Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) scream válasza kali (#49300) üzenetére


scream
veterán

Hali!

Csak az a baj, hogy rt-ac56u ahogy látom nem igazán elérhető. Vagy honnan érdemes rendelni? :F

(#49302) Primary92


Primary92
senior tag

Szeretnék venni egy routert, de az ár az egyik legfontosabb tényező.
Csak pártíz megabites netet kell kiszolgálnia
4 eszköz csatlakozna rá vezetékesen
1-1 másolás erejére kellene minél nagyobb sávszélesség (gigabit)
Fontosabb a wifi hatótáv, mint a sebessége, de azért tizenmegabit másodpercenkénti átvitelére szükség lehet.

Szolgáltatásban a következő igények vannak:
Dinamikus sávszélesség elosztás (vagy valami hasonló). Néhány eszköznél fontosabb a sebesség.
MAC alapú IP kiosztás
Értelmesen beállítható port átirányítás
OpenVPN-nel tudjak távolról csatlakozni a helyi hálózatomhoz. Sőt ha a VPN kapcsolaton keresztünk kimehetnék a világhálóra az otthoni kapcsolaton keresztül, az maga lenne a tökély.

Mivel lehet ezt legolcsóbban teljesíteni? És ha eltekintek a VPN-es résztől? Külföldi rendelés is játszik, nem riadok vissza a feltörekvő gyártók termékeitől sem, ha megbízhatóak.

(#49303) EQMontoya válasza Primary92 (#49302) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem 1043 + valami okosított fw (pl. gargoyle).

Same rules apply!

(#49304) Primary92 válasza EQMontoya (#49303) üzenetére


Primary92
senior tag

Utána nézek. Köszi!

(#49305) khron78


khron78
őstag

Sziasztok!

Routert szeretnék venni.
5Ghz fontos a wifi miatt.
Gigabites portok a fontosak a 120-as net miatt.
Az ára fontos a pénztárcám és magam miatt.

Asus, TP-Link, Zyxel jöhetne szóba.

(#49306) kali válasza scream (#49301) üzenetére


kali
legenda

igen, már sokkal kevesebb helyen kapható ténylegesen, meg fel is nyomták valamennyire az árát, de az aprón kifogni azért néha, akár még újonnan is, bár most épp rt-ac68u-kat látok csak, de azok között is van jó vétel.

khron78; szia, 18 e ft körül indul az rt-n56u b1/v2, az jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#49307) MaCS_70 válasza kali (#49306) üzenetére


MaCS_70
félisten

Háááát, szerintem egyszerűen komolytalan árak vannak a Hardveraprón.
Szerintem a meghirdetett áron nagyon rossz bolt ott vásárolni, az AC68-asokat használtan messze a bolti áruk nettó értékén felül kínálják. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49308) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#49307) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindent annyiért adnak amennyiért megveszik a vevők. Alkudni kell és akkor talán ésszerű lesz az ár.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49309) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#49308) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezzel nem lehet nem egyetérteni.

Egyébként nem vagyok egy nagy apróhirdetős és apróhirdetéseken vásárló, de eddigi gyakorlati tapasztalataim alapján a Hardveraprót a meghirdetett árai alapján a piaci viszonyokhoz képest drágának tartom. Vásároltam már rajta több alkalommal, nyilván olyan termékeket, amiknek jónak tartottam az árát, de ennél jóval többször fordult elő, hogy más hirdetési helyeken, sőt, boltban újként eladott árukra is jóval alacsonyabb árat találtam.

Alkuban nem vagyok túl jó, ezért nem is próbálom, azt sem tudom, hogy illik-e -- lehet, hogy ez a bajom...

Egyébként történnek érdekes dolgok, a közelmúltban egy barátom az ajánlásom alapján N18U-t keresett, és egy hirdetési oldalon talált egy egy éveset 25e forintért. Rákérdezett, hogy elírás-e, nem 15e akar-e az lenni, csak mert boltban 20e alatt is van, de a legdrágább helyen sincs 25e. hát, úgy elküldte a hirdető melegebb éghajlatra, hogy a monitor is belepirult!

Bár kínáltak nekem 350e-ért (!!!) olyan fényképezőgépet is, amit még aznak 16e-ért tudtam megvenni. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49310) Milli82


Milli82
tag

Ne haragudjon meg senki, de úgy érzem kicsit a topik eltolódott az Asus és ritkán a tplink irányába! Holott van vagy kismillió gyártó rengeteg termékkel. Próbáljunk objektívek maradni.
Én 5-6éve használom a tplink 1043v1 cfw-vel rengeteg hasznos sok esetben egyedi dolgokra: 3g modemmel kezdtem (mert nem volt más alternatíva), tv tunert kötöttem rà és wifi-n osztottam stb.
De...
Mire kitapasztaltam mivel tudom stabillá köszörülni sok idő eltelt. És külső memoria használat nélkül is változó időnként 1-3hónap beakad.
Szóval lehet ajánlani a típust, de nem szabad elfelejteni hozzátenni ezeket. Elsősorban nem a programokkal van a baj hanem ha plusz hw kerül rá. Usbhub, pendrive stb.
Visszatérve a márkákra, kicsit a fizetett politikai hirdetések jutnak eszembe. De tényleg csak azért írok mert nem hiszem el h nincs ár értékben más versenyképes gyártó.

Asus AC85P - DS118

(#49311) Primary92 válasza Milli82 (#49310) üzenetére


Primary92
senior tag

Engem érdekelne mondjuk egy Xiaomi vagy hasonló is, ha már bevált.

(#49312) dajkapeter válasza Primary92 (#49311) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Itt?

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#49313) MaCS_70 válasza Milli82 (#49310) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha tud valaki a "mellőzött" márkákról, nyilván nem tartja magában.

Amiről nincs tapasztalat,arról nehéz érdemi tanácsot adni...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49314) Gubek-Einste válasza Milli82 (#49310) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összefoglaló korábbi verziójában még benne volt, mostaniból valami miatt kimaradt, az, hogy a felsorolt termékek azok amelyekkel tapasztalat van és vagy tudható róluk, hogy általánosságban megfelelőek lesznek. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy csak ezeket az eszközöket lehetne megvenni, csak azt, hogy más eszközről nem tudunk ilyen szinten nyilatkozni.
Ha valaki jön, hogy kinézett egy eszközt akkor elszoktuk mondani, hogy jó lesz-e vagy sem, illetve milyen feltételekkel/korlátokkal kell számolni a használata során.
Sajnos eléggé 22-es csapdája ez a kérdés mert csak akkor lehet egy eszközt felvenni az ajánlottak listájára ha van vele tapasztalat de mivel más gyártókról ilyen kevés van így nem kerülnek fel olyan könnyen.
A másik dolog a garancia/beszerezhetőség, nem szíves ajánlunk olyan eszközt amelyhez nincsen itthoni garanciáztatás lehetőség és/vagy nem kaphatóak itthoni kereskedőtől.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49315) Multibit válasza Milli82 (#49310) üzenetére


Multibit
veterán

EZ a hozzászólás talán számodra is rávilágít a lényegre. A D-Link helyére mást is be lehet helyettesíteni. Azaz egy router akkor válik ajánlottá, ha stabil mind hw, mind sw tekintetében, ha jó az ár/érték aránya, jó a támogatottsága, a felhasználók többségének kedvező véleménye van róla. Az már csak hab a tortán, ha CFW is van rá (ez nem mindenkinek fontos, nem mindenki számára használható).
Ettől még lehetsz vállalkozókedvű és vehetsz bármi mást is az ajánlottakon kívül. Ha visszaolvasol, voltak akik megtették és elégedettek a készülékükkel. Az meg ne bántsa a lelked, ha a Te kütyüd nincs az ajánlottak között ;)

(#49316) Milli82 válasza Multibit (#49315) üzenetére


Milli82
tag

Amit te próbálsz nekem most mondani az alapján minden demagóg dumát el kéne h fogadjunk. Hiszen ha sokat hallod elhiszed. Ez pusztán tudományos alapokon bizonyìtva van.
Ettől (újra ismétlem) még igazad lehet. Az meg hogy milyen gyártmányú az SoC benne nem feltétlenül mérvadó manapság. Ha a mindennapi használatra ok.

[ Szerkesztve ]

Asus AC85P - DS118

(#49317) Multibit válasza Milli82 (#49316) üzenetére


Multibit
veterán

Látom te vagy a fizetett politikai hirdető ☺
Így van. Miért tagadjam? Jó pénzt szedek az Asustól és a TP-Linktől :W

Továbbra sem értem a sirámodat. Miért bánt, hogy mi ajánlott és mi nem? Vágj bele a vásárlásba! Ne foglalkozz azzal, hogy mit írnak mások!

Az meg hogy milyen gyártmányú az SoC benne nem feltétlenül mérvadó manapság.
:C

[ Szerkesztve ]

(#49318) Gubek-Einste válasza Milli82 (#49316) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyáltalán nem mindegy, hogy milyen a SoC mert pl ott van az Asus N12 sorozat: a D1 Broadcom alapú és nincsen vele semmi gond, ajánlott eszköz is de addig a Plus és E verzió már nem ajánlott mert sok rá a panasz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49319) EQMontoya válasza Milli82 (#49310) üzenetére


EQMontoya
veterán

1043v1 és v2 között hatlamas difi van, gyakorlatilag egy másik liga a v2.
A v1 ma már tényleg gyenge.

Same rules apply!

(#49320) Gubek-Einste válasza EQMontoya (#49319) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez más kategória, a v1 az idővel kopott ki az ajánlottak közül de korábban az volt. Pl 100 Mbps alatt még mai is megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49321) EQMontoya válasza Gubek-Einste (#49320) üzenetére


EQMontoya
veterán

Internetelosztásra az, de ha már van belső hálód, akkor wifi<->lan közötti adatátvitelben valami döbbenetesen gyenge. (50mbit-nél már bontja az elégedett tulaj a Guinesst örömében)

Nálam is 1043v1 van még pár napig, ez a csere legfőbb oka.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49322) MaCS_70 válasza Milli82 (#49316) üzenetére


MaCS_70
félisten

Őszintén: mi a demagóg abban, hogy a hozzáértő is csak azt tudja ajánlani, amit ismer???

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49323) Milli82 válasza MaCS_70 (#49322) üzenetére


Milli82
tag

Csak ennyi erővel lehetne a cím: milyen asus esetleg tplink routert?

Asus AC85P - DS118

(#49324) Milli82


Milli82
tag

Jó akkor, ami nekem probléma a már 5-6éve üzemelő 1043v1-el:
- néha megmagyarázhatatlan hálózat vagy eszköz eldobások. Néha újraindulnak a szolgáltatások, de néha teljes áramtalanítás kell.
Ez teljesen véletlenszerű 1-3havonta. Főleg akkor csinálta ezt sűrűn, mikor külső memoriával bővitettem az agyát. Rájöttem az évekalatt, h képes a külső memoriákon sektor hibákat okozni. Mindig ugyanazt a területet írja. Régebbi, vastagabb sávszélességgel gyártott memoriák jobban bírják. De most már akkor is csinálja ha nincs rajt külső memo.
Ezért érne a cseréje.
Meg egyre több eszközöm támogatja az ac wifit.
Amire szükségem volna:
- lehessen a csatorna kiosztást beállítani
- 2x v 3x mimo mindkét frekvencián
- külső antenna előny
- térerő beállíthatóság. Tapasztalat alapján ha a csatorna jól van beállítva pár miliwatt elég az egész lakásra.
- cfw nem hátrány de nem feltétel.
Ha drága router akkor legyen cfw

[ Szerkesztve ]

Asus AC85P - DS118

(#49325) MaCS_70 válasza Milli82 (#49323) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem lehetne, mert a többi sincs kizárva a topicból, csak jelenleg történetesen nincs róluk sok tapasztalat.
Ez így alakult, remélem pl., hogy hamarosan lesz több szó a Synology routeréről is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49326) Gézengúz válasza Milli82 (#49324) üzenetére


Gézengúz
addikt

5-6 éve működő instabil routert 100%, hogy át kellene kondizni!

(#49327) Milli82 válasza Gézengúz (#49326) üzenetére


Milli82
tag

Ezért kellene új, mert eljárt az idő felette és nincs értelme foglalkozni vele.

Asus AC85P - DS118

(#49328) scream válasza MaCS_70 (#49325) üzenetére


scream
veterán

Na arról szívesen olvasnék én is, mert elég használhatónak tűnik. :K

(#49329) dqdb válasza Milli82 (#49324) üzenetére


dqdb
nagyúr

Rájöttem az évekalatt, h képes a külső memoriákon sektor hibákat okozni. Mindig ugyanazt a területet írja.
Ha FAT32 fájlrendszerű pendrive-ot használtál, akkor ne csodálkozz, hogy ez történt, hiszen a két FAT példány és a főkönyvtár fix helyen van, bármilyen fájl létrehozással-törléssel-méretváltozással járó módosítás ezen területek írásával jár. A gyors öregedés ezért nem a router hibája, egyszerűen bele van kódolva a flash+FAT32 felállásba.

babicsbalu: pár hete sokáig gondolkoztam ezen a routeren, de az a baj vele, hogy még túl friss, és itt nemcsak a firmware-re gondolok, hanem az információ- és tapasztalathiányra. A kézikönyve meglehetősen kivonatos, online demó sincsen a rendszerhez, és nem találtam hozzá kellően részletes tesztet sem, így a (főleg VPN-nel kapcsolatos) kérdéseim megválaszolatlanul maradtak. Emiatt végül a Synology helyett inkább biztosra mentem, és az AC68U és AC87U között döntve az utóbbira esett a választásom.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#49330) Gézengúz válasza Milli82 (#49327) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mond, hogy nem értesz hozzá, de az, hogy nincs értelme vele foglalkozni az nettó hülyeség :(((

(#49331) Milli82 válasza dqdb (#49329) üzenetére


Milli82
tag

Ha ismernéd a dolg mikéntjét akkor nem mondanál ilyesmiket. Fat32 ☺
Ext2-re swap stb formáz minden linux klón. Pláne ha kiterjesztett belső memóriáról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Asus AC85P - DS118

(#49332) Milli82 válasza Gézengúz (#49330) üzenetére


Milli82
tag

Mivel elektronika a szakmám, ezért ezt nem mondanám. Véleményem szerint megette a kenyerét.

Asus AC85P - DS118

(#49333) KalocsayMate


KalocsayMate
csendes tag

Sziasztok. Router választás előtt állok, mivel a régebbi routerem (asus) már elég elavult 2008-as darab és nem igazán stabil az internetem. Az internetem az 500megabit-es és az összeg amennyit úgy rászánnék olyan 15-20k között volna :) Ilyen árkategóriában tudnátok valamit ajánlani?

Megjegy: Házban lakok, a falak elég vastagok és közvetlen mellettem van két blokk is egymás után

Köszi előre is :)

(#49334) Gézengúz válasza Milli82 (#49332) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mivel elektronika a szakmád még ezért még inkább jár a :(((

Router gondok-Öreg router

[link]

[link]

(#49335) Milli82 válasza Gézengúz (#49334) üzenetére


Milli82
tag

Tegyük fel:
- kikondizom 500-1000huf
- kicserélem a memóriát 1000-xxxxhuf
Ehhez kell speciális eszköz, ami jelenleg nincs otthon.
- kap egy jóminőségű tápot/szétszedem a tápot 2000-3000huf

Ott tartunk, hogy 5000huf.
Ekkor van egy kb 6-7éves routerem, ami ma már elég korlátos.
És a rá fordított idővel nem is számoltam.

Szóval szerintem megette a kenyere javát.

Asus AC85P - DS118

(#49336) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Szolgálati közlemény:
Ha lesznek jó tapasztalatok a Synology router-rel akkor fel lesz véve az ajánlott eszközök közé, jelenleg elég esélyes típus.
A Xiaomi pedig valószínűleg fel lesz véve ha összeszedem a hardver adatait és kiderül mennyit bír router-olni, valamint a beszerzése/garanciáztatása tisztázódik.
A TP-Link Archer C5v2 azért nincsen a listában mert nem ismertek a pontos hardver paraméterei.

#49324 Milli82
Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene a router?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott AC-s eszközök:
Asus AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+,
TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#49333 KalocsayMate
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49337) Milli82 válasza Gubek-Einste (#49336) üzenetére


Milli82
tag

Amire szükségem volna:
- lehessen a csatorna kiosztást beállítani szomszédok miatt.
- 2x v 3x mimo mindkét frekvencián
- külső antenna előny
- térerő beállíthatóság. Tapasztalat alapján ha a csatorna jól van beállítva pár miliwatt elég az egész lakásra.
- cfw nem hátrány de nem feltétel.
Ha drága router akkor legyen cfw
-gondolom portforward alap.

Eszközök:
-2x ac telefon
-1x ac mediabox
-1x n konzol
-2x n laptop
-nas kábel (gigabit)
-mediapc (gigabit)
-dlna media lejátszó hang (10/100)
-wifis ir távirányító
Stb. Ami a jövőben lesz. Ezek véletlenszerű használata.

[ Szerkesztve ]

Asus AC85P - DS118

(#49338) Gubek-Einste válasza Milli82 (#49337) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- lehessen a csatorna kiosztást beállítani szomszédok miatt.
Ez alap

- 2x v 3x mimo mindkét frekvencián
Ez is

- külső antenna előny
A legtöbb ajánlott külsős

- térerő beállíthatóság. Tapasztalat alapján ha a csatorna jól van beállítva pár miliwatt elég az egész lakásra.
Passz, ilyen szempontot nem néztem még meg

- cfw nem hátrány de nem feltétel.
Majd nem mindhez van valamilyen

-gondolom portforward alap.
Természetesen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49339) Intruder2k5 válasza Milli82 (#49337) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- térerő beállíthatóság. Tapasztalat alapján ha a csatorna jól van beállítva pár miliwatt elég az egész lakásra.

ASUS-okban ez állítható, persze nem mindegyikben, és fw verziótól is függ. (alul)

[ Szerkesztve ]

(#49340) dajkapeter válasza Gubek-Einste (#49336) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Ha jól tudom, akkor a xiaomi nemzetközi garanciát vállalt minden termékére 1 évig. Hiba esetén el kell nekik küldeni, ők kijavítják és vissza postázzák amennyiben nem itthon lett vásárolva.

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#49341) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Jelenleg tp-link 3600-as routert használok, de úgy néz ki utód után kell néznem. UPC120-as net ,nem szándékozom váltani, de ki tudja.

kábel:
2tv
2pc
2htpc
xbox

wifi:
3-4 telefon
2tablet

Természetesen ezek nem feltétlenül mennének egyszerre. Panelba lenne.

Kiszemeltem asus n18u, n56u és a tplink 3600-4300 sincs elvetve. Ti melyiket javasolnátok? Akár más típust is.Ár az 20k körül, de ha stabilabb lenne nagyobb nethez akkor lehet több.

(#49342) pzolika9512


pzolika9512
aktív tag

hali, meghalt a routerem, rendeltem is egyet egyből, de azért így utólag megkérdezem hogy sz*rt rendeltem vagy jó lesz 1-2 évig ;]

Tenda F303

4300 Ft emagnál

vélemény ? :R

(TP-Link WN841N routerem halt meg)

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#49343) jeni válasza pzolika9512 (#49342) üzenetére


jeni
félisten

Elvileg a TP-Link WN841N az egy fiatal cucc.
Tenda se rossz.
A sz@r a dologban az a EMAG cég. Ha bármi gebasz van ,akkor a cuccot Romániába viszik ki javíttatni,itthon semelyik szerviz nem vállalja a garanciát.

(#49344) pzolika9512 válasza jeni (#49343) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

már 3 éve megvan, gari még lenne rá csak:

egyszer elcsesztem rajt valamit, megcsináltattam egy emberkével, utána jó is volt, (ez kb másfél éve volt) tehát gari ugrott :DDD

most meg elment a net, újraindítottam és ennyi, bekapcsol és csak fel-fel villannak a ledek

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#49345) Gubek-Einste válasza bozsozso (#49341) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus N18U jó eszköz de csak 2,4 GHz wifi képes a jelenlegi dual band-hez képest.
A TP-Link 4300 csak 5 GHz-n jelentene előre lépést de ha nincsen olyan kliens eszközöd amelyiknek jobb a wifi képessége mint 2x2:2 akkor nem éri meg a váltást.
Az Asus N56U is megfelelő, jelentene némi fejlődést de annyira sokat nem.
Ami valóban előre lépés lenne az az AC-s eszköznek a beszerzése, legolcsóbbak az Asus AC55U/AC1200G+, TP-Link Archer C5/C7 lennének.

#49342 pzolika9512
A Tenda egyáltalán nem ajánlott gyártó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49346) bozsozso válasza Gubek-Einste (#49345) üzenetére


bozsozso
őstag

A 3600 meg fogja adni magát ezért akarok újat venni. A 2ac-s asus és a tp-link c5 is belefér még az árba ahogy nézem a c7 már sok. Vagy mivel ezek a legolcsóbb ac-s routerek így jobb választás lenne ennyiért sima n-es? A 3 közül melyik lenne az ajánlottabb ha esetleg még openwrt is kerülhet rá?

Még annyit, hogy van 1-2 5Ghz-es eszköz is viszont a 3600-nál jóval gyengébb jele van mint a 2.4-nek így többször váltott is a 2.4-re az eszköz.

(#49347) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

Röviden: routert keresek + rágyúrnék a NAS-ra is

Sokkal hosszabban:
Elhagyni készülök a Telekomot, egy hónap múlva Digire váltok, ahol egyelőre a 200-as netet fizetem elő (ez is a tízszerese a mostani sebességemnek).

Családi házas övezetben lakunk, kétszintes a lakásunk, beton a födém.
A Telekom wifis HGW-je a padláson van, oda csatlakozik a lakás négy pontjáról a koax és UTP hálózat.
Ezek közül 3 szál az emeletre megy, ahonnan ellát egy gigabites TP-Link switchet (abban a szobában van egy asztali gép, egy telekomos STB és a tévé is kapott egy LAN vezetéket) és még két szobát, amikben még egyelőre nincs semmi eszköz, de már nőnek a gyerekek...
Egy szál a földszinti fő géphez megy, ahol most egy gigabites TP-Link switch és egy TP-Link 1043ND V1 router szolgál. Pillanatnyilag a fő gépem, egy telekomos STB és egy tévé van használva a rákötöttekből, de egy másik szoba felé is megy két UTP, ahol egy a majdani tévét eteti, egyet pedig rá lehetne kötni a riasztóra (ha megvenném végre hozzá a kártyát). Ha kiesik a telekomos STB, úgy számolom, hogy nem is lesz szükség a switch-re.

Vezeték nélküli használat: semmi extra, egyelőre mindössze 3 telefon, ami a vendégek megjelenésével olykor többszöröződik. A beton födém miatt a földszinti router nem látja el gond nélkül az emeletet, ezért hasznos a szolgáltató wifije a padláson.

Kamera nincs még a házban, de tervezek..

A kérdés, hogy milyen routert vegyek, ami hosszú távra meg fog felelni. Elég egy TP-Link 1043ND V3 vagy már AC-s router felé kacsintgassak?
A hálózatfejlesztésben NAS-on is gondolkodom. A mostani telekom STB felvevős, amiről a hálózatba kötött tévék le tudják játszani a felvett anyagokat (ami más is lehet, mint a nézett műsor). Ilyen a Diginél nincs.
A társtopicokban erre a célra egy DVBLogic TVButler sticket ajánlanak a legjobban.

Felhasználóbarát megoldást keresek a fentiekre, nem vagyok linux programozó..

Azt hiszem, mindent leírtam, köszönöm, ha végig olvastad! :R

20+ éve a Prohardveren

(#49348) pzolika9512 válasza Gubek-Einste (#49345) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

mért nem ajánlott ? :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#49349) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Sziasztok!

Eddig egy TP-LINK TL-WR740N routert használtam egy 40/4-es nethez. Most 100/10-re váltottam és a sebességem 50-55 Mbit/s-nál nagyjából meg is áll. Ennél a routernél ez a maximum, vagy lehet konfigurálni?

Ha lehet, akkor mit kellene megnéznem?

Ha nem, akkor milyen router vásárlását (10 ezer forint alatt) javasoljátok?

(Asztali PC-n használnán ki a max sávszélt vezetékes megoldással, a vezeték nélküli képesség nem prioritás, csak tablethez, notebookhoz, tv-hez használom böngészéshez)

Köszi!

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#49350) kali válasza bozsozso (#49346) üzenetére


kali
legenda

szia,

az 5 GHz az eszközök típusától függetlenül, maga a magasabb frekvencia miatt miatt fogékonyabb az akadályozó tényezőkre, így legyen szó bármilyen routerről vagy ellenoldalról, a 2.4 GHz kapcsolat mindig "erősebb" alapesetben.

cd930; szia, megfelelő lehet a tl-wr1043nd v3, ha elég a csak 2.4 GHz szórás, vagy ha erősebb hardver kell, akkor például egy rt-n18u, de ha kell 5 GHz, netán ac is - mert gyorsabb sebességet vársz el wifi hálón és vannak/lesznek n szabványos 5 GHz, vagy ac képes ellenoldalak is -, akkor n szabványos dual band vagy ac képes routerben érdemes gondolkodni.
a digi esetén saját tulajdonú felvevős stb jöhet szóba.

Forestgreen; szia, kábelen jóval többet is tud, bő 90 Mbps környékén, de wifi kapcsolaton csak 150 Mbps kapcsolatra képes, aminek a hasznos sebessége korlátozódhat bő 50 Mbps környékére, a gyorsabb sebességhez 300 Mbps kapcsolatú javasolt, de fontos tudni, hogy ahhoz megfelelő ellenoldal is szükséges, ellenkező esetben hiába a jobb router, nem teljesen mutatkozhat meg az előnye.
azt is fontos tudni, hogy 300 Mbps 2.4 GHz kapcsolaton nem is feltétlenül megy át hasznosan a 100 Mbps net, ahhoz inkább 5 GHz n szabvány kell, szintén megfelelő ellenoldakkal.
a 100 Mbps wan <-> lan átviteléhez már gigabit képes router kell, mert a legjobb 100-as típus is korlátos ~94 Mbps sebességnél, a legolcsóbb javasolt gigabit képes router pedig a tl-wr1043nd v2/v3, ami újonnan 10 e ft felett van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.