Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154001) kotibor válasza KAMELOT (#153993) üzenetére


kotibor
tag

Meghogy nem lesz semmi bajuk a banyaban....

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#154002) Allihoppa válasza kotibor (#154001) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Csak azért írják, hogy ne ragadjanak be a raktáraikba az új kártyák. :D Nagyon sok független teszt született már az ellenkezőjéről.

De a cikkben megemlítenek a végén egy ilyesmit a szerzők is.
"Inevitably Palit—a graphics card manufacturer which gains nothing from the second-hand sale of GPUs—has a vested interest in making sure you buy your graphics cards new. But these are still important things to remember when that tantalising Ebay listing suddenly pops up for a 'nearly new RTX 3070' without a ludicrous mark up."

[ Szerkesztve ]

(#154003) bdlackoo válasza Allihoppa (#154002) üzenetére


bdlackoo
tag

"Or you could end up with a brick that breaks down after a few days playing CS:GO."
TBH a mai videokartya arak mellett csak nagyobb boltbol, kereskedotol szabad vgat venni. egyszeruen nem eri meg a kockazatot.

[ Szerkesztve ]

dinosaurs are jesus ponies

(#154004) Allihoppa válasza bdlackoo (#154003) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Szerinted kik adnak pénzt ezekért a cikkekért? :D Ez a cikk full marketing BS. Egyébként van egy pár hirportál, akik meg is nézik, hogy tényleg igaz-e mielőtt átveszik. :D

"mai videokartya arak mellett csak nagyobb boltbol, kereskedotol szabad vgat venni. egyszeruen nem eri meg a kockazatot."

Hát mondhatnánk úgy is, hogy inkább bizonyos ügyfelek nem érik meg a kockázatot. :D

[ Szerkesztve ]

(#154005) Hasse


Hasse
csendes tag

Sziasztok, cserélni szándékozom a 460 GTX kártyámat, kb 40-80 e HUF közötti tartományt lőttem be, értelem szerint használtban gondolkodom, cél, hogy legyen gyorsabb érezhetően, mint a mostani és ne legyen túl hangos/melegedős. A gép többi része (táp, lap) vegyük úgy, hogy rendben van, 1440p/144Hz a monitor, de még nem arra a szintre lövök.

A hirdetések alapján GTX 970, esetleg 980, illetve 1050 Ti, 1060 3 GB, esetleg 1650 vannak a sávban, ezek közül melyiket érné meg vennem kb. 2 éves időtávban? AMD-t (nekem ATI marad csakazértis) nem néztem, érdemes abban is gondolkodnom?

Köszönöm szépen!

(#154006) ribizly válasza Hasse (#154005) üzenetére


ribizly
veterán

Mivel ebben az ársávban már megjelennek a 4GB-os RX 470/570/480/580-ek is, így lehet azokon is érdemes elgondolkodni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#154007) Skiz


Skiz
csendes tag

Lenne 1 kérdésem Alzával kapcsolatban
[link] ( jól látom hogy műanyag backplate? but why ? :C )
3 napja figyelem,értesítő beállítva,gép mellett vagyok a pillanatban hogy jelez rákattintok és nincs.Megint beállítom,10-30 perc múlva megint értesítő,természetesen nincs.Kb 25x játszotta el az utóbbi 3 napban.Ebből legalább 10x gép mellett voltam,tehát 5-10mp-en belül reagáltam.
Alza rendszer szórakozik vagy botok? :O
Nem szeretnék használtan venni gari nélkül,max jóval a jelenlegi piaci ár alatt,de lehet ebből 970 lesz.
(míg ezt leírtam megint jelzett,nincs)

(#154008) Allihoppa válasza Hasse (#154005) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Mennyire lenne sürgős a vétel? Jó eséllyel le fogsz tudni most augusztusban csapni 1660 szintre 100k alatt. A GTX 460-hoz képest minden opció jobb amit felsoroltál. :) Viszont a 3-4GB VRAM-os kártyát nem vennék, de ha arra kell hogy 1-2 dolog eldöcögjön akkor 40-50k-ért vegyél egy 1060 3G-t. :)

A 1660-al több kevesebb kompromisszummal azért élhető még a világ.

[ Szerkesztve ]

(#154009) nyul105 válasza Skiz (#154007) üzenetére


nyul105
senior tag

Értesítő alatt a distillre gondolsz ? Annak mennie kéne jól.
Ha a belső alza értesítőre, akkor azt felejtsd el, nem ér semmit, állitsd be a distillt. Lehet rossz a szabályod?

[ Szerkesztve ]

(#154010) Skiz válasza nyul105 (#154009) üzenetére


Skiz
csendes tag

Alza,jó tudni hogy felesleges....
Köszi,megnézem a distillt.Nem használtam még de nem tűnik bonyolultnak.

(#154011) Meggyi001 válasza Skiz (#154010) üzenetére

Jó cuccos, használd bátran, nem nehéz. Ööööö......asszem pont "véletlenül" van róla egy rövid blogom: [link]

https://gamergep.hu/

(#154012) Skiz válasza Meggyi001 (#154011) üzenetére


Skiz
csendes tag

:R
Már sikerült beállítani,1x mondjuk teljes oldalra 5mp.....hiba volt a futó reklámok miatt :DDD

(#154013) Meggyi001 válasza Skiz (#154012) üzenetére

Ja, a teljes oldal az szívás :D

https://gamergep.hu/

(#154014) KAMELOT válasza Hasse (#154005) üzenetére


KAMELOT
titán

GTX 980 60k környékén kapsz. Nyugodtan veheted.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#154015) bobalazs válasza Allihoppa (#154008) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

3g kártyát már ne ajánljál, hanem minimum 4et. A mostani játékok nem mennek vele normálisan.

(#154016) Allihoppa válasza bobalazs (#154015) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Sajna a 4g is nagyon kevés. :(

(#154017) nyul105 válasza Skiz (#154012) üzenetére


nyul105
senior tag

rakd be változóra, 20-40 másodperc.

(#154018) bobalazs válasza Allihoppa (#154016) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Resident Evil Village - Perf graf beállitás kivételével a teljesítmény játszhatatlan 1080p 14-19 fps. Cyberpunk 22-31, Shadow of T.R. medium 37 fps, Valhalla high 22 fps,
Ebben az esetekben konkrétan elfogyott a vram, nem a teljesítménnyel (kicsit azzal is ) volt gond.
Hardware unboxed csinált nagyon fasza videot 3 és 6 gigást hasonlítgatta.
[link]

Ami még nagyobb cumi hogy sokan nem vesszük figyelembe hogy a windowz is, és akármilyen progi fut a háttérbe ami hardveres gyorsítást használ, szintén lerabol a vramból.
Úgyhogy volt egy javaslatom haveroknak, aki ilyen gonddal küzd kapcsolja ki a hardveres gyorsítást, pl steamben. Ha egy mód van rá használjon egy monitort (windows dwmje is megnövelt vram igényű 1nél több monitor esetén) böngészőt zárjuk be, mondjuk ez egyételmű.

[ Szerkesztve ]

(#154019) KAMELOT válasza Allihoppa (#154016) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem a 4GB kevés, hanem a pénz amit ki akarnak adni érte, mert drága egy új és a használt vga! GTX 460-al 10 évig húzta. 980 is megváltás lenne.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#154020) Allihoppa válasza KAMELOT (#154019) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Mi a kevés pénz? Szerintem 40-80k is tud nagyon sok pénz lenni. De van amire az 5k is sok, pl. a zuglói mikuláscsomagra :D Valóban nem lehet messzire menni most ekkora keretből, de attól függetlenül sok pénz.

[ Szerkesztve ]

(#154021) bdlackoo válasza Allihoppa (#154004) üzenetére


bdlackoo
tag

Senki. Ha marketing lenne azt feltuntetnek. Nem nagyon vallalna be egy ekkora ceg (future) a kamut. De persze ha tudod cafolni...
BTW. a mai 1000-2000 euros kartyanal ha "sporolsz" is nehany szaz eurot egy garazscegnel vagy a hasznaltpiacon akkor sincsen garancia arra ,hogy aki eladta neked az pl. nem szedte szet es rakta ossze azt. ;) De persze szivesen latnam az ellenerveket...

dinosaurs are jesus ponies

(#154022) Allihoppa


Allihoppa
aktív tag

"BTW. a mai 1000-2000 euros kartyanal ha "sporolsz" is nehany szaz eurot egy garazscegnel vagy a hasznaltpiacon akkor sincsen garancia arra ,hogy aki eladta neked az pl. nem szedte szet es rakta ossze azt. "
Ha valaki használtat árul az nyilván használt. :D De miért szednék szét a kártyát? Ezt nem értem.

"Senki. Ha marketing lenne azt feltuntetnek. Nem nagyon vallalna be egy ekkora ceg (future) a kamut. "
Szerinted ők azt szeretnék, hogy a használtpiac miatt beragadjanak a készleteik és ne legyenek eladásaik? :D Ha úgy gondolod, hogy ezt nem azért írták ki, akkor sajnos nagyon hiszékeny vagy. Egyébként a gyártó oldaláról átvettek egy bejegyzést, azt nem kell feltétlenül feltünteni, max forrásként.

Amúgy ezzel a jelenséggel ez idáig még senki nem találkozott, pedig már egy pár éve bányásznak az emberek. :D Tök érdekes, hogy a semmiből kreálnak egy ilyen hírt. Egyébként ez fixen el van ferdítve és van következménye? Nem foglalkozik vele senki, nyilván a manipulatív hír megszületése miatt egy kevesen eltávolodnak a használt kártyáktól, de nagy vonalakban nem változtat semmin.

ui:Tök komoly, hogy ezt így becumizzák egyesek. :D Illetve ha használtan veszel valamit, akkor az eladók többsége biztosít kipróbálási lehetőséget, vagy ha azt nem akkor benchmark eredményeket.

Az eredeti cikk egyébként picit objektívebb, de ebben is van azért némi ferdítés:
Video card from a cryptocurrency excavator - worth buying? (benchmark.pl)

[ Szerkesztve ]

(#154023) kssvirag


kssvirag
tag

A végén a rtx 3060 TI -t holnap visszaküldöm a boltba.
Sikerült egy Amd 6700 xt ref jó áron.
Még jóval olcsóbban mint a ti.
Eddig semmi hátránya hogy referencia AMD. Hőfokok jók. A volt costum 5700 xt-m sokkal melegebb volt...
Számomra egyáltalán nem vehető észre a hang se.
Kellemes csalódás.
Igy kb fél évvel az 5700xt eladása után, végre újra normális vga van a gépben :)

[ Szerkesztve ]

(#154024) Bossp válasza kssvirag (#154023) üzenetére


Bossp
addikt

Ugye a 6700 xt valamilyen szinten butított az 5700XT-hez képest nem 256 bites. És sokkal komolyabb hűtőt kapott a ref. Mai napig nem értem miért nem ez 256 bites és a nagyok miért bem 300+ mondjuk 12 GB vrammal ez meg 8-al. Simán aláznák a Zöldegeket kicsivel visszafogottabb órajelekkel tdpb-en sem kellett volna elszállniuk. Nagyon jó cserét csináltál szerintem!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#154025) kssvirag válasza Bossp (#154024) üzenetére


kssvirag
tag

igen, ez a 192 bit zavart engem is.
De aztán a tesztek alapján meggyőzött a 6700, és hogy 14 napig vissza tudom küldeni a 3060 ti-t.
Régebben sose vettem volna 256 bites alattit.

(#154026) kolopele válasza kssvirag (#154025) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 192 bit csak egy szám, pont mint amikor a vérképen van egy darab eltérés, önmagában még semmit nem jelent. Én inkább aggódnék a driverek miatt majd.

[ Szerkesztve ]

(#154027) Bossp válasza kolopele (#154026) üzenetére


Bossp
addikt

Nekem 5700Xt-m volt egy évig. Semmi baj nem volt. Ha valami nem stimmel percek alatt kap segítséget a 6700 fórumában :D. Ha nem lenne g-synces a monitorom én is vöröset vennék.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#154028) kssvirag válasza kolopele (#154026) üzenetére


kssvirag
tag

igen, ez inkább ilyen Pszichés izé volt a részemről.. :))

Azért mennyire fura, hogy nem is tudom kb 2 éve meg kuponozással 130e-ért vettem az AMD csúcskártyáját Sapphire-t újonnan boltból.
Ez van. most egyenlőre számomra egy darabig elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#154029) Bossp válasza kssvirag (#154028) üzenetére


Bossp
addikt

Én is :D és elment 300-ért 🤣🤣

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#154030) kolopele válasza Bossp (#154027) üzenetére


kolopele
nagyúr

Úgy legyen. Nekem nem lesz más szerintem soha csak nvidiám, a 3080 meg a g-sync elég jól muzsikálnak együtt, persze a 4090 azért még érdekes lehet :)

(#154031) Bossp válasza kolopele (#154030) üzenetére


Bossp
addikt

Ha a 3080 Ti közel annyit verne a 3080-ra mint anno a 1080 Ti a 1080 ra (25-30%) holnap már meg is venném de ebbe már csak 10% maradt még várok egy kicsit hátha megjelennek itthon a többi lhr variánsa a 3080-nak és esik még 50-100k-t. Hát nem tudom.. ha tényleg 500 wattosak lesznek én nem tudom ezt már hova tenni :D. 10-es széria óta alig nőtt a fogyasztás/teljesítmény érték. Ha a 3080 256bitesként jött volna mint a 1080 4 év alatt szinte alig fejlődtek volna :D jöhetne már valami találékonyabb megoldás mint a paks szintű tdp hajszolás :D.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#154032) kolopele válasza Bossp (#154031) üzenetére


kolopele
nagyúr

Úgy látszik egyelőre marad még a nagyobb teljesítmény magasabb fogyasztás, de majd némi kis alulfeszeléssel lecsípünk belőle 50-100W - ot :) Mondjuk tápegységből nem gond nagyobbat venni, alárak az ember egy 1000W - osat és kész :K Legyen hely a házban a szellőzésnek, az a fontos, meg a megfelelő légáramlat legyen biztosítva.

[ Szerkesztve ]

(#154033) Bossp válasza kolopele (#154032) üzenetére


Bossp
addikt

Nem akarom bántani a Seasonic Focus 750-emet. 3080 Ti-t még bőven megeszifőleg hogy hálisten a procik nem irányba haladnak (azáemdé az intel igen :C ) a szénné húzott 5600x-em közelében nincs a 100 wattnak játék közben íygy bőven van hely még :R de lehet az a 4. gen már necces lenne. Bár nem tudom mit majrézok mikor már sok sok évvel ezelőtt sikeresen új szénné húztam egy 7970 villámot és egy fx procit hogy 650+wattot ettek a falból xD csodálom az akkori fsp gold 650-esem nem sírt soha.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#154034) kolopele válasza Bossp (#154033) üzenetére


kolopele
nagyúr

Játék közben az Intel sem eszik azért olyan sokat, más egyéb területen talán. Azért én kíváncsi leszek az Alder Lake - re. A tápod simán ellenne egy 3090 - el is. Akkor ezek szerint már nem a 3600 - ad van, mert az adatlapodon még az szerepel, és nem is az 5700XT - d :)

[ Szerkesztve ]

(#154035) Bossp válasza kolopele (#154034) üzenetére


Bossp
addikt

Nem nem. 5600x 32GB dual rank rammal. És egy 1070 :DD. Na majd ha megvan az új kártya szerkesztem.
3090-nek nem látom értelmét.

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#154036) KAMELOT válasza kssvirag (#154028) üzenetére


KAMELOT
titán

Ahogy a technológia fejlődik, úgy lesz egyre drágáb minden. Erre még rátesz a bányászat, az infláció stb. Egyre többet kell majd fizetni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#154037) koko52 válasza KAMELOT (#153972) üzenetére


koko52
veterán

Számok, pletyka, etetés csak a szokásos. Majd másfél év múlva kiderül.
Ha továbbra is a mértéktelen fogyasztás többlettel lehet "fejlődni" akkor egy szégyen lesz. Ennyi erővel tegyenek 2 GPU-t a nyákra és kész a fejlesztés!

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#154038) Bossp válasza koko52 (#154037) üzenetére


Bossp
addikt

Hát az AMD azt csinálja nem? :DD

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#154039) ribizly válasza koko52 (#154037) üzenetére


ribizly
veterán

Nekem már kicsit ez volt az érzésem a 3080-at illetően is (a 3080Ti-ról meg ne is beszéljünk). Annyi a különbség, hogy az undervolt jobban működik az új szériánál. De csak a gyári értékeket nézve eléggé siralmas a fogyasztási mutató.
Sose voltak ekkora batár hűtők a kártyákon, mint ma (nem véletlenül kellett újragondolniuk), már ez sem éppen jó jel. :N

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#154040) mvkly válasza KAMELOT (#153960) üzenetére


mvkly
senior tag

Aztán eszembe jutott, hogy az útban lévő SW3-at kicserélem 15mm-es Noctua-ra. Úgy mindjárt befér a Red Devil és a ház hűtése is megmarad. Meg a Meshify is persze, ami nekem nagyon bejött.

[ Szerkesztve ]

(#154041) KAMELOT válasza koko52 (#154037) üzenetére


KAMELOT
titán

Profit maximalizákás a cél.

Bossp: régóta nincs 2 gpu / nyák.

ribizly: megoldás hybrid vagy FC hűtés, 4-500W nagyon nehéz lesz elvezetni léggel.

mvkly: akkor minden a tervek szerint megy :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#154042) Allihoppa válasza KAMELOT (#154041) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Mert régebben nem a profit maximalizálás volt a célja a cégeknek? :D

Simán visszahozhatják a 2 gpu / nyákot ha fizikai/tudományos buktatóba ütköznek. :D

(#154043) ribizly válasza KAMELOT (#154041) üzenetére


ribizly
veterán

Ettől félek én is. De az további költségeket hoz be az amúgyis túlárazott cuccokra. Nagyon kellemetlen lesz ez a PC gaming-re nézve.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#154044) Balazska90 válasza KAMELOT (#154036) üzenetére


Balazska90
tag

Akkor ideje beletörődni hogy egy belépő kártya drágább mint a havi fizetésem... de sokak szerint amúgy teljesen normális hogy lassan a PC is luxus dolog lesz és a kiváltságosok sportja.
Ami most van, az minden, csak nem normális. Én értem az okokat (próbálom) de az hogy egy alsóközépkategóriás kártya 200 ezer forint, miközben a fél ország nem is keres ennyit havonta, az nem normális.
Lehet az ország se normális, lehet a piac se, lehet mindkettő, de akár 2 éve érdekes módon tudtam 70 ezer forintért is olyan új kártyát venni, amivel lehetett játszani.
Ma ez lehetetlen.

(#154045) Allihoppa válasza Balazska90 (#154044) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

"de sokak szerint amúgy teljesen normális hogy lassan a PC is luxus dolog lesz és a kiváltságosok sportja."

Ki szerint? Mert én úgy látom, hogy nagyon sokan játszanak, nagyon sokan érkeztek ebbe az iparba az elmúlt 10 évben, illetve jött közben egy Covid is, ami miatt mégtöbb ember ül le a gép elé játszani, arról ne is beszéljünk hogy új erőre kaptak a kriptóvaluták is.

Sokan beszélnek a PC gaming összeomlásáról, de ez egy vicc. :D PC gaming már a 2000-es évek legelejétől létezik, a legtöbben 2010 után csatlakoztak, illetve a Covid óta nagyon sokan újra elkezdtek játszani. Személy szerint azt látom, hogy a Covid óta nagyon nagyot nőtt a PC gaming.

[ Szerkesztve ]

(#154046) Lorden válasza Balazska90 (#154044) üzenetére


Lorden
senior tag

Azzal a 70k-s kártyával ma is tudsz játszani, ha az a 1060 6gb vagy rx 580 esetleg 1660 volt.
Sokan úgy vannak ezekben a hónapokban, mintha egész pc gaming és a legújabb játékok high/ultra beállítása valami kötelező dolog lenne, ami nélkülözhetetlen az életben.

[ Szerkesztve ]

(#154047) Allihoppa válasza Lorden (#154046) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

+1 Nagyon igaz. :D Régebben sem az átlagember kiváltsága volt, hogy full ultrán játszon a legújabb játékokkal.

#154048 pecccccccca
Két év után le is cserélnéd a kártyát? Akkor nem nagyon kéne legyen okod panaszkodni a mai helyzetre. :)

[ Szerkesztve ]

(#154048) pecccccccca válasza Balazska90 (#154044) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Ezt nagyon osztom. Kb pont két éve vettem a 8GB-os RX580-at boltból újonnan 56 ezerért. És azért ez a vga még a mai napig is használható fullHD-ra. Röhejes ami most van.

Humorban nincs helye tréfának!

(#154049) Balazska90 válasza Lorden (#154046) üzenetére


Balazska90
tag

580, s mostanság fogy el teljesen az ereje. De 2,5 évig jó volt. Ma mit kap az ember ilyen ársávban amivel 2-3 évig el lehet játszadozni? Ja semmit...

Jött a covid, a HO, az alkatrészhiány, a kripto láz és ezekből kisült ez a mai világ, ahol dupla áron kapsz mindent mint 2-3 éve.. s nekem nem nőtt 100 % al a fizetésem azóta hogy legyintetni tudjak rá... 20 al se...

(#154050) beyruth82 válasza Allihoppa (#154045) üzenetére


beyruth82
veterán

Tavalyig valóban folymatosan csökkent a pc felhasznalók száma, ezt törte meg a járvány és a kripto valuta láz.A home office, online oktatas, stb miatt rekord eladasok voltak tavaly(tehát nem a jaték célú felhasználas miatt [link] ) és az szerintem is luxus lett az elszabaduló árak miatt.Otthoni, irodai, stb felhasználásra elég egy integrált vga is és így egy otthoni konfigot bárki meg tud venni, de amikor kb 2 hónapja már egy asus gtx 1650S 195 ezer ft volt akkor azért megnéztem volna hány átlag ember kezdett el épiteni pc-t jatékra, ahelyett hogy vett egy konzolt ugyan annyiért inkabb. A konzol eladasok is az egekbe szöktek es ott már egyertelmű, hogy kizárólag játékra vasárolják ugyebár.
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.