Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80851) Csupingo válasza szakalinho (#80847) üzenetére


Csupingo
veterán

És az alaplapon nincs dvi? Akkor használhatnád a videókártyán a hdmi-t.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80852) szakalinho válasza Csupingo (#80851) üzenetére


szakalinho
tag

Igazából innen indult ki az egész probléma hogy a videokártyámon nem megy a HDMI port, csak a DVI. :)
Régen ment mindegyik a HD5850 ről. Miután az a port megadta magát még tudtam használni azon a DVI-t, alaplapin meg HDMI-t. de most már ez sem fér össze valami miatt. Most már alaplapiról megy mindegyik. Ezért keresek megoldást rá, hogy esetleg ezt kiváltom. Persze csak ha érdemes. Előbbiekben már említettem a felhasználást....Ha nem oldódna meg esetleg a két kártya együttműködése, akkor mit javasolsz?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#80853) Csupingo válasza szakalinho (#80852) üzenetére


Csupingo
veterán

Próbálgasd a full hd filmeket. Ha azok mennek az igp-vel, akkor kár venni külön kártyát. Ha nem, akkor talán már egy gt 710 is elég lenne, ami újonnan 10 ezer körül van.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80854) heim válasza Csupingo (#80845) üzenetére


heim
tag

Sajnos nincs HDMI, az alaplap típusa MSI, de nem tudom megnézni milyen azt írja nem elérhető...

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#80855) Csupingo válasza heim (#80854) üzenetére


Csupingo
veterán

Gondolom displayport sincs sajnos. Akkor tényleg venni kéne egy dvga-t.
Hogy néz ki az alaplapi dvi csatlakozó? Mert ha az mondjuk dvi-d dual link, akkor az tudna nagyobb felbontást, csak lehet a kábel nem dual link-es.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80856) banánocska válasza DR|FTK|NG (#80850) üzenetére


banánocska
aktív tag

Egy bontatlan 950 strix 48k-ért?

(#80857) heim válasza Csupingo (#80855) üzenetére


heim
tag

sajnos nincs, MS-7788, ezt tudtam még kideríteni... milyen DVGA-t ajánlsz, csak erre kellene semmi másra. Köszi az eddigi segítséget is. Dual Link a kábel is, és a kimenet is (DVID-D) a 4. a képen. Ezt már összeokoskodtam az Aqua-ban ahonnan vettem. :)

[ Szerkesztve ]

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#80858) Csupingo válasza heim (#80857) üzenetére


Csupingo
veterán

Elvileg ez a gt 710 is tud már akkora felbontást.

Nem ez az alaplap van?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80859) heim válasza Csupingo (#80858) üzenetére


heim
tag

a hátsó kiosztás tökéletesen egyezik a képen látottal...ezt meg tudom erősíteni.... :)

köszi, ez nekem elég is lesz (szerintem).... Én be tudom szerelni? (ventit már cseréltem a gépben, olyasmi lenne ez is?)

[ Szerkesztve ]

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#80860) Csupingo válasza heim (#80859) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem be. Áramtalanítás után óvatosan, de határozottan betolod a kék PCIe sinbe, aztán egy csavarral rögzíted a házhoz és kész is. A végén telepíted a vga drivert.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80861) DR|FTK|NG válasza heim (#80859) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szerintem be tudod szerelni, könnyű feladat.

Ebben a videóban egy Asus VGA-t szerel be, a Gigát is ugyan így kell(csak nem kell neki 8 pin-es áramkábel, mert az alaplapról kap [csak] áramot): [link]

(#80862) heim


heim
tag

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! Megrendeltem, amit megvan neki is ugrok a beszerelésnek, azt hiszem menni fog.

[ Szerkesztve ]

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#80863) GeneraL_XTX válasza Fortum (#80840) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem írtad hogy elzárkózol-e a használt de garis kártyáktól vagy csak vadi újban gondolkodsz?

Mert utóbbi esetben nehezebb a dolgod, én személy szerint a 290-es szériából új kártyát már nem vennék, és ezekből is igazándiból csak a Sapphire Tri-X ajánlható (de ez se teljesen a rezonáló műanyag keret miatt).

390-eseknél már sokkal jobb a helyzet, több ajánlható kártya van (Sapphire Nitro, MSI Gaming, Asus 3 ventis verziója) de ez a pénztárcádnak már újként drága.

380X szerintem ár érték arányban nem túl jó, ugyanez mondható el a 4GB-os gtx960-ról is.

Használtan több lehetőséged van: mind 390-et mind gtx970-et kapni már az aprón ennyiért, ezekután már csak a szimpátia dönt. FullHD-ban közel azonos sebességűek (bár a 970-ben nagyobb a tuningpotenciál) viszont a GTX970 kevesebbet eszik, hűvösebb és kevesebb a driver probléma is a zöld oldalon. A 390 mellett van a több memória, a kicsit talán időtállóbb architektúra, viszont nagyon háklisak a kártyák a jó házszellőzésre,enélkül melegedési problémáid lehetnek típustól függetlenül.

a tápod mindkét esetben megfelelő sztem, én egy 550w-es raider-el hajtottam a 290/390/970 kártyáimat sose volt semmi probléma.

(#80864) Fortum válasza GeneraL_XTX (#80863) üzenetére


Fortum
tag

Köszi a gyors és korrekt hozzáértő választ :)

Kicsit félek a használt kártyáktól,ezért ragaszkodnék inkább az újhoz. :K

A házam egy zalman z11 PLUS 5 ventis szerintem kiváló szellőzéssel :)

A konfigomat gondolom már láttad,szóval egy kérdésem lenne :)

HA A HELYEMBEN LENNÉL,SZÓVAL UGYANEZ A GÉPED LENNE ÉS NAGYON SZÉP GRAFIKÁVAL SZERETNÉL HOSSZÚTÁVON JÁTSZANI A LEGÚJABB JÁTÉKOKKAL ÉS A KERETED 80-90 KÖZÖTT LENNE EGY ÚJ KÁRTYÁRA,MELYIK MÁRKA MELYIK TÍPUSÚ KÁRTYÁJÁT VÁLASZTANÁD??? :)

(bocsi a kis értetlenségért,de nem akarok mellényúlni,mert régóta gyűjtök már (már kész a gép fél éve a kártyára gyűjtök,hogy tudjak végre játszani),és hosszútávra tervezek a kártyával)

Előre is köszönöm a válaszod :) :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#80865) füles_ válasza Fortum (#80840) üzenetére


füles_
őstag

Ezek közül a legjobb választás az R9 390 lenne.De gondolom a Gigabyte féle 390-et nézted ki,ami a fórumozók tapasztalatai szerint hangos és meleg
A 290X WF3-nak szintúgy nem valami jó a hűtése
Az R9 290 Tri-X-nek már elég jó hűtése van
A 380X meg 20-30%-kal vagy többel gyengébb az előbb felsoroltaknál,amúgy sem ér 85 ezret,mert 75 ezerért már lehet kapni 380X G1-et vagy 380X Nitro-t
Mivel hosszútávra tervezel minél nagyobb részletességgel az előbb említett GTX 970-et elvetném,a fele annyi memória és a kevésbé időtállósága miatt
Az összes VGA-t amit ebben a hsz-ben felsoroltam elbírná az 550-es Raider

Szóval ha nem zavar hogy meleg a kártya és hangos akkor az R9 390 G1,ha ezek zavarnak akkor a 290 Tri-X
Egyébként nyáron jönnek az új AMD kártyák,én elgondolkoznék rajtuk :)
Még megjegyezném hogy Hardverapón már lehet találni jobbféle nem használt vagy alig használt 390-eket (MSI,Sapphire) 100e fölött

(#80866) GeneraL_XTX válasza Fortum (#80864) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ha találsz valahol ennyiért még akkor Sapphire Tri-X 290, lehetőleg a javított, újabb szériából.

Ha nem találsz ilyet, akkor 380X abból is Sapphire, MSI vagy Asus.

(#80867) Ijk válasza füles_ (#80865) üzenetére


Ijk
nagyúr

Elképzelhető az hogy a közeljövőben 1080p-re nem elég a 3,5GB vram? :F

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#80868) zzola válasza Fortum (#80864) üzenetére


zzola
félisten

Talán félsz, hogy így ordibálsz?

(#80869) füles_ válasza Ijk (#80867) üzenetére


füles_
őstag

Hát ha ilyen vRAM zabáló optimalizálatlan játékok jönnek akkor igen

Amúgy Hardveraprón 80-90e körül már lehet találni 290 Vapor-X-szet is ami szvsz a legjobb 290

[ Szerkesztve ]

(#80870) Fortum válasza GeneraL_XTX (#80866) üzenetére


Fortum
tag

Honnan tudom megállapítani,hogy melyik az javított újabb verzió ? :F

(#80871) GeneraL_XTX válasza Ijk (#80867) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Teljesen korrekt kártya a 970, még 1440p-re is!! Én legalábbis azon a felbontáson használom és még úgy se találkoztam a 3,5GB-os korláttal, szóval ez a része teljesen hülyeség.

(#80872) GeneraL_XTX válasza Fortum (#80870) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ezt nem tudom, nekem még a régebbi volt amíg el nem adtam, és csak hallomásból hallottam hogy van egy újabb revízió.

Ez egy pont egy olyan kérdés amit a 290/390 topikban kellene feltenned :D

(#80873) Ijk válasza GeneraL_XTX (#80871) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az elmúlt időszakban elég sok tesztet bogarásztam és szerintem 1080p-re messze a gtx970 a legjobb vétel.
Nem akarok jósolgatni, elhiszem hogy valamikor a jövőben megesik hogy 1080p-n elfogy a 3,5 giga, akkor meg kicsit lejjebb veszi a vram zabáló beállításokat és kész. Remélem senki nem hiszi hogy majd 3-4 évig fullon kiszolgálja egy kártya.
Csak a 4k monitor miatt vettem r390-et, talán már 1440p-re is inkább azt választanám, de 1080-ra semmiképp. Baromi nagy a fogyaztástöbblet kvázi ugyanazért a teljesítményért.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#80874) haypro


haypro
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ezekhez a programokhoz AMD (GCN) vagy NVIDIA (Maxwell) az ajánlottabb?
Adobe CC csomag, Mudbox & 3DS Max. Emellett a gép renderelésre is lesz használva.
GTX 960 vagy R9 380 lesz vásárolva, a kettő közül nem tudom melyik lenne jobb. Játék nem szempont. Vagy ezeknek nem igazán kell VGA? Mert akkor integrált videókártyával, viszont erősebb procival vennénk meg a gépet.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#80875) GeneraL_XTX válasza Ijk (#80873) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én is 390-et vettem anno direkt azért, mert 1440p-re kicsit jobbnak láttam tesztek alatt mint a 970-et!

De egy valamivel nem számoltam: Míg 1080p-n vannak a játékban üresjáratok, kevésbé vga terhelő jelenetek, addig 1440p-ben már szinte mindenhol 90+% fölött pörög a GPU kihasználtság és egy idő után így iszonyúan befűtött a kártya egyszerűen nem bírtam 80fok alatt tartani és a hangja is megnőtt emiatt. Míg FullHd-n csak néha néha süvített fel a venti, addig 1440-en már folyamatosan elég magas tartományban tekert.

Az lett a vége hogy eladtam a francba, vettem egy 970-et és az szép halkan és hűvösen teszi a dolgát és eddig mindent szépen vitt ezen a felbontáson is.

(#80876) #06969344 válasza GeneraL_XTX (#80875) üzenetére


#06969344
törölt tag

Hmm.. Pedig most terveztem lecserélni egy 390-re a 970-et.. :F

(#80877) GeneraL_XTX válasza #06969344 (#80876) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

én nem tenném....max majd a nextgen amd karikra.azok már nem zabálnak 300+w-ot :K

(#80878) #06969344 válasza GeneraL_XTX (#80877) üzenetére


#06969344
törölt tag

Köszi, akkor idén még asszem marad a 970 :R

(#80879) Grafirka válasza haypro (#80874) üzenetére


Grafirka
őstag

Fugg mit szertnel a CC csomagbol hasznalni.Legtobb program mindket kartyaval mukodik. Az egyetlen ahol hatarozttan ki lehet jelenteni hogy NV legyen az az CC-AI mert ott az amd nek nincs hardveres gyorsitasa. Ez csak win7 re ervenyes , win 8 es folotte mar ismet mindket gyarto megoldasa mukodik.

(#80880) vacs válasza vacs (#80832) üzenetére


vacs
veterán

Sziasztok:

Szeretném a jelenleg GTS 450-et cserélni.
Gépem:
- QuadCore Intel Core i5, 3215 MHz (24 x 134)
- Asus P7H55D-M Pro
- 2 × 4 GB DDR3 ram
- Intel 520 (120 GB ssd)
- Sharkoon T3-W ház, elöl 2 / hátul 1 ventivel

Monitor: jelenleg 19-es monitorom van (1440×900), nem tervezek egyenlőre cserét, de idővel egy fullhd-s monitor elképzelhető.
Felhasználás: videó vágás Sony Vegas-al, illetve néha játék pl szeretném megvenni az új NFS-t.
Pénz: nem tudom, milyen áron kapni olyan kártyákat, ami legalább 3-4-5 évig jó lesz még, de kb 50K-t szánnék rá (lehet több is, ha valóban megéri).
Új vagy használt is lehet, valamiért Nvidia kártyát szeretnék.

Valaki tudna segíteni?

(^)(>.<)(^)

(#80881) Grafirka válasza vacs (#80880) üzenetére


Grafirka
őstag

GTX950 45-50K kozott. 1440x900 on barmit szepen futtat, de full HD ben is megfelelo kompromisszumokkal helytall. Tuning melett egy alap GTX 960 kartya szintjet eleri. Alacsony fogyasztasu huvos , csendes kartya.

(#80882) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Üdvözlet a tagoknak!
Sajnálatos módon a hőn szeretett EVGA GTX 580-as kártyám végleg megadta magát...
Ezért kérnék egy kis segítséget. Egy ugyan ilyen teljesítménnyel rendelkező kártyát keresek. Mit ajánlanátok helyette?

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#80883) Májkii válasza Psychopeti (#80882) üzenetére


Májkii
senior tag

GTX 960 4GB (Gigabyte WF2, MSI Gaming nem LE verzió, Asus Strix)

(#80884) Psychopeti válasza Májkii (#80883) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Ezek a kártyák támogatják az SLI-t?
Mert nekem kis különbséggel de sajnos mind a kettő kártya megadta magát :-(

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#80885) Májkii válasza Psychopeti (#80884) üzenetére


Májkii
senior tag

Támogatják, de inkább egy erősebb kártya mint az SLI.

(#80886) Psychopeti válasza Májkii (#80885) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Mit ajánlanál helyette? Persze ami hozná az előző 2 kártya teljesítményét.

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#80887) darkpaws


darkpaws
csendes tag

Sziasztok !

A barátom eladná a szinte új asus gtx 970-esét 30%-al olcsóbban a jelenlegi lista árnál.
Jelenlegi gépem asus m2n-sli , cpu athlon 64 x2 48400+ , 550 w-os táp, 8800gtxyyyy.
Ebben a gépben az eredeti teljesitményének hány %-át tudná ?
Fél éven belül tervezek egy nornális i5 vásárlását , megéri most megvenni a gtx970-et vagy
várható fél éven belül jelentős áresés ?
Esetleg egy phenom ii x4 965-öt mennyit változtatna a teljesitményen ?

Üdv.

(#80888) Májkii válasza Psychopeti (#80886) üzenetére


Májkii
senior tag

Az 580 SLI teljesítményét szerintem simán hozná egy GTX 970. A 960 SLI pedig kb. GTX 980 szint.

darkpaws: Ha ki akarod hajtani azt a kártyát akkor minimum i5K vagy i7 szükséges, minőségi táppal.

[ Szerkesztve ]

(#80889) heim válasza Csupingo (#80860) üzenetére


heim
tag

beszereztem, beszereltem a leírtak szerint, és mégsincs kép, valamit rosszul csinálok....de mit? a drivert még nem tudtam teleíteni, mivel azóta egyik kártyán sem ad képet a gép....szedjem szét ismét rakjam össze? a képernyő jobb alsó sarkában egy B2 es jelenik meg, majd eltűnik és a bal felső sarokban egy vonalka villog.... minden kimenetet kipróbáltam (HDMI DVI, VGA) egyik sem működik, egyik monitorral sem

[ Szerkesztve ]

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#80890) Psychopeti válasza Májkii (#80888) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Köszönöm a segítséget!

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#80891) Csupingo válasza heim (#80889) üzenetére


Csupingo
veterán

Sajnálattal olvasom. Esetleg ha be tudsz lépni a biosba, akkor a load bios default-ot kéne betöltened, vagy kikapcsolt gépnél (áramtalanított) a gombelemet kivenni az alaplapból 2 percre, majd visszatenni (ott van a videókártya mellett).
Ha ez nem segít, akkor az alaplapi biost kéne frissíteni. Azért pontosan olvasd le az alaplapról a típusát és csak azután keress hozzá újabb biost.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80892) heim válasza Csupingo (#80891) üzenetére


heim
tag

egyelőre kivettem az elemet, az alaplap HM61M P20 G3... mindjárt visszarakom az elemet és újra próbálom, ha nem megy megpróbálom a bois frissítést

Sajnos az elem kivétele nem segített

[ Szerkesztve ]

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#80893) Csupingo válasza heim (#80892) üzenetére


Csupingo
veterán

Írtam privátot

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80894) draco31


draco31
veterán

Hello!

Ismerősnek valami HP gépe van, lényeg, hogy fekvő, és csak low profilos kártyákat lehet belerakni. Az ilyen kártyák mindegyikéhez adnak ilyen hátlapot is, vagy azt külön figyelni kell, hogy legyen a dobozban? Illetve melyiket érdemesebb venni, ahogy látom a felhozatalt, GT610, GT710, HD5450, HD6450 a választék.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#80895) TarhonyaHUN


TarhonyaHUN
csendes tag

Sziasztok!

Egy i3-2130 kihajt egy GTX750Ti-t?

Hardveraprózva ismerszik meg az ember.

(#80896) Májkii válasza TarhonyaHUN (#80895) üzenetére


Májkii
senior tag

Igen, kihajtja.

(#80897) Májkii válasza draco31 (#80894) üzenetére


Májkii
senior tag

Ha csak egy slotos LP videókártya fér be akkor ez a legerősebb amit be lehet rakni [link].

(#80898) draco31 válasza Májkii (#80897) üzenetére


draco31
veterán

2010-es Farmer Simulatorral akar a 6 éves csemete játszani, szóval nem kell nagy erő, meg kb. 13e a keret rá. Borda ügyileg nem tudom mekkora a hely, ASUS HD4350-esre annyit mondtak, hogy a hátlapja miatt nem lehet berakni, nincs meg az LP hátlap hozzá, csak a normál.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#80899) Májkii válasza draco31 (#80898) üzenetére


Májkii
senior tag

Úgy értettem a legerősebbet hogy az az egyetlen valamire való videókártya abban a kategóriában ami Megéri a pénzt.

Szerk. Ahogy látom van hozzá LP hátlap is.

[ Szerkesztve ]

(#80900) draco31 válasza Májkii (#80899) üzenetére


draco31
veterán

Ja értem, köszönöm!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.