Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6151) fabko válasza MZsoltee (#6149) üzenetére


fabko
tag

Köszönöm a választ !

:R

A keret kb. 30-35k.

Esetleg a GTS450 Radeonos "megfelelője" mi lenne ?

[ Szerkesztve ]

(#6152) MZsoltee válasza fabko (#6151) üzenetére


MZsoltee
veterán

5750 és az 5770 között van a tudása.
Az 5750-et tudnád megvenni ennyiért kb de az gyengébb az 5770 meg 30as fölött kezdődik, ott meg már inkább GTX460 bár ottt rá kell dobni megint az 5770.re. Jobban szeretem az atit de most 40k alatt nem nagyon van jó kártyája szvsz.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6153) RootRulez válasza fabko (#6151) üzenetére


RootRulez
félisten

HD5750. :K

═════════════════════════════════════════

(#6154) fabko válasza RootRulez (#6153) üzenetére


fabko
tag

Köszönet mindenkinek ! :R

(#6155) SpeedR válasza joi29 (#6133) üzenetére


SpeedR
őstag

[link] Igaz ez nem i7.

(#6156) Nirvatti


Nirvatti
tag

Sziasztok!

A jelenlegi konfigurációm a következő:
-Athlon X2 5000 --> 4 magosítva,
-4*1GB DDR2-800 Kingmax RAM,
-AsRock A770DE+ alaplap.

Jelenleg egy Sapphire HD4850-es 512MB-os videokártya van benne.

Most veszünk TV-t (FullHD LCD), és szeretném HDMI-n használni a gépet játékra.

Az árban nem szeretnék 40 fölé menni, de ha kb+15%-ért jelentős teljesítményjavulást mutató kártya van, még elgondolkozom.

Világéletemben Ati kártyám volt, de most elgondolkoztam egy GTX460 768MB-oson.
Sokat számít a 768MB <--> 1GB közötti árrés?
(EZ megéri az árát? [link])

A kérdésem tehát az lenne, hogy milyen kártyát ajánlotok, ami hosszútávon (nálam 2-3év legalább) tartós lenne?

Pontos típust várnék, mert tényleg nem vagyok képben, köszi! :R

(#6157) kmarton


kmarton
tag

sziasztok

segítséget kérnék videókártya ügyben:

Foxconn i975gz7mc
pentium D 925 2,4Ghz
1 GB ddr 2 667 Mhz
ati x1600 256MB

Lesz bele még egy giga ram.

A felbontás 1280x1024

Én a fentebb említett palit gts450re gondoltam, az megfelelő lenne?

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#6158) SpeedR válasza kmarton (#6157) üzenetére


SpeedR
őstag

Nem tudnád kihasználni azzal a procival. 25-ért nagyon jó vétel most újonnan a gts450, de a gépedhez inkább egy 5670 illik, ami már 20 alatt is kapható.

(#6159) Gyuri27 válasza kmarton (#6157) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egy 9600gt bőven elég. Mondjuk szép és részletes garafot akarsz akkor vehetsz erősebbet. De a gts450 halál felesleges. Ugyanis a proci lesz itt a kevés.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6160) MZsoltee válasza kmarton (#6157) üzenetére


MZsoltee
veterán

meg kellene nézni milyen procit támogat eladni a D925 venni egy E5***-t 10k körül MÉG 2Gb-ramot és akkor mehet bele a 450-es.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6161) adam0129


adam0129
csendes tag

csátok

sapphire hd 5770 vapor-x ennek a kártyának valaki tudja a maximális fogyasztását?

(#6162) profi válasza RootRulez (#6092) üzenetére


profi
aktív tag

17" monitorom van, (ha jól emlékszem) 1280x1024 felbontáshoz kellene.

(#6163) Petrisz


Petrisz
tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérek szépen, mert nem tudok eligazodni a videokártyák mindenféle számozgatásában. Megvettem a Maffia 2-t, és azt írja, hogy minimum GeForce 8600 vagy HD 2600 Pro, javallottan GeForce 9800 GTX vagy HD 3870 kell legalább neki. Nekem egy alaplapra (ASUS M4A785TD-M EVO) integrált HD 4200-am van. Úgy sejtem, ez nem olyan egyszerű, hogy a 4200 > 2600 vagy 3870, szóval jó vagyok :F Az alábbi kérdésekben tudtok segíteni?
1, az alaplapi HD 4200 jó ehhez a játékhoz?
2, ha nem, mit vegyek úgy, hogy az alábbi szempontoknak megfeleljek:
i) fusson rajta élvezhetően a Maffia 2
ii) legyen hangtalan vagy közel hallhatatlan a hűtése
iii) fogyasszon keveset

Köszi a segítséget előre is. :R

Üdv:

P.

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#6164) SpeedR válasza Petrisz (#6163) üzenetére


SpeedR
őstag

Teljesítmény szempontjából inkább a második számot kell nézni atiénál. Az integrált karid az új játékokhoz nagyon gyenge. hd5750/gts450 szintet kéne legalább megcélozni. Ha ezekre nem futja akkor használt hd4850.

(#6165) rumkola válasza Petrisz (#6163) üzenetére


rumkola
veterán

sajnos az alaplapi cucc semmihez nem jó

ati 5750 jó lenne neked

(#6166) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Egy gyors kérdés! Új karit veszek, régit eladom.

TISZTÍTÁS!

A leporlás és bordatisztítás után jó lenne vmivel kissé finomabbá/csöndesebbé tenni a venti forgatórészét. Fújjak be egy kis szilikon olajat, vigyek fel egy kis gépzsírt, mivel szokták a ventillátorokat kezelni?

(#6167) RootRulez válasza Petrisz (#6163) üzenetére


RootRulez
félisten

Jó integrált kari az a 4200, de nem lehet egy lapon említeni a nem integrált VGA-kkal. Hiába a nagyobb a számozás. :N GTS450, HD5750 a minimum neked, annál régebbit/korszerűtlenebbet már ne vegyél (újonnan)

═════════════════════════════════════════

(#6168) sunny84 válasza joi29 (#6133) üzenetére


sunny84
senior tag

[link]

"a gtx 460 teljesítménye kevésbé processzorfüggő, sebessége pedig szinte minden esetben jobb, mint a HD 6850-é. "

nem csak én mondom ,, ha nem mások is
:P :C

[ Szerkesztve ]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#6169) pete_21 válasza RootRulez (#6121) üzenetére


pete_21
addikt

Köszönöm a választ!
Akkor emiatt nem kell aggódnom. :)

(#6170) Torry válasza sunny84 (#6168) üzenetére


Torry
addikt

"ráadásul foglalja a monitort, addig sem tudok játszani"
Ez után gondolom mennyire komoly ott a munka :D

(#6171) RootRulez válasza pete_21 (#6169) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem. Max a legerősebb kártyákat foghatja vissza, azokat is pár %-al. Ami akár még mérési hiba is lehet, nem visszafogás...

═════════════════════════════════════════

(#6172) RootRulez válasza sunny84 (#6168) üzenetére


RootRulez
félisten

Én úgy hallottam, hogy a hardver-tesztes srácok kicsit "zöldfeléhajlók". :U

Persze ettől függetlenül lehet jobban megéri az nVidia, mert csak kicsit gyengébb jóval olcsóbban. :K

Jajj, de a 6850 az nem is olyan drága (5850 ára volt a fejembe hirtelen). :U így már nem is tudom, melyik éri meg jobban...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#6173) Petrisz válasza SpeedR (#6164) üzenetére


Petrisz
tag

@SpeedR, @rumkola, @RootRulez: Köszönöm a segítségeteket. Árban ez a HD 5750 még el is férhet.

HD 5750-ben érdemes passzív hűtésűt venni? Ki tudja tényleg pl. ennél: Gigabyte PCIe HD5750 1GB GDDR5 Silent Cell Passzív Hűtés PCIe Videokártya (R575SL-1GI) a passzív hűtés hűteni a GPU-t? Házban van pár venti, elvileg kering belül a levegő. A CPU egy energiatakarékos darab, az se ad le túl sok hőt. Vagy esetleg inkább egy ilyet: Sapphire ATI Radeon PCI-E HD5750 1GB GDDR5 Vapor-X DDVI HDMI DP Vapor Chamber Hűtés PCIe Videokártya ATI Eyefinity?

[ Szerkesztve ]

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#6174) adam0129


adam0129
csendes tag

csátok

Most vettem egy ilyen kártyát sapphire hd 5770 vapor-x van rajta 3 kis zöld világító bigyula az mi rajta ? 2 tő folyamatosan világit a harmadik csak villog néha vagy nem is világit.

(#6175) sunny84 válasza RootRulez (#6172) üzenetére


sunny84
senior tag

kicsit talán de vajon miért ? :P és miért osztják ezt a véleményt sokan amit én .. a 6850 vs gtx460 viszonyulását ?
mert nem kérdés ez :P
mondjuk a ki full piros fan annak akár milyen tesztet mutatsz annak mindegy :U

písz

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#6176) SpeedR válasza RootRulez (#6172) üzenetére


SpeedR
őstag

Nem hiszem hogy részrehajlók. Szerintem ott van elásva a kutya, hogy a tesztelt GTX-en gyári OC van. 675->725mhz.

(#6173) Petrisz
35-öt még véletlenül se adj ki 5750-ért. Nézz szétitt, vannak 25e körül is jók. Passzívat csak akkor, ha egy házventivel telibe tudod célozni a kártyát.
Ha el szeretnéd költeni a 35k-t, akkor 5770-et nézz inkább.

[ Szerkesztve ]

(#6177) RootRulez válasza adam0129 (#6174) üzenetére


RootRulez
félisten

Azok visszajelző LED-ek. Ha valami nem jó a gépben/kártyával azoknak a felvillanásából tudhatod meg, mi a baj. Pl gyenge táp vagy be nem dugott tápkábel...


sunny84 Én azért a PH tesztben jobban bízok


Petrisz ha jó a légmozgás a házikóban, akkor ellesz az a VGA. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#6178) adam0129 válasza RootRulez (#6177) üzenetére


adam0129
csendes tag

szóval ha 2 tő világit 1 meg nem akkor mi a baja?

(#6179) pete_21 válasza RootRulez (#6171) üzenetére


pete_21
addikt

Rendben. Köszönöm! :)

(#6180) RootRulez válasza adam0129 (#6178) üzenetére


RootRulez
félisten

Ja hogy nem is működik :D Ezt nem mondtad... Ennek a termék holnapján/használati utasításban kéne utánanézni...

═════════════════════════════════════════

(#6181) adam0129 válasza RootRulez (#6180) üzenetére


adam0129
csendes tag

jelenleg mos tis megy agép vele meg mindne jól megy , 2 világit folyton a 3.dik csak néha villog egy kicsit oszt csá xD

(#6182) Ombre10


Ombre10
csendes tag

Szevasztok!

Lenne egy olyan problémám amit remélem itt sikerül megoldani.

Nem olyan régen vettem 1 alaplapot, és egy Geforce 6600 GT 256mb-s kártya volt bennt. Egyik este amikor hazaértem látom, hogy a kép pixeles, és az egér körül meg az ikonok körül (amikor ráviszem az egeret) lila csíkok jelennek meg egy bizonyos négyzet alakú részen. Kibeleztem a gépet kiszedtem a ramokat és egyesével kipróbáltam de így is ugyan olyan hiba volt, sőt még romlott is szerintem, mert a bootolási képernyőn is megjelentek citromsárga csíkok. Szóval elég ramaty állapotban van.

Az alaplapom a következő: [link]

A Chipsetje a gyári leírás szerint: NVIDIA Geforce 7025/nForce 630a

Milyen Videókártyát éri meg venni bele? 1 GB-set szeretnék kb 15.000 - 20.000 Ft körül.
(Lehetőleg Magyar határokon belűl :)) Amcsiba találtam de kicsit drága lenne :S )

Előre is nagyon köszönöm!

Üdv.: Ombre10

(#6183) Petrisz válasza SpeedR (#6176) üzenetére


Petrisz
tag

@SpeedR, @RootRulez: Köszi a tippet. Egy nagy Casetek házam van, amiben elöl van két halk, alacson fordulatszámú venti. Ezek a winchesterek között fújják át a levegőt hátra, nagyjából a videókártya slot magasságában, vagy ahhoz közel. A CPU-m 45W-os Athlon II energiatakarékos, ezen se gyári hűtő van, hanem valami Zalman rézfánfütyülő. A táp eléggé felül van, abban van még egy 12 cm-es lapát, ami levegőt mozgat.

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#6184) belinho válasza sunny84 (#6175) üzenetére


belinho
senior tag

Azért vannak kivételek!

Lehetek akármekkora ati vagy nvidia fan, én mindig a jobbat veszem meg a kettő közül, ezt úgy mondom, hogy voltam már nvidia meg ati párti is sokáig.

A gtx 460 vs 6850 viszonylatban egyértelmű a 6850 fölénye, ahány tesztet néztem azért mindig a 6850 került ki győztesen, és itt alap órajeles kártyákról beszélek.
A vga speed-en a 6850 eléggé elveri a gtx 460-at jól kielemezték a srácok, a harc a középkategóriában címmel.

Amit viszont nem értek, amit a legújabb BARTS VS GF104 tesztben műveltek.
Az alap gtx 460(675,1350,900) kártyát felhúzták (775, 1550,1000) egy gyári alapórajeles 6850 szintjére(775,775,1000), majd csináltak egy tesztet azon a néven, hogy a két kártya felépítése nagyon hasonló, ezért nézzük meg mit tud a két kártya azonos órajeleken.
Itt már a gtx 460 győz. Konklúzió végén meg leírják, hogy a Barts jelentős győzelmet csak a költségek terén arat.
Azért nem ártott volna egy oc-s radeon 6850-el elvégezni a tesztet.

Nah a lényeg a lényeg hogy én a 6850 venném a két kártya közül ha most kéne a kettő közül választanom, és ezt úgy mondom, hogy most egy nvidia 9600gt tulajdonosa vagyok.

(#6185) joi29 válasza sunny84 (#6168) üzenetére


joi29
őstag

Nem akarom a tesztet minősíteni de az biztos, hogy a HD6850 soha az életbe
nem éri utol a GTX460-at Hawx-ban, vagyis ebben spec csúnyán elmértek
valamit, és ha erre alapozva állítanak ezt vagy azt hát... :U
Egyébként úgy látom hogy a Heaven-ben épp a GTX gyorsult arányosan többet,
az erősebb proci társaságában. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6186) SpeedR válasza belinho (#6184) üzenetére


SpeedR
őstag

Nem muszáj alap órajeles GTX-hez hasonlítani, ha a 6850 árából kijön az OC 460 is. Azt kell nézni, hogy adott pénzért melyik a jobb.
Azonos órajelre húzva szerintem is butaság tesztelni, úgy viszont nagyon is helytálló lenne, ha mindkét kártya addig lenne húzva, amíg alapfeszen stabil marad.

(#6187) sakal83 válasza RootRulez (#6177) üzenetére


sakal83
addikt

Nincs is a ph-s teszttel baj. Csak nézd meg a tesztgépet. Állítólag gyengébb procikon nem szerepel fényesen a 6850.

(#6188) adam0129


adam0129
csendes tag

sapphire hd 5770 vapor-x hátoldalán a zöld ledek mit jelentenek?

[ Szerkesztve ]

(#6189) RootRulez válasza Ombre10 (#6182) üzenetére


RootRulez
félisten

GT240-est ajánlanék bele a nForce csipszet miatt... Esetleg használt GTS250

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#6190) RootRulez válasza Petrisz (#6183) üzenetére


RootRulez
félisten

Jónak kéne akkor lennie, fasza a huzat. :K Ha mégis melegedne, akkor meg raksz bele még egy ventit közvetlen a karihoz, ott már úgyis mindegy +- pár dB :U

═════════════════════════════════════════

(#6191) Stirbi válasza Ombre10 (#6182) üzenetére


Stirbi
addikt

én is GT240 es geforcet ajánlom, de gddr5 öst vegyél!

(#6192) belinho válasza SpeedR (#6186) üzenetére


belinho
senior tag

A két kártya közel azonos árkategóriába tartozik,és én így ajánlottam a 6850-et.

Az árak meg relatívak, egy giga 460 soc vagy egy msi 460 hawk árából kapsz egy 6870-est ami már megint más kategória.

A tuningos gtx 460-on már nem sokat lehet húzni, viszont egy alap órajeles 6850-ben azért még van tartalék, ezért szerintem ez a jobb választás, ha ugyanannyiért tudod megvenni a két kártyát.

Az alapfeszes tuningos teszt viszont tényleg nem hülyeség!

(#6193) kgergo23 válasza Heffi (#6132) üzenetére


kgergo23
tag

Köszi az infót és még inkább a táblázatot :R

Amilyen a fogadj Isten, olyan az adjon Isten...

(#6194) kgergo23 válasza Heffi (#6134) üzenetére


kgergo23
tag

Gari azért nem szempont, mert évek óta egy ismerőstől vásárolok és a gari "okosba" van megoldva...Pl egy CRT monitoromat 6 év után is garanciásan javíttatta, pedig csak 3 év garinak kellett volna lennie...Szóval már e lehetőség miatt is jobb ha nála vásárolok, viszont így tudom be vannak szűkítve az opcióim...

Amilyen a fogadj Isten, olyan az adjon Isten...

(#6195) Taifa Díaz válasza belinho (#6184) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A techpowerup-on engineering sample GPU-s 6850-est küldött a HIS tesztelésre 1120 shaderrel, és így pl. elég fals eredmény született szerintem. Bár valószínű, hogy hasonlóan kiemelkedően jól sikerült GPU-kat szoktak elküldeni tesztelésre mindenhonnan, ha a tesztet sok potenciális vásárló olvassa :B De negatívumként hozták fel a 6850-es ellen, hogy bizony a ventije lehetne halkabb - ez viszont megint olyan dolog, hogy gyártója válogatja, lehetnek a HIS-étől jobban sikerült megoldások -, illetve a szinte nullával egyenlő tuningpotenciál :U Azaz lehet, hogy hiába is próbálták volna a joi29 által említett tesztben arányosan tuningolni a GTX460-ast meg a 6850-est :DDD

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#6196) fagy53 válasza belinho (#6184) üzenetére


fagy53
nagyúr

A VGASpeed tesztjénél nem a tuningon volt a hangsúly, még az alapórajel is lényegtelen volt, ők a két architektúrát hasonlították össze. Lehetett volna mindkét kártyánál a GPU órajele pl. 600MHz is, mindössze mint közös nevező szerepelt az órajel a tesztben, mert a kérdés az volt, hogy hogyan hat a játékokban nyújtott teljesítményekre a két architektúra, melyik a jobb?
Az igazság az, hogy lényegtelen különbségek adódtak, kicsivel gyorsabb a GTX, de takarékosabb felépítésű, ezáltal kisebb önköltségű és fogyasztású a Radeon. A vásárlásnál inkább más szempontok alapján kell dönteni.. :)

(#6197) Petrisz válasza RootRulez (#6190) üzenetére


Petrisz
tag

Köszi :) Melegedést mivel lehet mérni? Gondolom a bordák tapogatása, az Omron digitális hőmérő és a hasonlók nem mérvadóak :D

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#6198) RootRulez válasza Petrisz (#6197) üzenetére


RootRulez
félisten

GPU-Z-vel pl kiválóan lehet a VGA-t monitorozni. K

═════════════════════════════════════════

(#6199) Petrisz válasza RootRulez (#6198) üzenetére


Petrisz
tag

Köszi :)

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#6200) RootRulez válasza Petrisz (#6199) üzenetére


RootRulez
félisten

Hajrá!

═════════════════════════════════════════

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.