Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6401) feltamadas válasza RootRulez (#6393) üzenetére


feltamadas
tag

aszt ajánlották hogy legalább 400W legyen de még 450W a legjobb
játék közben sokat fogyaszt a 3870 ,nézve a linket ez nem valós
azért ha valaki tud egy jó V kártyát az küldhet egy linket
köszönöm a segítséget mindenkitől.
az okosabbtól tanulni nem szégyen.

(#6402) kriszbon válasza feltamadas (#6401) üzenetére


kriszbon
őstag

(Parancsolj) karácsonyig még bolti garis. :D
Mod: A tápodat nem tudom hogy elég-e, mert ezekből a 360W-os típusból van aminek a +12V-os ága csak max 204W 17A-t tud. :F
Ház oldala levesz és megnéz a cimke.
Egyébként ennyiért nagyon jó vétel lenne, és nem is fogyaszt sokat, de kraft azért van benne.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6403) RootRulez válasza feltamadas (#6401) üzenetére


RootRulez
félisten

300wattos codegen tápom anno égett szagú lett a 3870 toxictól... 400as codegen már faszán vitte, szóval egy 360as csifinek is illene vinnie...

═════════════════════════════════════════

(#6404) kriszbon válasza kriszbon (#6402) üzenetére


kriszbon
őstag

Bocs az előbb kimaradt, hogy mutatni ajánlani tudunk jó kártyát ami megéri, viszont az eladókért felelősséget nem tudunk vállalni. :N :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6405) rup1u5 válasza zsole84 (#6370) üzenetére


rup1u5
nagyúr

és azt nézted, hogy én mire válaszoltam?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6406) feltamadas válasza kriszbon (#6402) üzenetére


feltamadas
tag

ilyen típus ATX 12V

[ Szerkesztve ]

(#6407) Aquaviva


Aquaviva
csendes tag

Sziasztok!

Vga vásárlás előtt állok.
Szerettem volna 1920x1080-ban tolni,de némi utánaolvasás után rájöttem,h ehhez a jelenlegi Athlon 64 X2 5200+(2,7ghz);Asus M2N-e(nforce 570 ultra) kombó kicsit kevés lesz,akármilyen kártyát veszek.
Először a sláger gtx 460-ra gondoltam valamilyen 500-as táppal,de félek a proci visszafogná.Mit gondoltok ? Előre is köszi.

(#6408) zsole84 válasza rup1u5 (#6405) üzenetére


zsole84
senior tag

Okés, bocs. :R

(#6409) feltamadas válasza kriszbon (#6402) üzenetére


feltamadas
tag

ilyen típus itt van egy kép a gépemről és a tápról http://prohardver.hu/teszt/hazteszt_a_chieftec_fekete_sarkanya/nyomtatobarat/teljes.html

(#6410) RootRulez válasza Aquaviva (#6407) üzenetére


RootRulez
félisten

Attól függ, tudsz-e tuningolni, 3GH-z és 2x1MB-os L2 még majdnem elég is lehet neki. :K
Persze, ha olyan 5200-asod van, aminek 2x1MB az L2ese... De persze koránt sem fogod belőle kihozni a maximumot. :N

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#6411) kriszbon válasza feltamadas (#6409) üzenetére


kriszbon
őstag

Igen gondoltam hogy az amit írtam (204W 17A) elég harmatos, és nem biztos hogy elviszi tartósan ezeket a kártyákat, de bármi előfordulhat. :F
Van (itt) Ph. teszt a Sapphire 4830-as kártyáról, és a teljes rendszer fogyasztásra láthatod hogy mit írnak. Viszont a Techpowerup oldalán meg 208W-ot írnak, igaz hogy ott refhűtős első kiadás volt.
Meg kellene kérdezned a tápos topikban(mutasd a képet ott is) hogy mit mondanak. :F
Mod: Egyébként annyiért szerintem jobbat nem kapsz, mert pl a 3870-es vagy 9600GT közelében sincs ezeknek. :D

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6412) maláj


maláj
őstag

vga kártyán 128 bites memória sín mennyire nagy baj :F
pl. Sapphire HD5750 1GB GDDR5 PCI-E VaporX esetén :U

(#6413) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Hello!Szerintetek melyik kartya a jobb ezekbol azonos arban? ati4670 v nv gt220 v nv 9600gt

(#6414) zsole84 válasza maláj (#6412) üzenetére


zsole84
senior tag

A ddr5-ös memória miatt nem olyan nagy baj. Teljesítménye kb. 4850-nek felel meg kisebb fogyasztással+dx11. (A vapor-x meg főleg jó).

[ Szerkesztve ]

(#6415) RootRulez válasza Benyaking (#6413) üzenetére


RootRulez
félisten

9600 a legerősebb, 4670 majdnem ott van, kevesebb fogyival. :K

═════════════════════════════════════════

(#6416) maláj válasza zsole84 (#6414) üzenetére


maláj
őstag

HD4850-et ajánlottak 1 GB GDDR5-el Vapor-X hűtéssel
de olvastam, hogy a HD5750 ugyanazt a sebességet nyújtja csak alacsonyabb fogyasztás + rövidebb nyák formájában :)
valami jó kis vga-t néznék max. 30k körül
4850, 5750, 5770, stb.
1 GB GDDR5-el, Vapor-X, lehetőleg 256 bites memória sínnel ;]

(#6417) kriszbon


kriszbon
őstag

Kis érdekességként mutatom hogy (mi) került hozzám "véletlenül". Ez egy Leadtek PX8600GT TDH 256MB GDDR3 256Bit-es Dual Slot hűtésű karesz(szerintem amúgy GTS) mert (induláskor) ezt írja ki, de a ram méretét nem csak kiírja, hanem le is ellenőrzi(leszámolja) mint a lapoknál.
Futtattam (06-ot) húzás nálkül ennyit adott. Na itt látható a Gpu-z képen a brutális 64GB/s Bandwidth, amit kár hogy a Gpu nem igen tud kihasználni. :D
Ja meg látható hogy 256Bit amit szerintem biosz móddal nem lehet elérni hogy változzon azzá, pedíg a (gyártó) oldalán nem ez van, de az is lehet hogy ez különlegesség, vagy csak én nem találom ott.
Egyébként az órajelek is GTS kártyára utalnak, igaz ez biosszal módosítható.
Ja trémárk (03) alatt alapon ennyit hozott.
Tuningot még nem néztem, és nem hiszem hogy a procin kellene még húznom. :U
Még valami, a ventit is szépen vezérli.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6418) feltamadas válasza kriszbon (#6402) üzenetére


feltamadas
tag

ez milyen ASUS EAH 4670/DI/512MB (HD 4670)

(#6419) kriszbon válasza feltamadas (#6418) üzenetére


kriszbon
őstag

Hmm és mennyiért lenne? Amúgy a 9600 és 3870 alatt van a teljesítménye szerintem még a 3850 alatt is van a legtöbb dologban (nem neked szól:nem kell teszteket mutogatni, mert mindkettő volt :P ).
A legjobb választás hidd el az amit mutattam, és olyan kártyám is volt. :))
Oldalt választhatsz más kártyát [link]
(#6420) RootRulez: De bezony van Gainward.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6420) RootRulez válasza maláj (#6416) üzenetére


RootRulez
félisten

4850 nincs ddr5-ösben. :N
5700asok meg nincsenek 256 bitesek. :N

Szóval az igényeid kielégíthetetlenek... (30K alatt)

═════════════════════════════════════════

(#6421) RootRulez válasza kriszbon (#6417) üzenetére


RootRulez
félisten

"8600GT"-től ugyancsak jó eredmény. :K

═════════════════════════════════════════

(#6422) feltamadas válasza kriszbon (#6419) üzenetére


feltamadas
tag

9600GT volt 4napig állandóan lefagyott és driver proglémát jelzett a Windows 7 ,próbáltam frissíteni és sikerült de a progléma megmaradt ugyan úgy fagyot így visszaküldtem az eladónak aki vissza vette, jelzem 10000-ft vettem 2hétig lestem a hirdetéseket mire rátalálta egy kis segítséggel ,sajnos vidéki lévén csak posta van és így nagyobb figyelem kell és több segítség, amit nagyon szépen köszönök mindenkitől.

(#6423) kriszbon válasza feltamadas (#6422) üzenetére


kriszbon
őstag

Igen olvastam a problémádat én is, és sajnos mint ahogy írtam, megfelelő kártyát tudunk ajánlani, de az eladókkal nem tudunk mit kezdeni, és néha a sajátjuk hibáival sincsenek tisztában azért fordulhat elő ilyen.
Korrekt volt hogy visszavette, akit én mutattam az is elég sokat jár itt a ph-n mint fórumozó. Kérdezd ki, kérj tőle teszteredményt+hőfokeredményt+stabilitás tesztet.
De amúgy meg bolti gari van még rá karácsonyig, így azért még ki is tudod tesztelni(ha egyáltalán azt választod). :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6424) feltamadas válasza kriszbon (#6423) üzenetére


feltamadas
tag

írtam neki csak még nem válaszolt,melyik jobb a 9600GT vagy amit belinkeltél a garis?

(#6425) feltamadas válasza kriszbon (#6423) üzenetére


feltamadas
tag

közben nézem a tápegységeket olyan 420W jó lenne.

(#6426) kriszbon válasza feltamadas (#6425) üzenetére


kriszbon
őstag

(Itt) linkeltem tesztoldalt ahol te is választhatsz külön összehasonlításra kártyát.
Az a 420W nem hangzik jól így típus nélkül, de mint írtam látogasd meg a milyen tápegységet vegyek topikot (1 hsz-t olvasd el először ott).

Mod: Az istenért sem találok a Leadtek oldalán(de máshol se) olyan 8600GT/GTS kártyát ami 256Bit-es lenne, hát én menten lepetézek. :DDD
Ez olyan mint a 4850 GDDR5 rammal amit a Gainward csinált, vagy csak véletlen, és így kuriózum. :U

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6427) joi29 válasza kriszbon (#6426) üzenetére


joi29
őstag

Nekem gyanúsak ezek az értékek nézd meg Everestel is.

(#6428) Alastair' válasza RootRulez (#6420) üzenetére


Alastair'
nagyúr

"4850 nincs ddr5-ösben. :N"
Tévedsz, van, a gainward adott ki egy 4850GS-t amin bizony GDDR5-ös ram csücsül, és csak annyiban tér el a 4870-től, hogy a GPU 750 helyett 700-on megy. :K Kérdezd ez ügyben Joshuát, neki volt, van ilyen kártyája. hoppá :Y, lehet nyálat csorgatni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6429) RootRulez válasza Alastair' (#6428) üzenetére


RootRulez
félisten

Hmm, igaz. És szép. :K

═════════════════════════════════════════

(#6430) Aquaviva válasza RootRulez (#6410) üzenetére


Aquaviva
csendes tag

Akkor milyen kártyát ajánlanál, ha nem szeretnék procit cserélni? Egyébként sajna csak 2x512 az L2:( thx

(#6431) RootRulez válasza Aquaviva (#6430) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha nem akarsz procit cserélni, akkor GT240, de FullHD-hoz az is szűkös...

═════════════════════════════════════════

(#6432) zitromz


zitromz
tag

Sziasztok!
Sajnos megadta magát a Galaxy 8800 GTm,ezér szeretnék vmi korrekt kis kártyát helyette amivel cpu limitem lehet,mivel ha jól tom eddig a 88 volt a gyengébb láncszem.
Alaplap: Gigabyte P35-DS3
CPU: Intel Core 2 Duo E8400
RAM: 2 GB Geil Ultra 800Mhz
Táp: Corsair VX 450
Monitorom:Samsung 2770HD tehát a natív felbontásom 1920*1080

(#6433) RootRulez válasza zitromz (#6432) üzenetére


RootRulez
félisten

Mennyi JMF van hozzá?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#6434) Dee Dee válasza zsole84 (#6388) üzenetére


Dee Dee
tag

Értem, és köszi.
És ha a proccot is cserélném majd idővel? Vagy az már csak foltozgatás lenne? Nem tudom a lapom/foglalatom(AM2) mennyire elavult.
A tápom egyébként Q-TEC 400W bigfan.

nagyon köszi mindenkinek!

(#6435) zitromz válasza RootRulez (#6433) üzenetére


zitromz
tag

micsodaa? :D

(#6436) RootRulez válasza zitromz (#6435) üzenetére


RootRulez
félisten

Mennyi Jó Magyar Forintod van rá? :D

═════════════════════════════════════════

(#6437) Alastair' válasza zitromz (#6435) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Jó Magyar Forint :DDD

ne, mire frissítek, már válaszol is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6438) Genji válasza zitromz (#6432) üzenetére


Genji
őstag

Legjobb ár/értékű VGA a 6850-es, keveset fogyaszt a tápod is elég lenne hozzá és fullhd-ba is szépen mennek rajta a játékok.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#6439) RootRulez válasza Alastair' (#6437) üzenetére


RootRulez
félisten

Lassú,lassú, lassú! :P

═════════════════════════════════════════

(#6440) Alastair' válasza zitromz (#6432) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 2 giga ram kevés lesz, +2 még elférne.
40-50 között GTX460 1giga, HD6850
30-40 között GTX460, 768 mega, HD 5770
30 körül GTS450, HD5750
20 körül GT240 GDDR5, HD5670

A használt árak változnak.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6441) zsole84 válasza Dee Dee (#6434) üzenetére


zsole84
senior tag

Ha jól látom ilyen a lapod: [link]Tudomásom szerint az x2 6400+ (3.2 ghz) a max, ami belemegy. Ha tudnál szerezni egy 3 ghz körüli procit, akkor egy 4850 mehetne mellé. Viszont a tápod sem túl bizalomgerjesztő.
Előbb-utóbb platformváltás lesz, AM2 fölött eljárt már az idő.

(#6442) Aquaviva válasza RootRulez (#6431) üzenetére


Aquaviva
csendes tag

Aham:( Szóval egy gts 450 is sok lenne?:( Második körben arra gondoltam.

(#6443) zitromz válasza Alastair' (#6440) üzenetére


zitromz
tag

az szép,télleg egy 40-50Ks mai videokari is megérné az alap konfigomhoz?Nem is gondoltam volna..utánanézek a kariknak és akkor majd döntök bár 30 fölé sztem nem fogok menni :)
RAM-ot egyébként h ajánlod? vegyek még szimplán ugyanilyan 2GB-osat vagy adjam el a mostanit és jöjjön helyére egy 2*2es?

[ Szerkesztve ]

(#6444) RootRulez válasza Aquaviva (#6442) üzenetére


RootRulez
félisten

GTS 450 már kívánna egy 6400-ast, de minimum 5600+-ost. :K

═════════════════════════════════════════

(#6445) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ATI 5850-em, szeretnék átállni nvidiára, mert a t_köm televan az ATI driverekkel (meg különben is tegnap 2x megakadt a bedkámpáni... :((( )
Meg tudnátok mondani, melyik nVidiára lenne érdemes átállnom, ami erősebb az én karimnál? Ja, és fontos, hogy ne legyen zajos a kártya. Az is jó, ha rá lehet applikálni vmi halk hűtőt. (jelenlegi kártyámra nem igazán lehet)
i7-920 + 6 db RAM, 550-es táp, blablabla...

(#6446) MZsoltee válasza goldnarmz (#6445) üzenetére


MZsoltee
veterán

GTX470 GTX480 GTX580 és most jön majd a GTX570-es ezek azok amik szóba jöhetnek, innen csak pénz kérdés. Mennyi lenne rá?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6447) goldnarmz válasza MZsoltee (#6446) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Köszi! Max. 130.000 Ft körülre gondoltam. Ja, mégegy fontos kikötés, hogy DVI/HDMI/DP port mindenképpen legyen rajta, mint a mostani kártyámon van.

(#6448) KAMELOT válasza Franklin (#6303) üzenetére


KAMELOT
titán

PHENOM II X4 965 vagy INTEL i5-760
Hogy minden simán menjen még a jövőben is! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6449) MZsoltee válasza goldnarmz (#6447) üzenetére


MZsoltee
veterán

130 körül már lehet kapni GTX580-at mind1ik referencia így csak a garban lehet különbség illetve a hozzá adott cuccokban.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6450) KAMELOT válasza goldnarmz (#6447) üzenetére


KAMELOT
titán

GAINWARD GTX470 1.28GB DDR5 Golden Sample
2x DVI, HDMI, DP
Ára 64 000Ft
Tehát még marad is valami másra pénzed. :K :K

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.