Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5101) dfdfdf válasza Chosen (#5090) üzenetére


dfdfdf
őstag

GTX470 5 százalékkal gyengébb mint a 5870 ha ez neked felette áll és több mint 20kval drágább akkor gratulálok. GTX480at is hallottam már az hangosabb és erősebb.
Dobálózhatsz fogyasztás adatokkal de ha elbírja valakinek a tápja miért ne engedje meg magának hogy többet fogyasszon a VGAja hiszen OCval beéri szinte a 480-at.
De eldöntötted hogy utálod a GTX470et mert sokat fogyaszt és melegedik és hangos.
Nem mindenki "white" fülű és igenis ár teljesítmény mutatóba megeszi a környékén lévő VGAkat. Azt ne mond hogy neked terhelve halkabb a 6870edm int nekem idle a 470es mert ezen csak nevetni tudok.... Terhelve mind2 hangosabb a 470 ez igaz . De le is veri a kicsi kártyád hogy füstöl :DDD

(#5102) Giot válasza Prison85 (#5097) üzenetére


Giot
addikt

Kicsit komolyabban körbejárva a kérdést a 6850 vs GTX460 témában én biza a 6850-et ajánlom. Tesztek alapján ha a Fizikát nem vesszük figyelembe.
Egy ilyen Sapphire fog hozzám érkezni jövőhéten ha minden jól megy. Megtaposom majd mit tud.

(#5103) dfdfdf válasza Prison85 (#5097) üzenetére


dfdfdf
őstag

Ha számít a fogyasztás akkor radeon ez igaz de ha csak játszani kell akkor 470. Amennyivel többet fogyaszt annyival olcsóbb... Még mielött valaki jön valaki a villanyszámlával 2-3 és alatt eszik annyival többet átlagos használat mellett hogy visszajöjjön az ára.

(#5104) Brutális eb válasza Chosen (#5090) üzenetére


Brutális eb
addikt

Pedig jó lenne elfelejteni a 470-nel kapcsolatos beidegződéseket.
Már az első szériás referencia kártyák is jóval hűvösebbek és halkabbak voltak a 480-nál nem beszélve arról,hogy a gyártók egyedi megoldásaival tök hűvősek,halkak.
Pl Ami nekem van zozac gtx 470 amp tök halk,hűvős még terhelve is.
Nem támadás meg nem is vitázni akarok erre megvannak a megfelelő topikok csak leírtam én is a tapasztalataim. :R

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#5105) Schanyee


Schanyee
senior tag

Helo

Sajnos nem találtam rendes quadro/firepro-s témát, de remélem itt is ért valaki hozzájuk. A kérdésem az lenne dióhéjban hogy nvidia quadro fx 580 vagy 600 vagy ati firepro v4800 közül melyik lenne a legjobb választás solidworks / catia / proe használathoz?

Néztem teszteket, az alapján az ati kicsit gyorsabb az említett programokban az 580-as nvidiánál, viszont a 600-asról semmi tesztet nem találok még, és az már a legújabb generációs nvidia. Az nvidia sem könnyíti meg a dolgom, mert az úgynevezett relatív sebességmutatója ami a honlapján van minden generációnál más.

A másik, hogy még mindig él az a dolog, hogy inkább nvidiát vegyek a jobb driverek miatt? A tesztek alapján ez már nekem nem tűnt fel.

(#5106) zenwalk válasza zenwalk (#5080) üzenetére


zenwalk
senior tag

(#5080) zenwalk
Sziasztok. Melyik kártyát érdemesebb megvenni? Gigabyte HD6850 1GB vagy gigabyte gtx460 1GB? Az áruk ugyan annyi.

Erre tudna valaki válaszolni nekem?

(#5107) Izzé válasza zenwalk (#5106) üzenetére


Izzé
őstag

Mind a 2 mellett szól valami, úgyhogy ezt Te döntsd el.

GTX 460: Jobban tuningolható, PhysX, Cuda.

6850: Már alapon is kicsivel erősebb a 460-nál, kevesebbet eszik.

Pontosan milyen gépbe menne a kari (lap, proci, táp)? Mekkora felbontásban használnád?

(#5108) dfdfdf válasza zenwalk (#5106) üzenetére


dfdfdf
őstag

HA kel neked CUDA vagy PHSYX olyan játékokkal játszanál főleg ami támogatja vagy olyan programokat hsználsz gyakran ami használja a CUDA-t akkor nV de ha nincs szükséged rá akor az AMD terméke nagyobb játékteljesítményt ad

(#5109) zenwalk


zenwalk
senior tag

Ilyen gépbe menne:
Alaplap: ASRock 770-Extreme3
Processzor: AMD Phenom II 955 3,20Ghz AM3 BOX BLack Edition
Tápegység Chieftec GPS-400A 400W
Nem tudom, hogy mi a Physx és Cuda. Azt, hogy milyen játékok használnak ilyet végképp nem. Azok a programok/játékok amik Physx-et vagy cuda-t használnak nem is tudom futtatni hd6850-el?

(#5110) Chosen válasza dfdfdf (#5101) üzenetére


Chosen
addikt

Látom nem az erősséged az olvasásértés, nem baj, segítek értelmezni mit írtam.

Azt írtam az 5870 erősebb és drágább, mint a 470/6870. Igazat írtam? Igazat. Sehol nem írtam olyat amit te beleképzeltél, hogy megéri a különbözetet. #5067. hsz-ben írtam az utolsó sorban: "egy 5870 pont kijönne ennyiből, de nem ér meg +20k-t a 6870-hez képest, inkább az utóbbit venném." Probléma?

Fogyasztás témát #5094 hsz-ben meg is írtam, hogy a tápja bírja, ezután már csak rajta áll a döntés, ahogy látod neki se jött be a dolog, hogy 60W a semmibe megy. "Tudtam, hogy többet esznek, de ENNYIVEL? "

A az ilyen-olyan fülűségen múlik a dolog. Az egyiknek van hangja idle, a másiknak megy egyáltalán nincs, ez egy tiszta előny nincs mit vitatni rajta, vásárlásnál fontos szempont, és most éppen vásárlás a cél. Miért fizetnék azért hogy hangosabb legyen?

"Azt ne mond hogy neked terhelve halkabb a 6870edm int nekem idle" Megint beleképzelsz olyanokat amit soha nem írtam. Mit is írtam? "A 6870 asztalon és terhelés alatt is halkabb"

IDLE: 6870: 28dbA; 470: 30dbA (ez már hallható különbség)
LOD: 6870: 42dbA; 470: 46dbA (szintén hallható, hosszútávon meg főleg)

Halkabb? Igen. Ezt írtam? Igen.

"De le is veri a kicsi kártyád hogy füstöl" Megint valótlant állítasz: khm-khm :U

Aktuális árak:
HD 6870: 58.594 Ft
GTX 470: 60.683 Ft

Egy utolsó infó, amint látod ez a két vga van egy árban, és egy teljesítményben, a folytonos 5870-nel való összehasonlítást el lehet felejteni.

Brutális eb: Ezeket nem én találom ki, csak is a tesztekre alapozva írok mindent, idézet ph tesztből:

"Melegedés és zaj, ez itt a kérdés! A GTX 470 ventilátora kb. 1500 rpm-en forog üresjáratban, ami halk, de szerintünk nem eléggé, a Radeonok halkabbak. Terhelve aztán elérjük a 2500 rpm-et, ami már elég hangos...A videokártya egyébként igencsak forró, kézzel érintésre "éget"

Egy kép a 470 melegedéséről: [link] Terhelés közben a 90C-ot alulról veri, erre nem tudom azt mondani hogy hűvös lenne.

[ Szerkesztve ]

(#5111) Izzé válasza zenwalk (#5109) üzenetére


Izzé
őstag

De igen, csak elesel 1-2 látványeffekttől. Pl.: Batman, Mafia 2

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5112) zenwalk válasza Izzé (#5111) üzenetére


zenwalk
senior tag

és azok a látványeffektek érnek annyit, hogy inkább gtx460-at vegyem?:D mert pl maffia 2-vel akartam játszani:D

[ Szerkesztve ]

(#5113) Izzé válasza zenwalk (#5112) üzenetére


Izzé
őstag

Azt ne én mondjam már meg neked! :D Radival is játszhatod a Mafia 2-t.

(#5114) zenwalk válasza Izzé (#5113) üzenetére


zenwalk
senior tag

szerintem hd6850 lesz. mégis csak gyorsabb : D

(#5115) droti25 válasza Izzé (#5093) üzenetére


droti25
őstag

1680x1050 felbontásban játszanék és olyan 30K-t szánnék kártyára!

(#5116) Izzé válasza droti25 (#5115) üzenetére


Izzé
őstag

Tegyél még hozzá egy keveset és vegyél egy 768MB-s gtx 460-t. Alapon ~15%-al erősebb az 5770-nél. Itt az apróban már nagyon jó áron hozzá lehet jutni. pl

(#5114) zenwalk: OK, egyikkel sem jársz rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#5117) DANSIKA


DANSIKA
csendes tag

Sziasztok
Milyen kártyát ajánlanátok a gépembe? Olyan 15-20 körül kéne, az se baj ha használt. Leginkább a páromnak kéne a kari az új játékokhoz, mert az integrált azokhoz már gyengus.
Kap még majd a konfig 1 vagy 2 gb ramot is, attól függően mennyibe lesz a vkari.
Köszi a segítséget.

(#5118) Izzé válasza DANSIKA (#5117) üzenetére


Izzé
őstag

15-20k között a használt sapphire dual slot 4850 a bestbuy. 3GBram már minimum kell a mai játékokhoz és a tápod sem ártana cserélni valami márkásabbra. Ha marad az a táp akkor inkább másik vga-t ajánlunk. Monitorod felbontása? Milyen játékokkal játszana a párod?

[ Szerkesztve ]

(#5119) DANSIKA válasza Izzé (#5118) üzenetére


DANSIKA
csendes tag

A táp sajna marad, arra már nem futja.
1024* 1280, asszem. Nem tudom biztosan fejből.
Az új f1-el, medal of honorral, lost planet 2-vel, stb.

(#5120) Gaboman válasza Izzé (#5116) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az új driverrel (10.10Hotfix) gyorsultak a 5770ek is, nem tudom hogy az új NV driverrel mi a helyzet de ha nem változott akkor még kisebb a különbség köztük.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5121) Izzé válasza DANSIKA (#5119) üzenetére


Izzé
őstag

Ne haragudj de ilyen táp mellé nem merek normális vga-t ajánlani, bár a felbontás miatt szerencsére nem is kell nagyon erős. Ezek azt hiszem DX11 játékok amikhez bőven elég egy 512MB-os 5670, esetleg kicsit gyengébb gDDR5-el szerelt 5570, vagy egy használt 4670 ami "csak" DX10.1-t tud, viszont 12k körül már beszerezhető és marad pénz a fejlesztésre is.

(#5120) Gaboman: Hiszek neked, de +4k-t szvsz akkor is megér ha csak 10% a difi a 2 kari között.

[ Szerkesztve ]

(#5122) Prison85 válasza Chosen (#5110) üzenetére


Prison85
senior tag

Köszi a tanácsokat/infókat neked és mindenkinek. Egyenlőre a Radeonok állnak nyerésre a fogyasztás és a hang miatt - nálam. Bocs, hogy egy kisebb "szájkarate" bajnokságot sikerült elindítanom az Nv vs. Radeon témával. :U

Hamarosan összeáll a cikkem, amit felteszek majd Logout-ra. Azaz: Mire elég egy 5.000Ft-os VGA? - talán lesz benn néhány meglepő eredmény. ;)

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#5123) DANSIKA válasza Izzé (#5121) üzenetére


DANSIKA
csendes tag

Milyen tápot kéne bele tennem, hogy bírja az erősebb videókártyát? Mennyibe kerülne?

(#5124) Izzé válasza DANSIKA (#5123) üzenetére


Izzé
őstag

Tápról itt érdeklődj. Normális táppal már mehetne bele egy használt 4830/4850 is, de min 2GB memóriát is kell még venned.

(#5125) DANSIKA válasza Izzé (#5124) üzenetére


DANSIKA
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

(#5126) Enyém


Enyém
csendes tag

hali
segítségeteket szeretném kérni. kinéztem egy új kártyát: http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/sapphire/radeon-hd5670-512mb-128bit-ddr5-pci-e-sph-ehd5670512g128b-p39998311/termek-leiras.html

jelenleg egy:
amd athlon 64 x2 dual core processor 5600+
984 MHz, 2,00 GB RAM
van a gépben
és egy ati hd 2600 xt-t akarok lecserélni.
max 20 ezerig akarok elmenni, plusz 1-2 ezer ft.
szerintetek yo ez a kártya, vagy ebben az árban lehetne jobbat is kapni érte?
köszi a segítséget előre is!

(#5127) dfdfdf válasza Chosen (#5110) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hát azzal a driverrel ahol elverte a 6870 a 470et nem is csodálom... mert nem hiszem hogy nincs benne semmi furcsa dolog Ne azzal dobálózz ami nem igaz kérlek szépen...
ebben jobban bízok
árakkal kapcsolatban
egy gyártónál nézzük meg nte a legolcsóbbat keresd meg pl gigabyte
470 : 64.644 Ft
6870: 64.598 Ft
mind2 gyári hűtés
470
pro
+cuda ás phsyx, több mem, tuningpotenciál(húzva eléri a gtx480 szintjét)
kontra
melegebb hangosabb többet eszik

gtx470 jobban megéri én mégis AMD-t akarok mert CF képes a lapom.

tudtam hogy a VTX3D árát linkeled grt...

(#5128) dfdfdf válasza Enyém (#5126) üzenetére


dfdfdf
őstag

Új vagy használt is szóba jöhet? milyen felbontásban fogod használni, milyen tápod van?

(#5129) Gaboman válasza dfdfdf (#5127) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ugyan ennyibe került most nekem az 5770CF mint ez a két kártya, 64000Ft volt kereken.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5130) Chosen válasza dfdfdf (#5127) üzenetére


Chosen
addikt

A VTX3D ugyanolyan gyártó, mint bárki más, Asus, Gigabyte stb. A Powercolor alvállalata. De lényegtelen, még gyártón belül is olcsóbb a 6870.

Szándékosan nem linkeltem a tpu tesztet, akkor meg azzal jöttél volna, hogy te pont abban nem bízol, mert külföldi meg xy kifogás. Ha ennyire megéri a 470 te maradj annál a lapodat is cseréld le így megkímélheted magad a csúnya rossz AMD-től és vehetsz még egy 470-et vagy amennyit akarsz, de másokat kímélj meg az olyan hülyeségedtől, hogy +60watt megér 1,5FPS-t, olyan embernek meg felesleges az egyetlen előnyével jönnöd, akit nem érdekel a Physx.

driver téma: A Nvidiának 7 hónapja volt drivert fejleszteni a 470-hez. A 6870-hez ez volt az első és már ezzel behozta a 470-et.

[ Szerkesztve ]

(#5131) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok, remélem jó helyen járok.
Annyi a kérdésem, hogy ha egy ASROCK 880GM-LE alaplapba (integrált ATi Mobil RadeOn HD4250) teszek egy Gigabyte GV R575OC 1GI 1GB VGA kártyát, akkor mind3 monitor kimenetet fogom tudni használni? Van esetleg jobb ár/érték megoldás? Nem lesz játék, nem lesz nagy számításigény, csak 3 monitor kell a rendszerhez.

Üdv: Atis

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#5132) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ugyanazért az X összegért(gts kb 1k-val olcsóbb) hd4830 vagy 8800GTS 512Mb éri-e meg jobban?
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5133) dfdfdf válasza Chosen (#5130) üzenetére


dfdfdf
őstag

Ugyan olyan olyan gyártó persze.... Mint a samsung notebookok....
Nekem nincs bajom az AMDvel sőt a kedven gyártóm. De inkább nem foglalkozok veled nem éri meg nagyobb teljesítmény nagyobb tuningpotenciál van akit a puszta teljesíatmény érdekel ugyanazért az árért és ebben jobb a 470 és többet is ad akár hogy jössz a fogyasztással főleg a csiliówattos tápok korában...

(#5134) Chosen válasza dfdfdf (#5133) üzenetére


Chosen
addikt

VTX3D-ről olvasnivaló: [link]; [link]

Nem velem kell foglalkozni, meg belekötni abba amit írtam ahol lehet, hanem a segítséget kérőnek kell választ adni. Egy szóval sem mondta, hogy tuningolná a kártyát. Ugyanolyan teljesítményűek (nincs nagyobb teljesítmény ahogy te fogalmaztál megint megtévesztően), a fogyasztást kiemelte, hogy számít, ezért semmiképp sem állt helyt a 470-es javaslatod. (Pro-k nem érdekelték, a kontrái annál inkább érintették volna) Attól még hogy a táp X wattos ugyanúgy telefűti az egész gépházat és a szobát is. (annak a 90C-nak ki kell mennie valahova ugye) Az, hogy a te igényednek megfelel, az egy dolog, de nem a te igényeidnek kell megfelelnie, hanem a majdani vevőének.

Bagira01: Melyikre van több garancia? Attól is függ a 4830 milyen hűtésű. Szimpla teljesítményben nincs nagy különbség köztük, tuningolni mindkettőt szépen lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5135) loking


loking
csendes tag

HD 5870-et vagy 6870-et érdemes venni (ártól eltekintve)?

[ Szerkesztve ]

(#5136) Bagira01 válasza Chosen (#5134) üzenetére


Bagira01
veterán

Próbagarancia van rájuk. Hűtés az referencia mindkettő.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5137) Chosen válasza Bagira01 (#5136) üzenetére


Chosen
addikt

Ha az AMD féle referencia van, akkor inkább a GTS 512-őt ajánlom, annak egész baráti gyári hűtése van.

(#5138) Enyém válasza dfdfdf (#5128) üzenetére


Enyém
csendes tag

attól függ hány éves a régi kártya, de jobb lenne újan venni.
amúgy 1440*900-ban és HKC USP 3430--> 430 wattos

(#5139) Gaboman válasza loking (#5135) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ha az árat nem nézzük és egykártyás rendszerről beszélünk akkor az 5870erősebb a 6870nél.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5140) Alpachino válasza Bagira01 (#5132) üzenetére


Alpachino
veterán

8800GTS 512MB, mert olcsóbb és gyorsabb :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5141) sunny84 válasza Bagira01 (#5132) üzenetére


sunny84
senior tag

8800gts igen jó kis kari erős is meg stb ,, de mostanában rengeteg bemondta az unalmast főleg memcsi baj miatt ... kb 6 -ot tudok személyesen a baráti kőrben is :U
szóval vigyázni kell .. de lehet annak semmi nyűgje
:R

[ Szerkesztve ]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#5142) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. A héten kellene vennem egy használt gépet. Amiket kinéztem, s meg is tudom venni, azokban lga775-ös P4 van, 2,8-3 GHz-esek, egy magosak.
Egyikben van NV 6600GT 128 MB videókártya, a másikban alaplapon integrált intel "csoda", a régebbi időkből.
Arra gondoltam, hogy ha az integrált verziós gép nyer, akkor vennék bele egy HD 4350-et vagy HD 4550-et, így talán játszani is tudnék olyan játékkal, ami érdekel. (LOTR-BFME2 ment mobility Radeon X1250-el is. :)) )
A kérdésem az lenne, hogy gyorsabbak e kis Radeonok a 6600-nál, illetve az nvidiás tud e bármilyen hd vagy flash gyorsítást? Csak mert így a youtube nem fogja teljesen megfektetni a gépet. :)
Mit gondoltok, melyiket vegyem?
A) P4 3.0 6600Gt-vel,
vagy
B) P4 2.8 int vga-val plusz HF4550?
A két gép egy árban van kb, de annyi még belefér, amennyivel drágább a második opció.

solfilo

(#5143) Alpachino válasza sunny84 (#5141) üzenetére


Alpachino
veterán

Te a G80-as 8800GTS-ről beszélsz, ami valóban meghibásodásra hajlamos mostanában :)

De a G92-esnek, nincsnnek ilyen nyűgjei :N

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5144) rum


rum
tag

max 25 ezerig mire érdemes lecserélni a s.hd4670-est szerintetek???

"Mit keres egy részeg a számítógépben? – A CD-RUM-ot."

(#5145) Alpachino válasza rum (#5144) üzenetére


Alpachino
veterán

5750. Garisan itt az apróban találsz

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5146) csucsbicep válasza rum (#5144) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mekkora felbontáshoz?

(#5147) zsole84 válasza rum (#5144) üzenetére


zsole84
senior tag

Ha az adatlapodon lévő proci lesz mellette, akkor én a helyedben 16-17 k körül vennék egy használt 4850-et, a procit a maradék pénzből cserélném egy athlon II 2xx-re.
Tápra is figyelj, nem árt valami normálisabb darab.

[ Szerkesztve ]

(#5148) dfdfdf válasza rum (#5144) üzenetére


dfdfdf
őstag

halgass zsole84 re jót mondott.

(#5149) dfdfdf válasza Enyém (#5138) üzenetére


dfdfdf
őstag

huhh
4870 et 20 körül ha kifogsz egy 512eset azzal szűrök nélkül megvagy
esetleg 4850 1 gigás ezzel jobban járnál!
azt a kis radeont ha játszani is akarsz nem ajánlom.
A tápod életveszélyes cseréld le minnél hamarabb megkockáztatom hogy egy 4870et el se bírna...
Ha tápot nem cserélsz akkor valami plusztáp mentes VGAt ajánlanék 9800GT green edition....

(#5150) csucsbicep válasza dfdfdf (#5149) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

+1, hogy nem viszi el. De, ha vesz egy kevesebbet fogyasztó karit, a táp még attól veszélyes marad az egész gépre.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.