Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5901) hedzol77 válasza RootRulez (#5896) üzenetére


hedzol77
csendes tag

ez jó teszt volt.
köszi

akkor lesz a 6850, de szerintem a az a némi különbség majdhogynem elenyésző játékok alatt.
. remélem egy évig elég lesz a játékoknak.

[ Szerkesztve ]

(#5902) sunny84 válasza Izzé (#5897) üzenetére


sunny84
senior tag

pontosan 7 % al gyorsabb a 6850 , én múltkor hasonlítottam össze a karimat és az ati kariját... de ez a kis különbség alig vehető észre .... De zajban nagyobb az ati .., fogyiban pedig kicsivel többet eszik a gtx ... Hűtése jobb volt az én fajta gtx -emnek mint a haver 6850 es atija ,, de lehet márka válogatja :U

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#5903) Izzé válasza sunny84 (#5902) üzenetére


Izzé
őstag

Elhiszem, a his és az xfx hűtése pl nem a legjobb. [link]

(#5904) xmad válasza Izzé (#5900) üzenetére


xmad
őstag

ennyire gyenge lenne a gainward hütése?

halknak halk ahogy hallottam, meg amit irtak iponon is róla..

igaz irták azt is h max 70 fokig melegedett valakinek

(#5905) Izzé válasza xmad (#5904) üzenetére


Izzé
őstag

Nem azt mondom, hogy gyenge a gainward hűtése, hanem hogy a giga féle windforce jobb, halkabb. + azt hiszem a gainward-n nincs vrm hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#5906) RootRulez válasza hedzol77 (#5901) üzenetére


RootRulez
félisten

Hátigen, szemmel pl nem igazán észre vehető...

═════════════════════════════════════════

(#5907) xmad válasza Izzé (#5905) üzenetére


xmad
őstag

aham, értem.

akkor még ezen elgondolkodom, de majd persze attől is függ, hogy mennyi pénzem marad miután vettem mindenkinek karácsonyi ajándékot :)

ha max a gainwardra marad csak cash annak is örülni fogok.

(#5908) SpeedR válasza sunny84 (#5902) üzenetére


SpeedR
őstag

A legolcsóbb 6850 árában meg lehet kapni az 1Gb-os Gigabyte 460-ast, amin van egy minimális gyári oc (+40mhz), és ezzel minimum egy szintre kerülnek.
Fogyasztás szempontjából pedig sokaknál az idle a fontosabb, amiben a gtx még jobb is, mint a 6850.[link]

[ Szerkesztve ]

(#5909) polonic


polonic
félisten

6850-et szeretnék majd vásárolni. Csak azt nem tudom sapphire vagy powercolor legyen, mindkettő ugyanabban az árban van. Powercolort nem ismerem. Megbízható amd partner? Érdemes ilyen gyártmányt vásárolni?

(#5910) sunny84 válasza SpeedR (#5908) üzenetére


sunny84
senior tag

ezt értem .. okés hogy üresjáratban sokaknak számít a fogyi .. de aki kemény karik között nézelődik annak terhelésnél is mérvadó .
de minek is védem az atit :P nv gtx460 4ever

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#5911) Qru válasza polonic (#5909) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Powercolor is korrekt márka. Azt vedd amire több garit adnak és/vagy olcsóbb.

#nincsbennetarcsi

(#5912) kovacsroli válasza polonic (#5909) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Ha mindenben egyezik nézz utána hogy melyik hangosabb és az alapján válassz. Ha viszont bökni kell akkor zafír :))

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#5913) polonic


polonic
félisten

Köszi a válaszokat. Mindkettő pontosan ugyanannyiba kerül, garancia is ugyanannyi rá. A hanggal annyira nem foglalkozom. Annyi, hogy van hdmi kábel a sapphire-hoz, bár nem használnám, de emiatt azt választom.

[ Szerkesztve ]

(#5914) Calibraman2


Calibraman2
csendes tag

Üdv!
Milyen videókarit tudnátok ajánlani használtan max. 15k-ig aminek a teljesítménye nagyobb mint egy x1950pro és kisebb a mérete.Lehet Ati, Nvidia is. A lényeg hogy a legújabb játékok is menjenek rajta min. 1024x768 felbontásban legalább közepes grafikán élsimítás nem lényeges.
Köszi a válaszokat előre is.

CALIBRA FOREVER!!!

(#5915) Alastair' válasza Calibraman2 (#5914) üzenetére


Alastair'
nagyúr

HD 4670, GT240

Alister from Hell

(#5916) alibaba78 válasza TTomax (#5879) üzenetére


alibaba78
őstag

Nem hangzik rosszul.... :) En is varom a 69xx-eket, de egy ilyen jo ajanlatot...... Terjunk ra vissza, amikor itt lesznek, es koszonom!

(#5917) DoubleFe válasza Calibraman2 (#5914) üzenetére

4670,GT240 vagy 8800GT,9600GT,9800GT bár ezek nem kisebbek.

[ Szerkesztve ]

(#5918) jayboss


jayboss
csendes tag

Heló mindenki! Néztem 2 fajta Videókárytát! Mindkettő Nvidia Geforce 9400GT! csak az egyik Gainward(1GB-os) a másik meg simán Nvidia Geforce(512Mb-os)

Szerintetek melyik lenne a legideálisabb kártya??? (Mostwanted,Carbon,COD sorozat menjen vele)

EZ??? [link]

Vagy ez??? [link]

Mondjuk ennél az 512-esnél felsorolta hogy újabb NFS is megy vele!!!!!

A Másik hogy mi a különbség egy Gigabyte Nvidia Geforce 9400GT és egy Gainward Nvidia Geforce 9400GT között??? Mindkettő 9400GT csak a márka más! PL: Gainward 9400GT gyengébb mint Gigabyte 9400GT????

Segítségeteket előre is köszönöm!!!! :K

[ Szerkesztve ]

jayboss! Öntsünk tiszta vizet a pohárba... De ha a pohár nem tiszta?

(#5919) zsole84 válasza jayboss (#5918) üzenetére


zsole84
senior tag

Az 1. passzív hűtésű, a 2. aktív.(tehát van rajta venti), teljesítményben ugyanaz. Milyen géphez kellene? Én egyiket sem ajánlanám, játékra gyengék. 10 k körül lehet kapni Ati 3850-et, sokkal erősebb az általad írt kártyáknál.

[ Szerkesztve ]

(#5920) RootRulez válasza jayboss (#5918) üzenetére


RootRulez
félisten

Sok mindenre jók ezek a kártyák csak épp játékra nem. :( 256MB-os ATI HD3850 10.000ért lenne és össze sem lehet ezekkel hasonlítani olyan jó. :K
Vagy legyen akár ATI HD2600XT, nVidia 8600GT vagy ATI x1950PRO. Ez mind-mind elboldogul a játékok többségével. a 9400GT nagyon gyengus. :K
Még egy olyan 7600GT is laposra veri, amit Noe is kéz alól vett...

Mennyid lenne rá egyébként? Ha a 8K a teteje, akkor ATI X1950PRO vagy nV8600GT esetleg HD2600XT

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#5921) zsole84 válasza jayboss (#5918) üzenetére


zsole84
senior tag

Egyébként visszaolvasva már ajánlottak egy pár kártyát, ha még megkérdezed párszor, szerintem ugyanazokat a válaszokat fogod kapni.

(#5922) RootRulez válasza RootRulez (#5920) üzenetére


RootRulez
félisten

Azért azt még hozzátenném, hogy egy ilyen semmirevaló 9400-asért 4.000-et is sajnálnék, nemhogy 8.000-et. :( Jön a karácsony, vagy mi? :F

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#5923) kriszbon válasza RootRulez (#5922) üzenetére


kriszbon
őstag

Nem csak itt vannak ezek a magas árak, hanem az aukciós oldalakon is ez megy már több mint 1 hónapja. Nem is értem hogy miért van ez. :( Pár példa [link] [link] ennyiért nem kicsit gyorsabbat kapni az aprón, 15 körül meg már 4830-at is ki lehet fogni.
Amúgy amit írtál árat annyiért kb. hibásakat árulnak. :D
Ja még a régi alaplapokkal is ez megy.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5924) jayboss válasza RootRulez (#5920) üzenetére


jayboss
csendes tag

Köszönöm a sok segítséget marad a 8600GT

jayboss! Öntsünk tiszta vizet a pohárba... De ha a pohár nem tiszta?

(#5925) RootRulez válasza kriszbon (#5923) üzenetére


RootRulez
félisten

Ehh, 7600GT-ért még AGP-sért is sok a 10K :DDD

═════════════════════════════════════════

(#5926) zsole84 válasza kriszbon (#5923) üzenetére


zsole84
senior tag

10 k körül elég sok 3850 van az aprón. (Már ha erre gondoltál, hogy hibásakat árulnak)

(#5927) RootRulez válasza zsole84 (#5926) üzenetére


RootRulez
félisten

Szerintem a 4K-ra gondolt a 9400GT-ért...

═════════════════════════════════════════

(#5928) kriszbon válasza zsole84 (#5926) üzenetére


kriszbon
őstag

Igen tudom hogy annyiért mennek, és azért a pénzért legalább kapsz is (valamit). :D
A hibásnál a 4k árra gondoltam azokon az oldalakon. :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5929) djculture


djculture
félisten

Ja nem semmi árak vannak használtan is,semmire való 4 éves kártyák 10k ért:)
Én is most nézelődök de semmi kedvem kiadni 10 ezret egy nyavaja 8600gt ért ami már 3 éve se volt jó csak 1024 be való játékra lowon.

[ Szerkesztve ]

(#5930) Daveeboy


Daveeboy
tag

Sziasztok!

Úgy hozta a sors, hogy le kellene cserélnem egy 8800GTS 320MB kártyát.
Minél olcsóbbat keresnék helyette ami legalább tudja ezt a teljesítményt.
Nem kell hogy jobb legyen, de gyengébb semmiképp. Milyen kártyák vannak ma egy szinten vele? Jöhet Ati, Nvidia egyaránt.
Köszi!

(#5931) Heffi válasza Daveeboy (#5930) üzenetére


Heffi
őstag

Az ismeretségi körömben az ilyeneket GTS450-el pótoltuk. A lényeg szerintem a 36 hó garin van, így 3 évig nem lesz gondod. 30ezer alatt kapsz újat.

(#5932) RootRulez válasza Daveeboy (#5930) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha GTS450-nél is olcsóbban kell, akkor használt GT240. 10enpárezerért megkapod :K

═════════════════════════════════════════

(#5933) aloa


aloa
csendes tag

Sziasztok! Az én GTX8800-as kártyám is megadta magát. Keresek most valamit helyette. Valamit, ami gyorsabb kb. 40-50e-ig. Ezt játék mellett 3D-s műszaki tervezéshez is használom. Mit ajánlotok? Eleve Ati-t vagy Nvidiát érdemes most venni?

(#5934) Izzé válasza aloa (#5933) üzenetére


Izzé
őstag

1GB-os GTX 460-t vagy 6850-t kapsz ennyiért. Teljesítményben szinte egyformák, egy kicsit erősebb csak a Radeon. Azt vedd amelyik szimpatikus.
Milyen konfigba menne (lap, proci, memó, táp), ill. mekkora felbontásban használnád?

(#5935) RootRulez válasza aloa (#5933) üzenetére


RootRulez
félisten

GTX460 és HD6850 között tessék vacillálni! Itt egy teszt, tessék elgondolkodni, hogy az ATI megéri-e a plusz ezreket a plusz teljesítményért. :K Szerintem nem ér az a pár % (átlagban +3-4fps) plusz 10 rugót, ATI-nak illene állítani az árain. :N

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#5936) Izzé válasza RootRulez (#5935) üzenetére


Izzé
őstag

10k difi? :Y az hogy jött össze? Amikor legutóbb néztem 1-2k-val volt csak drágább.

(#5937) RootRulez válasza Izzé (#5936) üzenetére


RootRulez
félisten

Iponnál két legolcsóbbat néztem. :K Inkább 8K, de ez most részletkérdés, mert 3 ezret sem érne az a +3 fps :D

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#5938) Izzé válasza RootRulez (#5937) üzenetére


Izzé
őstag

Szerintem a forint kavarhatott itt be, amikor megjelent a 6850 45-46k körül lehetett kapni a jobb fajtákat is, pl a gigabyte-ot, most meg vígan 50 fölött jár.... :W

(#5939) aloa válasza Izzé (#5934) üzenetére


aloa
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Mindjárt nézem a tesztet.. A konfigom a következő:AsusP5B alaplap, 2.13 intel proci, 3G memória, nagy táp (hogy mennyi, nem emlékszem :), és XP. 1280x1024 felbontásban van alapban a monitor. Játéknál szoktam nagyobbat is állítani.
A gyártó mennyire számít? Láttam MSI, Gigabyte, Zotac stb. gyártókat. Ezek között mi a különbség?

(#5940) Izzé válasza aloa (#5939) üzenetére


Izzé
őstag

Pl a hűtés és a gari idő.
Proci kevés lesz alapon bármelyiket vga-t választod, tuningolni kell min. 3GHz-re.

(#5941) xplayerx


xplayerx
csendes tag

sziasztok!
20-25 ezerért akarnék újonnan radeon karit venni!
saphire radeon 5750 512mb-ot találtam ami árban és teljesítményben is jónak tünik!

5750 megéri 25ezer-ért?

(#5942) RootRulez válasza xplayerx (#5941) üzenetére


RootRulez
félisten

Használtan találsz 5770est is ennyiért. :K

═════════════════════════════════════════

(#5943) RootRulez válasza RootRulez (#5942) üzenetére


RootRulez
félisten

Legalábbis két hete még találhattál. :U

═════════════════════════════════════════

(#5944) jayboss


jayboss
csendes tag

Még egy kis segítség kell: Egy videókártya vásárlásnál mi az adott tényező?? mit kell nézni?

A Memória órajelet??? pl: itt van Geforce GT210 512mb és Memory Clock: 1600 MHz,de van 1GB-os kártya aminek 7-800MHZ!!! vagy pl: ATI x850GT 256mb 256bites és 590mhz!

pontosan mit kell nézni(játékok szempontjából)??? A memóriaórajelet,vagy a magórajelet esetleg hogy melyiknek nagyobb a bit száma? vagy hogy hány DDR-es a kari?? vagy csak szimplán azt hogy hány megabájtos vagy gigabájtos az adott kártya! Légyszi segítsetek! Előre is köszönöm! :R

jayboss! Öntsünk tiszta vizet a pohárba... De ha a pohár nem tiszta?

(#5945) fagy53 válasza aloa (#5939) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha nem változtatsz a konfigon, akkor az ajánlott két kártya bármelyike felesleges, mert alig lesz gyorsabb, mint a GTX8800. Az ok a konfig gyengesége, nem tudom milyen proci van benne, de a 965-ös chip nem sok jót ígér.
Mindkét kártyához 3GHz környékén négy magos, vagy 3.6-3.8GHz-es E8xxx proci javallott.
Megveheted, de nem lesz jobb pl. a GTX 460, mint egy GTS 450 ami még szintén túl erős abba a gépbe.

jayboss: mindegyiket kell nézni és minél nagyobbak legyenenek. Egy becsapós dolog van, a vmemória órajele, mert hol a valós, hol az effektív órajelet adják meg a gyártók és szerencsétlen módon ezt ritkán jelölik.
Nézz ki egy pár neked tetsző kártyát, írd be ide őket és segítünk a döntésben, vagy írd be milyen felbontáshoz, milyen gépbe, ált. milyen játékokhoz kellene és mennyit szánsz rá max. :)

[ Szerkesztve ]

(#5946) kriszbon válasza fagy53 (#5945) üzenetére


kriszbon
őstag

Már lefutottuk azokat a köröket amiket kérdezel (jayboss). ;]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5947) djculture


djculture
félisten

Szerintem elsősorban a kártyán lévő gpu chip tulajdonságai számítanak utána lehet nézegetni hogy milyen rammal szerelt.Mostanába mióta ilyen olcsó a ddr3 már a legfos@bb gt210 re is szerelnek ddr3 at.Meg a giga csinál olyat hogy 128 megát rak csak rá a kártyáira de 512 ír rá a dobozra,mivel arendszermemóriás kiegészítést elővette megint /Turbo Cache /.

(#5948) joi29 válasza kriszbon (#5946) üzenetére


joi29
őstag

Ismétlés a tudás anya. :)

djculture

"Mostanába mióta ilyen olcsó a ddr3 már a legfos@bb gt210 re is
szerelnek ddr3 at."

Igen 64bit-es vezérlővel.
"Meg a giga csinál olyat hogy 128 megát rak csak rá a kártyáira
de 512 ír rá a dobozra"

Na egy ilyet megnéznék.

[ Szerkesztve ]

(#5949) djculture válasza joi29 (#5948) üzenetére


djculture
félisten

eléggé megszórták vele a piacot 8400gs gt210 meg hd4350 be volt nálam ilyen nyavaja.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5950) dudasj válasza jayboss (#5944) üzenetére


dudasj
tag

Szia, a memóriának az adatáteresztési képessége fontos, azaz hogy hány bitet visz át 1 időegység alatt.
Ez két tényezőből tevődik össze, a busz szélessége (64, 128, 256, 384, 512... bites) és a memória sebessége határozza meg. - Pl. egy 1000Mhz.-s 256 bites memóriával szerelt kártya ugyanolyan adatátvitelre képes mint egy 500Mhz-s 512 bites kártya. Azaz nem érdemes önmagában csak a Mhz-t nézni, a memória sávszélesség is döntő tényező.
Én személy szerint inkább a nagyobb busz-szélességet részesítem előnyben, ha nagyon kicsi ez az érték, akkor fordulhat elő hogy "akadozik, szaggat" a játék - még gyors memóriával szerelt kártyán is tapasztaltam már ilyet... Persze minél nagyobb ez az érték, anál drágább a kártya is :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.