Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) Intruder2k5 válasza Moromel (#48950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A tartalékképezés miatt mindenképpen egy Gbit-es router javaslok, ebben az értékhatárban vagy a TP-LINK 1043NDv2/3, vagy pedig az ASUS RT-N18U közül valamelyiket. Jómagam inkább az ASUS-ra szavazok, de az jobban kitölti az anyagi keretet, mint a másik, persze cserébe a teljesítménye is nagyobb.

Esetleg ha vannak 5GHz-es szabványt támogató eszközeid is, akkor jó lehet még az ASUS RT-N56U B1, vagy a TP-LINK TL-WDR4300 is.

[ Szerkesztve ]

(#48952) Moromel válasza Intruder2k5 (#48951) üzenetére


Moromel
csendes tag

Szia!

Az első kettő között vacilálok én is. A TP-LINK 1043NDv2 most 10 ezerrel olcsóbb emagon ami már jelentős eltérés, de nem tudom mennyire megbízható. 11 ezerért megérné?

(#48953) Intruder2k5 válasza Moromel (#48952) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, annyiért mindenképpen.

(#48954) Moromel válasza Intruder2k5 (#48953) üzenetére


Moromel
csendes tag

Köszi! :)

(#48955) Zeban58


Zeban58
tag

Sziasztok!

Új routert szeretnék vásárolni: a netem csak 30 Mbit/s-os és a helyi hálózaton nem igazán mozgatok nagy állományokat. Magyarul a nagy sebesség számomra nem fontos, ellenben a lehető legnagyobb lefedettség és a stabil kapcsolat igen.

Három szintet kell beszórnom Wi-Fi-vel, amit jelenleg egy jó öreg Linksys WRT54GL és egy n-es TP-Link range extender segítségével valósítok meg. Eddig alapvetően jól működött a dolog, de mostanában mindkét készüléket egyre gyakrabban kell újraindítani és ezért szeretnék új Wi-Fi hálózatot kiépíteni.

Szóval az esetemben milyen routert és/vagy range extendert vennétek? Nem lenne hátrány a viszonylag egyszerű konfiguráció és a relatíve kedvező ár sem.

Előre is köszi! :)

(#48956) MaCS_70 válasza Zeban58 (#48955) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen környezetben?

A három szint családi házra, de legalábbis nem nagyon sűrű szomszédságra utal, ugye?

Mert ha nem létfontosságú a túlzsúfoltság miatt az 5 GHz, akkor merem ajánlani az Asus RT-N18u-t.
Nálam a három szintes téglából épült családi házat és körbe a kertet szépen ellátja wifivel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48957) Zeban58 válasza MaCS_70 (#48956) üzenetére


Zeban58
tag

Családi házról van szó, tehát akkor hasonló lehet a felállás nálad is. Ránézek erre az Asusra, nagyon köszönöm a tippet!

(#48958) AVarice


AVarice
tag

Sziasztok.

Egy jól müködő, stabil routert szeretnék. Vidéki házba, 5 Mbps-os nethez kellene, 1 számitógép + max 2 tablethez/telefonhoz.
A jelerősség nem probléma, egy TL-WA850RE egész jól lefedte a házat, de most új szolgáltató miatt váltani kell (nem tud PPPOE-t).
A stabilitás a fő szempont, mivel szüleim használnák én pedig havonta egyszer megyek haza maximum így nem szeretném ha egy hónapig el lennének vágva az univerzumtól. :D
Korábban már volt egy TL-WR841N routerem, de előjött nála az a jelenség, hogy kb. 2-3 hét után kell neki egy hardreset, mert valami miatt betérdel...
Most is gondolkodom egy másikon, de kicsit tartok tőle.

Második lehetőségként egy TL-WR941NDV6-ot szemeltem ki.

Mit tanácsolnátok? A válaszokat előre is köszönöm!

(#48959) Neil Watts válasza AVarice (#48958) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Az 1043NDv2/v3 (csak ezeket szabad venni már, v1-et nem!) újonnan 13-15k
A TL-WR941NDV6 11-13k

Előbbi javára a 2k difi nagyon megéri az időtállóság (gigabit, n wifi, stabil gyári szoftver + opcióként rakható rájuk OpenWRT is, nekem azzal ment a v1 gond nélkül, csak a netemhez kevés lett) miatt.

Üdv. core2

(#48960) AVarice válasza Neil Watts (#48959) üzenetére


AVarice
tag

Itt most 11,5E forint. Ez melyik verzió lehet?

(#48961) Gubek-Einste válasza ravaszroka89 (#48945) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene a router?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

#48960 AVarice
v1-t már nem lehet kapni, most már csak v2/v3 van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48962) AVarice válasza Gubek-Einste (#48961) üzenetére


AVarice
tag

Köszönöm a válaszokat. Megrendeltem a TL-WR1043ND-at. Sikerül jól időzíteni, most jó árban volt. :R

(#48963) M4XP4YN3


M4XP4YN3
tag

Sziasztok! Routert akarok cserélni, a mostani 1 antennás TP-Link már elavult. Még tavaly a digis csávó többek között ilyet ajánlott: router

http://www.speedtest.net/my-result/5151242736

Ennyit mért a Speedtest, de mutatott tavaly 50 megát is a letöltésnél, nem tudom, mi változott annyit, hogy ilyen kevés lett a letöltési sebességem mostanra. Okozhatja router hiba vagy valami? Nem fut szinte semmi, csak 3 ablak a böngészőben.

[ Szerkesztve ]

(#48964) Intruder2k5 válasza M4XP4YN3 (#48963) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez milyen net egyébként? Router nélkül is ennyi a sebesség? Ha másképp nem, a számlán látható csomag neve alapján talán meg lehetne határozni a sebességet is.

Mondjuk lévén a DIGI-nél 100Mbps a legkisebb csomag tudtommal, én inkább azt tanácsolom, hogy Gbit-es routerben gondolkodj, ami TP-LINK esetén a 1043NDv2/v3-mat jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#48965) M4XP4YN3 válasza Intruder2k5 (#48964) üzenetére


M4XP4YN3
tag

A digis papírok ezer évesek, anno még 20 Mbps letöltés, 9 Mbps feltöltéssel bírt, ez volt kb. 2007-ben. Mondom, tavaly nyár körül mért 50/52-t is a net, de routerrel, mert mindig ezt használjuk. Nem tudom, hogy én vagyok suta vagy nincs rá mód, de ha kihúzom a kábelt és rádugom a gépre, akkor nincs net.

Amit ajánlottál, azt k..va soknak tartom.

(#48966) Intruder2k5 válasza M4XP4YN3 (#48965) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig ez a legolcsóbb Gbit-es router.

Akkor vedd meg az általad linkelt TL-WR841N(D) típust, ~90Mbps-ig az is megfelelő lesz, de amennyiben mégis gyorsabb lenne a jelenlegi csomagod, úgy az efeletti részt nem fogod tudni kihasználni, új router ide, vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#48967) M4XP4YN3 válasza Intruder2k5 (#48966) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Értem. Köszönöm a segítséget! Általában a 15-16 ezer forint ösztöndíjamból veszem meg a holmijaimat (PC játékokat, gépalkatrészt, stb.), azért sokalltam a 10 ropit, a szüleim meg skótok, úgyhogy nem vesznek még akkor sem, ha a legszarabb állapotban van a net. 2010 óta van használatban ez az 541-es, azóta meg rengeteget változhatott a Digi szolgáltatása és net sebessége, úgyhogy gondolhatod... :)

(#48968) jeni válasza M4XP4YN3 (#48967) üzenetére


jeni
félisten

Havi 1000Ft tegyél félre és későbbre össze jöhet a jobb router ára. Ha idáig működik és kibírtad azzal való netezést akkor érdemesebb gyűjteni még.

(#48969) Mr Bond 007 válasza M4XP4YN3 (#48967) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Vagy hardveraprón nézz körbe!

(#48970) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Hahó!
Routert kell cserélnem, mert az idő vasfoga megrágta a régi wrt-320n-emet és lyukon ellopják a 200Mbit netem felét. Ezen túlmenően a panel egyes fontos pontjain, ahol nyugodtan lehetne netezni (fürdőkád, budi) nem túl jó a wifi vétel. Jelenleg a honor 7-es telóm mellett semmi nem ismeri az ac szabványt (ipad, iphone 5s) így nem ragaszkodnék hozzá foggal körömmel. Az 5Ghz-et minden eszköz ismeri, de ahogy észlelem kevésbé hatásos a lakásban, pár fal és iszonyat gyenge a jele.
Olyan router kellene, aminek a wifi jele erősebb az átlagnál. Az Asus RT-N56U-nál olvastam ilyet.

A külső antennások lefedettsége jobb?
Láttam, hogy a tp-link kínál 5 méteres antennahosszabbítót, érdekelne, hogy a külső antennás routerek bármelyikénél (asus) arrébb lehet dobni egy antennát?
Asus RT-N18U

Kicsit rossz érzésem van a tp-linkkel kapcsolatban - valószínűleg alaptalanul -, de az Asus 3 év garija megnyugtatóbbnak tűnik. Mindenképpen 30ezer alattiban gondolkozom, de ha van 20körüli, az jobb lenne.
Előre is köszönöm, ha akad tanács.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#48971) Gubek-Einste válasza nemtabo (#48970) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP- Link 1043NDv2
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U/AC56U/AC1200G+, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7

Elvileg előnyösebb tud lenni a külső antennás eszközök de nagyban függ ez is a környezeti viszonyoktól, az Asus belső antennás eszközei elég jók.

Láttam, hogy a tp-link kínál 5 méteres antennahosszabbítót, érdekelne, hogy a külső antennás routerek bármelyikénél (asus) arrébb lehet dobni egy antennát?
Általában csak 2,4 GHz-s antennákat lehet kapni így csak ilyen wifi képességgel rendelkező típusokon lehet cserélni őket.
Minden antennának azonos paraméterűnek és egy helyszínen kell lennie, nem lehet szét választani őket.

Általánosságban nincsen gond a TP-Link eszközökkel sem így teljesen alaptalan a félelmed.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48972) Neil Watts válasza nemtabo (#48970) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Ez megfelelő lesz neked szerintem.
Nem érdemes alulméretezni a vasat, az 5GHz/AC a jövő, pláne annak tudatában, hogy - főként társasházi környezetben - boldog-boldogtalan 2.4GHz-en lóg.

Időtálló benne a vas, külső antennái is vannak, AC is, 5GHz is. :)
Efelett van az AC56U annak belső antennái vannak, de a biztosított lefedettséget ugyancsak jónak mondják.
A TP-Linkkel sincs gond, az 1043ND évekig szolgált probléma nélkül pedig azán hajtottam rendesen pláne LAN-on :D

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#48973) nemtabo válasza Gubek-Einste (#48971) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Köszi a gyors reagálást. Panelproli környezet, vasbeton fal, főfal is. Távolság 6-7 méter kb. és 2-3 fal is van útban. Van 2 vezetékes gép (1ik szinte nem is megy) iphone, ipad, android, lattytotty, wifi nyomtató. Látom most már usb-sek, az jó dolog.
Eddig a linksys 2,4-en dolgozott, mert a lyányom ipod-ja (vagy mi a fene) nem ismerte az 5Ghz-et.

A hosszabbítót arra értettem, hogy pld az 5 méteressel az asus saját antennáját átvihetem-e a gyermek szobája elé? A csatlakozó kompatibilis-e az eszköz saját antennájával?

Az archer c5 nagyon tetszik, csak ugye ezeket az ac-ket nem tudnám használni, mert a többi eszköz kihal.

Kicsit félek a belső antennásoktól, mert akkor ha nem jó kereshetek jelerősítőt. Jó lenne egy összehasonlító oldal a lefedettséggel kapcsolatban, mert csak az én linksysemet ismerem, és lehet annak übergagyi a wifije, és nem is kéne aggódnom a mai belső antennás routerekkel kapcsolatban.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#48974) Neil Watts válasza nemtabo (#48973) üzenetére


Neil Watts
veterán

Fyi, az általam ajánlott C8 is benne van a listában, és most van pár hely ahol - igaz picit felülről súrolva, de benne van a max. limitedben

Árgép

Általában nem két hétre vesz az ember ilyen eszközt akkor pedig erősebb HW-rel legyen szerelve szerintem - ha van tartalék az sosem baj.

Panelba mint mondtam az 5GHz ajánlott, az ac a jövő miatt, sőt ha van olyan eszköz ami ki tudja használni akkor pedig főleg.

(jónagam is meglepődtem hogy például egy sima N wifi mellett a 2.4-5GHz váltás mennyire pozitiv volt mind sebesség mind stabilitás terén legalábbis nálam).

Ugyancsak vasbeton falakon keresztül a szolgáltatói router 2.4GHz-en 30-40 Mbitet tud, 5GHz-en visz 140-160 körül eszközötől függően. (Ubee belső antennás modell)

"mert a lyányom ipod-ja (vagy mi a fene) nem ismerte az 5Ghz-et."

Ezek a routerek szimultán tudnak üzemeltetni egy 2.4-es és egy 5-ös sávot mind külön SSID-val, magyarán a kompatibilitás sem gond. Ki erre csatlakozik, ki arra.

Ha tartasz a belsőantennásoktól akkor én a C8-at venném a helyedben.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#48975) ravaszroka89 válasza Gubek-Einste (#48961) üzenetére


ravaszroka89
csendes újonc

A TV-től a router átlósan 3 méter távolságban van.
Két falnak a szélét érintené átlósan. A falak téglafalak és 30 cm vastagok.
Az internet Maximális le- és feltöltési sebesség 60,00/5,00 Mbit/s
(Garantált le- és feltöltési sebesség 20,00/2,00 Mbit/s)
Csak a TV csatlakozna rá, illetve talán néha 1-2 mobiltelefon.
Szomszédok messze vannak, de a ház emeletén már van egy routerem/wifi hálózatom, ez zavarhatja talán.

Mivel a fenti két PC-m egy másik router szolgálja ki, ezért az ujjal szemben más igényem nem lenne, csak hogy a TV-t csatlakoztathassam rá, a TV-n pedig, majd online szeretnék TV-zni.

(#48976) bandus


bandus
veterán

sziasztok! router kerestetik digi 100-as nethez és tégla építésű lakáshoz. a két felhasználási hely között lenne 3-4 válaszfal. nem lenne rajta sok eszköz, 2 laptop, 2 telefon meg egy tablet. érdemes olcsóbb megoldással foglalkozni mint a sokszor ajánlott tp-link wr1043?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48977) MaCS_70 válasza nemtabo (#48973) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk a családban van panellakásban üzemelő AC56U, és kifogástalanul működik.
Csak az a gond, hogy nincs két egyforma helyzet, de az alapesélyek nagyon jók vele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48978) Neil Watts válasza bandus (#48976) üzenetére


Neil Watts
veterán

Véleményem szerint nem.

Üdv. core2

(#48979) nemtabo válasza Neil Watts (#48974) üzenetére


nemtabo
aktív tag

"Ezek a routerek szimultán tudnak üzemeltetni egy 2.4-es és egy 5-ös sávot mind külön SSID-val, magyarán a kompatibilitás sem gond. Ki erre csatlakozik, ki arra."

Köszi, ezt nem tudtam. Nálam a kezelőfelületen választani kell 2,4 vagy 5Ghz között. Azt néztem, hogy a házban itt mindenki 2,4-en dolgozik. Reggel átlöktem 5Ghz-re, de sipákolás lett a próbából, mert az ipad fel sem csatlakozott olyan gyenge volt a jel odaát.
N-es szabvánnyel 2,4Ghz-en a gyereknél ipad-on 36/2,4Mbps a sebesség, 5Ghz-en 5/1,5Mbps. A router mellett 35/25.

A legmegnyugtatóbb az antenna átlógatás lenne, több routernél dual band-os az antenna (pld TL-WDR4300) akkor az mindkettőn szór gondolom.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#48980) bandus válasza Neil Watts (#48978) üzenetére


bandus
veterán

[link], ez a router is jó lehet esetleg? ami újonnan fut mostanában annak csak a külseje más, vagy egyéb változás is volt benne?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48981) MaCS_70 válasza bandus (#48980) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egy v1-es.
A v2-3 JELENTŐS különbségeket tartalmaz, pl. hardveres NAT.
Legfőképpen: a v1 kb. 160-170 Mbps sebességet tud a WAN (net) felől, az újabbak már majdnem tudják a gigabitet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48982) bandus válasza MaCS_70 (#48981) üzenetére


bandus
veterán

és ez 100 mbit-es netnél jelent korlátot? én azt gondolnám, hogy nem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48983) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Van olyan tisztességes ac router, amin van openwrt support?
A wrt1900acs-t néztem, ami kurta drága, de a gyári webes izékkel nincs sok kedvem szenvedni, tisztességes hardware-t pedig szeretnék.

Same rules apply!

(#48984) Neil Watts válasza bandus (#48982) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nem jelent korlátot, de nagyobb csomagra váltás esetén vehetsz újat...
Ez 8k, a V2 újonnan 11.4k pl. itt. Szerintem nem kérdés a garancia (bát ru rmagnál változó minőséget jelent az ügyintézés terén) és az időtállóság miatt.

13-14-ért láttam magyar boltban is.

EQMontoya: Archerekre van (C8, C9-re is ha jól láttam google alapján)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#48985) Gubek-Einste válasza ravaszroka89 (#48975) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Említhetted volna, hogy másodlagos eszköz kellene, milyen típusú az elsődleges?
Kábelen vagy wifi kapcsolódna az elsődlegeshez?

#48979 nemtabo
Mint írtam: Minden antennának azonos paraméterűnek és egy helyszínen kell lennie, nem lehet szét választani őket. Nem nagyon lehet kapni dual band antennákat így a gyáriakat sem nagyon lehet cserélni.
Az 5 GHz sajátossága, hogy érzékenyebb a távolságra/zavaró tényezőkre mint a 2,4 GHz de cserébe nagyobb sebességet tesz lehetővég és tisztább/más hálózatok zavarától mentesebb.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48986) Lui04


Lui04
aktív tag

Üdv!

Olyan routerre lenne szükségem ami wifivel képes lefedni kb. 20 méter távolságot amin belül van 3 vékonyabb fal. A másik végén laptoppal és telóval csatlakoznának. Tudna valaki ajánlani egyet a feladatra? Nem kell semmi hiper szuper funkció, csak működjön az a lényeg.

Köszönöm a választ előre is!

(#48987) EQMontoya válasza Neil Watts (#48984) üzenetére


EQMontoya
veterán

CC csak v7 2.0-ra van, de az is valami.

Same rules apply!

(#48988) MaCS_70 válasza Lui04 (#48986) üzenetére


MaCS_70
félisten

És milyen eszköz fog a tervek szerint "visszaszólni" ilyen távolságból?

Egy routerből (mondjuk Asus CFW-rel) szerintem simán kihozható ez a teljesítmény 2,4 GHz-en, de ennek akapcsolatnak visszafelé is működnie kellene, ami viszont (bár nem kell teljesen szimmetrikusnak lennie a kapcsolatnak) már erősen kétesélyesnek tűnik számomra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48989) Lui04 válasza MaCS_70 (#48988) üzenetére


Lui04
aktív tag

Szerinted hogy lehetne ezt szépen megoldani? Kéne egy másik router is? Mert a kis droidos telefonok nem gondolnám, hogy vissza tudnának szólni.

(#48990) MaCS_70 válasza Lui04 (#48989) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ötletek:

A telefonokon próbálj meg ad-hoc kapcsolatot létesíteni egymással, így láthatod, hogy kb. meddig terjed a hatótávolságuk. Ha ez esetleg biztató, meg lehet próbálni egy routerrel.

Ha nem, ami sajnos elég reális, akkor egy roaming AP lehet a megoldás, amihez el kell vinni egy kábelt a túlsó végre.
Érdemes megvizsgálni, hogy az egy szem routert (wifi-forrást) nem tudod-e esetleg eleve középre helyezni, a 10 méter sugarú kör már elérhető lefedettséget jelenthet -- nálam ennyi megvan.

Ha a fentiek nem kivitelezhetőek, akkor jöhetnek a kisegítő lehetőségek, mint repeater félútra, powerline, irányított antennás AP-k, fogaskeréksor...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48991) Gubek-Einste válasza Lui04 (#48986) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene a router?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Wifi hatótávra és sebessége nincsen semmiféle garancia, csak helyszíni teszt során fog eldőlni, hogy mi meddig elég.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48992) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Wifi routerre lenne szükségem.
A mostani netem jelenleg 60mbit, de 2hónap múlva 30 lesz. Erre egy olcsóbb Dlink is alkalmas?
Mit kell figyelni a leírásban ,hogy tudja ezeket a sebességeket?
Barátnőmnek 100mbit, oda milyen kéne?
Köszönöm előre is

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#48993) adika4444 válasza ::Trunks:: (#48992) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Alap felhasználásra a 30 Mbps nethez egy TP841N(D) jó választás (90 Mbps-ig működik).
A 100 Mbps-os végpontra már gigabiteset érdemes rakni TP1043ND a legolcsóbb opció, de ezen wi-fi-n csak a router mellett lesz meg a sebesség. Kábelen gigabites netet is kezel (aminek a valós tudása 940 Mbps körül maximalizálódik).

üdv, adika4444

(#48994) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

Ennek mennyire van értelme? Egyszerű wifi megosztás kéne madzagos netről. Ez jó lehet?

Xiaomi Mi WiFi Nano, 802.11n 300Mbps Wireless Router

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#48995) ::Trunks:: válasza adika4444 (#48993) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Ha már a fele meglenne neki jó lenne. Most valami ezer éves TP link van 1.6 (!!!!!) Mbps-et mérünk rajta. Gépbe kbelről meg 94-et. Nem mind1...

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#48996) Lui04 válasza Gubek-Einste (#48991) üzenetére


Lui04
aktív tag

Fogalmam sincs milyen sebességű a net, szerintem 5-10 mega körül lehet, T-home csomagjuk van. Egy Dlink egy antennás router van feleslegben, azt mozgattam a házban amit hol láttak az eszközök, hol nem a másik házban. Ők szeretnék minél olcsóbban megúszni az egészet. Én inkább arra gondoltam, hogy utp kábelt kéne húzni a t-home által beüzemelt kis routertől a másik épületbe és a másik végére rádugni a dlinket.

(#48997) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Érdeklődésképp, egy ismerősöm olyan routert keres, amiben hasonlóan lehet url-t szűrni, mint egy proxy szerverrel. Vagy esetleg ami tud proxy szervert futtatni.

A fontos tudás az url szűrés lenne, http és https tartalmakra egyaránt. Az asus router szűrőjét próbáltam, az nem tud https tartalmat szűrni sajnos, ezt itt írják is.

Milyen alternatívát tudnátok javasolni erre a címre, ami nem szerver? Mikrotik?

Véleményem szubjektív...

(#48998) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Szűkült a köröm két eszközre, ASUS RT-AC55U és ASUS RT-AC1200G+.

Feltehetően utóbbi jobb wifi vételt lehet képes biztosítani, de ami zavar, hogy letöltésvezérlő funkciót nem írnak hozzá. Ez hiányzik belőle?

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#48999) Mr Bond 007 válasza hackeeeee (#48997) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Edgerouter Lite KATT
Ez még az 1.7-es firmware. Az 1.8-al még több dolgot lehet beállítani.
Changelog dpi specifikus részeinél ír példákat is KATT
Mivel a routeren módosított debian linux fut, ezért vannak leírások arra is hogy a nagyobb blacklist siteok adatbázisa alapján is tiltva legyenek a kellemetlen ip címek.

[ Szerkesztve ]

(#49000) hackeeeee válasza Mr Bond 007 (#48999) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, utána olvasok. Köszi!

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.