Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6751) RootRulez válasza Matthisa (#6749) üzenetére


RootRulez
félisten

Jobbat nem tudok. :U [link]

═════════════════════════════════════════

(#6752) Nirvatti


Nirvatti
tag

Úgy néz ki, egy MSI N460 GTX HAWK tulajdonosa leszek.

Kérdéseim a következőek:

-elviszi egy FSP 400-as táp kényelmesen?
-mire valóak a fehér csatlakozók, illetve a második 6pines cuccot hogyan tolom rá?
Link a csatikról

(#6753) RootRulez válasza Nirvatti (#6752) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha nincs második PCI-E áramcsatid, akkor van olyan, hogy: Molex -> PCI-E tápátalakító, így néz ki

El kéne vinni a tápnak. :K

A fehér csatikat nem tom... :F

═════════════════════════════════════════

(#6754) Nirvatti válasza RootRulez (#6753) üzenetére


Nirvatti
tag

Köszi!

A fehér csatikban aki tud, segíthet ;)

(#6755) RootRulez válasza Nirvatti (#6754) üzenetére


RootRulez
félisten

Az hivatalos oldal ezt írja róla:

"Triple Over Voltage
- N460GTX Hawk is the world’s first graphics card which supports voltage adjustment of GPU, Memory and PLL!"

Webfordítás:
Feszültség fölött háromszoros
- N460GTX Hawk a világ első grafikus kártyája, ami támogatja GPU, Memory és PLL feszültségbeállítását!

Persze ez nem tudom mit takar... :U

........................

Jah és szintén az oldalon mutatja a tartozékokat, és van benne Molex -> PCI-E átalakító. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#6756) SpeedR válasza RootRulez (#6755) üzenetére


SpeedR
őstag

Azokon a csatikon keresztül közvetlenül meg lehet mérni a pll,gpu,memory feszeket. Szvsz home usereknél nem egy életbe vágó feature.

"- V-Check Points allow users to read voltage directly by multi-meter. "

[ Szerkesztve ]

(#6757) Zadia válasza RootRulez (#6736) üzenetére


Zadia
senior tag

Tehát akkor Windsor magosat kell keresnem.

(#6758) Nirvatti válasza SpeedR (#6756) üzenetére


Nirvatti
tag

Kösziii!

(#6759) lean


lean
aktív tag

sziasztok,

Asus 5770 1Gb v2- t (nem Cucore) melyikre érdemes cserélni? 6850 v GTX 460?
1680x1050-ben játszom, konfig az adatlapon. Tuning ilyesmi nem érdekel, HD hangok szükségesek bár azt tudja mindkettő, még a BD3D lenne kérdéses, ilyen blurayek is lesznek majd későbbiekben, bár elvileg azt is tudja mindkettő...
Ahogy néztem az aprót kb 30k-t érhet max az 5770...

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#6760) KAMELOT válasza xigris (#6737) üzenetére


KAMELOT
titán

Vagy GTX 460 vagy ha erősebbet szeretnél akkor HD5850 kártya.
ha szükséges neked a PHYSX akkor NVIDIA kártyát ,ha nem akkor Radeon-t vegyél.
Azok elegek lesznek egy pár évig!!!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6761) jamesz00 válasza Izzé (#6707) üzenetére


jamesz00
csendes tag

mostani kártyám :ASUS Extreme AX550 Series Secondary 512 mb
Processzor x86 Family 15 Model 4 Stepping 9 GenuineIntel ~3066 Mhz
Teljes fizikai memória 2 048,00 MB
Rendszer gyártója MSI
Rendszer modellje MS-7028
alaplap 915p neo2 v2,0 PCie
mondom régi
Szóval egy olyan karit akarok ami viszi a "mostani" játékokat is (Mit tudom én: Dragon age, Cod-Black..). De kis bontásban játszom max ilyen 1280x768. HA tudtok ilyen kártyát ehhez a géphez olcsón az frankó lenne.
Szóval azért választottam hd 5770 mert az dx 11-es az én igényeimet max kielégíti és még talán 2-3 év múlva megjelenő játékok is futnak majd rajta (azon a szinten ami nekem elég). Persze úgy gondoltam, hogy a mostani gépemmel is el fog cöcögni a dh5770 annyira hogy kipróbáljak pár shader 3- as játékot (vagy ez eleve hülyeség) addig amíg a közeljövőben hozzáfejlesztem a alaplapot meg a proci, Azért kérdeztem van e értelme most gondolkodni a proim meg az alaplapon mert kb 50e ft van most rá max.
Bocs, hogy csak most írok.
És köszönöm a gyors választ.

(#6762) Vasy09


Vasy09
őstag

Úgy néz ki, hogy megvan a GTX460-as videókari, meg a Q8400-es proci, szóval akit érdekel eladóvá vált az Asus EN8600GT/256/Silent videókarim, illetve a Core2Duo E4500-as procim! :)

Gamertag: Vasy09

(#6763) jamesz00 válasza jamesz00 (#6761) üzenetére


jamesz00
csendes tag

ja tápom csak 350w-os lehet azt is kell venni?
és még nem nagyon vettem használtan cuccot kicsit félek töle de ha ti az mondátok mehet...

(#6764) Izzé válasza jamesz00 (#6761) üzenetére


Izzé
őstag

Ebbe a konfigba akarod belerakni az új kártyát, vagy cserélnéd az egész gépet? Sajna annyira gyenge a procid, hogy az előbbi csak pénzkidobás lenne. 50K van alaplapra, procira, memóriára és vga-ra is, vagy ebben nincs benne a videókari?
Ennyiből boltból, vagy még olcsóbban innen a hardverapróból is tudsz venni jó áron AM3-s konfigot (igp-s lap, cpu, memó) + még egy olcsó, de minőségi táp is belefér. A jelenlegi rendszeredért sacc/kb 15-20k-t még kaphatsz talán, amihez ha hozzádobsz egy keveset vehetsz egy 512MB-s 5750-t vagy GTS 450-t. Ezek teljesen jók lesznek olyan alacsony felbontásra, ha nem használsz szűrőket (AA, AF) akkor szvsz simán kitarthat 2-3 évig.
Itt segítenek neked összerakni egy olcsó konfigot.

(#6765) redhunter


redhunter
senior tag

Hello proci csere után most e 4500 core2 duo van benne, utána v.mi core 2 quad lesz.A videokari gts 250 a quaddal milyen videokártyát lesz érdemes hajtani?

PSN - RedFoxHun

(#6766) Izzé válasza redhunter (#6765) üzenetére


Izzé
őstag

Mekkora felbontásban játszol, ill. mennyit szánsz vga-ra?

(#6767) redhunter válasza Izzé (#6766) üzenetére


redhunter
senior tag

hd ready a monitor , 1280 azt hiszem az ár max 40000ft

PSN - RedFoxHun

(#6768) Izzé válasza redhunter (#6767) üzenetére


Izzé
őstag

Hogy előrelépés is legyen a gts után egy 768MB-os gtx 460 bőven elég lenne oda, feltéve ha a procid 3GHz fölött járna. Kis tuninggal az összes röhögve megy ennyit.

(#6769) RootRulez válasza Zadia (#6757) üzenetére


RootRulez
félisten

:K Az kicsit többet eszik, viszont 2x akkora az L2--je. :K (én nemrég vettem egyet postával együtt 6K-ért. :U)

═════════════════════════════════════════

(#6770) Zadia válasza RootRulez (#6769) üzenetére


Zadia
senior tag

Ez most nem hiszem,hogy összejön,mivel az aprót nézegetve csak egy darab 4600+-os proc van 5k-ért.Azért nem adom fel.
Elképesztő árakat kérnek az AM2-es procikért. Sima 5000+ 10k+posta.

(#6771) RootRulez válasza Zadia (#6770) üzenetére


RootRulez
félisten

Te jó és, amit én vettem proci, 13K-é van kirakva :U Jön a karácsony, vagy mi? 13-ért Athlon II-őt veszünk...

═════════════════════════════════════════

(#6772) Zadia válasza RootRulez (#6771) üzenetére


Zadia
senior tag

Nem is 4600+,hanem csak 4400+ és 5,5k. Azt írja a gyerek,hogy áron alul adja.Nevetséges.

(#6773) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Tudna valaki nekem segiteni 5870 érdemes lecserélni egy gtx 480 ra Vagy gondolkodok 5970 en bár az elég feleslegesnek tartom

(#6774) xigris válasza RootRulez (#6741) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
Köszönöm a gyors választ most 1680x1050-ben játszom a jelenlegi x2 kártya nagyon jól teljesít AVP dx9-ben high felbnontás 16x szűrés és még így is 25 FPS körül van.
Használt kariban gondolkodom mert újra nem igazán lenne kp. Egy 460 1gb erősebb lenne sokkal és kérdés kevesebbet fogyaszt?
Válaszokat előre is köszönöm ja ezelőtt 4870 512mb volt de ez a kari az x2 veri.

(#6775) RootRulez válasza xigris (#6774) üzenetére


RootRulez
félisten

4870 és 3870x2 majdnem hogy pariban van... [link]

x4 920 mellé bármit tehetsz. :K GTX460 és 6850 között lehetne gondolkodni, csak az még kevés van használtan...

═════════════════════════════════════════

(#6776) xigris válasza RootRulez (#6775) üzenetére


xigris
őstag

Feladtam egy hírdetést 460-ra meglátjuk,de az hogy lehet hogy 3dmark06-on az eredményem 14000 pont körül az előző tulajé 18000 körül volt igaz a procija 3,5ghz-n ment ezek szerint kevés a procim a vga alá :F
A procim kihajtana egy gtx-460-t?
:R :R
Vagy esetleg egy 4850x2-höz mit szólsz?

(#6777) RootRulez válasza xigris (#6776) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem szoktam ajánlani a többkártyás megoldásokat és ugyanez igaz a több GPU-s megoldásokra is, azt vallom, inkább egy erős, mint két lassabb... Az mindenütt hozza, amit várunk tőle, nincs kitéve semmiféle szeszélynek...

═════════════════════════════════════════

(#6778) xigris válasza RootRulez (#6777) üzenetére


xigris
őstag

Akkor inkább a gtx 460 ha jól értem ott mindegy,hogy 768mb vagy 1gb-os?

(#6779) usr


usr
csendes tag

köszönöm mindenkinek...

www.autouvegezes.com autófóliázás, épületfóliázás, szélvédő csere

(#6780) Qru válasza xigris (#6778) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha HD felbontáson játszol akkor 1GB-os, ha nem akkor elég a 768-as.

#nincsbennetarcsi

(#6781) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Köszi urak
Akkor senki nem ért a lovakhoz ?

(#6782) RootRulez válasza xigris (#6778) üzenetére


RootRulez
félisten

Na nem sok van közte, akkor inkább 1GB-ost, később jól jöhet...

═════════════════════════════════════════

(#6783) Izzé válasza szaszabee (#6773) üzenetére


Izzé
őstag

Az attól függ mennyit kellene ráfizetned? Egyébként kevésnek érzed az 5870-t?

(#6784) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Nem tudok dönteni a GTX460 1GB és a HD6850 között. :O
Légyszi segítsetek!

GTX460 1GB pro:
olcsóbb
jobban tuningolható
kevesebb idle fogyasztás

GTX460 1GB kontra:
jóval magasabb load fogyasztás (50!!! watt)

HD6850 pro:
kicsivel gyorsabb
alacsony load fogyasztás (gamer gép, feltehetően mindig terhelve lesz a vga)

HD6850 kontra:
nem erősebb annyival, amennyivel drágább (kb 5%-kal nagyobb teljesítmény, 15%-kal magasabb ár)

Van valakinek tapasztalata bármelyikkel a fentiek közül tuning téren? Kvázi igaz az, hogy a GTX460 jól húzható, a HD6850 meg nem.

Továbbá jelenleg leginkább SE kapható már csak a 460-ból. Ennek a teljesítménye mennyire tér el az alap 460-tól? Csak mert a tesztek az előddel készültek. Én ezek alapján hasonlítottam össze.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6785) Izzé válasza aleister (#6784) üzenetére


Izzé
őstag

Vazz! Mérleg vagy, hogy nem tudsz dönteni? ;] Dobj fel egy érmét!

De ha már tanácsot kértél, szvsz vedd meg a gtx-t ha az az olcsóbb, rosszul nem jársz vele, de az se jelzésűt inkább kerüld, keress sima 1GB-sat.

[ Szerkesztve ]

(#6786) szaszabee válasza Izzé (#6783) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Nemfeltétlen tartom kevésnek Konvertálásnál némelyik tervezö proginál jol jönne a + Játéknál semmi képp Minden játékra megfelelö De mindenképp elérkezetnek látom az idöt fejleszteni Igy kevesebb pénzböl jövök ki mint ha megvárom az "elavulást" Kezd lemenni az ára és a gari is fogy És igy nem is fáj annyira mintha mondjuk 2év mulva kéne kidobnom nagyobb összeget

[ Szerkesztve ]

(#6787) Milka 78 válasza aleister (#6784) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva!Hogy melyiket választod azt nem tudom,de a normális(nem SE) 1 gb-s Nv kari 46-48 ropi körül van,mint pl. a Palit és a Zotac egyes modelljei(persze van drágább OC változat is) és ennyiért megy a 6850-es kari is pl Giga.Az SE valamivel gyengébb lehet a normál 1gb-s változattól lévén,hogy a 768-as változatot váltja le.E szerint a teszt szerint még a 768-as verziótól is lassabb az SE verzió,bár ez eléggé meglepő számomra :F

(#6788) Izzé válasza szaszabee (#6786) üzenetére


Izzé
őstag

Értem tehát a teljesítménye megfelel, csak pár progi miatt jobb lenne a geforce. 480-t már nem vennék, van már ettől erősebb is ugyanazon az áron, pl gtx 580, de az 570 is elég lenne neked, ez hozza kb a 480 teljesítményét, viszont olcsóbb és kicsivel kevesebbet eszik, bár táp ehez is kell. :D

(#6789) szaszabee


szaszabee
aktív tag

A tápommal nincs gond elörre gondolkodtam ezen a téren 750W Az 580 ra gondoltam De az még elég húzós ráfizetés szinten is És ahogy néztem annyit eszik mint a 2 vga-s 5970

(#6790) Izzé válasza szaszabee (#6789) üzenetére


Izzé
őstag

Ezért mondtam, hogy elég lesz az 570, már ez is gyorsabb mint az 5870.
De 1 hetet mindenképp várj, mert jön a radi 6950 és 6970, ezek lejjebb nyomhatják a gtx-k árait.

[ Szerkesztve ]

(#6791) szaszabee válasza Izzé (#6790) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Ezek gyorsaságba mennyiben szolnak bele a viszonyokba ?

(#6792) Izzé válasza szaszabee (#6791) üzenetére


Izzé
őstag

Passz. A pletyik szerint az 6950 az 570, a 6970 az 580 szintje körül fog mozogni.

(#6793) szaszabee válasza Izzé (#6792) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Akkor még várok 1 hetet Ha csak nem jutok valamelyikhez nagyon kedvező áron
Csak ebben azt nem értem mi értelme ennek a 6xxx szériának
Köszönöm a válaszokat :R

(#6794) Izzé válasza szaszabee (#6793) üzenetére


Izzé
őstag

Mondjuk az árverseny. :) Az új gtx-knek még nincs közvetlen konkurenciája. Van az amd-nek egy 5870se, ami lassabb, de olcsóbb mint az 570 és van az 5970, ami picit még gyorsabb az 580-nál, viszont jóval drágább. Gondolom neked sem mindegy mennyiért veszel vga-t. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6795) szaszabee válasza Izzé (#6794) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Igen az biztos De most jelen pillanatban egy 5970-et itt olcsobban veszek meg mint egy 580-at
De egy picit kivárok ;)

(#6796) Izzé válasza szaszabee (#6795) üzenetére


Izzé
őstag

Helyes! :K

(#6797) rumkola válasza aleister (#6784) üzenetére


rumkola
veterán

driver, ár és physx miatt én a GTX-et venném

(#6798) Abu85 válasza aleister (#6784) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Így nem fogsz tudni dönteni, mert sok érvet és ellenérvet hoztál fel mindkettővel kapcsolatban. Nyilván érzed, hogy mindkettő azonos szinten van a potenciális jelöltek listáján. Ilyenkor azt szoktam javasolni, hogy érdemes leegyszerűsíteni a kérdést. Ha kell a PhysX és a CUDA, akkor a Geforce, ha egyik sem fontos és/vagy esetleg az MLAA-t illetve a fejlettebb multimédiás képességeket jobban szeretnéd, akkor a Radeon.

Az SE az olyan mint a GTX 460 768 MB-os. Alacsonyabb felbontásban alatta is van a teljesítménye.
A tuning az szerencsétől függ. Beleveheted az értékrendedbe, de ha nem hozza azt a szintet a termék, amit szeretnél, akkor csalódni fogsz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6799) aleister válasza Abu85 (#6798) üzenetére


aleister
veterán

Így van. Tökéletesen egy szinten lévőnek érzem őket. Ráadásul bizonyos oldalakon a radeon, másutt az nvidia kerül ki győztesen a megmérettetésből.
Ezért is kértem Tőletek tanácsot.

Még kihagytam a felsorolásból, hogy tudtommal a radeonok min FPS-ei általában alacsonyabbak az így-úgy megírt driverek miatt, bár erre pont a hd6xxx látszik rácáfolni.

Őszintén megvallva semmilyen technológia felé (physX, MLAA, stb) nem húz a szívem...bár most megnéztem pár PhysX videót, és eléggé bejön. Másik oldalról meg úgy tudom, hogy a hd6xxx-ek meg a videólejátszásban tehermentesítik a cpu-t.

Szóval teljesen döntésképtelen vagyok. :)

Jah, az kimaradt, hogy 1920x1080-as FullHD-ben használnám. Efölött (valami 2500valahányas felbontásban) a radeon tuti jobb vétel lenne, de ki használ ilyen felbontású displayt? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6800) RootRulez válasza aleister (#6799) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor ebben az estben a szimpátia a mérvadó. :K Én pl ATI-t vennék... ;]

:DDD

mod: Abu, neked miért nincs mikulássapkád? :F :))

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.