Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5201) dfdfdf válasza Kispotter (#5200) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hali felbontás? miben fogod használni kérlek ezt írd meg még mert nagyon fontos

(#5202) Kispotter válasza dfdfdf (#5201) üzenetére


Kispotter
tag

1280 x 1024 ennyi a max mert ennyit visz a 19 colos monitorom. Meg nem is tervezek nagyobbat mostanában..

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#5203) dfdfdf válasza Kispotter (#5202) üzenetére


dfdfdf
őstag

Akkor az ajánlatom GTCX460 768 MB és egy új táp mert az őzikés táp elég gyengécske nem ajánlom komolyabb VGAhoz. Ati vonalon 5770 de az azért gyengébb és ahhoz is tápcserét javaslok. 400 feletti tápot ajánlok (a 460as gygabyte superB is 400as!)

(#5204) Kispotter válasza dfdfdf (#5203) üzenetére


Kispotter
tag

Egyébként a proci nem gyenge egy ilyen karihoz? Nem fogja a proci visszafogni a karit?

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#5205) Kispotter válasza Kispotter (#5204) üzenetére


Kispotter
tag

Vagy egy ilyen vidi kari? [link]
Csak az az érdekes alacsonnybaa ezen az órajel mint a 5770 en..
Annyi hogy a 6850 256 bites..

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#5206) Alpachino válasza Kispotter (#5204) üzenetére


Alpachino
veterán

De igen :K Vagyis gyengécske a 6000+ 3GHz-en a GTX460-hoz.

Max. egy GTS250-et javasolnék, mellé 20K környékén.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5207) fer003


fer003
csendes tag

Sziasztok valaki tudna nekem segiteni? Aban hogy van két videokari melyiket válaszam. Van egy Geforce fx 5200 vagy Ati radeon 9200 se abit. köszi.

(#5208) csucsbicep válasza Kispotter (#5204) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ide már inkább egy 4 magos kell.

(#5209) stratova válasza dfdfdf (#5199) üzenetére


stratova
veterán

DDR2-es kártyát én sem vennék, hogy itt a leírásban téves a DDR3 vagy a megnevezésben a DDR2 azt nem tudom. Elég magas labdát kaptam...
A tulaj azt szeretné, hogy valahogy egy kompromisszumokkal, de futtatható sebességet érjen el a GTA IV-ből (khmm szerintem inkább vegyen egy BOX-ot :) ). Mondván a minimum gépigénye:

- X2 2,4 GHz ( itt már sántít a dolog bár nem tudom mennyire tuningbarát a 939-es X2 3800+ )
- 1 GB ram Vista esetén 1,5GB ( 1,5-öt még megoldjuk valahogy 2-höz már venni kellene egy 512est )
- VGA Gef 7900 vagy X1900-as Radeon (jó kérdés, hogy az optimális vagy a minimum VGAval kellene-e számolni a ram és a cpu ismeretében, ha érdemes vmivel)

Gondolom ha valamit is el akarunk érni, akkor 1024x768 max 1280x960 jöhet szóba amúgy a monitor jelenleg egy 19-es CRT.

A tápról egyelőre annyit tudott mondani, hogy 400W-os (márka típus ismerete nélkül ez az információ konvergál a nullához ha tudom majd pontosítom).

Ha ezt tudom, akkor az A64 3500+ --> X2 3800+ upgradet sem javasoltam volna de már mindegy.
(Erősen szvsz de érzésem szerint egy GTA IV AthlonX4+4GBram+5770 vagy GTS450 társaságától felfelé érezné jól magát)

[ Szerkesztve ]

(#5210) Alpachino válasza fer003 (#5207) üzenetére


Alpachino
veterán

Nagy jelentősége nincs a választásnak, mivel mindtét kari, max. netezni jó :) ........de talán az FX5200 "jobb" választás.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5211) Kispotter válasza csucsbicep (#5208) üzenetére


Kispotter
tag

Hello!
De én úgy gondolkodtam, hogy most veszek egy erős karit és majd ha lesz pénzem akkor egy 4 magos procit.. Gondolom úgyis jobb lenne azért.. Állítólag BIOS frissítés kell és máris belemegy az am3 as foglalatú proci.. ebbe az alaplapba

[ Szerkesztve ]

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#5212) dfdfdf válasza Kispotter (#5205) üzenetére


dfdfdf
őstag

2x3GHz-hez nagyjából ajánlható a 460 szerintem de az igaz hogy egy 4 magos proci nem ártana hozzá...
De ilyen alapon 4 gigaherzes i7 kellene mindenhez hogy kihajtsa teljesen :)
460től azért több FPSt kapna max szűrőkkel mint a 450től

ha 4 magos proci is jön hozzá akkor minimum 460at vegyél és egy tápot :)

[ Szerkesztve ]

(#5213) Kispotter válasza dfdfdf (#5212) üzenetére


Kispotter
tag

És ati ból az 5770? Mert Ati párti vok.. ATI ra is igaz ez h ajánlható? Mármint az 5770 re gondoltam.. Ettől nagyobbat nem érdemes vennem mi?

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#5214) lsc válasza Kispotter (#5211) üzenetére


lsc
nagyúr

95 W-os phenom II mehet a lapodba, az már elég. A helyedben vennék egy 5770-et meg egy tápot most, majd később használtan egy phenom II-őt vagy akár x4-et. 5770-et itt a ph-en kapsz 30 körül, egy tápot 5-6e körül, a régi procit ha eladod és a maradék pénzből már majdnem kijön egy P II x2.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5215) dfdfdf válasza Kispotter (#5213) üzenetére


dfdfdf
őstag

megveheted nyugodtan jó kártya csak az adott felbontásban gynegébb a 460tól ár teljesítményben meg szarabbul jössz de veheted
De tápot is cserélj mindenféleképpen

[ Szerkesztve ]

(#5216) Kispotter válasza lsc (#5214) üzenetére


Kispotter
tag

5770 fölé akkor semmiképp sem érdemes mennem ügye? Kb mennyi fps re számíthatok ezzel a procimmal full grafon 1280 x 1024 es felbontásba ezekbe a játékokba?:
call of duty 4, call of duty modern warfare 2, modern ops, dirt2, A táp az semmiképpse bírná el ezt a karit a jelenlegi config mellet?

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#5217) sunny84 válasza Alpachino (#5143) üzenetére


sunny84
senior tag

arról igen , de azt is kérdezte ,, vagy nem :U

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#5218) dfdfdf válasza Kispotter (#5216) üzenetére


dfdfdf
őstag

Az általad sorolt játékok nagy része támogatja a PHSYXet amit tud a 460 de az 5770 nem.
Lehet mene vele de életveszélyes kb 10-14 körül vehetsz egy új márkás minőségi tápegységet ami megbízható és nem veszélyezteti a gépedet.
Ha bekapcsold a szűrőket akkor jól jöhet a plusz erő ami a VGAban rejlik még

[ Szerkesztve ]

(#5219) lsc válasza Kispotter (#5216) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem érdemes, egy új erősebb procival is procilimited lenne az alacsony felbontás miatt. Az a táp semmiképpen nem javasolt, nem tudom miért ódzkodsz a cserétől, miért lenne jó ha a frissen vásárolt cuccaid nemsokára kukázhatnád? A 460 feleslegesen erős lenne, arra egyáltalán nem költenék amíg az a felbontásod, ha meg erősebb kell akkor 44 körül ott a 6850.

Az élet kegyetlen .

(#5220) Alastair' válasza Kispotter (#5216) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A Call of Duty miatt felesleges új kártyát venni, mert DX9-es játék mindegyik. 1280x1024-re HD5770, GTS450 elég bőven.

dfdfdf: a COD támogatja a PhysX-ot? :Y te részeg vagy? A Dirt2 meg kifejezetten Atis játék.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#5221) Kispotter válasza dfdfdf (#5218) üzenetére


Kispotter
tag

A PHSYX mennyi fps növekedéssel jár?

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#5222) Cpt.Price


Cpt.Price
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy egy radeon 2600xt mennyire lenne kevés 1440x900 felbontásban a mai átlag játékokhoz kb. közepes grafon ( szűrők nélkül akár ), illetve mi lenne az a kártya, ami elfogadható teljesítményt produkálna itt?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

gl&hf

(#5223) Alpachino válasza sunny84 (#5217) üzenetére


Alpachino
veterán

:N G92-es GTS-ről volt szó és 4830-ról.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5224) sunny84 válasza Alpachino (#5223) üzenetére


sunny84
senior tag

akkor :B kapufa

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#5225) dfdfdf válasza Alastair' (#5220) üzenetére


dfdfdf
őstag

Sorry igaz csak az nV logó megkavar elnézést

Cpt.Price: 4850 jobb választás lenne de tudni kellene hogy milyen procid és tápod van.

(#5221) Kispotter a PHSYX az "szebbé" "realisztikusabbá" teszi a játékot nagy különbség mondjuk nincs . Ajánlom nézz utána.
A másik amit az nV tud CUDA a neve ha a program támogatja akkor pl gyorsabb videó kódolást érhetsz el vele ... De amint mondtam olvass utána hogy szükséged van-e erre a 2 dologra.

[ Szerkesztve ]

(#5226) Alpachino válasza Cpt.Price (#5222) üzenetére


Alpachino
veterán

Most új kari kellene, vagy a 2600XT teljesítménye érdekel inkább a mai játékok terén ? Konfigleírást esetleg ? :F

Nem teljesen értelek...

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5227) Kispotter válasza lsc (#5219) üzenetére


Kispotter
tag

De akkor már nemlenne job az 5770 ugyanis magasabb a mem órajele meg a proci órajele és oclsóbb is egy 10 essel.. vagy 6850 jobblenne?

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#5228) Kispotter válasza Alastair' (#5220) üzenetére


Kispotter
tag

Nem csak a cod miatt veszem.. Csakhogy azért vigye már rendesen a játékokat fullon meg, hogy egy ideig le legyen róla a gondom..

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#5229) dfdfdf válasza Kispotter (#5227) üzenetére


dfdfdf
őstag

az 5770 és a 6850 nem teljesen egy kategória teljesítményben.
460ban lenne tartalék 450ben meg nem sok.
De vegyél azt amit szeretnél
ha 4 magos procit veszel akkor 460 768MB; 5770
ha nem veszel 450; 5750
de tápot cserélj mindenképpen.
Ez az én saját véleményem

Lord Vader : hol atis játék :F

[ Szerkesztve ]

(#5230) Alastair' válasza Kispotter (#5228) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A hsz-eket lehet 5 percen belül szerkeszteni.
Légy szíves írd le, hogy hány embertől szeretnél még választ, hogy megvegyél egy 5770-est, mert akkor annyi embernek küldök privátot, hogy írjon ide.

"hogy egy ideig le legyen róla a gondom.." --- ez mit jelent?

Alister from Hell

(#5231) Gaboman válasza Kispotter (#5228) üzenetére


Gaboman
nagyúr

1280x1024ben mindennel nagyon jól fogsz tudni játszani, az új driverektől még gyorsult is az 5770, így már az a 15-17%os különbség sincs köztük ami eddig volt.
Igazából egy 5770el is 1440x900 vagy 1680x1050ben is vígan el lehet játszani szinte mindennel.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5232) Alpachino válasza Kispotter (#5227) üzenetére


Alpachino
veterán

Csatlakozom az 5770-est ajánlók táborához :K :C
De csak szigorúan akkor, ha a közel jövőben a fenn említett procicsere meglesz.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5233) Gaboman válasza dfdfdf (#5229) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ahány teszt annyi eredmény.
DX11 Dirt2

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5234) Schanyee válasza Schanyee (#5105) üzenetére


Schanyee
senior tag

Up?

(#5235) Kispotter válasza Alastair' (#5230) üzenetére


Kispotter
tag

Először is bocs megjegyeztem..
Egyébként arra értettem, hogy egy darabig menjenek rajta a játékok gond nélkül..

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#5236) Alastair' válasza dfdfdf (#5229) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A Codemasters grafikus motorja köztudottan jobban fekszik az Radeon kártyáknak, ezt minden olyan ph tag tudja aki olvas is néha, nem csak ír. Az AMD - ATI skin is kifejezetten nVidiára utal. :U

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#5237) dfdfdf válasza Gaboman (#5233) üzenetére


dfdfdf
őstag

Így van
hmm illene azért megnézni az árakat nekem gyakrabban(1 hete néztem drágulás vót alsóházban). elég olcsón lehet venne egyes gyártóktól 5770et.
így 5770 a megfelelő kari ha nem tudja mi az nV extrái előnye.

(#5238) dfdfdf válasza Alastair' (#5236) üzenetére


dfdfdf
őstag

Tudod főnök olvasok eleget. De a tesztekben a 460 akkor is jobb szal hajadra kenheted az atinak fekvő motort...

sry belefért volna...

[ Szerkesztve ]

(#5239) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!
Szerintetek melyik videókártyát vegyem játékra: Sapphire HD 4870 1gb vagy HD 5670 512mb vagy ilyen árba mit ajánlotok? Köszi előre is!

(#5240) frici69


frici69
tag

Szerintetek melyik a jobb választás: Sapphire Radeon 4670 vagy Palit GeeForce 240? Ahol venném a 4670 18 ,a 240 16 ezer forint!

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#5241) csucsbicep válasza Repsol600 (#5239) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az ár mennyi konkrétan? Mekkora felbontáshoz? Illetve géped többi részét is leírhatnád.

(#5242) dfdfdf válasza Repsol600 (#5239) üzenetére


dfdfdf
őstag

Milyen tápod van? milyen procid? Persze jó lenne tudni milyen felbontásban fogod használni.

Ha egy árban tudnád a kettőt venni akkor a 4870 erősebb de nem tudja a dx11et ami nem túl nagy hátrány még mindig.

(#5240) frici69

A ddr5ös 240 jóval erősebb mint a 4670
a ddr3as erősebb valamennyivel

[ Szerkesztve ]

(#5243) Alpachino válasza dfdfdf (#5237) üzenetére


Alpachino
veterán

Csak is 30K körüli árszegmensben érdemes az 5770-el foglalkozni,[link] mer e fölött valóban ott a GTX460, ami gyorsabb tőle, egy kis tuningal inkább 5850 teljesítmény

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5244) Alastair' válasza dfdfdf (#5238) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én inkább egy kis égett hsz.gyűjtés szagot érzek itt. Bár lehet, hogy attól amit a hajamra kentem? :U

A tesztekben a 460 mitől is jobb? Az 5770-től? Attól biztos, lehet is. De miután az általa felsorolt játékokra te tettél egy acélos PhysX támogatós kijelentést, így kicsit elbizonytalanodtam a szakmai hozzáértésedben, "főnök"

Alister from Hell

(#5245) anonymus89 válasza dfdfdf (#5196) üzenetére


anonymus89
addikt

Bocsi a késlekedésért de órákon voltam.
Szóval, ahova kellene ott nem számít annyira de akkor lehet használtat veszek és jobbat.
Meglesem ezeket köszi szépen.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#5246) anonymus89 válasza Alpachino (#5197) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi szépen neked is a tippet!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#5247) Kispotter válasza dfdfdf (#5229) üzenetére


Kispotter
tag

Tápnak ez?: [link]

Vagy mient ajánlanátok?

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#5248) Chosen válasza Alastair' (#5244) üzenetére


Chosen
addikt

2 nap alatt te vagy a 3. ember aki dfdfdf-el nem ért egyet, egyre többen vagyunk...

Kispotter: HKC tápokat felejtsd el, [link] ebben a topikban tedd fel a kérdést, igényeidnek megfelelő tápot biztosan tudnak ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#5249) frici69 válasza dfdfdf (#5242) üzenetére


frici69
tag

Köszi, ddr3-ban néztem ki!

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#5250) csucsbicep válasza Kispotter (#5247) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Erről a tápról mondj le, mert hulladék. Inkább menj át a Melyik tápegységet vegyek topikba és ott kérdezd meg.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.