280-asom volt Asus, nagyon patent kártya volt.Meg amint látod, van aki favorizálja a STRIX-et.Giga-ról pedig nem sokat tudok, XFX-ek pedig nem hőcsövesek.

[ Szerkesztve ]

(#79823) Teaway válasza Grafirka (#79810) üzenetére


Teaway
veterán

Ja, igen, az nem tudatosult bennem, hogy a 9xx -ek nem a Certified listában vannak, hanem a Tested -ben.

Nincs itthon csokid??

(#79824) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Nem tudom mi legyen.
A mostani gépemből elegem van nem akarok többé netezés, word stb közben zajt, ventilátort.
Új asztali gépet nem szeretnék venni, egy laptop halk lenne, de abból keresni kell a kifejezetten halk darabokat.
Ha 950ti vennék a tápom szerintem kevés lenne , itt számolgattam.
Lehet újítani kellene és egy konzol plusz laptop megoldás az újdonság erejével együttesen megelégedéssel töltene el.

Ha esetleg cserélek egy ventilátort a tápegységemben akkor az max 6eft plusz az vga akkor a történet megáll 60eFt-nál. De nem biztos hogy továbbra sem lesz 0 hangja a gépnek egyszerű net, office stb mellett.

Ha laptopot veszek, ugrik a 'game' legalábbis azok amelyeket kifejezetten szeretek a körökre osztott stratégia, mint például az Xcom 2. Egy normális laptop 130 körül van. Ha eladnám a jelenlegi gépem talán egálban lennék a ráfordítás tekintve a fenti elképzeléssel. +1 utazásnál kényelmesebb mint a gépet dobozolni.

Ha játszani szeretnék akkor vennék egy konzolt. 1-2 játék nekem évekre elég. Egy konzol játékkal mondjuk 130 körüli áron van.

Szóval laptop + konzol 260 kb.

De akkor 260 ért már lehet kapni laptopot, olyat ami 1366*768-as felbontásban kitol magából egy értékelhető képet Xcom 2 esetében is.
Gondolom 260ért már csak csendes egy laptop. Persze ebből majd kivonódik a gépem eladása. Olyan 220 ennek a lehetőségnek a summája.

Nem tudom mi lenne a megoldás nem akarok sokáig forogni ezen.
Csak azért írtam le ide mert nekem nincs olyan ismerősöm aki benne lenne ebben a témában, világban és itt talán reagál valaki valamit.

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra.

(#79825) Hannibhál válasza Oryctolagus (#79824) üzenetére


Hannibhál
őstag

a tápod bőven elég, de am nekem a mostani konfigommal megy mediumon stabil 35-45 fps-el, igaz az is h a 650 ti-omon van plusz 20% tuning(928 mhz ref/1080mhz oc) de akkor is csak egy 2 magos pentiumom van

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#79826) sas55 válasza Oryctolagus (#79824) üzenetére


sas55
aktív tag

260-ból azért össze lehet rakni 1 vállalható gépet.

[ Szerkesztve ]

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#79827) polgi803


polgi803
őstag

Valaki meg tudná mondani, hogy szinte az összes tesztben hogy lehet ilyen erős egy 280/380-as szériához képest egy gtx 960 2gb-al???4 gb-al meg pláne... Egyszerűen nem értem, hogy tud lépést tartani több ramos, erősebb karival...érthetetlen számomra...

[ Szerkesztve ]

(#79828) VinoRosso válasza Oryctolagus (#79824) üzenetére


VinoRosso
veterán

950-hez épp ideális az 500as táp általában 50-60%-on a legjobb a hatásfokuk.Bár nem tudom az FSP hexa mennyire hangos.

[link]

Ha zavar vegyél egy passziv tápot+ egy passziv 750 Ti-t és játék alatt se lesz hangos. Ennél halkabbra nem tudsz menni.

(#79829) Oryctolagus válasza sas55 (#79826) üzenetére


Oryctolagus
tag

Egy ilyen nem is lenne rossz:

ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5
BE QUIET! Pure Power 630W CM
WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
INTEL Core i5-6500 3.20GHz 1151 BOX
ASUS Z170-A
ARCTIC COOLING MX-4 (4g)
BE QUIET! Dark Rock Pro 3
FRACTAL DESIGN Define R4

Bár kissé túlzó lehet a csendesség igénye.

Alszok rá egyet. Köszönöm a válaszaitokat!

Per aspera ad astra.

(#79830) Gothmog válasza Oryctolagus (#79829) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Ahhoz a procihoz minek neked akkora nagy batár hűtő? :F
Ha már Be Quiet, akkor egy feleannyiba kerülő sima Pure Rock is néma csöndben fogja elvinni.

A táp szintén durván túlméretezett. Ha a Dark Rock Pro 3 helyett sima Pure Rockot veszel, és a különbözet egy részét rászánod a tápra, akkor a Be Quiet tápja helyett kaphatsz minőségibb beles, félpasszív működésű tápot is olyan 550W körüli méretben (Pl. EVGA G2 550W vagy Super Flower Leadex Gold vagy Platinum szintén 550W-os méretben). Az 550W is bőven több (jó duplája), mint a leendő géped wattéhsége, de pont emiatt vszg. szinte mindig elmegy majd passzívban (magyarán totál némán), be sem kell kapcsolnia a ventit. (Persze a Fractal R4-es háza nem a hűtési hatékonyságáról híres, így az is befolyásolhatja mindezt, de a cuccaid, ha nem próbálsz külön húzni rajtuk, nem fognak sok hőt okádni magukból.)

Szerintem CPU hűtő ügyben fuss egy kört a "Milyen CPU hűtőt vegyek?" topikban, táp ügyben pedig a "Milyen tápegységet vegyek?" topikba nézz el!
Ez részemről jó tanács, nem vagyok szakértő, nem is akarok okoskodni, de a fenti topikokban viszont vannak a témákban tényleg járatos emberek, akik szerintem kicsit racionalizálni fogják a "listádat". (És még talán anyagilag is kicsit jobban jössz ki a dologból.)

Szerk.: GTX960-asból pedig a 4 gigásat vedd!

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#79831) Májkii válasza Oryctolagus (#79829) üzenetére


Májkii
senior tag

Inkább ez:
Gigabyte GTX 960 4GB WF2
EVGA 550 G2
WD10EZEX
i5 6500 vagy 6600k
Asrock Z170 Extreme 4
MX4
Be Quiet Pure Rock
Phanteks/Fractal/NZXT ház

[ Szerkesztve ]

(#79832) solfilo válasza polgi803 (#79827) üzenetére


solfilo
veterán

AMD kártyák esetében DX11 alatt elég nagy a driver miatti CPU overhead, ez visszafogja a piros VGA-kat. Nvidiás, GameWorks-ös játékokban ez különösen igaz. DX12 esetében ez a hátrány elvileg megszűnik, gyakorlatilag meg majd kiderül. Ennél több infó az AMD vs Nvidia topikban. :)

solfilo

(#79833) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, AMD Gigabyte 7850OC kártyámat váltanám le, mi az amit ajánlanátok hasonló árkategóriában.
Tudásra hozza azért ezt a szintet, halk és hűs legyen, HDMI kimenettel.

Előre is köszönöm!
Gábor

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#79834) Grafirka válasza Gaboman (#79833) üzenetére


Grafirka
őstag

A hasonlo arkategoria alatt nem tudom mit ertesz A hasznaltpiaci arara gondolsz, vagy amennyiert ujan veted ? A jelenleg boltbol megvasarolhato kartyak kozul az R7 265 es a GTX750Ti van megkozelitoleg hasonlo teljesitmenye. Utobbinak nagyon baratsagos a fogyasztasa ( ~60 W)

(#79835) Gaboman válasza Grafirka (#79834) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Természetesen új kártyákra gondolok.
Az R7 265 teljesítményre hasonló mint a 7850, utánanézek az áraknak.
Köszönöm!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#79836) TechN7ne válasza Gaboman (#79835) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

R7 265 kb. Egy átnevezett 7850, ahogyan az R7 370 is....

(#79837) Gaboman válasza TechN7ne (#79836) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm! :R

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#79838) Gaboman


Gaboman
nagyúr

A GTX950-hez mit szóltok?
Mivel AMD volt a gépemen és ha rá esne a választás formatálnom kellene a windowst vagy elég lenne rátelepítenem az NV drivert?
Az az igazság a gépem a munkaeszközöm, így nem szívesen formatálnám.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#79839) tibcsi0407 válasza Gaboman (#79838) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Miért kellene formatálni? DDU-val kisöpröd az AMD drivert és ennyi. De még az sem feltétlenül szükséges.

https://utdetailing.hu/

(#79840) TechN7ne válasza Gaboman (#79838) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Általában alkalmanként mindig jól jön a tíszta telepítés,főleg ha új vga,lap kerül bele.... :K

Am kezdésnek letörlöd az AMD driver-t,aztán belerakod az új kártyát,felrakod az Nvidia driver-t,simán használhatod,nem lesz semmi gond, de az újratelepítést ajánlatos lesz megcsinálni. :K

(#79841) Gaboman válasza TechN7ne (#79840) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm! :)

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#79842) Grafirka válasza Gaboman (#79838) üzenetére


Grafirka
őstag

Egy friss telepites soha nem art, de mukodik nelkule is. Display Driver uninstallerrel safe modeban le tudod takaritani a regi meghajto maradvanyait es ( az esetek nagyreszeben ) teljesen rendben tudod telepiteni es hasznalni az NV kartyat.
Ha van keret a 950 re inkabb azt valasztanam, mivel ujabb, erosebb es a szoftveres tamogatottsaga tovabb tart mint a 7xx szerianak.

(#79843) Gaboman válasza Grafirka (#79842) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hasonló program mint a Driver Cleaner Pro, én azt használom miután uninstalláltam a CCC-t a saját gépről.
A maradékot ezen programmal szoktam letisztítani.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#79844) daffy1989


daffy1989
tag

Az itteni tanácsok hatására gtx 960at vásároltam 4gigásat. Egészen konkrétan őt:
GIGABYTE GV-N960OC-4GD GTX960 4GB GDDR5 OC PCIE
61k volt és nem bántam meg,hogy nem a 950 mellett döntöttem. Kell a 4 giga,mert nem kívánok fél év múlva új kártyát vásárolni. Egy i5 3330 pörög mellette,valamint 8giga ram. Egyelőre nem izzasztják meg a játékok,pedig tesztelem keményen. Természetesen nem viszem fullHD felbontás fölé.
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat,bátran merem ajánlani mindenkinek.

(#79845) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Én most cseréltem kártyát nvidiát amd re.Az nvidia kártyát kivettem utána betettem az új amd-t.Gép bekapcs ddu-val driver leszedés.Miután végzett megpróbáltam a slimdriverrel megkeresni az illesztő programot.Meg is találta letöltötte de nem bírtam feltelepíteni.Valami hibát írt ki nem emlékszem mit.Utána rákerestem neten le is töltöttem egyet a kártyámhoz és simán fel is telepűlt.Minden hiba nélkűl működik. :K Szerintem a gond az volt hogy nem akkor szedtem le a drivert amikor még a régi kártya volt benne.De azonkívűl mint látszik tökéletesen jó ez a vga driver leszedő program.A másik gépemben rendessen csináltam(régi kártya bent driver leszed,új kártya be driver felrak)ott semilyen hiba nem volt.Simán tudtam telepíteni az új drivert a slimdriverel :K

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#79846) tbalint3


tbalint3
tag

Üdv,
Korábban már kérdeztem itt a topikban, de mostanra vált aktuálissá a videokártya vásárlás.
Végül is sikerült leszűkítenem a két típusra, de e között a 2 közt nem tudok dönteni:
Egyik: ASUS GeForce GTX 750 Ti (GTX750TI-PH-2GD5)
Másik: GIGABYTE GeForce GTX 750 Ti OC 2GB (GV-N75TOC-2GI)

Mindkettő az nvidia gtx750ti GPU-n alapszik, de ami számomra érdekes, hogy az Asus-on nincs kiegészítő tápcsatlakozó csak a Gigabyte-on. Egyébként ilyen tápom van: Chieftec GPS-500A8

Melyiket ajánlanátok a két kártya közül (fontos lenne, hogy jó legyen a hűtő hatásfoka, de viszonylag azért csendes is legyen)?

(#79847) underdark


underdark
aktív tag

Hali
Kérdés:
i5-6500 lesz az új gépemben, de most egy 950/960-as kártyával
az érdekelne, hogy később mondjuk 1 év múlva ez a proci elég lesz egy 970/980/980ti szintű kártyának?
Köszi

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#79848) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sziasztok!

Új gépet szeretnék vásárolni melynek egyik fő komponense játék szempontjából a VGA .65-75k közötti keretben nézelődve 380x,960-at néztem ki . Esetleg van egyéb javaslat gyártó terén ? Sávszélesség mennyire fontos 128 vs 256 ?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#79849) gtamate2 válasza underdark (#79847) üzenetére


gtamate2
veterán

Persze.

(#79848) LiLxWaYnEx: A 380x már jóval erősebb. Ha nem zavar plusz fogyasztás akkor jó vétel. Gyártóból csak Sapphire Nitro vagy MSI Gaming ha a 380x mellett döntesz.

*Sn0w

(#79850) Májkii válasza underdark (#79847) üzenetére


Májkii
senior tag

GTX 970/980 ez a max. A 980Ti-hez már i5K vagy i7 kell, de én már a 980 mellé is ezt venném.

tbalint3: Gigabyte

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.