Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147001) ribizly válasza KAMELOT (#147000) üzenetére


ribizly
veterán

Kb. De aki nem vett 350-400-ért, az 300-ért sem fog.
A bányából visszatérő kártyák valószínűleg az árukat addigra többszörösen visszahozzák már és ha az eladó gyorsan szabadulni akar, akkor lesz itt bőség a 2+ év garival rendelkező kártyákból.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#147002) koko52 válasza ribizly (#147001) üzenetére


koko52
veterán

Miért kéne már eladni? Pont akkor kell bányászni amikor a lúzerek pánikszerűen eladják a cuccot. Ugyanis a diff lefog esni és sokkal több coint lehet kinyerni ami a következő hullámnál 5-10-100x-osát fogja érni.
Csak meg kell nézni a hálózati kapacitás mennyit esett vissza a 2018-as esésnél! Kb a felére, vagyis fele kártya se került ki a piacra, mert sokan csak a játszós kártyával tolták. Persze lesznek használt kártyák olcsóbban ha mostaninak vége lesz (év vége?) , na akkor kell vásárolni bányára.
Akik ősszel szálltak be azoknak már rég ingyen van minden, sőt 2-3x annyit ér ha (hülye lenne) eladná.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#147003) Meggyi001 válasza koko52 (#147002) üzenetére

Így van.

https://gamergep.hu/

(#147004) rasotamas válasza koko52 (#147002) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem azt mondtad régebben hogy mindig eladod mondjuk hetente amit kibányásztál? Vagy csak ilyenkor amikor habzsidőzsi van, és amikor lent az árfolyam akkor csak gyűjtöd?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#147005) koko52 válasza rasotamas (#147004) üzenetére


koko52
veterán

Ilyenkor eladom, ha lemegy gyűjtöm.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#147006) hahakocka válasza kolopele (#146999) üzenetére


hahakocka
senior tag

A 6900 xt 115 fps hoz 4K n Ac Valhallában a 3090 is 89 fpst optimalizálás kérdése a 60 fps en túli 4k. Cyperpunknál 38-42 volt az eredmény 4K n.....

[ Szerkesztve ]

(#147007) palfitom válasza Mans20 (#146996) üzenetére


palfitom
félisten

Egyszerű, a bányászat miatt: 8GB-os nagyon kell, 4GB-os már nem.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147008) ribizly válasza koko52 (#147002) üzenetére


ribizly
veterán

Értem. Érdekes lett ez a világ. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#147009) KAMELOT válasza hahakocka (#147006) üzenetére


KAMELOT
titán

Milyen cpu, beállítás, oc volt?
Ezt mérted?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#147010) shteer válasza ribizly (#147008) üzenetére


shteer
titán

Én úgy mondom: őrült világ :D

..szerintem jónak tűnik

(#147011) rasotamas válasza ribizly (#147008) üzenetére


rasotamas
veterán

Nekem az elmúlt 10 év "borzalmaiból" pont a kriptovaluta és piaci hatása a legkevésbé fájdalmasabb változás
A szólásszabadság ténylegességének teljes megszűnése
A politika iszonyatos hatalma
A gender dolgok
A kisebbségi egyenjogúsági mozgalmak
Az adatvédelmi dolgok

Ma már nem írhatod ki a véleményedet a facebookra anélkül hogy végigmégy a checklistán hogy kitsérthetsz meg vele, mert másap behivat a főnököd és közli hogy ez nem illik bele a cég polcorrect imidzsébe.
Sőt abban sem vagyok biztos, hogy elmondhatom-e valakinek, hogy "vigyázz azzal a nővel mert több f*szt fogott mint kilincset", mert lehet hogy védi az adatvédelmi törvény, meg slut shaming. Lassan nem lesz jogunk tudni hogy az aktuális partnerünk nőnek született-e vagy férfinak mert sérti a személyiségi jogait.
Mindeközben komoly emberek lepotyognak háztetőkrül meg kellemetlen teát fogyasztanak, esetleg mondvacsinált okokkal bezárják a rádióját mert kimondta az igazságot.
Elbaszott egy világ ez.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#147012) koko52 válasza rasotamas (#147011) üzenetére


koko52
veterán

:R tökéletesen egyetértek. + eltűntek a férfiak és semleges neműek lettek. Iskolákban a fiúk úgy néznek mint egy ribanc. Tisztelet a kivételnek.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#147013) jozs6200ax válasza rasotamas (#147011) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Na igen. Hasonló dolokról beszélt a volt tanárom is annó 12-14 évvel ezelőtt. Mindig mondta "elkurvult világ ez uraim " közben egyre erősebben ütötte ököllel az asztalt, hangja pedig erősödött :U

(#147014) palfitom válasza rasotamas (#147011) üzenetére


palfitom
félisten

Sajnos teljesen igazad van :(((

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147015) Pkc83 válasza KAMELOT (#147000) üzenetére


Pkc83
őstag

Attól nem félek ,hogy nem lesz rá vevő. :N
A mostani árak is mutatják ,hogy van vásárlóerő
MO-n ,de az már más kérdés ,hogy ész mennyi van.
Még aki jobban is keres(4-500k/hó) attól sem hiszem,
hogy normális dolog kiadni 700+ ezret egy vga-ra. :N
Persze ezt mindenki döntse el maga. Én kb. 200-ba
húzom meg a határt.

(#147016) koko52 válasza Pkc83 (#147015) üzenetére


koko52
veterán

Játékra nálam 150 a határ. Az lassan egy 1050ti.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#147017) chester91 válasza Pkc83 (#147015) üzenetére


chester91
senior tag

Én pontosan ezért mondtam le arról, hogy vga-t veszek. Van itthon egy 750Ti, egy GT210 és egy R9 270, arra jó, hogy lehessen néha játszani ezzel azzal, akár low grafikán is, - persze nem a GT 210-el :D - de ilyen árak mellett biztosan nem vagyok hajlandó most kártyát venni. Majd amikor HA és AMENNYIBEN leesnek az árak, akkor bevásárolok 3 kártyát, egyet az én, egyet a feleségem egyet pedig anyós gépébe, a régieket megtartjuk, ki tudja alapon. Elborult egy világ van most, az biztos, régi szép idők, amikor még 8600GT-kel szórakoztunk, meg hasonlókkal….milyen drágának tűnt tini koromban, most meg fejvesztve rohannék ilyen áron egy kártyáért :U

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#147018) KAMELOT válasza Pkc83 (#147015) üzenetére


KAMELOT
titán

Nálam a határ max 1000€ vga/cpu szinten, de ha lehet mindig olcsóbban veszem meg.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#147019) hahakocka válasza KAMELOT (#147009) üzenetére


hahakocka
senior tag

Youtubeon fent van teszten nem oc. Amd nél Sam volt 5800x volt. Húzva nem volt semmi.

(#147020) kolopele válasza hahakocka (#147006) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mindig ezt a két játékot hozod fel :N A Valhalla esetében teljesen minden 4K60HZ esetén hogy 115 vagy 89, a Cyberpunk meg totálisan érdektelen játék számomra. Sok egyéb játék is van a világon, plusz ugye a 6900xt mellett kukázható a g-sync is.

(#147021) kolopele válasza rasotamas (#147011) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tetted hozzá, hogy mindezekről csak és kizárólag az a "szemét Orbán tehet" ;]
Ezt szokták előszeretettel hangoztatni még.
Amúgy meg ha nem lenne szólásszabadság, meg hasonlók, akkor nem lehetne ennyi mocskot kiírni büntetlenül a hírportálokon, elmondani a tévében, stb. Túlságosan is nagy a szabadelvűség, a magam részéről még jobban szigorítanék dolgokon, például az iskolákban, sőt már óvodákban is.

(#147022) hahakocka válasza kolopele (#147020) üzenetére


hahakocka
senior tag

De ott a Freesync helyette. Cyberpunkot már én is filózok végigjátszam e egyáltalán, annyi baki jön ki egy patchel mindig...... S optimalizálatlan is. S nem is nagyon szép Witcher 3 máig szebb talán összeségében

:R

pedig annó vártam a Witcherek után.

[ Szerkesztve ]

(#147023) rasotamas válasza kolopele (#147021) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem tettem hozzá mert nincs így, mindenről nagyon sokan tehetnek. Attól függetlenül hogy nem szimpatikus x dolog a politikájában vannak szimpatikusak is, és olyanok is ami bűncselekmény.
Minden államban hol jobban hol kevésbé jelen van az alábbi jelenség:
- A politikai hatalom megszerzésére pénzhez van szükség
- A pénzhez támogatókra van szükség
- A támogatók a politikai hatalom megszerzése után elvárják a visszaszolgáltatást
- A politikai hatalom birtokosai tagadják de előnyben részesítik ezeket a "befektetőket"
- A politikai hatalom birtokosai tagadják de valamilyen mértékben csendesítik, elhalgattatják az ellenzéki hangokat (legyen szó frekvenciaelvételről vagy rádioaktív teáról meg gulágról)
- A politikai hatalom bitrokosai kis támogatottság esetén képesek meghozni népszerű de káros intézkedéseket
- A politikai hatalom birokosai magas támogatottság esetén képesek meghozni népszerűtlen ÉS káros intézkedéseket
Ezek a folyamatok teszik az emberiséget parazitává ezen a bolgyón.
Ma már nem tudom elképzelni hogy valamely politikai pártot támogassam, hiszen mind mögött a jövőben a markukat tartó befektetők vannak, csupán azt hogy úgy szavazzak, hogy a győztes és a vesztesek közt minél kevesebb legyen a különbség, lehetőleg 33-33-33 arányban. Aki részt vesz ebben, akár csak csúszópánzt ad az önkormányzatnak mert anélkül nem kapna működési engedélyt az közönséges bűnöző.

Ha megfigyelted amit írtam volt benne undor tekintélyelvűséggel és liberalizmussal szemben is, így igazán nem vádolhatsz orbánellenességgel.
Szólásszabaság: Lehet sok mindent mondani, de:
- Ami igaz annak kimondhatónak kellene lennie
- Ami meg nem igaz annak nem
Hányingerem van mikor a híradóban nem azt mondják, hogy mi történt, hanem úgy kezdik a mondatot: "XY azt mondta/nyilatkozta hogy". Így nekik nincs objektív felelőségük, az ominózus mondatok viszont elhangzanak és befolyásolják a közvéleményt.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#147024) 4264adam


4264adam
veterán

Fallout 4 után nekem is fura a képi világ minősége. :(

[ Szerkesztve ]

(#147025) demmer123 válasza 4264adam (#147024) üzenetére


demmer123
őstag

Cyberpunk nagyon optimizálatlan játék, holott egyáltalán nincs olyan szép grafikája, van nála sokkal szebb játék, az alapján venni kártyát fölösleges. 2070 super kártyán is full hd-én 40-50 fps van sok helyen.

Watch Dogs Legion még optimizálatlanabb :C

[ Szerkesztve ]

(#147026) Brekkk válasza kolopele (#147021) üzenetére


Brekkk
senior tag

A másik oldalról meg 11 évvel a váltás után is a "Gyurcsány a hibás meg az elmúlt 8 év" ;]

És ki dönti el mit lehet mondani és mit nem? Ki dönti el mi igaz mi nem az?
Észak Koreában megvannak erre a megfelelő emeberek. Ez lenne számodra a követendő?

Azt felejted el, hogy lehethetsz még az ellenoldalon is, amikor fennhangon hirdetnéd a szólásszabadságot, ha megmondanák mit mondhatsz és mit nem.

Az tény egyszűbb úgy vezetni a gondolkodásra képtelen tömeget, hogy nincs más hang.

Ebben a topikban maradjunk inkább a VGA piacnál. Az izgalmasabb :)

[ Szerkesztve ]

(#147027) 4264adam válasza demmer123 (#147025) üzenetére


4264adam
veterán

Sajnos teljesen igazad van, viszont jól ment el a 3070 így most RX570 freesync lesz falloutozni :D

Szerintem jövőre meg veszek majd 250k-ért RTX 3080-at + 100k 27-32col 4K 60Hz monitort. G-sync Freesync 90%-ban amúgy is 47FPS-től indul, SP megy nekem csak nem kell a 144hz IPS

[ Szerkesztve ]

(#147028) rasotamas válasza 4264adam (#147027) üzenetére


rasotamas
veterán

Az én monitorom tud frame insertiont így nagyon alacsony fps-eknél sincs tearing. Nincs több könnycsepp.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#147029) kolopele válasza hahakocka (#147022) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, létezik a freesync, de hogy szereljem bele a két g-synces monitorba? :DDD

(#147030) kolopele válasza rasotamas (#147028) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szaggatás sincs mellette? Mert az is jellemző, amikor a monitor frissítési frekvenciája alá esik az fps szám, és nincs adaptive sync.

[ Szerkesztve ]

(#147031) rasotamas válasza kolopele (#147030) üzenetére


rasotamas
veterán

Nvidia Pendulummal próbáltam ki, ott nincs.
Játék alatt nehéz egy 3070-nel kipróbálni :D Na jó fps-t lehet limitálni.
Ami érdekes, hogy szaggatást igen, de tearinget nem láttam akkor sem amikor intel integrált-tal játszottam a 3070 kimenetén keresztül.
Ja, Gigabyte Aorus AD27QD a monitor.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#147032) hahakocka válasza kolopele (#147029) üzenetére


hahakocka
senior tag

Aki Freesynces monitort vesz s ez a gyakoribb mert olcsóbbak a gsyncesnél, annak megfelelő lehet ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#147033) 4264adam válasza hahakocka (#147032) üzenetére


4264adam
veterán

Freesync IPS 144hz monitorom van és jól megy a g-sync szoftver is támogatja. GTX1070 és RTX3070 is jól működött. AOC 24G2U/BK (144Hz G-sync) 60k T-mobilenál.
Annyi gond van vele, hogy 47Hz az alsó határ mint a freesync 90%-nál.

(#147034) maxxenergie válasza palfitom (#147007) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Attól függ milyen 4GB .. mert egy Fury-X vagy Fury azért termel úgy sőőt mint egy RX 580 8GB tudtommal /nem vagyok csákányos lehet most sajnos.../ de 99% ez a magyarázat igen...

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#147035) kolopele válasza rasotamas (#147031) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jó monitor, egy havernak is ilyen van. Mondjuk azt borítékoltam volna, hogy ha tearing nem is, de szaggatás jelentkezik alacsony fps esetén.

(#147036) rasotamas válasza kolopele (#147035) üzenetére


rasotamas
veterán

De ezt ne nézd mert nem ment a sync ugyanis intel hd graphics renderelt ablakban. Majd kipróbálom, de nem tudom hogy ez akkor is fennáll ha én korlátozom ah fps-t rtss-sel, vagy csak akkor, ha a teljesítményhiány okozza? Utóbbihoz jól fel kell tekernem a játékot, hogy a 3070 20-30 fps-re droppoljon, de gagyi a procim is 4c/4t inkább az okoz szaggatást.
Amúgy nekem 30fps alatt minden szaggatás, stutteringre gondolsz mikor néha megakad és van pár akár 1-2-300ms frame is?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#147037) lacus83 válasza koko52 (#147002) üzenetére


lacus83
senior tag

Aki meg az előtt annak meg már az áramot is termeli :P

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#147038) BerserkGuts válasza 4264adam (#147024) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Lehet 2x dragabb rx5700 is nem biztos hogy szebb es gyorsabb lesz a game
Mint lathato custom beallításom szebb gyorsabb mint teszten egy 5700 rosszul belőve

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#147039) 4264adam válasza BerserkGuts (#147038) üzenetére


4264adam
veterán

A tiéd lenne az 51FPS?
Ha igen, eléggé élsimítás nélküli beállítás, nem szebb a felső mint az alsó, sőt nagyon rosszabb.

(#147040) Garsza válasza KAMELOT (#146966) üzenetére


Garsza
veterán

Azért azt jó volna tudni mikor lesz az utolsó fázis amikor még a jelenlegi kártyát drágán el lehet adni, hogy után mikor bezuhannak az árak lehessen venni erősebbet. :))

(#147041) Pkc83 válasza Garsza (#147040) üzenetére


Pkc83
őstag

Na ha ezt a dátumot megtudod légyszi majd írd meg nekem is.
Köszi. :D :R

(#147042) Garsza válasza Pkc83 (#147041) üzenetére


Garsza
veterán

Mindenképen. :DD

(#147043) kolopele válasza rasotamas (#147036) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amikor megy stabilan a game teszem fel 60HZ - en 60 fps - sel, majd jön egy apró akadás, arra gondolok. Ilyenkor ugye v-sync esetén 30 fps - re droppol, és ez okozza, ugye ezt küszöböli ki a g-sync.

(#147044) gordonfreemN válasza rasotamas (#147011) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:DDD :C
apám, ez telitalálat :R
és persze egyben szomorú is

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#147045) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez jó vételnek számít?
:DD :))

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#147046) kolopele válasza Pityu. (#147045) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha ló nincs, jó a szamár is ;]

(#147047) Pityu. válasza kolopele (#147046) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Brutál árak nekem a pofám szakadna le ha így akarnék hasznot szerezni 1 éves msi armor kártya rx580 8gb 160EFt :W holott az armor az egyik legolcsóbb verzió. Hol vannak már azok az idők mikor zsír új rx480 8gb kártyámat 85EFt-ért vettem. Lehet most kéne eladni meghírdetem vagy 200EFt-ra :DD

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#147048) mert_csokis válasza Pityu. (#147045) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Lehet, hogy ebbe az árba Melinda mást is beleszámolt... :)

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#147049) koko52


koko52
veterán

Egy kis hazai teszt. 2xxx szoftveres avultatás [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#147050) ribizly válasza koko52 (#147049) üzenetére


ribizly
veterán

Na ne már! :O
Lehet mérek is majd egyet és repül vissza valamelyik régebbi driver, ha ez igaz.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.